Plaatselijk Nieuws. Stierenkeuring in Noord*Holland Kwaliteit teleurstellend Raad Sint Pancras toon. Het koor had natuurlijk met Mozart's Wiegelied het meeste succes, omdat dit r.u eenmaal in het gehoor ligt, maar het voer de o.i. Soe Rossigvrol van Gretzy beter uit. Michel Gobels leek ons ditmaal minder goed gedisponeerd; al deed hij ons wederom genieten van zijn mooi, buigzaam stemge luid. In de hooge registers haperde er ech ter iets aan. Zonderling genoeg had de so list het meeste succes met de Italianen Caldara en Stradcllo, en werden het won dermooie „Nachtsglück" en het dankbare „Der Wanderer" beide van Schubert blijk baar veel minder gewaardeerd. Het slotnummer: „Dio Almacht" van Schubert, werd tot een prachtig geheel. Een sublieme samenwerking tusschen koor.orkcst en solist, onder de rustige leiding van Ka- rel Böhne. Bravo! Mevr. Hans Weiss, dio de muziek voor het koor bewerkte en daarmede een fraai succes oogste, werd namens het bestuur, door den voorziter, den hoer van Vuurcn een geschenk angeboden, terwijl de heer Diesfeldt, eigenaar van de Rustende Jager, het Mannenkoor, ter gelegenheid van z'n vijftienjarig bestaan, een fraaie mand met bloemen deed aanbieden. Een gezellig bal, waarvoor de Sonny Band muzikale medewrking verleende en op de hem bekende wijze door den heer Polder vaart werd geleid, besloot deze uitstekend geslaagde Jubileum-uitvoering. GEMEENTERAAD. Zooals wij reeds hebben gemeld, komt a.s. Dinsdag om twee uur de Raad de2er ge meente in openbare zitting bijeen, o.m. ter behandeling van de ondervolgende agenda punten: Behandeling en eventueele vaststelling der begrootingen, dienst 1937. Voorstel van de leden van den Gemeen teraad. de heeren C. Brak, L. den Das, J. Hemelrijk, om in de e.v. Raadsvergadering met voorstellen te komen, waar door op zeer bescheiden sciiaal het kampee ren in deze gemeente, zoowel overdag als 's nachts weer mogelijk wordt. Verzoekschrift van den Voorzitter en Se cretaris van Bergens Winkelicrsvereeniging, houdende verzoek om in het belang der le den, het kampeerverbod in deze gemeente op te heffen. Vorstel tot vaststelling van een capitu- lantenverordening. Vaststelling vergoedingen Bijzondere scho len en voorschotten aan idem. Voorstel lot het aangaan van oen tijde lijke kasgeldleening. Voorstel B. en VV. tot ondcrhandschen verhuur aan P. Zwakman te Bergen voor het jaar 1937 van een tweetal weilanden aan de Voert. Voorstel van B. en W. om ten behoeve van de verbreeding van den weg naar Zancgeest te besluiten in eigendom en onderhoud, om niet over te nemen van de Erven Masch- mcijcr, een strook gronde, gelegen aan den weg naar Zanegcest. Voorstel van B. en W. om te besluiten ten behoeve van den eventueelcn aanleg van een nieuwen verkeersweg van dc Van Bor- selenlaan langs den spoorbaan naar de Dr. van Peltlaan, van de N.V. H. IJ. S. M. te Utrecht in eigendom over te nemen een strook grond, met bestemming tot openbaren weg, gelegen te Bergen, langs de trambaan Bergen—Alkmaar. Voorstel van B. en W. om te besluiten lot aankoop van C. A. Leijen, wonende te 's Gravonhagc, van eenige strooken grond gelegen aan en nabij den Bcrgcrwcg, met bestemming van openbaren weg, en wel ten behoeve van den aanleg van een gedeel te van het op het Provinciaal Wegenplan opgenomen traject NesdijkNoor dl aan (af snijding Bergerweg). Het individualisme speelt den N.-Holl. fokker parten De zgn. voorkeuringen hehooren sedert een paar dagen weer tot het verleden. Ter oriënteering voor die lezers, die niet geheel op de hoogte zijn met de georganiseerde veeverbetering, in het bijzonder wat be treft de zorg voor goed mannelijk fokmate- riaal, het volgende: Rijk en Provincie steu nen reeds jaren finantieel de mndveofok- kerij in Noordholland. Deze overheidssub sidies worden beheerd en besteed door een Prov. Commissie. Een deel van de taak van deze Commissie is het treffen en uitvoeren van maatregelen ter bevordering van het fokken en aanhouden van goed mannelijk fokmateriaal. Xoordholland telt. een 35-tal plaatselijke rundveefokvereenigingen, welke vereenigd zijn in den Prov. Bond van Rundfokvereen., een deel van de leden dezer fokvereen. Is tevens lid van het Ned. Rundvee Stamboek. De door de leden dezer veeverhefcrlngs- organisaties gefokte stieren worden elk jaar beoordeeld op een 19-tal plaatsen door een jury. aangewezen door de Prov. Com missie. De eenjarige stieren worden op deze zgn. voorkeuringen verdeeld ln „aan gehouden" en „nfet-aangehouden", waar mede bedoeld wordt, geschikt of ongeschikt op grond van het exterieur, voor inzending op de Centrale Stierenkeuring te Alkmaar. Alle goedgekeurde 2-jarige en oudere stie ren worden niet naar Alkmaar ontboden, hieruit worden enkel dc beste gekozen. Waar do zgn. voorkeuringen thans weer tot het verleden hehooren, mecnen wij, dat hel nuttig is, onzen indruk omtrent do kwaliteit van de aangeboden stieren hier aan een korte bespreking te onderwerpen. Wij willen dan beginnen op te merken, dat vele fokkers in N.1I. absoluut onvoldocn de zorg besteden aan den opfok van do stierkalveren. Het presentceren van stieren in te goeden voedingstoestand komt zeker voor en moet eveneens als onjuist.ia als ge vaarlijk worden aangemerkt., dit laatste echter behoort in onze provincie tot de uit zonderingen. Het voorbrengen van stieren in onvoldoende voedingstoestand is even eens fout, onderscheidene fokkers hebben LANOENDIJK Volgens Crisis-steunbeschikking 1937 zal uit het Landbouwcrisisfonds ten hoogste 549.200 aan dc telers van tumbouwgewassen steun worden verleend. De met di<t bedrag gesteunde producten hehooren echter zoo goed als alle tot die soorten, welke hier maar weinig worden verhandeld. Vroege aardappels worden met. f 0.50 per 100 K.G. gesteund over de periode van 13 Juli—31 Juli; snijboonen met f 1 van 17 Aug. tot 27 Sept. Op de steun uitkeering voor de eerste periode van 1937, dus voor de Langendijker stapelproducten kan dus nog blijven wach ten. Ze denken in Den Haag misschien, dat ze *ich aan den Langcndijk niettemin wel renden; van die opleving allicht, waarvan De Tuinderij ten aanzien van onzen tuin bouwstreek schreef! De Minister bepaalde, dat de N.A.K. Is aangewezen als lichaam, dat de certifica ten, verlangd bij den uitvoer van zaden naar Duitschland, zal afgeven. OUDKAFSPEL Donderdagavond hield de Boerenleenbank de alg. vergadering in café Jansen. Aanwezig waren 40 leden. Voorzitter de heer P. Wijn opende de ver gadering met woorden van welkom, wijzen de op de slechte bedrijfsuitkomsten voor de tuinbouw, die droeviger zijn dan ooit te voren. De gehoopte verbetering komt maar steeds niet. Spr. becritiseerde sommige groote bladen, die schrijven dat de crisismaatregelen en steun moeten verdwijnen. Spr. had een waardeerend woord voor de plaatselijke correspondenten, die de steun karakterisee- ren als de kruk waar de tuinbouw op drijft, de steun kan niet gemist worden. Spr. wees op de noodlottige gevolgen van dc autarchi- sche maatregelen van het buitenland. Ook de mogelijkheden van de middenstand wer den geschetst. De kas van de bank is korn- gezond, als zij maar kan rekenen op de vol le medewerking van de leden. Alle besluiten in het bestuur worden met meerderheid van stemmen genomen en sommige maatregelen moeten niet aan cén of andere persoon worden aangewreven. In belangrijke ingrijpende zaken werd dc Centrale Bank geraadpleegd. De taak van het bestuur Is thans niet gemakkeliik. Voorz. schetste de verdiens ten van de heer M. Borst, die aftreedt, en gedurende 26 jaar zijn beste krachten aan de Bank heeft gegeven, waarvoor hem har telijk dank wordt gebracht. Voorz. verwel komde nog den burgemeester den heer Wijnveldt. Na vaststelling der notulen van de vorige vergadering werd het jaarverslag uitge- bracht. Wij ontlccnen hieraan, dat veel me dewerking is ondervonden van de Centrale Bank. Aan voorschotten werden f 14.250 uit gegeven. Dit werd door den kassier nader toegelicht. Het ledental is pl.m. 200; in omloop zijn 360 spaarboekjes, 115 voorschotten en 74 rekening courant-hoekjes. Dit jaarverslag werd aldus vastgesteld. Fekening en verantwoording. De rekening sloot in ontvangsten en uit gaven op f 270.418.58. De balans sloot op f 345.560.38. Aan voorschotten stond uit f 123.365.40. Het tegoed in rekening courant was: van rekeninghouders f 108.124.90; van Centrale Bank f 36.456.23. De schuld aan dc Spaarbank was 285.026.23 aan rekeninghouders f 38.239.72. Het. reserve fonds was f 21.040.31. Het winstsaldo was f 1.14512 Do rekening was nagezien dooi' een commissie van 3 personen, wélke tot goedkeuring adviseerde. Het bestuur vroeg machtiging de winst te besteden ter afboeking van dc dubieuze post(én), welke machtiging werd verleend. Bestuursverkiezing. daardoor dc afkeuring aan zich zelf te wij ten. Wanneer écn fokker een stierkalf aan houdt, mogen wij toch aannemen en dit bewijzen ons de afstammingsbewijzen, dat hij dit over het algemeen doet van een goede moeder wat betreft productie en exterieur, alsmede van een goeden vader. Onbegrijpelijk is het dan ook. dat er zijn. die de omstandigheden hij den opfok zoo danig maken, dat hef dier zich niet over eenkomstig den erfclijken aanleg kan ont wikkelen. Hier geldt in vele gevallen het spreekwoord „de zuinigheid bedriegt dc wijsheid." Maar behalve slechte stieren qua exte rieur als gevolg van slechte tot matige op fok, worden er op de N.I-I. vóorkeuringen nog te veel stieren gepresenteerd, met te groot exterieur-afwijkingen als te slappe voor en middenhand, afwijkend achterstel, te fijn beenwerk. Bij de keuzo van de Stieimoedor gaat men in veel gevallen nog te lichtvaardig te werk. Het is niet voldoende, dat een stier- moeder een goede gebruikskoe is, een stier- moeder moet een goede fokkoc zijn qua extërieürvererving, of indien een slier van een vaars, wordt aangehouden, behoort dit een vaars te zijn uit een goed fokkende familie. Stieren behoort men zoo mogelijk enkel aan te houden van moeders met dc letter b als waardeering voor algeméén voorkomen en type. Tenslottf- bewijzen de meeste voorkeu- ringen, dat een deel der fokkers zich nog te weinig moeite getroosten om de stieren zoo goed mogelijk voor te brengen, in de zen bedoeld het reinigen, itoillettocron, maar vooral het eenige weken voor de keuring dagelijks afstappen van de stieren, en hot oefenen in het zoogunstig mogelijk presteeren van de stieren. Wat dit betreft is er een geweldig groot verschil tusschen de wereld der rundvee- en paardenfokkerij. Met stieren, die een geheelen winter op stal gestaan hebben (een hox is in dezen verreweg te verkiezen) dient men eenige weken voor dc keuring dagelijks een tijdje te wandelen, dc gewrichten moeten weer los gemaakt worden, dit komt de stand en de gang ter keuring zeer ten goede. Stieren, die op den dag van de keuring praktisch voor het eerst van stal komen, zijn vaak onrustig en onmogelijk goed te beoordee- len. Wij zullen thans van deze algemeene op merkingen afstappen, In de vacature ontstaan door het bedan ken van den heer M. Borst, werd gekozen de heer C. Rootjes, met 26 stemmen. Tot lid van den Raad van Toezicht werd herkozen de heer Jb. Kroon Gz. Het bestuur stelt voor het art 5 van het huish. reglement te wijzigen, zoodanig, dat behalve de convocatcn per advertentie be richt der vergadering wordt gedaan. Tot kasnaziener werd aan de commissie toegevoegd de heer G. Zeeman. De rondvraag leverde niets op waarna sluiting volgde, waarbij de voorz. wees op de groote belangrijke plaats welke de Boe renleenbank in de .gemeente innam. Voorz. hoopt^ dat de betere tijden spoe dig mogen komen. Herdenking wijlen P. Gootjes. Diens dochter tijdelijk gemeente ontvangster. De N.-Holl. Brand waarborg-Mij. wil de kosten van hnlpverleening bij brand betalen. Extra steun werkloozen. Oprui ming van gevaarlijke bochten. Renteverlaging. Geen schoolarts. Beslissing zweminrichting aan gehouden. De Raad dezer gemeente vergaderde Don derdag in het gemeentehuis in voltallige zitting. De Voorzitter, burgemeester J. Kroonen- burg opende de vergadering met welkom en wijdde eenige woorden aan de nagedachtenis van wijlen den lieer P. Gootjes, die geduren de jaren dc functie van gemeente-ontvanger dezer gemeente heeft bekleed. B. cn W. stelden voor, mej. Gootjes, die op de vergadering aanwezig was, te benoemen tot tijdelijk gemeente-ontvangster. De Raad ging met dit voorstel mee, waarna mej. Gootjes de vereischtc eeden in handen van den voorzitter aflegde. Voorzitter deelde mede. dat in de j.1. ver- adering van de Commissie van Beheer der em. Lichtbedrijven 't ambtenarenreglement zoodanig is gewijzigd, dat een ambtenaar van dc Gem. Lichtbedrijven het raadslid maatschap van een der gemeenten niet mag uitoefenen. Van de directio der N.-Holl. Brandwaar borg Mij. te Oudkarspel was een schrijven ontvangen, waarin deze maatschappij de op wekking tot den gemeenteraad richt, zich aan te sluiten bij de gem. regeling voor het blusschcn van brand met dc gemeente Alk maar. Uit gevoerde correspondentie met de Mij. is voortgekomen, dat deze toezegt, dat bij voorkomende gelegenheden, wanneer er van de hulp van Alkmaar gebruik wordt ge maakt, als een perceel dat bij de N.-Holland- sche is verzekerd, in gevaar verkeert, de kosten der Alkmaarsche brandweer zullen worden betaald. De Raad vond dit een mooi aanbod. Een regeling met Alkmaar werd echter niet aan gegaan. Voor de extra-steun aan werkloozen werd een bedrag van f58.beschikbaar gesteld. Een commissie, om een en ander te regelen, zal bestaan uit de heeren A. Stammes en A. Dekker (werkgevers), B. den Hartigh en D. Komen (werknemers) en een vertegen woordiger van het gemeentebestuur, dc heer Lek. De bochten bij de Witte Kerk zullen verdwijnen. Voorzitter had een onderhoud gehad met het Hoogheemraadschap over de verbetering van dc bocht bij Modder. Het is de bedoeling dat een goede verbinding wordt gemaakt met den Twuijvérweg, waarvoor pl.m. 100 M2. grond van mevr. de wed. Duijf zal moe ten worden aangekocht. Het hek van de Een teleurstelling was dit jaar de voorheen allerbeste voorkeurin gen te Wlcringcrwaard, Midden- Beemster en Finnenwijzcnd, een te leurstelling. wat betreft het aantal goedgekeurde stieren alsmede wat betreft de kwaliteit der goedgekeur- dén. Over de teruggang van de kwaliteit cn het aantal op deze drie. keuringsplaatsen mogen de N.H. fokkers behoorende tot deze districtenalsmede de leiders der fokkerij wel eens ernstig naden ken. Tegenover dc teruggang op deze drie keuringsplnatsen staat, de vóóruitgang op enkele andere, als die te Twisk, en Alk maar, terwijl in deze ook nog mogen wor den genoemd Hoorn, Opmeer, cn Spierdijk, maar het betreft hier een vooruitgang, die niet opweegt tegen de voornoemde achter uitgang. Al met al wekt de kwaliteit van het gepresenteerde stierenmateriaal op de vooriieuringen in 1937 in Noordholland eerder een gevoel van teleurstelling dan een van 'voldoening op. Waar schuilt nu dc fout? De groote fout schuilt o.i. in het individualistische karakter der N.H. fok kerij. Vrijwel iedere fokker houdt een eigen stier, veelal een jonge stier, men behoef! dan niet met de koeien te reizen, het is gemakkelijk. Een groot deel van deze jonge stieren wordt slechts één dekperiode gebruikt, daarna verkocht of voor tic fok kerij of voor dc slachtbank (het grootste deel) en dc elndi'ekenirtg is dan veelal van dien aard, dat men een goetlkoope stier hoeft gehad, gezien het dekgeld. Dit. systeem van fokken is er primair op gebaseerd, om de kosten van de kalveren tot. een minimum terug te brengen, als foksysteem echter biedt het absoluut on voldoende waarborgen tot verbetering. Het aantal beste jonge stieren hier vooral be grepen stieren, die op grond van hun af stamming productie en exterieur, eenigen waarborg bieden tot verbetering, is elk jaar gering en dientengevolge duur. Wan neer vrijwel ieder oen jonge stier houdt kan het niet anders of de invloed van het groote aantal matige slieren is veel te groot, die van het gering aantal beste is zeer gering. Tegen dit Individueele gebruik van jonge stieren zou minder bezwaar zijn, indien in Noordholland voldoende beste oudore stieren aanwezig waren, stieren, die reeds bewezen hebben goed te fokken en iedere fokker enkel zijn beste fokkoeien door deze beste stieren liet dekken. Maar ook dit behoort in N.H. tot dè uitzonderin gen. Wanneer er al eens een oude stier pastorie zal een weinig verplaatst moeten worden. Onderhandelingen met het kerkbe stuur zullen worden gevoerd. Als een en an der voor elkaar is, zal dit een heele verbe tering beteekenen. Een verzoek om de lantaren in de Van dc Vijzellaan te verplaatsen werd afgewezen. Verplaatsing heeft geen zin. De voetbalvereeniging Vrone verkreeg pachtreductie, waardoor de pacht is ver minderd van f 75 tot f 00 per jaar. Een geldleening, thans nog f22.500 bedra gende, deed tot nu toe een rente van 4Y* Men heeft thans bericht ontvangen, dat ac- coord gegaan wordt met een verlaging der rente tot <4 Verzoek om een schoolarts. Van het bestuur van de N. Holl. Vereen. Het Witte Kruis afd. St. Pancras was een verzoek ingekomen, om een schoolarts te willen aanstellen. Voorz. wees er op, dat over deze zaak al eens eerder is gesproken. Het is steeds op de kosten afgestuit. De laat ste keer werd gezegd, dat dc ouders hierin een taak hadden. Dc gemeente-geneesheer dr. Destré verwacht van een dergelijke in stelling heel weinig. Die achtte het beter als te werk werd gegaan zooals te Oudorp, waar het H. d. S. een oogje in het zeil houdt en de ouders der kinderen, die volgens hem iets mankecren, waarschuwt. Dit is volgens B. en W. ook de oplossing. Op de vraag van den heer Kloosterboer, welke kosten zouden moeton worden ge maakt, kon Voorz. geen precies antwoord geven. In de hierna gehouden besprekingen komt naar voren, dat men het nut van een schoolarts wel inziet, doch Voorz. en Weth. Duijf wijzen op de taak die de ouders heb ben. Tenslotte wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Zal St. Pancas spoedig baden? En waar? De pas-opgerichte zwemvcreeniging ver zocht voor deze stichting de beschikking over een akker achter het nieuwe kerkhof. De heer Wagenaar en ook de heerSpaans willen deze zaak liever nu niet behandelen. Als dê voorz, zegt, het te willen aanhouden tot de volgende vergadering, merkt de heer Van Kampen op, dat die dan wel geen 3 maanden op zich mag laten wachten. Het speet den heer Kloosterboer erg, dat de hee ren er nu zoo over denken. Verschillende besprekingen werden nog gevoerd, waarbij o.m. naar voren kwam de plaats, welke B. en W. wel eenigszins vreemd vónden. Zoo dicht bij het kerkhof. Het werd aangehouden tot dc volgende vergadering. Sluiting. MARKTOVERZICHT. De aanvoer van vette koeien was Don derdag j.1. niet zoo groot, wat ook was te verwachten dezen tijd. Handel was goed; 34 ets. kon genoteerd worden. Hoogste no teering f 250.gekócht door slager Korvet* van Den Helder. Een z.g. geldckoe stond op de vetmarkt; men dacht, dat het een koe was voor den dood; laler bleek dat het een geldekoe was. dio nog de weide in moest; opbrengst f 305.afkomstig van den beer P. dc Jong, Wieringerwaard en gekodfrt door den heer Jb. Govers, Al kanaa r. De kalf koeien werden goed verkocht, duur. Gelde koeien stug. duur, handel matig. Op deze markt was veel bezoek en een drukke handel. De handel in pinken was goed. Paarden werdén duur verkocht, aardige aanvoer. Veel nuchtere kalveren waren er aange voerd. handel vlug, duur. Voor de slacht tot in Noordholland nog in leven is, die bewe» zen heeft goed te fokken, is het gebruik, wat de fokkers er van maken, nog onbe- grijpelijk gering. De directe kosten van dekgeld cn vervoer, alsmede de moeite, zijn dan veelal de bezwaren, die geopperd worden. Vit geringe gebruik van beste stieren alsmede de óver 'l alge méén lage dckgelden slaan de indi vidueele aanschaffing van beste dus dure stieren in den weg. Plaatselijke samenwerking is niet een van dc sterkste eigenschappen der N.H. fok kers en toch zal men in N.H. tot deze samenwerking moeten komen, wil men tot vooruitgang in de fok kerij komen. Men moet de handen in elkaar slaan, men moet komen tot hot gezamenlijk aankoópen cn exploiteeien van beste stieren dit is de weg welke ingeslagen zal moeten worden. De voorkeuring te Twisk leverde dit laai de gunstige resultaten van de gemeen schappelijke aankoop C.S.K. 1935. Meermalen ook hooren wij dc opmer king maken, dat door dc tijdsomstandig heden er toch geen loonendc afzet van over tollig fokmaterittl is, waarmee men bedoelt dat wanneer er een behoorlijke afzet was van fokmateriaal togen loonende prijzen, de liefhebberij en de animo voor de fokke rij wel weer zal komen. Een feit is, dat dc afzet van fokmateriaal naar liet buiten land reeds eenige jaren stagneert, maar hier staat tegenover dat er in het binnen land een vrij levendige handel in fokvec is gebleven, ja dat deze ondanks of liever juist door de crisis, in sommige provin cies (Groningen, Friesland) toch vrij be langrijk is geweest. De afzetmogelijkheden naar het buiten land zullen wel weer eens beter worden en dan heeft die provincie en hebben die fokkers een belangrijke voorsprong, waar intusschen de veefokkerij is vooruit ge gaan, waar men best fokmateriaal in rui me mate kan verkrijgen. Eerst moet er goed fokmateriaal in ruime mate. voorhanden zijn pas dan kan men v. den afzet profitcercn wanneer de animo eerst weer komt als de afzetmogelijkheden er zijn, is men veel te laat. Noordholland biedt door zijn bodemom standigheden zeker de mogelijkheden voor een hoogstaande rundveefokkerij, wanneer de fokkers maar zouden willen samenwer ken. Ir. L. DF. VRIES, Rijksveeteelt-consulent. Alkmaar, April 1937, f 14. Fokkalveren handel goed, van f 12f 20 Vette schapen handel stug, duur, f 2836. Overhouders voor den dood tot f 28. Voor de weide f 2225. H. goed. Handel in vet te varkens matig tot 24 ets. De prijzen welke besteed werden voor de biggen waren iets minder bij de vorige week; evenzoo ging het met de schrammen, beiden handel matig. De kippen en konijnen werden duur en vlug verkocht Hier in Noordholland schijnt weinig op de markten te komen; volgens 'n bekend koopman is er hier weinig. Wat hier nog op de markt komt. wordt goed verkocht. Het was een mooie markt Donderdag, veel koopers en veel belangstelling. Vol gende weken zal het nog wel drukker wor den. DE IJZERDIEFSTAL. Ben bekentenis. In aansluiting op het bericht in ons num mer van gisteren over den diefstal van oud ijzer aan de Haven, kunnen wij thans me- (iedeelen dat de in dit verband gearresteerde personen, een zékere B. uit alhier en de J. uit Winkel, bekend Lebben, het oud ijzer van den afgCbranden molen te Moerbeek ontvreemd te hebben. Of zij zich ook schuldig hebben gemaakt aan de verduisteringen aan de Haven, staat nog niet vast, doch de politie hoopt op ver dere openhartigheid der deugnieten. DAT KAN ER NET NOG BIJ IN DEZEN TIJD. Toen gister van dc markt omstreeks kwart voor cén een koppel koeien in de richting Barsingerhorn werd gedreven, ge raakten in de Hoep er een viertal van het rechte pad cn stormden daar een steeg in. In een minimum van tijd zagen zij kans op het straatje een schade van drie gulden aan pannen, die daar waren neergezet, aan te richten. Een leelijke schadepost voor het betreffende arbeidersgezin, derhalve; ver haal zal wel niet mogelijk zijn, omdat de steeg niet was a%cslotcn. SCHAGEN-NIEUWS. Programma voor Zondag a.s. Schagen IStrandvogels I. Aanvang 2 uur, D. Arnoldus H. Middelbeek M. de Haas P. Schoorl J. Peetoom J. Weeland D. Schoorl M. Slikker D. Ruig L. Schoorl Rès. J. Broer. C. de Moor. Schagen II-^-Sport I. Beslissingswedstrijd op hel terrein van Nieuwe Niedorp. Aan vang 2 uur. Vertrek per bus 1 uur, T. Bij post A. de Wit J. Bremor Jb. Molenaar Rus P. Boontjes G. Kóch P. de Vries Jb. Simons S. Grootes Rés. P. Kistemaker, P. Boon. J. Franzêïl Schagen IIICallant.soog I. Aanv. 10 uur, J. Everts D. Leeuwenkamp T. Moransart P. Slik S. Breebaart J. v.d. Oord J. Stêeh J. Starreveld W. v. Geelen Jb. Broersma L. Komen Res.: A. Willêmse, H. Kistemaker. N. Niedorp bSchagen b. J. Molenaar P. Boontjes P. Bakker W. Rezelman W. Gorter P. de Kort R. Abbring K. Molenaar T. van Rooij J. Engelsman, H. Volten Reserve J. Kater. Jongens wij vertrekken per bus om 10.15 uur. Alle adspiranten kunnen met deze bus mede, Dc kosten zullen dan bedragen f 0.15 per lid, dus jongens allen naar N. Niedorp, dan blijven wij ook bij den wedstrijd Scha gen 2—Sporters 1. Adsp.-Comm. Predikbeurten ZONDAG 18 APRIL. Ned. Herv. Gemeente. Schagen. voorm. 10 uur, Ds. Eikema. Kerkkoor. Doop. Bergen, vooitn. 10 uur, Ds. v. d. Kieboom. Burgerbrug, zie St. Maartensbrug. St. Maartensbrug, vm. 10 uur, Ds. v. d. Poel. Otidesluis, zie Schagcrbrug. Petten, geen dienst. Schagcrbrug, voorm. 10 uur. Ds. Vorstman. Barsingciborn, nam. 2 uur, Ds. Witkop. Haringhuizen, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Eenigcnburg. voorm. 10 uur. Ds. Tinholt, Hecrhugowaard, vm. 10 uur, Ds. v. d. Kam. Veen huizen, nam. 2 uur, Ds. Van der Kam. Aartswoud, geen dienst. Hoogwoud, nam. 7 uur; Ds. Baudet, Avondmaal. Dirkshörn, geen samenkomst. Nieuwe Niedorp, 's av. 7 uur. Ds. v. Baaien Warmenhuizcn, voorm. 10 uur. Ds. de Leeuw. Winkel, geen samenkomst. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, de heer E, J. Brugman. Den Oever, nam. 2 uur, Ds. Van Beek. .Tulianadorp, nam. 7.30 uur. Ds. v. Wichen. Groet, voorm. 10 uur, Ds. Boeke. Schoorl. zlc Groet. Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn. geen dienst. Hippolytushoef. voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. P. J. Smidts, van Den Helder. Geref. Kerk. Schagen (voormalig gebouw kantongerecht)' nam. 5.30 uur, Ds. Greving. Kolhorn, voorm. 9.30 uur. de heer Visch. Nam. 2.30 uur, de heer Visch. Evangelisatie. Schagen. voorm. 10.30 uur, Ds. van Dop, van Alkmaar. Collecte Chr. school. Breezand. voorm. 10 uur. de lieer Boon. Nam. 3.30 uur. de heer Boon. Hippolytushoef, nam. 4.30 uur, de heer O. Deen. Den Oever, voorm. 10 uur. de heer O. Doen. Schagcrbrug, Bijeenkomst Chr. Jongeman nen vereen iging Donderdagavond 7.30 uur in Evangelisatiegcbouw. The Star of Hope Mission. Julianadorp. nam. 7.30 uur, de heer J. Se- vensma, van Amsterdam. E. V. „Maranatha". Bergen (Dr. van Peltlaam 1). voorm. 10.30 uur, Ds. C Norel, van Amsterdam.

Schager Courant | 1937 | | pagina 6