Voor den Zaterdagavond Kruiswoordraadsel Van slapen en wonen 'T HOEKJE OUDERS Goede slaap van groot belang voor de gezondheid Het vormen van een tehuis door Mevr. G. G. MeijerSchwencke. Een zeer belangrijke factor voor een goede gezondheid is de slaap. Een vrouw, die regel matig niet minder dan acht uren slaapt, zal er dan ook heel wat beter uitzien, dan andere, die de noodzakelijkheid hiervan niet inzien. Het is echter volstrekt niet hetzelfde hoe laat men naar bed gaat en wellicht een gat in den dag slaapt, aangezien men hierdoor niet verkwikt ontwaakt. „De slaap voor middernacht is de beste", zegt de volksmond en er is inderdaad een grond van waarheid in en het beste is clan ook om niet later dan tien, hoogstens elf uur, naar bed te gaan. Heeft men zich hieraan gewend, dan zal de ondervinding leeren, hoeveel meer uitgerust men opstaat. Nerveuse, overspannen menschen moeten opwindende gesprekken in den avond vermy- den, 's avonds koffie noch thee drinken en niet rooken, aangezien al deze dingen prikke lend werken. Heeft men zich eenmaal te bed gelegd, dan moet men zich met energie dwingen om alle zorgen en ervaringen van den afgeloopen dag uit te schakelen, geen plannen uit te denken en niet nogmaals den geheelen dag met al zyn ups and downs te beleven. Doet men dit, dan kan men zeker zijn, dat de eerste uren geen sprake zal zjjn van inslapen. Soms helpen warme voetbaden tegen sla peloosheid, terwijl in andere gevallen koude omslagen om de voeten of op de borst het ge- wenschte doel bereiken. Het is n.L noodig om het bloed aan de hersens te onttrekken. Slaapmiddelen zijn over het algemeen niet aan te bevelen, omdat men er in de eerste plaats teveel aan went en in de tweede plaats steeds sterker middelen zal gaan innemen, wanneer de tot dusver gebruikte hun doel missen. Iets anders is het, indien men de ze nuwen tot rust tracht te bréngen door een kop kruidenthee, in dit geval valeriaan, die men bij apothekers en drogisten kan verkrij gen en welke volkomen onschadelijk is. Met broom moet men voorzichtig zijn en het niet anders dan op medisch advies nemen. Niet alleen, dat men ook hiervan het percen tage steeds hooger neemt, doch vele men schen kunnen het niet verdragen en krijgen er een vlekkerige huid of kleine puistjes door. Indien men een rustig gelegen slaapkamer heeft is het gewenscht een raam open te houden, vooral in huizen met centrale ver warming is dit ook 's winters mogelijk. Staat de wind fel op het raam, dan laat men het in een aangrenzende kamer open. Vele men schen meenen, dat het zeer gezond is 's win ters in onverwarmde kamers te slapen, doch slechts zeer sterke naturen kunnen hierte gen. Het meest aan te bevelen is een matig verwarmde slaapkamer met goeden toevoer van frissche lucht. Met gevoelt zich hierdoor ongetwijfeld veel behagelijker en het werkt tevens beter op het zenuwstelsel van meer gevoelige menschen in. Het beste is om niet te hoog te liggen bij het slapen en niet meer dan één, niet te slap, kussen te gebruiken, geen peluw dus. Zeer verkeerd is het om met de armen bo ven het hoofd te gaan slapen, of zooals som migen zich aanwennen, op één der armen te liggen met het hoofd. Men bevordert hierdoor tevens het vormen van rimpels op jeugdigen leeftijd. Véél dek is evenmin gewenscht en degenen, die het kille der katoenen of linnen lakens onaangenaam aandoet, gebruiken deze van flanel. Koude voeten weerhouden het inslapen en daarom moet men deze door een warm voet bad of door gymnastiek eerst trachten te ver warmen. nimmer een kruik nemen, beter z\jn nachtsokken. Voor het slapen gaan moet men niet eten, vooral geen moeilijk verteerbare dingen, waardoor de maag teveel werk te verrichten krijgt, hetgeen een ongunstigen slaap geeft. Tenslotte nog dezen raad, onttrekt U zoo mogelijk niet aan een middagslaapje. Het Is geenszins verloren tijd, doch geeft weer nieuwe krachten om datgene, wat nog ge daan moet worden, frisch en opgewekt uit te voeren gedurende het verdere deel van den dag. Indien eenigszins mogelijk kiest men de slaapkamers op het Zuiden, althans zóó, dat licht, lucht en zon, ruimschoots kunnen toe treden en de beste kamers voor slapen be stemd worden. Wat de inrichting betreft, moeten slaapkamers een rustige sfeer schep pen, zoodat alles wat druk is vermeden moet worden. Hier hebben wij vooral het behang op het oog, dat men bij voorkeur in effen en lichte of donkerder tint beige kiest. Gordijnen van cretonne geven iets gezelligs en zyn te verkiezen boven weefsels, welke niet gewas- schen kunnen worden. Geeft men de voorkeur aan een slaapkamer, die donker gemaakt kan worden, dan neemt men b.v. nog een groen of blauw lancaster rolgordijn. De lamp moet een gedempt licht verspreiden en voor slaap kamers is indirect licht aan te bevelen. Een vloerbedekking van twisted mat voldoet zeer, men kan het met de stofzuiger onderhouden en van tijd tot tyd met een zeepsopje op nemen. Over het algemeen kan het niet an ders of de sfeer van de woning en de stem ming, welke er in een gezin heerschen, wer ken op de gezinsleden in. Noodig is daarom, dat er van beiden rust uitgaat, hetgeen niet anders dan weldadig op het zenuwgestel kan inwerken. Slechts dan kan een huis een tehuis worden in de goede beteekenis, waar alle ge zinsleden na volbrachten arbeid met vreugde in het harte terugkeeren. Voor de alleen staande, werkende vrouw geeft het hebben van een eigen thuis, zij het, dat dit slechts één k twee kamers omvat, te verkiezen bo ven het wonen op gemeubileerde kamers. Haar „thuis" kan ze langzaam aan inrichten zooals zij dit zelf verkiest, de meubels en de heele omgeving geven een béfcaalde sfeer, die het wezen der bewoonster kenmerken. Zy geven iets persoonlijks aan het interieur, het geen niet mogelijk is by kamers, die men ge meubileerd huurt. Slechts zij, die het verstaan, haar leven zóó op te bouwen, dat het alléén zijn, haar geen drukkende last is, hebben héél veel voor op velen, die dit nimmer leeren. Zij zullen niet met angst den tijd tegemoet behoeven te zien, dat zij ouder worden, want de innerlijke jeugd en levensblijheid zal hen nimmer verlaten. „Ik bewonder dien tenor." „Zoo goed zingt hy anders niet." „Ik bewonder zijn moed." WENKEN. Een fietspomp is buitengewoon handig om stof uit hoeken te krijgen, dat men daarna gemakkelijk met een vochtige doek opneemt. Hetzelfde geldt voor het scho<fhmaken van radiatoren of de zich hierachter bevindende muur. Een papje van fijn krijt en spiritus over piano-toetsen gewreven met een flanellen lapje, zal deze de oorspronkelijke kleur doen herkrijgen, wanneer het ivoor ietwat geel ge worden is. Eikeonhout geverfde deuren kan men even als ander soortgelijk verfwerk onderhouden met donkerbruine schoencréme, daarna met een flanellen doek nawrijven. Horizontaal. 1. Visch (karperfamilie)7. Kleine hondensoort; 9 Beschermgeest der on schuld; 12. Pasgeboren kind; 14. Wind; 16. Pers. voornaamwoord; 17. Steen; 20. Stof welke uit sommige boomen en struiken gewonnen wordt; 23. Meisjes naam; 24. Altijd groene struik; 25. Schei kundig symbool voor nikkel; 26. Jon gensnaam (verkort); 29. Solstitiumher denking; 34. Getij; 35. Tentoonstellings gebouw; 36. Eerwaarde Heer (latijn. afk.); 37. Struisvogelachtige loopvogel; 39. Muziekinstrument; 41. Jongensnaam (veelal Joodsch); 43. Jongensnaam; 44. Bewoner van een eiland in de Middel- landsche Zee; 46. Gewicht; 48. Alles wat [43 bestaat; 49. Op deze wijze; 50. Berg; 52. Welaan: 53. Voornaamste Egyptische godheid; 55 Liefdemaal b\j de eerste Christenen; 57 Hij heeft het gegraveerd (lat. afk.); 58. Engelsch Koningshuis. Verticaal: 1. Buitendijksch aangeslibt land; 2. Straat (Fransch); 3. Hoofdstad van Europeesch Rijk; 4. Rhythmische lichaams beweging; 5. Bijwoord (voor boos of slim); 6. Geslepenheid; 7. Italiaansche gendarmen; 8. Brij; 10. Schijngestalte der maan (2 lett.); 11. Randschrift o;- een munt of gedenkpen ning; 13. Kostschool; 15. Redelijk; 18. Eeni- germate (nieuwe spelling); 19. Muzieknoot; 21. Inlandsche vogel; 22. Echtgenoot; 27. Teleurstellend; 28 Honigdrank; 30 als 34 hori- Honing een natuurlijk voedings- en geneesmiddel In vroegere eeuwen wist men nog van geen chemische samenstelling van verschillende producten, die de natuur oplevert. Onze voor ouders kenden echter wel uit ervaring de voedingsmiddelen, die de eigenschap bezaten nieuwe kracht en energie aan het vermoeide lichaam te verschaffen. Zij wisten evenmin van het aantal vitaminen af, dat zich in een glas melk of een eetlepel honing bevonden doch zy wisten, dat het land, waar melk en honing in ruime mate aanwezig waren, het beste bevatte, wat voor den mensch noodig was. De voedingswetenschap is met reuze schre den vooruit gegaan en beide producten melk en honing worden thans nog in hooge eere gehouden. Honing is zelfs meermalen een der beste en meest zuivere voedingsmiddelen ge noemd en z\j kan bij zwaktetoestanden een uitstekenden invloed hebben. Men heeft proeven genomen bij ondervoede kinderen, daarbij werd waargenomen, dat „ho- ningkinderen" veel sneller toenamen en tevens krachtiger werden, dan andere, die niet met honing gevoed waren. Bijenhoning wordt volkomen verteerd en in het bloed opgenomen, een reden, waarom zelfs menschen met een zwakke maag honing kun nen gebruiken. Het stemt zeer zeker tot na denken, wanneer men van gezaghebbende zijde verneemt, dat kanker bij alle natuur volken, die veel honing eten, onbekend is. Vooral in den winter is het dagelijksche ge bruik van honing uitstekend, b.v. op de boter ham of in warme melk. Aangezien zuivere honing vocht tot zich trekt, moet deze steeds op een warme, droge plaats bewaard worden. Wanneer het voor komt, dat honing versuikert, dan plaatst men de pot of het glas in een kom met warm water, dat echter niet kokend mag zijn. Oude recepten b(j verkoudheid: Een theelepel honing oplossen in een kopje heet water, desnoods wat citroensap toevoe gen en met kleine teugjes drinken. Tegen heeschheid is het bijzonder verzach tend om een theelepel honing in een kopje heete melk op te lossen en het zoo warm mo gelijk uit te drinken. en maken in het midden een kuiltje, waarin wy een weinig van de vloeistof doen en door de bloem heen mengen telkens weer een scheut erbjj, totdat alles verwerkt is. We zul len echter moeten zorgen, dat er een mooie gelijke massa ontstaat, absoluut zonder klontjes. Het laatste wordt het eiwit stijf geklopt, doch zóó, dat men de kom gerust onderste boven houden, zonder dat het wegvloeit, en door het beslag geroerd. De koekepan wordt verwarmd en hierin een stukje boter gesmolten, daarna J4 van het beslag in de pan gedaan en aan één kant ge bakken op een zacht vuur. Is de koek gaar, dan op een schaal laten glijden, waarna de overige drie koeken eveneens worden gebak ken en op de eerste gestapeld, de laatste komt evenwel met den gebakken kant boven. Het geheel wordt dik met poedersuiker be strooid. daarna maken we een pook boven het gas gloeiend en branden in de suiker stree- pen, ruiten of andere figuren, hetgeen een buitengewoon aardig aanzien geeft. Varkenslapjes. De varkenslapjes worden gezouten en in half reuzel, half boter aan beide kanten bruin gebraden, daarna water bijgevoegd en eenige schijfjes citroen, waarvan het gele randje evenals de pitten zijn verwijderd, en zachtjes gaar gesmoord. De citroen geeft een fijne smaak aan het vleesch en maakt het, indien er een randje vet aan zit, minder machtig. Gestoofde prei. 4 bossen prei, boter, sap van 1 citroen, zout, peper en sago. We snijden de prei aan stukken van pl.m. 3 cm. Zetten ze daarna in water en zout en wasschen tenslotte zoolang, totdat geen zand meer op den bodem van de teil te zien is. We zetten de prei op met ongeveer 1 kopje wa ter, doen er zout bij en laten de groente onge veer drie kwartier zachtjes koken, doen er daarna het gezeefde sap van een citroen bij, boter en peper, laten dit alles nog wat stoven en binden het vocht met sago of maizena, zoo noodig nog wat azijn bijvoegen. Tob nooit hoekje zontaal; 31. Meer ln N.-Amerika: 32. Plaats in Klein-Azië (laatste letter weglaten); 33. Ordebroeder (afk.); 38. Tak van onderwijs; 39. Kloostervoogd; 40. Wilde ezel uit Tarta- rije; 42. Tak van onderwijs; 43. Muzieknoot; 44. Kleine vijver; 45. Groente; 47. Heilsleger; 51. B(j volmacht: 53. Politieke partij; 54. Onzr rekening (afk. 2 letters); 56 Maat; Lidwoord. Zondag: Groentensoep. kalf nierstuk, snij- boonen, nagemaakte spiegel eieren. .Maandag: Koud vleesch. Brusselsch lof, aardappelen, watergruwel. Dinsdag: Karbonade, savoye kool, aard appelen, roomstruif. Woensdag: Gehakt, gedroogde appeltjes, aardappeltjes, rijstebrij. Donderdag: Nieren ommelet, andijvie, aard appelen, gebruinde boter-sla- schotel. Vr()dag: Gekookte eieren met tomaten saus, spinazie. aardappelen- purée, rijst met citroensaus. Zaterdag: Varkenslapjes, gestoofde prei, aardappelen, bessensapvla. Nagemaakte spiegeleieren. liter melk, 75 gram maizena, 75 gram suiker, 25 gram boter, 100 gram gedroogde abrikozen, 1 lepel suiker, een weinig citroen sap en maizena, vanillesuiker. De abrikozen worden liefst 's avonds tevo ren in de week gezet, daarna den volgenden morgen even opgeweld met een theelepel sui ker en op een vergiet gelegd om uit te lek ken. Het beste is een goede kwaliteit te ne men, daar deze zich tot mooie groote vruch ten uitzetten. Het uitgelekte vocht koken we op. doen er een theelepel citroensap bij en binden het met een weinig sago of maizena; koud laten worden. 3;4 liter melk wordt op een theekopje na aan de kook gebracht, met de vanillesuiker, of een of andere essence om een smaakje aan de pudding te geven. De suiker lossen we in de kokende melk op, men gen de achtergehouden melk met de maizena aan. doen het papje by de heete melk en laten alles even doorkoken (roeren). Tenslotte vpe- gen we het klontje boter bij de massa en kloppen met de garde, totdïft het zich ver mengd heeft met het geheel, daarna gieten we de pudding op een vooraf met water om gespoelde platte vleeschschaal en laten hem hierop koud en stijf worden. Voor het opdie nen steken we met een waterglas rondjes uit de platte massa, die op een niet te kleine schaal worden gelegd, in het midden wordt een geweekte abrikoos gelegd, terwijl we de ius apart opdienen. We steken de rondjes zoo voordeelig mo gelijk uit, en doen de overgeschoten stukjes op een bordje, die kunnen b.v. met kaneel of chocolade-strooisel gegeten worden. Roomstruif. 4 eiren; 4 dl. melk; 100 gram bloem; 40 gram suiker en 1 pakje vanille-suiker; poe lersuiker; een tikje zout: boter. We kloppen de eierdooiers, melk en suiker 2t elkander, totdat we een schuimige massa ebben gekregen, daarna zeven wy de bloem, doen ze in een kan met het tikje zout erby ALLES VERANDERT. Ook wyzelf iederen dag. Alles en iedereen is onderhevig aan voort durende verandering. Door allerlei omstan digheden, en door de wijze waarop wij ons aan die omstandigheden aanpassen. Dat ver anderen verinnigt den band met den een, doet den band met een ander verslappen en zelfs geheel verdwijnen. Wat heden ten dage onze warme belangstelling heeft, daarnaar taalden wij een jaar geleden niet. Soms krijgen wij b.v. een boek in handen ,dat wij jaren geleden erg mooi gevonden hebben. Wij bladeren het door met een glimlach. Vonden wy dat toen zoo moo.? Waarom eigenlijk? Nu kan het ons niet meer zoozeer bekoren; wij hebben inmiddels t=en geheel anderen kijk gekregen op menschen en toestanden, op het lever.. Wij zien alles met heel andere oogen, wij zouden de oplossing van een zelfde probleem heel anders zoeken dan zooveel jaar geleden. Zoo kan het ook zijn, dat een .persoon een voorname rol in ons leven speelt, iemand, die wij twee of drie jaren geleden zelfs nog nooit gezien hadden. Dikwijls rijn wij bij het begin van een relatie heel erg met iemand ingenomen, heel dikwijls verdwynt met den tijd een groot gedeelte van die ingenomen heid. Hoe komt dat? Omdat de bekoring van het nieuwe een groote rol speelt, en omdat niets nieuw blijft. Het kan zelfs gebeuren, dat wij, gedeeltelijk bewust .gedeeltelijk on- be.vust ons een beeld hebben gevormd van den man of vrouw, die wij ons als levens partner wenschen, innerlijk zoowel als uiter lijk, en dat wij dan inderdaad juist zoo'n type als le*'enspartner krijgen en het huwelijk toch op een teleurstelling uitloopt. Waardoor? Doordat wijzelf zoo weinig begrijpen, wat voor ons geluk noodig is en doordat de prak- tyk altijd weer heel anders is dan de theorie. Wanneer twee menschen werkelijk op den duur samen goed overweg kunnen, dan komt dit doordat ze zoodanig rijn aangelegd, dat beiden op dezelfde dingen ongeveer hetzelfde reageeren, zoodat geen van beiden zich door loopend bewust behoeft aan te passen aan de andere. Dan blijft het goed gaan. Maar wat valt daarvan vooruit met zekerheid te zeggen, daar wij van onszelf niet vooruit kunnen zeggen, hoe wij op de een of andere ingrijpende ge- beuertenïs zullen reageeren? Wanneer wy ons meer bewust waren van het feit, dat alles, en bij uitstek de mensch, voortdurend verandert, zouden wij minder agressief rijn. Bijna iedereen die meent voor zichzelf een levensbeschouwing gevonden te hebben, wenscht anderen in die opvatting te doen deelen. Dat is tyranniek en kortzichtig, want het geen voor U het juiste is, kan wel in het geheel niet in de lijn van een ander liggen. Het eenige wat men ooit kan zeggen is: „deze opvatting is in mijn geval voor mij de juiste, daarmee gevoel ik mij in harmonie en daarmee kan ik vrede hebben". Ei dan zou men er nog bij moeten voegen: „zooals ik op het oogenblik denk". Want hoeveel ideeën, waarvoor wij warme sympathie hebben en die wij zelfs gepropa geerd hebben, zijn tenslotte als onbruikbaar door ons gelaten? Zoo'n opgegeven gedachtenlijn doet denken aan een dor blad, dat door den herfstwind wordt meegevoerd. Eens was het groen en sappig, nu is het verdord, het heeft afgedaan, het waait naar een vergeten en onbelangrijk hoekje, want het heeft geen deel meer aan het Leven. Evengoed als dat nu dorre blad eenmaal tot de levende zomerpracht behoorde, evengoed hebben onze opgegeven ideeën hun nut en hun deel gehad. Wij hebben erdoor geleerd, hoe het ondanks alle schoon-schijnende theorie in de praktijk niet gaat; wij hebben langza- merhanu onze wilde jeugd-idealen verwisseld voor kalmer, bruikbaarder en verdraagzamer ideeën. Agressie, het vecht-instinct, duidt altyd op primitiviteit, op een onrijpen geest. Wilt U Uw ideeën doorvoeren? Prachtig, maar doet het alleen voor Uzelf. Leert ver draagzaamheid, want alles verandert. Dr. Jos de Cock. VOOR DE KINDER-VERHOOR. Een van de ergste foutenbronnen, voorko mende bij het verhooren van kinderen, is wel deze: men gaat uit bij de vraagstelling van de gedachte, dat het kind, aan een gepleegd feit schuldig is. In het door ons geciteerde geval, dat inmiddels de rondte doet door de groote pers en heel wat pennen in beweging zet! zouden de ondervragers ook van deze gedachte zyn uitgegaan. En nu weten wij niet, wie we moeten gelooven: de agent (en) of den knaap, maar een ding staat voor mij vast, dat het mogelijk is, dat de ondervragers zonder dat rij zich daar wel van bewust wa ren. door het uitgaan van de gedachte, dat de jongen schuldig was de omstandigheden waren zeer tegen den jongen dezelfde fout gemaakt hebben, welke niet eens, doch hon derdmaal gemaakt wordt bij een verhoor. Van een verhoor wordt een proces-verbaal opgemaakt, doch dit verbaal is een samen vatting met eigen woorden van de afgelegde getuigenissen van het kind door den onder vrager. Het gevaar van een onjuiste weer gave is op deze wijze niet alleen denkbeeldig, doch herhaaldelijk werkelijkheid gebleken. Men houde er evenwel rekening mede, dat we hier niet altijd met opzettelijke onware weergaven hebben te doen! Het valt niet mee, van een ondervraging een verslag te leveren, dat voor 100 waar is! Daar komt bij, dat heel veel agenten de Nederlandsche taal niet zoo goed hanteeren kunnen, dat hun verhaal een opstel aan deze zware eischen voldoet! Hoe kunnen w(j echter de fouten zoo veel mogelijk vermijden? Door het nemen van deze voorzorgsmaat regelen 1. Ondervraging geschiedde zoo snel mo gelijk na het voorgevallene. Hoe langer t(jd hiertusschen, hoe grooter kans op een onware weergave. 2. Een verhoor moet zoo zyn, dat herha ling ervan niet meer noodig is. 3. De ondervragei moet volledig deskun dige rijn: hij moet vragen kunnen stellen aan kinderen. Hij moet weten, hoe kinderen rea geeren op vragen en daarnaast vertrouwd zyn met kinderen. Dit laatste acht ik van het grootste belang! 4. Het verhoor moet plaats vinden in een voor het kind vertrouwde omgeving. Ook hier tegen wordt herhaaldelijk gezondigd. 5. De onderviaging moet op gemoedelijke yze geschieden en het kind moet den indruk krijgen, dat de vrager niets anders wil weten dande waarheid en dat hij er niet op uit is, om hem (het kind) straf te bezorgen. Daarom lijkt het mij zoo verkeerd, kinderen te be angstigen met zware straffen, als zij de waar heid niet zeggen. 6. Het proces-verbaal moet niet een eigen verhaal worden van den ondervrager, doch moet een zuivere weergave rijn, van de woorden, door het kind tijdens het verhoor gesproken. Het liefst een stenografisch ver slag. Terwijl op deze proces-verbalen kinderen nog maar niet zoo maar gestraft mogeil worden. Het is noodig, dat de rechter bij de beoordeeling ook de proces-verbalen onder de loupe neemt en zich daarbij laat voorlichten door een deskundige, die volkomen op de hoogte is met de fouten, welke kinderen bjj waarnemen en denken maken. 7. Het verdient dan ook aanbeveling, dat dergelijke kinderdeskundigen worden opgeleid. Hierdoor zou in de toekomst heel wat kin- der- en ouderleed bespaard kunnen worden. Een vergissing op rechterlijk gebied kan nooit geheel en al hersteld worden. Het is een vreeselijk iets, onschuldig gestraft te zijn en geen middelen te weten, om rijn onschuld overtuigend te doen rijn! Het is eveneens een vreeselijk iets, onschuldig in voorarrest gezeten te hebben, verdacht va» een feit, waaraan men, zooals later bleek, geheel en al onschuldig was! Dergelijk leed is grooter dan wij vermoeden kunnen. Het breekt menschen totaal. Soms rijn het volwassenen, die door onware getuigenissen, zulk leed ver oorzaken, vaak rijn het kinderen met rijke fantasie of misdadigen aanleg, die, onbewust soms een zee van leed over anderen brengen. Met het schrijven van dit en de voorgaande artikeltjes heb ik willen aantoonen, hoe voor zichtig men met kindergetuigenissen rijn moet. Het is wel eens goed, dat de aandacht op dit probleem gevestigd wordt. Het treurige geval in Hilversum bewyst ons den ernst van deze dingen!! ONS CTAAT: „Bij de opvoeding vooral moet het zoo we zen: al had ik alle wijsheid en ik had de liefde nietj dan was ik tot niets in staat."

Schager Courant | 1937 | | pagina 14