Plaatselijk Nieuws. OMGEVINGNIEUWS Ingezonden Ontgoocheling in Filmstad PUBLICATIE PUBLICATIE Vlceschkeuringsdienst Kantongerecht te Alkmaar KOEGRAS JULIANADORP. Uitvoering Harmonie „Kunstzin". Zooals reeds per advertentie is aangekon digd, wordt door de Harmonie „Kunstzin" een muziekuitvoering gegeven onder leiding van haar directeur den lieer J. van Gla!>- beek. Het programma zal worden afgewis seld door voordrachten, enz. enz. Diploma melkcontroleur. Onze plaatsgenoot de heer J. Fidder Hz. slaagde dezer dagen voor het diploma melk controleur. Demonstratie brandspuit. Nu de brandweer in de gemeente den Helder gereorganiseerd is, en voorzien van meer moderne hrandbluschapparaten, wordt liet door de leiding zoo af en toe wensche- Jijk geacht, om ook met deze middelen de noodige routine op te doen. Zulk een demonstratie had alhier plaats hij de Ned. Hcrv. Kerk. De kleine motor- spuit gekoppeld achter een vrachtauto werd hier een oogenblik in werking gesteld. De waterstraal bereikte zoowat het haantje op don toren, pl.m. 19 meier, hetwelk voor deze omgeving wel voldoende geacht kan worden. Een en ander had veler belangstel ling. Lezing voor de Anti-Rev. Propa- gandaclub „Talma". Voor een tamelijk bezette zaal van het ca fé „Prins Hendrik" werd Donderdagavond een verkiezingslezing gehouden, belegd door de Anti-Rev. Propagandaclub „Talma", dooi den heer It. A. den Ouden van 's-Graven- hage, met het onderwerp: „Het Cabinet Co- lijn en zijn wi»rk." De bijeenkomst werd geopend door den heer H. Bruins, die daarna het woord ver leende aan genoemden spreker. In een goed gedocumenteerd betoog zette deze zijn on derwerp uiteen, hetwelk met de meeste aan dacht gevolgd werd. Van de gelegenheid om te debattecren of vragen te stellen werd gebruik gemaakt door eenige heeren alhier. Door den spreker werden deze van antwoord gediend En zooals te begrijpen is, kwam men toch niet in één schuitje terecht, en was zoo doende de duur der vergadering weer zeer lang en was het bijna middernacht eer deze beëindigd werd. WIERINGEN Wielerclub „Wieringen". Zondag j.1. nam de wielerclub, met. 2 ploe gen elk van 6 renners, ingedeeld als volgt: A. Ploeg. D. Klink, S. Lont, C. Ivorshuize. M. Peijkers, N. Rakker en H. Meijer; R. Plieg. C. Oostdijk, P. Kafdtcin, Jn. Verbiest, A. Baartman. C. Jeroense en J. Glim, deel aan een peletonrit te Alkmaar over pl.m. 7.") K.M. 8 ploegen van 6 renners namen deel aan deze trainingsrit. De A-ploeg van Wie- ringen wist deze peletonrit onbedreigd te winnen met 5 minuten voorsprong op dc 2e ploeg. Ondanks de pech. die N. Bakker en H. Meijer noopte den strijd op te geven. M. Dcijkcrs gaf ook later nog op door pech. De B-ploeg was ook reeds in de le ronde goede krachten, zooals Kapitein en Oostdijk kwijt door pech en daarna Jb. Glim. Oostdijk zette de achtervolging nog in, doch het was niet noodig, aangezien alle renners toen Zonder pech hieven. C. Jeroense, A. Baart man en Jn. Verbiest hebben den strijd zeer goed uitgereden; ze wisten zich zelfs nog vierde te plaatsen. Het was een kranige prestatie van de Wieringers renners. De vol ledige uitslag was: le. Wieringen A: 2e. Be verwijk', 3e. D.T.S., Zaandam; ie. Wieringen B; 5e. Vixtrix. Alkmaar; 6e. Hoorn. Zondag a.s. 2 uur start te Do Haukes voor de 5e competiticrit over 90 K.M. (Pele- tonracc). Voor deze rit beeft W. Mathijscn te Sloot dorp een racekotting beschikbaar ge steld, dus renners allen op 't appèl. Wie verdient de ketting? Zondag 25 April a.s. moeten Lont en Baart man een haanwedstrijd rijden te Halfweg. Supportert» kunnen zich opgeven bij C. de Haan en J. W. J. Cornelcse. LANGEN DIJK Zooals bekend mag worden verondersteld, hebben Gedeputeerde Staten voorgeschre ven. dat gemeenten, welke bijzondere uit- keering uit Rijks kas ontvangen, niet meer voor leermiddelen dan f 2. per leerling voor het L.O. en f 3.- voor het U.L.O. per jaar mogen uitgeven. In dit tuinbouwgebied bo ven Alkmaar zijn die noodlijdende gemeen ten geen zeldzaamheid en het is misschien wel daaraan toe te schrijven, dnt de nfd. Alkmaar van het N.O.G. heeft besloten het daarheen te leiden, dat er hij de regeering wordt op aangedrongen, om die gemeenten de vrijheid te geven een hoogcr bedrag voor leermiddelen uit te trekken. We vernemen, dat er dezer dagen weer een vergadering is gehouden, waarin bespre kingen zijn gehouden over den aan te leg gen Proefpolder. Men deelde ons mee, dat eerlang omtrent deze zaak wel een defini tieve beslissing zal vallen. UITVOER VAN BLOEMROLLEN. Blijkens de gegevens van het Centaal Bu reau voor de statistiek bedroeg de uitvoer van bloembollen over de laatste maand 1099 ton ter waarde van f 707000 tegen 1255 ton ter waarde van f 518000 in dezelfde maand van 1936. Over de eerste drie maanden van 1936 werden uitgevoerd 3126 ton ter waarde van 101000 tegen in hetzelfde tijdperk van 1937. 3190 ton ter waarde van f 1913000. Do voorjnarshandel is dus goed geweest, daar ook de prijzen boter waren. Het grootste kwantum ging naar Enge land n.1. 453 ton. daaron volgde Puitschland met 185 ton en Frankrijk met lil ton. UITKEERINGSURPT.USBOLLEN Het bestuur van de Stichting Bloembollen Surplusfonds beeft besloten voor bet in 1936 opgekochte surplus van hvacinten, vroege tulpen, late tulpen en narcissen uit te koe ren: voor eerste kwaliteit 85% van de hin- nenlandsche minimumprijzen en voor twee de kwaliteit 60%. heide percentages vermin derd met dc helft van de vernietigingskos- tcru We vernemen, dat de heer Bonnet, de bekende groothandelaar in groenten en aard appelen te Broek op Langcndijk, de gemeen te metterwoon gaat verlaten. Of de firma Slot en Bonnet zal blijven voortbestaan is ons niet bekend. De heer Bonnet is ook lid van den raad, waarin dus een vacature zal ontstaan. BROEK OP LANGENDIJK. Uitslag publieke verkooping Ten overstaan van notaris H. W. Smit te Zuidscharwoude, werd Vrijdagavond in het lokaal van den heer J. de Boer Rubliek ver kocht: een woonhuis, schuur en erf, staan de aan het Oxhoofdpad en bewoond door den heer Jl>. Smit Gz. Het perceel werd door den hypotheekhou der opgehouden op f 1800. SINT PA NCRAS TUINBOUWVEREEN. „DE TUINBOUW' In dc vergadering van de tuinbouwveree- niging „De Toekomst" werd door den voor zitter, den lieer J. de Vries, een herdenkings woord gesproken ter nagedachtenis aan wijlen <len heer P. Gootjes, waarbij voorz. zijn waardeering uitsprak voor het vele goede, dat door den overledene is tot stand gebracht. Onder de mededcelingen was ook die be treffende dc zetkoolregeling. De besturen van „De Tuinbouw", „De Zuid" en „Groen tecultuur" dc laatste ver. van Broek op Langendijk hebben vergaderd. Men is hierin tot een bevredigende oplossing gekomen. Ook hier zal de bestrijding der kooldui ven ter hand worden genomen. Wanneer men last ondervindt van deze vogels kan men den heer Van Herwijnen ambtenaar van de Plantenziektckundigen dienst waar schuwen, die zo zal verdelgen. Het belangrijkste punt van de agenda was de behandeling van de beschrijvings brief van dc Langendijker Groenten Centra le. De besprekingen zullen wij niet vermel den, aangezien Dinsdag de Alg. Verg. wordt gehouden. Eén voorstel van „De Tuinbouw" dat betreffende de Rcgeeringscredieten aan den Tuinbouw, welke men omgezet wilde zien in steun, zal worden ingetrokken; dit ligt op het terrein van de Standsorganisa ties, welke zich reeds met deze aangelegen heid bezighouden. Nadat de afgevaardigden waren benoem/1 werd de rondvraag gehouden, waarbij door een der aanwezigen o.m. werd gewezen op de heide functies van den heer Valstar, die behalve voorzitter van het Centraal Bureau voor dc Veilingen in Nederland ook Regee- ringscommissaris is voor den Tuinbouw. Dit zou volgens dezen spreker niet gemakkelijk samengaan. Na eenige besprekingen volgde sluiting. HOOGWOUD Aan den lieer J. H. Naafs te Soerabaja is vergunning verleend tot het bouwen van een woning en winkelhuis in de Kerkelaan op het perceel sectie D no. 695, toebchoo- rende aan den heer P. Mulder. Donderdagmiddag vond in de Kerkelaan een ongeluk plaats, dat nog goed is afge- loopen. F.en dochtertje van bakker de Haan wilde juist voor een passeerende auto den weg oversteken. Hoewel de bestuurder sterk remde, raakte de auto het kind nog even. Het bleek evenwel, dat zij er met de schrik en een paar schrammen afgekomen was. WARM EN HUI ZEN Aan de kaasfabriek „De Eendracht" alhier is tot botermaker benoemd de heer B. Feen- stra, woonachtig te Ried (Fr.). Voornoemde is in het bezit van diploma F.N.Z. en tien Bond van Coop. Zuivelfabr. in Friesland. ZIJPE ST. MAARTENSBRUG. Donderdagavond hield de Bond van Boe rinnen en andere Plattelandsvrouwen, afd. Zijpe, een bijeenkomst in de zaal van den heer Kossen voor leden en genoodigden. Door den heer de Waal Jr. uit Alkmaar werd de film vertoond, welke gemaakt is van het bedrijf van de Coop. Zuivelfabriek „De Eensgezindheid" te St. Maartensbrug. Waar deze film in de bekende omgeving genomen is en er veel bekende personen op voorkomen, werd ze met groote belangstel ling gevolgd. Na de pauze werd door 5 dames en heeren een heel mooi tooncelstukje opgevoerd, waar al evenveel van genoten werd. 't Was voor de vereeniging een succes volle avond, de zaal was geheel gevuld. Vier nieuwe leden gaven zich op en ruim 40 dames voor een excursie naar de Gero- fabriek te Zeist. HUIS VERKOCHT. Het huis en erf op het Noord, Staande en gelegen tusschen de perccclen van den heer S. Koning en dat wat de heer Jos. Overtoom thans nog te Baarn, onlangs van dc fam. Schoorl heeft gekocht, is door onderhand- schen verkoop ook eigendom van den heer Overtoom geworden. Vorige eigenaar was de heer Vos uit Zaandam. VROUWEN VREDESGANG. Te Utrecht wordt on Dinsdag 18 Mei een Vrouwen Vredesgang gehouden. De bedoeling van dezen vredesgang is, dat de Xederlandsche vrouwen getuigen van haar „nfkeer van de toepassing van het brute geweld" en van haar „onverwoestbaar geloof en vertrouwen in de overwinning van het Recht en de Menschelijkheid", door in ternationale samenwerking op grondslag van een krachtiger werkenden Volkenbond. Deze demonstratie staat volkomen vrij van elk politiek streven. Ook uit Schagen zal 'n deputatie aan den Utrechtschen Vredesgang deelnemen. Men kan zich voor deelname op geven aan Mevr. H. de Nijs. Heerenbosch- straat 88, alhier. Anna Paulowna, 16-4-'37. Aan de Burgerij van Anna Paulowna. Geachte Ingezetenen, De Bond van Plaatselijke Vercenigingen te Anna Paulowna is genoodzaakt het volgende te Uwer kennis te brengen: In vergadering bijeen op Woensdag 16 De cember 1936 in liet lokaal van den heer W. Kossen aan de Spoorbuurt, is na ampele besprekingen en tot ieders tevredenheid de lijst van uitvoeringen met bal na door de aangesloten vereenigingen te organiseeren in het seizoen Januari—Mei 1937 samengesteld. Daarbij is aan de Muziekvcreeniging „Con- cordia" den I8en April, den a.s. Zondag dus toegewezen. Alle aangesloten vereenigingen en de zaalliouders hebben een getypt af schrift van deze lijst gekregen. Niettemin heeft de voetbalvereeniging B.K.C., eveneens aangesloten bij onzen bond en naar wij meenen steeds met het meeste respect behandeld, gemeend zonder overleg met onzen Bond noch met Concordia, een permissie-nnnvrage bij den Burgemeester te mogen indienen voor Zondag 18 April, waar op bovendien tot onze pijnlijke verrassing goedgunstig is beschikt, niettegenstaande aan B.K.C. reeds op Tweeden Paaschdag een heelen avond bal ter gelegenheid van het in Juni a.s. plaatsvindende 15-jarig bestaan is verleend. Het bestuur van den Bond van PI. Ver., optredend voor en gemachtigd door de al- gemeene vergadering, voelt zich verplicht op deze wijze uitiing te geven aan zijn teleur stelling over de houding van de voetbalver eeniging, waarvan het bestuur zeer zeker weet dat door het samenvallen van den B.K.C.- en Coneordia-avonden de kans op een redelijk bezoek, die een zoo nuttige ver eeniging als de Harmonie broodnoodig heeft, goeddeels verkeken is. Het zij ons vergund deze regels ter over denking voor te leggen aan allen die het wel meenen met het vereenigingsleven hier ter plaatse. Zij zullen weten dnt het georgani seerd onderling overleg, zooals dat nu al eenige jaren met vrucht vorm van gestalte vindt in onzen bond, een dringende nood zaak is voor het lijfsbehoud van het vereeni gingsleven in onze gemeente. Tenslotte vestigen wij er de aandacht op dat het thans nog niet aan de órde is om de motieven te doorlichten die het Hoofd der gemeente er toe bewogen zouden kunnen hebben t.a.v. de door B.K.C. ingediende aan vrage, zijn tot en met Paschen j.1. welwillen de houding ten opzichte van onze uitvoc- ringslijst te hebben gewijzigd. Met grooten dank voor de verleende plaats ruimte, Het Bestuur. H. Jonker Hz., voorzitter; W. de Jong, secretaris; C. Raap, penningmeester. N.S.B.-VERGADERING. Gisteravond werd in hotel „Vredelust." van den heer I. Igesz voor een klein bezoek een openbare vergadering gehouden van de N.S.B., waar blijkens publicatie als spre kers zouden optreden de heeren Koster en Van Kampen, doch waar alleen het woord werd gevoerd door den heer Van Kampen. De bijeenkomst werd geopend door den heer Van Erp, die niededeeling deed van de gelegenheid tot debat en waarover de heer Van Kampen opmerkte dat men jarenlang geschreeuwd had om een vergadering met debat, en nu, nu die gelegenheid er is, nu ziet men het resultaat, vóór het vergader lokaal wat jonge menschen van de R.S.A.P. die briefjes afgeven en nu eischen openbaar debat met gelijke tijdverdeeling. En wan neer dan een uur spreektijd wordt aange boden, hebben zij het over een mijnheer Sneevliet. Tot zijn onderwerp komende, wijst spr. op het feit, dat de huidige verkiezingsstrijd zich onderscheidt van vele andere, omdat alle partijen, die vroeger elkaar afkraakten, thans een uur spreken ovér Duitschland, over Italië, over de N.S.B. en dan is de spreekbeurt om en behoeft men zijn pro gramma niet te bespreken. In den verkiezingstijd moet de kiezer zijn oordcel uitspreken over het gevoerde beleid, moet de kiezer nagaan wat verwezenlijkt is van al wat de kiezers beloofd is. En voor het vormen van een oordeel neemt spr. dan de troonredes, die in de afgeloopen regce- ringspcriode uitgesproken zijn. Uitvoerig wijst spr. erop wat terecht gekomen is van de bestrijding der werkloosheid, van de handhaving van een sterk gezag; van de saneering van de staatsfinantien en van het gaaf houden van den gulden; de voor naamste punten van de Ned. politiek met den figuur Colijn in het midden. Stuk voor stuk zijn deze punten mislukt en het is de kleine man, die door deze mislukkingen liet gelag heeft moeten betalen. En die misluk king komt doordat het huidige stelsel rot is. Vrijheid is de zwanenzang der democra tie! Spr. zet uiteen wat beteekende de vrij heid van het liberalisme; wat gebracht heeft het marxisme, en de democratie. De parle mentaire demoerntie beeft ons nooit anders geleerd dan voor eigen groep op te komen: in groepen tegen elkaar te strijden, waarbij dan de handigste won. Spr. zegt dat bet liberalisme niet anders is dan egoïsme, bet marxisme haat en de politiek der christelij ke partijen die der huichelarij. En het zijn deze drie dingen, die ons volk vaneen scheuren. v- De democratie kan er niet meer uitkomen en het nationaal-socialisme is dan ook niet toevallig ontstaan. Wat wil het nat. socia lisme? Alleen de boel op zijn plaats bren gen. geen partijen meer, maar volksgroepen die tezamen de volksgemeenschap vormen. Gezamenlijk moeten de Nederlanders de toekomst opbouwen, wij moeten elkaar hel pen en het middel daartoe is de arbeid. Nat. socialist is eigenlijk nuchter Nederlander zijn. wij zullen herbouwen ons oude Neder land. de oude ceest zal weer komen. Het was met talrijke voorbeelden dat de spreker in zijn rede de verschillende toe standen schetste. Na de pauze was het. de heer Ter Haar. voorzitter van de afd. Nieuwe Niedorp der R.S.A.P.. die erop wees. dat met de verstrek te briefjes werd bedoeld, dat zijn partij wenschte een openbare debatavond tusschen twee kopstukken met gelijke «spreektijden. Een tweede persoon gaf toe. dat bet on bescheiden was als men op politieke verga deringen zoowat uitsluitend sprak over Duitschland en Italië, doch de spreker van dezen avond heeft niet anders gedaan Duizenden meisjes komen zonder werk Vanaf den prillen tijd der showfilms on derscheidde men in Hollywood drie soorten girls: de „ponnies", dat waren de kleinsten, die in de eerste rijen van den groep kwa men te staan, de „show-girls", die wat groo- ter van stuk waren en die achter de pon- nies werden opgesteld en dan ten slotte de „dance-girls", die getraind werden als dan seresjes en balletten vormden of moderne dansen uitvoerden. Allen bij elkaar worden ze gewoonlijk onder den verzamelnaam „chorus-girls" aangeduid, maar daartegen hebben de dance-girls zich verzet, want die stonden er op als „film-danseressen" op de iinpressario-bureaux te worden ingeschre ven! Van zulke film-danseresjes, die hun oplei ding deels in privé-instituten, deels in de dansscholen der filmstudio's ontvangen, zijn er op het oogenblik ongeveer 1100 in Hollywood. Het getal ponnies en show-girls daaren tegen bedraagt wel 10.000! Dat wil zeggen, een dergelijk aantal meisjes tracht regelma tig bij de Hollywoodsche filmstudio's te worden geëngageerd. In de laatste drie jaar werden er in Hollywood vri) veel revue films gemaakt en dientengevolge kwamen duizenden van deze meisjes aan werk. De werkelijke danseresjes hebben geregeld werk en verdienen 50 tot 75 dollar per week. Het behoeft nauwelijks betoog, dat de mogelijkheid om bij de film betrekkelijk ge makkelijk veel geld te verdienen, een aan sporing voor tallooze jonge meisjes uit alle mogelijke provincies van Noord Amerika is geweest, om naar Californië te trekken. Niet meer dan hoogstens tien procent van deze meisjes had geld en gelegenheid om de dansscholen te bezoeken en zoo kon het gebeuren dat de meesten achterbleven als „show-girls" en alleen wat te doen hadden wanneer er een massale revue-film werd gedraaid. Tot voor kort scheen het met de girl-conjunctuur gedaan te zijn en noch tans verminderde de trek nauwelijks. Tot dat dezer dagen dc groote ontgoocheling kwam De Amerikaansche film-producenten be raadslaagden al geruimen tijd om te komen tot middelen, waardoor de productiekosten der films belangrijk minder zouden worden. Zoo werd aan de bestuurstafel der produ centen óók over het lot van tienduizend meisjes beslist. Men zou zich voortaan uit sluitend bepalen tot de echte dance-girls en de anderen geheel uitschakelen. Een gevolg van deze radicale opruiming was het feit, dat ongeveer 10.000 meisjes plotseling broodeloos kwamen te staan, ter wijl daarbij ook hun laatste kans voorgoed verkeken was. Wat blijft hun anders over, temeer waar ook de tooneel-revues al rijke lijk voorzien zijn, dan naar hun woonplaat sen terug te keeren en te trachten in het gewone leven een bestaantje te vinden? Voorloopig hebben de meest teleurgestcl- den zich georganiseerd in een bond, waar van ervaren leidsters (vroegere girls), door onderhandelingen met de directies zullen trachten een verandering in den bestaan- den toestand te krijgen. Zooals van zelf spreekt bestaat er weinig hoop voor deze ondernemende bestuursters. Wanneer groote besluiten in het teeken van een radicale en belangrijke bezuiniging staan, dan moet er heel wat gebeuren eer de directies daar op terugkomen. Daarbij komt dan natuur lijk nog dat zoodra blijkt, dat de show films met minder groote groepen meisjes het „doen", er heelemaal geen sprake meer van zijn zal dat men tot de vroegere, uiteraard veel duurdere methoden, terugkeert. Dc wegen naar film-carrière zijn heel moeilijk begaanbaar, maar de zeer beschei den pogingen der ondersten op de filmlad der lijden al heel vroeg schipbreuk INLEVERING VAN SPEK. De Nederlandsche Veehouderijcentrale brengt ter kennis van belanghebbenden, dat met ingang van Dinsdag 20 April 1937 tot nadere aankondiging de inlevering van spek te IJmuidcn moet geschieden bij de N.V. Ijsfabriek en Koelhuis IJsvries. De inlevering zal kunnen gesciiieden des Dinsdags en Donderdags 's morgens van 912 uur en 's middags van 2—5 uur. Adv. STEUNVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergocding voor groene erwten van de kwaliteitsklasse C, gedenatureerd in het tijdvak van 12 April 1937 tot en met 17 April 1937, 11.40 per 100 Kg. zal bedragen. Voor groene erwten van de laagste klasse en voor andere erwten, in datzelfde tijdvak gedenatureerd, bedraagt dc steunvergoeding f0.90 per 100 kg. De steunvergoeding voor veldboonen, wel ke blijkens de dateering van het dorsch- briefje in genoemd tijdvak zijn gcdorscht, is vastgesteld op f 1.per 100 kg. Adv. dan alle ministers, alle partijen af te kam men en is ook zoo bescheiden geweest om niet te vertellen wat de N.S.B. zelf wil en te vertellen of zij alle menschen brood zal geven. In zijn antwoord wees de heer Van Kam pen erop dat als de heer Sneevliet zoo graag wil dehatteoren, welnu, hij zit in de Tweede Kamer, de heer Musscrt komt daar ook en er zal dus alle gelegenheid tot dehatteeren komen. Trouwens, de heer Sneevliet is ook lid van de Prov. Staten, daar zijn ook zeven N.S.B.-ers, maar de heer Sneevliet zegt niets Spr. neemt -het programma van de R.S A.P. onder handen om scherp te doen uit komen dat verschillende punten daarin ge noemd. juist verwezenlijkt zijn in de nat. soc. staten Duitschland of Italië. Spr. ontkent dat hij alle ministers en par tijen heeft afgekamd, doch hij heeft de on macht van het democratisch stelsel aange toond. Niet iedereen zal brood worden e e- geven, iedereen zal het moeten verdie nen. Ook een schriftelijk gestelde vraag wordt uitvoerig beantwoord en aan het slot van zijn rede wijst spr. er dan op dat ten onder gaat een volk dat geen weg weet met de jeugd, een volk dat zijn ouden van dagen, de oude werkers vergeet. De N.S.B. zal dan ook blijven strijden tot de dageraad van den nieuwen dag zal aanbreken. Na liet zingen van het Wilhelmus ging de vergadering uiteen. Vergadering van de commissie van uitvoe ring van den Vleeschkeuringsdienst in den Kring Barsingerhorn op Donderdag 15 April 's namiddags 2 uur ten kantore van de in richting. Afwezig de vertegenwoordiger van Win kel. Voorzitter, de heer G. G. Loggers opent met een woord van welkom, waarna de no tulen van de vergadering van 20 Jan. 1937 onveranderd worden goedgekeurd. Het rapport van het Accountantskantoor J. J. de Vries over de controle van kas, boeken, verlips- en winstrekening en balans wordt voor kennisgeving aangenomen. Het jaarverslag, de verlies- en winstreke ning en balans over 1936 worden goedge keurd en zullen aan de gemeentebesturen worden toegezonden. Aan het gemeentebestuur van Barsinger horn zal verzocht worden het personeel we derom voor 2 jaar te herbenoemen. De commissie besluit niet het gemeente bestuur van-Alkmaar een overeenkomst aan te gaan om het afgekeurde materiaal te destrueeren tegen een vergoeding van 2.6 cent per inwoner en 2.6 cent per II.A. Deze vergoeding zal zoolang moeten worden be taald. totdat uit eventueele winsten het ten lastei van den Kring Barsingerhorn gebracht andeel in de slachtingskosten ten bedrage van f 21691.— zal zijn afgelost Tndien dit bedrag geheel is afgelost wordt de vergoeding gesteld op het bedrag dat noodig is om de exploitatie sluitende te maken. Aan Alkmaar zal een vergoeding worden gegeven voor het centraliseeren aan het abattoir van het afgekeurde materiaal uit de 13 gemeenten, welke den keuringskring Alkmaar vormen. De overeenkomst wordt aangegaan tot 31 December 1960. Aan de overige buitengemeenten ïs een schrijven gezonden, waarbij op gelijke wijze gelegenheid tot destructie wordt gegeven. De overeenkomsten zullen ter goedkeu ring aan de Raden van de aangesloten ge meenten worden gezonden. Dar de in 1930 aangeschafte auto niet meer kan worden gerepareerd, wordt beslo ten tot qanschaffing van een VA tons vrachtwagen, welke als trekwagen van de aanhangwagens kan dienst doen. Van de leeningein groot f 111.691. gesloten tegen 4*4% is van f 95.831.bij aflossing voor 29 Xov. 1939 een boete verschuldigd van 1%. Dé kosten voor conversie bedragen derhalve f 958.31. Bij de het sluiten van een leening tegen 4% is de rentebespraring tot 29 Nov. 1939 f 558.46, tegen 3 3/4% f 1116.91 en tegen VA% i 1675.37 De commissie besluit tot conversie over te gaan, indien ten hoogste tegen 3 3/4% kan worden geleend. Na gehouden rondvraag volgt sluiting. Zitting op Vrijdag 16 April. Schoorl. DAT ZAL WEL DOOR HET HOOGE COL LEGE UITGEKIEND MOETEN WORDEN De „auto-inspecteur" L. D. M., uit Leeuwar den, die de vorige week terecht stond we gens onbehoorlijk rijden op den rijksweg, onder Schoorl, waardoor twee andere auto bestuurders, de heeren KI. Langcdijk en H. E. J. Feitman uit Alkmaar, werden gehin derd, werd heden door den kantonrechter veroordeeld tot f40 boete of 10 dagen en ontzegging rijbevoegdheid voor den tijd van 4 maanden. Z ij p e-B e e m s t e r. NIET GENOEG OPGELET. Het meerendcel der kantonnale zondaars bestond deze weck uit overtreders der Motor en Rijwielwet en in de eerste plaats moest dan onderhanden genomen worden een Beemsterling, C. V., die op een kruispunt bij den Sluisweg te Zijpe, die naar Schagen voert, met de bepaling „rechts heeft voor rang" had geklungeld, waardoor de heer G. Meijer 'n bollenplanter uit Uitgeest, aan zijn wagen een schade bekwam van f 156. De heer V. schitterde door afwezigheid, doch hij werd daarom niet minder onpartijdig en clement behandeld en tot slechts f 10 boe te of 10 dagen veroordeeld. Wat de schade betreft, daar zal vermoedelijk de deur- \vaarder wel aan te pas moeten komen. Heerhugowaard. 25 POND'BOEREBOTER ONDER DE LUIERS VERSTOPT! De jeugdige landbouwer P. de H. te Heer hugowaard was opgeroepen om zich in te deelen bij H.M. landsverdediging en zijn jonge vrouw en kind zouden zich gedurende den tijd, die vader gaf voor het vaderland, huisvesten ten huize van P. ouders. Ver schillende benoodigdheden, waaronder kin dergoed en ook nog 25 pond beste boerenbo- ter, werden alsnu door een broertje van P. op een fiets naar de ouderlijke woning ge transporteerd, doch helaas, een nieuwsgieri ge veldwachter ging eens in 't waschgoed rommelen en vond alsnu de boter, waarvan het vervoer overeenkomstig art. 1 van de Bo- terwet was verboden. Bedoelde boter was gemaakt door den va der van P., die in het bezit schijnt te zijn van een karr.vergunning. De jonge boer die bedoelde boter liet vervoeren, stond deswe ge terecht en tegen hem werd gevorderd f8 boete of 8 dagen, benevens afstand van de boter, wat beteekent, dat zij ten voor deel van den fiscus verkocht moot worden. Alvorens echter de kantonrechter zijn neus in die boter zal steken, zal hij de uitspraak 'n week in beraad houden.

Schager Courant | 1937 | | pagina 2