Modebladen Plaatselijk Nieuws. niet door Schap's louteringsproces 8 8 P. J. BLAAUBOER 8 en o A. BLAAUBOER-Grootes R. 8 Koedekken Paardendekken C. BREET Schager Roosjes Luchtaanval op Barcelona P. I. BLAAUBOER S 8 o A. BLAAUBOER-Grootss 8 De staking op de scheepswerven Marktberichten OiO CO O-O OSO OiO CSO OiO O O 8 Den 22en April hopen q onze geliefde Ouders q 8 en Grootouders, q 0 hunne 45-jarige Echt- q verceniging te herden- ken. Hunne dankbare Kin- -X deren en Klein- z kinderen, U J. C. BLAAUBOER. 9 M. BLAAUBOER— V Jansen. L M. BLAAUBOER 8G. BLAAUBOH Witsen en Kinderen. Q J. BORST. 0 G. BORST— 0 Blaauboer Q en Kind. 0 CORNELIS 0 BLAAUBOER. Q Wieringerwaard, 0 April 1937. 0 O O ooaoaocxïcxiaoao jansen. w ER Q IER— 0 Geboren: Klaas Jacob Zoon van A. WIT. I. T. WIT—Covers. Tolke, Schagen, 18 April 1937. VA H.A. KOOLLAND met teeltvergunning in A. P., te huur of op contract, alleen v. "financieel goede adressen. Br. onder letter G88 Bur. van dit blad. OjOOSOOOOiOOOCÊOÖO O O Den 24sten April ho- Q pen mijn geliefde Ou- q ders, Q 8 H' *ap 8 jj G. Nap-Vries 8 hunne 25-jarige Echt- Q verceniging te herden- 0 8 ken. Q Hun liefhebbende 0 8 Dochter, Q CORRIE. 0 Q Lutjewinkel, April 1937 Q Receptie 35 uur. 0 O O >0000000000000 IN PLAATS VAN KAARTEN. Geboren: Albertine Henrietta, Dochter van II. J. A. VAN DIJK— Lunshof. S. T. VAN DIJK. Brcczand, 18 April 1937. en Groote partij extra zware koe- dekken, met of zonder koperen ringen, vanaf 65 cent. Aanbevelend, Touwslager - Zeilmaker, Zadelmaker, SCHAGEN. TEL. 67. Donderdags op de markt, Ho tel Centrum. De aangekondigde veiling van da Boerderij „Prinsenhof' gaat wegens verkoop nit de hand Not. J. KOOMEN. Gevraagd EEN VEULEN, daar het veulen van 't paard gestorven is. P. STAMMES, Hooge Bieren, Barsingerhom. Gevraagd, om direct in dienst te treden, wegens ziekte der tegenwoordige, een FLINKE DIENSTBODE, v. d. en n., bij K. KAAN, Bar- singerweg, Wieringerwaard. Te koop: Een DRESSEERKAR op gummi Een dresseerkar op ijzer. C. KUIPER, Rijtuigma ker. Anna Paulowna. Te koop: SCHOTSCHE MUIZEN, en Zceuwsclic blauwe poters, in bakken m. spruit. Gekeurd d. N.A.C., hij P. GOOTJES, Groenveld. Voor direct gevraagd: Een BAKKERSBEDIENDE, ongev. 18 jaar, liefst bekend m. de koekbnkkerij. Br. onder no. 400 Bur. van dit blad. Boekhandel TRAPMAN SPANJE Bombardement van Madrid. Omstreeks drie uur ïn den middag hebben gisteren rechtschc vliegtuigen brandbommen op een der entrepots in de haven geworpen. Onmiddellijk werd het alarmsignaal gege ven: de bevolking toonde zich zeer koel bloedig. Toestellen der regeering stegen op ter achtervolging, waarna de aanvallers in de richting van tic zee verdwenen. Er zou den twee dooden en ecnigc gewonden zijn. De volgende bijzonderheden worden nog gegeven over het bombardeeren van Bar celona door vliegtuigen der opstandelingen: de twee toestellen, welke boven de stad heb ben gevlogen, waren .jachtvliegtuigen. De bommen, welke zij uitgooiden, waren van 5 kg. het aantal uitgeworpen bommen be droeg zestig ongeveer. Een tramwagen werd getroffen de bestuurder gedood. Voorts meldt men drie dooden en eenigo. gewonden. Een vrouw van zeventig jaar is op straat van aandoening gestorven. Madrid gebombardeerd. De houwitsers van de opstandelingen heb ben een moorddadig vuur op de hoofdstad geopend. Te tien uur in den avond werd als officieel verliescijfer opgegeven 71 gewonden Het aantal dooden was nog niet hekend doch moet eveneens zeer hoog zijn. De ver tegenwoordiger van Havas telde in de om geving van zijn huis 9 dooden en op de Grand Via vier dooden. In den sector van het Escorial blijven de regeeringstroepen oprukken, zij hebben zich meester gemaakt van stellingen der opstandelingen bij de Atalayaberg. Twee aanvallen op de stellingen van de regeering bij Natallana nabij Somesierra en in het Noordwesten van de Provincie Guadalajara werden afgeslagen. De opstan delingen vielen hieraan gesteund door tanks en pantserwagens. Een tank en een pant serwagen werden buiten gevecht gesteld. Aanval op Cordova afgeslagen. Het groote hoofdkwartier van de troepen van Franco bericht, dat de rechtsche troe pen een aanval van de regeeringstroepen aan het front van Cordova hebben afge slagen. De aanvallers leden zware verlie zen. Aan het front van Aragon heeft een es- cader van dertig vliegtuigen der regeering een escadrille van 15 vliegtuigen der rccht- schen aangevallen. Zeven Curtissvliegtui gen van de regeering werden omlaag ge schoten. Fransch stoomschip door opstan delingen gepraaid. Het Fransche s.s. „Roebes Roeges" varende in dienst van de Fransch-Belgische maat schappij Solvav. die fabrieken te Requejada in Spanje heeft is Zaterdagavond buiten dc Spaansche territoriale wateren op on geveer 8 mijl ten noorden van Santander door een oorlogsschip der opstandelingen gepraaid Ofschoon het geen verboden la ding aan boord had, heeft de commandant van den rechtschen kruiser het schip gelast naar de in handen der opstandelingen zi;in de haven Pasajes op te stoomen. In het ge zicht van pasajes gekomen vermeerderde de „Roches Romrcs" evenwel -lotseling haar snelheid, waarna het schip Saint Jcan de Luz kon bereiken. Samenzwering in Madrid De Madrilleensche avondbladen maken melding van de ontdekking eener Fangnis- tische organisatie te Madrid. Vijf en vijftig personen waren hierbij betrokken. Zij zijn gearresteerd Zij hadden een manifest gereed gemaakt voor den dag, waarop Franco Ma drid zou binnenrukken. De enquête van Van Zeeland Frère verrioht inleidende werk zaamheden. Naar aanleiding van het door de Britsche en Fransche regeering tot Van Zeeland ge richte verzoek, een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid, te geraken toteen algemeene vermindering van de contingon- tccringsmaatregelcn, en andere hinderpalen op het gebied van den buitenlandschen handel, heeft de Belgische premier, in over leg met deze beide regeeringen, den vroe ge ren adviseur der Nationale Bank van Oostenrijk, Maurice Frère. belast mot de voorbereidende werkzaamheden, welke voor dit onderzoek noodig zijn. Frère heeft zich reeds einde der vorige week naar Londen begeven, waar hij van gedachten gewisseld heeft met den eersten economisch en adviseur der Britsche re geering, Sir Frederick Leith Ross, alsmede met vertegenwoordigers van de ministers van buitenlandsche zaken, financiën en han del. Frère zal vandaag tc Parijs zijn, en zijn enquete vervolgens ook in andere lan den voortzetten. De dreigende mijnstaking in Engeland Dinsdag of Woensdag valt de beslissing. Het laat zich aanzien, dat het in alle steenkoolmijnen georganiseerde referendum om uit te maken of de arbeiders eventueel bereid zijn tot een algemeene staking over te gaan, teneinde erkenning te verkrijgen van de vakvereeivigingon in Nottinghanv* shire. een groote meerderheid ten gunstevan een staking zal opleveren. Onder de eerste uitslagen welke bekend zijn, behooren die van de mijnen van Bedward, waar het conflict verleden jaar uitbrak. Hier hebben 1312 man zich uitgesproken vóór en 142 te gen een staking. Eenzelfde stemverhouding valt waar te nemen in Zuidwales. De defini tieve uitslagen zullen Dinsdag en Woensdag bekend worden. De nieuwe Kantoeng Hij zal niet worden gesleept, doch in onderdeelen per boot naar Indië vervoerd worden. De plannen tot het bouwen van den nieu wen tinbaggormolen, die den verganen „Kantoeng" moet vervangen, hebben thans vasten vorm aangenomen. Vast staat, dat de molen niet zal worden gesleept. Het mechanisme wordt n.1. in Ne land vervaardigd, Werf „Gusto" te Schie dam heeft hier opdracht voor gekregen en zal in onderdeelen per schip naar Indië wor den vervoerd; de ponton wordt in Indië ge bouwd. Alle risico's voor een tweede catastrophe vermijdt men hiermede. Uit onze omgeving WIER/NOEN 1927 Gymnastiekfeest 1937. Zaterdag j.1. vierde de gymnastiekver. „Wielingen" haar tienjarig bestaan. Ter ge legenheid hiervan had in Concordia een feestavond plaats. Concordia was feestelijk versierd en over al waren de kleuren blauw geel, de kleuren der gymver., die de hgofdtoon voerden. De voorzitter en leider, de heer H. Pen- nekamp opent den feestavond met een har telijk welkom, in het bijzonder tot de oud bestuursleden, de pers, en eenige gemeente raadsleden. Spr. huldigt dan hen, die de stoot tot de oprichting van de gymnastiek- vereen. gaven, ten eerste Dr. v. d. Veen en daarnaast de heer R. Windsma, benevens de heeren H. Lucker, P. de Vries, P. Ruiten burg en de dames J. MolenkampRuiten burg en T. Noorden—de Vries. Als bijzonder trouw lid werd aan Piet de Vries een kistje sigaren aangeboden. Meer persoonlijk wil spr. dank brengen aan het echtpaar BruulLont-Vet. In de eer ste vijf jaren, zegt spr. hadden we geen gymnastieklokaal en trainden we hier in Concordia en dan was steeds de toenmalige eigenaar met zijn vrouw bereid alles voor de vereeniging tc doen. Was het dan slecht weer dan gebeurde het maar al te vaak dat Bruul zei: „Het is voor jou geen weer om weg te gaan. Gerretje heeft boven al een bed voor je klaar gemaakt. Aan Jaap cn Ger retje dus mijn hartelijken dank. Hierna werd de jubileerende vereen, ge complimenteerd door de heeren D. Oden, voorz. van Succes; P. Jongkind, dir. Mando linever. O.K.K.; J. C. de Haan, voorz. Zang en Vriendschap; J. W. J. Comeliss secr. der Wielerclub. Alle sprekers lieten hun geluk- wenschen gepaard gaan met een bloemstuk. Ook van de muziekver. Harmonie is een bloemstuk binnengekomen en schriftelijke felicitaties van: Turnkring N.IL Noorder kwartier; DOKEV te Anna Paulowna; Olyrn- pia te Wieringerwaard; Verder van den heer J'b. Kaan tc Wierin gerwaard en van den oud-voorzitter den heer IL J. O. Lucker. Aan deze laatste brengt spr. nog woorden van hulde voor het vele door hem gedaan. De heer M. Kooij komt dan op de plan ken met een door den heer M. J. Bosker geschreven cn door den heer H. Zon op muziek gezet jubileumlied. Na een korte pauze wordt opgevoerd de gym-revue in 3 bedrijven van den heer M. J. Bosker, getiteld: „We zitten niet stil". En dat ze niet stil gezeten hebben, is getoond. Heel mooi was een der eerste tafereelen, waarin de goede hoedanigheden van de op richters naar voren worden gebracht. We zien verschillende mooie starvden cn eenige oefeningen. Heel aardig waren de jurken der dames, n.1. geel-blauw. Verschillende aardige liedjes en voordrach ten werden naar voren gebracht door mevr. LeeuwenkampBooth en do heer M. Kooij cn S. de Jongh Mz. Ook het Vaandellied, door de aanwezigen staande meegezongen, had veel succes. Het slot-tafreel had ook een daverend suc ces. Het applaus was zoo geweldig, dat niet een of tweemaal „gehaald" werd, maar wel zesmaal. Dan aan het einde van deze zoo goed ge slaagde feestrevue treedt mej. Bcts Rui- tenburg naar voren en biedt met eenige wel gekozen woorden een fraaie pendule aan den heer Pennekamp aan en aan mevr. Pennekamp een vaas aan. Getroffen door deze hulde dankt Penne kamp met een paar woorden voor de fraaie cadeaux. Dan richt de heer Pennekamp dankwoor den tot de auteur der revue, den heer M. J. Bosker en biedt deze een kistje sigaren aan De drie medewerkenden op het toonccl, me vrouw LeeuwenkampBooth, de heer M. Kooij en de heer S. de Jongh Mz. ontvan gen een fraai Wieringcr wapenlepeltje. Aap mevr. KooijSavoyen wordt een wand- schemerlamp aangeboden, voor al het werk dat zij aan de eostumes enz. gedaan heeft Aan den heer Zon voor de steeds zoo ge waardeerde muzikale begeleiding wordt eveneons een wapenlepeltje geoffreerd. En dan aan den stillen medewerker, den souf fleur Jaap Bruul zal, daar nog geen pas send geschenk voor Bruul gevonden werd, dit later gegeven worden. Hierna sluit de heer Pennekamp het officieele gedeelte. NIEUWE NIEDORP KOLVEN Zondag j.1. had in de Prins Maurits het treffen plaats tusschcn de kolfclubs Koog aan de Zaan en Over de Helft alhier om dc wisselbeker, welke het vorig jaar werd ge wonnen door N. Niedorp. Elke club kwam met 17 spelers uit, die ieder 3 partijen moesten slaan. Na een hartelijk welkomstwoord van den voorz. van O. dc H. den heer Wilkcn hetgeen door den voorz. van dc Koog den heer M. Ridder werd beantwoord werd de wed strijd aangevaneen. Er was voor dezen wedstrijd veel belang stelling en het geheel kenmerkte zich als gewoonlijk door een buitengewoon gezellig en sportief verloop. De uitslag was als volgt. De Koog sloeg in totaal 1738 punten en Nieuwe Niedorp 1919, zoodat voor den a.s. wedstrijd die Zondag 23 Mei in de Koog zal worden gehouden. Nieuwe Niedorp een voorsprong heeft van 181 punten. De volgende personeele prijzen werden behaald: Het hoogste aantal punten der leden van Heden overleed ten huize „Avondrust", na veel lijden, nog zacht en kalm, de heer Gerbraod Komen, in den ouderdom van 79 jaar. Namens dc Familie, T. WONDER. Schagen, 18 April 1937. De teraardebestelling zal plaats hebben a.s. Woensdag 21 April, te 2 uur te Wieringerwaard. Algemeene kennis geving. OOOSOöOOèOQOOOOsO Den 22en April ho- Q 8 pen Q hunne 45-jarige Echt- S O vereeniging te herden- O 8 ken. Dat zij nog lang Q gespaard mogen blij- Q 8 ven is de wcnsch van Q hun O Vriend en Vriendin. ÖOCXDÖOCiOOOOiOQO IN PLAATS VAN KAARTEN. Met blijdschap geven wij U kennis van dc geboorte van onze Dochter, Jannie E. DRIJFHOUT. J. DRIJFHOUT—Wellis. Oudesluis, 17 April 1937. de Koog van de afd. Gummi werd behaald door P. Schipper met 121 Afdeeling sajet H. Ero 141 punten. Het hoogste aantal pun ten van Nieuwe Niedorp behaalde J. Stam mes met 144 (afd. Gummi) en J. Schenk voor de afd sajet met 135 punten. Hoogste serie van den geheelen wedstrijd afd. gummi Jb. Gelder Nieuwe Niedorp met 54 punten Hoogste serie afd. Sajet na overkolven met J. Schuddeboom van de Koog en P. Toepoel behaalde J. Keetman Nieuwe Niedorp met 52 punten. Een willekeurig aantal punten vastgesteld door het Bestuur van Over dc Helft werd geslagen door IL Zwart van de Koog met 89 punten. Na afloop werden de prijzen met een toe passelijk woord door Voorzitter van O. de H. uitgereikt, waarna do voorz. van de Koog nog een oprecht woord van dank sprak voor de hartelijke ontvangst. sprak zijn voldoening uit voor de groote op komst. Spr. kon met genoegen mededeelen, dat het concours in alle opzichten was geslaagd en sprak namens het bestuur hartelijk dank uit aan alle kegelaar(stcrs) die dit concours financieel hadden gesteund. Het is niet do bedoeling, aldus spr., deze prijsuitreiking te rekken, daar ons nog een gezelligen avond te wachten staat. Vervolgens ging spr. over tot uitreiken der prijzen. Daarna werd de leiding van dezen avond overgedragen aan den voorzitter van de feestcommissie, den heer A. J. Middelhoff. Siem Spruyt met zijn band zorgde voor het muzikale gedeelte, terwijl de bekende conferencier de heer Sonneveld uit Amster dam, eenige nummers ten gehoore bracht. De Alkmaarsche Kegelbond kan op dezen avond met groote tevredenheid terugzien. WARMENHUIZEN, 17 April. Roodc kool 1.40—2.30, gele kool 2.204.10, Deenschc witte kool 1—1.50, drielingen 60 ct., uien 0.90^1.10. grove uien 1.20—1.30, bie ten 40—60 ct. Aanvoer: 97200 Kg. roode kool, 28700 Kg. gele kool. 4S700 Kg. D. witte kool, 1325 Kg. uien, 400 Kg. bieten. NOORDSCHARWOUDE, 19 April. Aanvoer: 900 Kg. uien 80 ct., grove 70 ct», 2400 Kg. peen 80 ct. 1000 Kg. roode kool f 1.40, 600 Kg. gele kool f 3.20, 6200 Kg. D. w. kool f 1—1.80. BROEK OP LANGENDIJK, 19 April. Uien 0.70—1, drielingen 60 ct., grove 1—1.20, peen 70—SO ct., witlof f 5. 150 bos rabarber f 4.40, 10.000 Kg. roode kool f l.SO—2.40, 1800 Kg. gele kool f 2.S0—3, 11000 Kg. D. witte kool f 1—1.70. ALKMAAR. 19 April. 79 vette koeien f 145310. 6 vette kalve ren f 4090 per Kg. 60—90 ct., 374 kalv. slacht f 4—15, fok f 12—18, 206 vette var kens per Kg. 4448 ct. DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Groenten en Fruit. 17 April. Berlijn: Er was geen nieuwe aanvoer van IIol- landsche producten. De voorraden aan Hol landsche groenten zijn ook bijna geruimd. De prijzen toonen weinig verandering. Van een Zaterdagmarkt. was geen sprake. Geno teerd wordt: Ital. bloemkool 22—58 per 100 stuks; Canarische tomaten 6—8 per kuip; Ital. sla 57 per 100 krop; Holl. sla 1115 per 100 krop; Hol. radijs 1620 per 100 bos: Holl. spinazie 2328 per 50 Kg.; Bel gisch witlof 2832 per 50 Kg.; Ital. aanlap pelen 1416.50 per 50 Kg.; Munchen: Bui- tcnl. prod.: roode kool 6.50—7 per 50 Kg. Hol. kropsla 3.20i per 30er. Karlsruhe: Buitenl. prod.: Holl. kropsla 1822 p. 100 st. HEFFING OP BOTER. Dc heffing op boter is voor de week van 18 tot en met 24 April, behoudens tusschen- tijdsche wijziging, vastgesteld op 10.80 per kg. De harde woorden, welke door de verte genwoordigers van den metaalarbeidersbond in de conferentie met de werknemers zijn gesproken, hebben hun uitwerking niet ge mist. Deze woorden kwamen neer op: slui ten van dc werf of het werk hervatten. Van dc ruim duizend werklieden, die bij de Ned. Scheepsbouw Mij. staakten, trokken ong. 600 hedenochtend de poort binnen en togen aan het werk. Het aantal stakers be draagt dus thans hier nog ruim 400. Reeds zeer vroeg in den ochtend, meer dan een uur voor den aanvang van den werktijd stonden honderden voor de werf opgesteld. Zoo nu en dan liep een enkeling door, doch toen liet het zich nog niet aan zien, dat het aantal stakers zoo belangrijk zou dalen. Van degenen, die om half zes moesten beginnen kwam de spantenploeg geheel op. Zeer velen namen evenwel nog een afwachtende houding aan. Van de honderden voor de werf staande arbeiders, die om half acht moesten begin nen, ging zoo nu en dan een enkele naar binnen. Geen hunner werd tegengehouden of lastig gevallen. Het verloop was volkomen zonder incidenten. De groote stroom kwam eerst tegen het moment, dat de sirenes aan vangen bliezen. Ook van hen, die reeds om half zes hadden dienen te beginnen, hervatte om half acht een belangrijk aantal alsnog het werk, waardoor deze belangrijke ploeg vrijwel volledig werd. Wel waren er enkelen, die, na opgekomen te zijn, zich weer terugtrok ken, doch hun aantal was gering. De overga bleven stakers, voornamelijk nageljongens, klinkers, tegenhouders en ijzerwerkers. de genen, die het initiatief namen bij don inzet van dit conflict, trokken, nadat de poort gesloten was, weg naar Amsterdam, tenein de in een vergadering hun houding nader te bepalen. Bij de Amsterdamsche droogdok maat schappij en de Nederlandsche dokmaat- schappij is nog weinig wijziging in dpn toe stand gekomen. Een aantal der «stakprs is weliswaar aan den arbied gegaan, doch de jneesten blijven afwachten. HARENKARSPEL DIRKSHORN. Politie. Gevonden een zwarte parapluie in den Schagerwaard. Z1JPE 'T ZAND. Biljartseance. Op Zaterdagavond 17 dezer gaf de prof. de biljart Soliën een biljartseance in café Mod der alhier. Hij speelde een partij van 500 car. 35;"2 cadre tegen den heer P. Vader Cz.f welke 150 car. moest maken. De uitslag was dat Soliën maakte 500 car. in 11 beurten, hoogste serie 149, moyenne 45.45; P. Vader 75 car. in 11 beurten, serie 17, moyenne 6.81. Na afloop demonstreerde de heer Soliën een reeks kunst- en fantasiestooten, welke hij goed uitvoerde. Dc opkomst van het pu bliek was, mede in verband met den regen, niet groot. HEER-HVCOWAARD Naar wij vernemen, gaat onze oud-burge meester, de heer Wiebe van Slooten, zich bin nenkort in Bergen vestigen en wel in het perceel voorheen bewoond door den heer Harp. Noodlanding. Zaterdagmiddag maakte een militair toe stel, komende van Den Helder wegens een gebrek aan de olieleiding een noodlanding in het zuidelijk deel van onzen polder op de landerijen van den heer C. van Langen aan den Janglijniswcg. De lange gestrekte grasakkers leenden zich uitstekend voor deze manoeuvre, zoodat de machine, na gerepareerd te zijn, en een proefvlucht met een der twee manschappen gemaakt tc hebben, opnieuw op het tèrrciri daalde. De bevolking liet zich niet onbetuigd en wilde van het schouwspel van dichtbij ge tuige zijn. Diegenen, die echter van den Mid denweg over de landerijen gekomen waren, vonden in den breeden Oostertocht in dit gure jaargetijde een onoverkomelijke hinder paal en moesten geduldig op een afstand toe blijven zien. Meer ondernemenden maakten den om weg langs den Kruisweg per fiets, doch ve len van hen moesten eilacie ondervinden, dat voor zij op het terrein arriveerden, de vogel „gevlogen" was. Na een sierlijke start blonk het rood-wit eh blauw triomfantelijk in de hoogte en ver dween het toestel in zuidelijke richting. Naar we ons herinneren, daalde eenige jaren geleden de heer van Graft, thans in structeur-vlieger, ongeveer in dezelfde omge ving met zijn toestel op de landerijen van zijn vader. Kegelen. PROVINCIAAL CONCOURS ALKMAARSCHE KEGELBOND. Prijsuitreiking in gebouw „De Unie". Alkmaar, 18 April: Hedenavond had onder enorme belangstelling de prijsuitrei king plaats van het gehouden provinciaal concours, hetwelk van 4—11 April j.1. heeft plaats gehad. De Bondsvoorzitter, de heer Joh. Diepen, heette alle aanwezigen hartelijk welkom, en Het onderstaande lezen wij in het Noord- hollandsch Kerkblad, weekblad voor de Ge reformeerde Kerken in Noordholland: GEREFORMEERD LEVEN IN SCHAGEN. Dat Schagen door Gereformeerden als woonplaats zoo gemeden werd, had gegronde reden. In 't bijzonder om de kinderen was deze plaats gevaarlijk. Er was alleen een kleine groep orthodox-hervormden, die gods dienstoefeningen hielden. De groote massa was (en is) modern of Roomsch. De Zonda gen worden door velen doorgebracht met slapen, voetballen en dansen, benevens bios coop. Daardoor zijn de verleidingen voor de jeugd groot. Gelukkig is de toestand voor Gerefor meerden gewijzigd. Behalve dat er sinds een paar jaren een Christelijk Nationale School is, worden er nu ook Gereformeerde kerkdiensten en een Geref. catechisatie gehouden. Er bestaat een Geref. Mcisjesvereeniging (sinds een jaar), aangesloten hij den Bond. Er is juist een Geref. Jongelingsvereeniging opgericht, die zich ook bij den betreffenden Bond zal aan sluiten. De bedoeling van dit schrijven is, Gerefor meerden aan te moedigen naar Schagen te komen, als hun plicht of hun brood ze daar roept. Woningen zijn er voldoende. Een adres voor inlichtingen is: H. Pilon, Landbouw- straat 102, Schagen. Met overname in Gereformeerd-kerkelijke bladen doet men een dienst aan de Gerefor meerde zaak. En de redactie van het hierboven genoemd Kerkblad schrijft onder dezen oproep: „Om „het belang der zaak geeft de redactie aan „bovenstaand „ingezonden" gaarne in deze „rubriek een plaats." Toen wij bovenstaande hadden gelezen, drong zich onafwijsbaar aan ons op het be kende bijbelwoord van den Farizeeër, die zeide: O, God, ik dank U dat ik niet ben gelijk de andere menschen, enz. Lucas 18:11. ALKMAAR. 17 April. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 13 geldekoeien f 140210; 17 nuchtere kalveren (slacht) f 6—12; 3 bokken en geiten f 714. ALKMAAR. 17 April. Op de heden gehouden botermarkt wa ren de prijzen voor groothandel 7072ct. en kleinhandel TZVz77^2 cent. Handel ma tig. Kipeieren (groothandel) f 2.50—3; eend- eieren f 2.60. Handel stug. ALKMAAR. 17 April. N.V. Eierveilng voor Hollands Noorder kwartier. Aanvoer: 285.000 kineieren: 56 58 Re. 2.60—2.75. 58—60 Kg. 2.75—2.85. 60-62 Kir. 2.80—2.90. 62—64 Kg. 2.85-3. 64—66 K^. f 2-903.30. eendeieren 2.40—2.50, p. 100 st.

Schager Courant | 1937 | | pagina 3