acrtium Houdt Uw Corsetten Show Fa. SCHMALZ - Schap. Openbare Vergadering 33 stuks Hoornvee, federatie lijpe Boelhuis Hoornsche Crediet- en Effectenbank N.V. Woensdagmiddag of -avond vrij voor de GROOTE Dinsdag 20 April 1937, S.D.A.P. Ma STUKS Wat wellicht nog meer vermelding verdient, h het feit, dat nu nog exemplaren zelfs van het jaar 1905 in gebruik zijn, blijkens de nog wel eens voorkomende vraag naar onderdeelen van het model van dat jaar welke deelen ook nog beschikbaar zijn. Wel nagebootst, nimmer geëvenaard! De stempels op hevel en huls zijn waarborg voot eerste klas werk. OOK IN UW RIJWIEL M.r. DE HELDERSCHE GRAAN. EN KUNSTHESTHANDEL. ▼oorhian C. R. Kiyiu A Co, Binnenhaven li. TeL lm. DEN HELDER. Vrijblijvend* notcirin* al raigaxljn op onze bekende condities: Laplatamais Maïsmeel Qerstemeel Boonenmeel Oroene Erwtenmtel Maisglutenmeel „DE BYENKORF" Vóertarwe, Inlandsche C Haver Chevaliergerst geschoond Voerrijst (Paddie f 7.60) Gemengd Kippenvoer OCHTENDVOER C.R.K. Varkensmeel A f 8.90 B 8,70 C Kaivermeel (met mineralen) A f 10.20 Koeienmeel, 20-22% z.v. eiwit, 5-7% vet Koeienbrokjes 20-22"/- z.v. eiwit, 5-7V. vet Koeien-Mestmeel A f 8.40 Murwe Lijnkoek W.L., in kisten, netto "OEK" Gem. KOEKJES „WESSANEN' Victorie koekje Pijl 27—29°/ e. en v. met mineralen Paardenbrokjes Pijl. met mineralen Gebr, Zaansche Voorslaglijnkoek (vette f 9.75) Lijnzaadschilfers SYPESTEYN e.d. Gebr. Qrondnotenkoek 55% Grondnootschilfers 55% Gebr. Cocoskoek, blanke Soyaschroot Gebr. Palmpitkoek Gebr. Sesamkoek voor jongvee Protospulp Ca 35% suiker Tarwezemelen f 8.10 Tarwegrind Vleeschbeendermeel ca. 40% eiwit, ca. 9% vet Haringmeel ca. 65% eiwit, 10-12% vet Vischmeel „Hollandia" Diermeel SCHAGEN Delftsche Voederkalk (geslibd krl(t f 1.70) Landbouwzout TURFMOLM per pak OPFOKVOER A f 12.50 B f 11.50 C I 7.70 f 8— f 9.50 I 8.50 f 8.60 f 7.90 f 9.20 f 8.30 f 9.60 f 8.60 f 8.70 f 10.20 f 8.50 3 f 9.50 f 8.60 f 8.40 B f 8.25 f 10.60 f 9.10 f 9— f 8.70 f 9.15 f 9.25 f 8.60 f 8.70 8.8 8.40 8— 8.20 6.50 f 8— f 8.80 f 11.70 12.60 11.70 6.80 2.50 1.35 f 11. A 14.— B 12.-» C 9.75 KUIKENZAAD Per 100 K.G. gemalen en gebroken bruto voor netto MAAL- EN PLETLOON van granen f 0.30 per 100 K.Q Vraagt bQ ons prijzen van Kunstmeif, Zaaigranen, Gras-, klaver» en bietenzadeo 19 April 1937. ALKMAAR Oudegracht 297 HOORN. Dal 8. SCHAGEN. Torenplein E 76. De SAFE-LOKETTEN in onze BRAND- en INBRAAKVRIJE kluisinrichting bieden een vol komen veilige bewaarplaats voor geldswaardige papieren en kostbaarheden. ALLE BANKZAKEN. In Café „DE BEURS" Markt. Toegangsbewijzen aan onze zaak verkrijgbaar. Notaris H. J. VAN VEEN te Zijpe, zal op des voormiddags om 9 uur, ten huize en ten verzoeke .van den heer K. TENSEN, te Groote Keeten gemeente Callantsoog, houden van: t.b.c.-vrij, als 2 gelde koeien, 19 kalfkoeien, 6 kalfvaarzen, 6 pinken, 4 paarden, 4 kuikalve- ren, 2 platte wagens, 2 hooi- krossen, 3 driewieldekarren, Fordson tractor, zelfbinder (M. Cormick, 3 j.), zaaimachine, wiedmachine, landrol, gras- maaimachine (Thar, 2 j.), wa- lenmaker (Martin), harkma- chine, hooischudder, 4 dicp- ploegen, vierschaar en twee- schaarploeg, 4 eggen, ketting- eg, molbord, giertank, gierbak, gierpomp, 5 kruiwagens, melk- krosje, pl.m. 100 klaverruiters, verpl. schaftlokaal, landhok, droogvoerbak, karn, bascule m. gew., kunstmoeder, voerstoom- ketel, waterbak (4000 L.), recht- mast, 2 opjaaglijnen, hooi; stroppen, vorken, gr. partij zaadzakken, melkbussen en emmers, tuigen, puntdraad, gaas, 2 biggenkorven, voerkist op wielen, pl.m. 20000 Kg. stroo, restant hooi, groote partij mest, keldergier. Eenig huisraad, w.o. dres soir, 2 linnenkasten, boeken kastje, tafel, wascbtafel met stel, nachtkastje, 2 kachels, haardstoel, brandkast, radio toestel, 2 fauteuils en 4 stoe len, spiegel, klok, steengoed, kinderwagen, kinderstoel, 2 kinderlcdikantjcs, 2 bloemta- feltjcs, naaitafeltje, waschma- chine, fornuis, en ledikant. op 20 April a.s. in de zaal van den heer S. KUIPER, te SCHAGERBRUG Spreker: Ir. H. VOS (Ontwerper ,van het Plan van den Arbeid.) Gelegenheid tot debat. Aanvang 8 u. Entrée f 0.10. (Zaalopening 7Y u.) Te koop. Alle soorten HEK- PALEN, vanaf 7Y ct. per stuk. Zeer groote partij te leveren. Bij partijtje franco thuis. Be leefd aanbevelend, J. KOSSEN Julianadorp. Te koop, voor spotprijs: 2 prachtige zwarte marmeren SCHOORSTEENMANTELS, bij F. RUTSEN, Mr. Metselaar, Kolhorn. Te koop: EEN GELDE KOE en een KOE, Aug. kalf, uit t.b.c.-vrije stal. A. NOBEL, Lutjewinkel. STUIT MEST, t.c koop, moet weg f 15.00. - BROMMEN, Kreil. Uit onze omgeving SCBOORL Gaslevering door Alkmaar. Op do agenda van de raadsvergadering, die op Woensdagmiddag a.s. zal worden ge houden, komt o.m. voor een voorstel van B. en W. om de met de gemeente Warmen huizen gesloten overeenkomst van gasleve ring te wijzigen, in verband met het voornc men van het gemeentebestuur van War menhuizen. het gasbedrijf en de gaslevering aan de gemeente Alkmaar over te dragen. Deze wijziging brengt voor de gemeente Schoorl belangrijke financiecle voordeelen met zich. De kosten van technisch toezicht, die thans voor 390 aansluitingen f 1670 bedra gen, zullen in de toekomst voor 500 aan sluitingen slechts f 1000 bedragen. De ga rantie-afname van 100.000 M3. blijft gehand haafd. doch de prijs voor do laatste 10.000 M3. zal slechts 3 cent overige 5 cent per M3. bedragen, hetgeen de in- -^nrijs van het gas doet verminderen met f 200. liet onmiddellijk aanwijsbaar voordeel be loopt dus momenteel reeds f 870 per jaar. Bovendien opent de nieuwe overeenkomst gunstiger vooruitzichten en stelt een goede modewerking in het .vooruitzicht. In verband echter met het door den Raad der gemeente Warmenhuizen genomen be sluit tot verdaging der beslissing omtrent de voordracht, stellen B. en W. van Schoorl thans voor, het hierboven vermelde voorstel te verdagen. Strandverpachting. B. en W. stellen den Raad voor om het -i del ijk gedeelte van het Gemeentestrand tc Camperduin voor een tijdvak van 5 jaar te verpachten aan den heer H. R. J. Groot- hoff voor een prijs van f 250 per jaar en het noordelijk gedeelte voor een gelijk tijdvak aan IJ. Minkcma voor een bedrag van f 300 per jaar, Bonte avond. In het R.K. Vereenigingsgebouw werd op Zondag 18 April een bonte avond georgani seerd, welke ten doel had de finantieele uit komsten van dit gebouw iets beter te ma ken. Voor dezen avond waren geannexeerd de heer Wim Stuers en zijn mannen uit Purmcrend, en deze heeren hebben een spe ciaal programma gegeven. De voordrachten van Toppie en C. H. Kager hebben aan de talrijke aanwezigen ten volle voldaan. De zaal was flink bezet, zoodat aan de opzet wel is voldaan. Op concours. Het Schoorlsche Fanfarecorps ,.De Vriendschap" gaat imet Hemelvaartsdag weer op concours en wel ditmaal naar Twisk. Daar het corps in de eerc-afdccling uitkomt, wordt stevig gerepeteerd, om met succes uit den strijd te komen. HARENKARSPEL WAARLAND. Schoorsteenbrand. In den nacht van Donderdag op Vrijdag werd het gezin van den heer S. Jonker in hun slaap gestoord door een geknetter. Na een onderzoek bleek de schoorsteen in brand te staan Men haastte zich en wist met enkele emmers water, het vuur dat reeds vergevor derd was, te blusschen. NIEUWE NIEDORP MOERBEEK. Uitslag van de aanbesteding van een woon- en winkelhuis voor de wed. Van Twuijver te Moerbeek: Jb. de Graa, Moerbeek f 6600: A. Droog, Kolhorn f 7500; Reijers en Vlaming, Den Helder f 7700; P. Broers, Breezand f 8300; Gebr. Blokker, 't Veld f 7221; Heijboom te Spanbroek f 7198; M. Schipper, SChagerbrug f 7250; Gebr. Boekei. 't Veld f 6780; J. Faus N. Niedorp f 6697; Hoogzaad, Hoogwoud f 6617, ANNA PAULOWNA Dammen. Toen de damclub D.O.S. van Breezand naar Den Helder trok om tegen Wilskracht een beslissingswedstrijd tc spelen voor den tweeden prijs in de le klasse van de districts competitie, word de club vergezeld door de besturen ivan D.A.P. en Excelsior, resp. de r.k. en chr. damclub van Anna Paulowna, die ook in deze competitie speelden en prijzen wonnen. D.O.S. won den beslissingswedstrijd met 15 tegen 5 en toen na afloop van deze match de districts-leider, de heer J. Dovcs, tot de prijsuitreiking overging, mocht de heer Boere voor Excelsior twee „takken" in ont vangst nemen, als eerste prijzen voor het eerste en het tweede tiental van deze vcr- eeniging. De heer A. Huiberts, voorz. van D.O.S., ont ving voor het le tieDtal van de Breezanders een medaille als tweeden prijs en de twee de prijs voor het 2e tiental, eveneens een medaille, werd door den voorzitter van D.A.P., den heer J. Meijer, in ontvangst ge nomen. De drie voorzitters der Poldersche damclubs, dankten den heer Doves voor het vele werk, dat hij voor het goed doen ver- loopen van de competitie had verzet* De eindstand in de competitie is: le klasse: gesp. gew. gel. verl. pt. bordgem. Excelsior 1 6 6 0 0 12 8535 D.O.S. I 6 2 1 3 5 51—69 Wilskracht 1 6 2 1 3 5 54—66 D.A.P. I 6 1 0 5 2 50—70 'V I.'Iqccp* Excelsior II 6 5 0 11 71-49 D.A.P. II 6 3 1 2 7 64—56 D.O.S. II 6 1 2 3 4 5763 Wilskracht II 6 1 0 5 2 48—72 BREEZAND. Bezoek aan bollenvelden en bloe mententoonstelling. Waarschijnlijk aangespoord door liet deze week gepubliceerde artikel van de K.N.A.C., kwamen Zondag reeds de eerste automobilis ten en een enkele wielrijder een kijkje in de bollenvelden nemen. Veel was er voor hen nog niet te zien. Doorgaans zijn we hier met den bloei wel een weekje later dan in „de Zuid" en we hadden onzerzijds dan ook nog maar niet tot een bezoek aan de Breezan- der velden opgewekt. In hoofdzaak zijn 't nog maar alleen de narcissen die bloeien. Dat bleek ook op een tentoonstelling van gesneden bloemen, die op initiatief van het bestuur van het R.K. Gezellenhuis in dit ge bouw werd gehouden. Er waren enkele hyacinthen en wat „bijgoed", scilla's enz., maar de hoofdschotel vormden de narcissen. Wat zijn daar toch een variëteiten van! De N.V. Bioembollenkw. en handel, voorheen J. Onderwater en Co., exposeerde alleen al 25 verschillende soorten, de firma Homan en Van Oosten 15. In totaal waren op deze ten toonstelling 85 verschillende variëteiten, ook nieuwe, want'8 ervan waren nog niet be noemd, nog naamloos. Het doel van deze ten toonstellingen (er komen er meer op de ko mende Zondagen) is den jongen vakmen- schen te laten zien, wat. er op dit gebied allemaal te koop is en hun kennis te toet sen. Er is dan ook voor hen een wedstrijd in het benoemen der soorten aan deze ten toonstellingen verbonden. Uitvoering Concordia. Waarom kon cle muzikaal zoo goed ge slaagde uitvoering van Concordia maar weer voor een half gevulde zaal gegeven worden? Concordia, de vereeniging, die altijd bereid is haar medewerking te verlcenen als een be roep op haar gedaan wordt om een of andere gebeurtenis op te luisteren, verdient waar lijk meer waardeering. Bij een marschje langs den weg of een openlucht-concert, wanneer de vereeniging vaak niet eens vol ledig, of onder andere leiding dan van den eigen directeur kan spelen, trekt zij wel be langstelling, waarom komt men ook niet eens luisteren naar de zaalconcerten, die in den regel muzikaal veel hooger staan, omdat ze onder gunstiger omstandigheden plaats vinden, daar er dan een vollediger bezetting en de leiding is van den bekwamen vakman dirigent. den heer J. Hertsworm. Ook nu, Zondagavond, heeft Concordia 'den haar getrouwen bezoekers een mooi en goed uitgevoerd programma geboden. Noemen we slechts de Carmen Sylvia-wals, Faustina, Solo voor Clarinet (de heer H. Spigt) en de fantasie over de melodieuze muziek van Schubert. Zoo hartelijk was het applaus na het slotnummer, het „Polderlied" van Wer- necke, gearr. door J. J. W. Hertsworm, dat nog een marschje als toegift moest gegeven worden. De tooneelvereeniging „Tnternie" gaf, ge heel belangeloos, haar medewerking, en voerde na de pauze de klucht „Vrouwen list" op. We behoeven slechts den naam van den heer Swarts als een der medeSpelenden te noemen, om den lezers te doen weten, dat er danig om deze klucht is gelachen. Maar niet minder gebeurde dat bij het schimmen spel, waarin de heer Van der Kruk als chi rurg en de heer J. Daalder als patiënt fun geerden. De wensch van Concordia's voorzitter, 'den heer C. Prins, bij den aanvang geuit, n.1. dat men een gezelligen avond mocht hebben, was in vervulling geaan. In zijn slotwoord dankte hij de vereeniging „Internie", die het hare daartoe had bijgedragen. ZIJPE PETTEN De Coöperatieve Boerenleenbank te Pet ten hield Zaterdagavond haar 32ste alge- mecne vergadering in café Vriesman. Aan wezig waren 36 leden, die de voorzitter een hartelijk welkom toeriep. De voorzitter deelde mee, dat de positie van de Bank bevredigend te achten is, het aantal leden was wegens vertrek en overlij den gedaald tot 66, terwijl het aantal spaar ders gestegen was tot 144. De heer P. Vorst werd gekozen tot sccre taris der vergadering. Deze deed daarna de notulen hooren van de vorige bijeenkomst, welke onveranderd werden goedgekeurd. De rekening, sluitend met een bedrag van f 47.592.03 gaf o.m. de volgende cijfers:: ontvangen spaargelden f 13.078.68, terugbe taalde voorschotten f 12.099.58, ontvangen in loopende rekening van de leden en van de centrale bank f 15,129.34 rente van voor schotten f 2.213.71, rente in loopende reke ning f 1.006,48 Terugbetaalde spaargelden f 11.024.72, ver strekte voorschotten f 6000: uitgaven in loo pende rekening aan de leden en de C.B. f 24.902.70; uitgegeven rente f 1900.51 De balans gaf het volgende beeld: Vorderingen: Inhoud kas 31 Dec. '36 f 3012.77, Uitstaande voorschotten f 36.012.47 Te goed in loopende rekening f 32.450 (van de rekeninghouders f 14.906.05 van de C.B. f 17.370.95) Nog te vorderen rente, plus pro visie f 131.72; Totaal f 71.606.96 Schulden: Saldo's der spaargelden f68384.43 Reservefonds f 3174.90, de winst van dit ja* 47.63 Totaal f 71606.96 De vergadering keurde na enkele toelicl tingen van den voorzitter rekening en bi lans goed. Verkiezingen: De heeren W. de Beurs e, P. Nottelman resp. aftredend als bestuurs lid en lid van den Raad van Toezicht we: den met groote meerderheid van stemma herkozen. i Beiden dankten de vergadering voor he in hen gestelde vertrouwen. De rente van spaargelden werd vast» steld op 2 3/4%, de rente van voorschottej op 4*4%. Daar de rondvraag niets opleverde ko: de voorzitter reeds tamelijk vroegtijdig to sluiting overgaan, dank zeggend voor d> vlotte besprekingen. WARMENHUIZEN 0 D< Kan Zal van tendi date< van Gene mers "1 De Propagandawedstrijd Voorwaart VIOS, 1—2, te Heerhugowaard jjaa 2 Minuten voor het einde bracht De VIOS het tot een overwinning. ^UI®; i yoor Om half drie laab scheidsrechter van Oef- feit de beide elftallen aantreden. Voorwaart» feliciteert Vios met het behalen van he- kampioenschap 2e klasse. Als een stoffelijk blijk van waardeering wordt aan den aan- voerder van Vios een prachtige ruiker aan geboden. Na 'n wederzij dsch driewerf hoera "_.p ngemt het spel een aanvang. Vios krijgt het eerst de wind in den rug, alhoewel dit niet van zoo'n huitengewooö groot voordeel is. Al spoedig blijkt, dat VI OS zich met ernst op het spel toelegt en zich volop in den strijd werpt. Menige aam val op het Voonv. doel wordt ondernomen,' Veel gelegenheid krijgen echter de voorhoe despelers niet om te schieten, daar de backa van Voonv. danig opruimen. Op het veld is Vios merkbaar sterker dan Voorw. De voort C hoedespelers probeeren het met gevaarlijke bra harde schoten, doch de keeper van Voorw. vai blijft nog meester van zijn terrein. Over de Fli genomers corners tegen Voorw. kunnen wij I tevreden zijn, al valt het niet te ontkennen, eei dat de corners door Voonv. genomen, veel hei gevaarlijker zijn. De beide vleugelspelers I worden geregeld in den strijd betrokken, en ga zoo komt het, dat onze aanvoerder vanaf he de linkervleugel een prachtige voorzet geeft aa die door onze midvoor even prachtig benut de wordt en de stand is 10 voor Vios. Het vo spel wordt merkbaar heftiger. Aan beide ga kanten zit men geweldig op den bal. Vios ar speelt forsch, doch toelaatbaar. In den hitte er van den strijd gebeurden er wel eens 'n paar er overtredingen, doch gezien het spel was dit te verklaren. in Met dezen stand ging de rust !n. dt Na de thee, pakt Voorwaarts geweldig li aan. Vios' verdediging moest, al op al zetten om ons doel te verdedigen. Voor het Vios? st doel, werd vaa'k heftig gestreden. Doordat onze achterhoede te veel terug trok, de halflinie mee moest verdedigen, kwam h onze voorhoede nauwelijks aan het werkJ Het leek er op of Vios zou ingemaakt wor* j. den. Eenigen tijd wist men dien druk te r weerhouden. De corners tegen Vios geno men, hoewel steeds gevaarlijk, leverden toch! r voor Voorwaarts geen resultaat op. Het door ons gevreesde tegen-doelpunt, kon, gezien! g het, s'pel van Voorwaarts niet langer uit-» blijven en zoo wist tenslotte S. Mettens deiï stand te brengen op 11. Door dezen gelij* ken stand, werd het spel voor de toe-» schouwers nog aantrekkelijker. Beide elf-» tallen zwoegden hard. Een paar minuten; na deze gelijkmaker, vreesden wij weder 'n tegendoelpunt. Een aangeschoten hands iiu het doelgebied, werd door den scheidsrech. ter gestraft met een penalty. Deze penalty; niet buitengewoon geplaatst, werd door onzen keeper gehouden.-Lang word1 nog met groote activiteit gestreden. Vios kwam meer in den aanval, en naarmate de strijd verliep, met grooter aandrang, kwam Vios opzetten. Twee minuten voor het I einde bracht ons de zegepraal. Met eera hard schot wist onze aanvoerder de keeper van Voorwaarts te passeeren, 21. En zoo had Vios het. geluk de zilveren lauwerkrans mee naar Warmenhuizen te mogen nemen i Bèhalve die prijs, is het ons een groot genoe gen geweest naar dien wedstrijd te kijken, j temeer daar het gebleken is dat. Vios tegen de eerste klasse clubs D.H.V.B. geen slecht figuur slaat Het samenspel van Vios was goed, terwijl op behoorlijke wijze' openspcl werd gehou- den. Wij zien dan ook met vertrouwen de volgende promotie-wedstrijden tegemoet, i Wie a.s. Zondag Vios thuis zal ontvangen is nog niet bekend. De mogelijkheid bestaat, dat Wervershoof (kamipioen tweede klasse D.H.V.B. afd. A.) a.s. Zondag naar War menhuizen komt. Is dit het geval, dan zal men wederom kunnen rekenen op een zeer spannende wedstrijd. Redevoering van rijksminister Hess Toelating tot N.S.D.A.P. weer opengesteld. Rijksminister Hess heeft gisteren het woord gevoerd op de slotbijeenkomst van het congres der N.S.D.A.P. in den gouw Ba den. Hij zeide, dat op 1 Mei a.s., precies na vier jaren, weer toelating tot de N.S.D.A.P, mogelijk is. Velen Duitschers staat hiermede de weg open tot zeer nauwe medewerking aan na tie en staat. Het volk, aldus Hess, is thans een gesloten eenheid. Dit zij gezegd vooral aan degenen, die nog speculeeren op de oude Duitsche tweedracht en hopen de religieusi- tcit van ons volk te kunnen misbruiken voor politieke doeleinden. Die kringen zijn geweest, de met haat vervulde tegenstanders der partij en zij zijn er nog steeds. In hun kortzichtigheid hebben zij nog steeds niet erkend, dat slechts het nationaal-socialisme het heeft bestaan den bolsjewistischen vijand van het menschdom, die uit principe God loochent, te verslaan. ITALIAANSCHE SCHEEPSWERVEN ONDER STAATSCONTROLE. De groote Italiaansche scheepswerven zijn onder staatscontrole geplaatst. Door deze maatregel worden die werven getroffen, welker kapitaal niet beneden honderd mil- lioen lire is'. Binnenkort zullen de decreten worden gepubliceerd, waarhij deze kwestie zal worden geregeld. De huidige raden van beheer zullen worden ontbonden.

Schager Courant | 1937 | | pagina 4