In Teheran geïnterneerd Binnenland Merkwaardige bekentenis Een verdachte autobrand Eerste verkiezingsrede van Dr. Colijn Staking op de Amster damsche scheepswerven opgeheven Dinsdag 20 April 1937 Tweede blad Hindernissen bij de afreis. W Teheran. In April. q Geduld, gemoedelijkheid en een goed ge- weten vormen een kostbaar bezit, dat me 1 thans zeer goed te stade komt. Zeventien dagen loop ik hier nu reeds rond, wachtend 9 op mijn visum, dat me recht zal moeten ge- ven dit land te verlaten. Geïnterneerd ben jj ik, een gevangene met bewegingsvrijheid in de stad Teheran en naaste omgeving en wat de reden daarvan is kan of wil niemand me 1 zeggen. i; Reeds ruim een week geleden besloot ik om diplomatieke tusschenkomst te vragen L en daar ik zoowel met Nederlandsche als 6 met Belgische bladen in verbinding sta, achtte ik het reeds heleefdshalve noodig zoo- wel den Nederlandschen als den Belgischen gezant in kennis te stellen met de moeilijk- i heden, waarin ik me bevind en met de arti- kelen, welke ik daarover reeds heb geschre- ven. De Nederlandsche gezant, heeft zich 1 persoonlijk begeven naar het ministerie van buitenlandsche zaken, waar hij een onder- i houd had met den chef der consulaire af deeling. Deze toonde zich verbaasd. Mij wist van niets, doch zou een onderzoek instellen, Tegelijkerheid sprak hij de wenschelijkheid uit, dat ik me persoonlijk tot hem zou wen den en den volgenden morgen ben ik goeds- 1 moeds, maar zonder veel verwachting naar j het ministerie van buitenlandsche zaken ge- i togen met. een brief van aanbeveling van den I Nederlandschen gezant. De Belgische ge- I zant, die mij zijn vollen steun toezegde, achtte het beter in afwachting van de re- sultuten zeil zich nog van ingrijpen te ont,- houden, waarmede ik volkomen instemde. Bij den chef der consulaire afdeeling van het ministerie van buitenlandsche zaken werd ik zeer beleefd ontvangen. Hij wist nog steeds niet wat de reden was, dat men j mij geen vergunning gaf het land te verla ten, doch hij zou een onderzoek instellen. Dat was dus de tweede maal, dat hij deze belofte deed. Ik moest 's middags nog maar eens terug komen, dan zou ik er wel meer Van hooren. Eerlijk dien ik te bekennen, dat ik in dat i middagbezock niet al te veel vertrouwen had en zonder groote verwachting toog ik i 's middags weder naar het ministerie van buitenlandsche zaken. Weder was de chef der consulaire afdeeling van het ministerie beleefd, zelfs vriendelijk. Hij vertelde me, dat hij zich om inlichtingen had gewend j tot de „prefectuur", maar daar had men hem niets mede kunnen deelcn. Hij troostte me echter: over twee dagen zou er wel een j nadere beslissing zijn en op mijn verzoek zou hij die dan wel mede doelen aan het j Nederlandsche gezantschap, dat nu eenmaal de zaak in handen had genomen. Jawel, dat ken ik langzamerhand en voor alle zekerheid verzocht ik den Nederland schen gezant na twee dagen nog eens het ministerie van buitenlandsche zaken op te bellen, indien er dan nog geen antwoord was gekomen. Dit heeft de gezant ook zeer bereidwillig gedaan en het antwoord luid de nu ja dat hij nog maar eens over drie dagen (dat is morgen) moest aanvragen. Geduld, gemoedelijkheid en een goed gewe ten vormen inderdaad een kostbaar bezit. In verband met een andere aangelegen heid had ik juist na de ontvangst van de boodschap van het. Nederlandsche gezant- schap een ontmoeting met den Belgischen gezant. Bij ons onderhoud vroeg deze ter loops hoe het nu stond met mijn uitreis cn ik vertelde hem de geheele toedracht van za- i ken. Deze gezant, heeft daarop in een schrij- I ven aan het. ministerie van buitenlandsche zaken zijn leedwezen uitgedrukt over de j moeilijkheden, welke ik ondervond, daar deze moeilijkheden wel eens een ongunstigen indruk kunnen wekken in België. Daar het gisteren de wckelijksche Moham- medaansche feestdag was (Vrijdag) wordt dit schrijven eerst heden ter bestemder plaatse gelezen en ik achtte het niet geheel uitgesloten, dat deze korte veelzeggende me- dedceling van den Belgischen gezant krach tig medewerkt eindelijk aan den <hoogst zonderlingen toestand een einde te maken, al is dit. volstrekt niet zeker. Op straat ontmoette ik gisteren een lid van het Iransche parlement, iemand, dien ik reeds veel meer dan twee jaar ken en dien ik ook nu en dan een bezoek breng. Hij is een zeer beleefd en welgemanierd man, die vele jaren in Europa studeerde en eeni- ge Europeesche talen vlot spreekt. Al pratend vertelde ik hem de moeilijkheden, waarin ik verkeer en hij toonde zich hoogst verbaasd en weinig gesticht. Ik zeide hem niet te weten met welk recht men mij ver hindert weg te reizen, daar er toch, bij mijn weten, "een klacht tegen me bestond en de volksvertegenwoordiger antwoordde me, dat ook hij niet begreep met welk recht mij de uitreis kon worden geweigerd. Twee dagen geleden, 's avonds, heerschte voor korten tijd te Teheran een korte pa niek, waaraan geen mensch schuld had. De natuur liet voor enkele oogenblikken, onge veer zeven seconden, haar ontembare kracht voelen. Ik zat 's avonds even na tien uur op mijn kamer en werkte bij het licht van een staande petroleumlamp. Plotseling hoorde ik een geluid als reden honderden zwaar beladen vrachtauto's voorbij en bijna tege lijkertijd Voelde ik geheel het huis schud den. De vlam van mijn lamp danste op en neer en in een der muren van mijn kamer sprong eensklaps een scheur. Het was niet. de eerste maal, dat ik zoo iets medemaakte. Ik snelde den tuin in en daar verscheen ook een mijner medebewo ners in hetzelfde huis. die zonder te weten, wat er gebeurde, als instinctmatig eveneens meerdere zekerheid kwam zoeken in de vrije lucht. „Wat. is dat?" vroeg hij verbaasd en een beetje bleek. En ik antwoordde hem: „Wel, dat. is nu een aardbeving." De stille avond was eensklaps vol van hondengeblaf, als wilden de dieren waar schuwen of protesteeren tegen zulk vreemd gedoe. Ik hoorde buiten echter ook opge wonden menschenstemmen en daarom ben ik de stad ingetrokken. Op straat heerschte .een merkwaardige drukte. Alle menschen der stad schenen zich op straat te bevinden. Er waren er zelfs velen bij in nachtge waad. Bij een bioscoop stond het zwart. Alle bezoekers waren bij den feilen stoot door de nooduitgangen naar buiten gesneld. En men wachtte... Gewoonlijk wordt zoo'n eerste stoot door meerdere gevolgd en daarmede rekende men ook nu, doch de aarde roerde zich niet meer, alleen kwam er plotseling een heftige wind opzetten, dadelijk gevolgd door een feilen regen, wat velen in huis dreef, al waren er dan ook vreesaohtigen. die er de voor keur aan gaven zelfs bij regen en wind bui ten te blijven. Deze angstigen zullen hun vrees betaald hebben met een flinke ver koudheid. De schade, te Teheran aangericht door de aardbeving, was zeer gering. Hier en daar is een enkel wrak muurtje ingestort, zijn muren gescheurd, maar daarbij is het dan ook gebleven. Dooden en gewonden schijnen er niet te betreuren te zijn De stad Teheran ligt echter eenige kilo meters buiten het eigenlijke aardbevingsge- bied .dat. oostelijk van de stad loopt en zich daar zoowel naar het noorden als naar het zuiden uitstrekt en het is volstrekt niet. on mogelijk, dat daar de gevolgen van de aard beving veel ernstiger zijn geweest, doch daar het gisteren de wckelijksche Mohame- daansche rustdag. Vrijdag, was, zijn tot nu toe uit de verderaf gelegen gebieden nog geen berichten binnen gekomen. Het cen trum der aardbeving schijnt in het noorden gelegen te hebben. Ongeveer twee jaar geleden woonde ik ooi: daar een aardbeving hij. Ik bevond me toen aan de kust van de Kaspische Zee. waar de schade zeer gering was. In het bergland verder van de kust was het toen evenwel anders en verschillende stadjes als Ba hol en Sjahi werden zwaar geteisterd. Hier waren toen ook vele dooden en gewonden te betreuren. Vooral onder de Europeanen, die hier eerst kort vertoeven, heeft de aardschok zooveel onrust veroorzaakt, dat dit gisteren aan het bezoek van bioscopen eenigszins te bemerken viel. Maar over eenige dagen zal men dit alles wel weder vergeten zijn. J. K. BREDERODE. Controle op de non interventie Hedennacht in werking getre den. Hoeveel Nederlanders zijn aangesteld? De Staatscourant van gisteravond bevat, het aangekondigde Kon. Besluit in zake in werkingtreding der beide Koninklijke Be sluiten van 30 Maart jl., in den nacht van 19 op 20 April. In laatstgenoemde besluiten zijn, zoo men weet, de voorschriften neer gelegd voor de onderwerping van Neder landsche schepen, op weg naar een haven in Spanje, aan de ingestelde internationale controle. Wat de deelname van Nederland aan de controle betreft, zijn, aldus de N.R.Crt., voor de zeecontrole 3 Nederlanders aangesteld, als chief-obserying-officer met standplaatsen te Gibraltar, Brest en Dover en 60 observing- officers en assistant-observing-officers. Voorts zijn voor de landcontrole uit Ne derland benoemd één administrateur, één chief-observing-officer en 18 observing-offi- cers. De non-interventie-wimpel. Zooals reeds eerder werd gemeld, zullen de schepen, die een observing-officer aan boord hebben, een „non-interventie-wimpel" voeren. Dit is een witte wimpel met twee •zwarte ballen. Het lag in de bedoeling, dat deze wim pels in Engeland gemaakt zouden worden, doch dc vlaggenfabrieken in Engeland zijn zóó overladen met werk in verband met de kroningsfeesten, dat zij geen tijdige afleve ring konden waarborgen. Daarom heeft men besloten, de order in Nederland te plaatsen. Een Amsterdamsche firma heeft opdracht gekregen, 500 van deze wimpels te vervaar digen. Nederlandsch-Argentijnsche overeenstemming Naar wij vernemen, is te Buenos Aires een NederlandschArgentijnsche immigratie overeenkomst onderteekend. Heden zal een handelsovereenkomst tus- schen de beide landen tot stand komen. De burgemeester van Diepen veen krijgt bezoek van iemand, die van plan was hem, den bur gemeester dood te schieten. Zaterdagavond om half elf kreeg de bur gemeester van Diepenveen, de heer J. W. Ariëns, in zijn woning bezoek van een man, inwoner van zijn gemeente in de buurtschap Colmschate, den 26-jarigen G. V., een klompenmaker, die den burgemees ter een met scherp geladen huzarenkara- bijn met bajonet en vijf patronen overhan digde en daarbij vertelde, dat hij in den tuin van den burgemeester op den loer had gelegen om hem dood te schieten, aldus de N.R.C.rt. Toen hij den burgemeester in zijn werkkamer had zien loopen, had iets hem van zijn voornemen weerhouden en thans kwam hij het den burgemeester vertellen. Meteen vertrok de bezoeker. Burgemeester Ariëns belde de marechaus see te Deventer op. Intusschen was V. naar de gemeentepolitie te Colmschate geloopen om daar zijn gedragingen te vertellen. V. werd toen opgesloten. Bij het verhoor bleek V. thuis twist te hebben gehad. Hij is een driftkop, die al een paar vonnissen achter den rug heeft, zich al eens heeft aangemeld voor het Vreemdelingenlegioen en, tever geefs. voor dienstneming in het N.ï. leger. Hij had geen bepaalden wrok tegen den burgemeester doch wilde van de straat ko men omdat hij anders werkloos zou rond zwerven. Hij huurde Zaterdagmiddag een auto en ging naar een familielid in' Twello, die huishoudster is bij een wachtmeester- hoefsmid bij de huzaren te Deventer. Daar nam hij uit een foudraal het karabijn met bajonet weg. Aan den marechaussee zeide hij dat hij ieder zou hebben neergeschoten die hem in den weg zou zijn getreden. V. zal voor de justitie worden geleid. Poging tot oplichting van een verzekerings-maatschappij. Vrijdagavond 16 April j.1. is op den Kreek- weg te Rotterdam een personenauto in brand gerankt. De brandweer had met één straal op de waterleiding het brandje spoedig on der de knie, maar bij de politie heeft een en ander nog een nasleep gehad. Toen zij op dien avond namelijk aan den Kreekweg arri veerde, trof zij bij den wagen den 20-jarigen monteur H. V. aan. Hij verklaarde, dat hij den wagen aan het probeeren was en dat er bij controle kortsluiting was opgetreden. Een nader onderzoek wees uit, dat de auto, eigendom van den koopman J. H., wonende aan den CTöstzeedijk te Rotterdam, verzekerd was voor achthonderd gulden. V. is daarop eens nader aan den tand gevoeld en hij be kende tenslotte, de auto in brand gestoken te hebben, zulks op verzoek van den eigenaar, die hem voor dit karweitje een bedrag van vijftig gulden beloofd had. De besprekingen waren gevoerd in een garage aan de Oranje boomstraat, waar de tweedehandsch auto ge kocht was. De verklaringen van V. werden nog door een tweeden monteur, die bij de besprekin gen tegenwoordig was geweest, bevestigd, zoodat H. en V. zijn aangehouden en naar het huis van bewaring zullen worden over gebracht in verhand met hun poping om de verzekeringsmaatschappij voor achthonderd gulden op te lichten» Regeeringsbeleid cn partij programma zijn twee dingen Gezagshandhaving en werkloos heidsbestrijding. Ons Staats bestel is voor het eerst aange tast. In de groote Nenytohal te Rotterdam heeft gisterenavond minister-president Dr. H. Co- lijn voor een gehoor van ongeveer tiendui zend belangstellenden een verkiezingsrede uitgesproken. Reeds zes maal, aldus Dr. Colijn, heeft Nederland een kabinet gehad, geleid door een anti-revolutionair en toch is het nog geen enkel van die kabinetten gelukt eenige der dierbaarste wenschen der A.R. partij te verwezenlijken. Hieruit blijkt wel duidelijk, dat men regeeringsbeleid en A.R. principes niet aan elkaar kan toetsen. Men moet het Regeeringsbeleid echter beschouwen aan dc hand van het programma, dat de regeering bij haar optreden heeft uitgestippeld. Als de regeering zegt: we zullen ons best doen de economische inzinking tegen te gaan en de werkloosheid te bestrijden, dan moet men niet doen, alsof zij beloofd heeft de welvaart terug te brengen cn de werkloosheid te doen verdwijnen. Het kabinet beloofde het gezag krachtig te handhaven, te trachten verdere inzinking van het bedrijf te voorkomen, de werkloos heid te bestrijden en te trachten te komen tot herstel van het financieele leven. De Regeering heeft steeds gestreefd naar doelmatige steun aan het bedrijfsleven. In 1933 was de toestand in Nederland zeer ernstig en het kon niet anders of ons land moest zich aanpassen. Men moest onder oogen zien, dat onze export niet meer zou worden wat hij is geweest cn dat, waar onze productie te duur bleek, deze goodkooper moest worden. Velen wilden voor de macht, van deze duidelijke feiten niet buigen cn verkondigden dat wij met onzen munt moes ten gaan werken. De regeering heeft altijd op het standpunt gestaan, dat aanpassing onmogelijk was, indien* wc onzen munt gin gen verzwakken. Ook geloofde zij niet, dat depreciatie verhooging van den export ten gevolge zou hebben. Maar de uitkomst heeft de regeering in het gelijk gesteld. Geen enkel land ziet kans aan te passen na de depreciatie. De landen, die het pro beerden, kampen nu met de moeilijkheden, die Nederland achter den rug heeft. Onze export naar Engeland en België neemt toe. Dat basis hiertoe was gelegd cn daardoor kon depreciatie dit gunstige ge volg hebben. Men spreekt altijd van de aan passing der regcering, maar de regeering heeft er niet veel aan gedaan. Het was de kloeke zin van de ondernemers en het ver standige inzicht der arbeiders, die in aan passing genezing voor het bedrijfsleven zoch ten. Natuurlijk verleent de regeering hierbij steun, in de eerste plaats door haar han delspolitiek. Zij onderhandelde met het bui tenland en waakte over de binnenlandsche markt. Meer dan 132 soorten goederen wer den gecontingenteerd, in 200 gevallen wer den bedrijven door bedrijfssteun voor den ondergang behoed. Tientallen millioenen werden besteed aan den scheepsbouw en 200 millioen gulden hebben gediend om onze bodemproductie op peil te houden. Dit alles heeft mede gediend om de werkloosheid te bestrijden. Hoeveel werkgelegenheid zou ver loren zijn gegaan, wanneer dit alles niet was geschied? Voorts werden 50.000 werkloozcn door werkverschaffing aan arbeid geholpen. Men mag niet volstaan met te zeggen, dat er sinds 1933 nog 70.000 werkloozen zijn bijge komen. Ieder jaar komen er 40.000 werkzoe- De Amsterdamsche Droogdok- Mij. volgt het voorbeeld van de Ned. ScheepsbouwmiJ. De stakingen bij de scheepswerven aan de overzijde van het IJ zijn gistenen vrijwel ge heel opgeheven. De vierhonderd arbeiders, die des morgens nog buiten de poort van de Nederlandsche Scheepsbouw Maatschappij waren gebleven, besloten in een vergadering na de middag rust het werk te hei-vatten. Op een enkeling na, gingen allen aan het werk. Bij de Amsterdamsche Droogdok Maat schappij gaat eveneens het werk weer zijn gewonen gang. Van de honderdtachtig sta- kenden zijn er nog slechts tien overgebleven, die zeer waarschijnlijk eveneens aan het werk zullen gaan. Ook de veertig nageljongens bij de Neder landsche Dok-Maatschappij namen tegen tien uur het besluit, het werk te hervatten. Na de staking bij de scheeps werven te Amsterdam De belangen der arbeiders. Hedenmiddag zullen vertegenwoordigers van den Metaalbond in de „Industricele Club" een conferentie houden met de ver tegenwoordigers der Metaalarbeidersorgani saties, naar aanleiding van de gepasseerde stakingen op de scheepswerven. De belan gen der arbeiders, werkzaam bij de Neder landsche Dok Maatschappij en de Amster damsche Droogdok Maatschappij zullen hier behandeld worden. Waarschijnlijk zal thans nog niet gesproken worden over de arbei ders der Nederlandsche Scheepsbouw Maat schappij, aangezien hier nog een aantal ha- geljongens in staking is. kenden bij. In de laatste vier jaar zijn er 176.000 werkzoekenden bijgekomen. In dit licht, bekeken is het aantal werkloozen met 100.000 afgenomen. Het plan van een groote politieke partij om de werkloosheid te bestrijden, maakt de fout, de arbeidsgelegenheid veel te veel vast te koppelen aan de nationale con sumptie. Onze consumptie zal nooit in staat zijn de productie op te nemen, er moet uiigevoerd worden. Uitvoerig van het plan echter, zou verhooging van de produc tiekosten met zich meebrengen en dus den uitvoer nog beperken. Bovendien liggen de objecten ter uitvoering in Nederland niet voor het grijpen. Ondanks alles wat de regeering gedaan heeft, blijft men in sommige kringen bewe ren, dat de regeering hardvochtig is, waar het het lot der werkloozen betreft. Als er één ding is, dal spreker slaap heeft gekost, dan is het wel het probleem der werkloos heid. Zeker, men had nog meer werken kunnen uitvoeren, en dan na afloop van de vier jaar kunnen zeggen: wij gaan. Maar dat is geen anti-revolutionnaire politiek. Men laat niet anderen met de moeilijkhe den zitten. Oplossing van het werkloozcnprobleem hangt ten nauwste samen met de hervatting van onzen uitvoer. Een lichtpunt is. dat het werkloozjcncijfer in begin winter 1933 zoo veel geringer was dan in Octoher 1935. Het verschil bedroeg een vijfde. Hierin ziet spr. een teeken, dat de wind draait. Wat den middenstand betreft, merkte spr. op, dat alle genoemde maatregelen van steun ook steun aan den middenstand zijn geweest. Alen moet. zich maar eens inden ken wat de koopkracht geweest zou zijn, indien deze steun niet verleend was'. Wat het financieele leven betreft, zeide spr., dat de toestand nog lang niet. bevre digend is al is hij dan ook belangrijk beter. Het tekort op de begrooting is tot de helft teruggebracht. Dc schuld van het Rijk js met niet meer dan 250 millioen gestegen. Vergeleken bij de groote bedragen, die zijn uitdreven aan steun, is dit cijfer verras send laag. De toestand overziende, kon spr. constateeren, dat deze heel wat minder som ber is. dan in 1933. De krachten van ons volk zijn sterker, het gezag wordt weer op behoorlijke wijze geëerbiedigd. Het bedrijfsleven vergt zorg, op het oogen blik ligt het gekluisterd in boeien, waarin de overheid het heeft moeten slaan om al- geheelo ondergang te voorkomen. Wanneer eenigszins mogelijk zal echter de regeering haar plaats als halve bewindvoer der van de bedrijven moeten verlaten voor de energieën uit het bedrijfsleven zelf. De uitgaven voor de defensie zullen noodzakelijkerwijze moeten stijgen. Te veel dringt nog het oorlogsgevaar dan dat dit achterwege zou kunnen blijven. Het nieuwe kabinet zal ook zijn volle aan dacht moeten besteden aan de gezagshand- having. Zonder orde is iedere staat gedoemd ten ondergang. De werkloosheid zal voor het nieuwe ka binet een ernstig probleem zijn niet alleen wat het geslacht van 1937, maar ook wat het komende geslacht hetreft. Er is nog meer .aldus dr. Colijn, waarvoor wij ter stembus moeten gaan voor het. eerst wordt ons staatsbestel aangetast. De re geering is verantwoording schuldig aan de Statien-Generaal, maar gaat bij haar geen instructies halen en nog minder bij be paalde partijen. Hier en daar wordt getracht het constitutioneele stelsel te ondermijnen. Inplaats van de fouten, die het aankleven, te willen verwijderen, wil men het doen ver dwijnen en het eigenlijke staatshoofd op den achtergrond stellen. De Anti-Revoluti- onnairen willen Oranje houden en de con stitutioneele monarchie handhaven. De An- ti-Revolutionnairen begeeren ook verster king van de Christelijke grondslagen van het volksleven. In gehoorzaamheid aan de Goddelijke ordonnantiën ligt de eenige bron van kracht, zoowel voor het staatsleven als voor de maatschappelijke verhoudingen. Al len. die twijfelen, varagt spr. de anti-revolu tionnairen te helpen, de christelijke grond slagen te versterkcn.Dat alleen kan een op drift geslagen wereld redden. De heer Ileukels sloot de vergadering die zeer ordelijk was verloopten. Dc vleeschexporteurs protesteeren Tegen export door de Ned. Vee- houderijCentrale. Het bestuur van de groep Versch Varkens vleesch van de verecniging van de Neder landsche Exporteurs van Vleesch en Vleesch producten heeft een telegram gericht tot den minister van Landbouw en Visscherij, w'aarin, onder verwijzing naar de woorden van den minister in de memorie van toelich- tig van het voorontwerp Landbouw—Orde- ningswet 1937 gegeven verzekering, dat de bij in die wet te stellen organen zich zullen onthouden van het drijven van han del en aan de functie van den handel bij uitvoer in gecnerlei opzicht wordt getornd. Profest, wordt aangeteekend tegen den, blij kens persberichten, voorgenomen uitvoer door de Nederlandsche Veehouderij Cen trale vóór 30 dezer van 9000 geslachte var kens naar Italië, en alsnog aangedrongen wordt op inschakeling van de exporteurs. Steekpartij te Rotterdam Man 's nachts plotseling aangevallen. In den vorigen nacht liep de 24-jarige schilder J. H. K. Dijkers, wonende in de Zaagmolenstraat te Rotterdam, in de Cou- waelstraat aldaar. Een onbekende man, die hem achterop kwam, heeft den schilder om tot nog toe onbekende redenen, een-steekwon de in den rechter schouder toegebracht. D. riep op hulp, waarop de dader het-hazenpad koos. Men heeft hem nog niet kunnen vatten. De gewonde is naar het ziekenhuis aan. den Bergweg vervoerd, waar de steekwonde gehecht is. Jongetje door auto aangereden en gedood Gisterenmiddag is een negenjarig jonge tje, dat bij familie te Bussum logeerde, bij het oversteken van de Albert Neuhuyslaan aldaar door een met. puin geladen vracht auto van de gemeente Bussum, aangereden De knaap was op slag dood. WOENSDAG 21 APRIL 19S7. Hilversum I. NCRV-Uitzending. 6.30—7.00 Onderwijs fonds voor de Scheepvaart, 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewijde muziek g(r.pl.). 8.30 Gramofoonplaten. 9.30 Gelukwenschen. 10.30 Morgendienst. 11.00 Zang. 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoonplaten. 12.30 De Gooilanders. 2.00 Orgelspel. 3.00 Gramofoonplaten. 3.45 Viool en piano. 4.30 Gelukwenschen. 4.455.45 Kinderuur. 6.00 Landbouwhalfuur. 6.30 Causerie over het Binnenaanvarings re glement en stoommachines. 7.00 Berichten. 7.15 Enkrateia-kwartiertje. 7.30 Gramofoonplaten. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP, herh. SOS-Ber. 8.15 Koor van de Ned. Vereen. d. Volks zang. 9.00 Voor jonge menschen. 9.30 Vervolg koorconcert. 10.15 Schaakles. 10.30 Berichten ANP. 10.3511.20 Gramofoonpl. Hierna: Schrift lezing. Hilversum II. VARA-Uitzending. 1000—10.20 v.m. VPRO 6.30—7.00 RVU. 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonplaten. 9.30 Keukenpraatje. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Causerie over de geschiedenis der Ne- derl. Arbeidersbeweging (opn.) en bont programma (opn.). 11.30 Een woord tot de vrouw van den werk loze. 12.00 VARA-Orkest. 12.45 Orgelspel. I.151.45 Vervolg orkestconcert. 2.00 Gramofoonplaten. 2.30 Voor de vrouw. 3.00 Voor de kinde'ren. 5.30 De Flierefluiters en solist. 6.30 Gedachten-complexen uit dezen tijd, causerie. 8.00 Herh. SOS-Ber ichten. 8.03 Berichten ANP, VARA-Varia. 8.15 VARA-Orkest. 9.10 Radio-tooneel. 9.40 Zang, accordeon en piano. 10.00 Berichten ANP. 10.05 Bespeling Hammond-orgel. 10.45 ..Melody Circle". II.3012.00 Gramofoonplaten.

Schager Courant | 1937 | | pagina 5