„Molenaars" SIGAREN DELFIA Kalvermeel Piet Blokker TE KOOP: Schager Roosjes «..K00PEML9ECK Tekort van 2]2 milliard op Amerikaansche begrooting De blokkade van Bilbao Het eigen land de beste klant Marktberichten De practijk liceft bewezen, dat steeds de beste resultaten geeft. OUDCSLUIS. TEL. 14. IJzeren Brug, 7 M. 1.. 1 M. br. 1 Mast, zwaar. 13)4 M. lang. 8 Brandkasten, 800 Palen, 1.30 M. lang, 25 ce,nt. 2000 M. Staal draad, 14 draads, 60 lange Pa len, 4 tot 6 M. 6 Beton Riool buizen voor duin-men. Deuren, Kozijnen, Battinghout. 5 ijzeren Balken, 5M. lang. 2 ijzeren Balken, dubbel zwaar, 0.70 M. 2 Richters, 9 M. lang, 10, c.M. dik, 34 c.M. breed. 1 zoo goed als nieuwe Driewieldekar. Voorts: Spoorbiels, Dekzeilen, Niouwe, gebruikte en huurklee- den. H. SCHRIEKEN - SCHAGEN. Woensdag Beurs Wieringer- meer. Donderdag Markt, Scha- gen. Rookt en Vraagt Sigarenfabriek - Molenstraat. SCHAGEN. Te koop: BETONRIOLEN, van 10 tct 80 c.M. Grezbuizen van 5 tot 20. Draaineerbuizen van 5 tot 12 c.M. en verder alle bouwmateriaal steeds verkrijg haar bij M. Schoen - Scha gen. Tc koop: 1 KUIKALF, geb. 17 Mrt. M. als 2 jr. 3030 kg. m., 100 bv., 3.23 in 300 d. V. M. 5 jr.: 7300 kg. m„ 4.17 33i bv. in 297 iL V.M.M. 5 jr.: G339 kg. m., 4.25 295 bv. in 319 d. V.V. reserve Kampioen van Friesland. En Zeeuwsche BI. consumptie-aardappelen, bij G SCHUIJT Kz., St. Maartensbrug C 115. Te koop: FLINKE STUIT KOEMEST, A. KEESMAN, St. Maarlens- vlotbrug. Te koop: EEN FOKZEUG. Gevr. Biggenmerken. PER- SIJN, Terdiek, Nieuwe Nie- dorp. Te koop: EEN ZEUG met 12 BIGGEN, bij P. SAAI., Wieringcnvaard. Te koop: Pl.m. 4000 blauwe Hollandsche pannen, 2 Toon banken en verder winkelinven taris, ramen, deuren en verder plank- en battinghout. Afbraak Dorpen. Schagen. K. BAKKER. Groofewal. of op het werk. Te koop: Een DRESSEERKAR op gummi Een dresseerkar op ijzer. C. KUIPER, Rijtuigma ker. Anna Paulowna. Tc koop: De 2-jarige STIER Roosevelt 10, bij G. SLOTEMAKER, Schager waard. Te koop gevraagd: Ken in goeden staat verkecrendö DRAAIBANK compleet. Tevens een dito auto- qenisch laschtoestel. Brieven franco met ongave van naasten prijs, onder letter V Bur. van dit blad. PINKSTERVREUGDE! Twee nette heeren, P.G., lcef- tijd 20 jaar, vragen TWEE DI TO DAMES, om 2en Pinkster dag gezellig uit te gaan. Brie ven met foto onder no. 66 Bur. van dit blad. Te koop: 2 WERKPAARDEN, In 't. werk te bezichtigen. Niet op Zondag. P. FRANS, Stroet, St. Maarten. Gevraagd: SCHILDERSHALFWAS. Autolakiniïchting D. DIRK- MA AT. Noordsebarwoude. DIENSTBODE gevraagd voor d. en n., f25 p. m. Lunehroom DE VRIES, Ber gen. N.1I. Te koop: Een partijtje SNEEUWKLOKJES, en een groote Palm. G. JON KER. Kenigenburg. Te koop: 1 FORD 1929, in prima staal en op nieuwe banden. J. T.ANGERYKLD, St. Maartensbrug. ADVERTEERT IN DIT BLAD Uit onze omgeving OUDE N1EDORP De bibliotheek van de Xed. Hervormde Gemeente is weer gesloten. Er is dezen win ter een druk gebruik van gemaakt. Gedu rende 27 weken dat zij wns geopend, werden aan 52 personen 883 boeken ter lezing ver strekt. Bij Kon. Besluit van 22 Maart 1937 werd goedgekeurd de verordening op de heffing van besmettelijke ziektongclden en de ver ordening op dc heffing van opcenten op de hoofdsom der gemeen'tefondsbelasting. vast gesteld ter vergadering van den raad van 28 Jan. j.1. OUDE NlEDOIiP 'f VELD. R.K. MIDDENSTANDS YEREENIGING. Ten lokale van den heer Blankendaal te 't Veld had op Maandag een vergadering plnals. Na opening door den Voorzitter met Christclijkcn groet worden de notulen ge lezen en goedgekeurd. Na ecnigc bespreking wordt besloten een kraehlige actie tot vermeerdering van hot aantal leden te voeren. Het hoofdbestuur geeft in overweging bij de contributieinning soepelheid te betrach ten in verband mat de sloolite tijdsomstaiy ■diehedeiv. Op 2 Met zal door de afd. een santos-dag gehouden worden voor de T.B.C. bestriiding. Hiema volgt bespreking v. d. vergadering van don Ceniralen Raad welke op 2 Juni te Haarlem zal plaats hebben. Aanschaffing van boeken voor geringen prijs, 'welke voor den Middenstand van groot belang zijn wordt in overweging ge nomen. Hierna wordt de beer P. Tromp aangewezen ais lid met een bestuurslid naar de vergadering van den Ccntralen Raad Ie gaan. Bij de bespreking van dc wet. inzake de vestigingsciscbon wordt bet. betreurd, dat niet meer is ingeschakeld bet bchoefteéle- ment. In dit verband wordt opgemerkt, dat dit voor gepaalde branches wel is ingescha keld, en dat verder, zoo noodig door geor ganiseerd overleg plaatselijk nog wel iets is te bereiken,.mede in overleg met bet ge meentebestuur. Voor een bekwaam vakman met voldoende financieele capaciteiten zal echter altijd de mogelijkheid tot vestiging blijven bestaan, wat zeer is toe te juichen, daar dit de vrije concurrentie bevordert. Vervolgens wordt besloten tot contribu tie verhooging van 2 cent por maand per lid om te kunnen voldoen aan hot verzoek van het Hoofdbestuur om een bijdrage in het borgstellingsfonds a f 0.15 per lid per jaar. l>e voorzitter licht toe, dat, om in aanmer king te komen voor een bijdrage uit dit fonds men bij zijn verzoek een bedrag ad. f 1 moet opzenden. Contact znl worden ge zocht met liet gemeentebestuur tot oprich ting van ecu plaatselijke borgstellingfonds- eommissie. Uit verschillende gegevens blijkt dat men aan zeer veel eischen zal moeten voldoen om in aanmerking te komen voor Steun uit dit fonds. De voorzitter deelt nog mede, dat nu de verecniging is aangesloten bij de Kamer van Koophandel men gratis adviezen van dit lichaam kan ontvangen. Hierna sluiting. WARM EN HUIZEN Cursus E.H.B.O. geslaagd. 12 Cursisten Dezer dagen is door Dr. Riens uit den Helder liet examen afgenomen tot het ver krijgen van bet diploma E.H.B.O. Geslaagd zijn de navolgende personen: C. Mosch, K. Mosch, Jn. v. d. Berg, A. J. Reinders, A. Slijkcrman, Mcj. M. Nanncs, A Mekken, L. Komen, .T. Tesselaar Gz., \V. Molenaar Jz„ allen te Warmenihulzen 1 P. Jonker, Schoorldam; M. Dekker, Krabben dam. Deze twee-jarige cursus werd begonnen met 25 cursisten. Dr. G. van Hestoren van Wanmerihuizen. heeft met bekwame leiding deze cursus geleid, en heeft bet geluk mo gen hebben aan 12 cursisten het diploma te kunnen uitreiken. Na afloop van het examen heeft Dr. Riens de geslaagden toegesproken en o.a. aange spoord zich voortdurend in liet verbandleer te oefenen en door op vastgestcldcn avonden de verschillende problemen op het gebied van Eerste Hulp bij Ongelukken, met elkan der te bespreken. Vol lof was Dr. Riens over de wijze waarop Dr. Van IIcsteren do cursisten heeft opgeleid. Dr. van IIcsteren bedankte hierna Dr. Riens voor de prcltigc wijze, waarop bij liet examen heeft afgenomen. Do neetor van He cursisten, de beer" K. COÖP. BOERENLEENBANK EN TUINDERS. De actie te Koedijk. Indertijd wijdden we een artikeltje aan dc actie der tuinders tegen het bestuur van de Coöp. Boerenleenbank te Koedijk. In dc Raiffe'senbode. het Orgaan van de Centrale Bank te Utrecht, waarbij dc locale Bank te K. is aangesloten beeft aan het zelfde geval een stukje gewijd en wel in zeer afkeurenden zin. In het bijzonder wordt gewezen op liet onorganisatorische van de handelwijze van die leden, die deze actie op touw zetten. Duidelijk wordt er in naar voren gebracht, dat hier slechts twee mogelijkheden aanwezig waren, n.1. deze: deze zaak behoort tot dc competen tie van het Bestuur of niet. In het eerste geval blijven de leden van de bestuurs daden af en, zijn de leden niet tevreden met de leiding van het Bestuur, dan heb ben zij dat Bestuur te vervangen om zelf op bun plaats te gaan zitten. Op cofi schip behooren geen twee kapiteins, anders loont de zaak verkeerd. Uit een en ander is gemakkelijk af te leiden, hoe bot met de kwestie, waarom het ging. is afgeloopcn. Men wilde schuld herleiding, dc schulden tol een lager be drag reduceeren. De Centrale Bank gaat daarop natuurlijk niet in en mochten nog eens financieele gestes, in hel, Ip.ngs hel Noordihollandsrh Kanaal gebouwde dorpie op touw worden gezet, dan mogen we de ondernemers wat meer organisatorisch be sef toewensehen en wat minder ondoor- rlachie voortvarendheid. Mosch bedankte namens dc cursisten in de eerste plaats Dr. van Hestoren voor dc moeite en tijd, die hij zich heeft getroost om te komen tot dit doel. De helanglooze medewerking van dezen geachten dokter, wordt door de cursisten op hoogen prijs ge steld. Voorts bedankte de heer Mosch Dr. Riens vopr de vertrouwelijke wijze en de gemoedelijkheid, den cursisten beloond. LAN GEN Dl.IR Door een drietal leden van de Commis sie van Rehccr der Gcmeensehapnelirkc, Lichthedrijven voor Langendijk en St. Pan cras. Mevr. Paarlbcrg en de heeixm C. Kra mer en J. du Burck, is tot den Voorzitter het verzoek gericht, ten spoedigste een vergadering te willen uitschrijven, ten einde een voorstel te behandelen 1ot. op schorting van het genomen besluit inzake het on-non-activiteit stellen van ambtena ren. d:e lid van den raad ziin van een de betrokken gemeenten. Zij zijn van oordeel dat daaraan dcrgeliike consemienMes voor de Lichthedrijven zijn verbonden, dat be- sproK-in-en daaromtrent noodig en noodza kelijk ziin. Daar het Huishoudelijk Reglement voor schrijft, dat n.n.v. een dergelijk verzoek door den Voorzit ter een vergadering moe' worden uitgeschreven, mag worden ver wacht. dat deze vergadering spoedig zal worden gehouden. WIERINGERMERU NAAR HET CONCOURS Bij het a.s. Ilemclsvaartsdag te Hoorn te houden Bondsconrours van Chr. Muziek- vereenigingen denkt ook deel te nemen de Chr. Muziekvereeniging „Sol! deo Gloria" al hier. Als vrij nummer zal worden gegeven Gez. 96. Verplicht nummer is de Ouverture „Blanche Aurore" terwijl liet corps in de inarschwedstrijd uitkomt met de „Juliann marsch". ZUPh BURGERBRUG. Trailer verongelukt. Gistermiddag kantelde een trailer met tankwagen van „Holland" uit VInardingon. door uitwijken in de Grootesloot. De val was zoo tragisch, dat ze pardoes op haar kop in de sloot stond, met de wielen om hoog. De chauffeur kon zich uit de cabine be vrijden. en kwam behalve een nat pak met den schrik vrij. De zware 9-tons wagen, bevracht met ca. 10.000 liter melk (in tankwagen) zal een zwaar karwei aan den dag leggen om uit haar benarde positie bevrijd te worden. Ver moedelijk zal vandaag een en ander onder handen genomen worden, wat zeer zeker publiek op de been zal brengen en boven dien voor liet vef'keer een belemmering leveren, temeer waar de weg hier ter plaatse zeer smal isi geven een veel kleiner gedeelte van de re- gceringsinkomsten uit voor de bewapening dan de landen, waarop de President zegt een toespeling te maken. WIERINGERW AARD In bet sportverslag van den voetbalwed strijd Wicringerwaard— Petten stond, dat na afloop bloemen werden aangeboden door Een Onbekende; dit moet zijn: namens dc Supporters. BARS! N GE R HO RN De boerderij „Prinsenhof" in den Waard- l'oldcr gemeente Barsingcrhorn; met aan hoorige gebouwen, erven, tuin en bouwland, tezamen groot 32.27.25 II.A., waarvan on langs publieke verknoping was aangekon digd, is inmiddels door onderhandsche ver koop eigendom geworden van den beer P. Kistemaker Jr., aldaar. WIERINGEN Openingswedstrijden Wieringcr Wielerbaan. Naar wij vernemen heeft de directie naast de reeds gecontracteerde renners weten te pfaatsen dc bekende favorieten Jaap Kuiper en Klink. Dezo renners vormden eerder lief befaamde koppel Kuiper—Klink, dat op vele banen successen oogstte. Echter is dc „ver keering" uilgeraakt, zooals men dat, pleegt te noemen. Jaap zal nu rijden met: den fei len sprinter Boslnnd, terwijl Klink gekop peld is aan .den piet minder sterken Jan Derkscn uit llcilo'o'. Er staat ook een achter volging tusschcn deze twee koppels op het programma. Een'ieder zal deze nieuwe com binaties tegen elkander willen zien rijden. Pronk zal starten met. van Slok. De algemeene indruk is, dat er een zeer sterke bezetting op 6 Mei zal zijn. Nu goed weer. Geen nieuwe belastingen. Stre ven naar evenwicht in hst vol gend jaar. President Roosevelt heeft bij het congres dc herziene bcgroolingsramingen ingediend, waaruit blijkt, dat hij een neüo deficit ver wacht van 2557 inillioen dollar voor het jaar, dat op 30 Juni a.s. eindigt. In zijn ra mingen van Januari had Roosevelt een defi cit verwacht van 22f8 millioen dollar. De ontvangsten der inkomstenbelasting zijn echter boneden de toen opgestelde ramingen gebleven. Voor bet hegrootingsjaar 1937'38 dat op 1 Juli a.s. aanvangt, raamt Roosevelt een vermindering der ont vangsten uit dc inkomstenbelasting teil bedrage van 410 millioen, zoodnt de verwachtingen, dat men er in zou slagen, de begrooting ongeveer in evenwicht te brengen, niet in vervulling gaan. Tijdens de huidige zitting van het congres zal geen enkele aanbeveling tol liet heffen van nieuwe belastingen worden ingediend. Er zullen echter maatregelen worden uit gewerkt om in het tekort te voorzien en deze maatregelen zullen het volgende jaar bij het congres worden ingediend, wanneer zij ftmslotte noodig blijken. President Roosevelt acht liet van uiterst belang de bogrooting van bet volgend be groot ingsjnar in evenwicht te brengen en do uitgaven van de verschillende regeerings diensten te verminderen. Zoo stelt bij voor dc activa van zekere «speciale organismen te liquidceren als middel om het evenwicht der begrooting tot stand te brengen. Verder stelt Roosevelt voor VA milliard uil te trekken voor de financiering van he steunprogramma in bet volgende hegroo tingsjaar. Ten aanzien van den bewapeningswedloop merkt Roosevelt op, dat bet allen bekend is, dat bot voornaamste gevaar voor de mo derne beschaving gelegen is bij de volke ren, die grootendeels tengevolge van den bewapeningswedloop rechtstreeks naar een bankroet op weg zijn. Dc Vereenigdc Staten Britsch schip in de haven. Verklaring van Hoare. In den loop van de debatten, welke giste ren in bet Lagerhuis werden gehouden na indiening van de begrooting. kwam Sir Samucl Hoare aan liet woord tot het afleg gen van een verklaring over de blokkade van Bilbao. Gestaafd met bijzonderheden gaf Hoare een uiteenzetting waarin hij betoogde, dat volgens de inlichtingen der regeering, Bilbao werkelijk in staat van blokkade verkeert. De opstandelingen hebben buiten de kust een pantserschip, een kruiser, die gewapend is met acht duims kanonnen, een torpedo jager en verscheidene gewapende koopvaar dijschepen, terwijl de Spaansche regeering slechts één torpedojager, een onderzeeër en een gewapenden treiler heeft. De kwestie der mijnen is slechts bijkomstig. Twee of drie mijnenvegers zijn buiten Bilbao door mijnen tof zinken gebracht, ongeveer zes weken ge leden. Franco is de'laatste dagen doorgegaan met het leggen van mijnen. Het is de eerste maal, dat in het Spaansche conflict een der strij denden een deel van bet Spaansche gebied heeft kunnen isoleercn en naar het schijnt, ie land en van de zeezijde belegert. I.loyd George stelde de vraag of wanneer de twee of drie schepen, die nog te .Tuan de Luz liggen vol levensmiddelen voor men schep, (iie van honger te Bilbao sterven, in zee steken naar deze stad en de Britsche vloot daarvan in kennis stellen, deze maatre gelen zal nemen om ze tegen Franco te be schermen. Hoare antwoordde hierop: „Tn vólle zee zeker". Britsch schip te Bilbao aange komen. Het persbureau van de Baskische regeering deelt mede, dat bét Britsche schip „Seven Seas Spray", geladen met levensmiddelen, ongehinderd dc haven van Bilbao is binnen gevallen. Dc geruchten om Pakoe Alam Naar aanleiding van de persberichten, welke ecnigen tijd geleden circuleerden, in enkele buitenlandsche bladen, en die een huwelijk van den Pakoe Alam, een vooraan staand Javnansch zelfbestuurder, betroffen met een Grieksche dame. kan Aneta uit de beste bron melden, dat deze berichten als onjuist moeten worden gekwalificeerd. Britsche mijnwerkers voor staking In de gisteren gehouden stemming hebben dc Britsche mijnwerkers zicli met groote meerderheid voor een staking- uitgesproken, teneinde erkenning van den bond in Not.ting- ham af te dwingen. Tegen een staking stemden 61.445 arbei ders. Vóórs temden 444.546 mijnwerkers. BEN GOUDMIJN IN CHINA ONTDEKT. To Kantsjau, in het zuiden van de Chi- neesche provincie Kiangsi, heeft men een goudmijn ontdekt, welke een gebied zou be slaan van 1.200.000 vierkante yards. Dc provinciale regeering is bezig plannen uit te werken om deze mijn, welke zeer rijk zou zijn, te exploitceren. Het binnenland neemt veel meer goederen op dan vroeger. Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft over een reeks van jaren berekend jn procenten, voor sommige producten naar de waarde, voor andere naar dc hoeveelheid, welk deel van de Ncdci landsche productie door dc binnenlandschc markt werd opge nomen. Er blijkt o.a. uit, dat van de papierproduc tie de binnenlandsebe markt in 1923 42 op nam en in 1935 70 %.{naar de hoeveelheid), van de meel fabrieken 73 in 1923 en 94 in 1935 (hoeveelheid). Van de rubbernijver heid betrok hot binnenland (cvpneens naar hoeveelheid) 38 in 1923 en 82 in 1935. Het hoeveeiheidspercentaee bij de schoe nenindustrie steeg in dezelfde periode van 18% tot 91%, bij katoenen garens van 48 tot 72%, katoenen dekens van 55% tot 98 (waarde), wollen weefsels (geen dekens) van 45 pet. tot 74 pet. (naar de waarde). Men mag zegt bet TTshl. met belangstel ling afwachten boe de ontwikkeling in de komende jaren zal zijn. Zal de verlevendi ging van den import weer leiden tot een ruimeren export? Om verschillende redenen is bet te hopen F.cn eeforeeprd reserveeren van de binnen landsche markt voor eigen industrie brengt een zekere verstarring mee. een eenzijdige verzorging en onvoldoende sorféering (o. van groot belang bij mode-artikelen). Een verruiming van bet handelsverkeer bctee- kent daarentegen verhoogde welvaart en versterking van de betalingseapaciteït van andere landen, hetgeen voor een crediteu renhandel als Nederland van zeer groote bc- teekenis is. BROF.K OP LANGENDIJK. 21 April. Aanvoer: 10.000 Kg. uien 1.16—1.40, drie lingen 70 ct., grove f 1.36—1.40. 2800 Kg. neen f 1. 8000 Kg. ronde kool f 1.70—2.50. 12000 Kg. gele knol f 3.404, 10.000 Kg. D. witte kool f" 1—1.10. NOORDSCH \pAVOUDE. 21 April. Aanvoer; 250 Kg. aardappelen: eigenhei mers 1.50. 500 Kg. uien f 1.30, 800 Kg. peen f 1.kleine peen f 0.50. 6100 Kg. roode kool f 1.80—2.30. 2300 Kg. laaie gele knol f 2.903.60, J8600 Kg. gele kool f 2.604.40, 40800 Kg. D. witte kool f 1 —1.20. Verkiezing leden der Tweede Kamer Wijzigingen en aanvulling in den kieskring Den Helder. In ons nummer van gisteren hebben wij melding gemaakt van de candidatcnlijstcn, welke in kieskring X, Den Helder, waren ingediend. Dit bericht vereischt eenige aan vulling.. In de lijst, ingediend door de S.D.A.P.. is de. volgorde van de laatste 3 candidaten als volgt geworden: 16. K. Sikma. 17. Mr. H. O. Drilsma, 18. CV F .Roosenschoon. De volgorde van de candidaten van het Nationaal Rad. Verbond „Algemeen Belang' is als volgt: 1. J. van Kampen, 2. G. A. Weiman, 3. J. Oosterman, 4. J. Keizer, 5. N. Kraak Steemann, 6. A. van Gent, 7. A. Schwior, geb. Rutters, 8. R. de, Waard; 9. B. 11. Moerman. 10. J. C. Singels. Ingediend is bovendien nog een lijst door de Nationale Boeren-, Tuinders-, en Mid denstandspartij. Deze ziet er als volgt uit: 1. C. Vervoorn, 2. P. Kooyman, 3. J. Oos terman, 4. W. Tromp, 5. S C. Eelman, 6. P. Boer, 7. P Bcukhof Tzn.. 8. W. dc Jong,: 9. II. J. J. Wcststrate, 10. W. van Riemsdijk. Minder candidaten tengevolge van de geëischte waarborgsom. Bij deze candidaatstelling vond voor de eerste maal toepassing bet nieuwe artikel van dc Kieswet, volgens hetwelk bij dc in diening van elke canrlidatenlijst een som van f250.in de consignatiekas van het Rijk moet worden gestort. Klaarblijkelijk heeft deze eisch tot storting van een waarborgsom menigeen afgeschrikt om candidatcnlijstcn in te dienen. Bedroeg hij de verkiezing in 1933 van le den der Tweede Kamer het aantal partijen en groepen 53 met in totaal 824 candidaten, thans zijn slechts.twintig candidatcnjijsten ingeleverd, waarop 557 candidaten voorko men. PURMEREND, 20 April 1937. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 22 par tijen, wegende 53000 kg. Handel goed. Hoog ste prijs f 18.50. Aanvoer: 6 stapels Kleine Boerenkaas f 18.50; 1 stapel Volvette Goiulschc kaas f 20 935 kg. Boter f 1.35—f 1.45; Wcibotcr f 1.24 f 1.32; 888 Runderen; 235 Vette Koeien 0,620.6S per kg. stug; 475 Gelde Koeien f 100f 200 per stuk, stug; 158 Melk koeien f 115—f 255 per stuk, matig; 20 Stieren 0.580.62 ner kilo, stug; 18 Paarden f 80— f 200 per stuk, stug; 48 Vette kalveren 0.30 O.GO per kilo, matig; 996 Nuchtere Kal veren voor de slacht f 5f 13 per stuk, stug Nuchtere Kalveren voor de fok f 10f 14. per stuk, vlug; 205'Vette Varkens voor do slacht f 0.46—f 0.49 per kilo, vlug; 34 Magere Varkens f .18—f 20 per stuk.jnatig; 314.,Big gen f 12.- per stuk, matig; 456 Schapen f 15 f 33 per stuk, matig; 61 Bokken f 4f 13 per stuk, matig; Kipeieren f 2.00f 2.90 per 100 stuks; Eendeieren f 2.35 per 100 stuks; Piepkuikens f 0.75f 0.85 per kilo; Oude Kippen en Hanen f 0.40—0.50 per kilo; Ko nijnen f 0.40—f 1.70 per stuk; Eenden f 0.30 f 0.35 per stuk;' Duiven f 0.40 per paar; 1700 Kievitseieren f 7—f 8 per 100 stuks.; 1780 Eendeieren A f 2.50; 4351 Kippeneieren A f 1.70—f 3.20; 180.000 Eendeieren f 2.40 f 2.60; 150.000 Kippeneieren; 05/60 kg. f 2.90 f 3.10; 03/04 kg. f 2.85—f 2.95; 00/62 kg. f 2.75—f 2.90; 58/59 kg. f 2.70—f 2.85; 56/57 kg. f 2.65—f 2.75; 53/55 kg. f 2.50—f 2.65. BOTTERDAM. 20 April. Veemarkt. Aanvoer: 199 paarden, 4 veu lens, 1440 magere runderen, 722 vette run deren. 102 vette kalveren, 160 graskalvc- ren, 1910 nuchtere kalveren, SS schapen er lammeren, 130 zuiglaimmeren, 4 var kens. 99 hokken en geiten. Prijzen per Ke.ï vette koeien, le kw. 70 ct.. 2e kW. 00 et., 3et kw. r>5 ct., vette ossen OS644S-58 ct., stieren 01—58—52 ct.. vette kalveren 90— 7550-00 et., .schapen- 534737 ct, 1 ani meren 3545—34 ct.. graskalveren 58—46 ct., midi tere kalveren 44—36—35 ct.. slachtpaar den 00—55— 49 ct.. Prijzen per stuk: Scha-» |,on f 352823. lammeren f 2722—16, zuigla man reen f 1410S. nuchtere slaeht- kaIvoren f 10.50—8.50—7. nuchtere fokkal- veren f 101412. slacht paarden f 280^- 210145. werkpaarden f 316—260—100, hit ten f 106^130—80. stieren f 300—250—150, kaïfkoeien f 250-216—140, melkkoeien f 100—220165, varekoeien f 185155—115, vaarzen f 175—135—'100. pinken f 145—115 —90. graskalveren f GO5025. bokken en geiten f 13—95. Omschrijving: Vette koeien en ossen, aanvoer korter, handel levendig, prijzen hooger, prima koe 78, prima os 72. Slieren, aanvoer ruimer, lian del willig, prijzen hooger. Veile kalveren, aanvoer iets korter, handel tamelijk, prijs houdend. prima 1.Schapen en lammeren, aanvoer korter, handel vlug, prijzen als gisteren. Zuiglamineren, aanvoer groot er, handel levendiger, prijzen hooger. Nuch tere slacht- en fok kal veren, aanvoer kor ter. handel vlot, ruim prijshoudend. Paarden, aanvoer iets grooter, handel kalm prijzen als vorige weck. Kalf- en melkkoeien aanvoer ruimer, handel goed, prijzen on veranderd. Varekoeien, aanvoer als vorig© week. handel stroef, prijzen iets hooger. Vaarzen en pinken, aanvoer gewoon, han del matig, prijzen als vorige week. Gras- kalveren. aanvoer ruimer, handel matig, prijzen iets stijver. Bokken en geiten, aan voer als vorige weck, handel vlug, prijzen lacer. GRONINGEN, 20 April. Graanbeurs. Tn landsche rogge 8—9.60, wintergerst 8.569.40, zomergerst 8.50—9, haver (wit) 7 257.80. zwarte haver 7.2 7.75, groene erwten 7.759.30. paardenhoo- nen 7.257.75, Wanlscheboonon 77.50, karwiizaad 1823. gele mosterdzaad 1215. kanariezaad 1216.50. bnilenlandsclie gerst <8.80—9.10. ronde mais 7.457.G5, lijnzaad, wit bloei 7—9.25. Aanvoer klein, stemming voor alle artikelen traag. WARMENHUIZEN. 20 April. Roode kool f 1.46—2.40. gele kool 1.80— 4.00. Deensehe witte kool f 11.50, drielin gen 60 ct., uien f 1.40—1.50. grove uien 1.50 1 60. peen f 1. kleine peen 00 ct.. eigen heimers f 1.90. Aanvoer: 67100 Kg. roodo kool. 25450 Kg. gele kool, 33000 Kg. Deen sehe witte kool, 1100 Kg. uien, 800 K% peen, 300 Kg. aardappelen.

Schager Courant | 1937 | | pagina 2