Raad Zuidscharwoude DOUWE EGBERTS Arrondissements rechtbank te Alkmaar TABAK uit alle deelen der wereld in ÉÉN melange Woensdag 21 April 1937 Tweede blad Et mankeerden er twee. Geen ontheffing verplichte aansluiting destructor. De Vleeschkeurings dienst. De reglementswijziging bü de Lichtbedrijven. Motie om de datum van ingang der wijziging op te schorten, ingediend. Heeft het ambtenarenreglement wel rechts geldigheid? Wie moet het ambte narenreglement vaststellen? Wis ten B. en W. van Noordscharwoude in Sept. 1935 reeds dat het reglement ongeldig was? Een motie aangeno men. Heffing besmettelijke ziek- tegelden. Het nieuwe Maatschap pelijk Hulpbetoon. Geen verla ging van Hondenbelasting. Elk ge val op zioh zelf. Renteverlaging. Ook hier niet kalken. Extra hulp aan werkloozen. Subsidie werkloozen-ontwikkeling. Geen subsidie voor den kweekeling met akte aan de R. K. Jongensschool. Een nieuwe schoolgeldverorde ningHet ondiepe Diepje. De raad dezer gemeente vergaderde Maan dagavond te acht uur ten gemeentehuize. Voorzitter de heer Jhr. A. L. van Spcngler, burgemeester. Secretaris de heer C. G. Post. Afwezig waren de heercn Du Burck en De Geus. Na opening door den Voorzitter, werden de notulen van de vorige vergadering vast gesteld. De heer Bakker vroeg of hij een vraag mocht stollen over de datum van op non- actief stellen van den heer Van den Abeele. Voorz. antwoordde, dat daartoe allicht ge legenheid kwam bij de mededeeling, welke is ingekomen van de Lichtbedrijven. H. M. de Koningin betuigde haar dank voor de ontvangen gelukwcnschcn ter gele genheid van het huwelijk van H. K. H. Prin ses Juliana en Prins Bernhard. De minister van Sociale Zaken berichtte, geen termen te kunnen vinden om onthef fing te verleencn van de verplichte aanslui ting bij een dcstructie-bedrijf. De Vleeschkeuringsdicnst Oudkarspel had volgens de ingezonden afrekening een winst gemaakt van f 090.90; het aandeel der ge meente was f 199.98. Ook het verslag van dezen keuringsdienst was ontvangen. Aanwezig was het jaarverslag 1936 van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Alkmaar. Procesverbaal van kasopneming bij den gemeente-ontvanger. In kas was en moest zijn f 1659.78. Het reglement van de Gem. Lichtbedrijven. De Voorzitter deelde mede, dat van de Comm. van Beheer der gem. lichtbedrijven een mededeeling is ontvangen van een wijzi ging van het ambtenaren-reglement, waar van de inhoud wel bekend is. Hieraan voegde Voorzitter toe, dat de Comm. van Beheer een zelfstandig lichaam is, waarvan de bevoegdheden zijn vastgelegd in de ge meenschappelijke regeling. De heer Bakker stelde voor. een motie in te dienen bij de Comm. van Beheer, waar in werd aangedrongen, de datum van in gang zoodanig te bepalen, dat de betrokke ne den töd heeft, zijn recht te zoeken. Op de zaak zelf wilde spr. niet ingaan. De Voorz. wees er op, dat de C. v. B. de bevoegdheid heeft, een wijziging aan te brengen. In de C. v. B. is deze wijziging in den breede besproken. De raad kan er niets aan veranderen. Zij kan niet ter ver antwoording worden geroepen. De heer Bakker: Dit is geen ter verant woording roepen. Voorz.: In hoogste instantie is uitgemaakt, dat de C. v. B. zelfstandig is. Als het gaat om geldmiddelen is het iets anders. Dan heeft men de medewerking der raden wel noodig. Het besluit moet de toets der cri- tiek kunnen doorstaan. Als B. en W. een besluit nemen, over iets, dat alleen aan B. en W. is, dan kan de raad daar ook niets aan doen. De heer Bakker: De termijn is zoo kort gesteld... Voorz.: Daar kunt U niets aan doen. Snr. zal gaarne morgenochtend nadere inlichtin gen geven, doch niet in den raad agitatie doen voeren. r De heer Kramer is het er mee eens, dat de zaak aan de C. v. B. is. maar het staat nu wel wat wankel, gezien de uitlating van Ged. Staten, dat het ambtenaren-regle ment niet rechtsgeldig is, omdat het. niet door de raden is vastgesteld, zoodat het oude reglement nog geldig is. Dit reglement ■moet n.a.v. het standpunt van Ged. Staten eerst nog worden vastgesteld door den raad Spr. gevoelt er voor, dit eerst in de C. v. B. te behandelen, alvorens dingen zullen gebeu ren, welke niet juist zijn. Spr. stelt dan ook prijs op een verzoek aan de commissie de uitvoering op te schorten tot alles in or de is. De raad heeft het recht te verzoe ken; hij kan zelfs zijn afgevaardigde op dragen het standpunt van den raad aan te nemen en te verdedigen. Het is misschien gewenscht, deze zaak nog eens onder de oogen te zien. Voorzitter: In de Comm. v. Beheer had U Uw bezwaren naar voren kunnen bren gen. Die hooren hier niet thuis. Spr. weet niet uit welke papieren de heer Kramer iets mededeelt, doch de Kroon heeft be slist. dat de C. v. B. een zelfstandig lichaam is. Waar zou het heen moeten als telkens de minderheid een actie op touw zette? Zooals die thans buiten den raad is gevoerd, gaat het slechts uit van particulieren. Laat de raad alleen die dingen doen, welke men kan doen. Het zou Voorz. spijten, wanneer de heer Kr. zich voor het karretje liet spannen. De heer Groen had ook wel wat op bet besluit aan te merken, doch daar gaat bet nu niet over. Stel eens. dat het omgekeerde bier het geval was. Het is wel een eigen aardig voorstel. Het besluit is toch doelbe wust met een meerderheid in de C. v. B. genomen? Zonder dat er drie radert aan meedoen, kan een verzoek niets uitwerken. De heer Kramer herinnerde aan een schrij yen tijdens de beroepskwestie van den heer Van den Abeele, waarin Ged. Staten schrij ven, dat het ambtenarenreglement moet worden vastgesteld door de raden. Dit is spr. te weten gekomen na de C. v. B.-verga- dering. Het is dus zeer gewenscht, dat eeni- ge aanvullingen plaats vinden. Voorkomen is beter dan genezen. Spr. wil dit niet ge bruiken als een achterdeurtje. Voorz. zeide, dat het ambtenarenreglement is vastgesteld door de C. v. B. cn het G. O. Er is nimmer iets over gehoord. Het besluit van Ged. Staten is vernietigd. Het gaat om de beslissing van de Kroon. De eerste verordening is vastgesteld omdat, do sala rissen, dus geldzaken, er in geregeld wor den. Daarom moest de aanvullende verorde ning ook worden vastgesteld door den raad. De heer Dijkhuizen vond de verordening niet juist. De C. v. B. matigt zich rechten aan om een ambtenaar op non-actief te stel len. Voorz.: Dat behoort tot de competentie van de C. v. B. De heer Dijkhuizen: Daar geloof ik niets van. Spr. meent, dat de delegatie van den raad niet zoo ver gaat. Er is alle reden om op het besluit terug te komen. In ieder geval wil spr. alles in het werk stellen om de in werkingstelling op te schorten tot een beslissing is genomen. Ook tot de Kroon wilde spr. een verzoek tot schorsing rich ten. Voorz. zeide o.m. dat de betrokkenen zich kunnen wenden tot de instanties. De heer Weel herinnerde aan het beroep van Van den Abeele. Namens B. en W. van Noordscharwoude is toen aan den Raad van State een antwoord gegeven, gelijk de heer Kramer hierboven reeds gezegd heeft. Spr. zou wel eens willen zien, waar stond, dat het ambtenarenreglement niet moet worden vastgesteld door de raden. Voorz. zeide dat het er om ging, of het ambtenarenreglement door de raden moest worden goedgekeurd of niet. Geen enkel lichaam heeft het recht een oordeel te vel len waar men niet officiéél van op de hoogte is. De heer Groen merkte op, dat de heer Kra mer de rechtsgeldigheid van het ambtena renreglement aantast. Het gaat er nu om, of men leeft zonder reglement. Spr. be treurt, dat de gascommissie is samengesteld uit menschen die er schijnbaar niets van weten. Dit neemt spr. niet aan. Het had anders al eerder aan de orde gekomen. Deze zaak moet zoo spoedig mogelijk uit de wereld. Om deze reden wilde spr. een spoedvergadering van de C. v. B. aanvra gen. De heer Weel: 25 September hebben B. en W. van Nnordscharwoucje aan de Kroon ge schreven. dat de vaststelling van het. amb tenarenreglement had moeten geschieden door de Raden. Het is spr. nu klaar en dui delijk, dat B. en W. van Noordscharwoude toen reeds van dezelfde gevoelens waren als Kramer nu. De gevoelens van B. en W. van Noordscharwoude zijn na dien tijd ze ker gewijzigd. Na nog ecnige besprekingen werd tot temming overgegaan, waarbij met 4 tegen 1 stem de motie van den heer Bakker, zij het eenicszins gewijzigd, werd aangenomen en aan de C. v. B. zal worden gezonden. B. en W. stelden voor, teneinde te voldoen aan de voorwaarden verbonden aan het ont vangen van Rijksonderstand, een verorde ning op de heffing cn invordering van be smettelijke ziekte gelden vast te stellen. Dit voorstel werd aangenomen. Vorming Maatsch. Hulpbetoon. Van den voorzitter en administrateur van de Armvoogdij, thans veranderd in Ge meentelijken dienst van M. H., werden twee dubbeltallen aanbevolen voor de te vervul len nieuwe plaatsen in het M. Hulpbetoon. De aanbeveling luidt: 1. J. van Kleef. 2. J. Koenis Sr. 1. D. Blom Cz. 2. M. Blom Benoemd werd de heer J. van Kleef met 4 stemmen; De heer J. Kramer had 1 stem. Voor de aftredende reeds zitting hebben de leden was de voordracht: Verder de heer D. Blom met 5 stemmen. Vacature S. de Boer Kz. 1 S. de Boer Kz. 2 Jb. Kroon. Vacature M. Zijp: 1 M. Zijp en 2. Jb. Weel. Vacature A. Kout: 1 A. Kout 2. P. de Geus Jz. Gekozen werden de heeren: S. de Boer Kz., A. Kout en M. Zijp. De tuinbouwvereeniging „De Toekomst" verzoekt de bedrijfshonden der tuinders aan te slaan in de laagste belastingklasse, op grond van 't nut dezer houden en de be narde positie der tuinders. Hoewel de on gunstige omstandigheden hekend zijn, is het niet mogelijk zonder meer het verzoek in te willigen. Volgens de verordening mogen alleen in de laagste klasse worden aangeslagen de honden, uitsluitend gehouden ten dienste van den Landbouw of ccnig bedrijf van nijverheid of ter bewaking van gebouwen, erven, vaartuigen of woonwagens. Deze honden mogen nimmer op den openbaren weg losloopen, tenzii zulks noodig is in verband met het doel waarvoor zij worden gehouden. Voorgesteld wordt daarom alle bedrijfs honden in de hoogsle klasse aan te slaan. Verzoekt een belastingplichtige nadien ver laging tot de laagste klasse, dan ware geval voor geval te onderzoeken en als er termen voor aanwezig zijn, ontheffing te verlee ncn. Na een korte bespreking aangenomen. Wijziging van de verordening znnals de heer Dijkhuizen vroeg, is niet mogelijk. B. en W. stelden voor, den rente voet voor de geldleening ten behoeve van de tuinderscredieten te wijzigen van 4Yi in 4%. Aangenomen. B. en W. stelden voor, een bepaling op te nemen in de algemeene politicverorde ning houdende verhod tot het bekalkcn e. d. van straten, wegen enz. Een ontwerp zooals in meerdere verslagen reeds werd vermeld, werd overgelegd. Aangenomen. Voor de extra-hulp aan werkloozen stellen B. en W. voor een bedrag van f 204.be schikbaar te stellen, berekend naar 102 werkloozen. Aldus besloten. B. en W. stelden verder voor, een bijdra ge aan het Middenstandsborgstellingsfonds te verstrekken van f 0.10 per inwoner als kapitaalbijdrage en voorts een jaarlijksche storting van 2 cent per inwoner voor den tijd van 5 jaar voor het inkomen van geno teerd fonds. Aldus aangenomen. Van de Commissie voor Wcrkloozenzorg uit den R.K. Volksbond en de St. Josephs Gezellen vereen, afd. Langendijk was een verzoek ingekomen om een subsidie over 1937 te mogen ontvangen van f 30.- ten be hoeve van de ontwikkeling en ontspanning van jeugdige werkloozen. Aldus besloten. Bij adres van 20 Februari j.1. verzoekt het R.K. Schoolbestuur te Noordscharwoude een sub. van f 200. uit de gemeentekas, teneinde een kweekeling met akte te kunnen aanstellen aan de R.K. Jongensschool al daar. Aangezien inwilliging van dit verzoek zou zijn in strijd met de bewoordingen van art. 101 der L.O. wet 1920, stellen B. en W. voor hierop afwijzend te beschikken. Na een korte bespreking werd het voor stel van B. en W. aangenomen. Een ontwerp voor een nieuwe schoolgeld verordening wordt hierna door B.enW. in gediend. In tegenstelling met de oude regeling welke met een belastbaar inkomen van f 700 begon, deze nieuwe met een belastbaar in komen van f 600. De heeren Du Burck en De Geus kwamen eerst thans, ruim half tien, ter vergadering. De heer Kramer stelde voor, de aftrek te doen geschieden als 10% per inwonend minderjarig kind i.p.v. de per school gaand kind; dit is ten voordeele van het groote gezin. Voorzitter: Met de meerdere kinderen in het gezin is reeds rekening gehouden met de aanslag. De heer Weel is het niet met den heer Kramer eens. De heer Kramer grondde zijn voorstel op de overweging, dat het een belasting naar draagkracht is bedoeld. De heer Groen vond. dat het voorstel Kra mer wel verder ging dan dat van B. en W. Men gaat dan niet buiten de wet. Weth. Du Burck meende, dat in de vorige verordening van schoolgaande kinderen sprak. Spr. geloofde dat het college ver ge noeg is gegaan. Het voorstel van den heer Kramer werd z. h. st. aangenomen. B. en W. stelden voor den overeenkomst aan te gaan omtrent de toelating van leer lingen op de gemeenschappelijke U.L.O. school te Noordscharwoude uit Broek op Langendijk. Eveneens aangenomen. De heer De Geus bracht het Diepje ter sprake, dat een Ondiepje wordt. Spr. vroeg verbetering aan te brengen. Voorzitter: Dat is aan de Banne. Daarna sluiting. VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Maandagmiddag 19 April. Breezand. De arbeider P. D.. een klein kereltje, ver moedelijk in oorlogsjaren uit de huurt van België overgewaaid en die te Breezand wor tel had geschoten, was zoo vrij geweest te Wieringerwaard een fiets van zekeren P. K. te pakken en er mee naar huis te rijden Hij verruimde het vehikel tijdig weer te retour- neeren en stond, daar de wet geen weder rechtelijke inbezitneming of gebruikmaking kent. alsnu verdacht van diefstal terecht en werd hij veroordeeld tot 7 dagen cel-solo. O ud o r p. NETTE CONVERSATIETAAL VOOR EEN EERBAAR DORP. Een Oudorps lid van het Oudorpsche schnone. allhans zwakke geslacht, mei. B. K.. had op don openbaren weg haar dorps genoot e mei. V. in ongekuischte taal een al of niet bestaande „liaison" met. een boter boer uit Beverwijk ton laste golpgd. Mei. V. allerminst gevleid door dit duhieuse com pliment, verrichtte de gebruikelijke formali teiten en smaakte heden het genoegen, dat de groot-mondige mei. B. bij verstek werd veroordeeld tot f 15 boete of 10 dagen hech tenisstraf. N. N i e d o r p. EEN MOEILIJK TE VOLDOEN HEER SCHAP. Te Nieuwe Niedorp vertoeft zekeren heer Fr. B.. wien het blijkbaar niet gauw naar den zin is te maken. Spreekt men tegen hem, dan wordt hij woest en doet men het niet, zooals op 19 Fehr. een jongmenseh. C. W. dorst bestaan, dan zijn de rapen heele- maal gaar en had C. een gevoelige mep met een klomp op zijn schouder te incasseercn. De politierechter gaf hem 20 gulden boete of 10 dagen en hoonte daarmede den we gens mishandeling niet verschenen F wat be ter manieren bij te brengen. Sc h a. ge n. EEN ONHANDELBARE PATIËNT. De Schager politie-agont Lievens kreeg opdracht zekeren J. de J„ die te Schagen vertoefde en verdacht werd van oplich ting te Leeuwarden, in den nacht van 20 op 21 Fehr. te arresteeren. Hij kwoet zich naar behooren van zijn taak, maar werd door den ruwen en reeds meermalen veroordeel den gesignaleerden heer onhartelijk ontvan gen. Hij verzette zich gewelddadig teeen deze aanhouding, zoodat Lievens zelf bloe dend werd verwond. De woesteling, niet present werd heden veroordeeld tot 1 maand gev. Sc h a g e n. WAT GESCHREVEN IS. BLUFT GE SCHREVEN. ZEIDE PILATUS. De heer G. te Schagen, had zich aldaar van een woning willen voorzien en toen als blijk van soliditeit als huurder, een paar kwitanties getoond van zijn toenma ligen huisbaas. Het bleek echter, dat de candidaat. deze kwitanties zelf had gefa briceerd en waar de verhouding tusschen ANNO 1753 Voor ieder pakje D.E. zijn tabaks soorten aangevoerd uit alle wind streken. Iedere soort heeft haar eigen taak in de D.E.-melange, die berust op een ervaring van bijna twee eeuwen. U proeft de speciale zorg, die aan D.E. Echte Friesche He er en-B aai wordt besteed l FRIESCHE HEERENBAAI 3. JAREN ERVARING IN PIJPTABAK huurder en huisbaas niet al te vriendelijk was, bereikte dit zaakje de reöhtszaal. De verdachte trachtte voor zich zelf clementie te verwerven door een droevig beeld te ge ven van zijn vele tegenspoeden en werd ten slotte voor zijn onvoorzichtigheid, om het woord stommiteit maar niet te gebruiken, veroordeeld tot f 25 boete subs. 15 dagen hechtenis. Den Helder. DE SLOTFILM WERD VOOR HET PU BLIEK AFGEKEURD. Een ingezetene van Den Helder, B. D. M., hield op 15 Februari op den openharen weg een expositie die hij art. 230 Strafrecht straf baar werd gesteld en welk onsmakelijk zaakje met gesloten deuren werd uitge- knobbeld. Uit onze omgeving WIERINGERW AARh Voor de nieuw opgerichte jeugdclub van Landbouw en Maatschappij hield de heer Zuidervliet. Directeur van de Handelsschool te Zaandam, een lezing in het lokaal van den heer R. Breed. Wegens ontstentenis van den voorzitter, den heer Cor Bakker Cz., werd de bijeen komst geopend door den heer W. Clotoher, die spreker en aanwezigen hartelijk wel kom heette. Ongeveer 35 personen, w.o. 9 dames, waren aanwezig. De heer Zuidervliet begon te vertellen, dat deze redevoering een dubbel karakter zal dragen, n.1. propaganda en verruiming van inzicht. Spr, deed een beroep op het gezond verstand der jongeren. Er wordt tegenwoordig veel aan literatuur gedaan, dat is goed, doch soms zeer ge vaarlijk. Vele hoeken staan op laag peil. een tweede snort boeken voor verstrooiing vinden veel aftrek. Een derde soort wordt weinig gevraagd, nl. die prikkelen tot den ken, doch een vierde soort waarin de diep ste roerselen van je ziel worden blootge legd. hebben eeuwig waarde, omdat ze de waarheid schilderen. Spr. zegt dit niet propaeanda te maken voor het Godsdienstig leven, doch in dat. hoek komt een verhaal voor over Mozes en het Joodsehe volk. waarbij het leven en werken van Mozes wordt geschilderd als dat van een profeet die ondanks alle tegenspoed steeds volge houden heeft. Zulke figuren vindt, men over de gcheele wereld en noemt bijv. Wil lem van Oranje, die alles prijs gaf om aan voerder te worden over de Geuzen. Zulke personen hebben wc thans noodig om het platteland weer omhoog te brongen. Breedvoerig werd uiteengezet de geschie denis vanaf den Romeinschcn druk tot he den cn nu leven wc weer onder den druk van den ïndustrieelen stand. Voorbeelden van groot e ellen de worden geschilderd. In den persoon van Jan Smid hebben we hier een dergelijke groote figuur gevonden, die gedreven door zijn groote liefde voor het boerenvolk, de weg heeft gewezen, welke gevolgd zal moeten worden om het. groote onrecht dat bestaat tusschen industrieelen en platteland, vooral het verschil in loon op te heffen. Breedvoerig wordt Landbouw en Maatschannij besproken, doch dit behoeven we niet allemaal weer te geven, als zijnde genoegzaam bekend. Alle politieke partijen kunnen hij L. en M. aansluiten. Na de pauze richtte spr. zich speciaal tot de jeued en zeide dat tegenstelling ook in levensopvatting zeer groot is. Gewezen werd op de knarsende, gillende techniek der industrieelen, wat een monster is ge worden voor lichamelijkcn ondergang. Geen wonder dat menschen zenuwziek worden van die moordende techniek. Verder werd gesproken over schoonheid, beschaving, bouw in de moderne steden, sport, waarna spr. tot de conclusie komt, VOETBAL. VIERDE KLASSE H. Wegens plaatsgebrek moest het verslagje van Wieringerwaard 2Petten 2 uitval len en hebben we tevens geen standje van 4 H kunnen opnemen. De match W. 2—P. 2 is, zooals we Maan dag reeds aanstipten, zeer spannend ge weest. Voor rust was het een felle kamp om de leiding, waarbij beide keepers hun talenten te hulp hebben moeten roepen. Een minuut voor de rust nam W. de lei ding. De Gier gaf een keurige trough-pass aan J. Slikker, die met een onhoudbaar schot Raven jiasseerde. In de tweede helft heeft, behoudens en kele uitzonderingsmomenten, het bezoekende P.-elftal gedomineerd. Haar voorhoede stuitte echter hij heihaling op de uitsteken de W.-keeper, Wagen. Aan de andere zijde was de keeper meer trefbaar, getuige een mooi, doch zeer houdbaar boogschot van Oostindië, dat Raven absoluut verkeerd beoordeelde en doorliet, daarmee zijn club een 20 achterstand bezorgend. Toch vond P. eindelijk bij een van haar vele aanvallen het net (21). Onder groote spanning ver strijken de laatste minuten. Terwijl Petten voor den gelijkmaker vecht, die vrijwel ze ker het kampioenschap beteekend zou heb ben, valt W. uit, Oostindië passeert naar Wit. die met een houdbaar schot scoort (3-1). De stand is thans als volgt: Petten 2 13 10 0 3 76—21 20 Callantsoog 14 10 0 4 62—24 20 W.waard 2 11 8 1 2 46—26 17 Het aantal te spelen wedstrijden is 14 Petten moet nog op bezoek bij Succes 4, waarvan thuis reeds met 12—0 werd ge wonnen. Callantsoog is uitgespeeld. Wie ringerwaard resten nog 3 wedstrijden of slechts 2, indien de bond de incidenten- rijke wedstrijd Dirkshorn 2—W.W. 2 (14) die een kwartier voor tij-d werd gestaakt, als beëindigd beschouwt. Deze wedstrijden van W.waard zijn dan: Dirkshorn 2 thuis en Succes 4 uit. Wieringerwaard kan één punt boven Petten komen. dat de jeugd niet de stad tot voorbeeld moet nemen, doch moet trachten op het platteland een boterham te verdienen. De jeugd moet het werk van de ouderen voort zetten en zioh inschakelen in de groote strijd. Voor ontwikkeling behoeft men niet altijd vreemde talen te leeren. De jeugd moet inzicht krijgen in de maatschappelijke structuur, in de economie, begrip van vrij handel. waarde van het geld, devaluatie, in flatie, deflatie en bovendien een goede cou rant lezen, n.1. die, welke door L. en M. wordt uitgegeven en door eenvoudige boe ren geschreven. Mee helpen strijden om de bestaande groote onrechtvaardigheid op te heffen. Groot zal uw loon zijn. Alles wat hier in 't kort is weergegeven, werd op zeer duidelijke en begrijpelijke wijze door spreker naar voren gebracht. Na afloop gaven 15 personen, w.o. ook eenige jongedames, zioh als lid op. De waarn. voorzitter bracht dank aan den spreker, die ons vanavond geholpen heeft om onze oogen te openen, en sloot deze goed geslaagde bijeenkomst. HARENKARSPEL - WAARLAND CON-ZELO NIEUWS Con Zelo I speelde uit tegen S.R.C. en won met 4—1. SPELDJESDAG Alhier is Zondag een speldjesdag gehou den ten bate van de Bond van groote gezin nen, waarvan de opbrengst was f 23.65.

Schager Courant | 1937 | | pagina 5