RAAD BERGEN SCHAGER COURANT K'XI"f «f6™1 TIER heertukitiaar huis Behandeling der begrootingen voor het dienstjaar 1937. Gistermiddag om twee uur kwam de Raad dezer gemeente in openbare zitting bijeen. Voorzitter: Mr. H. IJ. A. van Reenen, bur gemeester. Ingekomen is een schrijven van den lieer Miltenburg, waarin hij mededeelt, dat hij weliswaar van zijn ziekte is hersteld, doch zich nog niet sterk genoeg voelt om ter ver gadering te komen. Hij hoopt echter spoe dig weder zijn wethouderschap te kunnen aanvaarden. De Voorzitter stelt voor, den heer Milten burg een algeheel herstel toe te wcnschen. (Applaus). De raad gaat hiermede accoord. Notulen. 1. Vaststelling der notulen, van de open bare vergadering van 24 Februari 1937. De heer Vrije (B. Bel.), betreurt het, dat telken jare de begrooting zoo laat in behan deling komt, in vergelijking met omliggen de gemeenten. Voorts wil spr. constateer en, dat B. en W. een maand hebben noodig ge had om de enkele vragen van de commissie van Onderzoek te beantwoorden. De Voorzitter antwoordt, dat hij gaarne de toezegging wil doen, dat de begrooting voor 1938 vroeger behandeld wordt. De heer Vrije hoopt, dat de burgemeester zijn woord zal houden en dat in het begin September de begrooting zal worden be handeld. Geroep: Nou, nou! (Gelach.) De heer Hemelrijk (S.D.A.P.) vindt het niet zoo erg, dat de begrooting nu pas wordt behandeld. Immers, het Rijk houdt de zaak ook sleepende en heeft nog niet eens de be grooting 1936 goedgekeurd. De notulen worden daarop goedgekeurd. Suppletoire begrooting 1936. 2. Voorstel van B. en W. tot vaststelling der 3e suppletoire begrooting, dienst 1936. Deze suppletoire begrooting wordt zonder op- of aanmerking goedgekeurd. Begrootingen 1937. 3. Behandeling en eventueele vaststelling der gemeentebegrooting, dienst 1937, met begrootingen voor 1937 van het Gemeente lijk Woningbedrijf, Gemeentelijk Electrici- teitsbedrijf en van het Burgerlijk Armbe stuur. Algemeene beschouwingen. De heer Voute wil, vóórdat de Raad de begrooting artikel voor artikel zal gaan be handelen, een enkele opmerking maken over deze begrooting; geen politieke verhan deling, of beschouwing, doch enkel zakelij ke opmerkingen. Door de ziekte van den Burgemeester, waardoor hij zijn functie niet ten volle kan verrichten, hebben wij drie wethouders be noemd en wel van elke fractie en men dacht dat kan niet mooier, want nu zullen de meeningen van den Raad ook in B. en W. vertegenwoordigd zijn. Niets is minder waar, hetgeen zoo duidelijk naar voren komt in het antwoord van B. en W. op de opmerkingen van de rest van den Raad op de begrooting. Alles wat deze Raadscommis sie opmerkte, of voorstelde, is door B. en W. genegeerd en ter zijde gesteld. Nu weet spr. niet hoe of de andere Raads leden gedisciplineerd zijn en of zij dus zoet medegaan met hetgeen hun wethouder hen dicteerde, we wenschen dat zeker niet te doen en het spijt ons dat wij in vele geval len lijnrecht tegenover omzen eigen fractie genoot komen te staan. Voor spr. is er een groot bezwaar aan de drie wethouders verbonden. De Raad stelde nl. een Commissie voor de Jeugdige werk- loozen, waarin zitting hadden de II.H. Miltenburg, Den Das, de Koning en spr. zelf. De beide eerste werden wethouder en hebben het oorbaar geacht om verder de commissie niet meer bijeen te roepen. Zij gaan verder en hebben de grofheid zoo ver gedreven dat zij op een behoorlijk gestelde vraag in de Commissie hebben geantwoord dat nl. een deel der Commissie, dat met el kander voeling had, bedoelde werkzaamhe den heeft doen uitvoeren in de overtuiging in den geest der commissie gehandeld te hebben, in goed Ilollandsch, met de andere helft van de commissie hebben wij niets te maken, wij weten wat de geest is en doen het. Over dien geest later, maar spr. wenscht zich in geen enkel opzicht neer te leggen bij het feit, dat een Raadscommissie geheel uitgeschakeld wordt. Van een College dat zoo als dictator wenscht op te treden, zou men dan ook ac tiviteit kunnen verwachten, dit is nu echter zeer tegen gevallen. Heel sterk heelt spr. het gevoel dat b.v. in de woningkwestie veel meer bereikt had kunnen worden en veel eerder. Wel hebben wij mogen verne men, dat: de Burgemeester na een tusschen- poos van enkele maanden weer eens had getelefoneerd met den Haag en dat twee onzer wethouders naar de begrootings-verga dering naar Den Haag gingen, dat had veel meer en veel spoediger gedaan dienen te worden. Ook terwille van het onderwijs hebben B. en W. een rol gespeeld van toezien en het doet niet prettig aan, dat B. en W. de eisch van Ged. Staten zonder eenig protest over namen om voor boeken en leermiddelen op de openbare school een dergelijk klein be drag vast te stellen, dat elke leek weten kan dat het daarvoor zonder schade aan het onderwijs niet mogelijk is, en dat de ouders zelf ook mede moeten betalen alsof het on derwijs al niet duur genoeg geworden is. De wijze waarop B. en W. dit jaar salaris- verhoogingen in de begrooting hebben ver werkt, zonder cenige toelichting, dat dit geschiedde buiten de door ons vastgestelde verordening, is zeker niet te bewonderen, wekken een onaangenamen indruk. Vooral daar nu weer nieuwe ambtenaren worden ingeschakeld, nieuwe functies met vaste sa- la rieering worden geschapen en dat in een tijd waarin do werkeloosheid te Bergen nog toeneemt en waarin een groot deel van de bevolking moeite heeft om het hoofd boven water te houden. Verleden jaar heeft spr. hier de aantallen ambtenaren ter sprake gebracht en U imet gegevens hem door ver schillende gemeenten verstrekt, aangetoond dat wij hier toen reeds meer ambtenaren bezaten dan de vergelijkbare gemeenten om ons heen. Dit jaar wil spr. enkele cijfers geven en wel allereerst van onze eigen ambtenaren en wel de totalen die een ieder kost, ge trokken uit de verschillende hoofdstukken van de begrooting. Want onze ambtenaren worden van verscheidene kanten gehono reerd. Spr. heeft de lijsten bij zich, doch voor de gemeentenaren is het alleen van be lang, te weten, dat wij in Bergen bezitten 6 ambtenaren, die de gemeente meer dan f3000 kosten, 6 meer dan f2000, 12 meel den f1000 en 11 tot f1000, of totaal 35 ge meente-ambtenaren, met een totaal kosten van f56.258.24, of niet minder dan f8.80 per inwoner, of duidelijker, voor een normaal gezin een bijdrage van f0.50 per week al leen voor de gemeentedienaren. No gbelangwekkender wordt een vergelijk tusschen enkele gemeenten en spr. heeft hiertoe gekozen Heiloo, Castricum en Schoorl, waarvan de beide eersten het beste met onze gemeente te vergelijken zijn. Post voor post zijn de cijfers van de begrootingen vergeleken, dank zij de welwillendheid van de heeren Burgemeesters. Waar het op aan komt is het volgende: Het Hoofdstuk Algemeen Beheer kost hier in deze plaats f29.943. in Heiloo niet 1000 inwoners meer f25.454. In Castricum met hetzelfde anatal bewoners f23.651. Te Schorl f 12.788. Dat spreekt reeds, maar wat zegt de Raad van de volgende cijfers: Po litie kost te Bergen niet minder dan f 10.175.69 te Heiloo f2.850.49, te Castricum f 6.350.70. Om niet te eentonig te worden neemt spr. de volgende zeer frappante post: Openbare werken, hetgeen in ons dorp kost de som van f 17.624.32, in Heiloo kost dat f 5.322,03, in Castricum f5.992.80, en zoo voortgaande blijkt ales in Bergen veel duurder te wor den gedaan, zie de posten verlichting en brandweer, b.v. Elke post, die voor Bergen op den staat is geplaatst, is vergeleken met denzelfden post op de begrootingen van de beide andere gemeenten, zoodat niet gezegd kan worden dat op Bergens lijst meer posten voorkomen. Spr. denkt nu werkelijk niet, dat derge lijke cijfers eenigen invloed zullen hebben op B. en W., evenmin als verleden jaar; de heeren denken, laat maar kletsen, wij gaan zoo verder, hetgeen al zeer duidelijk gebleken is in deze begrooting. Daarom acht spr. het zoo nuttig om deze cijfers eens on der de oogen te brengen van degenen die dan toch uiteindelijk hebben te zorgen dat de gelden opgebracht worden en men kan ook nooit weten of Ged. Staten ook eens een vergelijk zullen gaan maken. Bergen is rijker dan de andere gemeen ten, die spr. vergeleek, hetgeen uit de sta tistiek blijkt, die te vinden is in het zoo juist verschenen Marktanalytisch handboek voor Nederland. Daaruit ziet men dat Ber gen 6388 aangeslagencn heeft voor Inkom- stenu Bel. met gemiddeld inkomen van f2134; Castricum 6274 met gemiddelde van f1831; Heiloo 6557 met gein. van f2021, Schoorl 2346 met gein. van f1708. -Ook bij de vermogensbelasting staat Bergen aan den top: hier 305 aangeslagencn, Castricum 85, Heiloo 295, Schoorl 98. Door de te kostbare huishouding zijn nu tegen alle logica in voor ieder inwoner de op te brengen kosten hier meer dan in de andere plaatsen, ja, wij hebben helaas meer werkloozen en ondersteunden en deze heb ben het hier, en dat hoeft spr. niet nader uiteen te zetten, zeker niet beter dan in de andere plaatsen. En duurder zijn van een plaats beteekent onvermijdelijk minder vestigingen en ook dat verschijnsel geeft het bovengenoemde handboek aan, de toename van woningen staat in Bergen onderaan, ja de toenaime verminderde in de laatste jaren tegenover een steeds grooter wordende toename van woningbouw in de andere plaatsen. Welke gevolgen dat heeft behoeft spr. in dezen kring zeker niet verder te bespreken. Spr. denkt daarbij aan den middenstand in de eerste plaats. En het doel van zijn betoog B. en W. te waarschuwen. Gaat zoo niet door, vereen voudig de huishouding, in plaats van steeds voorstellen te doen van uitbreiding; kijk naar de andere plaatsen, die u het voor beeld hebben gegeven en bewezen hebben dat het mogelijk is tot het voordeel van alle klassen van de bevolking. De Voorzitter antwoordt, dat nu het beleid van B. en W. wordt aangevallen, ofschoon men kan weten, dat spr. dezen aanval niet kan beantwoorden. Immers: daarvoor ontbre ken spr. thans de gegevens. Spr. wil er op wijzen, dat Bergen steeds een beweeglijke gemeente is geweest, waal zeer veel werk moet worden verricht. .Het college heeft gemeend een voorzichtig be stuursbeleid te volgen en spr. betwijfelt of deze politiek onjuist is geweest. De heer Voute heeft er op gewezen, dat de salarissen steeds hooger worden; het col lege meenle dat behoorlijk werk dient te worden gewaardeerd. Spr. vindt het beter de opmerkingen van den heer Voute bij de behandeling der posten onder de oogen te zien. Wethouder Den Das is van oordeel, dat het College van B. en W. steeds heeft uitge voerd de genomen raadsbesluiten en daaraan heeft het nog nimmer ontbroken. Het spreekt natuurlijk vanzelf, dat een losse opmerking van een enkel raadslid wel eens niet is op gevolgd. Maar daar gaat het niet om. Spr. wil er op wijzen, dat de opmerking van den heer Voute over de hooge ambtenarensalaris sen hem zeer onaangenaam heeft getroffen. Immers, voor den ijver en werklust der amb tenaren heeft spr. zeer veel respect. Spr. wijst er op, dat de heer Voute nimmer eenige be langstelling heeft getoond voor de jeugdige werkloozen. De heer Voute: Er is nooit een vergadering van de commissie geweest. Wethouder Den Das: Als u belangstelling hadt gehad, dan zou u kunnen infonneeren, ook zonder vergadering. Hierna wordt overgegaan tot artikelsgewij- ze behandeling der begrooting. Salaris adjunct-commies-redacteur. De heer Hemelrijk vindt het niet oirbaar, dat de vergelijkende cijfers van den heer Voute niet in de Commissie van Onderzoek zijn gebracht. Wij hooren tal van cijfers noe men, doch kunnen onmogelijk beoordeelcn, of deze inderdaad juist zijn. De indruk is gevestigd, dat verschillende takken vhn dienst te duur zijn. Vreemd is het, dat de Commissie uit Gedeputeerden daarop nimmer aanmerking heeft gemaakt. En deze commissie is tot oordeelen bevoegd. De fractie van den heer Voute heeft nog geen voorstellen gedaan tot reorganisatie. Spr. verwacht, dat zij dit alsnog zal doen na deze ernstige beschuldigingen. Zonder schade te doen aan de ontwikkeling van Bergen wacht spr. met belangstelling af, wat de fractie van den heer Voute zal voorstellen. De heer Swaag zegt, dat de fractie niet zal afwijken van de besluiten in de Commissie van Onderzoek genomen. Het antwoord ech ter van B. en W. acht de fractie van spr. zoo bedroevend, dat zij daarmede geen ge noegen kan nemen. De heer Vrije (B. Bel.) wil er op wijzen, dat de commissievergaderingen 15 en 18 Maart zijn gehouden, terwijl de nieuwe rege ling der ambtenarensalarissen dateert van 23 Maart. De lieer Hemelrijk: De feiten van den heer Voute waren gebaseerd op de cijfers van het vorige jaar! De heer Vrije merkt op, dat, juist die nieu we regeling de druppel was welke den em mer deed overloopen. De Voorzitter wijst er op, dat de gemeente meer personeel heeft gekregen en dat het niet meer geld kost. De heer Vrije: Dat gaat over zes jaar; la ten we ons daarop toch niet blind staren. Wethouder Den Das zegt, dat het hier al leen gaat om het salaris van den adj.-com- mies-redacteur en over niets anders. De heer Voüte merkt op, dat nu de heer Baltus den gemeentedienst verlaat, de tijd gekomen is, de salarissen onder de loupe te nemen. Spr. wil er op wijzen, dat verschil lende ambtenaren nevenbetrekkingen hebben en dat moest niet voorkomen. Een ambtenaar ter secretarie moet alleen één betrekking hebben, en niemand behoort een nevenbetrek king te hebben. De tijdelijke klerk ter gemeente-secretarie wordt gesalarieerd met f800.dat vindt spr. voldoende. Om hem nu na een jaar wer ken plotseling f1150.-— te geven, vindt spr. te gek. Wal de salarieering van den heer Rampen betreft, daarmede kan spr. zich vereenigen, omdat deze ambtenaar zich een nuttig wer ker heeft getoond. Toch meent spr. dat ook de heer Rampen zeer behoorlijk wordt ge salarieerd. De Voorzitter antwoordt, dat de inning van de keurings- en slachtloonen wordt be schouwd als een zelfstandige positie en geen nevenbetrekking. De heer Brak (S.D.A.P.) is van meening, dat een dagtaak van een ambtenaar zeer goed kan worden verdeeld in verschillende functies. Aan twee functies moet dus een aparte salarieering worden verbonden. De heer Hemelrijk wijst er op, dat de schaal der salarissen der ambtenaren door het bedanken van den heer Baltus volkomen in overeenstemming is met de vastgestelde salarisschaal. De voorstellen van B. en W. over de sa larieering der ambtenaren worden daarna alle aangenomen. Presentiegeld leden stembureaux. Voorgesteld wordt om aan de leden der stembureaux f5.presentiegeld per zitting te geven. B. en W. stellen voor ieder lid f 1.van zijn presentiegeld te doen afstaan voor de gemeentelijke verteringen. De billijkheid brengt mede, dat op het presentiegeld der ambtenaren, die in de stembureaux zitting hebben, niet wordt gekort voor de uren, wel ke zij anders op de secretarie werkzaam zou den zijn. Aldus besloten. Het woonwagenpark. De heer Ellis wil in het woonwagenpark een beschutting aangebracht zien. De Voorzitter antwoordt, dat de woonwa gens zelve toch beschutting bieden! Uitrusting tijdelijke veldwachters. De heer Voute merkt op, dat de uitrusting voor de tijdelijke veldwachters ongeveer het dubbele van het vorige jaar kost. De voorzitter acht het wenschelijk, één nieuwe uniform per jaar aan te schaffen. Vergoeding opper-brandmeester. B. en W. stellen voor, f 150.uit te trekken voor een vaste belooning aan den opper- brandmeester. De heer Voute wil geen vasten post op de begrooting brengen, doch de zaak laten zoo als ze thans is. De heer Ellis (R.K.) kan zich'met dezen post ook niet vereenigen, omdat daardoor het karakter „vrijwillige brandweer" verloren gaat. Wethouder Macdonald zegt, dat branden met deze belooning niets hebben te maken. Het is een vergoeding voor alle uren welke de opper-brandmeester besteedt juist buiten de branden om, voor bespreking e.d. Hij wordt daarvoor toch uit zijn werk gehaald. Het. voorstel in stemming gebracht, wordt aangenomen met 6 stemmen voor en 4 tegen. Tegen stemden de heeren: Ellis, Vrije, Voute en Swaag. Aanschaffing nieuwe brandspuit. B. en W. stellen voor een nieuwe brand spuit aan te schaffen. De heer Voute kan zich daarmede niet vereenigen. Er is noodig een tweede brand spuithuisje en nieuw personeel. De Voorzitter antwoordt, dat meer perso neel niet noodig zal zijn, daar de oude brand spuit gebruikt zal worden bij hooibroei en voor nablussching en dus dan door een paar man kan worden bediend. De heer Vrije is er voor een nieuwe spuit aan te schaffen, doch voelt er niets voor een oude spuit nog er hij te houden. Het voorstel van B. en W. in stemming ge bracht, wordt aangenomen met 7 stemmen voor en 3 tegen. Tegen stemden de heeren Vrije, Voute en Swaag. Nieuwe lantaarns. De heer Vrije betreurt het, dat aan de Zuidlaan geen lantaarn wordt geplaatst en wel aan den Buerweg. Immers, aan de Zuid^ laan is het minstens even donker als op den Buerweg en vergeten mag niet worden, dat langs de Zuidlaan aan weerskanten slooten loopen. De heer Swaag wil ook een lantaarn ge plaatst. zien op den Kerkedijk bij de boer derij van Swaan. Wethouder Macdonald: I-Iet voorstel is dus, twee lichtpunten meer op de begroo ting te brengen. Aldus wordt met algemeene stemmen be sloten. De woningen in Tuindorp. De heer Ellis vraagt, of het juist is, dat de Raad door het Werkloozen-Gomité wordt in de wielen gereden Heeft dit comité aan den Minister geschreven, om hel subsidie- niet toe te staan? De Voorzitter antwoordt dat dit inderdaad het geval is. Aangevoerd wordt, dat de men- schen hiermede niet gebaat zouden zijn. Ver geten wordt echter, dat B. en W. met verla ging der huurprijzen veel meer menschen te gemoet komen dan het betreffende Werkloo- zen-Comité. De Hypotheekbanken zijn bereid de huishuur der betrokken woningen nog maals te verlagen en de vermindering van f0.75 op fl.per week per woning te bren gen. Wethouder Den Das licht dit punt nader toe. Het Werkloozen-Comité wil de gemeen te persen tot het bouwen van arbeiderswo ningen. Het Comité heeft zijn adres nog al in krasse termen gesteld; hei. zegt o.a. dat. er nooit een taxatie heeft plaats gehad door de Groninger Hypotheekbank. Ook werd gezegd, dat de achterstallige huur wordt in gehouden van den steun of liet werkverschaf- fingsloon. Deze onjuiste voorstelling van za ken belemmert natuurlijk den goeden gang van zaken en valt wel zeer te betreuren. Met de actie van het Gemeentebestuur wor den alle werkloozen geholpen; immers het ligt in de bedoeling alle huren te verlagen. Het Comité heeft daarom den werkloozen arbeider geen dienst bewezen. De Raad gaat accoord met de door B. en W. getroffen maatregelen en gedane stappen bij het Departement van Sociale Zaken. Tijdelijk assistent Bouwpolitie. De heer Voüte merkt op, dat men hier nog den Regententoestand handhaaft. De ambtenaren vullen zich hier zelf aan, doch dat is niet de manier. Spr. meent, dat een oproep voor sollicitanten had moeten plaats hebben. Er zijn genoeg intellectueelen die door het B. A. worden ondersteund en graag willen werken. Wethouder Macdonald vindt het geen be zwaar in den vervolge een oproep te plaat sen. De heer Swaag voelt niets voor een tijdelij ke kracht. Wethouder Den Das zet uiteen, hoe de functie van deze tijdelijke kracht geboren werd. Wethouder Dïngerdis meent, dat het een tijdelijke betrekking moet blijven. De Voorzitter: Dat kunnen wij het jonge- menscli duidelijk maken. Het voorstel van B. en W. om voor deze tijdelijke kracht f 624.uit te trekken in stemming gebracht, wordt aangenomen met 7 stemmen voor en 3 tegen. Tegen stemden de heeren Voute, Vrije en Swaag. De heer Brak wil opmerken, dat op ontoe laatbare wijze van de bouwverordening wordt afgeweken, en is van oordeel, dat scherper toezicht zeer gewenscht is. De Voorzitter antwoordt, dat dit een op merking is, welke het college zeker ter harte zal nemen. Een ruiterpad naar zee. De heer Hemelrijk wil, in overleg met. de Bouwmaatschappij overwegen, een ruiter pad naar zee te maken, zulks ter bevorde ring van dezen tak van sport. De Voorzitter antwoordt, dat een en ander onder de oogen zal worden gezien. In den aanleg van een ruiterpad door de duinen ziet spr. echter niet veel heil. De vergadering wordt dan geschorst tot 's avonds half acht. de gemeente en omdat hij daarc heeft gedacht. Seci De heer Voüt verhooging der lis-penningmees zeggen wel, da toenemen, maa_ om bezoeken aF Wethouder I omvang van secrctaris-penni| worden, dat dc len man cischq= voor, het salari ten mag niet w ningmeester f moet. De heer Voü ting accoord. Het nq een a f AVONDZITTING. Na heropening wordt de behandeling der agenda voortgezet. Kweekelinge met acte. De heer Voüte vraagt, of f400 het. maxi mum is voor de kweekelinge. met acte. De Voorzitter antwoordt hierop bevesti gend. De heer Hemelrijk wil weten, of er nog een motiveering is voor deze toestemming. Dc Voorzitter zegt, dat dit niet het geval is. De heer Hemelrijk bfengt hulde aan dc verschillende instanties die hun best heb ben gedaan, deze kweekelinge met acte te behouden. Als zelfs de f 400 niet op de be grooting had gebracht mogen worden, dan zou V.l). door het houden van de bekende Fancy-Fair in staat zijn geweest in een en ander te voorzien. Spr. juicht het zeer toe, dat dus van particuliere zijde zooveel werd gedaan voor het openbaar onderwijs. Bo vendien snijdt het mes van twee kanten, want niet alleen krijgt de kweekelinge met akte een toelage, maar ook de onderwijze ressen aan de kleuterschool van V.O. En zulks is te danken aan het initiatief van V.O. voor het houden van een Fancy-Fair. Spr. wil daarvoor hulde brengen. Het onderwijs moet behoorlijk functionneeren. De heer Hemelrijk wil met andere ge meenten een gezamenlijke actie bij de re geering voeren, dm het bedrag per leerling voor dc L.S. en U.L.O. op een dergelijke hoogte te brengen, dat het onderwijs be hoorlijk kan functionneeren. Een dergelijke actie kan uitgaan van dc Ver. van Nederl. Gemeenten. Verschillende gemeenten zullen daar dan zeker ook toe overgaan. Nu er ge centraliseerd wordt, is er een mooie taak weggelegd voor genoemde vereeniging. Noodgedwongen zal spr. zich voor dit jaar vereeniging met f 2.per leerling per jaar voor het aanschaffen en onderhouden van schoolboeken, leermiddelen en schoolbehoef- ten en f 3 per leerling voor de openbare school voor U.L.O. Meisjesschool der Berger school- vereeniging. De beer Voüte wil ei' op wijzen, dat dc Meisjesschool van de Berger School Vereeni ging een goede bron van inkomsten is voor Dc heer Hem |)g£l(l vestigen, dat gen de winkels alle mogelijked beeld, dat 'brengen. Daari schatkist, sdhikte gelegen financiën tentoonstellen i is natuur kunstenaars iMbewapcning, Augustus eeniilioenen van school voor dopslokt. Als De Voorzit.terigens duls- meent dat hennister toch zaak niet. zal, dat de lie- De heer Holras voor de behoorlijke tnmers werk- wordt gehoudt die werkge- plaats zeer tepen worden Do Voorzitt(einden Overi een taak is \0g naar vo- De lieer Vr bewapening Boendermaker, verbetering gebouwtje best- langstelling? De heer Hi Releden mand zulks alleen wertkeipde» was gesteld. Spr. :Van dc heer Boenden sterling. Contrader dan ongeveer De heer Vo> met de veriic^a^e u"" controleur dei sterling laris SST SH Een verhoogihet afge- spr. daaroim De heer Vt •was de «man verschillende week. en aani)OUW De heer Hen beh00rlijke mei don heer dan ook (en Het' crtTn,>e",?e.f4nn ,„..,4 i,aeenü iets van maat wat hi.i ..hat- De lieer aantal werklcl? heffen, ia toeifïen !enfe 9"* controleur ocl_wlns,0n hl> I)e VoorratibePaa'd.l,?.®r- an 5 per 5 b">'ike sChouwd als0*1 ^mden irJ Wethouder™001* .n d.eel dacht op, dafc*ia"ilst' z*en taak aan zij en salarieeriid n°8 °P de te veel wordeEngeland de Do beer Sv^eeft en die en W., dat pfeuille van een verhoogi) erfenis aan De Voorzit Den controle de schatkist f 25 per we^.er staat over t een vasten 3iard pond st. meri. st. voor de le herbewape- De heer V< ongeveer 1% iemand in I als lifljngen gedaan De \oorzdrminderen. In 1',een. 32K milli- zat. Dit gem alleen een 0~. in de rich- V.V.V. daaralat eventueele tief moet ecwoor bestemd De lieer Viedde met het zulks ook gande sommen De heer Blijke uitgaven wat het bei Aldus woj.ieele toestand Wet h oude: De heer ties voor In losse kracht se kracht k intellectueel gewerkt. Dt kwitanties waarvan wij werk, het 1:, Er is aldu^ de "«wieren man eruit tcd zouden zijn, hoog. lt de volgende De post v te Lissa- het depar- De heer I het salaris 'e Zaken dat de hec?ehng ont doet en al zaakgelas- Wethoud«t de Neder_ gang begin De heer het s s' waarop on en naar heeft geves De post i in van de be- icieren gespro- :e kunnen aan- De heer renwek m.aPh waaraan Wethoudiat voorbarig is weg vóór I[at Ook de offi- het gaat v De beer

Schager Courant | 1937 | | pagina 9