Plaatselijk Nieuws. ZANDER 1 ZONEN nette Huishoudster Brisantgranaten op Madrid Kerkstrijd in Mexico Voetbal Twee misdadigers te Hoek van Holland aangehouden CAKE-BROOD Schager Roosjes Marktberichten SPANJE 4500 opstandelingen in de Uni- versiteitswijk ingesloten. Het ongewoon hevige bombarde ment van Madrid heeft ook gisteren voortgang gehad, maar het aantal slachtoffers is beneden dat der laat ste dagen gebleven. Blijkbaar waren de Madrilenen er op ingesteld, want zoodra de eerste ontploffingen weer klonken, vluchtte de bevolking haas tig in de kelders. Na den middag keerde de rust tijdelijk terug, totdat tegen den avond het bombardement intensief hervat werd. Onder de pro jectielen die neerkwamen, waren granaatkartetsen en brisantgrana ten, waarvan alleen op de Gran Via twintig en dertig in.de wijk van de straat van .Toledo terecht kwamen. De trams waren geheel leeg en ner gens werd een paniek geconstateerd. Omtrent den toestand van hen, die in do Universiteitsstad zijn ingesloten, is het vol gende bericht van regceringszijde voorhan den: „De toestand der opstandelingen in de Universiteitswijk wordt dagelijks nijpender. Naar raming zitten 3500 hunner belegerd in de verschillende gebouwen. Aan de oevers van de Manzanares hebben de opstandelin gen eenige putten gegraven om hun water voorziening te verzorgen. Hun pogingen om drijvende bruggen te bouwen, in plaats van de door de regccringsbatterijen verniel de, mislukken. Do rcgecringstroepen, die op gesteld zijn aan beide kanten van de pas- Naar economische ont wapening Amerikaansch oordcel over Lans- bury's bezoek aan Hitier. Men 'beschouwt in Washington de ver klaringen, die Baldwin en Neville Chamber- lain over het onderhoud tusschen Hitier en Lansbury hebben afgelegd, als een onweer legbaar bewijs van een langzame, maar voortdurende wending der Europeeschc po litiek in de richting van de economische ontwapening, die door Huil bepleit wordt. Tn gozaghebbenden kringen uit men zijn. Voldoening daarover. •Men onthoudt zich echter van geest driftige woorden met het oog op de gema tigdheid en de voorzichtigheid der Britschc .verklaringen. Engelsche Parlementsleden naar Bilbao? Aan boord van schip met levens middelen. Ecu zeker aantal parlementsleden denkt er over naar Bilbao te gaan aan boord van het s.s. Backworth, groot 2481 ton, dat met 'n lading van 200 t. levensmiddelen gekocht door de Britschc vakvereenigingsbeweging, te Immingham cr op wacht om in zee te steken tot nog meer levensmiddelen en ge neesmiddelen, ter waarde van 2000 pond welk bedrag bijeengebracht is door verschil lende organisaties en persoonlijkheden aan boord zullen zijn gebracht. Blokkadebrekers Drie Britsche schepen uit St. Jcan de Luz vertrokken. Drie Britsche schepen met levensmiddelen de „Stanbrook", de „Ilamstorlcy" en de „Mac Gregor" zijn tegen half twaalf gister avond ti it de haven van St. Jean de Luz vertrokken. Oproer in een Braziliaanscbe gevangenis In Sao Paulo hebben politieke gevange nen, geholpen door, naar men zegt, commu nistische bewakers, een poging tot vluchten gedaan. Politie en soldaten moesten ingrijpen. Door het vuur van machinegeweren en ge weren werden zes gedetineerden gedood cn vier ernstig gewond. Twee gevangenen kon den niettemin ontkomen. Skelet van mammoet ontdekt Te Braszcwitsj (district Pinsk, Oost Polen) heeft men tijdens graafwerk het skelet ont dekt van een mammoet. In dezelfde provin cie heeft men in 1935 eveneens het skelet van een mammoet ontdekt. Dc neger-messias gearresteerd Te Milford (Connecticut). De politie heeft „Father Divinc", den ne- germessias gearresteerd. Hij was op 20 April uit New York vertrok ken toen een bevel tot inhechtenisneming tegen hem werd uitgevaardigd. Zijn aanhangers te Harlem (New York) hebben deze arrestatie toen onmogelijk ge maakt. AUTO MET SOLDATEN IN OOSTENRIJK OMGESLAGEN. Te Groes-Jedlersdorf bij Weencn is een Vrachtauto, waarmede soldaten werden ver voerd, geslipt en omgeslagen. De wagen sleurde in zijn val een motorrijwiel, waarop twee politiebeambten zaten, mede. Dc agen ten werden ernstig gewond, terwijl negen tien soldaten min of meer ernstige verwon dingen opliepen. sage, die de Universiteitswijk verbindt met de Casa de Campo. zijn voortdurend op hun hoede en richten bij het eerste alarm een kruisvuur van automatische vuurwapenen en kanonnen op den vijand". In het rcgeeringscommuniqué van heden nacht wordt medegedeeld, dat zich bij Huesco voorpostengevechten hebben voorge daan. Een troepentrein der opstandelingen, welke op weg was naar Tcruel, werd ver nield. In Biscaye heeft de regeeringsartillerie twee treilers, die zich aan de kust ophielden, gebombardeerd cn verjaagd. De rcgecringstroepen hebben een aanval in den sector vqn Eibar afgeslagen. Zij heb ben den vijand achtervolgd en hem daarbij zware verliezen toegebracht. Vrouwen betoogen te Barcelona. Op het San Juan-plein te Barcelona heb ben talrijke vrouwen onder het geroep: „Weg met de comité's, minder comitó's en meer brood", betoogd. Tevens scheurden aldus het Duitsche nieuwsbureau de vrouwen de propagandabiljetten der anarchistische federatie af. De politie moest ingrijpen om de orde te herstellen. Drie personen werden hierbij gedood en 17 gewond. Overloopers bij Pozoblanco. Gisterenmorgen is aan het front van Po zoblanco een rechtschc compagnie, bestaan de uit 175 nian, naar de regeeringstroepen overgel.oo.pen, nadat de manschappen hun officieren vermoord hadden. Voorheen was het Franco, thans de re- geering,. die vrijwel in elk communiqué ge waagt van muiterij bij den vijand cn ge vallen van overlooping signaleert. Het aantal ontevredenen aan Franco's kant schijnt in de laatste maand echter sterk toe te nemen, want hoewel men alle berichten uit Spanje met groote reserve dient te aanvaarden, zijn de berichten toch zoo positief dat men veilig mag aannemen, dat de opstandelingen, op sommige punten inderdaad met groote moeilijkheden heb ben te kampen. Katholicisme in Duitschland opnieuw bedreigd Nieuwe processen tegen priesters en religieusen worden voorbe reid. Volgens een bericht in het te Colmar ver schijnende blad „Elsasser Kurier" staan de Duitsche katholieken weer een nieuwe reeks beproevingen te wachten. In politieke kringen van de Duitsche hoofdstad is men de meening toegedaan, dat Berlijn het resultaat van het protest bij den II. Stoel wil afwachten, alvorens nieuwe maatregelen te treffen. Wanneer het Vati- caan zou weigeren aldus de Msb. om den toon der beschuldigingen in de encycliek te verzachten en dat de H. Stoel zulks zou doen is uitgesloten dan zal er in heel Duitschland een nieuwe reeks processen te gen priesters en religieusen aanhangig ge maakt worden. Reeds liggen de stukken gereed om on middellijk met de behandeling van meer dan 100 processen een aanvang te maken, terwijl de Duitsche pers reeds de noodige instructies heeft ontvangen, om over deze processen een zoo omvangrijk mogelijke re portage te verschaffen. ZEPPELINDIENSTEN NAAR CANADA EN ZUID-AFRIKA. Volgens de „Morning Post" is te Londen een Britsch syndicaat gevormd, dat voorne mens is Duitsche luchtschepen te koopen en in dienst te stellen voor het verkeer naar Canada en Zuid Afrika. Ook zou men voor nemens zijn in Engeland zelf met den bouw van luchtschepen onder Duitsche leiding te beginnen. AB BAKKER IS THUISGEKOMEN. Hij heefteen panter meegenomen. Dezer dagen is na een verblijf van een paar jaar in Zuid-Afrika, in zijn vaderland teruggekeerd, onze plaatsgenoot, de heer Ab. Bakker. Spoedig deed het. gerucht de ronde, dat Ah uit Afrika een panter had medegenomen Wij zijn eens even aangeloopen bij dezen on- dernemenden jongeman, om ons er van te overtuigen of dit gerucht waarheid inhield En inderdaad, in zijn vader's werkplaats, daar was de panter! Hij loopt niet vrij rond. maar is voor alle zekerheid aan de ketting gelegd. Het is een diertje van een maand of vier, dat Ah bij een jachtpartij heeft buitgemaakt en dat hij als een souvenirtje heeft medege nomen. Deze panter is hoewel nog klein allerminst een diertje waarmede men gekheid behoeft te maken. Het is dan ook niet aan te bevelen hem kwaad te maken, want dan kan hij wel zeer lastig worden. Vooral met vreemdelingen heeft hij niet veel op en hen kan worden aangeraden niet te dicht in zijn buurt te komen; trouwens er zijn er al. die uit ervaring weten, dat onze panter niet met zich laat spotten. Met Ab kan hij beter overweg, als die hem even over zijn prachtig velletje strijkt, is hij weer gauw gerustgesteld. Wat Ab met dc panter wil doen? Ja als het maar eenigszins kan wil hij hem verkoopen en daar zijn nu wel liefheb bers voor, maar men zal begrijpen, dat Ab zijn panter een uniek bezit niet voor een appel en een ei van de band wil doen. Ah heeft eenige jaren in Zuid-Afrika ver toefd, hij heeft daar veel gezien en meege maakt. Zijn terugreis heeft hij ge maakt dwars door de Belgische Congo en de Sahara, waarna hij verscheidene weken op de Middellandsche Zee heeft gezworven. Tenslotte heeft hij de laatste éttappe van zijn thuisreis gemaakt per schip, welke tocht, voorzoover zij ging langs de Spaansche kus ten werd gemaakt onder convooy van de kruiser Hertog Hendrik. En nu zit Ab weer bij zijn vader en moeder in de Thorbecke- straat. Hij heeft veel meegemaakt en weet dus ook veel te vertellen. Binnenkort zult U er wel meer van hoo- ren! Katholieke betooging met succes bekroond. Kerk weer opengesteld. Blijkens uit Mexico te Rome ontvangen berichten had, zegt de Msb., de bevolking van Coatopeo in den staat Veracruz tot de autoriteiten het verzoek gericht, om de kerken weer voor den eeredienst beschik baar te stellen en daarin' weer dc gods- godsdienstoefeningen te doen plaats vin den. Daar aan de eischen, die in dit verzoek gesteld waren, geen gevolg werd gegeven, hielden de katholieken een grootschc be tooging, waaraan door meer dan 10.000 ka tholieken werd deelgenomen. Als onmiddellijk resultaat hiervan werd de kerk van den H. Ilieronymus weer voor den eeredienst beschikbaar gesteld. Tot nu toe zijn in deze kerk weliswaar geen godsdienstoefeningen gehouden kun nen worden, doch dit is meer van later zorg als er weer meer priesters beschikbaar zul len zijfc. De bevolking heeft enkele commissies be noemd, uitsluitend bestaande uit leeken, die met het bestuur van dc kerken in Mexico zijn belast. In den staat Veracruz zijn thans vier kerken aan de zorgen van deze kerk besturen toevertrouwd. In Orizaba hebben de katholieken bewerkt, dat er drie priesters zijn toegelaten, die hun geestelijke bediening thans zullen uitoefenen. De autoriteiten stellen weliswaar alles in het werk, om de vrije uitoefening van den godsdienst te verhinderen, doch tot nog toe vrijwel zonder eenig resultaat. In den staat Veracruz zijn op het oogen- blik 233 katholieke kerken aan den openba ren eeredienst, onttrokken, terwijl de pro- testantsche kerken geopend zijn en de gods dienstoefeningen daar ongestoord cn met goedvinden der plaatselijke autoriteiten kun nen plaats vinden, terwijl de katholieken ten getale van 1.300.000 slechts 13 priesters ter beschikking mogen hebben. In de laatste wegen is er echter een merk bare vooruitgang te bespeuren, zoodat ook in den staat Veracruz een zekere mate van vrij heid van godsdienst mogelijk is geworden. De autoriteiten hebben althans er haar goedkeuring aan gehecht, dat verschillende kerken weer werden geopend. Zelfs mochten de katholieken in groote processies door de straten der stad trekken, waarhij zich geener- lci incidenten hebben voorgedaan. Angelsaksische bezorgdheid voor de Vrede Dat de Vereenigde Staten en Groot Brit- tannië een groote gemeenschappelijke be zorgdheid hebben, n.I. dc handhaving van den vrede in de wereld, aldus president Roosevelt. in een boodschap aan .de .Chris-, tian, Science Monitor, is een eenvoudige, feitelijke verklaring, maar een verklaring, die niet vaak genoeg bevestigd kan worden. Ofschoon de nationale middelèn cn metho des om bij te dragen tot een veiliger en stabieler vrede, zooals dit behoort, verschil len, staat dit gemeenschappelijk doel op gericht, als een gemeenschappelijke bezie ling. Men wint den vrede misschien niet door hem te vragen, maar men kan hem winnen door inspanningen en nooit ben ik meer overtuigd geweest dan thans, nu de gewone lieden overal in de beschaafde we reld van heden in vrede met elkander wenschen te leven. De handhaving van den vrede eischt den toegewijden steun van de dagbladen in der geheele wereld. PROGRAMMA N.H.V.B. 25 ApriL Eerste klasse A. Zondag heeft Z.F.C. 4 van W.F.C. 4 ge wonnen (41) cn morgen komt de Zaansche ploeg tegen C.S.V. te Castricum uit om er het kampioenschap te veroveren. Reeds bij gelijk spel is het zoover. Wordt Z.F.C. 4 kampioen dan heeft zij af te wachten of Z.F.C. 3 al of niet naar de re serve 2e klasse zal promoveeren. Geschiedt dit dan kan Z.F.C. 4 naar res. 3 A overgaan. Zoo niet, dan blijft Z.F.C. 4 in den N.H.V.B. Eerste klasse C. De wedstrijd FlevoM.F.C. 2, die het pleit zou beslissen, is uitgesteld. Thans krijgt M.F.C. 2 gelegenheid om zich uit tegen Twisk gelijk te plaatsen met Flevo. Hoewel' Twisk de laatste maanden geducht is afge zakt, lijkt ze ons sterk genoeg om zich tegen M.F.C. 2 te handhaven. Tweede klasse D. Oudorp verspeelde Zondag een punt tegen het al meermalen sterk gebleken Alkmaar 2. O's kansen zijn nu zoodanig gereduceerd dat ze niet meer boven Mevo en Egm. Boys kan komen op den eindstand. In het gunstig ste geval draait het voor haar op een be slissingsmatch uit. Maar dan zullen de Ou- dorpers morgen op eigen terrein wederom tegen Alkmaar 2 geen veer mogen laten. De slotwedstrijd MevoEgm. Boys wordt wel zeer belangrijk, als men den volgenden stand beziet: Mevo 25 p. uit 15 wedstr., Egm, Boys 24 p. uit 15 wedstr., Oudorp 24 p. uit 15 wedstr. Wint Mevo, dan is zij kampioen. Wint Egm. Boys, dan speelt zij waarschijnlijk te gen Oudorp een beslissingsmatch. Wordt Mevo-Egm. Boys gelijk spel dan speelt Ou dorp een beslissingswedstrijd tegen Mevo. Dit alles natuurlijk wanneer Oudorp Zon dag van Alkmaar 2 wint. Derde klasse D. Het moet VCL wat waard zijn de tweede plaats, die Sporters 2 door een wedstrijden- surplus van haar heeft overgenomen, terug te krijgen. Maar, daarvoor lijkt ons Zondag a.s. weinig gelegenheid, daar VCL op bezoek moet bij And. Boys, de sterke kampioen. Aartswoud gaat naar MFC 3 Zou A dat win non, dan verwisselt zij met de Medemhlik- kers van plaats. Ilokkosluiter ITamvcrt legt vrijwel zeker het loodje tegen MOC, terwijl Andijk 3 thuis van Twisk 2 wint. Chineesch protest tegen Japansche smokkelarij De Cliineesche minister van buitenland- sche zaken heeft bij den Japansche am bassadeur geprotesteerd tegen de inciden ten, die zich op 20 Maart hebben voorge daan tusschen Chinecsche douane-ambtena ren en Japanneczen, welke munten tracht ten binnen te smokkelen. Zeven douane ambtenaren werden daarbij gewond. De mi nister eischt bestraffing der schuldigen, of- ficieele verontschuldigingen en schadever goeding. Instructies aan de Britsche reeders De Britsche regeering heeft aan de reeders instructies gegeven inzake de vaart in de Noordelijke Spaansche wateren. Ten aanzien van den toestand voor Bilbao kan de regee ring de schepen niet aanraden de haven bin nen te loopen. Wat betreft Santander en Gijon is de vaart onderhevig aan risico, het geen evenwel ieder en dag wisselt, zoodat de regeering geen raad van permanent karakter kan geven. Verder bevestigt hen de verklaring van Eden in het Lagerhuis, dat de schepen in volle zee beschermd zullen worden. MONTE CARLO MAAKT WINST. De speelbank te Montc Carlo heeft dit jaar een winst gemaakt van 2.148.000 frank. Het vorig jaar sloot de exploitatierekening van de bank met een verlies van 4.000.000 frank. DOODELIJKE AANRIJDING TE VEGHEL. Gisterenmiddag om half een is nabij de garage Faszbendcr op den Udenscheweg te Veghel (N.-B.), de 76-jarige K. Verbeek, toen hij plotseling den weg overstak, door een vrachtauto overreden en op slag gedood. Het stoffelijk overschot is naar het R.-K. Ziekenhuis St. Joseph overgebracht. Zij braken in, stalen en stiohtten brand. De politie van Hoek van Holland heeft dezer dagen een goeden slag geslagen met de arrestatie van twee broers, P. S. cn W. S. In 1935 werd bij den tuinder P. te Mon ster ingebroken, waarbij verschillende voor werpen werden ontvreemd. Bij verschillende bewoners van den 's Gravenzandschen weg brandden schuren of huizen af en werden gereedschappen gestolen De daders van dit alles kon men niet te pakken krijgen. In Januari van dit jaar kreeg men echter argwaan tegen den 45-jarigen P. S., die men onder verdenking van deze misdrijven te hebben geploegd, in arrest stelde. Ook werd hij verdacht van brandstichting in het complex wobingen a.an de 's Grave- zandschen weg, tocbchoorende aan den heer N. Van dit complex bewoonde de 39-jarige W. S., broeder van den aangehoudene, het middelste huis en dit brandde geheel uit. Een der belendende huizen, bewoond door sergeant G. van E., liep groot gevaar en drie kinderen, die er op zolder sliepen, kon den met groote moeite worden gered. W. S-, bij wien de brand ontstond, is kort na dit gebeuren, bij de groote vaart aange monsterd en langen tijd weggebleven. Toen hij in den Waterweg terugkeerde werd hij onder verdenking van brandstichting, ge arresteerd-en evenals zijn broer P. S. naar het Huis van Bewaring te Rotterdam over gebracht. Heden zullen zij voor den officier van ju stitie verschijnen. Derde klasse E. Alleen Alkmaar 3 cn SchoorI 2 kunnen nog aanspraken doen gelden op het kampi oenschap. Zij ontvangen Zondag beide een heel wat lager geplaatst elftal. S. krijgt Koedijk 2 bij zich op bezoek, terwijl Vrone 2 naar den Westerweg moet. We vermoeden dat beide kemphanen niet zullen falen. De stand van deze twee is (te spelen 16 wed strijden): Alkmaar 3 20 punten uit 14 wedstr. SchoorI 2 19 punten uit 14 wedstr. Vierde klasse F. Oudorp 2D.T S. 3 (10 uur) wordt een aardige krachtmeting waarin Oudorp 2 niet klein verschil kan winnen. M.E.V.O. 3 Al km. Boys 5 is voor de Boys. V'*rde klasse J. De kampioenspretendenten Hoogkarspel 2 en Berkhout 2 zijn vrij, Hollandia 5 klopt Sijbekarspel 2; O.K.B. strijkt de vlag voor Oudendijk 2, terwijl V C.L. 2 haar goede plannen .van de laatste weken tegen het be zoekende Hem 2 nu niet direct zoo gemak kelijk zal kunnen uitvoeren (2 uur). Adsniranten. D.T.S. a ontvangt om 1.15 uur Alcmaria b, welke match om 12 uur wordt voorafge gaan door een ontmoeting tusschen D.T.S. b en Alcmaria d. In afd. O. speelt V.C.L. a ook weer eens. Om half een zullen de jongens van de Lan- gereis het thuis tegen Hem a opnemen. GOUDEN KRUIS. Groep 1, Don Helder. Hier wordt de achterstallige wedstrijd tus schen Watervogels 2 en 3 gespeeld (10 uur). Groep 2. Held. Boys ontvangt om 10 uur Oudesluis. O. heeft aan een gelijk spel voldoende om in de volgende ronde te komen. Alkmaar. Groep 1. Voor de eerste ronde resteert Schagcn 3 D.T.S. 3 (10 uur). Maar... dan zal de uitge schreven competitiewedstrijd Oudorp 2— D.T.S. 3 uitgesteld moeten worden. Alkmaar. Groep 2. 't Is te wenschen dat de Petten-gelede ren weer door J. Vriesman en A Eriks kun nen worden versterkt, Zondag a.s. Want F. heeft voor het Gouden Kruis Egm. Boys 1 te ontvangen. De Egmonders zijn wel tweede klasser, doch staan gereed hun sprong omhoog te maken. Petten moet zich dan ook goed weren om de volgende ronde te bereiken. Drechterland, tweede ronde. Andijk 2 wordt thuis uitgekruist door Berkhout 2. Sporters ontvangen Hoogkar spel. We geven de Sporters-ploeg wel een kansje om de eerste klassers te slaan. J. BIJLSTRA en D. BIJLSTRA—Blokker zeggen allen hartelijk dank, ook namens wederzijdsche familie, voor de vele blijken van be langstelling voor en bij hun Huwelijk ondervonden. Winkel, April 1937. Bakkerij WINKEL. Geheel nieuw: Smakelijk, voedzaam en goedkoop. Beleefd aanbevelend. Terstond gevraagd: bij alleen wonenden landbou wer, leeftijd pl.m. 35 jaren. Br. te zenden onder letter N28 Bur. van dit blad. Direct gevraagd, voor tijde lijk, door 2 dames: GEMEUBILEERDE ZIT- SLAAPKAMER, Gebruik van keuken, f5. pei week. Brieven: SCIIUKKING, Keizerstraat 19, Den Helder. VOERAARDAPPELEN te koop, bij II. WILMS, Zwin- weg 6, Tel. 23, Anna Paulowna. Te koop: Een TRIUMPH MOTOR, 3/4, kopkleppen, '34, als nieuw Te bezichtigen garage KLA RE,, N. R. DOORNBOS, Scha- genweg, Middenmeer. 2000 Kg. HOOI te koop. H. MIDDELBEEK, 't Wad,-Schagen. Gevraagd: EEN DAGMEISJE, F. A. MELCHIOR, Groetpolder, Winkel. Predikbeurten ZONDAG 25 APRIL. Ned. Herv. Gemeente. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Eikema. Barsingerhorn, geen dienst. Wieringerwaard, voorm. 10 uur, de heer Korndörffer. Ned. Herv. Evang. Slootdorp, voorm. 9.30 uur, de heer Dun, van Alkmaar. Wieringerwerf, nam. 2 uur, Ev. Kiewiet. Middenmeer, nam. 7 uur, E. Kiewiet. In alle diensten extra collecte. Geref. Kerk. Middenmeer. voorm. 9.30 uur Lcesdionst. Nam. 2.30 uur Ds. C. v. d. Vliet. Voorber. H. A. en Openb. Belijdenis. Wieringerwerf, voorm. 930 uur Leesdienst Nam. 5 uur, geen dienst. Slootdorp, geen opgave. DEN HELDER, Eierveiling, 22 April 1937. Aangevoerd 37170 kipeieren 880 eendeie ren; 52—54 kg. 2.20—2.40; 55—57 kg. 2.40— 2.60; 58-60 kg. 2.40—2.80; 61—63 kg. 2.60 —290; 6467 k.g. 2.80—3.00; Eendeieren 2.00-2.70 SCHAGEN, Eierveiling, 22 April 1937. Aangevoerd 85000 kipeieren. 5658 kg. 2.60—2.70; 58—60 kg. 2.70—2.80; 60—62 kg. 2.70—2.85; 62—65 kg. 2 .80—3.05; 6Ö00 eend eieren 2.45—2.50; Kievitseieren 7. WARMENHUIZEN, 22 April 1937 Roode kool f 1.70—f 2.90; Gele kool f 1.80 —ƒ3.90; Deenscbe witte kool f 1.00f 1.40; Drielingen f 0.60; Uien f 1.20—f 1.40; Grove Uien f 1.20—f 1.50; Aanvoer 35300 kg. Roo de kool; 21.500 kg. Gele kool; 36500 kg. Deen- sche witte kool; 4050 kg. Uien. HOORN, 22 April 1937. 1 stapel kleine fabriekskaas 17; 2 sta pels kleine Boerenkaas ƒ18; 3 stapels wegen de 1356 kg. Handel goed. BROEK OP LANGENDIJK. 23 April. Aanvoer: 9100 Kg. uien 1.2G—1.70, drielin gen 00 ct., grove 1.50—1.80. 8500 Kg. peen 0.90 1, 2250 Kg. kroten 7080 ct. 50.000 Kg. Roode kool f 2.10-3, 21000 Kg. gele kool f 34.30, 12500 Kg. D. witte kool f 1, 180 Kg. witlof f 4.10, 740 bos rabarber f 2.80—3.80. NOORDSCIIARWOUDE, 23 April. Uien f 0.70 tot 1.50, drielingen 60 ct., gro ve f 1.40 tot 1.60. peen f 1—1.30, kleine peen 50 ct. kroten f 0.60—0.80, r. kool f 2.30J2.80,, t. gele kool f 3.10—3.70, gele kool f 2.80—4.202, D. witte kool f 1—1.40. DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Groenten en Fruit. 22 April. Berlijn: Dc aanvoer van Hollandsche producten was klein. Er was wederom in hoofdzaak kropsla, radijs, spinazie en komkommers Ge handeld werd bij een rustige handel en wei nig veranderde prijzen: Ital. bloemkool 20— 5S per 100 krop; Canarische tomaten 6—7 p. kuip; Holl. sla 12—15 per 100 krop; Holl. komkommers 38—45; Holl. radijs 12—20 per 100 bos; Holl. spinazie 25—30; Belg. witlof 28—30; Ital. aardappelen 14—16 per 50 Kg. Munchen; Buitenl. producten: Holl. krop- Per Belg. witlof 2.50—3.00 p. rr LeiPzi*: Holl. sla 3—3.50 per 30er; Holl. roode kool 5.50-6.00 per 50 Kg.: Holl. uien 6.50 oer 50 Kg.; Holl. komkommers I BOTERNOTEERING De commissienoteering voor Nederlandsch'e boter is vastgesteld op f 0.72 per kg.

Schager Courant | 1937 | | pagina 3