Plaatselijk Nieuws. Mooiz unttö tanden, IVOROL Schagen nieuws Dieps- en Moorsmeerpolder zoekt. B. en W. hebben reeds in hun schrijven aan Uw College uiteengezet dat het parkeerterrein in het voorseizoen spora disch wordt gebruikt, zoodat het buiten ge- Lruik stellen van dit terrein gedurende slechts enkele dagen hoegenaamd geen be zwaar-oplevert. Spr. hoopte met het bovenstaande te heb ben aangetoond dat de met zooveel ophef opgediende bezwaren der V.V.V. bij nadere beschouwing sterk overdreven, aangedikt en partijdig zijn. Met zinsneden als „de veront waardiging over dit besluit was in de ge meente algemeen" tracht zij Uw College te beinvloeden en haar wil door te drijven. Steekhoudende bezwaren zijn tegen het raadsbesluit niet aan te voeren en de te verwachten voordeelen zijn naar de mecning van spr. duidelijk aangetoond, zoodat z.i. niets aan de goedkeuring door Uw College in den weg staat. Hoe B. en W. erover denken. Wethouder L. den Das, het woord voeren de namens het College van B. en W. wees er op, dat reeds jaren geleden besloten werd nimmer meer een kermis in te voeren. En niemand zou hebben gedacht aldus zeido spr. dat er ooit weer een meerderheid in den Raad voor een kermis zou gevon den worden. Zooals vroeger het college van B. en W. tegenover de kermis stond, is dat thans nog het geval en B. en W. zouden daarom Ged. Staten zéér dankbaar zijn, als zii het Raadsbesluit niet goedkeurden. De minderheid uit den Raad aan het woord. De heer Dr. J. Hemelrijk voerde ver volgens het woord namens de minderheid van den Raad. Spr. begon met te wijzen op de ongc- wenschte gevolgen van een kermis, moreel en voerde als tweede argument aan, dat het zaakje verloopen was. En met een ker mis welke in het verleden verloopen is, moet men voorzichtig zijn, meende spr. De heer Hemelrijk noemde het een louter toeval, dat drie caféhouders met een adres kwamen om de kermis weder in te voe ren, met het verrassende resultaat, dat het voorstel met de kleinst mogelijke meerder heid werd aangenomen. Spr. constateerde bij de voorstanders een zekere lauwheid en noemde het kortzichtig en lichtvaardig, om tot wederinvoering van een kermis tc be sluiten. De heeren hebben gedacht: We kun pen wel eens probeeren, maar daar noemde spr. de zaak toch te ernstig voor. Spr. zeide geen gegronde argumenten van de voorstan- AANBESTEDING. Namens de hoeren J. A. en A. J. Willem- se te Schagen, werd Donderdag 22 April j.1. aanbesteed het bouwen van een radio-distri butiebedrijf, winkel met tweo woningen te Schagen. Architect Ir. C. Keesman te Alk maar. Ingekomen waren 1G biljetten, t.w.: G. Koning, Srhngen f P. Tuin, 't Zand f 12.493; tennema, den Helder f 13.050; Kingma, Middenmcer f 13170; IJ. Doorn, den Helder f 13200; Gcuzcnbrock, Medemblik, f 13220; W. Uitterdijk, Wieringerwaard f 13120; D. Koning, Schagen f 13477; M. Schipper, Schagcrbrug f 13800; Koorn en de Jong. Medemblik f 13910; F. Schotten, Scha gen f 11050; Schutte Zaandam f 11631; S. Knüwer, Schagen f 11950; P. dc Geus, Sint Maarten f 13000; Blaauboer en v. cl. Hoven, Schagen f 15079; Docdens en Schilder te t Zand f 15287. Begrooting was f 13231. Gunning aange houden. ONDERLINGE HITTEN-VERZEKERING MAATSCHAPPIJ. Bovengenoemde maatschappij hield een aigemeene vergadering van deelnemers in het lokaal van den heer N. Raven. Te acht uur opende de directeur, de heer P. Raat Dz., de vergadering met een woord van welkom. Spr. betuigt zijn spijt over de geringe opkomst, hetwelk mede wel aan het slechte weer te wijten is. Hierna las de directeur-boekhouder de no tulen van de vorige vergadering, welke on veranderd werden goedgekeurd. Uit het 29c jaar verslag vermelden we: Begonnen werd met 60 deelhebbers, in 't bezit van 63 verzekerde dieren met in to taal een verzekerde waarde van f 8730; be droeg resp. per 31 Dcc. 1936 52 deelhebbers, 55 verzekerde dieren met een verzekerde waarde van f 7730. Uitbetaald werd aan verzekerde dieren ïn totaal f404 waarvoor terugontvangen wercl een bedrag van f 275. Het kassaldo was op 31 Dec. 1936 f523.97. heigeen f 46.51 moer was dan per 1 Jan. '36. De controlecommissie, bestaande uit de heeren C. Raven en A. Sc hoor 1 verklaarde de boeken on bescheiden van den directeur- boekhouder in orde bevonden te hebben. Verkiezing van een commissaris, wegens periodieke aftreding van den heer K. Snaas te Schagen. bad tot resultaat dat de lieer Snaas bij acclamatie werd herkozen. Rondvraag. De heer A. Schoorl ver zocht een tegemoetkoming in de schade, ge leden door het overlijden van zijn kot. Wel is de verzekeringssom, die Schoorl te laag vond, uitbetaald, doch spr. zag zich nu niet in staat een nieuwe ket te koopen. De directeur decldo mede; dat. deze zaak in het Bestuur was besproken, er waren echter geen termen aanwezig aan het ver zoek te voldoen. Er was reglementair ge handeld en we kunnen geen usance schep pen. De heer A. Jonkman vroeg in verhand met de duurte der dieren, of de verzekerings- som niet verhoogd kon worden. Medegedeeld werd door den heer Raat. dat deze zaak reeds in 't bestuur was be sproken Toegezegd werd, dat het Bestuur zich over het geval-Jonkman zou beraden, waarna sluiting onder dankzegging volgde. MARKTOVERZICHT. De aanvoer was een Donderdag J.1. groot; de handel over 't geheel goed. Vette koeion konden genoteerd worden op 35 ets.; de hoogste noteering was f293, en werd gemaakt voor een koe afkomstig van «den heer C. Pool, Barsingerhorn. welke werd gekocht door den grossier Herman Rigter te Amsterdam. Dezelfde heer Rigter kocht nog 2 stuks van den heer A. Stins, Barsinger horn voor f 245; er was dus wel vraag naar vette koeien en er waren ook aardig koo- ders' te hebben gehoord en dat is wel iets wat er voor pleit, het genomen Raadsbe sluit te vernietigen. De heer Hemelrijk vond een kermis niet in het belang der gemeente en zeker niet in het seizoen. Immers, dan worden naar Ber gen andere klanten getrokken dan de gewo ne pensiongasten. En dc laatsten zullen dc plaats mijden. Spr. had sterk den indruk gekregen, dat de wederinvoering der ker mis niet in den geest was der bevolking en wilde er den nadruk op leggen, dat het voor de minderheid in den Raad, volstrekt geen principe-kwestie was. De heer Hemelrijk drong er bij Ged. Sta ten op aan, het genomen Raadsbesluit tc vernietigen, omdat de risico aan een kermis verbonden, z.i. grooter was dan de baten, welke er uit zouden voortvloeien. Een protest der Winkeliersver. eeniging. De heer A. Plomp, het woord voerende namens de Bergensche Winkeliers Verocni- ging, wilde protesteeren tegen de uitlating in het betoog van den heer Swaag, als zouden de middenstanders aan den leiband loopen van de V.V.V. Spr. noemde dit een pertinente onwaarheid. De Winkeliersverecnigingen zeide spr. zijn in geen onkel opzicht beinvloed; wij staan vast in onze schoenen en weten zelf heel goed, wat we doen en laten moeten. Eenige vragen van den voorzitter. De voorzitter vroeg den heer Swaag, hoe lang de kermis duren zou? De heer Swaag: Een dag of zes, zeven. De voorzitter: Dat is rijkelijk lang! De voorzitter tot den heer Swaag U heeft betoogd, dat dc pensiongasten graag naar de Alkmaarsche kermis trekken, De heer Swaag: Zeker, mijnheer de voor zitter. De heer Hemelrijk: Dc Alkmaarsche ker mis is in het laatst van Augustus, dan is Bergen als vacantieplaats leeggeloopen. De heer Swaag: liet is de laatste seizoen- week. Dc heer Klomp wilde er den nadruk op vestigen, dat hier geen sprake is van een prestige kwestie, zooals de heer Swaag het wil doen voorkomen. Ook zijn de midden- standsverecnigingen niet beinvloed; hetgeen duidelijk is komen vast te staan uit dc woorden van den heer Plomp. De voorzitter zeide, dat God. Staten over deze kwestie later een beslissing zullen ne men. Hierna sluiting. Doos 20 ct. Tube 40 en 60 ct. pers voor. Kalfkoeien werden ook goed en duur verkocht, de noteering voor dc duurste was f300; dat wil wat zeggen. Schoen en Co alhier hadden pracht Gorninger koeien aan gevoerd. Gelde koeien handel goed, hoogste noteering f 180; Pinken werden duur en goed verkocht. Nuchtere kalveren vlug, zeer duur. voor dc fok f 1220, handel goed. Paarden zeer gewoon. Vette oude slachtschapen, hoogste notee ring f 36, handel goed. Overhouders voor de slacht tot f 25.50, voor de weide hoogste noteering f 23; handel van beiden zeer goed Bokken en geiten handel goed. Handel in vette varkens matig. Biggen handel goed. Kippen, konijnen handel goed. Het was weer een gezellige drukte op de markt., met, zooals we reeds zeiden, een pracht aanvoer. Programma voor Zondag a.s. Schagen III—D.T.S. III. Aanvang 10 uur. J. Everts; D. Leeuwenkamp, P. Kistoma- ke«" A. Wilicmse, S. Breebaart, T. Moran- sart; J. Steen, J. Starreveld, W. van Gcêlcn. Jb. Broersma, L. Komen. Rcs.: J. v. d. Oord en P. Slik. Yp«..tijk 0Cn vriendschappelijke wed strijd: Schagen R—Nieuwe Niedorp A. Aan- van 12 uur: J. Molenaar: J. Boontjes. Jb. Molenaar; P. dc Kort, W. Gorter. W. Rczcl- man; R. Abbring, K. Molenaar, G. Anne- vcldt, A. Houtkooper, J. Kater. Res. J. En gelsman, .T. Oostwouder. Succes ASchapen A. Vertrek per bus 10.30 uur. J. J. Slikker; D. Kuiper; G. Zwaan; P. Dekker, G. C. Anncvoldt. J. Blaauboer; J. Slikker, J. v. d. Ben, R. van Haren, II. Volten, G. Terpstra. Res.: M. v. Rooij, S. Brak. Schagen VeteranonP.W.N. Elftal, aan vang 2 uur, H. Kistemakcr; S. Breebaart P. Boon; K. Wit, J. Watertor T. Bosma: W. Rus. S. Pnulusma, Jb. Rus. J. E. L. van Ke tel. Ir. Lienesch. S. K. do Jong, K. Rol. J de Boer: .T. Abbring. R. Rus. P. C. Wcij: J. Blokker, I\. Wccland, G. Winter, G. Kip, C. v. d. Cappelle. Res.: ,T. F. Tolle. Door het P.W.N.-elftal is een fraaie wissel beker beschikbaar gesteld Wij raden dus voetballievend Schagen aan deze buitenge woon faire ontmoeting tc gaan zien. RECTIFICATIE. In ons blad van Dinsdag j.1. berichtten wij, dal onze vroegere plaatsgenoote, mej. Isa Meurs geslaagd was voor liet examen candi- daat-apotheker. Dit moot echter zijn: examen apotheker-assistente. LIEFDADIGHEIDSAVOND. Ten bate van het Kindcrhulpfonds werd gisteren in Theater Royal een liefdadigheids- avond gegeven, waarvoor ondanks het min der gunstige weer, goede belangstelling be stond. Ons Symphonio-orkest en hot dameskoor verzorgden het eerst een muzikale gedeelte van het programma. Wormcrveer's Tooneel- gczelschap voerde daarna op Pictjc's Avon turen. Onder leiding van den heer Jb. I. Hovenier speelde het Symphonie-orkest allereerst een drietal nummers cn wel Zigcunerliebe van Lehar, Humoreske van Dvorak en Die Wahr- heit siegt van Blankenburg. Deze populaire muziek werd verdienstelijk ten gehoore ge bracht en oogstte een goed applaus. Nu was de beurt aan het Dameskoor, dat op waarlijk uitmuntende wijze liet hooien: Kerstliedje van Diamant en Goeden Nacht van Abt. Geruimen tijd hadden wij dit koor tje niet gehoord en het viel ons daarom di rect op, dat er vorderingen waren gemaakt. Met orkestbegeleiding werd tenslotte nog gezongen een tweetal liederen van Plu Loots: Najaar en December, waarvan vooral het eerste ons kon bekoren. Wormerveer's Tooneelgezelschap voerde op Pietje's Avonturen en het was werkelijk goed gezien van de organisatoren van dezen avond een dergelijk stuk voor het voetlicht te bren gen. Voor een belangrijk deel toch bestond het auditorium uit jeugdige personen en dit spel toch was wel zeer geschikt voor hen. Wie heeft niet dc hoeken gelezen van Pietje Bel, den ondeugenden jongen, die de ecne schelmenstreek op de andere stapelt, het veelal wel wat al te bont maakt, maar toch een jongen met oen hart van goud blijkt te zijn, het type, dat men zoo gaarne noemt: de Hollandsclie jongen. Op amusante wijze nu, brachten de Wormerveerders eenige leuke tafereeltjes uit het leven van Pietje Bel voor het voetlicht. Dat de jeugd merk baar genoot,"""het behoeft nauwelijks betoog. De rollen zaten er bij dc acteurs cn actri ces vast in, de creatie van Joseph b.v., den zoon van drogist Geelman, was onbetaalbaar evenals die van Geelman zelf trouwens Maar ook Pietje, vader Bel, tante Cato cn Janus de veldwachter niet tc vergeten, hiel den de vroolijkhcid er duchtig in; telkenmale klaterde de lach luid op! Kortom, dit tooneelspel paste juist in het kader van dezen avond, het werd knap uit gevoerd en liet applaus, dat het mocht ver werven, kon in alle opzichten verdiend wor den genoemd. Hulde voor de Wormerveer ders! Tusschen de bedrijven door heeft de heer Goddefroy allen bedankt, die dezen avond tot een succes hebben doen worden en te vens oen beroep gedaan op de aanwezigen hol Kinderhulpfonds te steunen, waarom hij de busjes, welke even later rondgingen, bij een ieder aanbeval. Het Kinderhulpfonds heeft wederom voor e.cn genoeglijken avond gezorgd, die naar we hopen, goede resultaten zal afwerpen. Uit onze omgeving Donderdag werd in liet lokaal van den heer J. Niemvland te Koedijk de jaarlijk- schc vergadering van stemgerechtigde In gelanden van den Dieps- cn Moors'meerpol- der gehouden. Voorzitter was dc hoer K. Bckker Pz., die de vergadering opende met woorden van welkom. Ingekomen stukken waren er niet, maai de voorzitter deelde mede, dat een nieuw contract is afgesloten voor de stroomlcve- ring, met het P.E.N. Dit is heel wat voor- deeliger. Het contract geldt nu al 11 maan den. Wanneer men de oude prijs had moe ten betalen zou f 1288.31 zijn verbruikt in dezen tijd, terwijl nu f 896.28 is betaald. Dit is dus een voordeel van f 392.03. Dc heer C. Blokker rapporteerde, dat dc rekening 1035 in de boste orde was be vonden, waarna den penningmeester dé charge werd verleend.' Aan de orde was hierna de rekening 1936 Van achterstallige lasten 1934 en 1935 was nog f 677.54 te vorderen. Over 1936 was de omslag totaal f 4889.42. Hiervan werd f 3303.79 ontvangen, zoodat nog een vordering aanwezig is van f 1585.63 of met inbegrip van het achterstallige over voorgaande ja ren nog f 227S.17. De rekening sloot op een totaal aan ontvangsten van f 6099.99/4 en in uitgaven op f 5683.47/4, zoodat een voor- deeig saldo aanwezig was van f 416.52. Het bcginsaldo was f 392.8214 De schulden van den polder zijn nog f 10.875, waarvan f 6300 voor de sluis. In de plaats van den heer Jb. Schuit werd de heer P. Keeman in de kas-commissie gekozen. Vervolgens was aan de orde de begrooting 1937. Het bestuur stelde voor, de lasten voor Dieps- en Moorsmeer met, f 2,- per H.A. te verlagen cn die voor de sluis op het oude bedrag te laten. De lasten zijn nu voor Diepsmeer f 13.- Moorsmeer f 12.50 en v. d. sluis f 10.- per H.A. Het eindcijfer der begroot ing was f 6919.06 met een post voor onvoorzien van f 135.55 De heer W. Visser had nog oen opmer king over den achterstand. Ondanks deze groote achterstand is er nog pijn. f 416 in kas. De vergadering ging met deze begroot ing accoord. Do achtorstand wordt steeds grooter. Dc aigemeene verarming komt hierin wel tot uiting, meende de hoer Visser. Het bestuur werd gemachtigd, een kasgeld leening aan te gaan van f 2000 cn tot het doen van werken in eigen beheer. Bij de rondvraag werd door den hoer T. Pranger aangedrongen op heter schouw van de sloot bij de weg. Ook de lieer Quax wees op oen sleeht-ondcrhouden stuk water. De voorzitter zeide. dat wanneer er z.g. dam men van flap werden gevormd, men hiervan opgave kon doen hij een der bestuursleden. Er zal dan werk van worden gemaakt. Nadat nog gewezen was op de vernieling welke werd veroorzaakt door het vastleg gen van de schuitjes aan de dam van den polder stelde de heer Stam voor, er bij den Regeeringsrommissnris op aan tc dringen, dat in verband met de groote achterstand in de last,en-betaling spoedig zal worden begonnen met de uitkeering van den tuin- bomvsteun 1937. De heer W. Visser herinnerde aan de reeds door dc L.G.C. gevoerde correspon dentie over dit onderwerp. De steunaan vrage heeft de volle aandacht, maar daar heeft men niet veel aan. Het door den heer Stam voorgestelde verzoek zal worden verzonden. Hierna sluiting. NIEUWE NIEDORP BRUG KANAAL OUDKARSPEL— KOLHORN. Gedeputeerde Staten van Noordholland hebben gisteren aanbesteed het maken van den .stalen bovenbouw voor een vaste brug over het kanaal OudkarspelKolhorn. met bijkomende werken in de gemeente Nieuwe Niedorp. Het laagste werd ingeschreven dooi de N.V. Pletlorij v.h. L. I. Enthöven tc Delft voor f22.730. CORRESPONDENTIE. A. A. te Oudk. Wij kunnen uw veront waardiging begrijpen, doch vermogen niet te beoordeelen waar de schuld ligt, daar wij de détails niet kennen. Uw stukje kunnen wij daarom niet plaatsen. BERGEN 1-MEIFEEST. Evenals vorige jaren vieren de afdeelingen SchoorlKoedijk en Bergen van de S.D.A.P. en Moderne Vakbeweging wederom geza menlijk haar 1 Meifeest. Voor'het eerst zal dit jaar de afdceling Warmenhuizen van genoemde organisatie hieraan meedoen. De viering van het Meifeest zal dit jaar, ge heel staan in het toeken van propaganda voor de a.s. Tweede Kamerverkiezing. Een groote auto- cn fietspropagandatocht wordt gehouden door de vier genoemde gemeen ten. Vertrek 's morgens half tien vanaf de Studler v. Surcklaan hoek Loudclsweg te Bergen. Ontbinding van den stoet ongeveer 5 uur op het terrein achter „De Rustende Jager", eveneens to Bergen, waarna de deel nemers van buiten Bergen de gasten zullen zijn van de Bergensche partijleden. 's Avonds 8 uur in de tooneelzaal van „Dc Rustende Jager" groote openbare feestverga- dcring, waar Truus van Andcl, secretaresse van den Bond van Huispersoneel zal spre ken over het Meifeest en de verkiezings strijd. Dc Arbeiderszang ver. „De Stem des Volks" zal onder leiding van haar dir. den heer P. A. Blaauw eenige liederen ten gehoore bren gen. Na dc pauze geeft, dc A.T.V. onder leiding van haar regiseur den heer B. C. Loevcns de eenactcr: „Een nachtelijk myste rie", klucht in 1 bedrijf. ANNA PAULOWNA Loop der bevolking. Ingekomen: G. Vader en echtg. van Noord- scharwoude; A. M. Paardekoopcr-de Rooij van Castricum; mej. A. van Baar van llens- broek; A. Liefhebber van Den Helder; J. Tijsen en echtg. vun Wieringeu; H. Meijer van Weststellingwerf; J Knol van Ouden dijk; R. Kramer van Urk; J. Doorn van Wieringerwaard; J. van Waggendorff van Rijn van Socrabaja; mej. J. J. Oudcjans van Den Helder; J. Groot van Oude Nie dorp; F. de Rooij van Beverwijk; S. Jongsma van Dockum. Vertrokken: J. Schoon naar Medemblik; J. Janson naar Culeniborg; K. Groot naar Midwoud. Burgerlijke stand. Geboren: Guda Janny Corrie, d. v. C. Wuis cn .1. van Leeuwen; Barend, z. v. J. Plag- mcijer en II, Deelstra; Aaltje, d. v. H. Sie- beriga en A. Ilelfrich; Jacob, z. v. A. A. Bc- zuijen en M. Dogterom; Johanncs Petrus, z. v. G. N. Berbec en P. A. Mooijman; Kla- zina Margaretha Cornelia, d. v. Th. N. War merdam cn C. O- Rotteveel; Albèrtine Hcn- riette, d. v. S. T. van Dijk cn H. J. A. Lunshof; Johan Cornelis, z. v. J. Vermairc on M. Oele. Ondertrouwd: Th. Lodder en J. L. Ver-, burg; .T. C. Keuris en B. Pool; L. Bambach cn J. Walraven. Getrouwd: P. Cli. M. Heinsbergen cn M. J. Scholten; C. Koning en J. Wisse; P. A. C. Nicmvpoort cn M. van Ekercn; P. Glim en M. W. van der Veer; L. Kaper en C. van Dalen. Bouwvergunningen. B. en W. verleenden vegunning aan de N.V. voorheen W. Waiboer voor den bouw van een hotel aan den Amsteldiepwcg te Van Ewijcksluis cn aan A. van Zandwijk, Spoorbuurt, voor het vernieuwen van een garage. Z1JPE Naar wij vernemen is een bij de werkver schaffing alhier tewerkgestelde arbeider ge schorst, wegens gepleegde fraude. SCHAGERBRUG. De z.g. eerste-steen-lcgging bij den bouw van de Burgemeesterswoning heeft indertijd door bepaalde omstandigheden niet plaats gehad. Naar men ons mededeelt, zal in de plaats daarvan thans een z.g. „sluitsteen" in de woning worden geplaatst, welke hande ling de volgende week zal geschieden door het dochtertje van den Burgemeester. WINKEL VERGADERING FRUIT- EN GROENTEN- VEREENIGING Woensdagavond vergaderde de Fruit- en Groentenvereeniging ten huize van den heer Laan. Na opening door den Voorzitter, die de aanwezigen welkom heette, werden de no tulen gelezen cn goedgekeurd. Besloten werd tegelijk met het aanbieden van de kwitantie, aan ieder lid een circu laire te verstrekken waarop de kwaliteits- eischen zijn omschreven, terwijl per k.g. geveild zal worden. Do regeling van dc markt zal aan het Bestuur overgelaten worden, terwijl 6% marktgeld geheven zal worden. Bij monde van den heer Breebaart, werd het verslag van de rekeningscommissie uit gebracht. Spreker gaf een toelichting op de balans, waaruit bleek, dat het financi eel beheer tn goede richting ging, verschil lende afscortlvingen en aflossingen op schul den hadden plaats gehad. Spreker bracht een compliment voor de medewerking van het personeel en stelde voor de rekening goed to keuren. Aldus werd besloten, terwijl de Voorzitter dank bracht aan dc commissie en de functionarissen. Dezelfde leden, welke zitting hadden in de rekenipgscomraissie 1936, werden her kozen voor 1937 en namen hunne benoe ming aan. Vervolgens hadden verschillende benoe mingen plaats, waarbij dc vorige functiona rissen werden herkozen. Voor bestuurslid te Nieuw Niedorp werd gekozen den heer Jb. de Jong, met aigemeene stemmen. Besloten werd bij het uitbetalen van de rente der m&ndcnaandeeien, zoo mogelijk vijf aandeelen uit te loten, terwijl f 300.- bcschikhaar gosteld zal worden ter bevor dering dor markt. Bij de rondvraag werden nog enkele vra gen gesteld, o.a. omtrent kwalitcitseischen cn het markten te Alkmaar, waarna slui ting volgde. Predikbeurten ZONDAG 25 APRIL. Ned. Herv. Gemeente. Burgerbrug, geen dienst. St. Maartensbrug, geen dienst. Oudcsluis, nam. 2 uur, Ds. Witkop. Petten, geen dienst. Schagerbrug, zie Oudcsluis. Valkkoog, nam. 2.30 uur Ds. TinholL Kinderkerk. Eenigenburg, voorin. 10 uur, Ds. Witkop. Dirkshorn, voorin. 10 uur, Ds. de Leeuw. Onderwerp: Beeldendienst. Nieuwe Niedorp, geen samenkomst. Winkel, voorm. 10 uur. Ds. Van der Kam. Groet, zie Schoorl. Schoorl. voorm. 10 uur. Ds. Bocke. Warmenhuizen, geen dienst. Oude Niedorp, nam. 7 uur, Ds. Bocke. Wieringerwaard, voorm. 10 uur, Ds. Eikema. Hippolytushoef, vm. 10 uur, Ds. Van Beek, Oosterland, nam. 7.30 uur, Ds. Van Beek. Aartswoud, nam. 7 uur. Ds. Los. Hoogwoud, geen dienst. Anna Paulowna, v.m. 10 uur, Ds. Vorstman* Callantsoog, voorm. 10 uur, Ds. M. van Wichcn. - Bevestiging van een Ouderling. Julianadorp, nam. 7.30 uur. Ds. M. van1 Wichcn. Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn. voorm. 10 uur, Ds. R. vaiï der Veen. Geref. Kerk. Schagen (voormalig gebouw Kantongerecht^ nam. 5.30 uur. de lieer Visch. Kolhorn. voorm. 9.30 uur. de heer D. Visch. Nam. 2.30 uur. do lieer D. Visch. Evangelisatie. Schagen. voorm. 10.30 uur, Ds Warners', Alkmaar. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Hippolytushoef. vm. 10 uur, de heer Deen; Don Oever, nam. 2.30 uur, de heer Deen. Schagcrbrug, Bijeenkomst Chr. Jongeman- nenvereen., Donderdagavond 7.30 uur in Evangelisatiegebouw. The Star of Hope Mission. Julianadorp, nam. 7 uur, de heer H. J, Kraak, van Den Helder. Ook voor de S.D.A.P. afdeeling alhier heeft de bekende spreker, de heer Paul Kiès, zijn rede uitgesproken, nl. Woensdag avond: de zaal was goed bezet. De bijeenkomst stond onder leiding vans den heer Posthumes. Door Burgemeester cn Wethouders dezer gemeente is met ingang van 1 Mei a.s. eer* vol ontslag verleend aan den tijdelijk on derwijzer F. van Duin, terwijl niet ingang van dien datum de heer S. Bakker zijn functie als vast onderwijzer zal aanvangen, W1ERINÜEN Cinema de Haan geeft Zaterdag en Zon dag twee hoofdnummers en wel het be kende filmwerk „In Spionnenhanden", wcllc spannend filmverhaal vol intrige en avontuur, weergaloos van opzet mag wor den genoemd. Alleen reeds om het geven van deze rol prent verdient Cinema de Haan stampvolle zalen. Maar zij geeft nog meer. Nog een -tweede hoofdnummer staat op het program en wcï de heerlijk frisschc film „Twee vagebonden en een Meisje". Van deze film zegt „de Telegraaf: Een aardige vlotte frisschc film, die haar ma kers alle eer aan doet cn waarmee het pu bliek zich kostelijk amuseert. Het Handelsblad, 17 Mei 1935: Als er meer films van dit slag werden gemaakt, zou het bioscoopbezoek onmiddellijk loodrecht stij gen. Het Volk, 17 Mei 1935: Het spel is goed. Het verhaal is onderhoudend. Deze film is een beslist succes voor Fox. Het Utrechtsche Dagblad, 5 Juni 1935: De ze zeer goede gefotografeerde film, vol tem po, en afwisseling is waard te worden ge zien. Hieraan behoeven wij niets toe te voegen. DEN OEVER. Vischafslag. 20 April: 316 pond paling f 0.25—0.35; 347 pond bot f 0.13; 1130 kisten haring f 2.90 425. 21 April: 978 pond hot f 0.12—OliVfc; 303 kisten haring f 4.90—7.20; 22 April: 300 pond paling f 0.26—0.34; 1 zalm 21 pond a f 1.49 per pond; 600 pond bot f 0.13—0.17%; 700 kisten haring f 4.10—4.75. SINT PANCRAS Alhier werd dezer dagen een afdeeling van het Centraal Genootschap van Kinder- hcrstcllings- en Vac'antickolonies opgericht met aanvankelijk een 35-tal leden. Door de raadsleden, de heeren Van Kam pen, Kloosterboer en Lek is een spocdeischen de raadsvergadering aangevraagd in ver band met de beslissing van de Commissie van Beheer voor de Gemeenschappelijke Lichtbed rijven voor Langendijk en St. Pan- cras. Nu echter door een drietal commissie leden een vergadering van do Commissie is aangevraagd, welke vanzelfsprekend zal worden gehouden, is het niet onmogelijk, dat van het houden van een spoedvergade ring met goedvinden van genoemde raadsle den voorloopig zal worden afgezien. LADING KOLEN OP HET LICHAAM. Arbeider te Rotterdam ernstig gewond. Gisterenmorgen was de 34-jarige kolen wer ker D. Looy uit do Dillenburgstraat te Rot terdam aan het werk op een op het terrein van de Ncdcrlandsche Spoorwegen aan dc Oost-Maaslaan aldaar gemeerd liggende schip „Johanna III". Op een gegeven oogen- 1)1 ik liep een lier los, waardoor een bak niet ongeveer 400 K.G. kolen van een hoogte van ongeveer vijf meter neerstortte. De man kreeg de lading gedeeltelijk op het linker been. Met een verbrijzeld dijbeen on wonden aan het hoofd, is hij in het ziekenhuis aan den Coolsingel opgenomen. TEWATERLATING VAN „DE TROMP" UITGESTELD. Tengevolge van een ingetreden vertraging zal de tewaterlating van de flottieljeleider „Tromp" op de werf van de Nedcrlandsche Scheepsbouw-Maatschappij te Amsterdam, eenigen tijd moeten worden uitgesteld.

Schager Courant | 1937 | | pagina 6