Gemaskerd DAL K. LEGUIT Madrid wordt tot puin geschoten Overeenstemming tusschen Sato en Joerenef Oe Bilt seint 8 Willem Rampen q Marijtje Rampen-Delver 8 8 8 J. BLOM. K. LEGUIT. Uitvoering WINKEL R. LAAN Franco wil geen bemiddeling Een Nederlandsch stadion met 100.000 p'aatsen SPANJE Granaten van zwaar kaliber op de binnenstad. Ook gisteren, den twaalfden dag van het vrijwel onafgebroken artille- riebombardement van Madrid, bleef volgens Un. Press, de gebruikelijke namiddagbeschieting niet uit. Om half vier begonnen de batterijen van de nationalisten weer te bulde ren. In een uur tijds kwamen onge veer veertig granaten van het zwaar ste kaliber in de binnenstad neer, vooral in de wijk rond de Plaza de Mavo en de Pucrta del Sol. Van niot-officieele zijde worden de verliezen, die door 't bombardement van gisteren veroorzaakt werden, geschat op twaalf dooden en vijftig gewonden. Het totale aantal slachtoffers van de ar tilleriebeschieting der laatste twaalf dagen wordt aangegeven met 225 dooden en 390 gewonden. Gisteren waren de straten van de hoofd stad tot laat in den namiddag geheel verla ten. Van tijd tot tijd zag men slechts enkele menschcn langs de muren van de huizen voortsluipcn, voortdurend dekking zoekend tegen de neersluizendc granaten. I)e bloed plassen op de Gran Via waren vandaag nog te zien. Vier honderd meter voor de ambassade der Vereenigde Staten, waarin zich een aan tal vluchtelingen bevindt, kwam een zware 20.5 c.M. granaat neer, zonder dat bet ge zantschapsgebouw evenwel werd getroffen. De muiterij bij de troepen van Franoo. De correspondent, van Havas bericht nader dat de compagnie van 175 man der opstan delingen, welke naar de regeeringstroepen is pvcrgcloopen. Penas Rlancas aan den weg van Villa Nuvca del Duque naar Rel- mez, verdedigde. De romnagnie maakte deel uit van bet regiment S. rernando dat te Ma rokko in garnizoen lag. De ovérloonors ver telden. dat zij van Marokko naar Algeeiras en vandaar naar bet front van Pozoblanco waren gezonden. De desertie was voorbe reid door een korporaal uit Hiielvn. die lid van de socialistische jeugd was. Het com mando had de lucht van deze muiterij ge kregen en een compagnie Marokkaansche tirailleurs in hetzelfde gebied geplaatst. Al vorens naar de rcgecring over te loopen. vermoordden de muiters bun kapitein en drie andere officieren en leverden zij een gevecht met do Marokkanen, waarbij deze lantsten zware verliezen zouden hebben ge leden. Elders zijn 32 man van de opstandelingen naar de regeeringst roeoen overgeloopen. Hef bericht van de desertie is te Madrid gunstig ontvangen. Men acht dit bef begin van het verval in liet onstandelingenkniup. Men verwacht, dat dergelijke gebeurtenissen zich zullen herbalen. Vermoedelijk zullen de overloopcrs over eenkomstig het decreet van 7 April in hun oude functie bij de regccringstrocpen in dienst worden gesteld. De strijd in het Baskenland. Gisterenavond te tien uur hadden de recht- sche afdeelingen in liet Aramijynadal verscheidene dorpen veroverd, onder meer, Iharra, Barajuen, Cnracarza, Santa Aguerda. De berg Udala was geheel omsingeld. De troepen van Franco staan zeer dicht bij Elor- rio. Wanneer deze stad gevallen zal zijn, zullen alle stellingen «Ier regceringstroepcn. op de heuvels van Fnchorta den berg Santa Maria en bij het dorp Elguefa omsingeld zijn, zoodat de linkschen terug moeten trekken, willen zij niet gevangen genomen worden. Gisterenmorgen was de heuvel bewolkt, zoo dat men nog niet weet. o fde luchtmacht in actie kon komen. Zonder haar wordt het voortzetten van den opmarsch in deze berg achtige streek, waar de zware artillerie slechts zeer langzaam verplaatst kan wor den, twijfelachtig. In ieder geval zijn de ver dedigingslinies iler regeeringst roepen in groot gevaar gekomen door do vorderingen, die de rcchlschcn gisteren hebben gemaakt. De „Hood" in actie De „Sheaffield" en dc„ Marvia", nog twee Britsehe schepen, zijn te St. Jean de Luz aangekomen. Zij vervoeren levensmiddelen naar Bilbao. Voordat de drie schepen, die Bilbao zijn binnengeloopen, daar waren aangekomen, vuurden een kruiser der opstandelingen èn nog een tweede schip verscheidene granaten af. liet is echter niet hekend of deze scho ten voor de genoemde schepen bestemd wa ren, of slechts ten dool hadden hun opstoo- men te verhinderen. Nadat de schoten afge vuurd waren, verscheen de „Dood" ten too- neele en, naar Reuter verneemt, kregen de schepen der Spaanschc opstandelingen dc waarschuwing, dat op hen het vuur zou worden geopend, wanneer zij het vuren voortzetten. Dc Spaanschc schepen verwij derden zich daarop en de „Hood" keerde naar St. Jean de Luz terug. Samenwerking met Japan is China's belang Een verklaring van Soeng-Tjse- Jouan. Generaal Soong-Tsjo-Joean, de voorzitter van den politieleen raad van Hopei en Tja- har, heeft met een Japansch journalist een onderhoud gehad, dat zeer de aandacht heeft getrokken. Soong zeide daarin, dat een nau we samenwerking met het industrieland Ja pan voor China als land van landbouw een prachtige aanvulling zou beteekenen en het beste middel zou zijn om te voorkomen, dat buitenstaanders invloed in'Oost-Azië krijgen. Soong sprak dc hoop uit, dat dc leidende staatslieden in Japan en China de teckenen der tijden zouden begrijpen cn daarnaar zou den handelen. Verbetering der Russisoh-Ja. panschc betrekkingen. Het agentschap Domei meldt, dat de minister van buitcnlandsche zaken, Sato, tot een principieele overeenkomst is ge komen met. den Rnssischen ambassadeur te Tokio, Joerenef, over een zeer belangrij ke kwestie voor de wederaanpassing der Japansch-Russische betrekkingen". Domei voegt hieraan toe, dat Sato vermoedelijk de goedkeuring heeft verkregen van de minis ters van oorlog en marine en van twee andere leden van het kabinet voor deze overeenkomst, die binnenkort gesloten zou worden. Japansch voorstel inzake de grondstoffen-kwestie De „Asahi Sjimbungs" bericht, dat de mi nister van Iniitenlandsche zaken van Japan, Sato, besloten heeft in de komende vergade ring van de grondstoffencommissie van den Volkenbond voorstellen in te dienen inzake een nieuwe vcrdecling der natuurlijke rijk dommen. Deze voorstellen zouden zijn gebaseerd op herstel van den vrijen handel door: 1. aankoop van grondstoffen. 2. Ontwikkeling van dc natuurlijke hulp bronnen der wereld. 3. Internationalen handel. De arrestatie van de Nationaal- Socialisten in Oostenrijk In een officieel communiqué wordt dc ar restatie van een aantal nationaal-socialisten en de ontdekking van een Centraal bureau ■der onwettige nat ionaal-socialistische be weging in Oostenrijk bevestigd. Uit het in beslag genomen materiaal is gebleken, dat dit centrum de nationaal-so- cialistische demonstraties had georganiseerd die in Oostenrijk naar aanleiding van den verjaardag van Hitier hebben plaatsgevon den, en dat het bureau bovendien aanwij zingen gaf voor het orgahiseeren van nieu we demonstraties en te dien einde gelden en propaganda materiaal ter beschikking van dc demonstranten stelde. Muiterij in Chineesche gevangenis Communistische invloeden? Uit Sjanghai wordt gemeld, dat 80 gedeti neerden in dc gevangenis te Foetsjocng bij Tsjoengking in de provincie Tsetsjoean aan liet muiten zijn geslagen. Zij maakten zicli meester van de wapens der bewakers en deden een aanval op een kazerne in de huurt. In het gevecht tusschen de soldat m cn dc misdadigers, werden 20 gedetineerden gedood en tien soldaten gewond. De andere zestig ontkwamen. Op de neergeschoten ge vangenen werden, volgens berichten uit Duitsche bron, papieren gevonden, waaruit blijkt, dal de gevangenen in relatie stonden mot een communistische bende in de buurt van de plaats. De muiters waren hun actie echter te vroeg begonnen en zoo bleef de uitvoering van liet grootsch opgezette plan der communisten achterwege. België los van Locarno Vandaag worden de documenten geteekend. Hedenochtend om elf uur zal op liet de- partenient van buitenlandsche zaken te Brus sel de ondertekening geschieden door den Belgischen minister van buitcnlandsche za ken, Spaak, en 4® Fcansche en Engelsche ambassadeurs van twee documenten, liet eerste document behelst een Fransc.li— Brit- schc verklaring, waarin België bevrijd wordt van zijn Locarno-verplichtingen als garan- deerende mogendheid, het tweede bestaat uit een ontvangstbevestiging van dc Belgische rcgecring. Dc documenten zullen morgen worden ge publiceerd. tduVIIRI Verwachting: Meest matige, in het noorden tijdelijk wellicht krachtige noordwes telijke tot noordelijke wind, ged. bew., droog weer, koude nacht, overdag wei nig verandering in temporatuur. Verdere vooruitzichten: droog en guur, kans op nachtvorst. Hierboven BAROMETERSTAND HEDENMORGEN: 8 UUR: 772. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan OtOCIOOIOCfOCXJQOOiO •a Den 30sten April ho- pen onze geliefde Broe- der en Zuster, V en - hunne 45-jarige Echt- g vcreeniging te herden- ken. g Uit aller naam, q Q P. RAMPEN. Schagerbrug, April '37. (X)OiOQOOjOCX3(X)CX) oooöaooioaotxjüo g Op 1 Mei hopen mijne g o beste Buren, - F. HOEK G. WAIJ c hunne 50-jarige Echt- p vcreeniging te herden- V ken. Dat ze nog vele ta- C V -en gespaard mogen blij- C 0 ven is de wensch van C Q hun Vriendin, C 0 de Wed. C. PRINS. C 5 Groote Keeten, Apr. 193' tX3QOOiOCX)OOCÖO< Voor de zeer vele blijken van belangstelling, bij ons Huwelijk ondervonden, betuigen wij al len, mede namens de Ouders, onzen hartel ijken dank. T. WEIJ. G. WEIJ-Koeten. Schagen, April 1937. Ondergeteekende, J. BLOM te Winkel, brengt hiermede ter kennis, dat hij met ingang van 24 April 1937 zijn zaak met in begrip van de radiocentrale beeft overgedaan aan den heer alhier en betuigt zijn vriende lijken dank voor de gunst en het vertrouwen en medewer king hem in de jaren ge schonken, terwijl hij gaarne zijn opvolger in de gunst van zijn clientèle aanbeveelt. Zich refereerendc aan het bo venstaande beveelt ondergetee kende zich beleefd in de gunst aan en zal door correcte, vlug ge en vakkundige bediening en uitvoering van alle opdrachten op het gebied van electra, ra dio, gas-, water-, lood- en zink werk, trachten het vertrouwen hetwelk zijn voorganger genoot, waardig te worden. Beleefd aanbevelend, Verloren: PORTEFEUILLE met inhoud. Tegen belooning te rug te bezorgen. A. VAN DER MOLEN, Tolke, Schagen. Te koop, a contant: Een partij VOERAARDAPPELEN Franco huis gel. Vraagt prijs. W. TIEL, Zwinwcg 18, Anna Paulowna, Tel. 61. Julianadorp. van de Kinderoperette van M. Schuil, op WOENSDAG 28 APRIL a.s., des avonds half acht, in de zaal van den heer A. DOORN. Uit te voeren door de kinderen van de hoogste klasse der O.L. School I, met welwillende me dewerking van een strijkor kest. Het geheel onder leiding van de heeren Schroevers ën Tigclielaar. Entrée 25 cent. NOV. 1924. MEI 1937. (1214-Jarig Jubileum.) Zaal LAAN, 2 MEI (Deelname vrij.) Entrée 30 ct. ibel. inbegr.) Aanvang 8 uur n.m. Eén consumptie vrij, op vertoon van entréekaart. Aanbevelend, Gevraagd EEN JONG POTLAM bij C. BR EET, Noord, Schagen. Te koop: Pl.m. 160 M. LICHTLEIDING, compleet met palen en scha kelklokje, te zien en te bevra gen hij P. DELVER, St. Maar- tcnsvlotbrug. Te koop: 6 GELDE KOEIEN, B. APPEL, St. Maartensbrug. Te koop: EEN KUIKALF en een éénjarige volbloed Stier, t.b.c.-vrii. J. JIMMINK, Ruige- weg. Schagerbrug. 2000 K.G. HOOI te koop ii 120 per 1000 Kg., bi] Jn. BOON, Zamlvaprt 137, Bree- zand. Aangeboden: CITROENBOONEN, kleine voor de zaai, GEBR. RA* VEN, Stoom weg 39, Breezand. Te koop: 1 Dresseevkar, ier- pompen, kookpot, fornuis, ijze ren poort, evenaars, spoorstok ken. kocpennen, zeelen, tuigen, melkbussen, schotels, karntjes. Donderdags op de bigger»markt bij Prins. A. SCIIOORL, Scha gen. Gevraagd: Gebruikt, in pri ma staat zijnd MOTORRIJWIEL, Brieven met inlichtingen en uitersten prijs onder letter M33 Bur. van dit blad. Biedt zich aan: Een goed CHAUFFEUR, alcoholvrij., liefst in expeditie- of taxiebcdrijf. Brieven ondef lett. F16, Bur. van dit blad. Woggeloópen: JACHTHOND, bruin dek, met grijze pooten Bericht of terug bezorgen te gen bclooning bij W. KOMEN Jz., Anna Paulowna, Interview van de Daily Mail. Dc correspondent van de Daily Mail te Salamanca, Randolph Churchill, heeft een onderhoud gehad met generaal Franco. Op de vraag van Churchill of de oorlog door bemiddeling zou kunnen worden beëin digd, zoidc Franco: „Het einde van dc vij andelijkheden is voor ons de overwinning, wij zullen geen onderhandelingen, noch een compromis aannemen". Ten aanzien van de betrekkingen met Engeland zeide Franco, dat de goede be trekkingen tusschen Spanje cn Engeland traditioneel zijn. Hij had gaarne gezien, dat deze nooit verbroken waren. De belangen van Engeland in de Middellandschc Zee zijn zeer goed te vereenigen met een slerk Spanje. Wat betreft den Volkenbond zeide Franco dat dit orgaan zijn taak niet heeft vervuld en derhalve is hij sceptisch ge stemd. Verder zeide hij, dat de rcgecring van Va- lencia leugenachtige berichten heeft ver spreid over een opmarsch van de regee ringst roepen. Het is waar, dat door het ver keerd hegrijpen van een opdracht een ko- lonnc Brihuega heeft verlaten, waardoor het commando zich genoodzaakt zag een wijzi ging te brengen in de stellingen, doch dit is geschied zonder dc minste druk van den vijand. Verder is een kleine afdceling vrij willigers, welke in den nacht verdwaald was, gevangen genomen. Dit noemen de re gceringstroepcn een groote overwinning. Tenslotte zeide Franco nog: .Madrid kan elk oogetiblik genomen worden. Ik wil mij niet wagen aan voorspellingen hoe lang het het beleg nog zal uithouden. De „Neger-Messias" weder in vrijheid gesteld Het gerechtshof te New York heeft tegen een borgstelling van vijfhonderd dollar Cv- io, „father devine" den ncgerprediker, die gearresteerd was naar aanleiding van rel letjes. op vrije voeten gesteld. Toen hij het gerechtsgebouw verliet, juichten vijfduizend aanhangers hem toe met den kreet: „God is bevrijd". Den gehcelen nacht had een menigte negers rondom de gevangenis de wacht gehouden, waarbij zij liederen zongen om de bevrijding van hun „Messias" af te smeeken „Father Divine" zal zonder ver wijl voor het gerecht moeten verschijnen onder beschuldiging de aanstichter te zijn geweest van relletjes, die zich in zijn tem pel hebben afgespeeld en tevens omdat hij er van beschuldigd wordt steenkool te heb ben verkocht, die gestolen was uit mijnen in Pensylvanie, die op het oogenblik niet geëxploiteerd worden. Uitbreiding van liet Feycnoord stadion. Pas is het nieuwe stadion „Fevcnoord" te Rotterdam onder groot enthousiasme van sportminnend Botterdam geopend of wij vernemen van plannen om het aantal plaatsen, dat thans 60.000 bedraagt, uit te breiden tot 100.000. Daartoe noemt men zich voor op de sin- felbaan staanplaatsen in te richten, welke indien noodzakelijk verwijderd kunnen wor den. Ja zelfs gaan stemmen op om deze plaat- een permanent te doen zijn, daar de finanti- ecle resultaten bij interland voetbalwedstrij den zeker zullen opwegen tegen de geringe inkomsten welke athleliek wedstrijden plc- gennop te brengen en dc verwijdering van de 40.000 staanplaatsen uit de aard der zaak ook vrij duur zal zijn. Jongen overreden te Veendam Gisteravond hield de tienjarige zoon van den hakker G. II. in de Ommelanderwijk te Veendam zich al spelende vast aan een zeswielige truck met trailer. Door nog niet opgehelderde oorzaak liet de knaap plotse ling los. met het droevig gevolg, dat een der achterwielen hem over de borst ging. Zwaar gewond werd de jongen opgenomen Nadat hem geneeskundige hulp was ver leend. is hij per ziekenauto naar het zie kenhuis te Groningen overgebracht. WIERINOERMEER MIDDENMEER. VERKIEZINGSVERGADERING DER S.DJV.P. Koos Vorrink over de aanstaan de verkiezingen. Gisterenavond trad voor de S.D.A.P., afd. Wieringcrmecr op, in Hotel Smit, de Partij voorzitter Koos Vorrink, die sprak over <le aanstaande verkiezingen. De heer L. Feikens van Wieringcrwerf opent en constateert met vreugde de groote opkomst. De heer Vorrink begint met de opmerking, dat Nederland over «enige dagen een oordeel moet uitspreken over de keuze van de te volgen politiek. Spr. is van meening, dat de nijpende stoffelijke, nood, de geestelijke groei tegenhoudt. Spreker zette dan verder zijn denkbeelden uiteen ten aanzien van de ideale productiewijze waarbij hij uitvoerig inging op het Plan van den Arbeid. Wij gaven hierover reeds eerder uitvoerig ver slag. Spreker noemde de nood in ons land zoo groot, dat van ondervoeding en kleedingge- hrek onder de werkloozen kan worden ge sproken. De reeds bereikte resultaten worden dan onder dc loupe genomen, waarbij de na druk wordt gelegd op de verklaring van den werktijd cn de verhooging der loonen. Spreker plaatst tenslotte de vrijheid van de S.D.A.P. tegenovcr.de slavernij van Mus- se rt. Na de pauze behandelt spr. dc vraag, van waar het komt dat velen de democratie hebben verraden en valsche profeten zijn gevolgd. Deze oorzaken dienen weggenomen te worden. Er is een tegenstelling tusschen do hedendaagsche democratie en het plan voor constructieve welvaart. Wij willen dc nood van vandaag en morgen bestrijden. Spr. meent dat door geschrift en crisisver- gaderingen het plan v. d. arbeid voldoende zijn belicht en noemt daarbij Zweden, Dene marken en België waar liet met succes wordt toegepast. Met vele argumenten verdedigde spr. het Plan en bestreed de Regeoringspolitiek. Spr. besluit zijn gloedvolle en met overtuiging uitgesproken rede. met de opwekking om door het stembiljet, een einde te maken aan de aanpassingspolitiek en die te vervangen door een van wederopbouw en welvaart. Een tweetal personen stelden vragen, ter wijl de heer Unkel, R.S.A.P., in debat ging. Deze spreker gebruikte zulke krachttermen, dat de voorzitter hem herhaaldelijk moest remmen. De heer Vorrink beantwoorde de vragen en de debatter uitvoerig. I-Iet Arbeiderszangkoor Kolhora zong daar na op verdienstelijke wijze eenigc liederen, terwijl nan het eind spontaan en staande de Internationale werd gezongen. De heer Feikens sloot met dank aan spre ker, dezen avond. Jaarvergadering A.R. Klesver- eeniging. Bovengenoemde Kicsvereeniging was Vrij dagavond onder leiding van haar voorzitter, de heer II. Smid, in vergadering in de Ger. Kerk bijeen, De opkomst was goed. Voorz. opent met gebed, leest Ps. 25 en heet allen hartelijk welkom. Dc notulen werden gelezen en goedge keurd. De jaarverslagen van secretaris en penningmeester ademden een Irissche geest en toonden een gestadigen groei der afdce ling aan. De heer L. Haverkamp hield een inleiding over „Overheid en Economie". Hierop volgde een vlotte en drukke bespre king. Voor het bijwonen van de in Alkmaar te houden rede van Dr. Colijn gaven zich 28 leden op. De rondvraag leverde niets op, waarop de heer Haverkamp sloot met dank gebed. ANNA PAULOWNA BREEZAND DE BOLLEN Het koude, natte weer heeft liet in bloei komen der bollen sterk vertraagd. Daar door spreiden nog maar enkele velden hy- acinthen hun mooie kleuren ten toon tus schen de narcissen. Intusschen worden do laatsten alweer afgesneden. Met wat mooi weer kunnen de volgende week de vroege tulpon in bloei s-taan en zal Breezand dan op z'n mooist zijn. Nu de teelt hier toch al zooveel beperkt is, is het dubbel jammer, dat het weer niet wat meer meegewerkt heeft om van de yersohil- lende bolgewassen er eenige tegelijk in bloei te hebben. De bloeiende velden zullen daardoor dit jaar nog meer dan anders vaak vrij ver uit elkaar liggen, geen aaneengeslo ten geheel vormen, maar telkens onderbro ken door het groen van nog niet bloeiende of reeds uitgebloeide perccelen. BA RSINGERHORN, KOLHORN. Bond voor Staatspensionneering. Belangrijk federatiebesluit. Vrijdagavond belegde het bestuur der fe deratie Holl. Noorderkwartier van den bond voor Staatspensionneering een gecombineer de vergadering mot het bestuur der afd. Kolhorn van dezen zelfden bond. Op deze vergadering werd liet belangrijke besluit genomen een kringlanddag te hou den te Kolhorn. Om dezen landdag een groote betcekenis te geven, werd besloten de zen vast te stellen op Zondag 23 Mei, dus slechts enkele dagen vóór de a s. verkiezin gen- De Huisvlijttentoonstelling. Vrijdagavond werd de eerste gecombineer de vergadering gehouden van het bestuur van het dep. Kolhorn der Mij. taot Nut van 't Algemeen en de commissie van uitvoering der huisvlijttentoonstelling. De tentoonstel ling werd vastgesteld op 5, 6, en 7 Juni. Een voorloopige vcrdecling der werkzaamheden werd gemaakt. Tevens werd opdracht ge geven tot uitvoering der reeds door B. en W. goedgekeurde verloting. Voor prijzen werd een belangrijk bedrag uitgetrokken. Predikbeurten ZONDAG 25 APRIL. Ned. Herv. Gemeente. (Verbeterd bericht). Schagen, voorin. 10 uur. Ds. Eïkcrpa. Wicringcrwaard, voorm. 10 uur, do heer Korndörffer. Geref. Kerk. Anna Paulowna. voorm. 10 uur en nam, 2.30 uur, Ds. Van der Leer, van Ooster end (Texel). II. Avondm. Openbare Be lijdenis. Vrij Evangelische Gemeente. r Alkmaar (Gcesterwcg 1), voorin. 10.15 en' 's av. 7 uur, Ds. L. B. Hoekstra, Em.-pred, van Hoorn. BROEK OP LANGENDIJK, 24 April. Bobijn 1.80, Bevel. 2.30, bl. aardappelen 1.60, uien 0.70—1.40, drielingen 60 ct„ grove 0.70—1.40. peen 0.801, witlof 4.40, rabarber 2.kroten 0.60—1, roode kool 2.603.40, gele kool 3.80—1.90. D. witte 1—1.70. DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Groenten en Fruit, 23 April. eBrlijn? De handel is matig: eenige voorjaarsgroen- ten vonden een rustige markt. De prijzen toonen maar weinig verandering. Geno teerd wordt: Holl. koolrapen G.307 per 50 Kg; Canarische tomaten 5—7 per kuip; Holl. sla 11—15 pet- 100 krop; IIoll. komkommers 30Ï2 per 0 Kg.: Holl. radijs 17—21 per 100 bos; Holl. spinazie 230 per 50 Kg.; Bel gisch witlof 2830 per 50 Kg.; Ital. aard appelen 14—16 per 50 Kg.; Leipzig: Holl. witte kool 5.50 per 50 Kg.; Holl. savoyo kool 34 per 30cr; Holl. uien 6—6.50 per 50 Kg.; Holl. komkommers 46i3 per 1«X) stuks. Essen: Buitcnl. prod.: bloemkool 30 —35 per 100 stuks; kropsla 3,10ï—100 pee 100 stuks.

Schager Courant | 1937 | | pagina 2