PRESTO 2 OOSTERPOLDER De Vleeschkeuringsdienst en Verwerkingsinrichting in den kring Barsingerborn INGEZONDEN Uit Bergen Vergadering van Stèmgerechtigde Inge landen van den Oosterpoider onder Win kel ?n Nieuwe Niedorp, op Dinsdag 27 April 1937, des morgens 9K uur, ten lokale van den heer Jb. Gelder te Nieuwe Niedorp. Aanwezig 22 Ingelanden. Voorzitter, de heer A. Slooves, Secretaris <ie heer A. J. Porte. Na opening, lezing der notulen en de me- dedeelingcn volgt vaststelling van de reke ning 1936. Het nadeelig saldo bedroeg f 4-4.97. Daarna wordt de begrooting voor 1937 be- handeld, aangevende in ontvangst en uit gaat een bedrag van f 10087.52 waarvan f 1*43.30 voor onvoorziene uitgaven. De heer Jb. Wit geeft In overweging bij eventueel sloot werk te infornieeren naar een door de gemeenten te verstrekken bij drage. Opgemerkt wordt, dat wanneer het slooten in werkverschaffing zal worden uitgevoerd, de polder zal moeten zorgen voor hout en andere materialen, zoodat het nog de vraag zal zijn, of dit goedkoopcr zal uitkomen. De heer G. Kamp meent, dat de post steenkolen iri verband met de prijsstijging te laag is geraamd en geeft voorts in over weging de levering en. het vervoer aan te besteden. Het bestuur zegt toe een en ander nader te onderzoeken. Voorts informeert de heer Kamp naar den toestand van do machine. Medegedeeld wordt dat deze In goeden staat verkeert. De omslag 1937 wordt vastgesteld op f 6.50 per H.A.. Voorgesteld wordt gedeelten poldersloot, liggende langs Oosferwpg, vanaf de Dorps straat te Nieuwe Niedorp en den Provinci alen weg, yoor dc som van f 1.- over te dragen aan het Hoogheemraadschap Noord- Hollandsch Noorderkwartier, welk voorstel wordt aangenomen. Het bestuur wordt gemachtigd eventueel In het jaar 1937 noodigc werken tc doen uitvoeren. Verlaging Zomerpeil. Bespreking verlaging zomerpeil. Naar aanleiding van een in de vorige vergade ring gedaan verzoek om het. zomerpeil met 5 cm. te verlagen, was dit punt thans op de agenda geplaatst. Hierover wordt uitvoerig gesproken, na dat is medegedeeld, dat van liet Bestuur een dergelijk voorstel niet zal worden onder steund. De heer Joh. Appel verklaart zich met de verlaging te kunnen vereenigen, behalve voor de maanden Juni, Juli eh Augustus. De heer G. Kamp verklaart zich als voorstander van laag water in den winter en zoo laag, als eenigszins mogelijk is, in den zomer. Naar zijne moening bestaat de, polder voor ongeveer 75 pet. uit lager ge legen land, zoodat pellverlaging in ieders belang zal zijn. De heer K. Zeilemakcr meent, dat wan neer het peil lager zal worden, verschil lende slooten zullen moeten worden uitge diept. Dit zou op zich zelf niet zoo erg zijn, maar de bodemgesteldheid is van dien aard dat, binnen zeer korten lijd, soms zelfs gedurende hot slooten, de grond weer om hoog komt, en dit dus geen resultaat, geeft. Do hoer Kamp meent nog, dat, in de afgc- loopen winter wel eerder gemalen had kunnen worden. Nu gebeurde liet nog al eens, dat het peil was overschreden. De voorzitter verklaarde dat het niet doen lijk was om het peil in het afgeloopcn seizoen steeds te handhaven. Dc heer C. Koomen adviseert den toestand te laten, zoonis hij thans is. Hij meent, dat wanneer het tegenwoordige peil goed wordt gehandhaafd, de toestand in den polder zeer good is. Nadat nog verschilendo anwezigen hier over het woord hebben gevoerd wordt in stemming gebracht een voorstel van den heer S. Vcthman om hot zomerpeil met 5 centimeter to verlagen. Dit voorstel wordt verworpen niet 19 tegen 53 stemmen. Een voorstel van den heer Appel om het peil, met uitzondering van do maanden Ju ni. Juli en Augustus met 5 c.m. to verlagen wordt eveneens verworpen met 23 tegen 4-4 stemmen. In de Rekening-commissie voor 1938 wor den benoemd de heeren G. Kamp, K. Zeile- maker en C. van Stipriaan. „Net als u zoo vaak aan my doet, van die negertjes, die in een doek op hun moeders rug hangen?" ,,'n Klein beetje anders." lachte nfl. „Maar ga nu naar bed pop, 't is hoog tyd." ,,'t Is nèt zoo naar als u er niet bent..." „Maar vrouwtje, je ligt toch in Je bed. En Mammie is toch thuis." „Ik zei het ook niet voor mezelf. Mammie vindt het zoo naar, u hebt altyd wat anders te doen," zegt ze. Er trok een rimpel tusschen zyn oogen. Be gon Diny nu al? En nu liet hij nogal zooveel werk achterwege. Hy moest haar dat eens onder het oog brengen. Hij had aan tafel wel gemerkt, dat ze anders was dan gewoon. Ze moest niet humeurig beginnen te worden, daar kon hy absoluut niet tegen. „Welterusten pappiezei Marjoleintje zoet. Ze was een beetje onder den indruk. Pappie keek ineens zoo ernstig. Had ze mis schien iets gezegd wat niet goed was? „Welterusten schat!" zei hy. Hy kuste haar. Meteen had ze zyn gezicht te pakken. „Pappie," fluisterde ze heel dicht aan ztjn oor. „heeft U niet éven tijd om me naar bed te brengen?" Hy keek naar het smeekende gezichtje, zoo dicht by het zjjne. Dan raadpleegde hy zyn horloge. „Nu, vooruit dan maar." „Op Uw schouders?" vroeg ze opgetogen. ,,Gauw dan, een, twee, hup!" Bij de rondvraag, vestigt de heer D. Wit de .aandacht op de kosten van bemaling door den Hercules Windmotor. Hij vindt het salaris van dengene, die met dc bedie ning daarvan is belast, te Jioog. Hij verwijst naar een dergelijke bemaling in den Moerbeekerpolder, waar voor be diening wordt betaald f 100.- terwijl voor de bcdieriing van de Hercules Windmotor f 200.- wordt betaald, en dit, terwijl de Moerbeckerpolder ongeveer 40 Ha. grooter is. Na een tóelichting van den Heer D. Otzcn die wijst op liet groote verschil in werkzaam heden, o.a. door het bedienen van meerdere duikers, gaat de heer Wit met den bestaan- den toestand accoord. Verder vei-zoekt dc heer Wit de water stand in den winter zoo laag mogelijk te houden. De heer Jb. Kuiper meent, dat wanneer de machihe steeds zal moeten malen om het water peil te houden, dat meerdere uitga ven zal vorderen en mitsdien kans zal be staan dat de omslag zal moeten worden verhoogd. De lieer C. Amels, wicn de verplichting was opgelegd om een duiker in een hem be- hoorende dam te leggen, meende dat in die gevallen door het bestuur wel wat meer soepelheid betracht kon worden. De heer G. Kamp stelde voor dc alge- mcene vergaderingen inplaats van 's mor gens voortaan 's avonds to houden. Dit voorstel werd verworpen met 23 tegen 27 stemmen. De heer D. Otzen wees er op. dat door de aanwezigheid van een balk voor dc vijzel dc molen bij lageren waterstand minder water verplaatste, dan waartoe zij volgens haar capaciteit in staat is. Heeren Molenmcesrts hebben hierop reeds hun aandacht gevestigd en zullen maatregelen overwegen, dat euvel op te heffen. Hierna sluiting. De resultaten over 1936. Ondanks sterke daling van de hoe veelheid verwerkt materiaal, zijn de uitkomsten gunstiger. Uitbreiding van het gebied ge- wenscht. Uit het verslag over 1936 van den Vleesch keuringsdienst in den kring Barsingorhorn blijkt o.m. dat. het aantal bedrijfsslachtin- gen 4821 heeft, bedragen, iets minder dan liet vorige jaar. Voor het eerst sedert de laatste jaren steeg liet aantal slachtingen van varkens, n.1. 1563 tegen 1398 in 1935. Het aantal noodslacbtingen bedroeg 1783, waarvan werden goedgekeurd 310 en voor waardelijk goedgekeurd 205. 51 maal is vlecsch bacteriologisch on derzocht. Tuberculose werd onderkend bij 164 runderen, 7 graskalvcrcn, 68 varkens cn 1 paard. Open vormen van tuberculose wer den geconstateerd bij 114 runderen,' 4 gras- kalveren en 2 varkens. Aan keurloon en werd ontvangen f 12257,11 In de centrale nobdslachtplaats zijn ge slacht 314 in nood gedoode dieren, en 1109 gestorven dieren; daarvan werden in totaal afgekeurd 1124 dieren. Aan de inbrengers van de centrale nood- slachtplaats is f 6116.32 uitgekeerd. De destructor. In totaal werd verwerkt pl.rn. 235.000 Kg. materiaal, waaruit is geproduceerd 5<(50 Kg. meel cn 20167 Kg. vet. De opbrengst, van het meel bedroeg f 5187.21. de prijzen varieerden van f 7.75 tot f 12.50, of gemid deld f 9.De opbrengst varf het. vet was f3024.54. naar een gemiddelden prijs van f 15.—Vorig jaar waren de gemiddelde prijzen respectievelijk f6.19 en f 14.20. In het verslag wordt eraan herinnerd dat voor de exploitatie van don destructor met centrale noodslachtplaats, niet is gevormd een rechtspersoonlijkheid bezittend lichaam, waarbij alle gemeenten gelijkgerechtigd kunnen toetreden. Onderscheidene bezwa ren werden tegen dat voorstel ingebracht. Met geen der buiten den kring Barsingcr- „O, pap, wat leuk! Nu draven, steigeren! O, hou me vast! Pappie, ik rol, o, daar gaan we allebei...!" Ze rolden samen lachend en hygend over den divan. Op dat oogenblik kwam Diny binnen. Haar gezicht stond verstoord. „Ik dacht dat je geen tyd had, zei ze op koelen toon tot Paul. „Moest je daarvoor zoo veel vroeger van tafel opstaan?" Hy wilde antwoorden, maar bedwong zich. Zyn gezicht stond scherp. „Ga maar naar bed, Marjoleintje," zei hjj. „De aardigheid is er al weer af." Hij greep zijn tasch en ging de kamer uit, „Tot straks," zei hjj kort. Op straat gekomen gooide hy zyn hoed wat achterover. De frissche avondlucht deed hem goed. Wat wilde Diny nu? Ze moest toch be- grypen dat hij zjjn werk had en dat ze dus niet doorloopend beslag op hem kon leggen. De eerste weken had hjj zich zooveel mogelyk aan haar gewjjd, ook al om haar spoedig aan de nieuwe omgeving te doen wennen. Maar daarna had zijn werk hem weer opgeëischt. Diny zag de noodzaak er blijkbaar niet van in, dat hjj zich daar geheel en al aan gaf... Meer dan eens moest hy zijn misnoegen verbergen als hy bemerkte hoe weinig zy met hem meeleefde. Dat was vroeger zoo heel an ders geweest en hij had er geen oogenblik aan gedacht, dat ze in dit opzicht veranderd zou zijn. Ze had jarenlang haar eigen leven ge leefd en moeiljjke tjjden doorgemaakt, het was dus heel begrrjpelyk, dat ze anders over de dingen was gaan denken. Maar inplaats van dieper, beschouwde zij alles oppervlak kiger dan tevoren. Soms leek het hem ook of ze niet tevreden was. Of ze zich van haar nieuwe leven een andere, een mooiere voorstel ling gemaakt had, ofschoon dat nauweljjks in te denken was. Ze had immers alles wat haar hart begeerde en hy kwam haar in haar wenschen zooveel mogelyk tegemoet. Dat hy niet voortdurend by haar kon zit ten, dat liet zyn werk niet toe, daar moest zy zich maar aan gewennen, daar was een SCIIAGEN ALS CENTRUM Naar aanleiding van een bericht in dit Blad aangaande de verbinding van Schagcn met Middcnmcer met de slotzin: „Dat Schagen'S Middenstand zijn belangen be- grijpe", wens ik eens dc aandacht te vesti gen op dc opgeheven verbinding van Scha gcn met St. Maarten en Harenkarspel. Onderhield indertijd de heer P. Dcutekom een goede verbinding tussen deze gemeen ten, drie maal per dag, n.1. van Schagen 's morgens 8 uur, 1 uur en half 6 over St. Maarten en de Stroet naar Dirkshorn en terug, cn stelde daarna de Habo een ver binding met 6 diensten in, thans ontbreekt feitelijk elke bruikbare verbinding. De enige, half geschikte dienst: half 1 van Dirkshorn en aldaar 's avonds half 8 terug, betekent natuurlijk niets. En dit duurt nu reeds zo vanaf 1 Januari 1937. Dient daarin niet eens verbetering te worden gebracht? Dirkshorn, April 1937. L. REUVERS DE GASFABRIEK-KWESTIE. Hoorde men de laatste weken nog al eens mompelen over het overgaan van de gas fabriek te Warmenhuizen aan de gemeente Alkmaar, niemand scheen goed te weten, wat er eigenlijk aan de hand was. De leden van de Raad cn van dc gascommissie te Warmenhuizen gaven op desbetreffende vragen van belanghebbenden slechts ontwij kende antwoorden. De zaak scheen geheim té moeten blijved. Wel wat vreemd voor een kwestie, die zo zeer het algemeen be treft. Bekend was alleen, dat de tegenwoor dige directeur, do heer Rijpma, per 1 Mei met pensioen gaat. Eindelijk verscheen een voorstel van B. cn W. van Warmenhuizen tot verkoop van de. gasfabriek aan Alkmaar. Na ampele bespreking wees de Raad dit voorstel echter af en daarna werd besloten, een nieuwen directeur tc benoemen, ter voortzetting van het bedrijf. In de Alkmaarsche Courant van 24 dezer komen nu dc Raadsleden van Warmenhui zen er niet best af. Alleen de Burgemeester horn gelegen gemeenten is nog een defini tieve regeling tot aansluiting getroffen en wordt dus, behoudens in de kringen Alk maar en Den Helder, nog regelmatig begra ven. liet vertrouwen wordt echter uitge sproken, dat, in 1937, zij het dan niet in den vorm 'van een publiekrechtelijk lichaam, met alle daarvoor door den Minister aan gewezen gemeenten, een bevredigende rege ling zal kunnen worden getroffen. De iinantiën. Ingevolge de gemeenschappelijke regeling moeten de verliezen van de jaren 1931 t/m. 1934 in de jaren 1935 t/m. 1938 worden weggewerkt.,Het verliessaldo bedroeg 31 De cember 1934 f 12197.42. In de bcgrooting 1936 was f 3432.00 geraamd, waarmede het 'verlies zou moeten verkleinen. De rekening 1936 geeft een saldo aan van f 4580.35, zoo dat de finantieèle uitkomsten gunstiger zijn geworden. Met, restant; verlies bedraagt per 31 De cember 1930 f 4928.49, hetgeen in 1937 en 1838 moet. worden weggewerkt. In' de be grooting 1937 is geraamd een bedrag van f3488.37. De keurloonen komen overeen met de raming. Dc rekening gesplitst naar keuringsdienst, noodslacht plaats cn destructor op basis van voorgaande jaren," geeft voor den keurings dienst een winst van f5431.48, voor de nood slachtplaats een verlies van f695.32, voor den destructor een verlies van f 155.81. Aan den destructor is door de aange sloten gemeenten een bijdrage verleend van f7093.45, door dc buitengemeenten van f1500.—, zoodat het totale verlies f8749.26 bedraagt, tegenover f9255.29 in 1935. Ondanks de sterke daling van de hoeveel heid te verwerken materiaal: 235.000 K.G., tegenover 325.000 K.G. materiaal in 1935, zijn dq uitkomsten gunstiger door verboo ging van de prijzen van diermeel en vet. Door te geringe productie is evenwel niet voldoende van deze stijging geprofiteerd en voor een gunstige exploitatie is uitbreiding van het gebied gewenscht. maal niets aan te doen. Ze was wel veranderd, z'n vrouw. Meer nog in karakter dan in uiterlyk. Haar zachte, aanhankelijke natuur van vroeger had plaats gemaakt voor een zelfstandigheid, die hij vond, dat slecht by haar persoon paste. Waar ze vroeger gezwegen zou hebben, kwam ze nu meer dan eens met scherpe opmerkingen. Ook ten opzichte van het kind kon ze dik wijls zoo'n vreemde houding aannemen. Had ze hem eertyds zelf niet de liefde voor Mar joleintje als het ware opgedrongen? En nu kwam het hem mengimaal voor, dat zij jaloersch was op zyn liefde voor het kind. Hij moest toegeven, hy was dol op Mar joleintje. Meer nog dan Diny was zij een stuk van zijn leven geworden. Dat kleine ding met haar gouden hartje. De gedachte aan het kind verdreef zyn droefgeestige over peinzingen. Hij moest het allemaal uiet zoo zwaar opnemen. Diny en hy waren een beetje aan elkaar vervreemd, het zou met den tyd wel beter worden, daar was hy niet bang voor. Marjoleintje lag in haar bedje te woelen. Ze kon maar niet in slaap komen. Waarom had Mammie nu weer zoo kribbig tegen va der gedaan Dat deed ze den laatsten tyd aldoor en dan werd Pappie boos. Als je toch wist dat iemand daar kwaad om werd, dan deed je dat toch niet. Het was net zoo prettig geweest, dat spelletje. Met Mammie kon je nooit zooiets doen, die hield daar niet van. Waarom had ze nu straks weer tranen in haar oogen gehad? Ze was expres haar neus gaan snuiten om het niet te laten merken, maar zy, Marry, had het toch gezien. Toen was ze maar stilletjes de kamer uitgegaan en haar bedje ingekropen. Maar nu had ze toch wel een beetje spijt, dat ze Mammie niet eerst even" een nachtkusje gegeven had. Ze had ooit' zeker gedacht dat ze nog wel even boven was gekomen. Dat deed zc meestal 's avonds. Zou ze het nu vergeten zyn? Ze moest haar maar even roepen, want zon schijnt een betrouwbaar man tc zijn. Voorts maakt, het Blad zich zeer bezorgd over het finaritieel welzijn van dc Burgerij van Warmenhuizen, Harenkarspel, St. Maarten en Schooi!,*welke allen gas betrekken van de bewuste fabriek. Die arme mensen hadden'nu voor een koopje gas kunnen betrekken van Alkmaar, als die boze Raadsleden van Warmenhuizen zulks niet hadden verhinderd! En toch, heeft deze Raad wel tegen het belang van de burgerij der 4 gemeenten ge handeld? Dit staat voor mij nog lang niet vast. Ik denk hierbij aan dc ervaring, enige jaren geleden alhier opgedaan. Dat was tijdens het bestuur van wijlen Burgemees ter Burger. In zekeren tijd begonnen de huismoeders te klagen over het gas: het duurde te lang, voor het water kookte cn dat begreep men niet. En toen in dc loop van de volgende maand de gasrekeningen werden gepresen teerd, ontstond algemeen gemor. Het. ver bruik bleek belangrijk groter en dc rekening dus hoger te zijn. Maar dc verklaring volgde al ras. Wat was het geval? Daar de vereniging van directeuren van gasfabrieken beweerde, dat het gas, 't welk de fabriek van Warmen huizen leverde dwaas-best kon worden genoemd, werd besloten, een proef te ne men. In plaats van gas van 4500 calorieën zou eens worden geleverd gas van 4200 ca lorieën. In overleg met den Burgemeester leverde de fabriek gedurende enkele weken dus gas van de laatste capaciteit, buiten weten van de afnemers. Dat de proef niet beviel, zal de aandach tige lezer wel al hebben begrepen. Die werd dan ook niet herhaald. De afnemers der fabriek betaalden bijv. liever 10 maal 10 ets. dan 13 of 14 maal 9 ets. voor hun ge woon verbruik. Spottend hoorde men op merken: lucht en- waterdamp behoeft men ons door dc meter niet te leveren, dat heb ben wc zelf wel. Geef ons maar gas! Wanneer de burgerij van Schoorl, die volgens de Alkmaarsche Courant zeer is teleurgesteld door de gang van zaken, eens informeert bij de burgerij van Warmenhui zen en Harenkarspel, zal haar mening waarschijnlijk wel wat worden gewijzigd. Dirkshorn, April 1937 L. REUVERS VERGELIJKENDE CIJFERS DER INKOMSTENBELASTING. In het raadsverslag, afgedrukt in ons blad van de vorige week Woensdag zijn de door het raadslid, den heer E. J. Voute, bij dc Algemeenc Beschouwingen der Ge- meentebegrootiiïg genoemde, vergelijkende cijfers %der inkomstenbelasting opgenomen. I)e heer VoOte verzoekt ons thans een recti ficatie le willen aanbrengen cn deelt, ons mede", dat. men inplaats van aailgcslagencn heeft te lezen: ingezetenen op 1 Januari '35. Het aantal aangeslagenen in dit jaar was VOOR DE SCHOONMAAK o i NU PAKKEN VOOR ll L.CTS won* der nachtkusje van je moeder kon je toch niet slapen. „Mam-mie!" riep ze, met een grooten uit haal. Ze hoorde niets. „Maha-mmieü' riep ze toen, veel luider. Ze hield haar oortje luisterend naar de deur. Ha. daar kwam wat aan! Wat slofte Mam mie. dat deed ze nooit. Ze wachtte even, zag toen Berta haar ka mertje binnen komen. „O, ben jij het? Ik riep om Mammie." „Je moedèr is de deur uitgegaan." „Waar naar toe, naar Pappie?" vroeg het kind verwonderd. „Nee, naar de bioscoop." „Hoe kan dat nu, zonder Pappie?" „Dat kan heel goed. Je Vader heeft geen tyd, dat weet je. Maar ga nu maar gauw sla pen. Kom, ik zal je eens lekker toedekken." „Mammie heeft me niet eens een nacht zoen gebracht," mokte het kind. „Nou, dat heeft ze misschien vergeten." „Zooiets vergeet je toch niet, Berta. Ze vergeet het anders nooit. „Je Mammie komt straks wel even by je voor ze naar bed gaat, dat zal je zien. Lig je nou lekker? 't Groote licht kan wel uit, hè? Waarom geef je nou geen antwoord, wat is er?" „Berta." zei het kind, met haar kopje half onder de dekens vandaan, „ik vind het leven zoo naar..." Berta lachte. „Hoor zoo'n wysneus. Neen. die is goed! Zoo'n kleine oliebol, die vindt het leven al naar..." Zij sloeg lachend met de hand op haar heup. „Moet je daar nu zoo om lachen?" vroeg het kind teleurgesteld. „Had ik het maar niet gezegd... je begrypt het toch niet." „Ik begrijp alles wat je zegt, Marjoleintje," zei de meid goedig, eigenlyk een beetje ver legen door het ernstige gezicht van het kind. „Je kunt nooit eens wat tegen groote men- voor Bergen ln de Inkomstenbelasting 1505 met f 2131; Vermogensbelasting 305 met gemiddeld vermogen f 63.000. Schoorl: 479 met f 170$; vermogensbelas ting f)S met gemiddeld vermogen f 40.000. Castricum: 1081 met f 1831; vermogensbe lasting 85 met gemiddeld vermógen f 33.000. Heiloo: 1246 mot f 2021; vcrmogcnsbclas- sting 295 met gemiddeld vermogen f 16.000. De conclusie aldus de lieer Voüte verandert daardoor niet. Met ziet echter duidelijker, dat Bergen heel wat rijker is dan de anderen. FEESTAVOND R.K. V.V. „BERDOS". Het eerste lustrum op prettige wijze herdacht. In de zaal van gebouw St. Jan aan de Dorpsstraat heeft Zondagavond de R.K. Voctbalvereenlging „Berdos" haar vijfjarig bestaan op feestelijke wijze herdacht. De zaal, welke aardig was versierd, bood al dadelijk bij het binnentreden een gezel li- gen aanblik en dc op het tooneel gezeten „band" zorgde ervoor, dat de stemming er van den beginne af aan in.kwam en ook in bleef. De voorzitter, de heer C. de Wit, opende met allen die de stampvolle zaal vulden, van harte welkom te hpeten. zich daarbij in het hijzonder richtende tot den verte genwoordiger van het district Alkmaar van den Bond en tot de aanwezige bestuursle den van dc Berger Sport Verccniging. Het deed spr. buitengewoon veel genoegen, dat. deze neutrale vereeniging zich op het. feest, van Berdos had willen .doen vertegenwoor digen. Spr. dankte allen, die ertoe hadden medegewerkt, Berdos in de nu afgeloopen vijf jaar fe brengen op de hoogte. Waarop zij zich thans bevond mi betrok ih dezen dank speciaal den volijverigen secretaris, den heer P. Weijers, die reeds jcoo veel Voor Berdos deed. (Daverend applaus). Spr. hoopte, dat de heer Weijers nog veie jaren zijn beste krachten aan dc vereeniging zou willen blijven schenken. Nadat dc voorzitter voorlezing had gedaan vail het eerste jaar verslag, wcnschte hij allen co.n piettigen feestavond toe. (Langdurige toejuichingen). Nadat allen gezamenlijk een speciaal voor dit doel vervaardigd feestlied hadden ge zongen. voerden nog het woord dc vertegen woordiger van liet district Alkmaar van den Bond, die tevens sprak namens den D.H.V.B. en den voorzitter van B.S.V., den heer C. ten Brirggencatc. Bcidp wenschten de juhilcerendo vereeniging hartelijk geluk met het vijfjarig bestaan en spraken de hoop uit, dat het Berdos ook in dc toekomst voorspoedig zou blijven gaan. Het officieelo gedeelte was daarmede af geloopen, waarna kon worden begonnen' met de afwerking van het eigenlijke feest programma. Dc gebit Kroon hebben de zaal doen scha teren van het lachen om de kostelijke wijze waarop zij tal van voordrachten ten beste gaven. Daar doorheen deden zij ter afwisse ling een levensliedje met een moer ernsti- gen inslag, hooren. Dc heer C. Wokke speelde verdienstelijk een clarinet-solo. terwijl de goedgeslaagde avond werd besloten met een verloting en ecu bal, dat tol, den vroegen Maandagmor gen voortduurde^ WINKEL UITSLAG TRAININGSRACE WIELER CLUB „TEMPO" TE WINKEL Rondrit over 10.550 Km. drie keer "af te leggen voor A. Klasse: 1 M. J. Schager, tijd 1 uur en 10 sec.; 2 J. Dekker, tijd 1 uur en 10 3,5 sec. 3 C. Koorn, tijd 1 uur 7 mi»'. 21 sec.; 4. W, Schuurman, tijd 1 uur 7 min. 23 sec. B klasse over 14,500 K.m. 1 R. Band, tijd 31 min. 57 sec.; 2 C. v. d. Kommer, tijd 31 min. "58 sec.; 3 G. Lange- dijk, tijd 32 min. 15 sec.; C. Klasse: 1 K. de Vries, tijd 41 min. 25 sec.; 2. P. v. d. Bel tijd 41 min. 45 sec. WIERINGERWAARD POLITIE Gevonden: 3 pluche stoelzittingen. Inlichtingen op de Gemeente-Secretarie. schen zeggen, die lachen je. altyd uit... En dan vertellen ze later aan anderen precies wat je gezegd hebt. En het is nèt zoo dom..." „Wat is dom?" „Te lachen om iets wat je niet begrypt. Dat zegt de juffrouw op myn nieuwe schoei tenminste. Die wordt wét kwaad als de kin deren om alles lachen wat ze zegt." „Maar kind, iedereen zou toch lachen als ze hoorden, dat jy htt leven naar vindt... En waarom? Je hebt alles, mooie kleeren, speel goed, een vader en moeder die vtel van je houden..." „Maar die altijd ruzie maken..." klaagde ze. „Ruzie maken ze niet, dat is niet waar, Marjoleintje." „Is dat soms geen ruzie maken als je leelnk naar elkaar kykt en de eene met de deuren slaat en de andere byna altijd huilt?' „Ze zi{n toch ook dikwyis heel lief met elkaar." „Ja. maar toch ben ik altijd bang, dat het even daarna weer anders is. Je weet nooit goed wat je aan groote menschen hebt. Vroeger huilde Mammie altijd omdat Pappie niet bij haar was en nu hij er is, nu huilt ze weer. En d&&rom vind ik het leven naar, omdat ik soms zelf ook niet meer weet of ik lachen of huilen moet." „Je bent veel te wys voor je leef tyd. Je moet heelemaal nog niet over zulke dingen denken. Je moet spelen en pret maken, dat hoort by een kind. Wat deksel nogtoe, ik kan me kwaad maken, als ik denk wat er allemaal in jouw kleine hoofdje omgaat. Dat is nog geen negen jaar en dat praat als een mensch van veertig." „Zal je er niet met Mammie over spreken. Berta?" „Wel nee." zei de meid en het kind toedek kend vervolgde ze goedig: „Als je nog-es wat hebt, wat Je hindert, dan kom je er maar mee bij mij. En dan ga je er niet over liggen den ken, goed begrepen?" Het kind knikte. (Wordt vèrvolgd)

Schager Courant | 1937 | | pagina 6