Hoed of Pet OMGEVINGNIEUWS HEEREN Fa. G. DE WAARD Fabrieksbrand te Zoetermeer WARMENHUIZEN VERGADERING VAN DE HANZE. In het lokaal van den heer G. J. Mosch "werd Donderdagavond een vergadering ge houden, onder voorzitterschap van den heer Jac. Mooij. Na de opening werd door het bestuur naar voren gebracht de bondscirculaire, hoofdza kelijk betrekking hebbende op de belangrijke Centrale Raadsvergadering, op 2 Juni a.s., welke te Haarlem gehouden zal worden. Bij de bespreking Centrale Raad, las de voorzitter de verschillende voorstellen, wel ke door diverse afdeclingen zijn ingediend, voor. Enkele van deze voorstellen lokten eenige bespreking uit. Anders was dit na het benoemen van den afgevardigde naar de Centrale raadsverga dering. Behalve een bestuurslid werd hier voor benoemd de heer M. de Nijs en als plaatsvervanger de heer A. J. Reinders. Over de vergoeding van deze afgevaardigden werd nog vrij lang van gedachten gewisseld, daar een voorstel werd ingediend om meerdere af gevaardigden naar Haarlem te zenden, te meer daar Haarlem nogal met weinig kosten is te bereiken en hoofdzakelijk omdat op dien dag het 30-jarig bestaan van de Hanze herdacht wordt. Het slot van deze besprekin gen was toch, dat twee afgevaardigden op - kosten van den bond naar Haarlem gaan. Wel werd de wenschelijlcheid naar voren ge- barcht dat zooveel mogelijk personen dezen dag in Haarlem door brengen. Bij de rondvraag deelde de heer A. Spaan- sen mede, dat de Santos-Commissie besloten heeft met Pinkster een Santos-bloemetjes- dag te organiseeren. Tot slot heeft de voorzitter gemeend, nu de Gasfabriek voor Warmenhuizen is behou- den, een woordvan warme aanbeveling te richten aan de Middenstanders en zooveel mogelijk gas te gebruiken, om daardoor blijk te geven, dat de Middenstand inderdaad gesteld is op het bestaan van onze Gasfa briek, en daarmede een steentje bij te dra gen tot vermeerdering van de gasafname. Hierna sluiting. DONATEURS AVOND R.K. FANFARE CORPS „SOLI DEO". Deze donateursavond werd Donderdag avond in het Patronaatsgebouw gehouden. De voorzitter van het fanfarecorps, de heer Jac. van Baar Jr. opende deze avond met een hartelijk woord van welkom. Ter afwisseling brachten enkele leden van het Fanfarecorps met een paar mede werkers een tooneelstukje naar voren ge naamd „De inlijving der Miliciens in Knuppelland" een komisch kwartet door Louis Kron. Ongetwijfeld hebben de velen die het stukje nog nooit gezien hebben, vol op genoten van het komische van dit stuk je alsmede van het mooie spel der heeren. Na de pauze bracht het fanfarecorps weer een vijftal nummers ten gehoore. .Voor het laatste stukje muziek, sprak de ^Voorzitter met een koort woord de aanwezi- gen toe en bedankte hen voor het aandach tig gehoor en een tot weerziens tot het 'volgend jaar. Het fanfarecorps kan terugzien op een welgeslaagde donateursavond. Tweede lustrum viering van de R.K.S.V. „V.LO.S.". Groote wedstrijd op 9 Mei a.s., V.I.O.S. I—Oranje Wit L Thans is het bekend geworden wat zoo wat op Zondag 9 Mei a.s. in Warmenhuizen zal gaan gebeuren. Vanwege het tweede lustrum van V.I.O.S., alsmede bij gelegen heid van liet behalen van het kampioen schap door het eerste elftal, heeft het be stuur gemeend, dezen dag niet ongemerkt te laten voorbijgaan. Des namiddags om 1 uur speelt V.I.O.S. a (kampioen Junioren tegen Hollandia a. Voor dezen wedstrijd is door den Geestelij ken adviseur beschikbaar gesteld een mooi zilveren sportkruis. Daarna V.I.O.S» I (kampioen 2e kl. D.H.- V.B.), tegen Oranje Wit 1 (le kl. D.H.V.B.) Deze-wedstrijd" vangt aan om lialf drie. De Zeereerw. lieer Pastoor heeft voor <len-win naar vap dezen wedstrijd een mooie zilve ren krans beschikbaar gesteld. De prijsuitreiking en receptie zal om half Vijf uur in het Palronaatsgebouw worden gehouden, voor ieder toegankelijk. Het fan farekorps „Soli Deo" zal deze bijeenkomst met enkele muzieknummers opluisteren. En tot slot zal om half acht uur in de zaal van den lieer Westcr voor- de genoodigden een gezellig samenzijn worden aangeboden. OUDE NIEDORP 'T VELD. Ten lokale van den heer Brouwer te 't Veld hield Het Witte Kruis, afd. Oude en Nieu we Niedorp, haar jaarvergadering. Na opening door den heer Van der Stok, werden de, notulen gelezen door den heer P. Haringhuizen en goedgekeurd. Blijkens het jaarverslag over 1936 werden 8 t.b.c.- patiënten verpleegd, waarvan 2 in sana toria. Van de Prov. Commissie is een schrijven ingekomen, houdende verzoek aan de af- deeling om de wijkverpleegster zuster Kok ongevraagd ontslag te verleenen, wegens den reeds overschreden 55-jarigen leeftijd. De afdeeling gevoelt hier echter niets voor, omdat, genoemde zuster ha/xr werk nog uitstekend verricht. Deze werkzaamheden zullen door een jongere kracht niet beter kunnen worden verricht. Wanneer geen gehoor zal worden gegeven aan het. verzoek -van de Prov. Commissie om Zuster Kok te •ontslaan, zal het subsidie voor de .afdeeling in gevaar komen. Opgemerkt werd echter, dat. hoewel de afdeeling gaarne het con tact met de Prov. comm. wenscht te onder houden, dit laatste geen bezwaar zal zijn, daar de afdeeling geen subsidie geniet omdat ze deze tot nu toe niet behoeft. Aan den Minister van Sociale Zaken werd daarom een verzoek gericht, om goedkeu ring, dat Zuster Kok tot haar 60ste jaar in functie blijft, dus tot 1939. Inmiddels werd deze goedkeuring verkregen. Het voorstel om aan de Prov commissie te berichten, dat Zuster Kok tot 1939 in dienst blijft, mede in verhand met de te verwachten reorganisatie van de afdeeling, wordt aangenomen. Uit het financieel verslag blijkt, dat' het yoordeclig saldo bedroeg f -458.75. 1 Hierna volgt voorlezing van het rapport van dé alg. vergadering door den heer Pluister, Burgemeester van Nieuwe Niedorp Hierna volgt een causerie door Zuster Kok over haar ondervindingen en haar werk, van verschillenden aard over de afgeloopen 19 jaren, dat zij als zoodanig werkzaam is geweest. Spreekster resumeert wat in die 19 jaren zoo zeèr is verbeterd. De hygiëne, voeding, de woon- en slaapgelegenheid, verbeteringen o.m. door de thans bestaande woningwet werd bevorderd. Voorts betoogt spr.' dat vooral in dezen financieel moei lijken tijd de verecniging huiszorg van groot belang is. Ook de vacantiekolonie, tot uit zending van het zwakke kind is van niet te onderschatten belang. Ook in Oude Nie dorp, zegt spr. zou een commissie tot uit zending zeer op zijn plaats zijn, niet in het minst met het oog op de vele kinde ren in 't Veld en Zijdewind. Ook de zuigelingenzorg mag niet uit het oog worden verloren. De plaatselijke genees- hecren zijn hiervoor steeds op bepaalde da gen en uren kosteloos te consulteeren. Voorts getuigt spr. van de goede outillage van bet Witte Kruis-magazijn en wijst zij op de bad inrichting. waarvan een druk gebruik wordt gemaakt en waar men voor slechts 10 cents een warme douche kan nemen. Het doet spr. groot genoegen te hebben vernomen dat ook in Zijdewind plannen in voorbereiding schij nen te zijn tot oprichting van zoo'n badin richting. Ten slotte wijdt spr. nog eenige woorden aan den bij genoegzame deelname, te hou den cursus voor huiselijke verpleging te 't Veld. Gezien de groote belangstelling, die hiervoor in Nieuwe Niedorp bestaat, gelooft spr. dat ook hier in 't Veld hiervoor belang stelling zal bestaan. Zuster Kok is bereid deze cursus, welke gratis is, te geven. De voorzitter brengt zuster Kok dank voor haar nuttige en leerzame uiteenzetting. Hierna wordt door Dr. Postma van Oude Niedorp een lezing gehouden over Engelsche ziekte of Rachitis Sper. zet in een helder betoog uiteen dat deze ziekte, wier bestaan en bestrijding, zoomede de voorkoming hier van voorheen een probleem was, thans prac- tisch niet meer behoeft voor te komen. De ziekte is op zich zelf niet gevaarlijk, doch bijv. gecompliceerd met. longontsteking wel, daar in dit geval de kinderen, die daaraan lijden, geen voldoenden weerstand hebben om er door te komen. De Engelsche ziekte openbaart zich door weekheid van hét gebeente en slechte ge steldheid van het gebit. Thans hebben de medici vastgesteld, dat dit euvel radicaal kan worden voorkomen of genezen, door toevoeging reeds in de prille jeugd van be paalde stoffen, n.1. vitaminen D, welke o.m. voorkomen in melk, eieren, gist en lever traan. Dat de inwerking van de zon hierop van het grootste belang is, bewijst wel het feit, dat in de warmste streken Engelsche ziekte niet voorkomt. Spr. spoort aan tot veelvuldig gebruik van levertraan door kin deren. Dat thans minder dan vroeger de Eng. ziekte, voorkomt, schrijft spr. voor een groot 'deel .tóe, aan. d(j verbeterde wonLngtoestandqn én hygiëne .alsmede aan - meer doelmatige voeding. Naar aanleiding, van het besprokene wor den eenige vragen gesteld welke naar ge noegen worden beantwoord, waarna de voorzitter Dr. Postma hartelijk dank zegt voor zijn leerzame uiteenzetting. Na rondvraag volgt sluiting. Z1JPE BURGERBRUG. OUDERAVOND. Afscheid juffrouw Kuiper. Donderdagavond 29 April werd alhier een Ouderavond gehouden. Om half acht opende 't Hoofd der School de heer Smelik, met een hartelijk woord van welkom aan de meer dan 100 opge komen ouders en oud-leerlingen. De avond stond in het teeken van afscheid. Namens de oudercommissie voerde de heer C. Kok het woord. In een geestig en toch ook zeer mooi woord schetste hij de groote liefde van 't kind voor de onderwijzeres, die na 9 jaar hier haar plicht niet groote nauw gezetheid te hebben vervuld, de' school ver liet, wegens aanstaand huwelijk. Hij sprak de groote dankbaarheid der ouders uit en wenschte haar veel geluk toe in haar nieu we woonplaats en haar toekomstige huis houding, waarna hij haar een fraaie palm aanbood. Na deze rede kwam Mei. Kuiper zelf aan het woord. Veel teleurstellingen, maar ook veel heerlijke oogenblikkcn had haar werk haar gebracht. Ze was dankbaar gestemd voor 't vertrouwen van de ouders en dank te voor het haar aangeboden cadeau en vooral voor hetgeen de heer Kok haar o.a. zei. dat men haar in Burgerbrug niet zou vergeten. Daarna trad een harer oud-leerlingen, mej. A. Kapitein, naar voren. Zij dankte haar onderwijzeres voorhaar onderwijs, maar ook vooral voor haar hartelijk mee leven met baar leerlingen en bood haar namens de oud-leerlingen een cadeau aan. Daarna las mevr. EriksAppel een ge dicht voor, waarin ze dank en hulde niaar ook weemoed liet uitkomen, nu de 1ste Mei juffr. Kuiper er niet meer zal zijn. De onderwijzeres dankte ook haar voor haar sympathie. Hierna nam het hoofd der school, de Keer Smelik, het woord en schetste ons de goede verstandhouding die er steeds tusschcn het personeel heerschte. Het Hoofd was de on derwijzeres daarvoor zeer dankbaar. Haar taak vervulde zij op een wijze, zooals men zelden vindt en spreker vond 't vertrek van juffr. Kuiper voor de school een groot ver lies. Verdor wenschte hij haar veel geluk toe. Op haar beurt bedankte juffr. Kuiper hem voor zijn leiding en vriendelijkheid, haar steeds bewezen. Daarna namen eerst de oudleerlingen af scheid van hun onderwijzeres en nadat de ouders 't werk hadden bezichtigd, waarbij vooral het prachtige handwerken van de kinderen, de aandacht van de dames vroeg, namen, na.sluiting, ook de ouders afscheid van juffr. Kuiper. ST. MAARTENSBRUG. Naar wij vernemen, werd het sinds jaren bestaande Polderhuis met toestemming van Gedeputeerde Staten verkocht aan de N.V, Dekkcr's Veevoeder- en Tvunstmesthandel al hier. U wenscht een mooie Wij ontvingen een collectie die niet te over treffen is. Een uitgebreide serie OVERHEMDEN in elke gangbare maat en van de bekende voortreffelijke kwaliteit. ZELFSTRIKKERS en SOKKEN in de nieuw ste dessins. ZOMER-ONDERKLEEDING SPORTKOU SEN - POLO SHIRTS, enz. U koopt deze artikelen zeer voordeelig bij IJMPIDEN. SCHAGEN. PLAATSING SLUITSTEEN IN DE AMBTSWONING VAN DEN BURGEMEESTER. J.l. Vrijdagmorgen werd de laatste steen, de z.g. sluitsteen, gelegd in de nieuwe ambts woning voor den Burgemeester dezer ge meente, waarmede dus de eigenlijke vol tooiing van het bouwwerk plaats vond. Voor het bijwonen van deze gebeurtenis waren verschillende personen uitgenoodigd. Behalve de heer en mevrouw Breehaar^ hun dochtertje, de Wethouders en de Secre taris der gemeente, waren op het terrein bij de ambtswoning aanwezig: mej. A. King ma en de heer Muller voor de aannemers firma Kingma en Zoon. de architect de heer Wieger Bruin, de opzichter de heer A. P. Borst, de wd. Gemeente-opzichter de heer C. de Leeuw, de heer Dekker namens de fa. De Vries uit Alkmaar, de onder-aanne mers de heeren Jb. Veeter, K. Zwart, J. Kruit, benevens de heer Van Tienhoven, Inspecteur van het P.E.N. Voordat tot de plaatsing van de sluit steen werd overgegaan, heette de Burge meester de aanwezigen welkom. Spreker richtte woorden van dank tot het Gemeente bestuur voor het besluit tot den bouw van deze woning en voorts tot de aannemers, de onder-aannemers, den architect, den da- gelijksche opzichter en voorts tot allen, die op eenigerlei wijze aan de totstandkoming van het bouwwerk hadden medegewerkt. Spreker uitte pok namens mevrouw Bree baartzijn groote voldoening over de wo ning, die zoowel gezellig als geriefelijk is on geloofde wel te mogen constateeren, dat de architect er volkomen in is geslaagd een gebouw tot stand te brengen overeenkomstig de daaromtrent bestaande bedoeling, n.1. dat de ambtswoning is eenvoudig en be scheiden, doch tevens zoo, dat er stijl en lijn inzit, waaruit kan blijken, dat zij een zekere standing vertegenwoordigt. r Bij deze woorden .bood .de Burgemeester den vertegenwoordiger van de fa. Kingma een enveloppe met inhoud aan. bestemd voor het personeel, terwijl den dagelijksch opzichter, den beer Borst, een kistje si garen werd geoffreerd. Vervolgens werd enkele minuten voor 'half 12 door het dochtertje van den lieer en mevr. Breebaart de sluitsteen geplaatst, welke tot opschrift draagt „Deze sluitsteen werd gelegd door Annie Breebaart, oud 6 jaar, op 30 April 1937." Het gezelschap begaf zich hierna naar het Raadhuis, waar een verversching werd aangeboden. Ten Raadhuize voerden nog het woord de beide Wethouders, de heeren G. van der Sluys en C. Nannis, die Burge meester en mevrouw Breebaart hartelijk ver welkomden als ingezetenen van de gemeen te Zijpe en den wensch uitspraken, dat bei den zich in hun nieuwe omgeving in alle opzichten thuis zullen gevoelen. PETTEN. Nadat Donderdagmiddag in een korte plechtigheid leerlingen en onderwijzend per soneel afscheid hadden genomen van den scheidenden onderwijzer, den heer S. Bak ker, vond 's avonds ccn druk bezochte Ou deravond plaats, waar dit afscheid eveneens de hoofdschotel van de agenda vormde. De heer Geensen vertolkte de gevoelens van de ouders, gewaagde van de 7 jaren, in welke de heer Bakker zijn beste krach ten aan het onderwijs had gegeven en waarbij hij de toegenegenheid zijner leerlin gen wist te verwerven. Uit erkentelijkheid voor diens toegewijde plichtsbetrachting en ter herinnering aan Petten bood spr. na mens de Oudercommissie een fraai boek werk aan. De heer Bakker sprak een kort dankwoord. De heer Jansma rapporteerde omtrent het kweekelingenfonds. Naast de gemeentelijke subsidie a f 150 was nog minstens een ge lijk bedrag noodig om tot aanstelling van een kweekeling met akte te kunnen over gaan. Hij vertrouwde, dat wanneer te zijner tijd een beroep op de ingezetenen en in de eerste plaats op de ouders van schoolgaan de kinderen zou worden gedaan, dit beroep niet tevergeefsch zou zijn. De Oudercommissie kreeg opdracht om nadere plannen uit te werken. Nadat de heer Geensen zijn tevredenheid had geuit over het werk van de tandver- zorging, volgde bestuursverkiezing. In de vacature mevr. VriesmanHollan der, die, waar ze geen schoolgaande kin deren meer had, moest uittreden, werd mevr. Hooglandde Grnaff herkozen. Bij de rondvraag richtten de heer M. Breed en H. S. Eriks nogmaals woorden van dank tot'den heer Bakker, waarna de voor zitter tot sluiting overging. De heer Akkerman, onderwijzer te Schoorl, is aangesteld als kweekeling met akte aan de O. L. school te Petten. 'f ZAND ONGEVAL. De timmerman J. Ursem, woonachtig te Oude Niedorp cn werkzaam bij het nieuw te bouwen woonhuis voor yeearts Dekker had het ongeluk hoven uit dén nok van het spantenwerk naar beneden te storten. De rnan kwam hierbij met het hoofd togen oen muur terecht. Na door Dr. Bocrma Ie zijn verbonden is liet slachtoffer, hetwelk bovendien over inwendige pijnen klaagde, naar zijn woning vervoerd. TVIERINGEN Onderwijs. Tot tijdelijk onderwijzer aan de O. L. school te Oosterland, is wegens ziekte van het hoofd dier school benoemd de heer N. H. Bier steker te Den Helder. Aanbestedingen. Op 19 Mei a.s. zal worden aanbesteed den bouw van 46 boerderijen in den Wieringer- meerpolder. Op denzelfden datum het wijzigen van het buitenbeloop van den afsluitdijk der Zuider zee tusschcn Kornwcrdcrzand en de Friesche kust met bijkomende werken. Burgerl. Stand 930 April 1937. Geboren: Grctha, dochter van S. Wagema- ker en T. de Haan. Martinus, zoon van S. Gorter en G. Lont. Aaltje Lutske, dochter van R. Akkerman cn A. Visser. Agatha Geertruida, dochter van M. Kaptein en T. Dokter. Willem Wicbe, zoon van G. v. Wijk en E. Spiegelaar. Ilillechicn, dochter van II. Veenkanip en E. Balkema. Ymkje, doch ter van S. Dijkstra en G. Rinia. Ondertrouwd: S. Popnia en F. de Jong. N. H. Klomp en Chr. Metselaar. Gehuwd: A. Hoogcsteger en T. Blaauboer. W. H. Engel cn M. J. A. van Roessel. J. de Beer en G. de Reus. P. L. Vroonc en A. C. Terwoert. Overleden: (te Den Helder) Bregtje Cor- nelia Nieuwenburg, 3 jaar. G. Timmerman, 69 jaar, echtgenoot van T. de Vries. Lamme- chicn Bugel li jaar. (Te Alkmaar) P. Kaan, m. 72 jaar, echtg. van G. Lont. BERDEN De U.L.O, op de Schoolwedstrij- den. Het succes, hetwelk de drie elftallen van onze gemeentelijke U.L.O. school op de schoolwedstrijden te Alkmaar boekten, was helaas slechts zéér matig. Het eerste elftal, dat eenige weken geleden tegen H.B.S. 2 speelde, bracht er het nog wel het beste af. Immers, toen het einde werd gefloten moest verlengd worden, omdat de stand nog altijd dubbel blank was. Ook in de verlenging ge lukte het geen der partijen, te doelpunten en moest de wedstrijd door het nemen van strafschoppen worden beslist. Aangezien H.B.S. deze alle benutte en de U.L.O. er één miste, was het eerste elftal der U.L.O. uit geschakeld. Jammer, dat op deze manier moest worden verloren, omdat hierdoor het beste elftal uit den strijd raakte. Want, wat te zeggen van U.L.O. 2 en U.L.O. 3, die zich in den eindstrijd hadden gewerkt? Maar die eindstrijd werd voor beide elftallen zoo'n desillusie, dat we maar beter doen, over het. vertoonde spel niet uit te weiden. In de ochtenduren verloor U.L.O. 3 met liefst 130 van het derde elftal der Alkmaarsche U.L.O. school. De jeugdige doelverdedigcr. Dik Blokker, hield wat er te houden was, maar stond machteloos tegen de overmacht, 's Middags deed U.L.O. 2 het al niet veel beter tegen U.L.O., Alkmaar 2. Ook in dezen wedstrijd wisten de Berger jongens geen enkel doelpunt te scoren, ter wijl de Alkm&arders tot achtmaal toe Dik Bakker passeerden. In dezen wedstrijd speelde vooral het physiek der Alkmaarsche jongens een groote rol. De kleine voorhoede der Bergenaren bleek tegen de veel groo- tere tegenpartij niet opgewassen. Een volgend jaar beter, hoor jongens! HARENKARSPEL DIRKSHORN. Arm gebroken. Toen de heer P. Manneveld deze week bij den heer Francis te Woudmeer eenige werk zaamheden verrichtte aan de electrische ge leiding, brak eensklaps de trap en kwam M. zoo ongelukkig te vallen, dat hij zijn arm brak. Schaken. Uitslag van partijen gespeeld voor de competitie. Wit: Zwart: F. BerkhouwerL. Meinema 01 P. Hoeve—G. de Leeuw 1—0 P. TijsenCh. Baptist 10 Jb. BakkumW. Bakkum 01 P. DamG. Ruiter 01 Jn. BakkumA. van Dijk 10 P. BurgerP. veter 10 LANGENDIJK Een verzoek aan den Regeerings- commissaris om spoedige uitkee- ring van den tulnbouwsteum Naar wij vernemen, heeft het Kringbest uur van den kring Langcndijk van den Nederl. Tuindersbond dezer dagen een verzoek schrift verzonden aan den Regeeringscom- tnissaris vor den Tuinbouw, om in ver band met den benarden toestand der tuin bouwers zoo spoedig mogelijk een voor- schot-uitkeering te doen op den tuinbouw- steun over de eerste drie maanden van het jaar 1937. In dit adres wordt duidelijk de noodtoestand van de tuinders in bet licht gesteld. Vermeld wordt, dat de tuinders op deze steunuitkeering zitten te wachten; verschillende stukken land moeten wegens geldgebrek onbemest worden beplant, ter wijl het geld voor het noodzakelijk levens onderhoud ontbreekt. Hopelijk heeft dit verzoek tot gevolg, dat de langverwachte en reeds eenige malen in uitzicht gestelde steunuitkeering spoedig wordt uitgekeerd. Het is noodig! BROEK OP LANGENDIJK. Verontreinigen van slooten. Waar volgens de politie-vcrordcning het ten strengste verboden is, om afval van pro ducten in het water te werpen, daar deze niet alleen het waler verontreinigen, maar ook een ondragelijken stank verspreiden, hetwelk voor de gezondheid groote gevaren met zich medebrengt, is het ten zeerste ge- wenscht, het afval op de daarvoor bestemde plaatsen achter de veiling in het Zuiderdcl neer te werpen. Verkiezing ambtsdrager. In de vacature varb wijlen den heer K. Bak is tot ouderling van de Ned. Herv. kerk gekozen, de heer G. Strijbis. Vergadering tomatenkweekers. Onder leiding van den heer S. de Boer Kz. werd een vergadering met tomatenkweekers gehouden in het befaalkantoor, ter bespre king van de werkwijze, het veilen van het Werklieden namen bQtijds de vlucht. Gistermiddag omstreeks half vier is in de Cascïnefabriek van den heer Brinkers brand uitgebroken in een drooginstallatie tenge volge van kortsluiting in een motor. De groote rookontwikkeling gaf den brand een dreigend aanzien, en de werklieden, die in deze fabriek welke op de eerste verdie ping vaneen nieuw zwaar betonnen ge bouw is gelegen, werkzaam waren, namen haastig de vlucht. De brandweer van Zoctcrnieer, die weldra aanwezig was, tastte met vier stralen op de waterleiding het vuur aan. Groote hoeveel heden water werden op den brand gestort, waarvan de haard door de zware rook, on zichtbaar cn niet te hereiken was. In het gelijkstraatsche gedeelte, waar de N.V. Zcclandia, eveneens onder directie van den heer Brinkers staande, roomboter ver vaardigt, dekte men de motoren af en bracht men de voorradeb naar elders. Evenwel liet de zware betonnen vloer niets door, zoodat hier geen schade werd werd aangericht. Boven werd een halve drooginstallatie een prooi der vlammen, terwijl groote voor raden caseïne rook- en waterschade opliepen Het verderop gelegen kantoor en het ma gazijn werden niet door den brand aange tast. Hoewel terstond met het opruimings- werd aangevangen, rekent men toch, dat het bedrijf veertien dagen gestagneerd zal zijn. Verwacht kan worden, dat de werk lieden van het getroffen bedrijf in andera adeelingen van de vennootschap aan het werk zullen worden gehouden. Verzekering dekt de schade. CONTACT TUSSCHEN DE GENERALE STAVEN VAN DUITSCHLAND EN ITALIË. Von Blomberg toch naar Rome? Er is thans opnieuw sprake van een reis van von Blomberg naar Italië. Men heeft al le reden om aan te nemen, dat de Duitsche minister niet zou komen ter voorbereiding van een militair bondgenootschap, maar om een contact tusschen de generale staven in. te leiden door besprekingen met Italiaan- sche technici. product en wat daar meer mee in verband staat. Als eerste punt werd aan de orde gesteld het en bloc veilen tot een maximum van 4300 Kg. zijnde een wagonlading. Gevraagd werd of dit kwantum nog veel werd afgenomen. Meegedeeld werd dat zulks minder is dan voorheen, daar er niet veel handelaren op Duitschland zijn, die invoer-bewilliging heb ben voor een gehecle wagon, zoodat meer gemengde wagons geladen worden. Jammer is het dat in den eersten tijd wanneer de tomaten er zijn, hier geen andere producten geteeld worden, zooals bloemkool, komkom mers, sla, bospeen, enz., want daardoor kun nen verschillende orders hier niet uitge voerd worden. Besloten werd echter het en bloc veilen weer toe te passen, terwijl op de partijen een strenge keur zal toegepast worden. De heer C. Duif Jz. werd wederom aange steld als uitvoerder en sorteerder. De kosten van het sorteeren, ophalen, enz. zullen bedragen als volgt: per auto f 0.60, per motor f 0.50 en wanneer ze door den tuinde-r zelf gebracht worden f 0.371/* per 100 K.G. Huur voor plukkisten, sorteermachine, enz. werd bepaald op f 0.10, vorig jaar f 013. Een vergoedingsprijs van 2 cent per kist voor het papier, zal geheven worden voor datgene, wat afgenomen wordt voor het binnenland, terwijl de kisten weer Inge leverd kunnen worden. Aanbevolen werd de kassnijboonen bier te veilen, daar do gemaakte prijzen ten vo- rigen ja re best de concurrentie konden- doorstaan met andere veilingen. De partij en zullen op naam worden geveild. Evenals voor meerdere producten is de binnenland- sche handel ter veiling wel zoo goed ver tegenwoordigd. dat men niet naar andere veilingen behoeft te gaan. Besloten werd tevens een paar praat.avon- den te houden over het kweeken van drui ven en wat daarmee in verband staat, daar uit het aanvoeren van dit product wel is gebleken, dat op dit gebied nog veel be leerd kan worden. De heer P. Kool van het demonstratie- bedrijf stelde zich beschikbaar deze avon den te leiden. OUDKARSPEL. Hoewel het eerêt in de bedoeling lag slechts één uitvoering te geven met de kin deroperette „De stukgedanste Balschoentjes" heeft de operetteclub Caecilia besloten, ter dekking van de vele onkosten aan zoo'n uitvoering verbonden, nog één uitvoering te geven en wel op Hemelvaartsdag. Het bekende Hemelvaartsdag-bal van den heer is kan evengoed doorgaan, daar de operette niet zoo veel tijd in beslag neemt. Ongetwijfeld zullen velen, na het succes van de eerste uitvoering, deze aardige ope rette, welke op zoo buitengewoon aardige wijze door de kleintjes wordt voorgedragen gaan zien (Voor verdere bijzonderheden zie men de adv.) HOOGWOUD ONGEVAL Een ernstig ongeval overkwam Donder dagavond onze plaatsgenoot de jongeheer L. de Maijer. Na afloop van zijn werkzaamheden begaf de Maijer zich met paard en kar over de Veenhuizerbnig. Bij het neer rijden hier van begon het voertuig plotseling te slin geren, waarbij de Maijer over den grond viel, en de kar over het lichaam kreeg Bewusteloos bleef het slachtoffer liggen en werd vervolgens naar zijn woning ver voerd. Onmiddellijk werd de dokter gewaar schuwd. De ongelukkige was aan hoofd en boenen, ernstig verwond.

Schager Courant | 1937 | | pagina 11