Go Ahead-Bc Quick 1-2 Feijenoord-PSV 6-1 Het voorloopig programma voor a.s. Zondag De internationale twee-daagsche zwemwedstrijden te Rotterdam Berger Sportvereeniging Het eerste elftal verliest den beslis singswedstrijd om het kampioen schap in A met 31. Het eerste elftal van BSV trok gister, ver gezeld van een kleine honderd supporters naar Krommenie, om aldaar op het neutrale KVV-terreln den beslissingswedstrijd om het kampioenschap in 1 A tegen ZFC 4 te spe len. De Bergenaren hebben het helaas niet tot een overwinning kunnen brengen en verloren met 31. Laten w\j beginnen met te zeggen, dat de Zaandammers de beide zoo kostbare punten volkomen hebben verdiend. Hun spel stond technisch op een hooger peil, terwijl er ook beheerschter en rustiger werd gespeeld. De kracht der Zaandammers zat in de mid denlinie en in de achterhoede, waar haast geen doorkomen aan was. Vooral de midden linie bleek haar taak volkomen te verstaan, verwaarloosde nimmer haar verdedigende taak en trok indien zulks noodig was ook mee naar voren. En juist hierin zat het groote verschil met Bergen. Peetoom heeft als spil niet voldaan; weliswaar deed hij dikwijls zeer nuttig werk op het middenveld, doch beging de fout een voudig te blijven staan als hem den bal af handig werd gemaakt. Jan Ludding op de rechtshalf backplaats ging mank aan hetzelf de euvel. Bovendien speelden de kanthalfs een meer verdedigend spel, waardoor er onophou delijk een gaping van belang ontstond tus- schen voorhoede en middenlinie. De backs van BSV hebben een zeer goeden wedstrijd ge speeld. Vooral de adspirant Arie Urbanus heeft keer op keer prachtig werk gedaan. Jan Halff in het doel was prima en heeft heel wat eruit gehouden. Jammer van het tweede doel punt van ZFC dat door effect van den grond over z'n hand heen in den hoek verdween. Wat de voorhoedes betreft was ongetwij feld het positie kiezen van de Zaandammers beter, al maakte de aanval geen al te groot- schen indruk. Bij BSV beging men vooral na de rust de groote fout het spel veel te kort te houden. De vleugels werden slechts sporadisch aan he.t werk gezet. Henk Plomp kreeg op de rechtsbuitenplaats-slechts luttele ballen toegespeeld. In deze linie waren o.i. Hoogvorst en Ab v. d. Berg de spelers, waar nog 't meest van uitging. Middenvoor Koster werd teveel op z'n huid gezeten, om ook maar één oogenblik gevaarlijk te worden, terwijl Jac. de Groot alle balcontrole miste. Vobr- de rust was het een mooie open strijd er werd vlug gespeeld en dikwijls ook zeer goed. Al dadelijk bleek, dat doelpunten duur zouden zijn, beide partijen gaven elkander bit ter weinig toe, al .waren de aanvallen 'der Zaandammers dan ook iets gevaarlijker. Toen de rust met blanken stand inging, gaf dit de verhoüding o.i. goed weer en viel er van den einduitslag nog niets te zeggen. In die eerste helft werden door beide partijen eenige juweeltjes van kansen gemist. Na de pauze dachten we zoowaar, dat Koster al dadelijk na den aftrap een doelpunt zou maken. Hij passeerde snel en handig drie verdedigers, doch zijn' schot faalde. Geruimen tijd bleef daarna ZFC sterk in' het offensief en werd Bergen teruggedrongen. In deze periode vooral toonde Urbanus zich een speler van klasse en redde keer op keer in de meest hachelijke oogenblikken. Maar ook aanvoerder Beeldman bleek solide te zijn. ZFC had het eerst succes, toen na een algemeenen aanval een corner werd geforceerd. Deze werd mooi voor het doel geplaatst; er volgde eenig geharrewar, waaruit de middenvoor, hoog opspringend den bal langs Jan Halff kopte. Toen kwam plotseling de ware geestdrift bij BSV erin. En inderdaad nog geen vijf minuten later was Koster doorgebroken en werd toen door een der backs tegen den grond gewerkt. Strafschop! Jaap Tuyn plaatste zich achter den bal, er volgde een knal en het was 11. Tenminste, dat dachten we. Er was ech- ter een overtreding begaan en de strafschop moest worden overgenomen. Ook nu weer scoorde Tuyn meteen vervaarlijken kogel. Weer gelijk dus. De moed in het BSV-kamp herleefde én onder luide aanmoedigingskreten trokken de Bergenaren herhaaldelijk ten aan val. Nog een kwartier te spelen; het kon dus nog! Hoe geheel anders kwam het uit. Vijf minuten later kreeg de rechtsbuiten, die voor de zooveelste maal geheel vr|j stond, den bal. H\j loste een hard en laag schot. Keeper Halff viel uit, wildo het leder grijpen, doch door grondeffect sprong de bal over z'n hand heen in het doel, 21 voor ZFC. Hierna was BSV een geslagen team. Inplaats nu alles op den aanval te zetten, trok de middenlinie zich terug met als gevolg, dat er nog een derde doelpunt voor de Zaandammers bijkwam. Zoo eindigde deze emotioneele strijd in een ver diende zege voor ZFC. Eén ding moet ons toch nog van het hart. n.1. het feit, dat de Bond nog maar steeds geen middelen weet te vinden om paal en perk te stellen aan het doen medespelen van z.g. algemeene reserves. Het is toch te gek, dat een Rep. die in de degradatiewedstrijden van ZFC medespeelde in de eerste klasse K.N.V.B. en zelfs schitterde, nu mede kon doen in de le klasse Noord-Hollandsche. Ook v. d. Ing en v. d. Oever speelden in het afge- loopen seizoen herhaaldelijk in het eerste elf tal. Tegen dergelijke elftallen is voor kleine clubs niet te vechten! Schagen combinatie D.O.S.K.O. I 5-1 Faus blinkt uit. Twintig minuten over twee ving bovenge noemde wedstrijd aan onder leiding van den heer Anneveld't. Oudesluis begint uitstekend, maar is tegen de achterhoede Everts. Middel beek en De Wit niet opgewassen. Na onge veer tien minuten spelen geeft Grootes een keurige strakke voorzet, welke doQr Joop •Faus keurig netjes wordt opgevangen en vrygespeeld. Het daarop volgend schot wordt door keeper Wind op uitstekende wijze corner geslagen. Deze levert niets op. De Oudesluizers krijgen een mooie kans om de leiding te ne men als Slikker gedeeltelijk mist en de bal voor de voeten van hun linksbuiten komt, die het klaar speelt op eenige meters voor Everts staande nog naast te schieten. Everts' con frater aan de andere zijde, krijgt even meer werk dan hij. Op uitnemende wijze verwerkt keeper Wind verschillende schoten. Verleerd is hjj het nog niet! Op een gegeven moment, toen reeds 34 minuten in de eerste helft was gespeeld, stapte Faus listig over den bal heen. waardoor twee Oudesluisers tevergeefs naar hem toe te loopen. Grootes zet daarop scherp voor en Dick Schoorl kogelt onhoudbaar voor keeper Wind den bal in het net. 1—0. Geen minuut daarna weet Peetoom zich uitstekend vrij spelen en zendt een schot in. dat zoo hard is, dat de bal van het ijzerwerk op den grond springt en vandaar tegen den onder kant van de lat het veld weer in. Een prach tig doelpunt, dat echter tot veler verbazing niet werd toegekend, omdat de arbiter het niet gezien zou hebben. Jammer voor Peet oom. het was een 18-karaats doelpunt, zoo als we maar weinig zien. Mooi wordt er thans door Schagen gevoetbald. Het samenspel vlot goed. waartegen de Oudesluisers iets te kort komen. Enkele minuten voor de rust een uit muntend driehoekspel van Ruig en Schoorl. Laatstgenoemde zet afgemeten voor het Dosko-doel, waar. Faus gereed staat en met een uitstekenden kopbal via keepers handen Schagen's voorsprong vergroot. 20. Na de rust is nog maar enkele minuten ge speeld als de D-achterhoede verzuimt Grootes af te houden als Schoorl heeft voorgezet. Met een hard schot passeert Grootes keeper Wind ten derde male. 30. De Schagen-combinatie is thans steeds sterk in den aanval. Een voor zet van Grootes wordt door Joop Faus in eens op zijn slof genomen en aleer keeper Wind in kan grijpen, ligt de bal reeds in het net. 4—0. Jo Faus had voor dit prachtig ge scoorde doelpunt een applausje in ontvangst te nemen, wat h(j zeker verdiende. Als Faus even daarna uit een voorzet van Schoorl den bal tegen het houtwerk heeft gekopt, valt D. uitstekend aan. Even wacht De Wit te lang met ingrijpen en op kalme wijze scoort Dosko het verdiende tegenpunt. 41. De Schagen-voorhoede vindt het nog niet genoeg. Onophoudelijk wordt de D.-defensie aan den tand gevoeld. Voorloopig blijven ze de geel zwarten den baas. maar als Faus op onver wachte w\jze hard inschiet, ligt de bal al achter keeper Wind, voordat deze een hand naar den bal heeft uitgestoken. 51. Oude sluis zet nu nog eens alles op alles om den achterstand kleiner te maken, maar tegen Middelbeek c.s. kunnen ze weinig uitrichten. Met onveranderden stand breekt het einde aan. De Schagen-combinatie heeft uitstekend spel laten zien. "Voor de rust werd er door de halflinie slecht geplaatst. Het goede werk harer voorhoede heeft hen tenslotte het besef gegeven ook meer aandacht hieraan te geven en na de rust was het dan ook stukken beter. luiilimt fouten van keeper Halle. Be Quick heeft ook den tweeden wedstrijd tegen Go Ahead gewonnen, ditmaal echter niet door een sprekende meerderheid, maar door twee kapitale fouten van doelman Halle, die den Groningers daarmede twee doelpun ten cadeau gaf. In de eerste helft plaatste Wilkins den bal na ruim 25 minuten met een boog in den doelmond en Halle. die ten onrechte meende, dat het leder over de lat zou gaan, stak er geen hand naar uit. Tot zijn grooten schrik zag hjj den bal in den rechter bovenhoek ver dwijnen en schonk den gasten daarmede de leiding. Het duurde echter niet lang of Th. de Kreek bouwde een aanval op langs den rechtervleu gel en werkte hem op keurige wijze af. Wa genvoort gaf een voorzet en onhoudbaar schoot De Kreek het leder in het net. Er wa ren toen ruim dèrtig minuten gespeeld. Go Ahead was den tegenslag dus spoedig te boven en zou bijna een voorsprong nemen, toen De Vries op het Groningsche heiligdom af rende en buiten bereik van Wachters tegen den paal schoot. In de eerste helft kwam echter geen ver andering meer in den stand, zoodat de strijd bij het begin van de tweede helft nog volko men open was. De Deventenaren pakten dadelijk energiek aan en wanneer Wagenvoort den door De Vries hard voorgezetten bal niet had gemist, zou het er minder goed voor de gasten hebben uitgezien. De Be Quick achterhoede met Pienter aan het hoofd gaf echter geen krimp en retour neerde het leder telkens. Daarbij, deden de Groningers dikwijls gevaarlijke uitvallen en toen Roelofs in de vijftiende minuut een duel met Bljjham te ver doorvoerde en den bal kwijt raakte, loste Hazeweyer een lagen schuiver. Tot niet geringe verbazing van de 'duizen den toeschouwers viel Halle over het leder heen, zoodat Be Quick opnieuw de leiding had, om die, zooals later zou blijken, niet weder af te staan (12). Want wat Go Ahead ook daarna probeer de en hoe ver het de gasten ook in de ver dediging dreef, steeds ontkwam het Groning sche doel, zij het soms op zeer fortuinlijke wijze, aan een tegenpunt. Van dit oogenblik af is het een voortdu rende strijd geweest tusschen de hechte Gro ningsche defensie en den weinig productieven aanval der thuisclub, die bovendien nog met pech te kampen had. Zoo voorkwam de slecht ste midden^peler van de gasten, de invaller Kotte tweemaal een zeker schijnend doe'l- punt, toenWachters reeds gepasseerd was. Een woord van lof mag echter niet onthou den worden aan Pienter, die met hoofd en schouders boven zijn partners uitstak en het Deventer binnentrio geregeld in bedwang wist te houden. Nu dient gezegd, dat Go Ahead's midden voor Herman Koopman het hem niet lastig maakte door zijn slappe spel, doch onder an dere omstandigheden zou hjj een rol van bé- teekenis hebben vervuld. Hjj werd goed geassisteerd door Ten Wolde, terwjjl in de middenlinie eveneens veel werk werd verzet, behoudens dan en voornamelijk in de eerste helft door den invaller. De Groningsche aanval was voor de rust gevaarlijker dan daarna. De buitenspelers, speciaal G. W. Blijham, brachten snel op en gaven menigen goeden voorzet, maar - hier stond het binnentrio tegenover een sterke defensie, die een vlotte combinatie vooral onmogelijk maakte. Van fraai positiespel heeft men in deze ontmoeting dan ook niet dikwijls kunnen ge nieten. Wel werden de attaques soms vlug uitgevoerd en hadden zij niet zelden een ge vaarlijk karakter, doordat zij. steeds over de vleugels werden uitgevoerd. Go Ahead heeft de nederlaag te wijten aan twee ernstige fouten en aan tekortkomingen in de voorhoede, welke niet bjj machte is doel punten te maken. Aan de middenlinie lag het zeker niet, zelfs nadat Jan Halle na 25 minuten reeds moest uitvallen wegens een enkelblessure, stond deze linie met den invaller-spil J. Koopman, een nog jeugdig speler uit het tweede elftal, haar mannetje. Over het verloop van den wedstrijd nog het volgende: Spoedig na het be§m jneet Ten Wekk *eh uit eenige lastige situaties redden door het veroorzaken van drie hoekschoppen, welke echter geen resultaat opleveren, doordat Pien ter den bal met het hoofd retourneert. Go- Ahead blijft voorloopig het meest aanvallend, hoewel Be-Quick door de snelle uitvallen steeds de aandacht blijft vragen. Ni,et zoodra is Jan Halle uitgevallen, of de Groningers nemen op vrij fortuinlijke wijze de leiding, maar Th. de Kreek brengt enkele minuten later al de partijen op gelijken voet (1—1). In den Deventer aanval wil het overigens niet vlotten, doordat de middenvoor niet actief genoeg is en te weinig aan het spel deelneemt. Het gevolg hiervan is, dat Be- Quick den aanval, meer dan tot nu toe het geval is geweest, kan steunen en als Blijham weer eens een voorzet geeft en Halle den oal terugslaat, staat Hazemeijer klaar om te schieten. Goldenbeld kopt den bal echter uit den doelmond. De Vries treft dan kort hier op den paal, terwijl vlak voor de rust Golden beld op het nippertje een doorbraak van den zeer bewegelijken Hazeweijer kan voorkomen. Go-Ahead begint de tweede helft met een serie aanvallen, welke niets opleveren, door dat het goede schot in de stormlinie ont breekt. De gasten zoeken opnieuw hun heil in open attaques, waarmede Ter Beek en Roelofs de grootste moeite hebben, doch naarmate de tijd verstrijkt, komen beiden er steeds beter in. Dit maakt Roelofs blijkbaar overmoedig. Hij lokt nog al eens onnoodig een duel uit en eenmaal is hem dit noodlottig, als Haze weijer tenslotte den bal bemachtigt en op doel schiet, waar Leo Halle den bal laat gaan. (1—2). Er is nu juist een kwartier gespeeld en van dit oogenblik af valt Go Ahead onophou delijk aan. Hoewel Pienter en Ten Wolde flink oprui men, liggen er in dit spel toch eenige goede kansen voor de Deventenaren verborgen, doch Koopman en De Kreek richten steeds ver keerd. En wanneer Wachters tweemaal reeds geslagen is, brengt Kotter uitkomst door den bal op de lijn staande nog weg te werken. Met de sporadische uitvallen van de Gro ningers weet de Deventer defensie wel raad en Leo Halle laat zich thans niet meer ver schalken, al zij hierbij opgemerkt, dat hij het werk gemakkelijk af kan. Onder groote spanning verstrijkt de tijd, maar wat Go-Ahead ook probeert, succes wordt niet geboekt en als de heer v. d. Meer het einde aankondigt, heeft Be Quick een ge lukkige zege behaald. Feijeaoord een klaeee beter. Ook den tweeden thuiswedstrijd in de com petitie om het nationale kampioenschap heeft Feijenoord gewonnen en niet zoo zuinig ook, want P.S.V. werd mét een 61 nederlaag naar Eindhoven toegestuurd. Het eigenaar dige geval deed zich voor, dat bij de rust nog lang niét vaststond, dat het op een overwin ning voor de thuisclub zou uitloopen, want na drie kwartier stond het 10 voor Feijenoord, waarbij dan nog kwam, dat dit eenr doelpunt in de allereerste minuut gemaakt werd. Hoe wel Feijenoord in het eerste gedeelte beter ge speeld had, was haar overmacht toch niet zoo groot geweest, dat ze zulks in doelpunten tot uitdrukking wist te brengen, Even leek het in de eerste minuten dat Feijenoord de tegenpartij onder den voet zou loopen, maar dra waren de P.S.V.-ers over den eersten schrik heen en toen begonnen zij zoo kordaat van zich af te bijten, dat de voorhoede van Feijenoord niet zoo heel veel kansen meer kreeg. Van Run en Lanegger stonden in de verdediging stevig te spelen, waarby zij goed gesteund werden door spil Hermens en verder bewees Boevmans onder de lat, dat ook hy wel voor zijn taak berekend was. P.S.V. heeft zelfs meer dan eens kans gehad om gelijk te maken, want feilloos 'was, wat de Feijenoord- verdediging liet zien, stellig niet. Van Heel fungeerde als linksback, terwijl Van der Heide wegens een blessure niet kon spelen en dat ging hem over het algemeen niet slecht af. Maar zyn partner De Groot miste vaak den juisten kijk, trapte slordig, onderhield te wei nig contact met Pauwe en bij dat alles kwam nog, dat Sinke, die de linksmiddenplaatfe be zette, maar geen vat kon krijgen op het spel van den Eindhovenschen rechtervleugel. Be paald fortuinlijk was P.S.V. niet, want anders was de rust met een achterstand zeker niet ingegaan. De tweede helft gaf een heel ander spel te zien. Direct wist Feijenoord den voorsprong te vergrooten en daarna heeft ze het publiek, dat ongeveer 40.000 koppen sterk was, een spelletje voorgezet, om van te smullen, er waren perioden, dat P.S.V. nagenoeg geen been aan den grond kreeg en hoe dapper de EIndhovensche verdediging ook tot het einde toe heeft volgehouden, zij kon toch niet ver hinderen,' dat de voorhoede van Feijenoord, Bosemans nog vier maal passeerde. P.S.V. moest het verder van een enkelen uitval hebben, doch de combinatie was zoo slordig opgezet, dat van Male moeilijkheden bespaard bleven. Opniuew heeft Vente aangetoond, dat Feijenoord in hem een bijzonder groote aan winst heeft gekregen. Hij was door zijn po sitie kiezen, zijn snelle rushes, zijn hard en zuiver schot en door zijn scherpe kopballen een doorloopend gevaar voor de P.S.V.-ver- dediging. Links en rechts knalde hy de'ballen even hard in den doelmond en het was voor P.S.V. maar gelukkig dat Bovemans zyn doel zoo voortreffelijk verdedigd heeft, daar anders de nederlaag voor de bezoekers nog veel grooter zou zijn geweest. Maar het was werkelyk niet alleen Vente, die een sublieme party speelde, maar ook de vleugel LinssenKantebeen en de kleine Vrauwdeunt hebben voortreffelijk werk verricht. Smits kon voor de rust niet op gang komen, maar in de tweede helft paste hy zich uitstekend bij het spel der anderen aan. In de middenlinie blonk Paauwe uit, hoe wel ook het spel van Kuppen mag geprezen worden. Laatstgenoemde nam voor rust heel wat hooi op zyn vork, hetgeen zich in de tweede helft wreekte, want toen moest her haaldelijk geconstateerd worden, dat hy stoom te kort kwam. P.S.V. mag dan weinig geluk gehad hebben, na de rust was er zeker een klasse verschil tusschen haar spel en dat van Feijenoord. De ploeg heeft dapper volgehouden, maar tegen een dergelijke overmacht was ze niet opgewas sen. Trouwens geen enkel elftal zou het na de rust tegen het even snelle als geraffineerde spel van Feijenoord gehouden hebben. De leiding van scheidsrechter Twisterling kon niet meer dan matig genoemd worden. R.C.H-'t Gooi 1-4 Zeer groote belangstelling bestond voor deze voor beide partijen belangrijken wed strijd. 't Gooi won den toss, hetgeen, daar zon en wind afwezig waren, van geen invloed was. Onder leiding van scheidsrechter Stasse stellen beide partijen zich volledig op. Direct na den aftrap ondernam RCH een aanval, v. d. Horst passeerde handig een tegenstander en met een ver schot passeerde hij den Gooi- doelman (10). Even is dan het Gooi heftig in den aanval. Er wordt aan weerszijden nogal hard gespeeld Heel wat vrije schoppen worden dan ook toe gekend. Spoedig een tamme Gooi-aanval, de rechtsbuiten zet voor en Peeters maakte ge lijk (11). Er is dan ruim zeven minuten gespeeld. Technisch staat het spel van het Gooi iets hooger, RCH speelt echter enthou siaster. Een tijdlang is het spel dan vrij ver deeld, zonder dat van eenig overwicht sprake is. Even moet gestopt worden als doelman Bergsma van RCH wat al te hard met een tegenstander in botsing is gekomen. Nauwe lijks is hervat of Proost Sr. gaat liggen en wederom wordt de strijd onderbroken. Het geheel ontaardt binnen zoowel als bui ten dè lijnen in een zenuwachtig gedoe. Van fraai spel valt dan ook niet te genieten. Rust komt met onveranderden stand 11. Na de hervatting is eerst het Gooi aan het woord. De RCH-verdediging houdt echter flink stand. Bij een vinnigen RCH-aanval schiet de linksbinnen tegen de bovenlat. Langzamer hand geraakt het spel weer meer verdeeld. Spoedig een Gooi-aanval en door tijdig inloo- pen weet J. Cohen aan de Hilversumsche club de leiding te bezorgen (1—2). De RCH-doelman ging hier niet geheel vry uit. Het wederzydsche overtredingen maken, grootendeels tengevolge van zenuwen, blijft voortduren, zoodat wederom veel vrije trap pen volgen. Het Gooi speelt nu in hoofdzaak verdedi gend. De aanval bestaat nu grootendeels uit drie spelers, waardoor de Racing-verdediging het werk gemakkelijk af kan. Bij RCH valt dan v. d. Horst uit en wordt vervangen door Troost. Het bleek dat hy een rib gebroken had. Het spel van Racing wordt er inmiddels niet beter op. Vooral de achter hoede begint raar te schutteren. Het Haar- lemsche doel krijgt 't dan ook hard te verant woorden. Door handig inloopen weet Wint- hout den stand op 31 voor 't Gooi te bren gen. Eerst nu begint RCH iets beter aan te pakken, maar ook de harde Gooi-verdediging weet stand te houden. Wederom moet voor Bergsma gestopt worden, ook hij moet het veld verlaten en wordt vervangen door E. Zonneveld. Nog eenmaal scoort het Gooi en met 41 voor de Hilversummers komt het einde. De overwinning was voor 't Gooi verdiend. Iets minder hard spel ware bij hen echter wel gewenscht. RCH was niet bepaald in vorm. K.N.V.B. Kampioenschap van Nederland. AjaxBe-Quick. FeijenoordGo-Ahead. Prom./degradatie res. 2e klasse. Alcmaria II—Z.F.C. III. N.H.V.B. Oudeschild IWatervogels H. Ragnhild Hveger slaat onze dames op de borstcrawl Nida Senff nam revanche op de 100 M rug, doch de Deensche won weer de 200 M rugslag Er bestond voor de zwemwedstrijden, welke Zaterdag en Zondag in het Oostelijk zwembad te Rotterdam door de Rotterdamsche Dames Zwemclub waren georganiseerd, een enorme belangstelling. Reeds een uur voordat de deuren van de zwemzaal open gingen, stond een file van wach tenden voor den ingang van het bad opge steld, om te trachten nog een plaatsje te be komen. Velen moesten teleurgesteld huiswaarts keeren en geen wonder, want het duel tusschen de Deensche Ragnhild Hveger en Val borg Christensen en de Nederlandsche zwemsters heeft als een magneet op het Nederlandsche en vooral op het Rotterdamsche publiek ge werkt. Ragnhild Hveger De 200 M. borstcrawl heeren. Uitslag: 1. J. C. Scheffer (D.J.K.) in 2 min. 20 1/5 sec. 2. W. Geerling 2 min. 20 2/5 sec. 3. J. v. d. Kuil (S.Z.C.) 2 min. 21 2/5 sec. Het tweede nummer was het 200 meter borstcrawl dames, waarbij aan den start ver schenen: Ragnhild Hveger, Rie Mastenbroek, Willy den Ouden, Tini Wagner en Rie van Veen. Ragnild, Rie en Willy zwommen op de middenbanen. Dit nummer waarin eerst een valsche start plaats vond, werd een klinkende ovèrwinning voor de Deensche, terwijl Willy den Ouden zich met de laat ste plaats moest tevreden stellen. De eer ste 50 meter kon Ragnhild een kleinen voorsprong nemen, dien zy geleidelijk wist te vergrooten. Op de laatste- 50 meter lag zij dan ook zooveel voor, dat het iedereen duidelijk was, dat de Hollandsche zwemsters deze niet meer konden inhalen. In den eindspurt kon Rie Mastenbroek slechts nog van Rie van Veen, die langen tyd tweede lag, inhalen. Uitslag: 1. Ragnhild Hveger (K.S.U.) 2 min. 27 3/5 sec. 2. Rie Mastenbroek (O.D.Z.) 2 min. 30 2/5 sec. 3. Rie van Veen (R.D.Z.) 2 min. 31 sec. Vervolgens werd de 200 m schoolslag dames verzwommen. In de tweede serje van die num mer kwamen J. Groenendijk, Jopie Waalberg, Valborg Christensen en Jopie Stroomberg tegen elkaar uit. Jopie Waalberg werd in deze met een zeer grooten voorsprong eerste, terwijl Jopie Stroomberg als tweede aantikte, op den voet gevolgd door de Deensche zwemster. Uitslag van dit nummert 1. J. Waalberg (H.D.Z.) 8 min. 1 2/6 aee. 2. D. Heeselaar (O.D.Z.) 3 min. 7 1/5 sec. 3. J. Klijnoot (O.D.Z.) 3 min. 9 2/5 'sec. 4. J. Stroomberg ('t IJ) 3 min. 10 sec. 5. V. Christensen (K.S.U.) 3 min. 10 3/5 sec. Het tweede nummer, waarin Ragnhild zich met de Hollandsche meisjes zou meten, kwam op den 100 meter rugslag voor dames. Na dat C. Kint van O.D.Z. met een grooten voor sprong de eerste serie had gewonnen, kwamen in de tweede serie tegen elkaar uit: Dinie Kerkmeester, Nida Senff, Ragnhild Hveger en Ida van Feggelen. Nida nam op fraaie wijze revanche voor de Nederlandsche nederlaag op de 200 meter borstcrawl. Reeds op de eerste 25 meter nam zy een flinken voorsprong, dien zij geleidelijk vergrootte. De Deensche verloor steeds meer terrein en moest zich met de vierde plaats te vreden stellen. Uitslag van dit nummerwasl 1. Nida Senff (A.D.Z.) 1 min. 14 4/5 sec. 2. Ida van Feggelen ('t IJ) 1 min. 15 4/5 sec. 3. D. Kerkmeester (O.D.Z.) 1 min. 17 sec. 4. R. Hveger (K.S.U.) 1 min. 17 2/5 sec. Gisteravond werden de wedstrijden van de R.D.Z. voortgezet. Een opmerkelijk feit was, dat Ragnhild Hveger ditmaal ook het rug- slagnummer van onze Olympische kampioene won. Nida Senff werd n.1. tweede, doch maak te nog zoo'n goeden tijd, dat zij" een nieuw Nederlandsch récord vestigde. De uitslag van. deze 200 m ruglag was: 1. R. Hveger, tijd 2 min. 42.6 sec. 21 N. Senff, tijd 2 min. 43.4 sec. 3. Ida v. Fegglen, tijd 2 min. 47.2 sec. 4. Dini Kerkmeester, tijd 2 min. 49.8 sec. Korfbal Elto blinkt uit bij de serie-wedstrij den van het Zuiden Zondag hebben debeide twaalftallen van Elto deelgenomen aan de seriewedstrijden van Het Zuiden, en met succes! Terwijl Elto 1 drie wedstrijden won en er 1 gelijk speelde, en zoodoende -den eersten prijs veroverde, won Elto 2 er eveneens 3 en verloor er slechts één, hetgeen werkelyk een fraai resultaat is te noemen. Hiermee legden de reserves beslag op den tweeden prijs. Over de wedstrijden zullen we, gezien het aantal, (n.1. acht stuks) maar in telegramstijl wat schrijven. Elto 1 heeft een halve compe titie gespeeld met ZKV 2 en Het Zuiden 1. Elto 2 was ingedeeld bij OKV 2, Het Zuiden 2, ZKV 4 en een Groen-Zwart-combinatie. Elto 2 begon met een match tegen OKV 2 en won welverdiend met 4—0. Elto 1 speelde byna onmiddellijk daarna tegen Het Zuiden 1 en behaalde na spannenden strijd een 20 overwinning. Daarna bond weer Elto 2 Het Zuiden 2 met 21 aan haar zegekar. Elto 1 schoot hierna geducht uit haar slof en maakte ZKV 2 met liefst 50 in. Deze wedstrijd werd door Elto werkelyk schitterend gespeeld. Elto 2 wilde natuurlijk niet onderdoen en dit maal werd ZKV 4 het kind van de rekening. De Eltoërs wonnen n.1. met 30. In den vier den en laatsten wedstrijd moesten de reserves echter de meerderen erkennen in Groen-Zwart en verloren met 30, wat gezien de sterkte van dit team werkelijk geen schande was. Elto 1 deed het in haar tweeden wedstrijd tegen ZKV wat kalmer aan en behaalde een magere 10 overwinning. In haar laatsten wedstrijd vond ze een vast beraden Het Zui den tegenover zich en deze enthousiaste match eindigde in een draw, n.1. 1—.1. Hierna vond de prijsuitreiking plaats, waar bij Elto 1 een fraaien beker en Elto 2 een mooie medaille ontving. Al met al is het een succesvollen dag voor Elto geweest.

Schager Courant | 1937 | | pagina 10