Kastpapier De „Graf Zeppelin" zal voorloopig niet vertrekken Succes der regeerings- troepen in Guadalajara Boek handel v.h. Trapman 6 Co. De processen tegen Duitsche geestelijken Nieuwe encycliek van den Paus 1 Stakingsroes te Hollywood Boerenleenbank krijgt nieuw bankgebouw Marktberichten N.V. De Heldersche Graan- en Kunst- mesthandel voorheen C. R. Keyser Co., Blnnsnhavan 64. Tal. 106. DEN HELDER. Vrijblijv. noteering af magaz. op onze bekende condities: i 7.— f 7.30 f 9— I 8.10 f 7.50 f 8.90 f 8.~ f 9.30 f 8.50 f 8.30 f 10- B f 8.30 C f 7.95 f 9.25 f 8.30 f 8.20 B f 7.80 f 10 40 f 8.70 Laplatamais Maïsmeel Gerstemeel Groene Erwtenmeel Maisglutenmeel „DE BYENKORF" Voertarwe, Inlandsche C Haver Chevaliergerst geschoond Voerrijst (Paddie I 7.40) Gemengd Kippenvoer OCHTENDVOER C.R.K. Varkensmeel A f 8.65 B Kalvermeel met mineralen A f 10.— Koeienmeel. 20-22% x.v. eiwit, 5-7% vet Koeienbrokjes 20-22n' z.v. eiwit, 5-7"'. vet Koeien-Mestmeel A f 8.- Murwe Lijnkoek W.L., in kisten, netto Gem. KOEKIES „WESSANEN" Victorie koekje Pijl 27—29°/ e. enr. met mineralen f 8.70 Paardenbrokies Pijl. met mineralen f 8.50 Gebr. Zaansche Voorslaglijnkoek (vette f 9.55) f 8.80 Lijnzaadschilfers SYPESTEYN e.d. f 9.— Gebr. Grondnotenkoek 55% f 8.50 Grondnbotschilfers 55% f 8.60 Gebr. Cocoskoek, blanke f 8.70 Soyaschroot f 8.20 Gebr. Palmpitkoek f 7.65 Tarwezemelen f 7.40 Tarwegrind f 7.20 Vieeschbeendermeel ca. 40*/, eiwit, ca. 9% vet f 8.50 Haringmeel ca. 65% eiwit, 10-12% vet f 11.70 Vischmeel „Hollandia" f 12.60 Diermeel SCHAGEN f 11.70 Delftsche Voederkalk (geslibd krijt f 1.70) f 7.— Landbouwzout f 2.50 TURFMOLM per pak f 1.35 OPFOKVOER A f 12.25 B t 11.25 C f 10.75 KUIKENZAAD A f 13.75 B 11.75 C f 9.40 Per 100 K.G. Gemalen en gebroken bruto voor netto* MAAL- EN PLETLOON van granen t 0.30 per 100 K.G* Vraagt bij ons prijzen van Kunstmest, Zaaigranen, Gras-, klaver- en bietenzaden 10 Mei 1937. Heden ontsliep onze innifj geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, Maria Eggers, gcb. Bood, in den ouderdom van ruim 88 jaar. Uit aller naam, J. B. W. EGGERS. Wicringenvaard, Mei 1937. Liever geen bezoek. De teraardebestelling zal plaats hebben op Woensdag 12 Mei, n.m. te twee uur. Geboren: Cornelis, Zoon van M. SEPERS cn C. SEPERS—Morel. Nieuwe Niedorp, 8 Mei 1937. Dankbetuiging. Hiermede betuigen wij on zen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling bij de geboorte van onzen Zoon. L. J. HOOGLAND. G. HOOGLAND—Wals. Behagen, Mei 1937. Steeds uit voorraad leverbaar Orig. Eureka Voerbietenzaad. Tevens alle andere soorten, als Groeningiu, enz. H. RENTENAAR Jz.. Schagerwaard. Blikseminslag oorzaak van de ondergang der „Hindenburg"? Volgens een verklaring van kapi tein Schiller van het luchtschip Graf Zeppelin zal dit zonder Heliumgas geen nieuwen tocht over 'den Oceaan maken. De „Zepp" zal dus niet in Mei uit Frankfort naar Rio de Ja- neiro vertrekken. De officieele beslis sing van de staking van den dienst is niet bekend. Schiller zei de, dat Friedrichshafen geen voldoende hoe veelheden helium bezit en dat de stopzetting van den dienst van lan gen duur zal kunnen zijn. Helium- vulling zal belangrijke technische wijzigingen noodig maken. Het weerlicht. Spring! Kapitein I.ehmann heeft volgens den jour nalist Lconhardt Adelt, die met de Hinden burg de reis over den Atlantischen Oceaan heeft gemaaktdirect nadat zich de eerste ontploffing aan boord van het luchtschip had voorgedaan, verklaard, dat de bliksem de ramp veroorzaakt heeft. De journalist stond vlak bij Lehmann. Adels heeft in een interview met de New York Daily News gezegd: dat Lehmann heeft geroepen: „Het weerlicht. Spring!" De uitvoer van helium uit de V. S. Amerikaansehe vlootautorileiten hebben in ■den Senaat te kennen gegeven, dat zij er zich ondanks de ramp van de Hinden burg tegen zouden verzetten, indien groote hoeveelheden heliumgas zouden worden uitgevoerd, tenzij blijkt, dat aan de eigen behoeften voldaan is. Thans 35 dooden. In "het ziekenhuis van Asbury Park in New Jersev is gisteren Ericli Knocher, een der passagiers, van liet luchtschip „Hin denburg" gestorven. Het aantal dooden is hiermede gestegen tot 35. Openbaar onderzoek begonnen. Zaterdag is te Lakehurst het openbare 'onderzoek begonnen naar de ramp van het luchtschip „Hindenburg". Volgens een ooggetuige, bevond de „Hindenburg" zicli reeds eenige oogcnblik- ken voor den val in moeilijkheden, welke meening onderstreept wordt door de be schrijving der landing, gegeven door een vroegcrcn Amerikaansc'hen Zeppelin-com mandant, die verklaarde, dat. de landing verschilde van andere. Sommige kringen huldigen ook de meening, dat aan boord van het luchtschip een helsche machine kwas geplaatst, welke automatisch ontplofte. Bisschop van Berlijn protesteert tegen de gevoerde perscampag ne. „Het Katholieke volk moet zich niet op een dwaalspoor la ten leiden!" In een gisteren va,n den kansel van alle kerken in het" bisdom Berlijn voorgelezen herderlijk schrijven pro testeert de bisschop van Berlijn, mgr. von Preysing, tegen de wijze, waarop de Duitsche pers de proces sen tegen de leden van kerkelijke orden of tegen priesters „wegens hun zedelijk gedragweergeeft. Men zou willen doen gelooven, dat bijna de geheele katholieke geestelijkheid bestaat uit misdadige en immoreele elementen. Dat is niet waar. Het katholieke volk moet zich niet op een dwaalspoor laten brengen. De pers ver klaart, ook, dat de kerk de schuldigen zou beschermen; dat is ook niet waar. De katholieke bisschoppen zullen dan ook degenen, die een misstap hebben begaan veroordcelen en hen uit de Kerk verwijde ren. De bisschoppen keuren de beschuldigin- SPAN1E Franco tracht de Bask en tot over gave te bewegen. In het Noorden van de provincie Guadalajara zijn de troepen van Franco verrast door een aanval der regeeringsstrijdkrachten, waardoor zij genoodzaakt werden zich terug te trekken tot links van Cogolludo, een dorp gelegen ten westen van den Aragonweg. De regeeringsaanval werd geopend met een reeks invallen in het kamp van den te genstander, teneinde de schade op te ne men welke door de luchtbombardementen is veroorzaakt. De troepen van Franco moesten zich daar op terugtrekken. Kort daarop hervatten de regeeringstroepen hun aanvallen met tanks en artillerie. Regeeringsvliegtuigen cirkel den boven het terrein van het gevecht om onverwachtsche bewogingen van den vijand te voorkomen. Andere vliegtuigen bombar deerden inmiddels de achterste linies. Volgens berichten, die uit het Noorden van de provincie Guadalajara zijn binnen gekomen, zijn de opstandelingen begonnen Cogolludo, een belangrijk dorp, gelegen op 35 k.m. ten Noorden van Guadalajara, te ontruimen. Tiet gebied wordt voortdurend gen van de burgelijke rechters eveneens goed, indien zij gegrond zijn. De Duitsche bisschoppen vermanen de geloovigen hun vertrouwen in hun geeste lijkheid te behouden. In Duitschland leven 25.000 priesters en 90.000 leden van kerkelijke orden. Het aantal schuldigen is uiterst gering cn op zichzelf staande feiten mogen niet van invloed zijn op de gehechtheid van het katholieke volk jegens priesters cn de le den der kerkelijke congregaties. Zij zou zeer opzienbarend van inhoud zijn. De Matin verneemt uit Vatikaanstad dat Z.H. de Paus Pius XI een nieuwe encycliek voorbereidt, welke groot opzien zal baren. In deze encycliek zou de Heilige Vader verklaren, dat op liet oogen- blik een democratisch bewind de beste garanties geeft voor den vrede en de vrijheid van de katholieke ge meenten en voor de vrije uitoefening van het Katholieke geloof. Officieele kringen van het Vaticaan wei geren deze geruchten te bevestigen, die vooral belangstelling wekken in de omge ving van de Romeinsche fascistische regee- ring. Vatikaanstad ontkent. In gewoonlijk goed ingelichte kringen hecht men geen geloof aan de geruchten dat Z. II. de Paus een nieuwe encycliek zou voorbereiden, welke zou handelen over bet bestaan van de katholieken onder de verschillende soorten van bewind. Ook de sterren bereid te staken. Posten voor de bioscopen. Nu, naar gemeld wordt, met overweldi gende meerderheid de artisten, van de hoogst gesalarieerde sterren tot de figuranten, zich voor staking hebben verklaard, moet, zegt Un. Press, ernstig rekening worden gehou den met een volkomen stillegging van de ge heel filmproductie van Hollywood. Op het oogenblik wordt in de verschillen de studio's aan veertig nieuwe filmen ge werkt. Vertraging, zelfs van slechts eenige dagen in de productie beteêkcnt voor de filmmaatschappijen een verlies van mil- lioenen. Les Lesing, de leider van zesduizend sta kende studio-employé's, heeft aangekon digd, dat heden voor de bioscopen van alle groote steden zal worden gepost. Als reden hiervoor gaf hij op, dat de directies niet recht vaardig zijn voor de georganiseerde arbei ders. Aan dit posten zullen meer dan een mil* lioen mannen en vrouwen deelnemen, waar onder leden van het industrieel organisatie comité en andere sympathiseerende orga nisaties. Kegelen. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Rotterdam legt beslag op den kampioenstitel. Alkmaar bezet de vierde plaats. Alkmaar, 9 Mei. Tijdens het Provin ciaal Concours wat te Alkmaar van 511 April heeft plaats gehad, werd de Alkmaar- sche Kegelbond in de gelegenheid gesteld de Districtswedstrijden op haar banen in het Gebouw „De Unie" te doen houden. Deze districtwedstrijden hadden plaats op Zondag 5 April, waaraan werd deelgenomen door de Heldersche, Alkmaarsche, Haarlem- sclie en Amsterdamsche Kegelbond. Het was de Alkmaarsche Kegelbond in deze wedstrijden gelukt het hoogste hout te werpen en zoodoende beslag te leggen op het Districtkampioenschap. Heden hadden te Utrecht de wedstrijden plaats om het kampioenschap van Neder land door de winnaars van de verschillende Districtwedstrijden over het geheele land. Zooals uit bovenstaande blijkt, was ook de Alkmaarsche Kegelbond van de partij. De wedstrijden hadden in de eerste helft een gunstig verloop voor den Alkmaarschen ke gelbond. Met 1965 hout stonden zij ver aah door het geschut der linkschen, alsook door bombardementsvliegtuigen, bestookt. De in fanterie der linkschen, die zich voor het plaatsje in loopgraven liceft verschanst, ging tegen den middag, voorafgegaan door tanks, tot den aanval over, waarbij de volksfronttroepen de eerste huizen van Co golludo bereikten. De toestand der recht- schen is betrekkelijk zwak. Proclamatie van generaal Franco. Franco heeft een proclamatie gericht tot de bevolking van B.iscaye, waarin hij o.m. verklaart: Wij zijn voor de poorten van Bilbao en de halve provincie Biscaye be vindt zich in onze handen. Gij wordt be drogen door hen, die den tegenstand willen verlengen door valsche praatjes over te rechtgestelde gevangenen. Dengenen, die zich vrijwillig overgeven, dreigt geen enkel gevaar. Wij waarborgen het leven en de vrij beid van de strijders, die niet verantwoorde lijk zijn voor misdaden cn plunderingen. Wij beloven de regionale tradities te zul len eerbiedigen om een vereenigd groot Spanje te scheppen. Het is nog tijd grooter ongeluk te voorkomen. Nog steeds gevecht bij Bermeo. De Baskische verdedigingsraad deelt of ficieel mede: -Aan het Noordelijk front in Biscaye werden door den vijand in don sec tor van Bermeo hevige aanvallen ontketend met krnchtigen steun van artillerie en luchtmacht. De regeeringstroepen strijden onafgebro ken om den vijandelijken aanval tot staan te brengen. In de sectoren van Rigodia en Eibar deden zich fusillades voor. Aan het front bij Alava hebben de regeeringstroepen bij Sebigain eenige rechtsehe concentraties verspreid, den kop. In de 2e helft was Alkmaar ech ter minder gelukkig en gooiden 1774 hout, met een totaal dus van 3739 hout, waarme de Alkmaar met de vierde plaats zich tevre den moest stellen. Hieronder volgt de einduitslag: le helft 2e helft Totaal 1. Botterdam 1836 2077 3913 2. Heerlen 1921 1989 3910 3. Breda 1836 1995 3831 4. Alkmaar - 1965 1774 3739 5. Apeldoorn 1719 1766 3485 6. Oost-Gelderland 1G51 1731 3382 Muziekconcours te Hoorn Ter gelegenheid van haar 12J4 jarig be staan hield de Muziekvereeniging Crescen do te Hoorn op Hemelvaartsdag een groot concours. De uitslagen voor zoover vereenigingen uit onze omtrek daarbij zijn betrokken, la ten we hieronder volgen: Marschwedstrijd: Soli Deo Gloria, Bree- zand 2e prijs 24 p.; Excelsior, Texel le pr. 25 p.; Crescendo, Hoorn le pr. 27 p. Harmonie, afd. uitmuntendheid: Crescen do, Hoorn le pr. 66 p. Fanfare, afd. Uitmuntendheid: Advcndo, Broek op Langendijk le pr. 57 p. Harmonie le afd.: Excelsior, Texel, le pr. 61 p.: Soli Deo Gloria, Breezand 2c pr. 45 p. Fanfare 4e afd.: Soli Deo Gloria, Wierin- germeer, 2e pr. 48 p.. WIERINGEN In de algcmcene vergadering der Coop. Boerenleenbank te Wicringcn, werd met al- gemeene stemmen besloten tot het stichten van een nieuw bankgebouw op een terrein aan de Elft, van den heer J. J. Boskcr. De begrooting bedraagt f 17000. Het gebouw zal bevatten een kantoor met kluis, privé-kantoor voor den directeur, wachtkamer, henevens een woning voor den kassier. Morgen geven wij een uitvoerig verslag over het ter vergadering verder besprokene. Jaarvergadering Wielerolub „Wieringen". Vrijdagavond hield de wielerclub in het baan-restaurant haar jaarlijkschc vergade ring. Te half 9 werd deze bijeenkomst we gens afwezigheid van den president, door den secretaris geopend. In 't bijzonder werd welkom geheeten het nieuwe lid, de heer Besseling. De notulen werden goedgekeurd Van de Wielerbaan was een schrijven in gekomen dat het trainingsgeld verlaagd is tot f 0.50. De secretaris-voorzitter leest hierna de uitslagen voor van diverse wedstrijden cn reikt tevens de medailles uit tcAlkmaar ge wonnen door D. Klink, II. Meyer, S. Lont, N. Bakker. C. Korshuize en M. Deykers. Het maandprogramma wordt daarna als volgt samengesteld: 9 Mei handicapraca 62 K M.; 16 Mei in Medemblik 80 K.M.; 23 Mei haanwedstrijden alhier, 10 uur peletonrace. 30 K.M., 30 Mei naar de ronde van Os, 4 Juni maandvergadering. Vaardigheidsrit. Als voorloopige datum hiervoor is bepaald 21 Juni. De rit is 50 K.M.. inschrijfgeld f 0.50. Er zal geprobeerd worden om te komen tot een ronde van Wieringen of iets derge lijks. De jongeheer J. de Haan krijgt nog een pluimpje voor zijn goede prestaties te Den Helder. Op veelvuldig verzoek zal getracht worden een tocristcnafdeeling op te richten; bijzon derheden hierover volgen later. Bij de rondvraag vraagt de heer Baartman een vaste trainingsavond op de haan te be palen. Besloten wordt dat dit Donderdags zal zijn. Hierna sluit de secretaris de vergadering, de nieuwe leden opwekkend nieuwe dona teurs te werven, (J .75 T3 BERGEN Brand in de Dorpsstraat. Zondagmiddag omstreeks 3 uur ontstond een begin van brand ten huize van N. J. Punt, gemeente-ontvanger aan de Dorps straat alhier. De brand ontstond vermoede lijk door het walmen van een oliestel, dat in de bijkeuken stond. De heer Punt, die zich boven in het huis bevond, werd door zijn dochtertje gewaarschuwd, dat het huis vol rook stond. Toen hij beneden kwam, stond de bijkeu ken reeds in lichte-laaie. Direct werd alarm gemaakt. Door voorbij gangers en toegeschoten buren gelukte het met emmers water en een slang op de tuin- leiding de brand te blusschen. De schade is zeer aanzienlijk. Mede aan deze omstandig heden en den geringen wind is het te dan ken, dat het perceel niet geheel verbrand is. ZUPB PINGUÏN IN ST. MAARTENSZEE. Gisteren vonden eenige Schagenaars aan het strand van St. Maartenszee een Pinguin die ecnigszins suf leek. Pogingen om het dier mede te nemen, mislukten, daar de vogel zich danig verweerde. De vondst is wel zeer bijzonder, daar deze Zuidpoolbewoner nooit zoo ver naar het Noorden komt. Het zijn wel goede zwem mers, maar deze vogels die ook wel vet ganzen worden genoemd, kunnen niet vlie gen. Het is dan ook waarschijnlijk dat de aangespoelde sinjeur van een of ander schip is gedeserteerd. t ZAND ONGEVAL Zaterdagmiddag 8 dezer had alhier op den hoek bij de melkfabriek „Hollandia" een aanrijding plaats tusschcn de van richting Groote Koeten komende melkauto van de heer D. V. en een fietsrijder, rijdende op het rijwielpad richting Helder. Door toe vallige samenloop van omstandigheden trof fen de twee vervoermiddelen elkaar precies op dpn hoek, waarbij de fiets aan do voor zijde in elkaar werd gedrukt. Dank zij de matige snelheid der vrachtauto kwam^ de fietsrijder zelf met den schrik vrij. Wc ver namen dat de schade onderling werd gore geld: de fiets zal worden gerepareerd, I waarmee dit ongeval weer tot het verleden zal behooren. NIEUWE NIEDORP Jaarvergadering van de Coop. Boerenleen bank ten huize van H J. Kossen. Opgeko men waren 117 leden. In zijn openingswoord wijst de voorzit ter, de heer A. Winkel, op de nog steeds somber eet eekenden maatschappcl ijken toe stand. Moge zoo hier en daar al over eeni ge opleving worden gesproken, de omstan digheden voor het boerenbedrijf zelfs gun stiger heetcn als vorig jaar. voor de akker bouw cn tuinderij ziet hij nu en in de nabije toekomst nog geen uitkomst en vreest hij. dat vele jaren van zwaren druk nog in het verschiet liggen. Echter, aldus voorzitter, moge de bestaansstrijd voor den landbouw zwaar zijn, dank zij het stelsel van beheer kan het bankwezen der boeren leenbanken. en daaronder ook onze bank, nog gezond heetcn. Na deze inleiding volgt thans een becij ferd verslag van den toestand der Bank, waaruit wij liet volgende aanteekencn: Het aantal spaarboekjes en dienover eenkomstig da hoeveelheid der belegde gelden nam toe. Het bedrag aan voorschol ten en gelden in loopende rekening uitge reikt, liep terug. Het ledenaantal steeg met 5. De werkzaamheid der Bank. blijkende uit het aantal dagboekposten was gestegen dit laatste in het bijzonder door toename van het gebruik der postcheque- en giro dienst, waarmede hesparing van portkosten en tijd bleken gediend. Het winstbedrag over 1930 was vrijwel het zelfde als over 1935, wat overwogen het tamelijk groot bedrag aan gelden naar de Centrale Bank te Utrecht toegezonden, uit welke in be waargeving inplaats van winst, verlies aan rente was voortgekomen, het beheer der bank een zekere geruststelling gaf. Bij monde van den heer J. Lont, verklaar de de Commisic voor het nazien der reke ning en balans, deze in orde te hebben be vonden. Als lid in deze commissie voor het boekjaar 1937, werd in de plaats van den heer M. Koorn aangewezen de heer R. Re- zelman, die deze aanwijzing aanvaardde. De aftredende herkiesbare leden, do heeren C. Goct en D. Kriller, respectievelijk voor Bestuur en Raad van Toezicht, werden met overgroote meerderheid van stemmen herkozen. De heer P. Zwagerman spreekt zijn ver wondering uit. overwogen het goedkooper worden van het geld. dat de rentevoet voor voorschotten en ook voor gelden in loo pende rekening bij de bank vanaf 1 Jan. j.I. was gestegen, zij het dan met een ge ring cijfer, waarop de voorz. antwoordde: Eerstens dat de bijzonder lage rentevoet voor uitgereikt kapitaal voor de laatste ja ren, terzake aflossingsplicht voor meerdere opnetners reden was geweest, om, inplaats van aan hunne verplichting tegenover de Bank te voldoen, duurdere gelden eerst af te lossen en de Bank in de tweede plauts te laten komen, een opvatting die het beheer te denken gaf. Tweedens de vele naar Utrecht overgehe velde gelden, die bij het beheer vrees voor winstderving deden ontstaan, in verband met het daaraan klevende renteverlies. Waar een cn ander niet. anders is geweest dan een voorzorgsmaatregel en thans heb winstcijfer over het vorig jaar niet, is afge vallen, geeft voorzitter te kennen dat rente wijziging in gunstigen zin voor voorschot-» opneiners onder de oogen zal worden gezien. De heer J. A. Mijts komt op tegen de hoog gestelde aflossingsvoorwaarden waardoor 't voor boeren en landbouwers onmogelijk wordt gemaakt de bcnoodigde bedrijfsgelden van boerenleenbanken te betrekken. Spr. zag in deze gaarne eenige soepelheid toegepast. Meerdere leden stemmen hiermede in. Ook het Bestuur geeft toe dat de eischen te hoog worden gesteld, maar dat onder bepaalde om standigheden de Centrale deze eisch als noodzakelijk vaststelde. Op de meest, moge lijke soepelheid van het Beheer der Bank kan echter gerekend worden. Enkele toelichtingen uit het jaarverslag der Centrale worden door den Kassier nog gegeven, waaruit kan blijken, dat de toe stand van het Raiffeisenwezen in z'n geheel nog volstrekt vertrouwbaar is en dank zij zijn organisatie, kerngezond kan heetcn, waarna Voorzifter zijn woord tot sluiting uitsprak met do wensch, dat eenmaal he tere tijden in de samenleving, de werkzaam heden der leenbanken ook weer een grootere schare van deelnemers moge ten goede ko men. ALKMAAR. 8 Mei 1937. Op de heden gehouden botermarkt werd betaald voor: groothandel 72^67 H cent en kleinhandel 72Ys77'A cent. Handel ma tig. Kipeieren (groothandel 2.65—2.90. Eendeieren 2.25. Handel matig. Alkmaar, 8 Mei 1937. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 12 Melk- eu Geldekoeien 150210; 7 Nuchtere kal veren -(slacht) 816; 68 Schapen f 18- ƒ26; 284 Lammeren 12—f 16.50; 11 Bokken cn Geiten 4f 13. WARMENHUIZEN, 8 Mei 1937. Roode kool 6.30 Gele kool 3—6,30; Deen- sche witte kool 1.902.80; Drielingen <">.60; Uien 0.801; Grove uien 0.901.20; Peen 0.70 Aanvoer 300 kg. roode knol: 3400 kg. gele kool 24.700 kg. Deensche witte kool; 900 k«\ Uien: 300 kg. Peen. ALKMAAR, Kierenvelling, 8 Mei 1937. Aanvoer 280.000 kipeieren: prijzen: 56/58 kg. 2.60—2.70; 58/60 2.65—2.75; 60/62 2.70— 2.85; 62/64 2.80 3; 64/66 2.90—3.15 Eendeieren 2.202.30 ALKMAAR. 10 Mei. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 63 vette koeien f 160—340. 4 vette kalve ren f 30—60. per stuk, p. Kg. 5070 et.; 222 nuchtere kalveren slacht f 6—1H, fok f 1218 per stuk, 360 vette varkens f 0.45— 0.49 por Kg. BROEK OP LANGENDIJK. 10 Mei. Aanvoer: -4620 hos rabarber f 3.904.40, 160 st. sla f 2.24 st. bloemkool 13. NOORDSCHJARWOUDE. 10 Mei. .675 Kg. uien f 0.90, 2000 Kg. D. witte kool f 2.60. DUITSCHE LANDBOUWPRODUCTEN BERLIJN, 8 Mei 1937. Groenten en fruit: Berlijn: Holl. bloem kool 3045. Holl. sla 1015, Holl. komkom mers 3340, per 100 stuks. Frankfort a. M. IIoll. roode kool 12.00 p. 50 kg.. Holl. krop sla 3.504.15, p. 30er, Holl. witte kool 8-9, Holl. savove kool'10—12, p. 50 kg. Karlsruhe Holl. roode kool 20, Holl. witte kool 18, Holl. kropsla 13—17. p. 100 stuks, Holl. komkommers 40—50 p. 100 stuks. Bonn.: Buitenlandsche Producten: komkommers 4060, kronsla 1318, p. 100 stuks, tomaten 25-35 p. 50 kg. HEFFING OP BOTER. De heffing op boter is voor de week van 9 tot en met 15 Mei, behoudens tusschen- tijdsche wijziging, vastgesteld op 75 cent per kilogram.

Schager Courant | 1937 | | pagina 3