De Sportgebeurtenissen van Zondag Ajax bedreigd door Feyenoord en Be Quick K,RV+B,-Beker Texel slaat Alkmaar met 3-2 R.C.H. gedegradeerd. - Hengelo gepromoveerd Texel benut haar laatste kans De voetbaluitslagen Kampioenschap van Nederland N.H.V.B. H.R.C. slaat D.O.S. met 7-6! - Helder II verliest in Zaandam De uitslagen van de gisteren gespeelde wed- Strijden luiden: KAMPIOEN SCHAP VAN NEDERLAND. Go AheadBe Quick Feij enoordP.S. V. AFDEELING 1. R.C.H.'t Gooi D.W.V.—O.V.V.O. TexelAlkmaar Z.F.C. III—Helder n .West-Frisia IIH.R.C. HE 1—2 6—1 1—4 2—0 3—2 4—2 4—5 AFDEELING Hl. QuickHengelo 24 AFDEELING V. W.V.V.—Friesland 2—0 K.N.V.B.-BEKER. H.R.C.—D.O.S. 7—6 Rapiditas—Z.V.V. 1—2 A.P.G.S.Aalsmeer 20 iV.V.A.S.D.Z. 2—0 OostpolderWieringermeer 41 Vriendschappelijk. AmsterdamStoke City 01 Feijenoord en Be Quick belagen Ajax. De wedstrijdserie om den .gouden plak" is gisteren voortgezet me FeijenoordF.S.V. ten Go AheadBe Quick. Beide uitslagen waren ietwat verrassend. In Rotterdam bleef Feijen oord natuurlijk de baas over P.S.V., maar dat het 61 zou worden, zullen er niet velen ver wacht hebben! Het was de wedstrijd van Vente, die zich dezen middag een doorzetter en schutter bij uitnemendheid betoonde en liefst 4 doelpunten voor zijn rekening nam. Go Ahead zakt danig of; een nederlaag op eigen veld tegen Be Quick hadden we abso luut niet verwacht. Maar er blijkt een verkla ring voor deze nederlaag te zijn en wel een heel merkwaardige Leo Halle is n.L geheel uit vorm geweest en in normalen vorm had hij ibeide Gronlngsche doelpunten zeker gehou den. De rood-gele voorhoede was als vanouds: impotent en zoo won Be Quick op geheel on verwachte wijze. De situatie is thans zoo, dat Feijenoord en Be Quick de beide eenige concurrenten voor Ajax zijn geworden; beiden hebben 2 punten achterstand. Het hoeft geen betoog, dat de op 23 Mei te spelen wedstrijd AjaxFeijenoord Van beslissend resultaat zal zijn. De stand is: Om een plaats in de eerste klasse R.C.H. door 't Gooi gewipt. De degradatie van de derde eerste klasser In dit seizoen is een feit geworden, 't Gooi heeft n.1. een waren krachttoer verricht door de Haarlemsche Racers met niet minder dan 41 op eigen veld te slaan. Een uitslag, welke niet nagelaten zal hebben tot de massa te te spreken! Met R.C.H. verdwijnt een club uit het Nederlandsche voetbaldorado, welke daarin vele jaren een goed figuur heeft geslagen. Weliswaar hebben de Haarlemmers nooit een overheerschende rol gespeeld, maar elke tegen stander moest toch terdege voor haar oppas sen. In dit verband mogen we er aan her inneren, dat in het thans ten einde loopende seizoen R.C.H. er met D.F.C. en Feijenoord slechts in geslaagd zijn om Ajax te kloppen. Wie zal men volgend seizoen nu in Den Helder Zien, Z.F.C. of R.C.H. Intusschen staat 't Gooi er nu maar prach tig voor. Zq heeft thans 5 punten, welk aan tal Hilversum niet kan overtreffen, hoogstens evenaren, als zij n.1. van R.C.H. wint. Het ziet er dus wel naar uit, dat het hier op een be slissingswedstrijd tusschen de beide Hilver- sumsche kampioenen zal uitloopen. Hier is de situatie: ■t Gooi 4 s i i 12—6 5 Hilversum 3 I i i 4—7 3 RCH 3102 5—8 2 Hengelo eerste klasser. In het Oosten is het tot een beslissing ge komen. Hengelo zal n.1. volgend seizoen de plaats van de Enschedesche Boys in de eerste klasse innemen. Zij won met 42 den beslis singswedstrijd tegen Quick. Was zq er in de Ajax 5 4 0 X 13-9 S Feyenoord 5 3 0 2 13—7 6 Be Quick 5 3 0 2 910 6 Go Ahead 5 2 0 3 7—7 4 PSV 6 z 0 5 10—19 2 beide voorgaande promotiewedstrijden niet in kunnen slagen van de jonge Nijmegenaren te winnen, in den beslissenden kamp lukte dit wel, waarmede de wisselvalligheid van het voetbalspel weer eens duidelijk gedemon streerd is. Intusschen een spijtig geval voor de mannen uit de Waalstad, die echter onge twijfeld volgend jaar opnieuw een verwoede poging zullen ondernemen om datgene te be reiken, wat hun thans niet gelukt is. WVV neemt wederom de leiding. Evenals bij den aanvang van de promotie/ degradatie-competitie heeft W.V.V. in het Noorden de leiding genomen. Won zq in eerste instantie met 40 van Friesland, thans maakt zij er een iets bescheidener zege van, n.1. 20. De Winschoters staan er dus thans weer het beste voor, zooals onderstaan- ste stand duidelijk laat zien: W.V.V. 3201 83 4 Heereveen 2 1 o 1 5—6 2 Friesland 3102 4—8 2 Om een plaats in de tweede klasse. DWV promoveert. Eindelijk dan is Amsterdam Noord in het bezit van een tweede klasser gekomen. Wat de Volewijekers ondanks herhaalde pogingen niet is gelukt, gelukte gisteren aan haar buurvrouw DWV, dat eveneens ettelijke malen aan de poorten van de tweede klasse geklopt heeft. De geelzwarten sloegen OVVO in den beslissenden kamp met 20 en be haalden daarmede het tweede klasseschap. Proficiat, geelzwarten! Door deze promotie heeft OVVO na een kortstondig verblijf al daar het tweede klasse-gebied verlaten. Om een plaats in de derde klasse. Texel forceert een beslissingsmatch. De kleine kans, die haar nog restte, heeft het stoere Texel volledig benut, want zij is er in geslaagd Alkmaar, dat toch aan een gelijk spel voldoende had, met 32 te klop pen. En wat nog meer zegt, algemeen is men van oordeel, dat de groenzwarten verdiend gewonnen hebben, zoodat er in den beslis singswedstrijd, welke thans (in Den Helder?) gespeeld moet worden, perspectief voor hen zit. Het was, zooals trouwens te verwachten was, een forsche partij, welke echter binnen de perken van het toelaatbare gebleven is. Onder leiding van den heer E. H. Crabben- dam, die uitstekend geassisteerd werd door de heeren W. Annyas en H. van Dam, is den wedstrijd een normaal verloop te beurt ge vallen, waarvan de beslissing op volkomen normale wijze verkregen werd. Eigenlijk is de zege van de thuisclub niet in gevaar ge weest, al had de gastelijke midvoor in de laatste minuut een schitterende kans voor den gelijkmaker, welke hij echter volkomen miste. Dat was een geweldige boffer voor Texel, die, zooals reeds gezegd, echter niet anders verdiend had. We verwijzen voor het overige naar het uitvoerige verslag van onzen specialen verslaggever en willen er tot slot nog, wellicht ten overvloede, bij de Texelaars op aandringen, om zich nog eens terdege op den komenden zwaren kamp voor te bereiden. De kans is er weer ten volle, groenzwarten, opgepast! De stand is: Alkmaar Texel Q.S.C. I 9-4 5 1 5—4 5 3 1—7 2 Om een plaats in de res. tweede klasse Helder II verliest in Zaandam. Het is Helder II niet mogen gelukken een succes in Zaandam te boeken tegen de kam pioen van IIIB. Volkomen verdiend wonnen de ZFC-ers met 42, na een wedstrijd, welke forsch gespeeld werd, doch overigens een normaal verloop had. De withemden waren, naar we vernamen, nogal gehandicapt door het harde terrein. Opvallend is het. dat de beide Helder-doelpunten uit strafschoppen ge boren werden. Waar het hier om 2 plaatsen in de res. tweede klasse gaat, is Helder nog lang niet verloren, al is uiteraard de kans niet zoo bijzonder mooi meer. Maarde withemden hebben hun eventueele promotie nog in eigen hand en met deze wetenschap voor oogen, is het toch zeker de moeite waard om in de 2 laatste wedstrijden nog eens terdege van leer te trekken. Volhouden, Helder! ZFC in 1 1 o o 4—2 2 Alcm. V. II 1 o 1 o 11 1 Helder H 2011 3—5 1 Res. derde klasse A. HRC III heeft den op één na laatste com petitiewedstrijd tot een goed einde gebracht. In Enkhuizen werd met 54 van West Frisia n gewonnen, HRC bq de laatste zestien. De voetballiefhebbers in Den Helder heb ben gisteren hun hart opgehaald aan de zeer spectaculaire vertooning, welke HRCDOS voor de 4e ronde van den KNVB-beker ge worden is. Dat was nu eens een wedstrijd, welke in alle opzichten geslaagd mag heeten. Fraai weer, hoog spelpeil, snel tempo en dertien doelpunten, mein Liebchen, was willst du noch mehr? De Racers boften, dat zq juist één doelpunt meer dan de geelzwarte Utrechtenaren maakten, waardoor zq zich op het kantje af in de vijfde ronde of. m.a.w. bij de „laatste zestien" plaatsten. Wq teekenen voor wed strijden als deze, wat denken zij ervan, die, evenals wij er getuigen van geweest zqn? En nu houdt heel HRC zich bezig met de vraag, wie de tegenstander in de vijfde ronde zal zqn. Er zit nog wat in het vet! 9 Mei. 3 F: Succes 3Atlas 2 11 Jun.: A Helder aOSV a 31 Adsp. R: Succes aHRC a 08 S: Succes bHRC d 25 U: Texel bTexel a 12 Promotie-degradatie 1 D: HRC 5Succes 2 11 GOUDEN KRUIS. Den Helder, Groep 1. BKC 2Wieringerwaard 2 50 6 Mei. 3 F: Succes 3BKC 3 BKC n. opgek. Het N.H.V.B.-programma is tegenwoordig maar klein en ook nog slechts ten deele be langrijk. Tot dat belangrijke behoort het kampioen schap van de Junioren van Helder, die het be zoekende OSV a met 31 wist te kloppen. De cijfers in die afdeeling zqn wat de kop groep betreft: Helder a 12 9 0 3 38—24 18 OSV a 12 6 3 3 32—22 15 ZVV a 11 6 2 3 26—17 14 Onze gelukwenschen, Helder! De promotie-degradatie-competitie voor 1D is ingezet met een gelqk spel tusschen Ra- cing 5 en Succes 2, wat de meest gunstige uitslag voor JVC is. Met spanning zien we het optreden van de Julianadorpers tegemoet. BKC 2 speelde zich een ronde verder voor het Gouden Kruis. De Polderschen moeten thans naar Cocksdorp 1, de kampioen van de derde klasse F. Een harde tweede helft. Door een welverdiende overwinning op haar oude rivaal heeft Texel de promotiecompe titie met een gelijk aantal punten beëindigd als Alkmaar, waardoor een extra beslissings wedstrijd tusschen deze clubs gespeeld moet worden. Het is een aantrekkelijke strqd geweest, vol spanning" en enthousiasme, waarbij ondanks de te verwachten zenuwachtige stemming in het veld, toch vaak goed voetbal gedemon streerd werd. Vooral de eerste helft stond de wedstrijd op hoog peil en het was juist in deze periode van den strijd, dat Texel domi neerde en op een dusdanige wijze den toon aangaf, dat wq vol vertrouwen den beslissen den strijd tegemoet zien. Naast de bekende hechte verdediging was ditmaal de voorhoede wel bijzonder op dreef en al was het schieten nog niet voldoende verzorgd, men zag kans door open en over rompelend spel Alkmaar volkomen op haar eigen helft terug te dwingen en door een tweetal goede goals zich van een nuttigen voorsprong te verzekeren. Na de rust kreeg Texel een inzinking en kwam Alkmaar meer in den aanval. In deze periode werd de stand op 21 gebracht, ter wijl de „wil om te winnen" aanleiding gaf tot forsch spel. Vooral het spel van den Alk- maarschen midvoor, Kranenburg, liet aan sportiviteit veel te wenschen over. Zijn wijze van optreden deed Zuidewind besluiten met gelqke munt te betalen, zoodat scheidsrechter Crabbendam geen benijdenswaardige taak had, temeer, daar de gemoederen van de ove rige spelers, naarmate de tijd verstreek, sterk verhit werden. Dc wedstryd. Texel heeft den toss gewonnen en als Kra nenburg den bal aan het rollen brengt, is het meteen Texel, dat ten aanval trekt. Alkmaar neemt een verdedigende houding aan, de ploeg raakte door het overweldigend snelle spel van Texel zoo van streek, dat zq tevergeefs ge tracht heeft, zich aan het snelle tempo van Texel aan te passen. Texel is sterk aanvallend, wel kreeg keeper Duiveman nog geen al te gevaarlijk werk te verrichten, doch als na ongeveer 5 minuten spelen de bal door een keurig staaltje „kop- spel" van den linkervleugel voor het doel is gekomen, weet hq slechts ten koste van een corner te redden. De Alkmaar-verdediging maakt geen al te zekeren indruk, zij trapten nog al eens een keer mis, maar Vlaming en Henk Ran zqn niet doortastend genoeg om hiervan te profiteeren. Na tien minuten spelen krijgt de Alkmaarsche rechtsbinnen een vrqe kans. Zijn schot gaat echter hoog over. Met mooi open spel stelde de Texelsche aanval de verdediging van de bezoekers keer op keer voor problemen, vooral de halflinie, met Henk Nijens aan het hoofd, die geregeld achter den aanval opereerde, liet geen vat op zich krqgen en keer op keer werden fraaie kansen geschept, maar de kunst van schieten verstaan de Texelaars niet voldoende. Hun schoten zqn óf te zacht óf te slecht gericht. Nadat Duiveman een hard schot van Neijens opgevangen heeft, is Alkmaar door een uit val over den linkervleugel in den aanval, maar het tamme schot levert Dukers geen moeilijk heden op. Het eerste doelpunt. Eindelqk zou Texel haar groote veldmeer- derheid na 20 minuten beloond zien met een doelpunt: na wat heen en weer getrap op den linkervleugel kreeg Witvliet den bal vrq en met een schot van 30 meter afstand vliegt de bal in het net (10). Na dit doelpunt komt Alkmaar iets meer opzetten. Een corner op het Texel-doel is het gevolg van te lang weifelen van den Al km. aanval. Mooi zweeft de bal door de lucht, de rechtsbinnen zendt een tam schot in, dat Zuidewind onderschept, maar op dusdanige wqze wegwerkt, dat de bal over de doellat weer het veld in rolt. Hier is het doel van de thuisclub op won- derbaarlqke wijze aan een doorboring ont snapt. Toch weet Texel het initiatief te be houden: schoten van Neijens en Henk Ran vliegen over en naast het doel. Na 40 minuten spelen krijgt Henk Neijens een vrijen schop te nemen op het middenveld. Hoog plaatst hij den bal voor het doel, Vla ming en Kikkert springen op om in te kop pen, maar de bal is te hoog. Ieder denkt den bal uit te zien gaan. als P. Neijens plotseling opduikt en op schitterende wijze laag en onhoudbaar inkopt: een doelpunt van buiten gewoon gehalte (20). Nogmaals krijgt Texel een mooie kans als Witvliet zich tus schen de Alkmaar-verdediging door weet te wringen, maar zijn harde schot vliegt naast. De tweede helft. Het was heel begrijpelqk, dat Alkmaar na de rust zou trachten het initiatief te ver overen, doch de eerste aanvallen zijn voor Texel en meteen ontstaat er een hachelijk moment voor het Alk. doel als keeper Duive man zich den bal door Ran in samenwerking met Witvliet laat ontfutselen. De bal rolt echter naast. Even later is het weer Ran, die Vlaming in de gelegenheid stelt te doelpunten door een listig tikje van het doel af, maar het schot vliegt naast. Na zeven minuten spelen heeft Kranenburg zich van den bal meester gemaakt, maar even buiten het strafschopgebied wordt hij op unfaire manier tegen den grond gewerkt. Kranenburg neemt zelf den vrijen schop en laag in den hoek verdwijnt de bal in het net (2—1). Hierdoor veranderde de strijd meteen van karakter. Het spel golfde snel op en neer. De Texel-voorhoede is evenwel iets doortas tender, waardoor de aanvallen van de thuis club iets gevaarlijker zijn, en keeper Duive man meer werk te verrichten krqgt dan zqn collega Dukers. Na ongeveer 15 minuten krijgt P. Neqens den bal in het middenveld vrij, hij geeft een afgemeten pass naar zijn rechtsbuiten, die snel naar binnen zwenkt en het leder naar Vlaming plaatst. De Alkm.-back De Jong is er even eerder bij dan Vlaming. Bij het weg werken schiet hij echter keihard tegen de voeten van Vlaming op en vol effect vliegt de bal langs den verbouwereerden doelman het doel in (31). Alkmaar zet nu alles op alles, maar de aan vallen stuiten steeds af op de hechte Texel- verdediging. Onaangename incidenten doen zich voor tusschen Kranenburg en Zuidewind, maar de scheidsrechter houdt de teugels streng in handen en is beslist in zijn besluiten Langzaam verstrijkt de speeltijd en Alk maar is voortdurend iets sterker. Nog vijf minuten zijn er te spelen als Kranenburg naar den linkervleugel zwenkt en den bal achter de backs langs overgeeft aan v. d. Wissel, den rechtsbuiten, die meteen met een hard schot den achterstand verkleint (32). In de laatste minuut komt de bal nog ge vaarlijk voor het Texel-doel, Dukers is reeds uitgeloopen en gepasseerd. De rechtsbinnen heeft een leeg doel voor zich, maar zqn schot vliegt hoog over. De kans van den dag was om zeep gebracht! Vlak hierna fluit scheids rechter Crabbendam voor de laatste maal. Doelpunten-lawine bij H.R.C.-D.O.S. De thuisclub wint met 76! De bekerwedstrijd H.R.C.D.O.S. is een buitengewoon aantrekkelqke geweest. In de eei-ste plaats stond het spelpeil op hoog peil beide ploegen lieten dikwijls eerste klasse werk zien in de tweede plaats was het tempo de volle 90 minuten hoog. Voorts was er volop spanning ener werden niet minder dan 13 doelpunten gescoord! We aarzelen dan ook niet te schrijven, dat deze match een van de meest interessante, zoo niet de aller-interessantste van het seizoen geweest is. Het weer was prachtig, het veld' in uit stekende conditie en de twee ploegen vrijwel volledig: er waren dus. wat je noemt, alle fac turen aanwezig om een goede partq voetbal te verwachten. Het publiek was in grooten getale opgekomen en zal er geen spqt van gehad heb ben den gang naar het Racing-terrein op dezen mooien voorjaarsdag gemaakt te hebben. Waar het vooral van heeft kunnen genieten, is van het spel dor beide voorhoede's. Zoowel de stormlinie der Racers als die der geel-zwar- te bezoekers speelde een prima partq, snel, overrompelend en schotvaardig. Gezegd dient echter te worden, dat de verdedigingen er niet best het oog op hadden. Gezien het aantal fraaie kansen dat nog gemist werd (aan beide fronten) valt de score nog mee! Beide linies hadden een opvallenden kracht in haar midden, die het karakter aan het aan- valsspel gaven; by de gasten was het de be kende Dumortier en bij de Racers De Jong: die in schitterenden vorm waren. In vrywel alle doelpunten van hun club hadden zij aandeel en voorts namen zij elk een paar doelpunten 'voor eigen rekening. We zullen het spel niet op den voet volgen; in zijn geheel bezien ging het steeds op en neer. een bepaalde meerderheid heeft geen van beiden gehad en een gelijk spel zou dan ook de juiste uitslag geweest zqn, maar dat had ge lqk gestaan met een zege voor de gasten en dat had de thuisclub nu ook weer niet ver diend. De doelpunten-regen. We laten hier de doelpunten in chronologi sche volgorde volgen. D.O.S. nam de leiding met een hard diagonaal schot van den links buiten; H.R.C. maakte magnifiek gelijk door Sanders. Weer kwam D.O.S. vóór te staan toen zq een strafschop benutte, maar de rust ging in met een voorsprong der Racers, van wie Sanders en De Jong elk een doelpunt maakten. Rust 3—2, Nauwelqks was hervat of Dumortier bracht de partijen met een magnifieken kopbal weer op gelqken voet. Toen liep de thuisclub 2 doel punten uit: Kuiper benutte een penalty vol gens de regelen van de kunst en Dissel profi teerde goed van een uitloop-fout van den Stichtschen keeper, 53. H.R.C. kon niets meer gebeuren dacht men! Mis gezien, de kanaries trokken zóó geraffineerd ten aanval, dat zq in een korte spanne tijds liefst 3 doelpunten maakten. Zoo was de stand een kwartier voor tqd plotseling 56 en toen zullen er niet velen geweest zqn, die H.R.C. op haar beurt nog kans gaven voor de 5e ronde. Edoch, de rood- jes kwamen snel en verwoed terug en mochten het genoegen smaken hun volhouden beloond te zien met 2 doelpunten, één van De Jong en het zevende van Sanders, 76! Onder groote spanning floot de heer Th. v. Nunen, die goed geleid heeft, het eind-signaal. Z.F.C. III-Helder II 4-2 Een verdiende, maar geflatteerde overwinning. Na de verrichtingen der withemden in den wedstrqd tegen Alcmaria 2 waren de verwach tingen voor Zondag niet erg hoog gespannen. Dat het een nederlaag is geworden is in het geheel niet blameerend voor Helder. Het beste elftal heeft gewonnen. Z.F.C. heeft zich onbe twist de sterkste getoond. De Zaankanters had den een elftal, dat volkomen ingespeeld was, terwijl het spel goed open werd gehouden. Alleen, en daar komt het toch op aan, laat het schieten nog wel wat te wenschen over. Tal van fraaie kansen werden verknoeid, soms zelfs voor open doel. Ook de withemden hebben geen slechten wedstrqd gespeeld. Het duurde wat lang voor ze ingespeeld waren. Een groote handicap daarbij was het harde effectvolle terrein, waar aan de gastheeren, dat bleek uit alles, gewend warsn. Was de eerste helft, dus wat spel be treft, voor de Zaandammers, na de rust heeft ook Helder een goed spel laten zien. Zoo zelfs, dat na een half uur Z.F.C. volkomen uitge speeld was. Door het goede werken van de ver dediging bleef de Z.-voorsprong tot het eind toe gehandhaafd. Spelverfoop. Alvorens te beginnen, biedt de Helder-aan- voerder Z.F.C. een bloemenmand aan. In het begin gaat de strijd volkomen gelijk, beurtelings zqn de elftallen in den aanval. Na 7 minuten volgt de eerste corner op het H.- doel, maar de kopbal hieruit wordt door Kubbe gestopt. Langzamerhand begint er meer teeke- ning in den strijd te komen en krqgt Z.F.C. het beste van het spel, hoewel ze eerst na een kwartierin de meerderheid komt. Maar de Helder-defensie weert zich kranig, terwql diverse kansen teloor gaan door slecht schieten van het Z.-aanvalsquintet. Zoo mist de mid denvoor eenige keeren op haast onbegrqpelrjke wqze. ZFC de leiding. Toch is het duidelqk, dat de gastheeren een doelpunt zullen maken. Dat gebeurt dan ook na 28 minuten spelen, als de Z.-linksbuiten scherp voorzet. Kubbe, gehinderd door de zon, kan den bal niet in zijn macht krqgen en Z.F.C. heeft de leiding genomen, 10. De wit-zwarte-achterhoede krqgt het nu zwaar te verduren en het tempo, waarin de rood-witten nu spelen, is geweldig hoog. Penalty. Dan maakt, drie minuten voor rust, een der Z.-backs hands in het beruchte gebied. Quant plaatst zich achter den bal. schiet tegen den uitvallenden keeper aan, maar plaatst dan kalm in doel, 11. Na de rust. Weer, evenals in de eerste helft, een gelqk- opgaanden strqd in het begin. Na 8 minuten een Z.-doorbraak en middels den linksbinnen wordt Kubbe gepasseerd. Z.F.C. heeft ten tweede male de leiding genomen, 21. Zeven minuten later wordt Beekhoven gekraakt en weer wqst scheidsrechter Hulstman naar de witte stip. Wolf de Jongh scoort onhoudbaar, 2—2. Helder begint nu wat los te komen. Uit een voorzet van Hoebe schiet Beekhoven net naast. Als er 19 minuten gespeeld zqn. kan Kubbe al vallend een hard schot van den Z.-rechts- binnen stoppen, maar snel is de middenvoor er by om onhoudbaar het derde doelpunt te scoren, 32. Nog steeds heeft geen der beide partqen een overwicht weten te verkrijgen en de strijd blijft geheel open. Een goed schot van H. de Boer stompt de keeper corner. De withemden wer ken als leeuwen, ze weten dan ook in de meer derheid te komen en Z.F.C. kan het tempo niet meer volhouden. Ze wordt in de verdediging teruggedrongen en steeds weer is er een voet, die een schot van een der H.-spelers stopt. In de laatste minuut volgt nog een Z.-doorbraak, de middenvoor schiet onhoudbaar in. 42. Dan fluit de scheidsrechter, die zich uitstekend van zijn taak heeft gekweten, en niets door de vin gers zag, voor de laatste maal Worstelen Europeesche kampioenschappen worstelen De Nederlandsche afvaardiging. Naar wq vernemen zqn de volgende athle- ten door den Nederlandschen Krachtsportbond aangewezen voor deelneming aan de Euro peesche kampioenschappen Grieksch Rom. worstelen, welke van 19 ot 24 Mei te Parijs worden gehouden: Vedergewicht: J. Kabbedqk (Simson, Den Haag). Licht-middengewicht: W. Massop (Hercules, Amsterdam). Midden gewicht: J. Portenge (Sandow, Zaandam). Midden-zwaargewicht: M. Vrees (Hercules, Amsterdam). Een dezer dagen zal ook nog een worstelaar worden aangewezen in het lichtgewicht. Be sloten is niet in te schrijven voor het extra veder- en het zwaargewicht, daar hiervoor geen goede krachten ter beschikking zqn,

Schager Courant | 1937 | | pagina 9