Eenheid door democratie Mussert en Satan Theater Royal Ship Ahoy Woensdag 12 Mei 1937 Tweede blad Geeft den duivel geen kans! Door de afdeeling Schagen en omstreken van de Nederlandsche beweging voor Een heid door Democratie, was tegen gister, Dinsdagavond, 11 Mei, in het Noordhol- landsch Koffiehuis van den heer J. Schenk een propagandavergadering belegd. De groote zaal was geheel gevuld, toen de heer Ds. J. Eikema te Schagen als voorzit ter van het voorloopig bestuur de bijeen komst, met een woord van welkom opende. Ondanks de groote belangstelling, opent spr. deze bijeenkomst niet met vreugde, want er moet toch wel in ons land iets bijzonders gebeurd zijn, dat. menschen van verschil lend geloof en verschillende politieke inzich ten zich vereenigen in een bijeenkomst als deze, n.1. tot verdediging van de democra tie. Immers er zijn er heel wat in ons land, die besmet geworden zijn door de ziektekie men die met de Oostenwinden hierheen zijn gewaaid, die van 't communisme en het na tionaal socialisme. Spr. herinnert aan' de .verafgoding in Duitschland van den Führer, een verafgoding die wij ook reeds in ons land kunnen constateeren cn die bijv. reeds tot uiting komt bij het geven van een naam aan kinderen. Het is het gevaar voor het communisme en het nationaal socialisme, die ooi-zaak is geworden van het ontstaan der beweging voor Eenheid door Democratie. En met klem wijst spr. op dat groote gevaar, ,van communisme en nationaal socialisme. In verband met de meening die men meer- 'dere malen hoort: „Geef Mussert 'n kans", herinnert spr. aan het bijbelwoord. „Geef den Duivel geen kans". Niet. dat spr. den heer Mussert. een duivel noemt, maar het nat. socialisme brengt de gevaren van den duivel met zich. Democratie of dictatuur. Na dit inleidend woord verkrijgt de heer Mr. J. in 't Veld, burgemeester van Zaan dam, het woord, die het inderdaad een be- jschamende gedachte vindt dat in dezen tijd een vergadering als deze in ons vaderland moet worden gehouden, een vergadering die noodig is om uiting te geven aan het ver zet, dat. op 't oogenblik gaande is tegen de gedachtenstroomingen, tegen de historische lijn in de ontwikkeling van ons volk. Im mers men tracht thans te breken wat in eeuwen lange worsteling is verworven. Spr. herinnert aan den strijd die Willem de Zwij ger heeft gestreden, aan diens verklaring: „zonder vrijheid heeft dit volk geen betee- kenis'. En als wij dan nu, na zooveel jaren zien, hoe vooral de verdraagzaamheid op grooten tegenstand stuit, dan is men geneigd te zeggen, dat de strijd van „de Zwijger" toch zeker niet met volledig succes be kroond is geworden. Maar gelukkig sterven groote gedachten niet met het verscheiden van hem die ze heeft uitgesproken. In onze gj-ondwet zijn de democratische gedachten steeds vaster verankerd en talrijke personen zijn te noemen, die het hunne daartoe heb ben bijgedragen. De vrijheid van meeningsuiting, de geeste lijke vrijheid, de groote waarde ervan wordt .vaak niet eerder beseft, dan op 't oogenblik dat ze ontnomen dreigen te worden. En het is nu op dit, groote goed, dat men het gemunt heeft. De democratie wil men ten val brengen en daarbij dus ook de geeste lijke vrijheid ten offer brengen. Heeft die democratie dan zooveel schade gebracht? Neen, integendeel! belangrijke voortuitgang is te constateeren bij 100 of 50 jaren geleden. Vergelijk maar eens de toe stand van de arbeiders, het drankmisbruik enz. Er is een enorme vooruitgang in be schaving te constateeren, de arbeiders zijn steeds meer toegankelijk geworden voor cul tuurgoederen; zij kennen de waarde van een goed boek; zij zien de schoonheid van de natuur, zij zijn op weg deel te nemen aan de volkscultuur. En dat is te danken aan de geestelijke vrijheid, waarin de democratie grond vindt. Dat zijn de vruchten van de historische ontwikkeling van ons volk. Doch nu komen de machten van de reac tie, de N.S.B. en het communisme. Met. na druk wijst spr. er op dat de N.S.B. geen be weging van vooruitgang is, ontkent spr. dat de moderne democratie ten onder zal gaan. Men zegt dat de dictatuur de vrucht is van overrijpe democratie. JMaar als dit juist was, dan zou de dicta tuur een kans hebben gekregen daar, waar de oudste dcmocratien heerschten. Het te gendeel is waar. de dictatuur heeft vasten voet gekregen in de landen, waar de demo cratie in haar kinderschoenen stond, in Rusland, Italië, Duitschland, in de Donau- landen, maar niet in de landen met geves tigde democratie, zooals in Engeland, de Scandinavische landen, Amerika, Frankrijk, België en Nederland. In die landen maakt de dictatuur geen kans. Spr. waarschuwt tegen de stelselmatige suggestie, alsof de N.S.B. het niet gemunt zou hebben op de geestelijke vrijheid. Te genover de beweging, de macht in handen te stellen van één man, die dus alles in 't werk zal stellen, die macht te behouden en dus met geweld zal onderdrukken de over tuiging van hen, die het niet met hem eens zijn, stellen wij onze opvatting: „Eenheid door Democratie." Eenheid is noodzakelijk, wij moeten ko men tot een eenheid van normen en uit alle overtuigingen die naar voren komen het beste halen. Door wedcrzijdsche erkenning en waardeering moeten wij komen tot een hoogere eenheid. Niet dus een eenheid, ons door geweld opgelegd! Inderdaad er ont breekt nog wel eens wat aan onze vrijheid van gedachte, aan onze verdraagzaamheid. Maar het is juist het voordeel van de demo cratie, dat ze vatbaar is voor verbetering. In dat opzicht steekt ze torenhoog boven de dictatuur uit. Zelfs de slechtste dictatuur heeft men te aanvaarden en daarom opent dictatuur den weg naar burgeroorlog. Het is een wanbegrip het maar eens met Mussert te probeeren. Met Colijn kan men het pro- beeren; immers na 4 jaren krijgen de kie zers gelegenheid zich over diens beleid uit te spreken, doch als men met Mussert be gint, zit men voor goed aan hem vast. Het is dus een geweldig waagstuk dit pad op te gaan. En waarom zou men ook de macht in handen leggen van een man, van wien wij niet anders weten, dan dat hij was een knap ingenieur, doch die t.a.v. de staatkun de, bijv. een volslagen leek is? Hoe is 't mogelijk, dat er menschen zijn die uit vrije wil hun geestelijke vrijheid willen offeren op 't altaar van Mussert? Omdat er in ons trotsche volk zijn met een slavenziel. Alleen slampampers zullen vrijwillig afstand doen van hun vrijheid van meeningsuiting. Doch laten wij op 26 Mei toonen, dat wij niet zijn een volk van slampampers, laten wij duidelijk uitspreken dat wij zijn fiere, trotsche en onafhankelijke Nederlanders en dat. wij er niet aan denken uit eigen vrije beweging onze vrijheid te leggen in de schoot van Mussert. Onze vooruitzichten t.a.v. het behoud van de democratie zijn niet ongunstig; door het betere economische perspectief begint de nuchterheid terug te keeren. Maar laten wij de voet bij het geweer houden. Wij moeten zorgen dat. de N.S.B. geen voet aan den grond krijgt, de nederlaag moest op 26 Mei zoo verpletterend zijn, dat het voor goed met de N.S.B. gedaan was. (Applaus). De N.S.B. tracht vrees te zaaien door te wijzen op het gevaar van een volksfront, maar spr. doet uitkomen, dat er in een volksfront, dat thans bezig is te groeien, n.1. een volksfront tot behoud van de de mocratie, geen plaats is voor het commu nisme. Er is sprake van een volksfront van hen, die willen beschermen de democratie, van hen, die willen plukken de groote vruchten van vrijheid en verdraagzaamheid. Wij willen oprichten een volksfront van de mocraten, die diep doordrongen zijn van de groote waarde van vrijheid en verdraag zaamheid. Dat is het doel van de beweging voor Eenheid door democratie! Spr. wekt de aanwezigen krachtig op, lid te worden van E. d. D. Tegen elke dictatuur, voor de de democratie. (Krachtig applaus). Ontwaakt, gij onverschilligen. Na de pauze was' het woord aan den heer Dr. A. de Vletter te Bloemendaal, die begint met te zeggen, dat de gemeente Schagen blijkbaar een wijs bestuur heeft, immers rondom de kerk symboliek van 't hooge staan de borden met aanbevelingen van de poiltieke partijen, en wordt dus aan dacht geschonken aan 't aardsche gedoe. Onder die politieke partijen zijn er twee, waartegen Eenheid door democratie zich keert. E. d. D. is geen partij, wij stellen geen candidaten. de N.S.B. doet dat wel, is dus wel een partij, terwijl E. d. D. een be weging is. Wij E. d. D.-ers vragen alleen democratisch te stemmen, tot handhaving van de grondbeginselen onzer volkscultuur. De twee partijen tegen wie E. d. D. waar schuwt, N.S.B. en communisme, die twee partijen zijn in strijd met onze volkscultuur Scherp doet spr. uitkomen welke groote belangen er t.a.v. het behoud der democratie op het spel staan, hoe hijzelf, niet behoo- rende tot een politieke partij, bekeerd is en enthousiast voorvechter is geworden van E.d.D., omdat het zoo noodzakelijk is. dat wij samen optrekken voor de Nederlandsche beschaving. Het is de groote verdienste geweest van de N.S.B. ons te hebben wakker geschud. Im mers, wij dachten voorheen niet aan een:- gevaar dat er voor de Nederlandsche democratie zou kunnen bestaan. Maar toen de democratie gevaar dreigde te loopen, toen hebben wij ons herinnerd de groote krachten van deze door de N.S.B. afgekeur de. doch zegenrijke democratie. Ook spr. meent dat het met deze Duit- sche zaak (met de N.S.B.) wel zal losloo- pen. Uitvoerig behandelt spr. de oorzaak waardoor het in Duitschland tot de Duitsch nationaal socialistische beweging is geko men, hoe daar de tijd voor een dictatuur gunstig was en het schijntje democratie dat daar was, vernietigd is kunnen worden. Hoe daar in Duitschland was een krachts- Shirley troetelkind van een oude zeerob. De nieuwe Shirley Temple-film „Ship Ahoy" voert ons naar een wereldje, waarin ,,'s-werelds troetelkind" nog niet had rond gedarteld, naar de kust, naar de zeelieden en de menschen van den havenkant, naar de eenvoudige bewoners van een visschers- dorpje, naar vuurtorenwachters en dergelij ke lieden, die eenvoudig en rondborstig zijn, hartelijk en gul. De kleine star, zooals Shirley nu heet, is de lieveling van het heele dorp, maar het meest van de oude vuurtorenwachter, Kapitein Januari, die haar, toen zij als schipbreukelinge kwam aandrijven, als kind heeft aangenomen. Hij en zijn vriend kapitein Nazro verschillen nog al eens van meening, over de wijze, waarop de kleine moet worden opgevoed. De oude, eenvou dige zeerob Januari, vindt, dat je genoeg hebt aan den Bijbel en 't Handboek voor de Scheepvaart. Maar de leerplichtwet denkt er anders over en Shirley moet examen doen. Ter elfder ure moet haar van alles en nog wat worden bijgebracht, maar, dank zij haar schranderheid doorstaat Star het examen met vlag en wimpel. Maar nog zijn alle beproevingen niet ten einde! Men wil Star in een Weeshuis on derbrengen. En juist zit kapitein Januari over dit vreeselijke vooruitzicht na te denken als men hem ook nog komt ver tellen, dat hij ontslagen is, omdat de vuur toren gemechaniseerd zal worden. Kapitein Januari, gescheiden van zijn troetelkind, blijft als een gebroken man achter maar aan 't slot ziet hij Star toch weer terug. Hoe dat in zijn werk gaat, yertellen wij U niet, verlamming door vrees en hoe Mussert nu hetzelfde probeert in ons land, hoe deze alles in ons land even rot noemt, het re- geeringsbeleid noemt een politiek van hoo gere slampampers en dan als schrikbeeld wijst op Rusland. Immers Mussert of Mos kou! In zijn rede wijst spr. op de toestanden in Duitschland, op het groote gevaar dat schuilt in de versterking van het nationa lisme, op het gevaar van die zelfverheffing en zelfverheerlijking. Wij moeten juist de groepen tot elkaar brengen. Wij moéten komen tot een vereenigd Europa, tot een eenheid der democratiën in de landen. Spr. schetst de gevaren verbonden aan de oorlogsvoorbereiding, maar vooral aan de geestelijke oorlogsvoorbereiding onder de jeugd. Het natinaal socialisme wil een eind ma ken aan den strijd der politieke partijen het wil een eenheid zonder persoonlijke vrij heid, zonder eerbiediging 'van de minder heid. Doch wij, roept spr. uit, wij willen die eenheid door geweld niet, wij willen de verantwoordelijkheid dragen, want wij zijn volwassenen. Wij willen vrije menschen blij ven, wij willen ons lot in eigen handen houden, wij willen de democratie verdedi gen. Wij willen samen bouwen, werken in 't belang van ons volk; wij willen handha ving van ieders politieke overtuiging, maar strijden voor de democratie. Het. zal de taak zijn onze jeugd bij te brengen, de groote waarde dier democratie, en waar noodig op verbetering aandringen. Spr. eindigt na het opzeggen van Vondel's Prinsenlied, met een krachtige opwekking mee te helpen strijden in de groote Nederlandsche bewe ging E. d. D. (Applaus) Door den heer Ds. Eikema, wordt in zijn sluitingswoord dank gebracht aan de spre kers en mededeeling gedaan van de op 22 Mei a.s. te Alkmaar te houden landdag door E. d. D. Ook spr. wekt op waakzaam te zijn voor de democratie en zich aan te slui ten bij E. d. D. Spr. spreekt uit het couplet van Wien Neêrlands Bloed en legt in 't bijzonder den nadruk op de regels: „Wij dulden geen tyrannie Die ons 't hart doorwond." Uit onze omgeving ALKMAAR DE TENTOONSTELLING IN DE ALKM. HUISHOUD- EN INDUSTRIESCHOOL. De ons zoowelbekende Huishoud- en In dustrieschool aan de Emmastraat te Alk maar, houdt, zooals men in de advertentie kolommen van dit blad heeft kunnen lezen Woensdag en Donderdag een tentoonstel ling van het werk, dat er door de leerlingen gedaan en gemaakt wordt, 's Middags en 's avonds kan een ieder die belangstelt in hetgeen meisjes van 12-18 jaar en ouder in opleidingen en cursussen, die aan de Huis houdschool gegeven worden, kunnen leeren, gratis een kijkje nemen. In de benedenlokalen kunnen we de huis houdtlijke afd. bewonderen, we zien. wat en hoe er door de leerlingen gcwasschen en gestreken wordt, hoe ze leeren huis en huisraad op de meest, doelmatige wijze te onderhouden en de smakelijke gerechten, die we in de keuken te zien krijgen, doen ons begrijpen, dat de leerlingen volledig onderricht worden in de edele kookkunst.. Op de eerste verdieping is een lokaal in gericht met het naaiwerk van de leerlingen van den primairen cursus. Het is werkelijk de moeite waard om te zien, wat die leerlingen in die opleiding al presteeren. Hebben ze die 2 jaar doorloo- pen, dan kunnen ze verder gaan en een 2-jarige opleiding volgen voor costuumnaai- ster of hulp in de huishouding; dat werk ziet men op de 2e verdieping, waar 4 groote lokalen zijn ingericht, één met teekeningen en fraaie handwerken, één met costuum- werk van de twee opleidingklassen, één met algemeen vormend onderwijs, dat hoofdza kelijk in de primaire, maar ook in de daarop volgende opleiding gegeven wordt. Ook is in datzelfde lokaal ondergebracht het werk van de les in kinderverzorging Vermelden wij nof, dat Guv Kibbee een uitstekende rol speelt als Kapitein Janu ari, terwijl Slim Summerville hem prach tig terzijde staat als kapitein Nazro. En de kleine Shirley? Zij is weer even vroolijk en lieftallig als altijd, SHIRLEY TEMPLE ALS DANSEND MATROOSJE IN MSHIP. AHOY:1 en opvoeding die gegeven wordt aan de op leiding Hulp in de Huishouding. Wanneer we alles hebben bezichtigd, kunnen we ons, naar beneden gaande, in een lokaal crp de le verdieping laven aan een kopje thee, om daarna met een gevoel van gezelligheid en voldaanheid huiswaarts te gaan en alle bekenden op te wekken een kijkje te gaan nemen in de Huishoud- en Industrieschool, omdat het zoo zeer de moeite loont. LANGENDIJK Als gevolg van de gunstiger voorwaarden waarop de betrokken gemeenten nu tot het Destructiebedrijf van den keuringskring Barsingerhorn kunnen toetreden, zullen, naar we vernemen, voorstellen worden ge daan tot4 aansluiting bij dat bedrijf. De be doeling zou dan zijn, die aansluiting met begin van het volgend jaar te doen in gaan. ZUIDSCHARWOUDE Opvolger op de R.K. lijst voor leden van den gemeenteraad, waarvan de heer Groen als lid zal bedanken wegens vertrek, is de heer D. van Kleef. In het Huis met het Torentje wordt in deze gemeente een nieuwe zaak gevestigd en wel een meubelzaak. Het is voor de win keliers aan Langendijk de laatste jaren bij zonder slecht, gevolg van den buitengewoon ongunstigen toestand in den tuinbouw. Het is duidelijk, dat door vestiging van nieuwe zaken de oude er niet op vooruitgaan, waarom het dan ook jammer is, dat tegen de vestiging van nieuwe winkels geen ver bodsbepalingen bestaan. NOORDSCHARWOUDE. Eervol ontslag verleend aan veldwachter Leuring. Naar ons wordt medegedeeld, is met in gang van 15 Mei a.s. wegens gezondheids redenen, aan den heer H. Leuring, Gem.- veldwachter alhier, door den Commissaris der Koningin in Noord-Holland, eervol ont slag verleend in die betrekking. De heer Leuring gaat dus met pensioen en zal zich binnen zeer kortcp tijd te Bussum vestigen. De heer Leuring is reeds 31 jaar in politie dienst en kan op een langen staat van dienst terugzien. Vanaf 1 Juni 1923 is hij gemeenteveldwachter in deze gemeente en hij heeft zich al dien tijd doen kennen als een beambte, die wist wat men van hem verlangde als politieman, doch die zich ook altijd van den humanen kant liet zien, wat dan ook meermalen in zijn optreden tot uiting kwam. Wij wenschen vanaf deze plaats, dat hij in zijn nieuwe woonplaats mag vinden, het geen hij er zich ongetwijfeld van voorstelt, na zoon langen diensttijd, n.1. een aange name levensavond. OUDKARSPEL. Verkooping. Dinsdagavond werd in de zaal van hotel De Brederode alhier een openbare verkoo ping gehouden ten overstaan van notaris M. C. Roos uit Alkmaar, van eigendommen van den heer P. Kroon Az. alhier. De uitslag was als volgt: Twee akkers aan de Kortsloot bij de Kerk- meersloot tezamen 25 snees, vier akkers aan de Oostzijde van het dorp, elke akker 12 snees. Een akker ten Zuiden van de Butter- laan, groot 21 snees, Een akker weiland bij het Waardje, groot 17 snees: kooper de heer K. Borst te Alkmaar voor f 3666. In de vergadering van de voetbalvereeni- ging D.T.S. werd een brief behandeld van de voetbalvereen. „Schagen" over de aldaar te houden clubleiderscursus. Men gevoelde er wel voor, doch een definitieve beslissing werd nog niet genomen. Een wedstrijd tegen Voorwaarts, zooals verleden jaar ook werd gehouden, mag dit jaar niet worden gehouden. De K.N.V.B. gaf geen toestemming. Deze afwijzing werd be treurd, aangezien de financiën heel goed een steuntje kunnen hebben. Men besloot deel te nemen aan de door M.F.C. te organiseeren nederlaagwedstrij den. Inzake de aanvrage van B.K.C. om een uit- en thuiswedstrijd, werd nog geen beslis sing genomen. J. Carnas werd met 25 tegen 2 stemmen als lid toegelaten. Het terrein zal op verschillende plaatsen worden opgeknapt met sintels. Hiervoor werd de medewerking van de leden ingeroe pen. De training onder leiding van Hartland zal binnenkort aanvangen. De adspi- ranten trainen onder leiding van Kooiman. Nadat nog eenige wenschen over andere plaatsing van D.T.S. 2 en de adspiranten wa ren geuit, volgde sluiting. SINT PANCRAS Vrone: hekkensluiter. In den Zondag te Bergen gehouden be slissingswedstrijd tegen Alcmaria 4 om de laatste plaats van de Afd. I A, N.H.V.B. moest Vrone met 3—0 het onderspit delven. Door dezen uitslag zullen onze jongens het eerste klassesohap hebben te verdedigen. Zoo is Vrone, dat in den K.N.V.B. reeds den naam droeg van eeuwige hekkensluiter, nu ook in den Noordhollandsche als laatste ge ëindigd. We wenschen onze club, die overal zoo goed bekend staat, sterkte toe bij de ko mende degradatiewedstrijden. ZIJPE B. en W. dezer gemeente hebben de ten name van den heer H. Schrieken staande vergunning voor den kleinhandel in ster ken drank, met toestemming van den Mi nister van Sociale Zaken, overgeschreven ten name van den heer P. Kreijger te 't Zand. In de afgeloopen week was' het aantal werkloozen in deze gemeente, dat „in zorg" was, gelijk aan het aantal van de voorafgaande week, n.1. 114. waarvan 78 in de werkverschaffing waren geplaatst en 36 ingevolge de Rijkssteunregeling werden geholpen. Van vermindering van het aan tal werklooze arbeiders kan nog niet wor den gesproken. Colleote blinden. Het Bestuur der Nationale Stichting „Te huis voor alleenstaande blinden" (Wolfhe- zen) bericht ons, 'dat de opbrengst der col lecte in de gemeente Zijpe f 140.26 bedroeg en zegt aan alle gevers hartelijk dank, DEN HELDER BARSINGERHORN KOLHORN VERGADERING C.P.N. De afd. Kolhorn der C.P.N. belegde dezer dagen een propagandaavond in de zaal van den heer Groet. Aanwezig plm. 250 perso nen, meerendeels niet-communisten. Muzi kale medewerking werd verleend door het gezelschap Wouters, sprekers waren de heeren Borst en Roestam Effendi. De eerste spreker, toont aan de hand van verschillende voorbeelden, o.a. uit de tuin derij, de noodzakelijkheid aan, om in Neder land de communistische partij te verster ken. Spr. critiseert de demagogie der N.S.B. en keurt het beleid der tegenwoordige regee ring af. Verdere komt spr. op voor ver sterking der democratie. De tweede spr. is het Tweede Kamerlid de heer Roestam Effendi. Spr. belicht uitvoerig, dat de C.P.N. een door en door Nederlandsche partij is. Sa menwerking met de Sowjet Unie beteekent geen inschakeling. Spr. verdedigt de tactiek der C.P.N. om vóór alles de democratie te redden en trekt daaruit ook de consequenties. Spr. becriti- seert de burgerlijke partijen en toont de mogelijkheden van een volksfront- Door de sprekers werd gelegenheid go- geven tot gedachtenwisseling en vragen stellen, waarvan echter geen gebruik werd gemaakt. WIERINGEN Vergadering van den gemeenteraad, op Donderdag den 13en Mei 1937, des namid dags ten 2 uur, Agendat L Installatie van het nieuw benoemd lid, den heer C. Koora Vz. 2. Notulen. 3. Mededeelingen en Ingekomen stukken. 4 Voordracht tot aanleg van een gedeelte rioleering. 5. Voordracht tot intrekking van de 3e suppletoire begrooting voor den dienst 1936. 6. Voordracht naar aanleiding van verzoe ken om tegemoetkoming in de vervoer kosten van leerlingen van lagere scho len. 7. Voordracht tot aanvulling van de ver ordening op de winkelsluiting. 8. Voordracht tot verlaging van enkele ambtenaarsjaarwedden. 9. Voordracht tot vaststelling van de 3- jaarlijksche afrekening wegens kosten van instandhouding eener bijzondere lagere school. 10. Vaststelling van de 2e en 3e suppletoire. begrooting voor den dienst 1937. 11. Benoeming van een lid van het stem bureau in stemdistrict 6 voor de verkie zing der leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. "WINKEL LUTJEWINKEL. Kermis. Volksspelen. Begunstigd door goed weer Is onder opge wekte stemming de kermis te Lutjewinkel gevierd. Voor dit feest was groote belang stelling, vooral des Zondags. De tweede ker misdag werden volks- en kinderspelen ge houden, waarvan de uitslagen als volgt wa ren: Kinderen van 6 tot 8 jaar: vlaggetjes ste ken: le prijs Marietje Leegwater, 2e prijs Agatha Spaans, 3e prijs Piet Nes, 4e prijs Tini Terpstra, 5e prijs Henny Krap. Kinderen van 810 jaar: le prijs Jan No bel, 2e prijs Trijnie Brugman, 3e prijs Jb. v. Peen, 4e prijs Willy Keizer, 5e prijs Flip Ham. Jongens van 1012 jaar: le prijs Jan Brug man, 2e prijs Cees Hooij, 3e prijs Aris Smit, 4e prijs Gerrit Smit. Meisjes van 10—14 jaar: le prijs Maartje Hoep, 2e prijs Mien Terpstra, 3e prijs Jopie Wit, 4e prijs Annie de Boer. Jongens van 12—14 jaar: le prijs Hen>c Bouman, 2e prijs Lou's Zeeman, 3e prijs Cees Varenhout. 4e prijs Dik Keizer. Jongens van 14 jaar en ouder: le prijs Klaas Kaaij, 2e prijs Cees de Wit, 3e prijs Frits Vermaning, 4c prijs Jaob Brugman. Meisjes van 14 jaar en ouder: le pr. Juf- fr. Schuurman, 2e prijs Elly Bakker, 3e pr. Ali Faber, 4e prijs Guus Keizer, Vrouwen: le prijs Mevr. Gardenier, 2e pr. mevr. Zeeman, 3e prijs mevr. Dijkstra, 4e pr. mevr. Kaaij. Mannen: le prijs P. de Graaf; 2e prijs H, Buikstra, 3e prijs W. Govers, 4e prijs J. Krap, De wedstrijden bestonden voor de ver schillende leeftijden uit: Kinderen van 68 jaar, Vlaggetjes steken; Kinderen van 810 jaar Balgooien op raam Jongens van 10—12 jaar Voetballen; Meisjes van 10—14 jaar Korfballen Jongens' van 1214 jaar Hindernisbaan. Meisjes van 14 en ouder, Fleschje op wip plank; Jongens van 14 en ouder. Hindernis- baan; Vrouwen, Biljartspel; Mannen, Zak- loopen. HARENKARSPEL DIRKSHORN De muziekvereniging „Onder Ons" be haalde op het concours te Twisk van den West-Frieschen Bond van Harmonie- en Fanfarecorpsen^ in de Eere afdeeling een le prijs met 167 punten. Een pracht presta tie dus. I*n directeur den heer P. Pranger en het corps onze hartelijke felicitatie. WOENSDAG 19 MEI. Ned. Herv. Gemeente. Dirkshorn, nam. 2.30 uur. Ds'. de Leeuw. Huwelijks wij ding.

Schager Courant | 1937 | | pagina 5