Rijwielen Titanenstrijd om den Sollube berg Tholen en Van Lier Kermis Fa. AHHEVELDT DE HAAS een flink Keukenmeisje Be wij sma ter iaal gevraagd Ontevreden chauffeurs in Den Haag Duitsche ontdekkings reiziger gevonden De consequenties van steunverleening in natura Marktberichten SPANJE Bommenregen op Madrid BASKEN BEZETTEN VER SCHILLENDE BERGPASSEN - GROOT AANTAL DOODEN TE MADRID OOK BILBAO GE BOMBARDEERD. Aan de Noordelijke fronten woedt een zeer hevige strijd. In zekere sectoren zijn de gevechten al een paar dagen gaande. Be nationalisten doen aanvallen van vier zijden tegelijk: de kust streek ten Westen van Bermeo, ten Zuidoosten dezer stad op de hoog ten van Sollube, iets ten Zuiden van Rigoitia en de omstreken van Ibarruri tusschen Guernica en Burango. In de kuststreek hebben de opstan delingen met al hun modern mate riaal aanvallen ondernomen. Op de hoogten van Sollube zijn de regeeringstroepen er in geslaagd den opmarsch der opstandelingen tot staan te brengen. Zij hebben en kele passen bezet. Bij Ibarruri hebben de troepen van Franco een aanval op groote schaal ondernomen. Gisteren den geheelen dag is Bilbao en omgeving door de recht sche luchtmacht gebombardeerd. De bevolking werd twaalf maal opgeschrikt door de sirenes, welke luchtalarm ankondigden. Te Valencia wordt vernomen, dat de pogingen van de troepen van Franco om zich meester te maken van den berg Solluve, nu reeds 98 uur du ren. De Baskische troepen zijn thans mees ter in de passen. Bij een bombardement van Ma drid zijn gisteren een veertigtal personen om het leven gekomen en meer dan 150 gewond. Het bombar dement, dat de stad gisteren heeft ondergaan, was een van de hevigste sedert het begin van liet. beleg; overal in de stad vielen de projec tielen neer. In den middag waren alle straten verlaten. De Volksfronttroepen zijn er In geslaagd de brug op te blazen, welke de troepen van Franco in de universiteitswijk verbond met de meer achterwaarts gelegen troepen Den geheelen dag door woedt een hevig artille riegevecht. De Baskische legatie te Valencia heeft medegedeeld, dat in sommige buitenland- sche krante het gerucht, was verspreid, dat het Vaticaan een brief zou hebben ge zonden aan de Baskische regeering, waarin deze zou zijn aangespoord zich over te geven. Een dergelijke nota is door de Bas kische regeering niet ontvangen en is ook niet verzonden. Blijkbaar heeft men hier te doen met propaganda voor Franco. De regeeringstroepen zijn Toledo in het Zuiden tot op een kilometer genaderd. Ter wijl de troepen, die ten Noorden der stad opereerden, de troepen van Franco bezig hielden, rukten de troepen in het Zuiden langs den weg Arges-Toledo op en de recht schen hadden zich reeds terug moeten trek ken tot de linies welke den onmiddcllijken toegang tot de stad verdedigen. Het, grootste deel van de rechtschen is tot in de stad zelf teruggetrokken. De gebouwen, welke door de troepen van Franco omgevormd waren in forten, zijn door het geschutvuur van de regeerings troepen deels vernield. Franco ruimt op in de Spaan- sche Falanx. Volgens ontvangen berichten wordt de bezetting van alle bevelvoerende kaders en van alle organisaties der Spaansche Falanx actief voort gezet. De Falangisten die worden be schuldigd van verschillende delicten en in verband daarmede gevangen gezet zijn, vormen een totaal van ruim duizend. De partijleider, Hedilla, zit nog steeds gevangen. Het schijnt, dat men een proces tegen hem voorbereidt, hetwelk met veel gerucht zou worden gevoerd. Er zouden daarbij documenten ter tafel worden ge bracht welke zouden bewijzen, dat hij be trekkingen heeft onderhouden met organisa ties, die vijandig staan tegenover de zaak der nationalisten. Rust te Barcelona bestendig. Het is thans volkomen rustig in Barce lona. Geruchten hebben de ronde gedaan, volgens welke de onderdrukking der onlus ten een heftig karakter zou hebben gehad en de anarchisten, gebarricadeerd in de bui tenwijken, den strijd zouden voortzetten. Te Barcelona worden deze geruchten echter met stelligheid tegengesproken. Uit onze Omgeving ANNA PAULOWNA Anna wed dam- Een tiental dammers uit Zijpe en Paulowna speelde in Veerburg een strijd tegen een tiental van de Chr. club Excelsior van Breezand. De uitslag was: Zijpe en A. P. Excelsior 1. P. J. WaiboerH. Veenstra 2. A. Slijkerman Sz.C. D. Sas 3. W. JimminkJ. Pietersen 4. C D. RezelmanJ. Jeninga 5. A. Slijkerman Jr.L. Wisse 6. B. de Groot—A. Broere 7. C. KooijD. Jansen 8. C. GrootT. J. Wiersma 9. G. RademakerF. Vlaming 10. A. Blokker—C. Wit 16-4 WIERINGERWAARR Zooals uit een in dit nummer voorkomende advertentie blijkt, zullen Tholen en Van Lier, de bekende radio-artisten, Maandagavond, tweeden kermisdag, in de zaal van den heer Schenk optreden. Ook heeft de heer Schenk voor de 3 kermisdagen de populaire „Ram- bling Serenaders", o. L v. Jan v. d. Brink,, weten te engageeren. WIER1NGERMEER Tijdelijke vestiging van weten schappelijke personen. Naar wij uit betrouwbare bron vernemen, worden door bevoegde instanties, onderhan delingen gevoerd over tijdelijke detachee ring van een vijftig-tal studenten in een der kampen te Slootdorp of Wieringerwerf. Deze groep studenten vormt de staf van mede werkers bij het bevolkingsonderzoek in de Wieringermeer, onder leiding van Prof. ter Veen. Naar ons voorts wordt medegedeeld, zal het onderzoek, dat zich aanvankelijk uitstrekte tot de spraakuitdrukking, sche delmeting, enz., worden uitgebreid met een onderzoek der economische mogelijkheden en het daaruit voortvloeiend rendement. Hoe lang deze ondcrzoekingscxpcrimcntcn zullen duren, is niet bekend. Uitvoering W.Meer-fanfare. De Muziékvereeniging „W.Meer fanfare" Dir. J. van Glabbeck. hoopt binnenkort te Middenmeer 'n uitvoering te geven in Hotel Smit. Nader bijzonderheden volgen nog per advertentie. SCHOORT De laatste Eer. De begrafenisver. „De laatste Eer" verga derde in paviljoen Camperduin. De voorz. de heer R. Wognum opent, en herdenkt het overleden bestuurslid den hr. J. Krijgsman, wiens werk de vereen, veel goeds heeft gebracht. Voorts deelt voorz. mede dat de rouwkamer is opgesteld en dat ieder haar kan zien en beoordeelen. De notulen werden goedgekeurd. Uit het jaarverslag blijkt dat 20 begrafe nissen hebben plaats gehad. Uit de rekening blijkt dat de ontvangsten en uitgaven f 2183.58 bedragen, met een saldo van f 219.29, terwijl de reserve f 877.81 bedraagt. De fin. comm. rapporteerde bij monde van den heer W. Oostindic tot goed keuring en décharge. Tot leden der financieele commissie voor 1937'38 werden benoemd de heeren G. Duin- meijer, Jn. Groot en Jb. Wognum. Bestuursverkiezing. Per. aftr. de heeren F. Mosk, C. Delver en R. Wognum. Deze werden bij acclamatie herkozen. In de va cature J. Krijgsman werd met algemeene stemmen gekozen de lieer C. Koel. De heer C. Delver brengt nu verslag uit van de gehouden bondsvergadering. Ingekomen is nog een dankbetuiging van de familie v. d. Burg voor de plechtige be grafenis van hun moeder. Hierna werd de rouwkamer bezichtigd. Het geheel maakte een plechtigen indruk en kon een ieder bevredigen. Nadat do be zichtiging had plaats gehad, werd na enkele op- en aanmerkingen, besloten het bestuur machtiging te geven om tot aanschaffing over te gaan. De rondvraag brengt enkele huishoudelij ke zaken naar voren, waarna sluiting volgt. WARMEN HUIZEN Vergadering R.K. Begrafenisver. „St. Barbara". Dezer dagen had bovengenoemde v'erecni- ging in het Patronaatsgebouw een algemeene vergadering belegd. Voorzitter de heer K. Mosch. Na opening volgt vaststelling der notulen. Mededcelingen. De voorzitter brengt de vergadering ter kennis, dat door het Bestuur van „St. Barbara" stappen gedaan zijn om te komen tot verbetering van de monumenten op ons Kerkhof. De commissie is gevormd uit het Kerkbestuur en uit het bestuur van de Begrafenisvereeniging, die dezer dagen zal onderzoeken, welke monumenten opge knapt. moeten worden en de betrokken per sonen daarvan op de hoogte brengen. Wordt op verzoek van bedoelde commissie geen ver betering aan de monumenten aangebracht, dan zal bedoelde comm. de desbetreffende monumenten van het kerkhof laten verwijde ren. Jaarverslag. De secretaris vermeldt in zijn jaarverslag een aantal leden van 680. In bet afgeloopcn jaar zijn 9 begrafenissen uitgevoerd, waarvan 6 derde klasse en 3 tweede klasse. Den secretaris wordt voor zijn keurig jaar verslag dank gebracht. De penningmeester brengt vervolgens ver slag uit van zijn gehouden beheer. Daaruit kwam vast te staan, dat het afgeloopcn jaar een klein nadeclig saldo beeft opgeleverd. De heer Jn. v. d. Berg bracht namens de Rekening-Commissie verslag uit van zijn bevindingen en adviseert tot goedkeuring. Aldus besloten. Bespreking vervoer van gestorven leden uit het Ziekenhuis. Door het bestuur wordt dit punt nog eens ter sprake gebracht en wel naar aanleiding van het besluit van de vorige algemeene vergadering. De moge lijkheid bestaat n.1. dat gestorven leden van „Barbara" tevens lid zijn van de ziekenhuis- verpleging. Een lid van de ziekenhuisvcrple- ging kan voor bet vervoer naar het zieken huis en bij overlijden van het ziekenhuis ten hoogste f 10.in rekening brengen. Van „Barbara" krijgen de nabestaanden van de overleden vergoed de kosten van het zie kenhuis naar het woonhuis. Het bestuur vraagt thans van de algemeene vergadering machtiging om in dergelijke gevallen de vo renbedoelde f10.van de zickenhuisverple- ging te innen als een gedeeltelijke vergoe ding van de kosten van liet vervoer van het ziekenhuis naar de woonplaats. Na een klei ne bespreking wordt dit goedgevonden. Onderwijl kwam de heer Legdeur. oud be stuurslid van „Barbara" ter vergadering. Vervolgens bad de jaarliiksche uitloting plaats van 10 aandeelen. Uitgeloot zijn de n rs. 11 99 Sfi 78 102 67 93 58 100 en 103 De heer A. de Groot werd met overgroote Wieringerwaard 23, 24 en 25 Mei Zaal SCHENK. Zondag en Dinsdag: BAL. Muziek v. d. succesvolle band „The Rambling Serenaders", o. 1. v. J. v. d. Brink. Maandagavond: Optreden van het bekende radio-duo met een buitengewoon kermis- programma. Aanvang half negen n.t. Plaatsbespreking aanbevolen. WEIDE aangeboden voor pinken of schapen, door Sj. v. d. WAL, Oostcrwcg, Nieuwe Niedorp. Voor dezen tijd, eischt men kwaliteit Sigarenfabriek Fa. Jb. Molenaar SCHAGEN. MOLENSTRAAT. Groote keuze. Lage prijzen. Agentschap: Gazelle, Burgers E.N.R., Turner, Raleigh, enz. Prijzen vanaf f 28. met remnaaf. GEBRUIKTE RIJWIELEN. LAANPLEIN SCHAGEN. Telefoon 27. Te koop: Een beste DRIEWIELDE KAR met brecde wielen, met hooi- raam en ponder. Jb. SNIJ DERS, Schagen. In het Kleuterhuis „Trein 8.28" te Petten, kan voor direct geplaatst worden, die de gewo ne burgerpot smakelijk klaar kan maken. Zich aan te mel den bij de directrice. BOEKEN te koop van Leesbibliotheek. Werken van Ivan's, Boudier- Bakker, Thijscn en andere schrijvers. 30 cent per stuk. 10 st. voor f2.50. Toezending na ontvangst van het bedrag per postwissel of op giro 190295, S. VOG E LZANG,. Callan t soog. Te koop: EEN FORD 1931, in prima staat, en nieuwe ban den. Inlichtingen bij Garage SMIT, Schagen. Te koop: EEN BEST MESTKALF, P. BLAAUBOER. Kolhom. Te koop: Een mooie JONGE FOXHOND, afkomstig van goede rattenvan ger. A. ELLEN, Walingsweg, Wieringerwaard. Te koop: 50 jonge W. LEGHORNS, aan de leg, a f 1 per stuk. J. C. NIEUWI.AND, St Maartens brug C 113. Biedt zich aan: EEN FLINKE JONGEN, als boerenknecht. Adres: C. G. J. VAN LEEUWEN, Rijksweg 80, Julianadorp. Terstond gevraagd: EEN DAGMEISJE, bij J. MOELIKER, Schonveg 34, Breezand. Gevraagd, voor direct: SMIDSKNECHT, bij W. BOS, Noordschar- woude. meerderheid van stemmen als Bestuurslid herkozen. Verkiezing van een lid van het Bestuur wegens vertrek van den heer F. A. Legdeur. Na een drie tal stemmingen is tenslotte ge kozen de heer Rasink, onderwijzer aan de R.K. Jongensschool alhier. Van de gelegenheid nu de heer Legdeur in de vergadering aanwezig is, wil de voor zitter gebruik maken een enkel woord te zeggen over hetgeen de heer Legdeur voor de begrafenisvereeniging Heeft gedaan. Het Bestuur mist thans een ijverig bestuurslid. Volgt de loting tot bevordering van het vergaderingbezoek. De heeren Jn. Put, Jac. Molenaar Pz., Jn. v. d. Berg, C. Huibers en K. Mosch ko men hierbij vrij van contributiebetaling. Bij de rondvraag zegt de heer Legdeur nog volle aandadht te hebben voor de be grafenisvereeniging. Spr. brengt nog zijn grooten dank voor het stoffelijke aandenken van de verceniging. De aan hem gebrachte hulde wenscht spr. niet te aanvaarden, daar spr. thans toch nog tot het idee komt dat hij misschien wel eens te kort voor dever- eeniging beeft gedaan. Spr. sluit zijn kort woord met de wensch uit te spreken dat de begrafenisvereeniging nog veel goeds in deze parochie tot stand mag brengen. Hierna sluiting. Wie maakte foto's van do Hin denburg-ramp? Onderhande lingen over de levering van he lium. Namens de commissie van onder zoek heeft de commandant van La- kehurst Rosendahl opnieuw een op roep tot de bevolking gericht waar in alle personen, die foto's van de ramp gemaakt hebben, verzocht worden deze aan de commissie te zenden. Rosendahl verklaarde, dat alle thans beschikbare opnamen eerst gemaakt werden toen het luchtschip reeds in brand stond. De commissie wenschte foto's van het achterschip te ontvangen, vooral die welke kort voor en kort na het uitbreken van den brand zijn ge maakt. Hoe de kajuitsjongen gered werd. De twaalfjarige kajuitsjongen van de „Hindenburg', Wcrner Franz, is wel op hij zonder toevallige wijze aan een dood door de vlammen ontkomen, meldt de N.R.Crt. De knaap was uit het brandende gevaar te gesprongen, toen dit met den grond in aanraking kwam. Hij sloeg bewusteloos neer en werd door een kiing van vlammen omgeven, zoodat er practisch geen redding meer voor hem bestond. Een watertank, die boven de plaats barst te, waar de jongen verdoofd terneer lag, was zijn redding. De watermassa's, die over den jongen heen pleustcn, brachten hem weer bij zijn volle bewustzijn. Met een sprong kon hij zich uit de gevaarlijke kring bevrij den. Naar hier verluidt is de Duitsche ambassadeur te Washington niet de Amerikaansche regeering, volgens de N.R.Ct. in onderhandelingen ge treden over de levering van helium- gas voor bet. nieuwe luchtschip, dat in aanbouw is, alsmede voor hel luchtschip Zeppelin dat. in den dienst op Zuid-Amcrika voorziet. Voor Duitschland, dat het hcliumgas met deviezen moet betalen, zouden door het. ge bruik van dit gas de kosten voor de vaart met luchtschepen aanzienlijk stijgen. Dat de Ver. Staten waarborgen verlangen opdat het gas uitsluitend voor de civiele "uchtvaart wordt gebruikt, zal voor liet wel slagen van de onderhandelingen geen be zwaar opleveren, daar Duitschland bereid is dienaangaande afdoende verzekeringen te geven. Sir Deterding doet niet mee Aan den koop van den Haag- schen dierentuin door de N.S.B. Enkele dagen geleden meldden wij. dat de N.S.B. voornemens zou zijn den Haag- schen Dierentuin te koopen. Sir Henry De terding zou daarvoor met zeven ton bij springen. Ir. Dijts verzekert thans aan het Vlsbl., waaraan wij ook het eerste bericht ontleenden, dat de geruchten dienaangaande beschouwd dienen te worden als onjuist en volkomen uit de lucht gegrepen. Maatregelen tegen verdachte emigranten Tsjechische regeering laat huis zoeking doen. Havas meldt uit de Tsjechische hoofdstad Praag, dat de politic nieuwe maat regelen tegen zekere verdachte emigranten heeft genomen. Bij talrijke personen, die verdacht worden van politieke actie, die niet in overeenstem ming is met de wetten der gastvrijheid, zijn huiszoekingen verricht. De leiders van het Zwarte Front zijn bij de politie ontboden: hun organisatie is ont bonden. Reeds cenigc maanden geleden hebben de leiders van het „Polburo", het bureau van de „Duitsche communistische partij in het buitenland" order gekregen hetl and te ver laten. Volgens de „Prager Mittag" zouden de leiders der „Duitsche sociaal-democratie" in verband met de houding der Tsjechoslowaak sche autoriteiten er over denken te verhui zon naar een der noordsche landen, waar zich reeds een deel der archieven bevind. Deze leiders spreken dit echter tegen. Voorts heeft, de Tsjechoslowaaksche politie twee spionnagc-affaires ontdekt. Het onder zoek wordt met. groote discretie voortgezet. Men verwacht opzienbarende arrestaties. Betooging tegen het Koningschap Naar uit Dublin (Ierland) wordt gemeld, heeft gisteravond de politie van de vuurwapenen gebruik moeten maken om bij Butt Bridge een groote menigte republi keinen te verspreiden, die bijeen waren ge komen om „te protesteeren tegen de kro ning van Engelschen Koning voor Ier land" Hoewel de minister van Justitie op het laatste oogenblik de betooging had verbo den, vormden zich in verschillende stads- declen groepen. Er deden zich botsingen voor tusschen de menigte en de politie met name bij Li berty Hall. Verscheiden demonstranten werden licht gewond. Het dreigend conflict in het blok- band-taxibedrijf. Amsterdam Parijs Londen Den Haag. De stakingsgolf onder de taxi- en bus chauffeurs plant zich systematisch voort. Hoewel het in onze hofstad nog niet tot een staking is gekomen, „dreigt" er in het blok- baml-taxibodrijf tocli een „conflict", zooals de geijkte term luidt voor den toestand, waarin alle taxi-chauffeurs met ontevreden gezich ten over de slechte verdiensten achter bun stuurwiel zitten en deze ontevredenheid door een of ander vakhondbestuur in nette zin nen wordt geformuleerd en ter kennis van de betrokken autoriteiten gebracht. De Rijksbemiddelaar is er in onze Resi dentie ook al aan te pas gekomen. Zijn voorstel behelst de invoering van een tarief zonder fooien, zooals dit bij de meeste ga- ragevorhuur-ondernemingen reeds wordt toe gepast, en een verhooging van bet garan tieloon. Een loonstelsel zou dan ingevoerd worden, zooals dit bij het garage-verhuurbe drijf in de residentie reeds gebruikelijk is. Van werkgeverszijde kon men zich in beginsel wel met het compromis voorstel van den Rijksbemiddelaar vercenigen, terwijl de vertegenwoor digers der chauffeursorganisaties met het voorstel voorloopig accoord gingen. De ledenvergadering, welke in den vorigen nacht is gehouden, beeft echter het voorstel niet ge- gesanctioneerd. De Rijkshcmiddelaar heeft thans partijen bijeengeroepen tot een nieuwe conferentie. De Hagenaars wachten nu in spanning af, wat de nieuwe besprekingen zullen ople veren. Do vrees voor 'n taxi-lóoze toekomst lijkt inderdaad niet ongegrond. VEERBOOT IN SOWJET-RUSLAND OMGESLAGEN. 10 dooden. Op een zijrivier van de Dwina is een veerboot waarop zich 17 personen bevon den, tengevolge van het onstuimige water, omgeslagen, waardoor 10 personen om het leven kwamen. Zij waren in Hsinkiang gearres teerd. De Britsche vice-consul Gilette, heeft me degedeeld, dat hij in Chotan erin geslaagd is in contact te treden met de vermiste Duit sche ontdekkingsreizigers Filchneren Haack Naar omstandigheden is de toestand van de beide reizigers redelijk wel, de zenuwen van Filchner hebben van de gevangenname go- leden en Ilaack is juist van een zware kou hersteld. De autoriteiten van Chotan deelden mede, dat de beide ontdekkingsreizigers werden gearresteerd, omdat hun passen niet in orde waren. De Duitsche ambassade beeft het Chinee- schc ministerie van buitenlandsche zaken verzocht alles in het werk te stellen bij de regeering van Hsinkiang en de autori teiten van Chotan, opdat beide reizigers onmiddellijk worden vrijgelaten. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Amsterdam beeft aan den Minis ter van sociale zaken gezonden een adres inzake distributie van goederen aan werk- loozen. Hierin geeft de Kamer als haar meening te kennen, dat bij dé steun verleening in natura, met name in dien het betreft goederen als klee ding, dekens cn schoeisel, den eisch dieift te worden gesteld, dat zij niet ten nadeele strekt van andere groe pen van de bevolking en dat de overheid, welke steunmaatregelen zij ook treft, de normale economische en bedrijfsverhoudingen zooveel mo gelijk in tact dient te laten, c. q. te herstellen. In dit verband wordt met nadruk gewezen o" het feit, dat bij de distributie van go- noemde artikelen waarbij de kwaliteiten en maten zoo sterk uiteenloopen, deskundig- beid niet kan worden gemist, welke als geen anderen, de distrihuanten bezitten, wier normale werkzaamheden op het ge bied van deze artikelen is gestegen. Hoewel deze distributie nimmer een bron van cenigo betcekenis zal kunnen zijn voor de winstgevendheid der betrokken bedrij ven zal wel door inschakeling, onder toe kenning van een redelijke bclooning, ern stige schade worden voorkomen. Welke scha de daarin zou bestaan, dat met de in den steun het roken artikelen, ook het debiet van andere goederen voor de distribuanten verloren gaat. De Kamer verzoekt dan ook den minister met aandrang een regeling te bevorderen welke aan de gerechtvaardig de grieven van de distribuanten tegen de huidige regeling een einde maakt en de ongerustheid van deze uitgebreide groep van lied rij fsgenooten ten aanzien van ver dere ontwikkeling wegneemt GRONINGEN, 11 Mei. Graanbours. Inlandsche rogge 79.45, wintergerst 7.50—8.45. zomergerst 7.50—8.40, haver (wit) 6.757.45, zwarte haver 6.75 7.25. groene erwten 7.759.10. kanvijzaad 1722, blauw maanzaad 1623, buitenland sche gerst 8.408.70, ronde ma is 6.80—7, lijnzaad wil bloei 7—9, lijnzaad blauwbloei 7—9. Aanvoer klein. Stemming gedrukt, met uitzondering haver. WARMENHJUTZEN. 11 Mei. Roode kool 7.90—8.90. gele kool 6.60. D. witte kool 1.50—2.40. bieten 0.60—1. Aan voer: 2900 Kg. roode kool, 375 Kg. gele kool. 21100 Kg. Deensche witte kool, 700 Kg. bieten. BROEK OP LANGENDIJK. 12 Mei. Aanvoer: 900 Kg. uien 1.601.80. drielin gen 0.60. grove 2.—. 3000 Kg. peen 1.40, 6800 bos rabarber 1.902.70. NOORDSCHARWOUDE. 12 Mei. Aanvoer: 350 Kg. aardappelen. Bevelan ders 1.301.50. 7300 Kg. uien 080—1.70, grove 1—1.50, 16400 Kg. D. witte kool 1.90 —2.70. DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Groenten cn Fruit. 11 Mei. Berlijn: Er waren weer Hollandsche producten op de markt. n.1. bloemkool, die 30—50 per 100 stuks opbracht: Hol!, sla, die 10—12 per 300 stuks noteert; Holl. komkommers, die 30 —60 per 100 stuks brengen. Andere buiten landsche producten noteeren: Canarische to maten 4.25—7.00 per kuip; Belg. witlof 28 —30 per 50 Kg.; Ital. doppers 1519 per 50 Kg.: Ital. boonen 28—35 per 50 Ke.; Bres- lau: Buitoni. producten: 5.50—6.00 per 50 Kg. Essen: Buitcnl. prod.: Kropsla 2.55— 2.85 per kist; uien 1.50 per 50 Kz.: Cana rische tomaten 35—38 per 50 Kg.; aardap pelen 10—11 per 50 Kg.

Schager Courant | 1937 | | pagina 7