Oos zwemprestige gehandhaafd De Wieringermeerpolder nog geen aparte gemennte De Italiaansche onderzeevloot Humaniseering van den Spaanschen burgerkrijg Het Piazza dell' Impero Militaire dictatuur in Rusland Felle brand te Glasgow De bewapening van Hongarije Het auto-ongeluk te Alphen a.d. Rijn De Oslo-conferentie te Den Haag Incident op het Blauwe Zand weer in scène gezet Öort. 'I l|w elndu^ Uur Hertog van Windsor huwt 3 Juni Het huwelijk van den Hertog van Windsor is definitief vastgesteld op 3 Juni. Het zal op het slot Candé waar hij en mrs. Warfield reeds verblijven worden voltrokken. Weldra de grootste ter wereld. Uit Rome wordt officieel gemeld, dat dit jaar 20 nieuwe onderzeeboo ten op stapel zullen worden gezet. Hierdoor zal het aantal onderzeeboo ten der Italiaansche marine, naar de „Daily Tel." schrijft, op 108 wor den gebracht. Daar deze 108 sche pen op slechts acht na alle van mo dern type zullen zijn, zal Italië dus na voltooiing der bovenbedoelde twintig onderzeebooten de grootste onderzeebootenvloot van de wereld hebben. De „Daily Tel." geeft vervolgens onder staande opgave van de moderne onderzee- booten der mogendheden, waarbij inbegre pen de booten, welke in aanbouw zijn of op stapel zullen worden gezet. Bij deze op gave zijn niet inbegrepen de booten, welke krachtens bouwprogramma's uit den wereld oorlog zijn gebouwd. Italië 100 Frankrijk -85 Japan 64 Groot-B rittannië 54 Ver. Staten 51 Men kan zich eenig denkbeeld vormen !Tan Italië's groote activiteit op vlootgebied wanneer men weet, dat in de periode 1935— 1937 44 onderzeebooten op stapel zijn gezet of in opdracht zijn gegeven, terwijl dit ge- lal voor torpedobootjagers cn torpedobooten b0 bedraagt. Voorts wordt te Rome officieel bevestigd, 'dat de Italiaansche eilanden in de Middel- ïandsche Zee met inbegrip van Panttel- Jaria als vloot- en luchtbasis zullen Svorden ingericht. Beroep op beide partijen. De niet-inmengings-subcommissie heeft gisteren besloten tot beide strijdende par tijen in Spanje een oproep te richten om meer menschelijk te zijn in den strijd en af ie zien van bombardementen uit de lucht. In het officicele communiqué wordt ge- regd, dat alle regeeringen het belang inzien {van het meer menschelijk maken van het jconflict en er voor zijn een oproep te rich- ïcn tot beide partijen. Een tekst hiervoor zal worden opgesteld en in de volgende bij eenkomst van de subcommissie op 24 Mei ja.s. worden besproken. Ten aanzien van de Spaanschc gelden in 8iet buitenland heeft de subcommissie be sloten een vragenlijst op te stellen en deze {voor te leggen aan de regeeringen, die deel- Siemen aan de niet-inmenging. Verder be sloot de subcommissie een consultatieve technische subcommissie te benoemen, wel ke belast zal worden met het uitwerken {van een ontwerp tot het beletten van het Vertrek of den doorreis aan niet-Spanjaar- iden, welker activiteit van invloed kan zijn pp het Spaansche conflict. Nieuwe sterren dragen Hollands roem. En Willy den Ouden neemt afscheid Nadat het rotsvaste vertrou wen in Neerland's zwemroem ietwat aan 't wankelen gebracht was, tengevolge van de verbijs terende successen van de Dcen- sche zwemster Ragnhild Hve- ger, is de hoop teruggekeerd, nu de lijst der „Nederlandsche" wereldrecords weer met een is uitgebreid en zwemmend Hol land daarmee de leiding heeft behouden. Intusschcn heeft Willy den Ouden officieel van de wedstrijdsport afscheid ge nomen en nieuwe, veelbelovende zwemmeisjes vragen reeds weer de aandacht De jongste zwemwedstrijden in de hoofd stad hebben tot een resultaat geleid dat van groote betcekcnis is voor de Nedcrlandschc zwemsport cn het Nedcrlandschc prestige. Immers tengevolge van het op ontstellende wijze aangroeien van het wereldrecord- lijstje van de kleine Dcensche, Ragnhild Hveger, begon men meer en meer van een balans te spreken en deze balans vertoonde angstaanjagende zwenkingen. Tot vóór de jongste wedstrijden was het zoo, dat beide landen, Denemarken en Ne derland, elk 10 wereldrecords boekten, waar door de schaal dus ieder oogenblik ten gun ste van een der landen kon doorstaan Deze tien records waren, wat Denemarken betreft tover 3 meisjes verdeeld, t.w.; acht voor Ragnhild Ilvegcr, één voor Grctc Frederik- scn en één voor Inge Soerensen, terwijl ons tiental in handen was van drie meisjes en de Nedcrlandschc estafette-ploeg, t.w.: vijf voor Willy den Ouden, twee voor Tinv Wagner, .2 voor Nida Senff en 1 voor de estafette-ploeg En ziet, de schaal is gun stig doorgeslagen nu Jopie Waalberg zich gevoegd heeft bij haar wereldrecord-zus ters door de 200 M. schoolslag in een nieu- Monument voor de stichting van het Italiaansche Keizerrijk. Mussolini heeft Zondag de Piazza dell' Impero. het plein van het keizerrijk, inge wijd. dat gelegen is op het Forum Mussoli ni, aldus de N.R.Ct. Het plein is 18.500 vierkante meter groot, de vloer isgeheel met marmer bedekt en versierd met mozaïeken. Op het plein staat de obelisk Mussolini en een fontein met een wereldbol in het mid den, de fontein van de globe geheeten. Vier groote marmeren blokken van elk 110.000 K.G. zullen een inscriptie krijgen, waarin de voornaamste gebeurtenissen van de fascis tische revolutie en van den veldtocht in Oost-Afrika, gememoreerd zullen worden. Op 22 andere marmeren blokken zullen de voornaamste datums van de Italiaansche geschiedenis van don grooten oorlog af tot aan de stichting van het imperium gegrift worden. Mussolini heeft meteen een overdekt zwem bad ingewijd, dat aan het plein is gelegen en ."3000 kub. M. (3 millioen L.) inhoud heeft. Het bad heeft twee kleedkamers, die samen 1400 menschen kunnen bevatten. Voor 2000 toeschouwers is er plaats op de amphitheaters, welke het bad omgeven. Een zonnebad van 4000 vierk. meter is op het dak aangebracht. Instelling militaire raden. Het publiek belang ondergeschikt ge maakt aan dat van leger en vloot. Bij decreet van het centraal executief co mité wordt volgens Havas in elk militair of vlootgebied een militaire raad ingesteld, be staande uit den commandant der troepen van het gebied en twee andere leden, wier namen zijn gepubliceerd. De raad staat rechtstreeks onder den volkscommissaris van defensie en is ten vólle verantwoordelijk voor den politieken en moreelen toestand en voor de voorbereiding voor de mobilisatie van alle troepen van liet gebied, die hij zal moeten africhten in een geest van volstrekte opoffe ring voor het vaderland en de Sowjetmacht, in een geest van onverzoenlijken strijd tegen de vijanden van het volk. spionnen, twee drachtzaaiers en kwaadwilligen. Deze raad heeft alle gezag wat betreft de voorberei ding met het oog op mobilisatie, de wegen en middelen van verkeer en in het algemeen wat betreft de technische en materieele or ganisatie in zijn gebied. Hij is belast met de organisatie van de luchtverdediging, de militaire opleiding van jongelieden en bur gers, werkzaam bij de organisatie ten be hoeve van het publiek belang. Tenslotte moet het publiek actief deelnemen aan den arbeid voor de organisatie van de lichaams ontwikkeling. DOOR EEN ST. BERNARD VERSCHEURD. Een 10-jarig Zwitsersch meisje bracht met haar vader, die geneesheer is, j.1. Zondag een bezoek aan het beroemde St. Bernardskloos ter, toen één der daar „dienst doende" hon den een plotselingen aanval van woede kreeg. Het dier wierp zich op het arme kind en takelde dit zoo erbarmelijk toe, dat het in de armen van haar vader, die onmiddellijk den hond te lijf was-gegaan, overleed. Dit is de eerste maal, dat één der St. Ber- nardshonden van het klooster teekenen van razernij vertoonde. Overigens is het bekend, dat de goedaar dige St. Bernhardshondcn op een bepaalden leeftijd gevaarlijke woede-aanvallen kunnen krijgen. Station op het nippertje gered. Gistermiddag is in het centrum van Glas gow in Engeland, in de nabijheid van het centraal station, een groote brand uitgebro ken, die tal van huizen in de as heeft ge legd. De schade wordt, volgens het Vksbl. op ruim 55.000 pond sterling geschat. Danjf zij het krachtig ingrijpen van de brandweer die met vol materieel aanwezig was, kon het vuur tenslotte worden bedwongen cn werd de schade tot woon- en winkelhuizen beperkt. Op een oogenblik dreigden over vliegende vonken het* groote stationsge bouw en het spoorwegemplacement in brand te zetten. Op het laatste moment cn met in spanning van alle krachten kon deze ramp worden voorkomen. Dronkenschap achter het stuur als misdaad Geen alcohol bij snelverkeer. In verband met het groote aantal onge lukken tijdens de feestdagen, heeft de com mandant van de S.S. en rijkspolitie Himm- ler besloten, dat een ieder, die een verkeers ongeval veroorzaakt een bloedonderzoek moet ondergaan, om te constatcercn of hij onder invloed van alcohol heeft gehandeld. Indien dit het geval is, dan zal hij in hech tenis worden gehouden tot hij voor de rechtbank zal verschijnen. In het vervolg zal dronkenschap achter het stuur en op straat als misdaad worden beschouwd. Grondverschuiving in Frankrijk „Dertigtal woningen verpletterd Maandagavond en in den vorigen nacht hebben onweders, gepaard gaande met wa- terhoozen in Touraine ernstige schade ver oorzaakt, o.m. in de streek van Vouvrav, waar een heuvel over verscheidene kilo meters is ingestort, hetgeen een versperring van den weg ten gevolge heeft gehad, ter wijl voorts een dertigtal woningen ver pletterd werden. Een reeds zwakke rots viel uiteen cn gleed in den vorm van modder weg, waardoor de huizen overstroomd wer den. De gendarmerie heeft hulp- en orde maatregelen genomen. Twee personen werden gewond. De rivie ren in deze streek zijn zeer gewassen en op verscheidene plaatsen zijn overstroomin gen ontstaan. BRITSCHE OUDSTRIJDERS SPREKEN NIET MEER VAN „VROEGERE VIJANDEN." In de slotbijeenkomst der conferentie te Londen heeft de organisatie van Britsche oudstrijders, de „British Legion", besloten, dat in de briefwisseling van het centrale bureau niet meer zal worden gesproken van „vroegere vijanden". De oudstrijders van andere nationaliteit zullen met den naam van hun land worden aangeduid. Een voor stel van den voorzitter, Fctherstone Godley, tot het houden van een bedevaart naar ver schillende slagvelden in het volgende jaar werd met geestdrift aangenomen. EEN MIDDEL OM OUD TE WORDEN: SIGAREN ROOKEN. Te Moncs Cazon in Brazilië heeft een vrouw haar 115en verjaardag bereikt. Zij is nog goed ter been en leest en naait nog zon der bril. Zij is een hartstochtelijke rookster van sigaren, waarvan zij er dagelijks vijf of zes in rook doet vervliegen. wen wereldrecord-tijd, 3 min. 00,2 sec., af te leggen. Hierdoor was het Nederlandsche lijstje dus tot 11 wereldrecords aangegroeid en onze positie is er ongetwijfeld beter door geworden. Intusschen is het wereldrecord op de 200 M. schoolslag hiermede opnieuw in Ncdcrlandsch bezit, want het stond ja renlang op naam van Jenny Kastcin, totdat de Japansche Hideko Mayehata er beslag op legde. Overigens beteekenden de zwem wedstrijden te Amsterdam tegelijker tijd het officieele afscheid van de wedstrijdsport van Willy den Ouden en wanneei ooit een Hollandsch meisje de eer van ons land in dc internationale sportwereld heeft hooggehouden, dan is het zeker Wil ly wel, die een merkwaardig ver dienstelijken staat van dienst achter den rug heeft op ncgentienjari- gen leeftijd! Heclcmaal ontrouw zal zij het water niet worden; we zullen haar nog dikwijls ge noeg in een estafette-ploeg zien starten en in schoonspringnummers aan het werk kun nen zien, maar als persoonlijk wedstrijd- zwemster behoort zij toch tot liet roemrijke verleden. In den loop der tijden zullen ongetwijfeld enkele records van Willy sneuvelen door dc geestdriftige pogingen der talrijke jonge candidatcn, maar wij betwijfelen of dit spoe dig het geval zal zijn met het scherpe 100 M. borst-crawl-record van 1 min. 4,6 seconde waartegen heel wat pogingen nog zullen worden ondernomen, maar dat uiterst moei lijk te verbeteren zal blijken. Willy's prijzenkast. Willy den Ouden heeft meer dan eenig ander Nederlandsch zwemster dc Neder landsche zwemroem ver over onze grenzen uitgedragen; zij zwom en boekte overwin ningen in Los Angelos en Londen, in Parijs en Berlijn, in Kopenhagen en Stockholm, in Weenen en Boedapest en in tal van an dere plaatsen en als stille getuigen van haar vele overwinningen, vaak duizend en meer kilometers van ons landje verwijderd behaald, rijen zich in Willy's monumentale prijzenkast de gouden en zilveren medail les, kransen en bekers naast elkander Het nieuwe sterretje. Met Willy den Ouden is een van mevrouw Van Wuyckhuyse's meest favoriete leerlin gen verdwenen en reeds heeft deze koene zwemmoeder en eminente trainster haar hoop voor de toekomst op een nieuw ster retje gevestigd, de 14-jarige Rottcrdamsche Rietje van Veen. Veertien jaar is een mooie leeftijd voor een zwemster in het bijzonder, wanneer er over drie jaar weer Olympische Spelen in het verschiet liggen en het is geen geheim dat mevrouw Van Wuyckhuyse's hoop juist in verband met Tokio op Rietje gevestigd is. Op Rietje van Veen, die dezer dagen tijdens een training in het Oosterzwembad te Rot terdam Willy den Ouden op de 200 M. borst- crawl achter zich liet En hoe vroeg het ware wedstrijdbloed al door dc jonge aderen kan stroomen, dat be wijst een ander Rotterdamseh zwemstertje van 10 jaar(!) dat nu al dc 100 M. rugslag in 1 min. 25 sec. zwemt, (wereldrecord van Nida Senff: 1 min. 13.6 sec.) een tijd die een jaar of tien geleden nog een wereldre cord beteekende! Reeds nu wordt getraind voor de Olympiade in 1940. Het is dus alleszins veelbelovend dat dc Nederlandsche zwemwereld reeds nu weer enkele pijlen op haar boog heeft, wanneer straks in 1940 opnieuw de snelste zwem sters van de geheele wereld don strijd in Japan tegen elkander zullen aanbinden. Het is zeker niet te vroeg, reeds nu aan de trai ning voor die l?e Olympische Spelen te gaan denken en hoe ernstig men in de ver schillende sporten aan die voorbereiding denkt, moge voorzeker blijken uit het lof waardig initiatief van enkele particulieren uit athletiekkringcn die dezer dagen co.n stichting in het leven riepen, bestaande uit een trainingsfonds voor onze Neder landsche athletcn, waardoor hun training voor Tokio, althans financieel, reeds nu verzekerd is. Het is nooit te vroeg om zich goed op voor te bereiden als is het op dit moment misschien nog wel iets te vroeg om nu al te denken aan de mogelijkheid van Neder landsche successen bij de volgende Olympi sche Spelen...... Gelijkgerechtigdheid van het land noodzakelijk voor den vre de. De diplomatieke correspondent van het Italiaansche persbureau Stefani schrijft, dat men reeds sedert langen tijd een verklaring van de Hongaarsche regeering met betrek king tot Tlongarijc's gelijkgerechtigdheid op het gebied van de bewapening kan verwach ten. Nadat Duitschland en Oostenrijk aan Juin herbewapening begonnen zijn, was bet moeilijk om de bepalingen van bet vredes verdrag eenzijdig op Hongarije toe te pas sen, vooral nu de bewapening ondanks den Volkenbond cn juist onder de leden van den Volkenbond algemeen is. De Hongaarsche cisch heeft trouwens in de eerste plaats mo- rcele cn juridische bcteckenis, want men kan wel aannemen, dat onder de gegeven omstandigheden, Hongarije reeds geheel en al zijn nationale verdediging verzekerd heeft De openbare meening in Italië gelooft dan ook. dat dc gelijkgerechtigdheid van Hon garije noodzakelijk is voor het scheppen van een atmosfeer, die gunstig is voor een vreedzame samenwerking in Europa. In sommige kringen te Boedapest is men van meening, dat de koning van Italië door morgen dc groote militaire revue te Boeda pest bij te wonen, van dit standpunt blijk zal geven. ENGELSCHE BLADEN IN DUITSCHLAND IN BESLAG GENOMEN. Wegens publicatie van verhoor van Duitschen vlieger. De Duitsche Staatspolitie heeft gisteren in alle kiosken tc Berlijn alle exemplaren van Engelschc bladen, welke bijzonderheden gaven over het verhoor van den Duitschen vlieger Wandel, die heeft deelgenomen aan de beschieting van Guernica cn kort daar op in handen is gevallen der Basken, in be slag genomen. ITALIAANSCHE KONINKLIJKE FAMILIE NAAR HONGARIJE. Gisteren vertrokken. Dc Koning en Koningin van Italië en Prinses Maria van Savoie zij'n gistermorgen om half elf met den Koninklijken trein naar Boedapest vertrokken. Met denzelfden trein reizen de minister van buitenlandscbe zaken Ciano, de Hongaarsche gezant bij het Quiri naal, Baron Villam, en de tot het gevolg behoorende persoonlijkheden, het verzoek van Egypte om als lid van den Heeft de kleurenfilm het pleit gewonnen? Samuel Goldwijn verklaart de zwartwit film ontrouw te zul len worden. Naar Reuter uit Hollywood verneemt, heeft Samuel Goldwijn, de bekende produ cer en eigenaar-lid van dc United Artist's Corporation, aangekondigd, dat hij de zwart- cn witfilms ontrouw zal worden en voortaan slechts gekleurde films zal ma ken. Men venvacht, dat andere producers Goldwijn's voorbeeld zullen volgen. Breuk in de stuurstang ^e oorzaak. Uit het door dc politie ingesteld onderzoek naar de oorzaak van het auto-ongeluk, in den vorigen nacht (zie elders in dit blad) waarbij zes personen, die van den N.S.B.- landdag te Luntercn terugkeerden, om het leven zijn gekomen, is komen vast tc staan, dat deze moet worden toegeschreven aan een defect van de stuurinrichting. De rech ter stuurstang van de stuurinrichting ver toonde een breuk, welke voor een gedeelte reeds aanwezig moet. zijn geweest. Kort voor het ongeluk is de stang geheel door gebroken en dit heeft ten gevolge gehad, dat de heet; Jongejan, die den wagen be stuurde. dc auto niet meer naar rechts kon De bevolking ondergaat nog te veel wijziging. Eerst over vijf jaren zal de op bouw zich hebben voltrokken. Aan de memorie van antwoord aan de Eerste Kamer inzake het wetsontwerp tot instelling van een openbaar lichaam voor dc ingepolderde Wieringermeer en nader aan tc wijzen ingepolderde of in tc polderen ge deelten van het IJsselmeer, wordt het vol gende ontleend: De samenstelling van de bevolking onder gaat nog geregeld wijziging, waardoor bij onmiddellijke stichting van een gemeente het plaatselijk bestuur al spoedig zou blijken niet meer een afspiegeling te zijn van de be volking. Bovendien zal de plaatselijke gemeenschap voorshands nog niet in staat zijn uit eigeu inkomsten in haar huishouding te voorzien, zoodat ongetwijfeld een financieele band met het rijk zou moeten blijven bestaan, zou al thans een plaatselijk bestuur zijn taak naar behooren kunnen verrichten. Thans valt moeilijk te overzien, op welke wijze een ge meente zou moeten worden uitgerust, terwijl niet vaststaat, dat bij den verderen opbouw geen moeilijkheden met een autonoom ge meentebestuur zouden zijn te wachten. DE THUISVLUCHT VAN DE „GODDELIJKE WIND." Het vliegtuig „Goddelijke Wind" is om 8.13 plaatselijke tijd van Calcutta vertrok ken en om 11.40 te Rangoon aangekomen. Hedenochtend zal het naar Hanoi doorvlie gen. krijgen. De auto geraakte aan de linkerzijde van den weg op den berm en toen de be stuurder dit bemerkte, heeft hij zoo krach tig geremd, dat de auto over den kop sloeg en in de sloot terecht kwam. Het stoffelijk overschot der slachtoffers zal heden door de justitie worden vrijgege- geven. De teraardebestelling zal in de res pectieve woonplaatsen geschieden. Mogelijkheid om handelsbelem meringen te beperken. Havas meldt uit Brussel: Naar verluidt zal op de nieuwe conferen tie van vertegenwoordigers van de z.g. Os- lo-staten, die 24 dezer te 's-Gravenhage zal worden gehouden, een overeenkomst onder teekend worden, welke een beperkte betee- kenis zal hebben, maar een belangwekkende toekenning van wcderzijdsche handelsfa ciliteiten zal bevatten. De Belgisch-Luxemburgsche Unie en Ne derland zullen eenige contingenten afschaf fen of uitbreiden ten aanzien van de mede-ondcrtcekenaars Zweden, Noor wegen en Finland zullen verscheidene dou anetarieven consolidecren. Denemarken zal zijn deviezenregeling ge deeltelijk verzachten. De lijsten van afge schafte of uitgebreide contingenten, van geconsolideerde heffingen en van monetaire maatregelen zullen nauwkeurig vastgelegd worden. Havas voegt aan zijn bericht toe, dat men in gezaghebbende Belgische kringen hierin het bewijs ziet van de mogelijkheid de han delsbelemmeringen, zelfs tusschen landen met verschillende handelspolitieke stelsels, te beperken. Reconstructie door de politie. In de Amelandstraat te Amsterdam heeft de recherche van het bureau Adel aars weg het incident, dat zich Vrijdagmiddag j.1. bij het bezoek van den heer Mussert voordeed, gereconstrueerd. Van de betrokken partijen was hierbij al leen de werklooze arbeider Melchers aan wezig, dien de N.S.B.-leider geslagen zou hebben. Inmiddels heeft Melchers nog een aan klacht ingediend bij den commissaris van het bureau Adelaarsweg tegen de redactie van het nationale dagblad, wegens beleedi- ging. In een hoofdartikel, waarin het ge beurde op het Blauwe Zand gememoreerd wordt, wordt Melchers o.a. een laaghartige aanrander, een uitgeworpene uit de gemeen schap der rasechte Nederlanders genoemd. m wvVuuui IEIKDE VOORRANG 150 M! Waar zoo', bord stoot Is het einde von een voorrongnweg 'm ziebt, verderop moet tr zich dus weer aon het normale voorschrift hoeden* RECHTS GAAT VOORI Van een waterschap komt voor- Ioopig nog niets. Dc geheele Wieringermeer is voorloopig nog rijkseigendom, in verband waarmede het weinig zin zou hebben reeds thans tot de op richting van een Waterschap te komen. Nog tal van revisie-werkzaamheden aan de be staande waterbouwkundige werken moeten worden verricht, waarvan de kosten door het rijk zullen moeten worden gedragen. Beter dan door een waterschap kunnen deze wer ken worden uitgevoerd door den bestaanden in het openbaar lichaam te incorporeeren dienst, die met de uitvoering van deze wer ken vertrouwd is. Uit den aard der zaak zul len voorbereidende maatregelen worden ge troffen, welke den overgang naar een wa terschap, zoodra dc tijd daarvoor rijp geacht wordt, vergemakkelijken. De werkingsfeer van het openbaar lichaam over de gemeentelijke zorg in de Wieringermeer zal zich niet langer dan over 5 jaren uitstrek ken. Tegen het einde van deze pe riode mag worden aangenomen, dat de opbouw zich heeft voltrokken en de toestanden op verschillend gebied zich in die mate hebben geconsoli deerd, dat inschakeling van een nor male gemeente mogelijk is. Het ligt in dc bedoeling van de regeering, in dc eerstkomende jaren de noodige aan dacht te schenken aan de stichting van meer kleine bedrijven in de Wieringermeer. Zij meent evenwel met deze kleine bedrij ven niet zoo ver te moeten gaan, dat een rationeele bedrijfsuitoefening in gevaar wordt gebracht.

Schager Courant | 1937 | | pagina 7