Plaatselijk Nieuws. De brug over den AtlantischenOceaan Het terugtrekken der buitenlandsche vrijwilligers Mussolini en een levens vatbare Volkenbond China niet in invloedsferen verdeeld Proces tegen twee gevangen Duitsche vliegers Italië worstelt met een begrootingstekort Baldwin's heengaan Geen tramstaking in Londen Duitschland woedend op kardinaal Mundelein Protest bij de Regcering der Vereen. Stalen ingediend. Zal ook de Paus in het conflict ge- megd worden? De Duitsche ambassadeur Dieck- hoff heeft in opdracht der Rijksre- geering bij de regeering der Ver. Staten geprotesteerd tegen de uit latingen van kardinaal Mundelein te Chicago. In politieke kringen te Berlijn wordt ver nomen, dat Duitschland vast besloten is, bij het Vaticaan krachtige stappen te on dernemen, en den paus te verzoeken, den aartsbisschop van Chicago, kardinaal Mun delein, in het openbaar tot de orde te roe pen. In politieke kringen wijst men er op, dat iie rede van kardinaal Mundelein aan alle emti-Duitsche elementen in de Vereenigdc Staten en o.a. aan de Anti Nazi Liga de gelegenheid heeft geboden, hun propaganda Acgen het Derde Rijk te versterken. Men gaat zelfs zoover dat men beweert Öat de aartsbisschop van Chicago zich ge leend heeft voor een commerciccle manoeu vre, op touw gezet door Joodsche elementen, om den boycot van Duitsche goederen in de iVereenigde Staten te verscherpen. In Duitsche kringen protesteert men even eens tegen de gepubliceerde berichten, vol gens welke het Vaticaan de rede van den ■kardinaal zou hebben goedgekeurd. Men moet, verklaart men te Berlijn, de juistheid dezer berichten betwijfelen, totdat het Vati caan zelf zijn standpunt heeft bepaald. Nieuwe Duitsche gezant bij het Vaticaan? „Von Papen", fluistert men. Naar In politieke kringen te Berlijn wordt Vernomen, zal Diego von Bergen de Duitsche ambassadeur bij het Vaticaan, binnenkort wegens het bereiken van den leeftijdsgrens rijn ambt neerleggen. Naar aanleiding van de geruchten, dat Von Bergen zou worden opgevolgd door yon Papen, door wiens bemiddeling het concordaat tot stand is gekomen, en die thans gezant te Weenen is, verklaart men in bevoegde kringen, dat deze geruchten ongegrond zijn. Men doet opmerken, dat volgens de diplomatieke traditie vrijwel Steeds een protestantsche ambassadeur bij het Vaticaan wordt benoemd. Tijdelijke onderbreking van den strijd noodzakelijk. Uit goede bron wordt te Brussel vernomen, dat de Fransche regeering de Britsche heeft doen weten, dat zij in principe het staken der vijandelijkheden in Spanje goedkeurde, teneinde het terugtrekken der buitenland sche vrijwilligers mogelijk te maken. Tijdens de besprekingen, die Delbos on langs te Londen met Engelsche staatslieden heeft gehad, had men de meening geuit, dat het terugtrekken dezer buitenlandsche vrij willigers onder geen betere omstandigheden zou kunnen geschieden, dan nadat te voren de strijd onderbroken zou zijn. Het Britsche ministerie heeft zich daarom ermede belast, de zoo juist door de leiden de persoonlijkheden te Parijs op bevestigen de wijze beantwoorde vraag, aan de be langhebbende regeeringen, met name die van Berlijn en Rome, voor te leggen. Italië koestert geen wrok. De Italiaansche onderstaatssecretaris voor buitenlandsche zaken, Giuscppc Bastiani, heeft gisteren een rede gehouden, in den senaat, waarin hij het verzoenend karakter van de Italiaansche buitenlandsche politiek uiteenzette. Onmiddellijk na het einde van de sancties zijn dertig handelsverdragen tot stand gekomen, waarmede Italië bewees geen wraakgevoelens te koesteren. Verder wees spreker op de verdragen, welke gesloten werden met Frankrijk op 7 Januari 1935 en met Engeland op 2 Januari van dit jaar. Het is niet moeilijk hierin den leidraad van den Duce te vinden. Verder besprak Bastiani de pogingen van Italië, om van den volkenbond een levens vatbaar instituut te maken. Het Italiaan sche volk heeft een natuurlijk gevoel voor verhouding en harmonie en het voelde, dat de taak, welke den bond op de schouders werd gelegd, te zwaar was. De bond moest wel eindigen met het bolsjewisme, den vijand van de orde in Europa op het schild te heffen. Tokio ontkent. Gaimucho ontkent formeel de in zekere Japansche bladen gepubliceerde berichten, n.1. in de Yomiuri, de Nitsji Nitsji Sjimboen en de Tsjocgai Sjogyo volgens welke Japan een speciale positie van Groot Brittanniö in Midden en Zuïd-China zou erkennen en zich niet Groot Brittannië zou verstaan aangaan de finantieele hulpverleening aan China, in ruil waarvoor Groot Brittannië de bijzondere belangen van Japan in Noord China en Mandsjoekwo zou erkennen. De Yomiuri en de Nitsji Nitsji Sjimboen hebben gemeld, dat Japan Londen zou wil len voorstellen met Londen te onderhande len over de opening van crcdietcn voor den aankoop van fabrieksproducten, doch de woordvoerder van het Japansche ministerie van buitenlandsche zaken heeft deze ge ruchten formeel tegengesproken en uiteen gezet, dat de besprekingen te Londen slechts een aanpassing der Britsch-Japansche be trekkingen ten doel hebben en geen nadeel mogen toebrengen aan de belangen van een derde mogendheid. Tenslotte wordt gezegd, dat er geenszins sprake is van onderhandelingen over de opening van credieten. Italiaansch vliegeskader door Franco onderscheiden Te Rome wordt vernomen, dat een Fiat jachteskader, bestaande uit Italiaansche vrij willigers, van generaal Franco een militaire medaille heeft gekregen voor moedige da den. Het eskader heeft 54 toestellen der regee- ringsstrijdkrachten omlaag geschoten. Levenslange gevangenisstraf ge- eischt. Een speciale correspondent meldt dat het proces tegen de twee Duitsche vliegers Walter Kinzle en Gunther Schultzc, gis teren is anccwezen. De heide piloten zijn aan het front bij Ochandiano op 5 April j. 1. gevangen genomen. Uit hun verhoor blijkt, dat Kinzle 24 jaar is en als luitenant vlieger ingedeeld is bij het Duitsche leger. In Februari werd hij te Cadiz ontscheept. Hij kreeg den rang van kapitein en voerde het bevel over een escadrille van negen jachttoestellcn. Kinzle gaf een opsomming van de krijgsverrichtingen, waaraan hij heeft deelgenomen, docht ontkende betrok ken te zijn geweest bij het bombardement van Durango. Alle onder zijn bevelen ge plaatste niloten waren Duitschers Ilij had te Berlijn een overeenkomst aangegaan met een onbekende, volgens welke hij 600 pesc- tas per maand zou ontvangen. Schultze is 22 jaar., Hij maakte deel uit van de afdeeling van Kinzle, en was 30 De cember te Lissabon an land gestapt Ook hij ontkende deel te hebben genomen aan het bombardement van Durango. Om redenen van discipline weigerde hij mededeelingen te doen over do plaats, waar vrijwilligers in Duitschland werden aangenomen, en over de wijze, waarop men daarbij te werk ging. De officier eischte toepassing van artikel 237 van de krijgswet, dat met levenslange opsluiting bedreigt. Hoop gevestigd op verbetering van den economischen toestand In de Italiaansche Kamer heeft de minis ter van Financiën, Thaon de Revel, gister middag een uiteenzetting gegeven van de hegrooting. Hij verklaarde, dal het rhyth- me van de geldelijke inspanning voor de loopende begrooting niet vertraagd kan worden, onder meer door nieuwe uitbrei ding der bewapening, die noodzakelijk is voor de verdediging van het. Rijk. Daar door zal de begrooting 1936-'37 met een te kort sluiten. Dit tekort zal echter tot een vrijwel te verwaarloozen bedrag worden verkleind, dank zij buitengewone inkomsten uit het te gelde maken van goud en de viezen. die het Italiaansche volk het va derland heeft aangeboden, zoodat men mag verwachten, dat de begrooting zal sluiten met een overschot van meer dan een milliard lire, hetgeen het mogelijk maakt, dat men aandacht schenkt aan de buitengewone uitgaven. Ten aanzien van de begrooting 1937-'38 verklaarde de minis ter een tekort van 3.173.000.000 lire te ver wachten. Dit. tekort komt in hoofdzaak op rekening van de uitgaven voor Oost-Afrika en de defensie. De begroot ing zal echter in evenwicht gebracht worden door de ge volgen van de verbetering van den ern- nomischen toestand en van 't belastingstel sel. De minister besloot met te betoogen, dat. de fascistische financiën volkomen berekend zijn voor de taak, die vervuld moet worden. Het „Duitsche Godsbesef" Ludendorff gaat aan zending doen. Volgens een nieuwe verordening vormt het „Duitsche godsbesef", de beweging van go- ncraal Ludendorff, een wijsgccrigc gemeen schap, die in de officieele documenten moet worden ingeschreven zooals de godsdienstige belijdenissen. In zijn tijdschrift acht Luden dorff zich gelukkig, dat de toestand thans geheel duidelijk is. Hij noodigt. al zijn aan hangers uit officieele inschrijvingen te vra gen. Te Tutzing. waar Ludendorff verblijf houdt, zullen cursussen gehouden worden voor de opleiding van personen tot zende lingen der beweging. Hij zal in den adelstand wor- den verheven. Volgens de „Daily Mail" zal Baldwin zich de volgende week Donderdag of Vrij dag naar het Buckingham paleis begeven om bij den koning zijn ontslag in te dienen. Volgens het gebruik zal hij den koning ad- viseeren, zijn opvolger, Neville Chamberlain, te ontbieden. Het blad verklaart verder, dat Chamber lain weinig veranderingen in de samenstel ling van het kabinet zal aanbrengen. Hij zal zich er toe bepalen, een opvolger te zoeken voor sir John Simon. den mi nister van binncnlandsche zaken. In dit verband wordt de naam van sir Kingsley Wood genoemd. Bovendien zal Walter Runciman, de mi nister van handel moeten worden vervangen die, wijl hij het verlangen te kennen heeft gegeven zijn functie neer te leggen, benoemd zou kunnen worden tot lord grootzegelbe waarder of voorzitter van den geheimen raad. De „Daily Mail" onthult tenslotte nog, dat. Baldwin, wièn de koning adeldom zal vcrlecncn, den titel graaf Baldwin zal kie zen. is', als we goed getraind zijn. De gelegen heid is er, dus: komen en aanpakken! Wij zullen een lijst van de wegblijvers aan leggen en er met de opstelling van de elf tallen rekening mee houden. De adspiran- ten beginnen om 6.30 uur, de leden om 8 uur. VERGADERING-BEU. Tegen gistermorgen had de Nationale Boeren-. Tuinders- en Middenstandspartij in de Garage van Boontjes aan het. Noord een bijeenkomst belegd, waarop een tweetal sprekers het woord zouden voeren. Door gehrek aan belangstelling echter niet één bezoeker was komen opdagen heeft deze vergadering geen doorgang kun nen vinden. Duitsch verkeersvliegtuig verongelukt Twee dooden, vier gewonden. Een verkeersvliegtuig van de lijn Stutt- gart-Friedrichshafen is gistermiddag na het opstijgen te Boeblingen met den grond in aanraking gekomen en zwaar beschadigd. De werktuigkundige-telegrafist en een pas sagier zijn om het leven gekomen. De be stuurder werd ernstig gewond, terwijl drie passagiers lichtere verwondingen opliepen. De vertegenwoordigers van het tramper soneel van Londen hebben eenstemmig een resolutie aangenomen, waarbij wordt ver klaard, dat het trampersoneel niet in wilde staking zal gaan. doch wel bereid is deel te nemen aan iedere actie, waartoe het bestuur van den bond van transportarbeiders zal be sluiten. Heden zal een commissie van stakend' personeel van de autobussen het bestuur van den bond van transportarbeiders trachten over te halen zijn besluit van elf Mei j.1. te wijzigen. Nieuwe proefnemingen in voor- bereidingHet machtige ca- lapullschip „De Friesenlanddat. bij de Asoren ligt, zal de vlieg tuigen naar Neio York afschie ten Wanneer niet alle voortcckcnen be driegen, zullen binnen afzienbaren tijd verschillende vliegdiensten den weg iusschen de oude en de nieuwe wereld nog meer verkorten, dan op het oogenblik, dank zij de snelle oceaanschepen, reeds het geval is. Wij geven hieronder een resumé van de plannen, welke de luchtvaartauto riteiten in de verschillende landen momenteel bezighouden. Zooals bekend zijn de Amerikanen van plan, tesamen met de Engelschen een regel matig luchtverkeer boven het noordelijk ge deelte van den Atlantischen Oceaan in het leven te roepen. Men zal daarbij gebruik maken van bijzondere watervliegtuigen. Naar men verder hoort, willen ook de Franschen aan deze onderneming deelnemen En dan zijn er tenslotte nog de Duitschers, die op het gebied van het transatlantische luchtverkeer een groote activiteit ontplooien. Het grootste xoalervliegluig ter wereld. Reeds in 1936 hebben onze oosterburen verschillende proefvluchten met vlicgbooten over den Atlantischen Oceaan ondernomen, en ook in den loop van dit jaar wcnscht men nog verder te experimcntccrc». De Duitsche Luflhanse heeft van de regeering van de Verenigde Staten verlof tot liet ma ken van 12 nieuwe proefvluchten gekregen. Voor de eerste maal zal nu aan deze proef vluchten worden deelgenomen door liet enorme, te Hamburg gebouwde vliegtuig Iln 139, dat tot nog toe slechts ccnige vluch ten boven de Elbe en de Oostzee heeft gemaakt. Dit toestel heeft vier motoren mot een totale capaciteit van 2200 PK en kan bogen op een geheel nieuwe constructie van liet drijfapparaat. De actie-radius bedraagt 5000 km. bij een kruissnelheid van 200 km. per uur. De bemanning bestaat, uit vier koppen. De motoren zijn van een bijzondere con structie. Dit nieuwe type, dat alom de grootste belangstelling opwekt, is op het oogenblik het grootste watervliegtuig ter wereld. De route. De Duitsche luchtweg over den Atlanti schen Oceaan zal van Frankfort over Lis sabon, de A zo ren en de Bermuda's naar New York loopen en in 48 uren worden afgelegd. Men zal daarbij, evenals op de route over het zuidelijk gedeelte van den Atlantischen Oceaan geschiedt, zoowel van land als watervliegtuigen gebruik maken. Voor elk afzonderlijk gedeelte van de route maakt men dus gebruik van het meest ge schikte type vliegtuig. Bovendien zal een drijvend steun punt, de „Friesenland", bij de Azo- ren gcstationncerd, de veiligheid verhoogen. Dc „Friesenland", een op liet oogenblik nog niet geheel gereed zijnde motorschip van onge veer 6500 ton, zal van haar lig plaats hij de Azoren af dc groote vliegtuigen naar New York „afschie ten". Dit nieuwe schip verschilt overigens in veel van de oude ra- tapultschepen. Op het dek is een Heiukel-catapult aangebracht welke in staat is vliegtuigen van 16 ton af te schieten. Het schip beschikt verder over groote reparatie-in richtingen voor vliegtuigen cn een Dieselmotor van 5000 P.K. ver leent het een snelheid van 16 knoo- pen. De groote bcteekenis van dergelijke ca- tnpultschepen voor het transallantische luchtverkeer is reeds bij de proefvluchten van het vorige jaar voldoende bewezen. Dc deining van het water is bij Fayal zoo sterk dat een goede start met een zwaarbelaste machine van liet water uit wel zoo goed als onmogelijk is. Dc verschillende starts van dc Duitsche watervliegtuigen bewijzen onomstootclijk, dat de Azoren als springplank voor den Oceaan slechts met behulp van catapult- schepen te gebruiken zijn. Bovendien hebben de catapultschepen als meteorologisch sta tion nog ccn belangrijke taak te vervullen. Van hier uit ontvangen de vliegtuigen door middel van de radio de noodigc meteorolo gische gegevens. Ilct is dan ook zeker niet overdreven, te beweren, dat het catapultschip lot een on ontbeerlijke hulp van het transatlantische luchtverkeer is geworden. Een regelmatige diëtist? Wanneer nu het regelmatige transatlan tische luchtverkeer van de Lufthansa, die juist dezer dagen over het zuidelijk gedeelte van den Atlantischen Oceaan haar 250ste vlucht volbracht, werkelijkheid zal worden, hangt af van het resultaat van dc proef vluchten en de toekomstige verdragen tus- schen de Vereenigdc Staten en Duitschland. Zooals al gezegd, zijn de Amerikanen zelf van plan een regelmatig luchtverkeer tus- schen Amerika en Europa in het leven te roepen. Dat zij daarbij echter de Duitsche pogingen als een onprettige concurrentie zullen beschouwen, is niet aannemelijk Want hoe beter de overbrugging van de heide continenten Europa-Anierika wordt, des te meer voordeel zal daarvan het inter nationale verkeer hebben. C. P. N. De Communistische Partij heeft voor Zon dag een gewestelijke bijeenkomst georga niseerd, welke in den Muziektuin alhier zal worden gehouden en waar o.a. ook het woord gevoerd zal worden door de beken de Indonesiër Roestam Effendi. welke be gaafde spreker overal veel belangstelling heeft liet Cabaret Dik Wouters' zorgt met haar nieuwe programma voor de noodige afwisseling. Muziek, zang en een gezellig zitje in den prachtigen Tuin zullen er toe mede werken, dat de bezoekers geen spijt van den gang naar deze bijeenkomst hebben. Voor nader bijzonderheden leze men dc advertentie in het nr. van gister. MARKTOVERZICHT. De aanvoer van vette koeien was voor dezen tijd goed. De stalkoeien waren zoo goed als op. Hoogste notcering van dc vette koeien was f 360, werd pl.m. 40 ets. per pond. Is gekocht door slager .T. Korvcr van Den Helder, afkomstig van d<?n heer C. Baars, koopman, alhier. Dc handel was vlug; er werden beste koeien aangevoerd. De handel in kalfkoeïen goed; prachtbees ten aangevoerd en verkocht door den koopman Reijer Schoen, alhier. Van week tot week voert bovenstaande firma reuze- Groninger koeien aan. Dc handel in geldekoeien was stug, duur, hoogste noteering f 200. Pinken stug. duur. Nuchtere kalveren handel vlug, duur. Voor dezen tijd veel aangevoerd. Paarden, handel matig. Vette oude schapen, hoogste notcering was f 38.50. Handel goed. Overhoudcrs ban del goed. Lammeren voor den dood werden nog niet verkocht; voor het leven noteer den wij tot f 15.Groote aanvoer; even goed beste prijzen. Bokken en geiten werden goed ver kocht. Dc aanvoer van vette varkens was aardig, hoogste noteering 24V-> ct. Handel goed. Biggen en schrammen iets duurder, handel goed. Over het geheel was het een mooie aanvoer cn veel bezoek. SCHAGEN-NIEUWS. Programma voor Zondag a.s. Zondagmorgen 2 Schagen combinaties. Combinatie 1: A. Slikker P. Kistemaker G. Zwaan D. Kuiper S. Brecbaart II. Kistemaker J. Starrcvcld J. v.d. Ben A. Willemse F. Nauts J. Slikkcj Rcs.: J. Peetoom, D. Ruig. Combinatie II speelt in wit shirt. J. J. Slikker D. Leeuwenkamp T. Moransart P. Slik J. Lutjeharms J. v. d. Oord G. C. Anncveldt, F. Bosma Jb. Broersma J. Faus, J. Zonnebcrg Rcs.: L. Schoorl H. Middelbeek, M. Slikker Aanvang 10.30. Schagen IIPetten T. Aanvang 2 uur. J. Evens A. de Wit T. Bremer Jl>. Molenaar E. Rus P. Boontjes G. Kocli J. Broer Jb. Simons P. de Vries Rcs. J. Steen. S. Grootes Dirkshorn a—Schagen b. Aanvang 11 uur (n. t.). Vertrek per rijwiel 10 uur. J. Oostwoudcr Jb Molenaar A. Houtkoopcr M. v. Rooij W. Gorter P. Bakker R. Abbring K. Molenaar G. Anneveldt H. Volten J. Kater Re*.: J. Molenaar, J. Boontjes. J. Engelsman Jelui zorgen er wel voor. ook dc reserves, om op tijd aanwezig 1e zijn. De adspirantencoinmissie. Wij hebben Woensdag voor 't eeret buiten getraind. De opkomst was bedroe vend. Dit moet anders, lieercn. Wij hebben op 't moment spelers voor 4 elftallen, die allen kunnen en moeten komen. Dus, geen uitvluchten meer. De eenige kans om in de a.s. competitie wat te bereiken, LANGEND1JK ZUIDSCHARWOUDE. De Tuinbouwvereeniging „De Toekomst." was gisterenavond in vergadering bijeen bij Me.j. de Wed. T. Schoenmaker. Voorzitter de heer S. dc Boer, opent de vergadering, waarna de notulen worden ge lezen en goedgekeurd. Mededeeling wordt gedaan van het ant woord van het gemeentebestuur inzake het plaatsen van bcdrijfshouder in de laagste belastingklasse. Dan brengt de voorzitter in bespreking het punt aardappelsproeien in verband met de circulaire van de Prov. Commissie. Nog is ingekomen een circulaire van den Plantenkundigen dienst over het houden van een zestal demonslraties in het hereiden van spuitmiddelen en in het sproeien. Deze de monstratie te Broek op Langendijk zal wor den bijgewoond door de hecren W. Muller en D. dc Geus. Aan hen. die niet in staat zijn een sproeier aan te schaffen, kan door de L.G.C. een voor- ichot worden verleend. Het Bestuur voelt er echter meer voor, om van vereenigingswege een sproeimachine aan te schaffen, met grootere capaciteit. Hiertoe werd besloten. Als voorzifter van dit punt af wil stappen, vraagt de heer De Geus bet woord en infor meert, hoe of het mogelijk is, dat waar door de algemeene vergadering der L.G.C. beslo- 1en is, het. sproeien niet verplicht te stellen, het nu toch via de Prov. Commissie verplicht wordt gesteld. In den breede gaat de voorzitter hierop in, waarna de heer De Geus constateert, dat zijn vraag nog niet beantwoord is. Spr. zegt dat hij niets heeft tegen het verplichte sproeien als zoodanig, maar wel tegen de wijze, waarop dit voorstel tot stand is ge komen. (Tcekenen van instemming uit de verga dering.) De wijze, waarop dit voorstel is tol stand gekomen, is je reinste dictatuur! De voorzitter zegt, dat bij (len heer De Geus andere motieven voorzitten, waarop de lieer Dc Geus verzoekt die dan maar te noe men, wat. door voorzitter wordt nagelaten. Ontler instemming uit de. vergadering zegt. dc lieer Jn. Klingeier, dat hij maar voor wil stellen de Alg. Vergadering af te schaffen, iets waar ook de voorzitter zich mee kan vereenigen. Bij het punt. rattenverdclging wordt de vraag geopperd, serum of vergif. De beer P. dc Geus zegt, dat als het ver gif schadelijk is voor honden, hij er ten: sterkste tegen is, om vergif te gebruiken, daar dan het middel wel eens erger kan zijn dan de kwaal. Wordt besloten serum uit te leggen. De heer Jn. Klingeier bespreekt nog hef afgevaardigden-stelsel naar de Alg. Verg. Hij zou die leden, welke de ledcnverg. niet bezoeken, uit willen sluiten. Zal onder het oog worden gezien. Hierna sluiting. OUDKARSPEL EEN GOUDEN HUWELIJKSFEEST. Onder groote belangstelling heeft het echtpaar J. VisserG. VisserRus zijn 50- jarig huwelijksfeest gevierd. Een groot aan tal personen heeft persoonlijk zoowel als schriftelijk gelukwenschen tot het echtpaar gericht. De receptie in het lokaal van den lieer J. de Bakker was zeer druk bezocht- Onder dc vele blijken van belangstelling was ook een prachtige bloemenmand van de Coöp Boerenleenbank, van welke instel ling de heer Visser directeur is. ZIJPE SCHAGERBRUG. Donderdagmiddag reed een vrachtauto van de Amstelbrouwerij tegen een mast vaa het electrisch net nabij de Groote Brug al hier. Met eenige materieele schade aan den auto liep dit ongeval af. Naar wij vernemen, is onze plaatsgenoot, de heer P. Kroonenburg, benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan de O. L. School te Schagen, Burg. Stand van 14 t.m. 20 Mei. Geboren: Nicolaas Maria, zoon van Klaas de Vries en Maria Catharina Groot; Cor- nelia Catharina, dochter van Klaas de Vries én Maria Catharina Groot. Ondertrouwd: Johannes Hendricus Dek ker. 26 jaar, timmermansknecht, te Zijpe, Geertruida Tesselaar, 24 jaar. te Anna Paulowna. Getrouwd: Bernardus Johannes Ooije- vaar, 25 jaar, landbouwer en Maria Geer truida Zwarts, 22 jaar. beiden te Zijpe. Adriaan van Eekeren, 52 jaar. timmerman, en Cornelisje Galis, 49 iaar, beiden te Zijpe. Overleden: Dieuwertje Zeeman. 59 jaar, echtgenoote van Simon Zwaan. SCHOORL De afdeeling Schoorl van den R.K. Midden standsbond de Hanze, vergaderde gisteren. Na welkom volgde opening en goedkeuring notulen. De voorzitter deelt vervolgens mede, dat besloten is weer een Hanzedag te houden ia Alkmaar. Spreker wekt allen op hier naar toe te gaan. Te 8 uur zal een meer gezellige bijeenkomst in het Gulden Vlies hef sluit stuk vormen. Als sprekers voor de middag vergadering zullen vermoedelijk aanwezig zijn de. hondsadviseur Dr. Olierook en de" heer Jan Berends. Tot afgevaardigde naar de Bondsvergade ring werd benoemd de heer Gert Druiven en tot plaatsvervanger de heer B. Haring. Door den Bond wordt van elke afdeeling een feestgave gevraagd. Hierna sluiting.

Schager Courant | 1937 | | pagina 7