Bond van Zuivelfabrieken Noord-Holland in SPORT Alkmaarsche Kaasmarkt N,H,V,B- In het „Gulden Vlies" te Alkmaar ver gaderde gistermorgen de Bond van op Coöperatieven grondslag werkende Zuivel- fabrieken in Noordholland. De openingsrede werd uitgesproken door 'den Voorzitter, den heer H. K. Koster, die de aanwezigen hartelijk welkom heette. Spr. herdacht de hoeren J. de Boer te Stom- pctoren en A. Commandeur. Spr. heette den heer Geluk, secretaris van don Nederlandschcn Zuivelbond. welkom. Spreker acht het een schande voor don Nederlandschen boer, dat, nog een groot ge deelte van de melk niet in coöperatieve fa brieken wordt verwerkt. Spr. doet een ernstig beroep op de aan wezigen tot samenwerking. Elk afzonder lijk afgesloten contract benadeelt den melkprijs. Hierop verklaarde spr. de vergadering voor geopend. Volgde het goedkeuren van de notulen en het voorlezen van ingekomen stukken. Mede in verband met de Jamboree komt het gewenscht voor, meer propaganda te maken voor het gebruik van melk en kaas. De Secretaris deelt daarna mede. dat op 'de statuten van den Bond de Koninklijke goedkeuring is verkregen en het Bestuur den heer H. K. Koster tot voorzitter en den heer Jm. Blaauboer Kzn. tot onder voorzitter benoemde. Tot afgevaardigden werden gekozen 'de heeren H. K. Koster en J. Veldstra en den heer G. Nobel tot plaatsvervangend lid, te vens adviseerend lid. Van Air. Langeveld kwam de mede- "deeling in dat hij benoemd is tot Agent van de Nederlandsche Bank te Alkmaar. Deze functie maakt het noodzakelijk dat hij zijn rechtspractijk gaat. beëindigen en dientengevolge moet hij bedanken als advi seur van den Bond. De rechtspractijk heeft hij overgedaan aan Mr. H. Judell, die hij gaarne aanbe veelt om hem op te volgen in zijn functie als Adviseur .welke functie Mr. Judell gaarne zal aanvaarden. Officieel Orgaan van den derlandschen Zuivelbond. Ne- Het, Bestuur acht het gewenscht 'dat de aangesloten fabrieken algemeen de goede maatregel treffen waarbij aan de Bestuurs leden der fabrieken het Officieel Orgaan van den F.N.Z. door de fabrieken wordt ver strekt. Meer algemeene verspreiding van het Orgaan verdient alle aanbeveling. Voor den Bond werd aangewezen als lid der Commissie voor Landbouwcoöperatie de adj.-secretaris, de heer Ir. G. Kranen. Op het verzoek van den F.N.Z. om te willen opgeven welke Bondsfabrieken val len onder de groep Melkinrichtingen, werd geantwoord dat de fabrieken „Zaanstreek" te Wormerveer en „West-Friesland" te Lutiewïnkel, hieronder vallen. „Eureka" te Binnenwijzend en „'Aurora" te Opmeer vallen daar nog niet onder, om dat ze in het afgeloopen jaar geen 300.000 Liter consumptiemelk verwerkten. Ingewilligd werd een verzoek van de Vak groep Zuivelbewerkers van den Nederland schen Bond van Arbeiders in het Land bouw- en Zuivelbedrijf tot het plegen van overleg over eventueele loonen en arbeids voorwaarden. Verplichte teruggave van onder- melk gewenscht. Van de Nederlandsche Zuivel Centrale werd een uitnoodiging ontvangen tot be spreking van het voeren van propaganda tot bevordering van het gebruik van onder- melk op de boerderij. Verplichte teruggave uniform en regelmatig werd bijna zonder uitzondering de gewenschte regeling geacht. De Nederlandsche Zuivel Centrale wilde voor de vrijwillige te ruggave van ondermelk meer pro paganda maken, Het resultaat van deze bemoeiingen heeft niet aan de verwachtingen voldaan, een verplichte regelmatige teruggave en dan voor allen gelijk en geregeld een vast per centage is gebleken de eenige en doeltrcf- de weg te zijn om inderdaad tot eene be- beperking van beteekenis te komen. Jfet Bestuur betuigde volledige instemming aan het initiatief der Regeering om te ko men tot maatregelen, waardoor op de uit te voeren boter een goede kwaliteitscontro le komt. Door de kaasmelk pasteurisatie maken wij kaas, zooals ze in andere landen ook ma ken, waardoor Nederland zijn voorsprong op andere landen, door uit te munten in goede kwaliteit der kaas, prijs geeft, wat niet gewenscht is voor onze kaasbereiders. Een algeheel verbod voor het pasteuriseeren van de kaasmelk zou het meest afdoende en het gewenschte middel zijn; dit zal waarschijnlijk niet te bereiken zijn, pasteu risatie bij lage temperatuur, gedurende kor ten tijd, is in ieder geval dringend noodig en noodzakelijk. Om dit te bereiken zal Re- geeringshulp noodig zijn. Het geldt hier 'n Nationaal belang, dat krachtig gediend moet worden om onze goede naam als kaas- bereidend land te herstellen. Door krachtig in te grijpen in deze wordt het te veel aan kaas met vele millioenen Kg. kaas vermin derd en wordt de kwaliteit der kaas verbe terd. De mededeelingen lokten geen discussies uit. Vervolgens was het woord aan den rechts kundigen adviseur, Mr. Langeveld, die zijn laatste mededeelingen voor den Bond deed. Spr. wees er op, dat hij steeds tot samen werking heeft aangespoord. Bij de ballotage nieuwe leden stelt het bestuur voor Mr. H. Judell, de nieuwe rechtskundige adviseur, als buitengewoon lid aan te nemen. Vergadering verklaart zich accoord. Rekening en verantwoording *36. Het woord was vervolgens aan den heer Jimmink, die sprak namens de financieelc commissie. De inkomsten bedragen f 24470.65, de uit gaven f 23624.24, zoodat er een batig saldo is van f 846.41. De rekening is door de commissie in or de bevonden. De heer Kooijman zou gaarne zien, dat niet alleen aan de directeuren, maar ook aan de bestuursleden een agenda met be grooting zou worden toegestuurd. De Voorzitter zegt toe dat de kwestie in het bestuur besproken ".al worden. De rekening 1936 wordt aangenomen. Vervolgens doet de heer van Buren, tech nicus van den bond eenige mededeelingen. Er werden 155 bezoeken in 1936 afgelegd, aanmerkelijk meer dan voorgaande jaren. In Maart werden 10 botermakers geëxami neerd. terwijl aan 7 leerlingen het diploma kon worden uitgereikt. De nieuwe cursus begon in October met 11 Teerlingen. Aan 6 fabrieken werd het botordiploma uitgereikt, slechts aan 2 fabrieken het kaasdiploma. De omzet van het coöperatief magazijn is sterk vooruitgegaan en bedroeg tweemaal zooveel als in 1935. Vervolgens deed Ir. Kranen eenige mede deelingen. Spr. heeft zich speciaal toegelegd op het bacteriologisch, onderzoek,-waarvoor weke lijks monsters gezonden werden door de fabrieken. Betere controle op de boekhouding der fabrieken wordt van groote be teekenis geacht. Vele fabrieken heb ben echter buiten den bond om reeds administratieve voorzieningen ge troffen. Wellicht kan de bond te dien aanzien maatregelen nemen. Tenslotte zeide spr., dat er met de Kaas- beurs moeilijkheden waren geweest, maar spr. wilde hier niet verder op ingaan, daar dit punt niet op de agenda was geplaatst. Verbetering van de der melk. kwaliteit Door den F.N.Z. is een onderzoek ingesteld en een nota opgesteld over de verbetering van de kwaliteit der melk. Het Bestuur heeft deze nota behandeld en kwam daarbij tot de conclusie dat deze maatregelen, n.1. gesteund door wettelijke voorschriften, algemeen, uniform en zoo doelmatig mogelijk worden uitgevoerd voor alle melkproducenten, desgewenscht met ge bruikmaking van de bestaande controleor ganisaties Kaas en Botercontrolestations. Ten aanzien van de consumptiemelkrege- lingen in de buitenwettelijke gebieden is nog niet te zeggen wat wij in deze zullen krijgen. Het is te hopen dat wanneer de regeling wordt opgeheven er uit alle be moeiingen in deze gedaan een blijvende or ganisatie wordt verkregen. Pastearisatie van de kaasmelk, Het Bestuur heeft aan het pasteu riseeren van de kaasmelk, herhaal delijk alle aandacht geschonken en kwam daarbij algemeen tot de con clusie, dat in deze krachtige maatre gelen moeten worden genomen om dit groote gevaar voor de goede kaas bereiding spoedig en doeltreffend te bestrijden. Zooals het den laatsten tijd gegaan is wordt de goede kaas bereiding zeer ernstig bedreigd, waaraan een einde dient te worden gemaakt. Verkiezingen. Op 31 December 1937 treden de heeren .Tm. Blaauboer Kz., niet herkiesbaar, en de heer H. Spaander af, wegens opheffing van de fabriek. In deze vacatures' werden gekozen de heer Prikken (Beemster) i.p.v. den heer Blaauboer en de heer Sluis i.p.v. den heer Spaander. In de commissie kaaskeuringen trad af de heer J. Klaversma. In zijn plaats werd gekozen de heer A. H. L. Ens. Voor de vacature A. H. L. Ens in de com missie hoterkeuringen werd benoemd de heer J. Klaversma. Als lid van de commissie Landbouwcoö peratie werd gekozen de heer Kaan (Wie ringerwaard) voor den heer G. v. d. Sluis, die aftreedt. De positie van den Zuivel. Vervolgens hield 'de heer Geluk, sccreta-, ris van den Algemeenen Nederlandschen Zuivelbond, enkele beschouwingen, over de positie van de Zuivel. In de boter is stijging te constateeren, maar deze verloopt niet in het tempo zoo als men verwachtte. De prijs is belangrijk hooger dan vorig jaar. Er is een prijsvooruitgang van 10 12 ct. per K.G. De positie op de Engelscho markt is aanmerkelijk gunstiger, vooral ten opzichte van de Belgische en de Deen- sche boter. Ook de export naar Duitschland is ln verband met de betere clearing-positie toe genomen. hetgeen veroorzaakt is door het inhalen van een grootere vorderings-ach- terstand. Het zal van beteekenis zijn om tengevol ge van deze gunstige clcaringsstand meer naar Duitschland te exporteeren. Aan zijn streven naar autarkie kan Duitschland niet geheel voldoen, zoodat men daar behoefte blijft voelen aan dier lijke vetten uit het buitenland. Met de export van boter naar Ned.- Tndië heeft men enkele onaangename er varingen opgedaan. Men heeft terwille van het veilig stellen der theebelangen van Ned. Tndië bij Australië Nederland benadeeld. Belangrijk is de boterexport geworden naar Zwitserland. De voorbereidngen voor de hoterkeuringen zijn reeds zoover, dat de desbetreffende organisatie kan worden opgericht. Deze keuringen zullen de kwi liteit van het product zeker verhoogen. Tiet nationaal comité van de internatio nale zuivelbond zal deelnemen ain de hoterkeuringen dezen zomer te Berlijn. Meer pessimistisch was spr. gestemd ten opzichte van de kaasmarkt. De kaasprijzen zijn opdezelfde hoogte gebleven, wat ongun stig is, wanneer men de depreciatie-factor in aanmerking neemt. Herhaaldelijk moest gevreesd worden voor de kaasexport naar België. Gelukkig is deze vrees nog niet bewaarheid geworden. De kaasexport naar Engeland, evenals die naar Amerika, neemt gelukkig staeds toe. Door de grootere vraag in Spanje en omliggende havens is eenige verruiming op de markt ontstaan. De positie van gecondenseerde melk is ten opzichte van Engeland beter geworden Caseïne uit ondermelk. Tenslotte nog iets over de fabricage van caseïne uit ondermelk. Men meene niet, dat hierdoor de moeilijkheden met de onder melk zijn opgelost, omdat het niet denkbaar is, dat een land als Italië, dat momenteel veel caseïne fabriceert als autarkisch be stuurd land veel ondermelk uit het buiten land zal betrekken. In verband met deviezenmocilijk- heden zullen geen belangrijke rela ties ontstaan, hoewel er misschien tijdelijk wel zaken gedaan kunnen worden. Spreker liet echter een woord van ernstige waarschuwing hooren om geen contracten af te sluiten, waar men later spijt van zal hebben. Resumeerend, zeide spreker, dat het met de prijzen der zuivelproducten de goede kant uitgaat. Naar aanleiding van de mededeelingen van den heer Geluk over de melkwol, vraagt de heer Hofstee of het niet mogelijk is deze fabricage zelf ter hand te nemen. De heer Geluk vraagt, wie dat zal moeten betalen. Geroep: „De boeren, want die hebben er be lang bij!" De heer Geluk is evenwel van oordeel dat men de fabricage van wol uit ondermelk be ter aan de textielindustrie kan overlaten. De heer Hofstee zegt niet onmiddellijk tot daden te willen overgaan, maar acht het ge wenscht, dat men zijn licht eens opsteekt. De Voorzitter antwoordt, dat de F.N.Z. voortdurend waakzaam blijft hoe het met de fabricage van wol uit ondermelk in Neder land zal loopen. Stempel voor de Noord-Holland- sche kaas. Een der belangrijkste agendapun ten is thans aan de orde, n.L het voorstel van het bestuur om de kaas der Bondsfabrieken te voorzien van het Bbndsstempelmerk N.H.; het wil daarvoor een regeling treffen en tevens de garantie geven, dat dit merk alléén gebruikt wordt voor kaas uit ongepasteuriseerde melk. I-Iet bestuur is algemeen van meening dat de Noordhollandsche Zuivelproducenten in deze actief moeten» .-worden voor het be schermen-van-hun product. Wanneer de vergadering van leden met het voornemen instemt zal voor de uitvoe ring een eenvoudig reglement worden ge maakt, aan welke regelen de leden zich verplichten te zullen voldoen, n.1.: het niet pasteuriseeren van de kaasmelk, het gere geld stempelen van de kaas. Elke fabriek krijgt op de aan haar verstrekte stempels een nummer, waardoor de kaas onderling is te onderkennen. De samenstelling van dit reglement aan het Bestuur op te dragen. De heer Wit juicht het initiatief toe om onze kaas tegen het minderwaardige pro duct te beschermen en vindt het alleen ver wonderlijk, dat de regeering nog geen maat regelen heeft genomen. De lieer Knol acht het moeilijk een beslis sing te nemen, wanneer men de regeling niet vóór zich heeft. Daar er geen stem tegen is, deelt de Voorzitter mede, dat het Bestuur een reglement zal samenstellen, en dan zal elke fabriek kunnen vast stellen, of zij aan deze regeling wil onderwerpen en het recht wil verkrijgen een speciaal stempel te gebruiken. De Kaasbèurs ter sprake. De agenda voor de Algemeene Vergadering van den Algemeenen Nederlandschen Zui velbond geeft geen aanleiding tot opmerkin gen. Bij de rondvraag roert de heer Jimmink ('t. Zand) de Kaasbeurs-kwestie aan. Toen Minister Deckers in Alkmaar was ter gele genheid van de stierenkeuring, zou de heer Koster op een den Minister aangeboden lunch in juiste bewoordingen hebben ge sproken over de Kaasbèurs. Als gevolg daar van moet de Minister gezegd hebben, dat hij nu een heel andere meening over deze instelling had gekregen, eerst eenzijdig was ingelicht, maar nu overtuigd was van het bestaansrecht van deze beurs. Spreker wil den heer Koster complimentee- ren met het juiste idéé, dat hij den Minister van de zaak heeft gegeven. De heer Koster voegt hieraan toe, dat door Dr. van Rijn een rapport is gevraagd, dat op gesteld is door den heèr Kranen en aan Dr. Van Rijn en den Minister ter hand zal wor den geseld. Het spijt spreker, dat de Kaasbèurs eigen lijk niet gcloopen is, zooals ze moest. Maai spr. meent, dat men de Kaasbèurs niet kan missen, waar Alkmaar een centrum is van den kaashandel. Het is noodzakelijk dat koo- per en verkooper in gelijke positie tegenover elkaar staan. Op de markt is dat niet het geval, omdat de aanvoerder altijd zit met hoogere kos ten. Het doet spr. genoegen, te kunnen mede- doelen, dat de fabriek Wieringerwaard waarvan spr, voorzitter is. steeds op de beurs handelt en de boeken wijzen uit. dat hier prijzen gemaakt zijn. die een vergelij king met de marktcijfers glansrijk kunnen doorstaan. De Voorzitter deelde nog mede, dat de fabrieken St. Maartensbrug en Oudendijk in het afgelopen jaar hun 25-jarig jubile um hebben gevierd. De vergadering wordt vervolgens gesloten. Z1JPE De werklooze arbeiders, die zijn tewerk gesteld bij de werkverschaffing buiten de gemeente, zullen Woensdag a.s., zijnde den dag der verkiezing van de leden dei- Tweede Kamer der Staten-Generaal, hun werk om 3 uur beëindigen. Het aantal kiezers voor den Tweede Ka mer der Staten-Generaal bedragende 2954, is als volgt over de 6 stemdistricts verdeeld: Schagerbrug 679; St. Maartensbrug 533; Bur- gerbrug 441; 't Zand 591; Oudcsluis 374; Petten 336. SINT MAARTENSBRUG Naar ons wordt medegedeeld, zal de ver bouw van het z.g. Polderhuis tot pakhuis, voor rekening van de N.V. Dekker's Vee voeder en Kunst-mesthandel alhier, worden uitgevoerd door den aannemer J. Veuger Hz., eveneens alhier. SJNT HIAARTEX De hoogste markt was met fl 18.50 onveranderd. Toch was de markt een tikje vlugger dan de vorige week, al waren ook de doorsneeprij- zen vrijwel dezelfde als Vrijdag j.1. voor consumptiekaas van goede kwa liteit werd ongeveer 11. 16.- betaald voor exportkaas in doorsnee fl 17.- tot fl. 17.50. De aanvoer was goed, doordat het vee vrij lang op stal is gebleven zijn we nog niet toe adn algeheele graskaas. De volgende weck zal daaraan wel niet veel meer ontbre ken en we willen hopen, dat hier door de prijzen wat willen aantrek ken, hoewel er over 't algemeen weinig grond in de markt zit. Het vleugje van heden hoorden we toeschrijven aan wat ongeregelde vraag voor Spanje, die in Friesland aan de markt zou zijn geweest. Uit onze Omgeving BURGEMEESTERS BENOEMING Bij K.B. van 19 Mei 1937 is met ingang van 4 Juni 1937 opnieuw benoemd tot bur gemeester van deze gemeente de heer A. Klerk, secretaris der gemeente. WIERïNCiER Glasverzekeringsmij. „"Wieringen". Vergadering van de Onderlinge Glasvcr- zekcrings-Maatschappij „Wieringen" op j.1. Donderdagavond in café Veerdig te Hippolvtushoef. Aanwezig 7 leden, De heer C. Duijnker opent de vergadering met welkom en spreekt enkele woorden ter. nagedachtenis van den overleden di recteur der Maatschappij, den heer G. Timmerman. De heer C. C. Bakker, voorhoen voorzit ter, is thans tot directeur benoemd, waar door de heer C. Duijnker voorzitter is ge worden. De directeur brengt verslag uit en doet rekening cn verantwoording. Het afgeloo pen jaar is niet voordeelig geweest voor de Maatschappij. De ontvangsten hebben bedragen f 273.01. Op 31 Dec 1935 was in kas f 46014. Totaal uitgaven 1936 waren f 405.52. zoodat in kas was op 31 Dec. 1936 f 327.63. hetgeen een achteruitgang betee- kent van f 132.51 Doordat de heer C. C. Bakker tot direc teur is benoemd, moet in diens plaats een commissaris worden gekozen. Bij gehouden stemming werd gekozen de heer Jb. Hegeman te Den Oever, die met zijn benoeming in kennis zal worden ge steld. De aftredende commissaris, de heer H. Wilms, wordt herkozen. Kampioenschap N.H.V.B. Wieringerwaard speelt Zondag haar tweede kampioenswedstrijd en wel op eigen terrein tegen OSV 4. Juist nu het W's kermiswed- strjjd is en zij dus extra-belangstelling kan verwachten, ljjkt ons de kans groot op een aantrekkelijke ontmoeting. Het resultaat zal o.i. vermoedelijk een kleine zege van de thuisclub zijn. W. rekene er echter op dat OSV 4 sterker zal zijn dan Hollandia 3. Aan vang 3 uur. Dit Hollandia 3 ontvangt Zondag ZFC 4. Iets anders dan een tweede nederlaag kunnen we er voor de thuisclub niet in zien. Eerste klasse A. Vrone speelt legen OFC I, de kampioen van 2 A. We zqn benieuwd hoe Hoogland's club zich tegen de dreigende degradatie zal ver zetten. Eerste klasse D. Hier wordt de tweede ontmoeting gespeeld Thans komt JVC in het geding en wel thuis tegen HRC 5. Zoo men weet eindigde HRC 5 Succes 2 in een gelijk spel. Een zege zou JVC al een aardig eind op streek helpen; ook vanwege de moreele in vloed die er van zou uitgaan. Weinig valt er echter van den uitslag te voorspellen. Het komt ons voor dat als JVC al op al zet, ze niet behoeft te verliezen. Het gouden kruis Uitgeschreven zjjn 2 wedstrijden voor de eerste groep van het district Den Helder, n.1. Cocksdorp 1BKC 2 (2 uur) en Callantsoog 1Watervogels 2 (2 uur). De winnaars hiervan ontmoeten elkaar dan op het terrein van den winnaar van Call. 1 Watervogels 2. De winnaar van dit treffen krijgt, als winnaar van groep 1, den winnaar van groep 2 (dit is Zondag j.1. Oudesluis 1 geworden) bg zich thuis. Deze strijd zal den winnaar van het geheele district Den Helder opleveren, die dan maar af te wachten heeft, wat de andere districten aan winnaars zullen voortbrengen. DE COMPETITIE In 2 F staat uitgeschreven Texel 2MLU 1 (2 uur). OudeschildWatervogels 2 vervalt aange zien Oudeschild zichzelf heeft „overgedaan" aan de Sport-vereen. „Texel". Het verdwij nen van Oudeschild brengt intusschen geen gevolgen van belang mede, omdat geen der kampioenscandidaten verliespunten tegen de Schilders heeft geboekt. In 3 F moet BKC 3 opnieuw naar Succes 3 (10 uur). Hopenlijk zijn er nu voldoende geelzwarten present, opdat de BKC-schatkist niet opnieuw 10.lichter wordt gemaakt. We geven de thuisclub de beste kans op de punten. n Bij de adspiranten wordt nog op twee fronten gestreden. Succes b ontvangt Helder d (12 uur), waarbg de Wieringers wel weer een lesje zullen krggen en Texel a klopt het bezocxende Tex. Boys a (12 uur). De te heffen premie wordt bepaald op 70 pet .der jaarpremie. Voor de nog in 1937 verrichte werkzaam heden zal mevr. Timmerman f 10.ter# hand worden gesteld. Het salaris -van den Directeur blijft be paald op f 75.—, met f 25.— gratificatie. Na nog enkele besprekingen van huis- houdelijkcn aard volgt sluiting. Het Amstelbad. Wegens het groote succes, geoogst met de feesten tijdons de Pinksterdagen, zal het a.s. Zondag nogmaals feest zijn aan 't Am stelbad. POLITIE: Onbeheerd aangetroffen een hee renrijwiel. Verloren: een zakmes. Inl. bij den gem. bode. 50-jarige echtvereeniging. Het echtpaar P. Bruul—Lont hoopt op 29 Mei a.s. hunne 50-jarige echtvereeniging te herdenken. De heer Bruul is dan 72 en zijn vrouw 73 jaar. Zooals op bovenstaande foto is te zien, genieten de beide oudjes nog een goede ge zondheid. De heer Bruul geniet hier ter plaatse en ook daarbuiten een groote bekendheid. Im mers dit bracht zijn werkzaamheden mede. In het schildersvak groot gebracht, volgde hij in 1916 zijn vader op als brievengaarder, in het hulpkantoor te Hippolvtushoef lol 1921, Toen het nieuwe postkantoor in ge bruik werd genomen, ging de heer Bruul als locale kracht mede daarheen. Daar was hij werkzaam tot 1930 en ging toen wegens het hereiken van den 65-jarigen leeftijd uit den dienst. Men ziet op deze foto den heer Bruul in zijn uniform van de muziekvcrccniging „Harmonie". Daarvan is hij met October a.s. 50 jaar lid. Ook de vereeniging bestaat dan 50 jaar. Van 1907 tot 1931 was hij directeur van „Harmonie". Het zal de oudjes op 29 Mei zeker niet aan elangstelling ontbreken en wij willen ho nen dat zij nog lang met elkander een goede, gezondheid mogen genieten.

Schager Courant | 1937 | | pagina 11