Oe terugtrekking der buitenlandsche vrijwilligers Regseringskruiser getroffen? Relletjes te Brussel Oproep tot vrede en verdraagzaamheid Staflid van het Leger des Heils ontslagen Het „Heilige land" een Britsch dominion Onze marine met een modern schip verrijkt Vliegtuig op fabriek gestort De internationale- controle op Spanje Illegale actie in Duitschland Berlijn niet ongunstig tegenover bet Engelsche initiatief Politieke kringen te Berlijn ne men een gunstige houding aan te genover de pogingen ondernomen door de Britsche regeering om alle thans in Spanje strijdende buiten landsche vrijwilligers terug te trek ken. Genoemde kringen verklaren tevens in beginsel goed gezind te zijn, ten opzichte van een wapen stilstand, welke de uitvoering van deze maatregel zou mogelijk maken. Zoolang het ontwerp echter nog geen concreten vorm heeft aangenomen, neemt men eenige terughoudend heid in aoht. In zijn Zondagsuitgave publiceert het „Hamburger Fremdcnblalt" een artikel, dat blijkbaar van officieele zijde is geïnspireerd en waarin het tegenwoordige standpunt der Duitsche regeering ten aanzien van deze kwestie wordt uiteengezet. Het blad herinnert aan de door de am bassadeurs van Engeland in Berlijn en Rome ondernomen stappen en verklaart dat de door Engeland beoogde voorstellen reeds gedeeltelijk door de Duitsche regeering zijn gedaan in haar nota van 7 Januari 1937 over de kwestie der vrijwilligere. Het Brit sche initiatief, dat overeenkomt met het standpunt zooals door Duitschland uiteen gezet, streeft naar een accoord over de te rugtrekking van alle buitenlandsche vrijwil ligere, die nog in Spanje strijden. De mee ning van Duitschland is sinds deze nota, zoo vervolgt het blad, niet verandert. Iloe eerder een internationale samenwerking tot stand komt, ter vermijding van verder bloedvergieten in Spanje, hoe beter dit zal zijn voor dit ongelukkige land en voor de rust in Europa. Alle tot dusver in deze richting onderno men pogingen zijn mislukt door kuiperijen der bolsjewisten in Spanje en door den mo- reelen en matcrieelcn steun, welke andere landen aan de actie van Moskou hebben ver leend. Daarom zal eerst moeten worden af gewacht, welke houding Moskou tegenover het Britsche initiatief aanneemt. Het En gelsche voornemen kan slechts slagen in- idien alle betrokken mogendheden onvoor* waardelljk bun, medewerking,yerlcenen. He^ zal de taak zijn van de Londériscne noriin- terventiecommissie, zoo besluit het blad in dit opzicht snel en nuttig werk te doen. Voorstel vindt in ItaliK minder gunstig onthaal. Het dënkbeeld van een wapenstilstand in Spanje voor het terugtrekken der buiten landsche vrijwilligers, dat eerst met een voorzichtige terughoudendheid werd ontvan gen, wordt thans openlijk gccritiseerd. Het meerendeel der bladen bepaalt zich er toe, de ongunstige commentaren van het buiten land op het plan te verzamelen. Het blad „Regime Fasciste" schrijft op eigen verant woordelijkheid: „Wij zijn er zeker van, dat generaal Franco de op den vlucht zijnde vijand geen minuut pauze zal toestaan." De mondelinge commentaren hebben dezelfde strekking. Men ziet in het plan voor een wapenstilstand een manoeuvre, die ten doel heeft, den rechtschen te beletten, de vruch ten te plukken van hun overwinning, die men nabij acht. Londen verheugd over de Duit sche houding. Diplomatieke Engelsche kringen bevesti gen, dat het Foreign Office van Berlijn ant woord heeft gekregen op de Engelsche vraag betreffende een beroep op de beide Spaan- schen partijen met het oog op een vergemak kelijken van het terugtrekken der vrijwilli gers. Het Duitsche antwoord aanvaardt in beginsel een onderbreking van de vijandelijk heden, maar wijst op dc moeilijkheden der uitvoering. Het is nog niet mogelijk de draag wijdte te schatten van de door Duitschland naar voren gebrachte reserves, maar reeds thans is men te vreden over de verzoeningsgezinde houding, waarvan blijk gegeven wordt door in beginsel het beroep te aanvaarden. Het antwoord van de Jtaliaansche regeèring is nog niet te Londen ontvangen en uit Rome duidt men aan, dat dit niet kan wor den verzonden voordat Ciano uit Boedapest terug is. Ook het ant woord van Moskou is nog niet ont vangen. De ondercommissic der niet inmenging zal echter morgen het rapport, der deskundigen bestudeeren, welke er mede belast waren de beste methode aan te geven om te komen tot een terugtrekken der buitenlandsche vrijwil ligers. Deze bestudccring-evenals het rapport der deskundigen, staat los van de pogingen der Britsche rcgccring, die ten doel hebben het werk der niet inmengingscommissie te ver gemakkelijken. SPANJE Executie Duitsche vliegers uitgesteld Geruchten zeggen, dat de regee- ringskruiser „Jaime Primeiro" bij een bombardement door rechtsche vliegtuigen zeer zwaar zon zijn ge troffen. In het officicolc communiqué van het groote hoofdkwartier der nationalisten, wordt o.m. medegedeeld, dat volgens uit het vijandelijke kamp ontvangen inlichtingen de doeltreffendheid van het bombardement op de Jaime Primeiro door de rechtsche vlieg tuigen bevestigd wordt. Het schip werd door tien bommen van groote explosieve kracht getroffen. Groote vlammen sloegen uit het midden van den kruiser ten gevolge, waarvan deze bodem in het ongcreede is geraakt. Volgens linkschc radiozenders zou de be manning het schip hebben moeten verlaten. Het Engelsche schip Rocking zou hulp heb ben verleend. Verzoek om gratie van drie kanten. In zijn antwoord op het door den Fran- schen minister van buitenlandsche zaken, Delbos, gedane verzoek, oin clementie voor de gearresteerde Duitsche vliegers, verklaart de Baskische president, Aquirre, dat de Bas- kische regeering niet ongenegen is, dc te rechtstelling der twee veroordeelde Duitsche vliegers uit te stellen. Van een telegramwis seling tusschen Aquirre en Hitier is te Ber lijn niets bekend. Dc president van de Baskische regeering Aquirre, heeft van drie zijden het verzoek ontvangen dc beide Duitsche vliegers, die ter dood veroordeeld werden, gratie te verlee,- nen. n.1. van minister Delbos, van de Unie voor den vrede en van de Britsche katholie ken. Aguirre antwoordde aan Delbos, dat de Baskische regeering de terechtstelling zou op schorten,- wanneer de- democratische lan den zullen bijdragen tot een meer men schel ijk maken ynn den burgeroorlog en liet deelnemen van buitenlanders hieraan «uilen hale.tten. Aan de Unie voor den Vrede antwoordde Aguirre dat de Baskische regeering genadig wilde zijn, doch den bond aanspoort op te treden voor het terugtrekken van de bui tenlandsche huurlingen, die hot Christelij ke Baskische volk willen vernietigen. In dien de landgenooten van de veroordeelden door zullen gaan met het in brand steken van steden en het beschieten van de bur gerbevolking, kan geen gratie worden ver leend. Aan de Engelsche katholieken antwoord de Aguirre dat vergevingsgezindheid zeer prijzenswaardig is doch de Baskische regee ring zou toch met groot genoegen zien, dat een campagne op touw zou worden gezet om de landgenooten van de veroordeelden, die de vliegtuigen besturen, welke zooveel onschuldigen dooden terug te roepen. Het. Baskenland zal nooit toestaan, dat het Baskische volk, het oudste christelijke en democratische volk ter wereld, zal worden vernietigd. De in Frankrijk gedaalde toe stellen vertrokken. Zaterdagmorgen zijn de 15 vlieg tuigen der Spaansche regeering, die sedert Maandag op het vlieg veld te Pont Long waren vastge houden, in Oostelijke richting ver trokken om naar Spanje terug te vliegen. Vijf Fransche vliegtuigen stegen ter begeleiding op. Aan boord van een dezer toestellen be vonden zich de administratie der controle, Gyllcman en zijn assis1- tent. Kort na het vertrek waren do Spaansche toestellen in dp hooge Py reneën gesignaleerd. Zij moesten de grens overschrijden op het punt, waar zij. naar men aanneemt, zijn binnengekomen. Dp strijd in het Noorden, Tijdens een bombardement van Sestao. Portugalette cn de voorsteden van Bilbno door rechtsche vliegtuigen zijn 12 personen gedood en omstreeks 100 gewond. Het is niet waarschijnlijk, dat voor Woensdag een besluit zal vallen ten aanzien van gratie- verleening aan de ter dood veroordeelde Duitsche aviateurs. De derde gevangen Duitschcr. Wandel, zal waarschijnlijk he den voor het gerecht verschijnen. Mobilisatie van nieuwe lichtin gen. Een decreet is afgevaardigd, waarbij de lichtingen 1925. 1926 en 1927 van de land macht en dc lichtingen 1921, 1925 en 1926 van de zeemacht worden gemobiliseerd. Dc mobilisatie moet binnen een termijn van drie dagen voltooid zijn. In een tweede de creet wordt bepaald, dat de overtreding van vrijwillige, tijdelijke of blijvende vermin king gelijkgesteld wordt met overloopen naar den vijand, waarvoor de schuldigen zich blootstellen aan den doodstraf of op sluiting. volgens art. 290 van het wetboek van militair recht. De Habana te Southampton aan gekomen. De Habana heeft Zaterdagavond mot 4000 Baskische kinderen aan boord, op de reede van Southampton het anker laten vallen. Zondagmorgen is het schip de haven binnen- geloopen. Er zijn levensmiddelen aan boord gebracht. De kirideren, van wie velen reeds lang ondervoed waren, hadden aan boord namelijk niet yeel anders dan haring en bruin brood te eten. Na een medisch onderzoek zullen de kin deren naar het kamp Stoneham, tien K.M. van Southampton worden vervoerd. De schepen Galea en Zuriola zijn uit Bil- bao te Panillac aangekomen. 1500 uitgewe kenen, van wie drie vierde gedeelte behoef tig is, werden aan land gezet. Huil wijst op rjevaren van autar kische politiek. In een Zaterdagavond gehouden radiorede heeft do Amerikaansche min. v. Buitenl. Z. Huil, een oproep gericht tot alle landen ter wereld om hun moreele, politieke, militaire en economische bewapening te demobili- secren. Hij deed een dringend beroep op de volken of op eenige groepen van volken, om maat regelen te vermijden, die leiden tot zelfge noegzaamheid en isoleering van de rest der wereld. Inplaats van isoleering beval Huil herzie ning der internationale betrekkingen aan, op den grondslag van vriendschappelijke ge zidheid, samenwerking, en eerlijk optreden. Tenzij een land er geen bezwaar tegen heeft, onder te gaan in een verachtelijk ver val, leidt de economische en geestelijke ver warring, die onvermijdelijk met zelfgenoeg zaamheid en isolement samen gaan, vroeg of laattot een toenemende ontevredenheid onder zijn verdeeld en geknecht volk, en dikwijls tot een breuk in het democratisch bewind. Een natie, die tot een dergelijken ongeluk- kigen staat vervalt, kan er gemakkkclijk toe Verleid worden, -te dreigen aan anderen met wapengeweld af te nemen, wat zij be ter had kunnen verkrijgen door vreedzame middelen, indien zij een politiek van sa menwerking volgde in plaats van een poli tiek van vijandige isoleering. Commissaris Henry W. Mapp te Londen, die 50 jaar in het Heils leger diende» is thans door- den Generaal ontslagen. j Officieel wordt uit Londen medegedeeld, dat commissaris Henry W. Mapp, chef van den goneralcn staf, van het Leger des Heils, door géneraal Eva Booth uit het leger is ont slagen. Mapp had om een onderzoek verzocht naar aanleiding van een tegen hem ingebrachte beschuldiging, naar aanleiding waarvan een onderzoekingsrechtbank was gevormd, die met, algemeene stemmen een uitspraak heeft gedaan. Van het op grond hiervan door de gene raal gevelde vonnis staat geen beroep open. Het is mogelijk, dat de ingebrachte beschul digingen bovendien nog door den burgerlij ken rccnier zullen worden behandeld. Mapp, die 67 jaar oud is, was reeds' 50 jaar bij liet Leger dos Heils. Dc Londensche autobusstaking Geen uitbreiding. De secretaris-generaal van den bond van transportarbeiders, Bevin, heeft gisteren een vergadering van het bestuur van den hond in het Transport House bijeengeroepen. Het bestuur heeft gedurende drie uur de kwestie van het al of niet staken van het personeel van de trams en trolleybussen besproken. Na de vergadering werd medege deeld, dat geen beslissing was genomen. Men meent evenwel, dat het bestuur afwij zend staat tegenover een uitbreiding van de staking. D« Vlaamsche Amnestiebetoo- ging verliep overigens rustig. Gisteren had te Brussel de veel besproken en bestreden manifestatie van het Verbond van Vlaamsche oud-strijders voor amnestie plaats, waaraan delegaties uit alle deelen van het land deelnamen. Door de Vlaamsche leiders en in de Vlaamsche pers was er bij de deelnemers op aangedrongen, de betooging toch vooral een waardig en kalm karakter te doen be houden ,daar men wilde besvijzen, dat deze aanvankelijk door burgemeester Max zooge naamd uit vrees voor hotsingen verboden optocht inderdaad zonder incidenten kon verloopen. Hiertoe moesten natuurlijk in de eerste plaats de betoogers zelf een rustige houding aannemen, aldus de Msb. De betooging is werkelijk rustig verloo pen. De politie had uitgebreide ordemaat regelen genomen. Naar schatting namen on geveer 20.000 Vlamingen aan de demonstra tie deel. Slechts 's middags is een relletje ontstaan tusschen de politie en een groep Vlamingen, die deelgenomen hadden aan de betooging van 's morgens. Op het terras van een café had een der betoogers gepoogd zijn makkers toe te spreken, waarbij hij zich fel uitliet over burgemeester Max, de politie cn de Brusselaren. Agenten van politie, die tracht ten dc betoogers weg te voeren, werden ont vangen met naar hen geworpen glazen en flesschen. Een agent werd in het gelaat gewond. Na een algerncene verwarring, waarin tafels en stoelen op den weg ge worpen werden, zoodat het verkeer gestremd werd, kon de orde door politieversterkingen hersteld worden. Verscheidene arrestaties werden verricht, doch dc arrestanten wer den later weer op vrije voeten gesteld. Sunday Dispatch onthult plan. De Sunday Dispatch zegt In staat te zijn een plan te onthullen, dat in dc Koninklij ke Commissie van onderzoek in zake Pa lestina bijval zou vinden. Het plan .beoogt de intrekking van het Britsch mandaat met toestemming van den Volkenbond en de stichting van het Heilige land als Britsch dominion, dat een centrale regeering zou bezitten, belast met de con trole op de douane, het verkeer, de veilig heid, de financieele betrekkingen, de immi gratie, en de problemen van het grondbe zit. Joodsche cn Arabische steden zouden vol komen onafhankelijkheid ontvangen. De belangrijke steden, zooals Jaffa, waar de Mohammedaansche bevolking in de meer derheid is, zouden door een Arabischen ge- De flottieljeleider „Tromp" loopt vandaag van stapel. Dc dag van heden, waarop H.M. de Ko ningin het nieuwe schip voor de Kon. Mari ne, dat den naam draagt der beroemde Nc- dcrlandschc vlootvoogden Maarten Har- pertsz en Cornelis Tromp, te water zal la ten, zal aan onze defensie een modern cn bewegelijk schip schenken. Op 17 Januari 1936 is op de werf der N.V. Nederlandsche Scheepsbou w-Maatschappij aan de Noordzijde van het IJ te Amsterdam de kiel van het schip gelegd. In December a.s. moet het gereed zijn voor het houden van de proeftochten. Er is dus in snel tempo gebouwd. Dc „Tromp" Harer Majcsleits eerste flot tieljeleider, vormt een voor dc Nederland sche marine geheel nieuw schccpstypc. Het schip is grootcr, en zwaarder bewapend en bepantserd, dan een torpedojager. Zooals de naam aangeeft, is dc oorspronkelijke be stemming van liet type als leider van flottielje jagers dienst te doen. In het bui tenland, vooral in Frankrijk, heeft het type zich echter los van die oorspronkelijke be stemming ontwikkeld. Dc „Leader" is ge groeid tot een schip, dat den lichten krui ser nadert. De lengte is 132 meter, dc breedte 12.40 m. dc diepgang 4.50 meter cn dc waterverplaat sing bedraagt geheel uitgerust 4200 ton. De bewapening bestaat uit zes 15 c.M. ka nons, vier anti-luchtvaart-mitrailleurs van 40 m.m. en viei4 mitrailleurs van 12.7 m.m., terwijl twee drievoudige torpedo-lanceerin- richtingcn voor 53 c.m. torpedo's worden op gesteld. Tenslotte wordt, de „Tromp" nog uitgerust met een watervliegtuig voor verkennings doeleinden. Ter bescherming tegen granaatscherven is het schip voorzien van een licht pantserdek, ferwijl ook een gedeelte van do huid eri en kele langsschotten van pantsermateriaal vervaardigd zijn. De „Tromp" is ontworpen door en wordt gebouwd onder toézicht van liet Bureau Scheepsbouw, doel uitmakende van dc af- deeling materieel van het departement van Defensie te 's-Gravenliage, en is bestemd oqr den dienst in Nederland, hoewel ook de noodige voorzieningen zijn getroffen om het schip geschikt te maken voor de tropen. Zooals tegenwoordig voor oorlogsschepen gebruikelijk is, is het schip geheel samen gesteld uit onbrandbare materialen cn is het gebruik van b.v. hout tot het uiterste minimum beperkt. Bij de constructie van hutwanden, meubels, enz. is in ruime mate gebruik gemaakt van aluminium, mede in verband met de gewichtsbesparing, welke van zoo groot belang is bij dit type schip, dat een groote snelheid moet kunnen ont wikkelen om aan het doel, verdrijving van vijandelijke torpedo-jagers te beantwoor den. Mede ter besparing van gewicht is bij de constructie op uitgebreide wijze ge bruik gemaakt van electrisch gelaschte ver bindingen. De geheele vorm van bet schip wijst er overigens op. dat de snelheid een belangrijke factor heeft, gevormd bij bet ontwerpen van dit scheepstype. Het door twee turbine-installaties ontwikkelde ver mogen van 56000 P.K. wordt overgebracht on twee schroeven, die het schip met een snelheid van niet minder dan 32.5 mijl per uur in het water zullen doen klieven. Vier walerpijpkotels zullen de hoeveelheid stoom, welke noodig is voor dit vermogen, produceeren. De machine-installatie is ge heel ontworpen door Werkspoor N.V. en wordt ook door deze onderneming uitge voerd. Overigens is bij de annseliaffing van on derdeden in elk opzicht de voorkeur gege ven aan Nederlandsch fabrikaat, zoodat als straks de „Tromo" met haar bemanning van 21 officieren. 20 adelborsten, 36 onder-of ficieren en 232 manschappen aan boord, in dienst wordt gesteld, met trots zal kunnen worden gesnroken van een product van de N'ederlahdschc nijverheid. Het schip zal, evenals dit met H.M.s de Ruytcr het geval is, worden uitgerust met oen vliegtuig van het type Fokker C. 11 w, een twee-persoons zeeverkenner, op drijvers Aan boord van den De Ruyter doet djt type dienst als katapultvliegtuig. De Tromp is echter niet met een dergelijke installatie uitgerust, zoodat de C. 11 w als boordvüeg- tuig zal wordeng ebruikt. Een serie van deze vliegtuigen is voor do Koninklijke Ne derlandsche Marine in aanbouw en een er van, de W. V.. wordt juist op Schellingwou- do beproefd. De afstand van dit vliegkamp naar do werf der Nederlandsche Scheeps bouw maatschappij, waar de „Tromp" in aanbouw is, is voor een vliegtuig van geen bet eekenis en het is derhalve zeer wel mo- gelijk, dat dc genoodigden voor dé tewater lating de Fokker C. 11 W in de lucht zullen kunnén bewonderen. meenteraad worden bestuurd. De regeerini zou toezien op de bescherming der minder heden. Hetzelfde principe zou worden toegepas op de agglomeraties, waar de Joden in d« meerderheid zijn. Het nieuwe dominion zou lid worden van den volkenbond. Catastrophe in het drukste ge deelte van Osaka. Een bombardementsvliegtuig van het legei is te Tokio neergestort op het dak van eet fabriek in het drukste gedeelte van Osaka Een electrischen draad brak door en viel op de schouders van een jon gen man, die geëlectrocuteerd werd. Een van de drie inzittenden van het toestel werd licht gewond. De vrouw van den fabriekseigenaar en drie ar beiders moesten echter met zware wonden naar het ziekenhuis worden gebracht. De tanks van het vliegtuig sloegen stul en dc benzine stroomde over het belendend» terrein. Twee compagnieën infanterie zijn voor liet verleenen van hulp naar het too neel van het ongeluk gezonden. X'„lië rapporteert schendingen De „Gioiriale d'ItaliaT publiceert in zijn editie van Zaterdagavond een uitvoerig» documentatie, waarin het aantoont, hoe van de zijde van Frankrijk en Sovjet-Rusland sinds 19 April, dus sedert het begin ..der in tern&tionale controle te land en ter zee aar de Spaansche grenzen, de noninterventJevep plichtingen in Spanje worden geschonken Ter staving van zijn beweringen komt he' blad met een reeks feiten, welke het zegt niet te publiceeren met de bedoeling eer polimiek uit te lokken, maar uitsluitend bij wijze van documentatie. O.a. wordt aangevoerd, dat de prefeo van het Fransche departement der Pyre neën zijn ambtenaren heeft opgedragei verboden oorlogsmateriaal te laten passee ren. Op 5 Mei zijn den Perthus-pas gepas seerd 19 tankwagens met benzine voor d< regeeringstroepen, welke transporten ziel herhaald hebben. Ook verboden vervoei vanlevensmiddelen en wapenen zou heb ben plaats gehad. In de vlieghaven vat Bourges zijn 49 nieuwe Spaansche .vli'è.i> luigbestuurders opgeleid. In de Spaanschi havens welke onder toezicht der autoritei ten van Valeivcia zijn, komen voortduren} groote schepen met vliegtuigen en oorlogst materiaal. De Duitsche vrijheidspartij iuec\ aan het woord. Naar het Volk meldt, doet de Duitschf Vrijheidspartij, die zich onlangs aankondig de met een manifest aan de buitenlandschi correspondenten te Berlijn, weer van ziel hooren. Ditmaal hebben de correspondentes een afschrift ontvangen van twee brieven een uit Oostenrijk en een uit Aken. In den eenen brief, aan het legerbestuul gericht, wordt de verwoesting van Guemi ca door Duitsche vliegers beschreven eu wordt een beroep gedaan op de militair» eer van de legerleiding, teneinde aan der gelijke gruwelijkheden een einde te makelt De tweede brief richt zich in hef. algemeen tot de eerlijke Duitschers. De Duilsclie Vrij hcidspartij bestrijdt de verklaring van het propaganda-ministerie, dat zij een coramuj nisiische groep zou zijn. „Als nationall Duitschers hebben wij met het communisme niets gemeen en wij wijzen het roode bols jewismc energiek af als het bruine waar uit wij ons willen bevrijden", verklaart dez» brief. Het hakenkruis aan de galg Enkele weken geleden, zoo meldt het Volli eveneens, arriveerde een aantal internatio nale treinen te Berlijn, die dozijnen teeke ningen droegen. On de W.C.s, op de panee Ion in de gangen in de coupé's overal waal er maar een plaats voor was, had men, mei een stempel een teekening van een galg waaraan een hakenkruis bengelt, gedrukt Onderweg heeft het-personeel, op last van de autoriteiten, gepoogd om de teekeninger te verwijderen. Die waren echter met eer inktsoort gemaakt, die niet te verwijderen is De inkt had zich in het houtwerk ingevre ten, zoodat de Gestapo genoodzaakt, was om de wagons op een zijspoor te range» ren en de bedrukte pancelen er uit tc ne men. Hitier de zeer beminde Meer populair dan de monarchen waren. In de „Journal" brengt Bonnard verslag Uit over een onderhoud, dat hij met Hitier gehad heeft. De Duitsche rijkskanselier heeft daarin onder meer gezegd: „In het buiten land gelooft men, dal Duitschland onder 'n stelsel van dictatuur leeft. Maar in 1933 was er veel meer dictatuur. Een stelsel als he! onze zou zich niet door dwang kunnen handhaven. Het volk is voor mij, omdat lief weet, dat ik mij waarlijk bezig houdt met zijn zorgen, dat zijn problemen mij belang inboezemen. Daarom tel ik onder het volk mijn grootste aanhangers en ben ik meejj bemind dan dc monarchen waren."

Schager Courant | 1937 | | pagina 2