Plaatselijk Nieuws. ie Alkmaar. Bijeenkomst communis tische partij Rioolgasontploffing Landdag van den Bond voor Staatspensionneering te Kolhorn Maandag 24 Mei 1937 Tweede blad Strafzitting van Vrijdag 21 MeL Oude Niedorp/St. Maarten. TWEE ARTISTEN GESLACHTOFFERD. De heer A. P. L. uit Oude Niedorp, die een nachtelijke kunstrit in Noordschar- woude maakte, met nog 2 passagiers op zijn fiets, werd heden gehonoreerd met f 6 boete of 4 dagen. Hij is thans met Sarrasani in bespreking voor een engagement! Het eerbare varkensboertje M. L. te St, Maarten, buiten zijn schuld er ingeloopen met valsche varkensoormerken, de nieuwste strafbare vervalsching, kwam er reusachtig goed af en wel met 10 gulden boete of 5 dagen. Heerhugowaard. DIE VERZEKERINGEN SCHIJNEN HEEL WAT NOTEN OP HUN ZANG TE KUNNEN EXECUTEEREN. De Rotterdatmsche chauffeur L. L was op 26 Febr. de oorzaak door zijn roekeloos heid om er „toch nog tusschendoor te kunnen" dat de door den heer P. S. bestuur de wagen, een vertegenwoordiger uit Oud- karpel, op den Middelweg te H.H.waard te gen een boom optornde en geduchte schade opliep. De heer S. mocht zelf van geluk spre ken, dat hij er heelhuids afkwam. Bij ver stek werd deze chauffeur veroordeeld tot f25 boete of. 15 dagen, alsmede ontzegging rijbevoegdheid voor den tijd van 4 maan den. De jongeman, zelf overtuigd van zijn schuld, nam met dit vonnis genoegen, doch hfl werd notabene verplicht door de verzekering, om tegen dat hem welgevalli ge vonnis verzet aan te teekenen, waaruit blijkt dat deze instellingen de macht heb ben, op de verzekerden een zekere pressie uit te oefenen. Op sarcastische wijze werd deze enormiteit gememoreerd en het gewe zen vonnis overigens bekrachtigd. Straks ordineert nu zeker H. M. de ver- Zekering, dat geappelleerd moet worden! Z i| p e. DE WILDE CHAUFFEUR WERD HIER GETEMD. Ben motorcarosrijder, Cors. KL. gedomi cilieerd te Loosduinen, vanwege zijn woeste coureurs-allures in de wandeling de „wilde chauffeur" genoemd, toonde op 3 April zijin kunsten op den Zijperweg, door na een snel tempo te hebben ontwikkeld, eensklaps te stoppen, zonder eenig teeken door gebaar of oranje stoplicht te geven, 'tot ontsteltenis van den meer kalm aan- gelegden chauffeur Jaap Kopjes uit Koe dijk, die al* achterligger ternauwernood een collisie kon voorkomen. Cors had vari- 'daag heel wat tegen te pruttelen, dbch zijn verweer, waartegen de ambtenaar schamper repliceerde, dat hij „de wilde chauffeur" werd genoemd, kon niet belet ten dat hij tot 10 gulden boete of 6 dagen werd veroordeeld. HeerKugowaarH. DE DOKTER VERZUIMDE EEN ERN- STIGEN PATIëNT TE ONDERZOEKEN EN RAAKTE NU ZELF IN DEN JUSTITI- EELEN LAPPENMAND. Dr. Jacob Zw. uit Heerhugowaard, werd onlangs in zijn wagen de Marktstraat te 'Alkmaar doortuffend, zelf bijna in de soep gereden door een kermis-vrachtauto, waar van de uit de Houttil komende chauffeur in woeste vaart op hem losstormde. Alleen door vol gas te geven, gelukte het den aesculaap een dreigende vernietiging te ontkomen. Het politioneel onderzoek had echter het negatieve resultaat, dat in des dokters auto een zwaar zieke handrem werd ontdekt, en waar de dokter had ver zuimd. dezen patiënt tijdig te cureeren in de kliniek voor gammele auto-onderdeelen, slikte hij heden zelf een bittere dubbeltjes- purgeerpil in den vorm van f 7.50 boete of 5 dagen staats-dieet. Zijp e. WERK DER DUISTERNIS. Een Zijper arbeidertje, uit de buurt vau Callantsoog, Hilbrand N., had om het ram melen van zijn dynamo, dat zijn muzikaal gehoor kwetste en verscheurde, te voorko men. het fietslicht afgezet, doch de rijks veldwachter van Iperen, die niet anders kent dan wettelijke voorschriften, labo reerde niet aan die sentimentaliteit en deed slechts zijn plicht, wat den armen Hilbrand op f 3 boete of 3 dagen kwam te staan. 'ScKoorJ. PIET MOET MAAR EENS NAAR TEXEL! De vogelstand op Texel wordt ernstig be nadeeld door de brutale en roofzuchtige meeuwen en ernstige middelen worden be raamd om die plaag te beteugelen. Mis schien is dit een aansporing v«or den F,g- monder Piet de Vr. om zijn talenten in het meeuweneieren-zoeken eens te ontplooien op dit vogeleiland, want in de Schoorlsche duinen is hij een ongewenschte bezoeker, zooals bleek uit het feit. dat hij heden ter zake eierenrapen en pad-overtreding werd veroordeeld tot f 5 en f 3 boete subs. 3 en 2 dagen hechtenis. Br o e E op L\ DE KEURMEESTER IN DE „VERKNIJ- PING". Een chauffeur van een der bekende op zichtige Shell-wagens. A. N. uit Heiloo, bevond zich onlangs ter aflevering van zijn diverse oliesoorten, te Broek op Lan- gendijk en zou achteruit in de Spoorstraat gaan stoomen. doch nam niet voldoende de voorgeschreven voorzorgen, wat ook aan een oliewagen bestuurder, die ex officio altijd in de olie is, niet kwalijk genomen kon worden Maar de groentenveilingskeur- mecster J. v. D.. die per rijwiel de richting van 't, veilinggebouw uitpeddelde, werd echter door het gehannes van Arend aan gereden en bekwam een schade van f 5. H ij nam het dus den chauffeur wèl kwa lijk, wat resulteerde, dat de heer N. heden tot i 7.50 boete of 5 dagen, plus 5 pop schadevergoeding werd veroordeeld. Anna Paulowna. EEN BEZEM. DIE MEER DAN SCHOON VEEGDE! De vrachtauto-chauffeur J. A. H. schijnt er ook geen overbeschaafde manieren op na te houden, wat de arbeider D. S., die op 5 April den Zuidweg onder Anna Paulowna bepeddelde, tot zijn schade moest ondervin den. Gezegde heer chauffeerde n.1. als- toen een vehikel, zwaar beladen met zóó ver uitstekende boomtakken, dat Dirk niet in staat zich buiten de vuurlinie te bren gen, als het ware van zijn rijwiel werd afgeveegd en den Zuidweg kon zoenen. De ze uitstekende takken vond Dirk natuurlijk allesbehalve „uitstekend". Hii deed de noo dige stappen om dezen bedienaar van een bezem, die méér dan schoon veegde, op de audiëntie van den Kantonrechter te bren gen en de voldoening te smaken, dat onachtzame stuurman werd veroordeeld tot f 15 boete of 10 dagen. De aangebrachte schade aan Dirk's rijwiel, f 3.50 was' be reids voldaan. N. Niedorp. DE VARKENSPENSIONHOUDER HAD 9 GASTEN. DIE ONDER VALSCHE VOOR WENDSELS ZIJN HOTELSCHUUR WAREN BINNENGEDRONGEN. Toen op 22 Februari een controleur met een onuitsprekelijke naam van de rijksvar kens tatoueering en oormerken-crisiswet de collectie van den varkenshouder J. W. te N. Niedorp controleerde, kwam hij tot zijn groote ambtelijke ontsteltenis tot de ont dekking, dat 9 exemplaren van het varkens- geslacht onechte tatoueeringen en oormer ken droegen. Natuurlijk werd dit gruwe lijke feit gerelateerd en geverbaliseerd en liep de dikke Piet, die terzelfder ure nog aan kwam sloffen er ondanks zijn gesteun dat hij er onskuldig in loopen was en het niet meer zou beuren, er in voor f 25 boete of 10 dagen. Hij mocht zich zelf toch nog gelukwenschen, want hij was reeds veroor deeld tot f 40 boete of 40 dagen, doch de kantonrechter was nog zoo clement, dat vonnis te herzien. Scha gen. 'AANRIJDING. De heer J. K. uit Schagen had eenigen tijd geleden, toen hij met zijn auto op den Lagedijker weg reed, bij het passeeren van een stilstaanden auto, een carambole ver oorzaakt met een door den Schager café houder Willem van Erp bestuurden wa gen. Na een reprimande van den rechter werd J. K. veroordeeld tot f 15 boete subs. 10 dagen hechtenis. SCHAGER OPERA VEREENIGING. Iets over de voorbereiding. Allen zijn druk in den weer om de opvoe ring van de groote Oostersche opera „Als ik Koning was" zo goed mogelijk te doen slagen. En daar is heel wat voor elkander te brengen, aan een opera opvoering zit heel wat vast. Ie De zang. De zang wordt ingestudeerd evenals bij gewone zangvereenigingen met dit groote verschil dat alles tenslotte dit het hoofd gezongen moet worden. 2e Het spel. Wanneer de zang er zoo'n beetje „inzit" begint „het spel" dat voor de allermeeste veel moeilijker is. De tekst wordt voorgelezen en zooveel mo gelijk in beteekenis uitgelegd en „nu ja, speel nu maar eens"!! 3e Verdere artistieke voorbereiding. De opvoering wordt vastgesteld en nu komen de zorgen van alle kanten tegelijk. Een opera heeft zijn eigen karakter en eigen geschiedenis, dus eigen uitbeelding De costumeering moet in overeenstemming zijn met tijd en plaats van handeling, evenals het décor en de grimage. En dan moet kleeding een grime weer In overeenstemming zijn met het individueele karakter. En dan wel de grootste zorg: „Zal het Schager publiek voldoende met het streven van deze jonge vereeniging mede leven en dit toonen door deze opvoering te willen bezoeken en steunen, want is de steun on voldoende dan is het afgeloopen. Men kan natuurlijk opmerken „wat niet kan bestaan, moet maar verdwijnen" Daar staat heel sterk tegenover dat hier een groep Schager menschen is, die in deze tijd van vervlak king, met veel geduld en ijver, met opof fering van heel veel tijd de schoonheid wil len dienen, en zoudt U willen beweren dat we geheel zonder deze schoonheid willen leven? Gelukkig niet!! Steeds meer zullen we gaan beseffen dat we niet alleen kun nen leven van de zakelijkheid, dat we de drang naar schoonheid in ons hebben. Hier nu wordt U iets van die schoonheid aange boden, niet volmaakt, maar zeker met een eerlijke overgave. PHILATELISTEN-CLUB. Vrijdagavond hield de Philatelisten-club „West-Friesland" haar maandelijksche bij eenkomst. Al waren niet alle leden aanwe zig, toch werd er vrij veel geruild en ver handeld. De voorzitter deelde mede, dat se dert de vorige vergadering weer een paar nieuwe leden waren toegetreden. De secre taris, de heer N. Kossen, had wegens zijn vertrek naar Amsterdam, als zoodanig be dankt. In zijn plaats werd gekozen de heer S. Kuiper, alhier. Om elf uur volgde sluiting. MELKAUTO TE WATER. Zaterdagnamiddag te ongeveer 6 uur ge raakte een met volle melkbussen geladen melkauto op weg naar de zuivelfabriek te Lutjewinkel, ter hoogte van Chrisjeswerf te water. Het voorste deel van de auto bleef op den wal, daar het ongeluk gebeurde, doordat de melkauto even achteruit reed om e>en door den heer Wester geparkeerde auto te kun nen passeeren. De bussen met hun kostelijken inhoud ge raakten voor het grootste deel te water, waar door de sloot er al spoedig „melkwit" uit zag- De chauffeur bekwam geen toten. De communisten zijn tegen de regeering-Colijn en vóór bescher ming van democratie en chris tendom. In den muziektuin alhier had de Commu nistische Partij gistermiddag een gewestelij ke bijeenkomst belegd. Het openings- en welkomstwoord werd gesproken door den heer J. Vrouwe, voorzit ter van de afd. Noord Holland. Deze gaf het woord aan den heer Roestam Effendi, die in het algemeen van oordeel was, dat Colijn na de verkiezingen moest verdwijnen. Evenals in andere landen moeten de com munisten zich ook hier opwerpen als de verdedigers van de democratie. Bovendien moeten zij het christendom beschermen. Spr. gaf een afkeurend oordeel over de democra tische partijen der liberalen en vrijzinnig-de mocraten en tevens over de beweging E.d.D. De communisten zullen alleen samenwerken met de democratische partijen, wanneer de ze een constitutioneel-parlementaire regee ring scheppen, die het fascisme afdoende vernietigt. Tenslotte pleitte spr. vóór samenwerking met de S.D.A.P. De heer J. Vrouwe wekte nog op om so lidair te zijn met de strijders in Spanje en verzocht een minuut stilte voor de gevalle nen. De heer Borst uit Oudkarspel sprak over de armoede op het platteland, speciaal in de omgeving, becritiseerde het beleid van den minister van Landbouw te dien aanzien en zeide, dat men deze regeering niet moest laten voortduren. Als derde sprak. Mevr. Teeboomvan West. die het voorgevallene op het Blau we Zand in Amsterdam behandelde en dit een provoceerende daad van Mussert noem de. Óndanks het gewelddadig optreden der fascisten daar. laat men hen vrij rondloo- pen. Hieraan ziet men. dat zich ook in de regeering fascistische invloeden doen gel den Zoowel de heer Roestam Effendi als mevr. Teeboomvan West verklaarden, dat het leger gedemocratiseerd moest worden, hoe wel de communisten wel voor een sterk le ger zijn, maar dan moeten eerst de fas cistische officieren eruit, die net zooals de officieren van Franco tot meineed in staat zouden zijn. De bijeenkomst werd opgeluisterd door een cabaretgezelschap uit Krommenie en Oud karspel. Zaterdagmiddag, omstreeks 3 uur, werden de bewoners van de Laan en de Gedempte Gracht opgeschrikt door een hevigen knal, die velen haastig naar buiten deed snellen. Het bleek, dat het circa 20 kilo zware riool deksel, in de Laan, ter hoogte van de sla gerij van den l?eer Ooeiern^an, door een sa menpersing van gassen enkele meters de lucht was ingeslingerd. Een dame die juist passeerde, kwam met den schrik vrij. Zoo sterke druk oefenden de rioolgassen uit, dat een loodgieter, die bezig was in een woning in de nabijheid een gebroken closet pot af te nemen, een onvrijwillig bad kreeg van een niet nader te noemen, maar zeer onwelriekende brei. Van gemeentewege werd het deksel van den riöolput was afgekrabd, teneinde de gas sen gelegenheid tot ontsnappen te geven. Wij betwijfelen echter ten sterkste af de ze maatregel wel afdoende is. Het is immers duidelijk, dat het rioolgas door een sterk be letsel verhinderd wordt zich te verspreiden en de kracht, welke het ontwikkelde, doet vermoeden, dat zich in de zeer vnile riolen groote hoeveelheden ontwikkelen. Van deskundige zijde verzekerde men ons, dat de oplossing van het rioleeringsvraag- stuk in onze gemeente dringend om oplos sing vraagt. De Laansloot neemt het afvalwater en de faecaliën op van een groot deel onzer ge meente. Deze sloot is thans in drie jaar niet uitgebaggerd en eigenlijk nooit eens goed schoongemaakt. Het is daardoor geworden tot een open beerput, waarin slechts bacteriën kunnen ge dijen, maar geen vischje of ander levend wezen kan leven. Onze deskundige zegsman achtte om te beginnen grondige reiniging van de riolen en de Laansloot dringend noodig en als af doende maatregel het aanbrengen van een electrische pompinstallatie, welke voor ge regelde circulatie van 't water in Laansloot en die bij het Oude Slot moet zorgen. Naar ons werd verzekerd, levert de toe stand zooals ze thans, mede groot gevaar voor de gezondheid op, zoodat ingrijpen van gezondheidsdiensten op den duur niet zal kunnen uitblijven. Wij begrijpen dat de geheele oplossing van dit vraagstuk eenige druk zal leggen op onze gemeentefinantiën, maar meenen dat het hier een werkverschaffingsobject geldtwaar- voor waarschijnlijk wel rijkssubsidie zalzijn te verkrijgen. In elk geval Is als voorloopige maatregel grondige reiniging van ons geheele riolen- stelsel dringend gewenscht. ONZE VERBINDING MET HET ZUIDEN BLIJFT VERBROKEN. Welke vereeniging neemt thans het initiatie!? Beschikkende op het beroep, Ingesteld door de Naamlooze Vennootschap Holland- sche Autobus Onderneming, (H.A.B.O.), te Noordscharwoude, tegen de beschikking van Ged. Staten van Noordholland, waarbij is gewijzigd de aan de Weduwe J. Spaans, ge boren Dekker, te Harenkarspel, verleende vergunning tot het uitoefenen van autobus diensten tusschen Alkmaar en Dirkshorn én tusschen Alkmaar en Stroet, is bij Kon. besluit met eenige aanvulling het besluit van Ged. Staten gehandhaafd. Onze verbinding met Dirkshorn blijft dus, door het. ontbreken van doorgaand verkeer, zeer slecht. Moet Schagcn zich een dergelijk isolement zonder eenig protest laten welge vallen? TENNIS. Uitslag tenniswedstrijd Koogzaandijk II Schagen. Heeren single: Mr. D. Aten slaat Mr. J. Buiskool met 6—6. 6—2; W. Veenis slaat L Niestadt in drie sets met 16, 62 en 63. Dames single: Mevr. E. T. Igesz slaat mevr. Bruijnzeel mtt 63; 6—3; mej. C. Bronder siaat mevr. G. Aten in drie sets met 64, 3-6; 6—2. Heeren doublé: De heeren D. M. Bus en D. Aten slaan mr. J. Buiskool en L. Niestadt met 6—2; 75. Dames doublé: Mej. E. T. Igesz en mej. C. Bronder winnen met 75; 6—2 van de da mes G. Aten en Bruijnzeel. Ie Mixed: Mr. J. Buiskool en mej. E. T. Igesz winnen met 6—2; 6—4 van den heer D. Aten en mevr. Bruijnzeel. 2e Mixed: De heer D. M. Bus en mevr. G. Aten slaan den heer L. Niestadt en mej. C. Bronder met 62; 62. Einduitslag 4—4. De federatie Hollands-Noorden der B. v. S. belegde Zondag een groote meeting op het sportterrein te Kolhorn. Met de muziekvereeniging „De Eendracht" wordt eerst een wandeling door het dorp gemaakt, waar velen zich bij aansloten. Als allen zich op het terrein verzameld hebben, opent de federatie voorzitter de heer De Vries, met een hartelijk welkom aan de aanwezigen. Hij memoreert de groo te beteekenis van dezen landdag vlak voor de verkiezingen. Na het openingswoord speelt „De Een dracht" onder leiding van den heer Joh. v. Glabbeek een marsch en het muziekstuk „De zingende klokken", dat zeer in de smaak valt. Dan toont de Gemengde Zangver. „Kol horn" onder leiding van den heer van Ham zijn kunnen door een keurige uitvoering van een viertal liederen, waarvan we in het bijzonder noemen het „Bondsliedje" van Paardekoper en „Nieuw Leven" van Beet hoven. Ook de Arbeiderszangver. „Morgenrood" toont, dat een klein koortje toch nog heel wat presteeren kan door de succesvolle uit voering van de bekende Donauwals van Strauss, gevolgd door enkele andere liede ren. Rede D$. Baar. 'Als eerste spreker van dezen middag treedt dan op Ds. Baar. Spr. noemt het een voorrecht op dezen landdag te spreken. Hij heeft daarbij tot onder>verp gekozen „De Eer der Natie" Men hoort de laatste jaren veel over na tionaliteit-nationale eer en nationalisme. Eenige jaren geleden sprak men meer over het internationalisme. Spr. gaat hier dieper op in en toont aan. dat het nationale gevoei, de vaderlands liefde, iets mooi's maar ook iets leelijks kan worden. Nationalisme beteekent de terugval tot de natuurstaat, waar slechts het recht van den sterksten heerscht. Als we in een der gelijke staat over de „eer der natie" spre ken. dan is dat een verheerlijking van het geweld en beteekent dus een ontzettende terugval. Spr. toont dan de groote waarde van het Christendom, dat met zich bracht een „Um- wertung aller Werte". Christus immers stel de als hoogste gebod liefde voor God en voor den naaste. Spr. waarschuwt dan op geestige wijze voor de mooie beloften, die de vele partijen ons nu doen. Maar men moet er persoon lijk van overtuigd zijn, dat de persoon die men kiest ook werkelijk zijn mond in de Kamer zal open doen. Spr. rafelt dan de tegenargumenten der „rechterzijde" uiteen. Het z.g.n. „principe-ar gument" is eigenlijk vervallen sedert toch ook de rechterzijde de Invaliditeitswet met zijn overgangsbepalingen heeft aanvaard. Er zou geen geld zijn, omdat bijv. de landsverdediging meer urgent zou zijn en vóór moet gaan. Volgens spr. echter Is juist niets zoo urgent als het staatspensioen. Spr, haalt dan aan, het rapport der Vrijheidsbond, dat Staatspensioen geen eco nomische schade behoeft te brengen, om dat andere uitgaven op armenzorg enz. worden bespaard. Spr. zou het ongetwijfeld erg vinden als groote economische schade werd aange richt, maar dit is niet het geval. Spr. herinnert er aan, dat wij van ouds her een zeevarende natie zijn en dat nog steeds zijn. Wat is de echte zeemanseer? Niet de kracht of de grootte der vloot, maar dit, dat als er een schip in nood is, eerst de vrouwen en kinderen en de ouden van dagen worden gered Spr wekt dan ook vurig op, vol te houden in den strijd, met de tan den op elkaar, tot geen enkele oude van dagen de hand meer moet ophouden voor een aalmoes, meer er recht wordt gedaan. Spr. heeft hooren zingen van vrijheid, ar beid en brood. Laat luide de leuze h'ooren: Premlevrij Staatspensioen is een eisch van recht en het is de eer der natie te strijden voor hen die niet meer voort kunnen, omdat het leven hen hun arbeidskracht heeft ontnomen. Een krachtig applaus toont het medeleven met de mooie rede van Ds. Baar. De heer r. d. Vall spreekt. Na de pauze speelt de muziekvereeniging eenige nummers, waarna de tweede spr. de heer W. v. d. Vall het woord krijgt. Spr. schetst allereerst hoe hij 20 jaar gele den te Franeker bij een spreekbeurt sterk ontroerd is door de diepe indruk op de aan wezige ouden van dagen, toen bekend werd, dat voor het eerst 12.zou worden uitge keerd. Spr. schetst de totstandkoming der Invali diteitswet, maar toont meteen aan, dat we toen meteen verder dan ooit van het premie- vrij staatspensioen afgingen. Spr. schetst hoe de vrouwen finaal uitge schakeld worden uit, de invaliditeitswet en hoe andere groepen der bevolking, zooals de tuinders en vele werkloozen, omdat niet of WIL JU NIET EENS VOOR RUDEN ,NEE JAN,ZOOLANG JE RUPE TABAK ROOKT,ZIT IK LIEVER ACHTER EN GENIET VAN DE GEUR/' HiEMEueb Jrwwu vak jrar «et nuf o« onvoldoende zegeltjes geplakt zijn, in steeds ongunstiger positie komen. Dat alle partijen het staatspensioen weer aanvatten bewijst, dat hun geweten begint te spreken. Alleen de Christelijk Historischen staan nog op hun oude standpunt, dat er voor staatspensioen geen rechtsgrond is. Spreker toont aan dat zelfs in dit zoo rijke Nederland alles zijn grenzen heeft. Hij noemt de belofte der nationaal-socialisten, die reeds op 50 of 60 jaar ouderdomspensi oen voorspiegelen, demagogie! Er moet iets gebeuren, er kan iets gebeu ren, maar of er iets zal gebeuren, hangt van U en van alle Nederlanders af. De organisatie om den strijd te voeren ls er.» Welnu, die organisatie zal zich dan ook meer dan ooit moeten richten op de politie ke actie, d.w.z. de politieke partijen van alle richting opdrijven voor Staatspensioen Spr. staat, even stil bij het program zijner eigen partij met een fundamenteel Staats pensioen, waarboven op voor arbeiders in ioondienst de invaliditeitswet en aan den anderen kant voor vrouwen e.a. de vrijwil lige ouderdomsverzekering. Het heeft spr. getroffen op welke geestige wijze Ds. Baar. de vrijheid in ons land als één der hoogste goederen heeft geschetst. Spr. onderschrijft dit geheel. Ga dan ook Woensdag a.s. naar het stem hokje, neem eigen lot in eigen handen en kies rustig, maar vastberaden, opdat in de komende dagen een stap in de goede richting kan worden gedaan. En let er op, dat het niet alleen de schoone woorden, maar de daden zullen moeten zijn, die uw stem bepalen. Vrouw en man. „let op Uw se eek", weer zoo'n schoon Hollandsch woord en zorg dat meer licht komt in het leven der werkers. De zorg voor de ouden van dagen is de zorg voor het Nederlandsche volk. Wij zullen ons ideaal voortdragen en uiteindelijk zul len wij de zegepraal behalen. Dan zullen wij bereiken, dat de levensavond van onze ouden van dagen zoo licht en mooi zal zijn, als zij op het oogenblik donker en dof is. (Groote instemming). Na rede speelt de Harmonie nog eeni ge nu:.«?nérs en spreekt voorzitter De Vries een sluitingswoord met hartelijken dank aan allen die medewerkten aan het welslagen van deze meeting, die door ruim 300 men schen werd bezocht. bergen LENTEFEEST DOKTER DEKKERHUIS. Als het spel begint is het koud en i6 de wereld nog in wintertooi de kinderen ge nieten van de sneeuwpret. Ze bombar- deeren elkander met rein-witte sneeuwbal len en hebben een groote sneeuwpop ge maakt, met steenkool-oogen en lange grie zelige grijparmen. Op het hoofd van den witten sinjeur prijkt parmantig een hoogen hoed. Even komt de zon door de grijze wol ken gluren, maar de wolken trekken zich weer samen en iedereen wordt verkouden. Maar als de tijd voortgaat, de zon aan kracht gaat winnen en de wolken vaneen scheurt, dan komt de blauwe lucht boven de landen koepelen. de kaboutertjes komen uit hun schuilhoeken en dansen en sprin gen. om uiting te geven aan hun vreug de. dat de winter verdreven is, om plaats te maken voor de milde lente. De fijne elfjes kruipen voorzichtig te voorschijn en begroeten de versch groene blaadjes, ie begroeten planten, bloemen en vogels en als de voorzichtige voetjes den zachten geuri- gen grond raken, dan schieten daaruit de bloemen omhoog. En als dan tenslotte de meizoentjes de wei weer sieren .komen de blij-vroolijke kin deren om den Meiboom dansen. Dan is het feest van de lente volmaakt! Deze symbolische voorstelling van de we dergeboorte der natuur hebben de kinderen van het Dokter Dekkerhuis, onder -leiding van de dames de Koo en Roos Zaterdag middag op de Vinkenkrocht aan de Bree- laan op keurige wijze uitgebeeld. De tallooze toeschouwsters en toeschou wers hebben genoten van den vroolijken zang en den ongedwongen dans der klei nen. ze hebben de aardige, goed vérzorgde costuumpjes bewonderd en telkenmale na ieder tafereel hartelijk geapplaudi- seerd. Natuurlijk vormde ook nu weer de dans om den Meiboom, met z'n kleurige linten versierd, het hoogtepunt van het feest en het applaus was zoo langdurig, dat het slot nog eens moest worden herhaald. Ongetwijfeld heeft ook dit jaar mej. de Koo met haar helpsters eer van haar werk gehad en is dit jaarlijks teruekeerend Lentefeest tot een groot succes geworden. zijre ZIJPE. Naar wij vernemen, ls de N.V. Vereenlude Petroleum Mij. „Sinfina" te Rotterdam voor- nemens een ondergrondsche benzinebewaar- anon'mme.1 een tank van niet minder dan owu liter inhoud, en een bovcngrondsche nf- tapmnchting op te richten op het perceel van den heer C. Brugman te 't Buurtje. Voor de vacante betrekking van onderwij zeres aan de O.L. school te Burgerbrug heb ben zich meer dan 100 sollicitanten aange meld. barsingerrorn KOLHORN. Voor de betrekkin? van nnderwijzees aan school te Kolhorn hebben lizh 93 sollicitanten aangemeld*

Schager Courant | 1937 | | pagina 5