De Sportgebeurtenissen van Zondag Texel promoveert naar de derde klasse Ajax kampioen van Nederland t Gooi en Hilversum onbeslist Kampioenschap Nederland van K*N*V+B* - Beker N.H.V.B. Ajax kampioen van Nederland Hilversum-'t Gooi 0-0 H.R.C. verliest van De Kennemers Ajax wint met 20 van Feyenoord. Na een uiterst spannende kampioenscom petitie, waarbij het tenslotte ging tusscheh de beide Westelijke kampioenen, heeft Ajax voor de zesde maal den eeretitel behaald. Met 20 ging Feyenoord in het uitverkochte Ajax-stadion ten onder. Gezien de verrich tingen van de Rotterdammers in de laatste wedstrijden, was de kans, dat de Ajaxieden de overwinning zouden behalen, niet groot. De 20 uitslag wijst er ook wel op, dat het krachtsverschil tusschen beide elftallen niet groot is geweest. De wedstrijd PSVGo-Ahead, waarbij de uitslag van alle belang ontbloot was, werd door de Philipsmenschen met 21 gewonnen. De stand is hier nu als volgt: Ajax 7 6 o I 17—IO 12 Feyenoord 7 4 O 3 15—9 8 Be Quick 6 3 O 3 liII 6 Go Ahead 7 2 O 5 8—11 4 PSV 7 2 O 5 12—20 4 Om een plaats in de eerste klasse. Een tweede beslissingswedstrijd noodzakelijk. Doordat de wedstrijd tusschen Hilversum en 't Gooi, Zondag in het Hilversumsche Sportpark gespeeld, met blanco stand ein digde en ook in de verlenging geen enkele maal gescoord werd, zal hier een tweede be slissingswedstrijd moeten uitmaken, wie naai de eerste klasse promoveert. Willem II en MW' winnen weer. In het Zuiden hebben Willem II en MVV ook hun uitwedstrijden gewonnen, resp. tegen Middelburg met 0—3 en Mirande 23, zoo dat de strijd hier wel zal gaan tusschen beide eerstgenoemde clubs. De situatie is hier: Willem II M.V.V. Miranda Middelburg o 7—i O 62 2 3—7 2 O—6 Heerenveen wint met 20. Hangende het protest van Friesland is ook in afdeeling V nog geen beslissing gevallen, doordat de Winschotenaren het onderspit moesten delven in Heerenveen. Indien Fries land in het gelijk gesteld wordt, hebben de drie clubs evenveel punten, n.1. vier. In dat geval zal er nog een halve competitie ge speeld moeten worden. De stand is: Heerenveen 4 2 X 1 9-8 5 W.V.V. 4 202 8-5 4 Friesland 4 112 6—10 3 Om een plaats in de derde klasse Texel derde klasser. Er heerscht vreugde op Texel! Met cijfers, die niemand verwacht zal hebben, wisten de groenzwarten in den beslissingswedstrijd hun Alkmaarsche rivaal met niet minder dan 40 klop te geven. Door dezen uitslag werd een reeds lang. op het eiland gekoesterde wensch werkelijkheid. Men bezit daar n.1. thans een derde klasser, met welke pas verworven be zit we het eiland van harte gelukwenschen. De rust ging in met gelijken stand, v|jf minuten na rust werd het 10 en toen werd het geleidelijk 40. Verwacht mag worden, dat de drie Noordelijke derde klassers Helder, Succes en Texel in een afdeeling zullen wor den ondergebracht. Dat kan wat worden!! Promotie!degradatie res tweede klasse Helder n speelt gelijk tegen Alcmaria II. Ook in den derden promotie-wedstrijd zijn de Helder-reserves er niet in geslaagd den vollen buit mee naar huis te nemen. Even als in Den Helder eindigde ook deze wedstrijd in een gelijk spel. Hierdoor blijft Helder haar kans behouden; ze hebben nu nog een gel|jk aantal punten als de Alkmaarders, zij het dan, dat Alcmaria een beter doelgemiddelde heeft, wat wel uit den stand bljjkt: ZFC m 2 2 o o 63 4 Alcm. V. II 3021 56 2 Helder II 3021 68 2 Het is toch wel merkwaardig, dat de Racers het tegen De Kennemers niet hebben kunnen bolwerken, terwijl van clubs, waar nog nooit tegen gespeeld is, als DOS en Excelsior, op verdiende en fraaie wijze werd gewonnen. Met 31 moesten ze in de rood-zwarten hun meerderen erkennen, waardoor onze stadge- nooten uitgebekerd zijn. Niettemin bljjft het een mooie prestatie, dat HRC het tot de zesde ronde heeft weten te brengen. Ook gisteren is er weer een eerste klasser afgevallen. Zoo speelde Spartaan in Leeuwar den tegen de club van dien naam met 11 gelijk. Andere uitslagen z|jn EindhovenRVC 62 en voor de v|jfde ronde BMTWFC 10 23 Mei. Kampioenschap NJH.V'.B. Wieringeswaard 1OSV 4 Promotie/degradatie 1 D. JVC—HRC 5 GOUDEN KRUIS. Den Helder, Groep 1, tweede ronde: Cocksdorp 1BKC 2 Callantsoog 1Watervogels 2 9—1 2—5 4—2 2—8 COMPETITIE. 2 F: Texel 2—MLD uitgest. 3 F: Succes 3—BKC 3 5—2 Adsp. S: Succes bHelder d 12 U: Texel aTex. Boys a uitgest. OVERZICHT. Op wel zeer overtuigende wijze heeft Wie- ringerwaard over OSV 4 gezegevierd. De Oostzaner defensie stond machteloos tegen over de scherpschutters Schenk en Hazeloop, terwijl hun aanval gemakkelijk door Saai en Hermans werd weerstaan. JVC heeft het niet kunnen bolwerken tegen HRC 5. En de c|jfers (25) op eigen terrein nog wel, doen ons vreezen, dat Julianadorp het niet haalt tegen z|jn belagers, Succes 2 en HRC 5. De stand is thans: HRC 5 Succes2 J.V.C. 2 11 10 1 10 0 0 6—3 3 0 1—1 1 1 2—5 0 Eert verdiende 2-0 overwinning der Amsterdammers op Feyenoord Met een 20 overwinning, die volkomen verdiend mocht worden genoemd, heeft Ajax niet alleen revanche genomen voor den te Rot-, terdam geleden nederlaag, maar tevens legden de Amsterdammers daarmede beslag op den titel kampioen van Nederland. Ajax heeft er veel plezier van gehad eigen terrein te verkiezen boven het Olympisch Stadion. Onder eigen terrein verstaan wij de typische sfeer, welke er bij eiken thuiswed strijd van Ajax tusschen de muren van haar kasteel heerscht, de omgeving, waarin men thuis is, het vertrouwde van een eigen home, hetwelk psychologisch, juist in een wedstrijd, waarin het er op aan komt, van zoo'n groote waarde kan zijn. Wij zijn er van overtuigd, dat het spelen in eigen omgeving een grooten moreelen steun voor de Ajaxieden is geweest, was dat ook niet het geval bij Feijenoord Ajax, toen de Rotterdammers in hun stadion vanzelfsprekend met den ijzeren wil en met enorme geestdrift bezield waren Ajax te slaan en daarmede tevens eigen kansen be houdend voor den titel? In het Olympisch stadion heeft Ajax nooit haar beste wedstrij den gespeeld. Feijenocrc is tegenwoordig aan groote stadia gewend, inplaats van een voor deel zou het verlaten van eigen tererin zelfs een nadeel voor Ajax hebben kunnen betee- kenen. Ajax heeft gedurende den geheelen wed strijd met rustig zelfvertrouwen gespeeld, was zich de kracht van de tegenstanders, maar ook haar eigen sterkte bewust. En op zeer regelmatige wijze is de zege der Amsterdam mers dan ook tot stand gekomen. In de eerste helft was van een overwicht van een der beide elftallen geen sprake. Toch kon het spel der Rotterdammers in de eerste drie kwartier wat meer voldoening schenken, omdat aan dien kant vlotter en met meer geestdrift gespeeld werd, hetgeen niet be hoeft te verwonderen, indien men bedenkt, dat Feijenoord moest winnen om een redelijke kans op den titel te behouden. Bij Ajax deed men het wat kalmer aan, af en toe namen de speelrs zelfs een zeer afwachtende houding in, voornamelijk in de voorhoede, waardoor de Feijenoord-verdediging soms niet de minste moeite had het leder weg te werken. Toch was het opmerkelijk, dat de aanvallen van Feyen oord slechts zelden een gevaarlijke situatie voor het Ajaxdoel schiepen. Nu dient te wor den toegegeven, dat van Van Diepenbeek en vooral ook Been, goed gesteund door de mid denlinie, in uitstekenden vorm waren. Zij bleken zeer moeilijk te passeeren. Aarzelen met ingrijpen, in vorige wedstrijden nog al eens een euvel, vond niet plaats, het ging alles even vlot en zeker. Maar de Fcijenoord- voorhoede viel sterk tegen. Vooral Vente, die geen speciale bewaking genoot, was vrij zwak. De Ajax-aanvallen daarentegen waren nim mer van gevaar ontbloot, al trad de Ajax- voorhoede weinig doortastend op. Bovendien zette de Feijenoord defensie voortdurend de buitenspelval open, maar toch kon men zich niet aan den indruk onttrekken, dat deze Rot- terdamsche achterhoede met snel open spel heusch niet zoo moeilijk te passeeren was. In de tweede helft waren de Ajax-aanval len niet alleen talrijker, maar ook gevaai'lijker, dan die van de gasten. En toen bleek weldra, welke club over de meeste reservekrachten beschikte. De Ajax-middenlinie, die in de eer ste helft sterk defensief had gespeeld, ging naar voren, terwijl de Feijenoord-middenlinie, die juist een meer aanvallend spel had laten zien, het hooge tempo niet kon volhouden, hetgeen, de temperatuur in aanmerking ge nomen, geen verwondering behoefde te wek- ken.Vooral Van Heel had het zwaar tegenover Stam-Gerritse-Van Reenen te verantwoorden. Van dien kant dan ook kwamen de beide doel punten, waarvan vooral de eerste zeer fraai mocht worden genoemd. Over het algemeen is goed voetbal te zien gegeven. Maar in sommige perioden was het plaatsen slordig, zoowel bij Ajax als bij Feyenoord. En één onderdeel was zelfs heel matig verzorgd: het schieten. Hieraan ontbrak bjj Feyenoord alles, bij Ajax heel veel. Onder leiding van den heer Van Moorsel werd voor 25.000 toeschouwers precies op tijd begonnen. Reeds spoedig na het begin trapte Vrauw- deunt in den grond. Even werd er gestopt, de Rotterdamsche rechtsbinnen kon door spelen, doch waarschijnlijk heeft hij geduren de den geheelen wedstrijd hinder van dit on gevalletje ondervonden. Dat eerste kwartier kenmerkte zich overigens door een nerveus getrap, met Feijenoord iets meer in den aan val. Eenmaal zagen wij Vrauwdeunt tactisch inkoppen, toen Keizer uit zijn doel was ge- loopen, doch de heer Van Moorsel constateer de buitenspel voor Vente. Aan den anderen kant mocht Stam een eersten hoekschop voor Ajax nemen. Hoewel Feijenoord met meer geestdrift speelde en het daardoor leek, dat de Rotterdammers meer in den aanval wa ren, zat de Ajax-voorhoede toch ook niet stil. Vooral de rechtervleugel was actief en her haaldelijk moest Van Heel ondervinden, hoe de jongere spelers hem te snel af waren. Een tweede hoekschop voor Ajax werd door Van Reenen naastgekopt. Opvallend was het slechte plaatsen van achterspelers en midden linies, zoodat in de meeste gevallen de bal bij het afgeven bij de tegenpartij terecht kwam. Door half wegwerken veroorzaakte De Groot èen hoekschop, den derden corner voor Ajax, doch ook deze bracht geen succes. Na twintig minuten was er van een over wicht der Feijenoordploeg geen sprake meer, integendeel, Ajax ging beter spelen en de aanvallen werden talrijker. Feijenoord zette toen den buitenspelval open, waarmede Van der Heide c.s. veel succes oogstten. B|jna was hun dit echter noodlottig geworden, toen Ger- ritse op een pass door het midden toeliep en scoorde, maar terecht werd dit doelpunt ge annuleerd wegens buitenspel. Een misver stand tusschen Van Diepenbeek en Keizer bezorgde Feijenoord een hoekschop, welke door een tweeden werd gevolgd, doch het leder werd het veld ingewerkt. Tegen de rust verslapte het spel iets. Feijenoord kwam nu weer iets in den aanval, doch de Ajax-verdediging zetten op haar beurt de buitenspelval open. Wij noteerden nog een schot van Bijl, dat hoog over ging en een kopbal van Smit in het zijnet. De tweede helft zette in met een klein overwicht van Feijen oord. Na kort samenspel stelde Vente Vrauw deunt in staat te scoren, maar Keizer liep op het laatste moment uit en door wegtrappen wist hij een doelpunt te voorkomen. De Feijenoord middenlinie trok mee ten aanval en dat werd haar noodlot, want de zeer snelle aanvallen der Ajaxvoorhoede waren haar te machtig. Van Heel c.s. moesten alles aan Van der heide en De Groot overlaten. Toen Stam op een ver naar voren gespeelden bal toeliep, was Van Reenen meegekomen, uit den voor zet van Stam schoot de Ajax-middenvoor uit moeilijke positie hard en hoek in den hoek, 1—0. Er waren toen tien minuten gespeeld. Na dien tijd is Ajax steeds beter gaan spelen. De Fejjenoord-middenlinie bleef fel op den aan val spelen. Volkomen verklaarbaar bij een achterstand. Maar daarmede werd tevens de zwakte van de Feijenoord-achterhoede bloot gelegd, want in de duels tusschen Van der Heide en De Groot eenerzijds en Van Reenen c.s. anderzijds bleven de laatsten gewoonlijk overwinnaar en het gevolg was. dat Van Male telkenmale handelend moest optreden. Bij een van deze duels kopte Van Reenen handig over Van der Heide heen, Stam snelde op doel met Van der Heide op de hielen, Van Male liep uit, en met een zuiver schot in den linkerhoek plaatste de Ajax-rechtsbuiten het leder in doel, 20. Er waren toen twintig minuten gespeeld. Ajax werd overwegend sterker. Juist door het open karakter, dat de aanvallen droegen, dreigde er voor de Fejjenoordveste veel meer gevaar. De Rotterdammers speelden een verloren wedstrijd. Toen scheidsrechter Van Moorsel het einde aankondigde, was het kampioen schap van Ajax een feit. Bij Ajax speelden Van Diepenbeek, Been en Anderiessen een voortreffelijke partij. Bij Feijenoord blonk alleen Pauwe uit. Kuppen en Van Heel konden het tempo ten slotte niet volhouden, de beide backs waren verre van safe en bij Van Male kwam de fout weer te voorschijn, dat hij lang niet ze ker van zijn zaak was bij lage schoten. De beslissingswedstrijd tusschen de beide Hilversumsche candidaten voor een plaats in de eerste klasse heeft na enerveerenden doch volkomen sportieven strijd een 00 gelijk spel gebracht, een resultaat, dat de verhouding juist weergaf. Voor een zoo belangwekkend treffen als dit was de temperatuur wel wat al te warm en het laat zich dan ook begrijpen, dat hooge eischen aan het uithoudingsvermogen werden gesteld. Dit te meer. indien men weet, dat de ont moeting tot tweemaal toe met twee maal 7l£ minuut werd verlengd. 't Gooi is gedurende deze verlengingen ster ker geweest, doch de aanvallers waren niet b|j machte een voldoend gebruik van het over wicht te maken. Hierdoor treft hun geen verw|jt. In de eerste plaats speelde de temperatuur daarvoor een te grooten rol en in de tweede en wel voor naamste plaats was de Hilversum-defensie zoo safe en haar spel zoo overheerschend, dat er geen doorkomen aan was. De verdediging der groen-witten heeft wer kelijk een sublieme partij gespeeld en Hilver sum voor een nederlaag behoed. Keeper Bouwman verrichte menige prach tige safe en was in alle opzichten een doelman van klasse. In de tweede verlenging scheen een kort geleden opgeloopen herschenschud- ding hem even parten te spelen, doch dit was slechts kort, want tot het einde heeft hij met bravour gespeeld. Het vele goede wat we van de Hilversum sche achterhoede en middenlinie kunnen zeg gen, zou practisch woordelijk kunnen her haald worden voor dezelfde linies van 't Gooi. Ook hier werd goed spel te zien gegeven, hoewel de Gooische verdedigers het iets ge makkelijker hadden dan hun groen-witte collega's. De voorhoede van Hilversum n.1. lag dit vooral na de rust volkomen uit elkaar en behoudens enkele individueele prestaties, werd er door den groenwitten-aanval niet veel ge presteerd. Resumeerend is dit treffen dan ook te be zien als een strijd van voorhoeden tegen ver dedigingen, een strijd, de uitslag zegt het voldoende, waarin de verdedigingen den hoofdrol gespeeld hebben. Een spelbeschouwing meenen we na boven staand gevoegelijk te kunnen achterwege laten, doch maken gaarne een uitzondering voor een groot moment in dit treffen, de strafschop voor Hilversum, die door Kool grandioos werd gemist Wieringerwaard-O.S.V WieringerwaardOSV 5 91. Hadden we verwacht, dat de kampioen van 1 B aan Wieringerwaard de handen vol zou geven, temeer waar de thuisclub met een invaller voor Rob moest aantreden, het kwam wel gansch anders uit. Dank z|j den goeden vorm van K. Schenk vooral zijn de Oostzaners ingemaakt. En wanneer Hazeloop voor doel over dezelfde felheid beschikt had als Schenk, zou de score nog wel met 4 of 5 goals ver hoogd zijn. De achterhoede van de bezoekers was n.1. tegen het snelle doortastende spel van de roodbroeken lang niet opgewassen en K. Schenk die behalve snel ook stevig is, liep er door alsof er geen backs stonden. Die doortastendheid mistte de O.-aanval ge heel en het werk dat zjj Saai en Hermans gaf was niet al te moeilijk, zoodat ze den wed strijd zonder fouten hebben kunnen beëindi gen. Rezelman heeft zijn doel goed'verdedigd. Hij had een paar keer geluk toen een OSV-er voor open doel over schoot en maakte ten slotte een fout b|j het verwerken van een bal waardoor OSV tenminste niet geheel met leege handen naar huis behoefde terug te keeren. OSV bood, voor den aanvang, bloemen aan in verband met W.'s kampioenschap. Al spoedig toonde W. zich iets sterker en K Schenk opende de score met een prachtig laag schot van circa 20 meter afstand (10). Even later werkte Schenk er zich door, gaf een pass aan Hazeloop, die zonder aarzelen inschoot (20). Na een half uur rende Schenk er door, met een goed door Bobeldijk aangegeven bal, en het was 30. De wedstrijd was intusschen al verslapt tot een matig partijtje. Alleen de doelpunten hielden er den gang en de stemming in. Op dit stuk werden we werkelijk verwend, want 10 min. voor rust maakte K. Schenk er met een verren schuiver, waar de keeper overheen dook. 40 van. Bijna had OSV nog tegengescoord, maar de schutter miste voor open goal. Na rust heeft W. niet stil gezeten. Zeven minuten hadden we ons alweer zitten koes teren in de zon op het mooie beschutte ter rein, toen K. Schenk opnieuw doel trof (50). Hazeloop wilde ook weer eens aan de beurt komen. Een mooie voorzet van Blaauboer kopte h|j onberispelijk in (60). Dan verslapt W. even en O. probeert ver woed een tegengoal te scoren. Rezelman moet een paar moeilijke saves verrichten, waarbij hij tenslotte een fout maakt en de O.-links- buiten kopt den opspringenden bal in (61). Tien minuten scheiden ons nog van het einde. W. is blijkbaar nog niet verzadigd, want K. Schenk laat no. 7 noteeren. Van den aftrap af neemt hij den bal mee. passeert drie OSV-ers en kogelt onhoudbaar in (8—1). Intusschen krijgt Hazeloop nog een paar Schenk's forsch doorbreken, waardoor OSV kansen door handig vrijmaken, maar h|j mist telkens weet te redden. Kort voor tijd maakte Schenk er uit een voorzet van Hazeloop nog 91 van. Voor de tiende goal, maarom men begon te roepen, had de goed leidende scheidsrechter Gouds waard geen t|jd meer beschikbaar. Wieringerwaard 2. Daar het kermis is in de Wieringerwaard, speelde Wieringerwaard 2 vooraf een vriend schappelijke wedstrijd tegen Flevo 1 uit Mid- denmeer Hallen we verwacht, dat de W.- reserves kampioen van de v i e r d e klasse het tegen Flevo, spelend in 1 C, niet zou den bolwerken, we zagen de Meer-bewoners volstrekt niet geflatteerd met 41 ten onder gaan. Oostindië had wel een zeer productieve dag, daar hij het leeuwenaandeel in het aantal doelpunten had. Het verschil tusschen de beide ploegen lag wel hierin, dat de W.-verdediging die van F. overtrof, terwijl de voorhoede van W. 2 daar door ook veel gevaarlijker kon zijn. W. opende de score. F. maakte geljjk, maar nog voor rust nam W. de leiding weer. Na rust voerde W. den stand tot 41 op. Sch. Woestenburg leidde goed. V.C.L. ITWISK I 4—1. VCL 1 speelde de laatste competitiewed strijd te Twisk. Dat VCL de winnende party zou kiezen, was niet onmogelijk, maar dat VCL het seizoen zou besluiten op deze wijze oevrtrof onze verwachting. VCL was op haar best en de voorhoede deed, met De Boer prachtig werk, uitstekend gesteund door het middenveld. Spoedig reeds had VCL de leiding en voor de rust maakt VCL nog het tweede doelpunt. Daarna is het Twisk die aardig doorbreekt, maar op verrassende wyze in schiet op het moment, dat de VCL-keeper een buitenspelpositie denkt waar te nemen. De rust gaat in met 21. In de tweede helft heeft Twisk niets meer in te brengen. Zy weet aardig den bal van haar deol af te houden, maar VCL dringt toch onhoudbaar op en scoort nog twee maat. Twisk presteerde daar tenslotte niets tegen over. Tevreden ondernam VCL de thuisreis. V.C.L. ADSP.—AND. BOYS ADSP. 2—3. In een goed gespeelden wedstrijd konden de adsp. hun kans om een betere te veroveren, niet benutten. De adsp. van V.C.L. waren wel de meerdere in het veld. De gevaarlijke door braakpogingen van Andijk, wanneer de V.C.L. backs wat a.1 te ver opgedrongen waren, is V.C.L. noodlottig geworden. V.C.L. boekte evenwel twee succespuntjes die welverdiend waren. Schagen II Petten I 2-4 Schagen 2 ontving Zondagmiddag aan de Loet Petten 1 uit de eerste klasse N.H.V.B. op bezoek voor het spelen van een nederlaagwed- str|jd. Deze wedstrijd is voor de Spartanen verdiend in een nederlaag beëindigd. Petten speelde een vluggere en doortastender partij voetbal waartegenover Schagen 2 een wat te kalm spelletje speelde. Jammer was het, dat na de rust de Pettenspil, nadat hij den arbiter Bjjlsma had beleedigd, het veld niet wenschte te verlaten waardoor de wedstrijd eenige minu ten moest worden onderbroken. Tenslotte koos hy de wijste partij en ging op nadrukkelijk verzoek van een van de bestuursleden van P. tenslotte maar naar de kleedkamer. Even over twee trapt Schagen, tegen wind en zon, af. Onmiddellijk nemen de P.-ers den bal over en voelen keeper Everts aan den tand die niet thuis geeft. We zien op een moment back Bremer een harde kogel van de P. rechts buiten op uitstekende wijze uit den doelmond koppen. Herhaalde malen ontstaat voor het Schagen-doel gevaar. Schagen heeft zoo af en toe ook nog wel wat te zeggen. Zoo geeft Groo- tes op een moment een goeden voorzet welke door Steen hard wordt ingeschoten. Keeper Eriks slaat den bal echter fraai weg maar net voor de voeten van Broer die via een P.-been corner trapt. Deze wordt goed genomen en door Eriks volgens de regelen der kunst onder schept. Schagen krijgt een fraaie kans om de leiding te nemen als Grootes goed heeft voor gezet. Voor open doel staat dan Simons die finaal over de bal heen trapt. Koch trapt even later naast. Na 28 minuten spelen weet Vries man zich handig vrij te werken. De Spartanen verzuimen aan te vallen waardoor hij vrjj kan schieten en keeper Everts geen kans geeft. (12). Geen drie minuten daarna vergroot dezelfde speler den voorsprong als keeper Everts over een verren schuiver heen valt. (13). Na de rust is P. het eerst in het offen sief. Lang duurt het echter niet want S. is van plan de bordjes eens te gaan verhangen. Dit lukt hen ook gedeeltelijk aangezien de P.-backs de ballen niet al te zuiver meer wegtrappen. Jan Broer kogelt een harden schuiver langs keeper Eriks doch Grootes stond buitenspel. Bjj een der P.-aanvallen komt de P.-midden- voor met keeper Everts in botsing. Het liet zich in den beginne ernstig aanzien doch na wat opgeknapt te zjjn, kon Everts verder zijn doel verdedigen. Toch heeft het eenigen invloed op zijn spel want als enkele minuten later de zelfde P.-speler op hem afkomt, durft hy niet meer op voldoende wijze in te grjjpen en wordt het 14. Hierop antwoordt Schagen met eeni ge snelle aanvallen welke niet van gevaar ont bloot zjjn. Het schieten is echter slecht. Een corner door Steen voor het P.-doel geplaatst, wordt goed weggekopt doch net voor de voe ten van Koch die den bal gedeeltelijk raakt. Hierna rolt hij voor de voeten van Siemons die zich niet bedenkt en via den onderkant van de lat en onhoudbaar voor Eriks den bal in het net jaagt. (24). Hierna vond reeds eerderge noemde onderbreking plaats voor de P.-spil. Schagen heeft hierna nog talrijke kansen ge had en ook Petten, maar beide elftallen kon den het juiste doel niet meer vinden. Interland-wedstrijden FRANKRIJK—IERLAND. Na de zege op Zwitserland won Zondag het Iersche elftal te Parijs van Frankrijk met 2—0. Met rust was de stand 00. HONGARIJE—OOSTENRIJK. Te Boedapest werd gisteren deze interland wedstrijd tusschen de elftallen van de beide Donau-landen gespeeld, die eindigde in een geljjk spel: 22. TSJECHO-SLOWAKIJE—ITALIË. In den strijd om den Europa-beker won Zondag het ItaHaansche elftal te Praag met 10 van Tsjecho-Slowakjje. Piet v. Kempen-Buysse winnen de Zesdaagsche te Londen Ten aanschouwe van 11.000 menschen heeft Piet van Kempen met zjjn Belgischen koppel- genoot Buysse de zesdaagsche te Londen met een verschil van niet minder dan ruim 500 pun ten op, Ignat-Diot gewonnen. Hoewel er dezen laatsten avond fel gejacht werd, wisten onze landgenoot en Buysse alle aanvallen af te slaan. De eindstand luidde: 1. Piet van Kempen-Buysse 1286 punten, afgelegd 3073.783 km. 2. Ignat-Diot 704 punten. 3. WalthourCrossley 302 punten. Op één ronde: 4. Gebr. Peden 443 punten. 5. GiogettiMoretti 146 punten Op twee ronden: 6. CharlierDe Pauw 518 punten. Op drie ronden: 7. CozensVroomen 646 punten. Op vier ronden: 8. MerkensHuertgen 446 punten.

Schager Courant | 1937 | | pagina 7