Raad Winkel Woensdag 26 Mei 1937 Tweede blad De raadsleden zitten voor Jan Klaassen. De vergoedingen ingevolge de L. O.-wet 1920. Het is glad verkeerd dat de gemeen te opdraait voor uitgaven die een uitvloeisel zijn van een rijks wet. Vooral rekening houden met de rekeningsvoorschriften! De heer Engel verlangt volle dige voorlichting van de amb tenaren! Vergadering van den Raad op Dinsdag 25 Mei 1937. des namiddags kwart voor 2 uur. Voorzitter de heer J. H. Zwart, burge meester, tevens secretaris. De raad is voltallig. Na opening volgt vaststelling der notulen. Ingekomen stukken en mededee- lingen. De heer S. Bakker te Petten berichtte, dat hij zijn benoeming tot onderwijzer te Winkel aanneemt. Ged. Staten hebben aan het Algemeen Burgerlijk Armbestuur machtiging verleend tot verkoop van een perceel grond aan de Provincie Noordholland. Hetzelfde college keurde diverse raadsbesluiten goed en ver daagde de beslissing over het raadsbesluit tot aankoop van strookjes grond aan de Molenkade. Deze stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Aan den heer L. de Graaf te Barsinger- ihorn, wordt op zijn verzoek gedeeltelijke ontheffing verleend van zijn aanslag in schoolgeld. B. en W. worden gemachtigd een perceel grasgewas aan de Molenkade aan den heer Kollenberg te verpachten. Wijziging verordening heffing schoolgeld. Op verzoek van Ged. Staten wordt de ver- órdening op de heffing van schoolgeld ge wijzigd. Deze wijziging houdt ook in dat het schoolgeld voor de tweede en volgende leer lingen uit één gezin wordt verminderd. Voor de eerste leerling wordt dus het volle schoolgeld geheven. De heer Engel acht dit niet goed. Op deze wijze wordt de aftrek voor een gedeelte te niet gedaan. De Voorzitter gelooft niet dat het veel .verschil zal maken; B. en W. hadden ook liever de door den raad vastgestelde rege ling aanvaard willen zien, maar Ged. Sta ten willen de bedoelde Wijziging. De heer Engel zal de wijziging dan ook onder protest aanvaarden; misschien komt er nog weer eens een tijd, dat de raad wat meer heeft te zeggen. De voorgestelde wijzigingen worden aan vaard. Bijdrage aan het Muldenstands- borgstellingsfonds. Ged. Staten verzochten het raadsbesluit van 25 Maart 1936 tot bijdrage van f 0.15 per inwoner aan het Midclenstandsborg- stellingsfondsi te wijzigen in f 0.10 per in woner in eens of f 0.02 per jaar gedurende Vijf jaren. B. en W. stellen voor het besluit zooda nig te wijzigen, dat de bijdrage f 0.10 in- plaats van f 0.15 zal zijn. De eerste suppletoire begrooting 1936 dient in verband hiermede te worden ge wijzigd. De heer Engel zegt dat we zoo langzamer hand toch heelemaal voor Jan Klaassen zit ten. Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten. Aanvragen om vergoeding in gevolge art. 13 der L.O.-wet '20. W. Klaver te Winkel verzoekt een vergoe ding van f 0.60 per jaar voor zijn zoontje dat de R.K. school in 't Veld bezoekt. B. en W. stellen voor de gevraagde ver goeding toe te staan. De heer Brugman zegt dat het hier vech ten tegen de bierkaai is, daarom zal hij er verder over zwijgen. Maai- wel wil hij er op wijzen dat onze gemeente per leerling niet meer mag uitgeven dan f 2, een be drag, dat te krap is. De heer Van Zoonen geeft den heer Brug man in overweging zich tot zijn partijge noot den heer Mr. Oud te wenden, die is minister van finantiën. De heer Brugman: Als wij daarvoor bij dergelijke hooge instanties moeten komcfn. De heer Engel: En toch moet, het. die richting uit. Spr. wil niet tornen aan het beginsel dat een ieder het recht heeft het onderwijs aan zijn kind te doen toekomen dat hij wenscht. Maar deze uitgaaf is een uitvloeisel van de 'rijkswet en nu is het glad verkeerd dat de gemeente daarvoor opdraait. De Voorzitter zegt dat dit het werk voor 'de Kamer is, ieder voor zich dient zich tot zijn partijgenoot te wenden en op wijziging aan te dringen. De heer Engel beaamt dit, maar wij als raad zitten hier als uitvoerders van de wet, en daarom kunnen wij protesteeren. De Voorzitter: In elk geval moeten wij ons richten naar de wet. De heer Engel zegt dat wij allen moeten aandringen op wetswijziging. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. Wordt besloten. L. Vink verzoekt een vergoeding van 62.40 per jaar voor zijn dochtertje, dat de school voor .Christelijk Nationaal Onder wijs te Schagen bezoekt. Omreden er nog een beroep over vervoer kosten van Kolhorn naar Schagen gaande is. stellen B. en W. voor. geen bedrag te bepalen, maar adressant de werkelijk hier- .voor noodige kosten te vergoeden. Bij de bespreking wordt de verwondering erover uitgesproken, dat de kwestie over de vervoerkosten per HABO-bus nog steeds niet opgelost is en de Voorzitter deelt mede. dat Ged. Staten vorige week nog vragen gesteld hebben over de bedoelde buskosten. Toon is gebleken, dat de abonnementskaar ten niet op naam gesteld waren en de be trokken persoon nu eens voor 3. dan weer voor 4 kinderen betaalde. Daardoor kon 'de HABO-dïreetie de juiste kosten voor het betrokken kind niet opgeven. Opgemerkt wordt dat de abonnements kaarten toch op naam gesteld dienen te zijn en dat de gemeente zich dan nog eens tot de HABO-directie dient te wenden. De Voorzitter merkt op dat de gemeente niet heeft te maken met de HABO, doch met de schoolvereeniging. Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten. Nadere voorloopige vaststelling gemeenterekening 1935. De gemeenterekening 1935 is van Ged. Staten terug ontvangen met een nota van opmerkingen. B. en W. stellen voor aan de gemaakte opmerkingen te voldoen, behalve aan op merking 8, kosten stembureau. Hierover stellen B. en W. voor te berichten, dat het hier gewoonte was, dat aan elk bureau 4 leden zaten. In 1935 hebben zitting gehad aan stembureau I twee maal 4 en aan bureau II 4 en 3 leden. Voor 1937 zullen aan elk bureau 3 leden zitting nemen. Aldus gewijzigd de rekening 1935 voorloopig vast te stellen. Op verzoek van den heer Engel leest de Voorzitter de opmerkingen van Ged. Staten voor. De heer Engel acht het gewens'cht dat als de rekening weer eens wordt nagezien, een dergelijke nota van opmerkingen er naast wordt gelegd. Spr. heeft er de laat ste maal ook op gewezen, dat er geen over zicht was. waaruit bleek de oorzaak van de overschrijding. De Voorzitter merkt op, dat dit niet mo gelijk is, want de nota van opmerkingen komt later. De heer Engel zegt, dat de rekening-voor schriften, waarop herhaaldelijk wordt ge wezen. er toch zijn cn aan de hand van die voorschriften kan je beter ie best doen. Er wordt op gewezen, dat de nota van opmerkingen toch werkelijk niet zooveel be- teekent. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten. Voorts wordt besloten tot wijziging van de 5e suppletoire begrooting 1936 en tot wijzi ging van de begrooting 1937. in verband met door Ged. Staten gemaakte opmerkin gen. Wijziging begrooting 1937. Van Ged. Staten is terug ontvangen de gemeentebegrooting 1937 met een nota van opmerkingen. B. cn W. stellen voor aan de gemaakte opmerkingen te voldoen met een enkele uit zondering. B. en W. stellen voor: lo. de post gratificatie rijkspolitic met het oog op de tijdelijke vacature voor ge meenteveldwachter dit jaar nog te hand haven. 2o. De post kosten van wijkverpleging niet zooals door Ged. Staten wordt ver zocht met f 200.te verlagen, maar met f 125.door het geraamde bedrag voor kosten van vervanging met dat bedrag te verlagen en te brengen op f 75. De post rente te verhoogen door hem te brengen van f700 op tl 100. Deze belangrijke verhooging doet den heer Engel vragen op welke wijze de begrooting dan sluitende wordt gemaakt. De Voorzitter merkt op, dat de nota van opmerkingen tal van wijzigingen in de becij tering brengt. De raadsleden hebben dit bij de stukken kunnen zien. Dc heer Engel zegt, geen 2 dagen verlof te vragen om die stukken in te zien; spr. vraagt dan ook voorlezing van de nota, we zitten hier vanmiddag om de zaken te behandelen, de ambtenaren zijn er voor om ons dc voorgestelde wijzigingen voor te leg gen. De Voorzitter zegt, dat het college ook wel bereid is om alle inlichtingen te verstrek ken, maar het was tot nu toe niet de ge woonte om al die wijzigingen in de agen da op te nemen. Spr. vraagt, waar de heer Engel lid van het college van B. en W. te Barsingcrhorn is geweest, of dat daar dan wel de gewoonte was. Dc heer Engel antwoordt, dat als een lid er naar vroeg, hem de gewenschle inlich tingen werden verstrekt. Trouwens toen had de raad zelf wat meer zeggingschap en ver langden Ged. Staten niet zooveel wijzigin gen. Alle af- en overschrijvingen werden medegedeeld. We kunnen de zaken nu wel in korten tijd afraffelen, maar we zitten er dezen middag voor om de zaken af te han delen. Dc Voorzitter zegt, dat B. en W. goed overwogen hebben welke invloed de door Ged. Staten gewenschte wijzigingen zullen hebben. Spr. zal de nota van opmerkingen voorlezen, maar voorspelt, dat de heer En gel er weinig aan zal hebben. Na voorlezing wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten, de heer En gel verwacht, dat de begrooting nog wel eens in behandeling zal komen. Bespreking over het woonwagenkamp wordt tot de volgende vergadering uitge steld, omdat de gegevens van het Hoogheem raadschap nog niet zijn ontvangen. Bij de rondvraag informeert dc heer Dek ker of reeds antwoord is ontvangen op het verzoek een vrije oproep voor onderwijzeres te Lutjewinkel te mogen doen. De Voorzitten antwoordt, dat dezer dagen dc dispensatie is afgekomen en vandaag dc vrije oproep in „de Vacature" staat. Aan het verzoek van den heer Dekker, om te letten op het rasterwerk bij de vuilnisbelt, dat herstelling behoeft, zal worden vol daan. Hierna sluiting. Een mooie gezonde huid De huidzuiverende, huidgenezendc en huid- voedende kracht van Purol, maakt de huid niet alleen mooi, gezond en fluweelzacht, maar verwijdert tevens vetwormpjes, pukkels eu uitslag. Gebruik voor gelaatsverzorging witte Purol. Deze is na inwrijving onzicht baar op de huid en daarom ook zeer ge schikt voor gebruik overdag. Doos 30 en 60 ct. Tube 45 ct. Bij Apoth. en Drogisten. CALLANTSOOG Uitstapje jeugdige werkloozen. J.l. Zondag maakten de jeugdige werk loozen uit deze gemeente een uitstapje naar Gelderland. Op den cursus, welke 's winters voor hen gegeven wordt, hadden zij weke lijks gespaard, 's Morgens vroeg vertrokken zij met de autobus van Van Schijen cn bezochten eerst ons Nationaal Park, het landgoed „De Hooge Vel uwe". Door een gids werd het gezelschap rondgeleid en kreeg men deskundige voorlichting van het vele moois dat daar te genieten valt. Na een korte pauze in de theeschenkcrij op het landgoed, het Jagershuis „Oud-Reemst", werd de tocht voortgezet naar Arnhem, waai de jongelui het Burgers Dierenpark bezoch ten. Daarna ging het weer op huis aan, via Amsterdam, waar zij nog een bioscoopvoor stelling bijwoonden. Het was reeds diep in den nacht, toen men voldaan weer in Cal- lantsoog teruggekeerd was. Naar we vernemen, werd besloten op nieuw aan bet sparen te gaan. De gelegen heid tot deelname wordt ook nog uitge breid. Bouwvergunning. Door B. en W. dezer gemeente is aan den heer J. Weij Jz. te Groofe Keeten vergun ning verleend tot het bouwen van een schuurtje op zijn land, aldaar gelegen. Krijgt ook Callantsoog een ouden van dagen-tocht? Door een comité, bestaande uit mevr. S. P. Rehorst-Bol, en de heeren J. van Ilon- schooten, M. Vries cn Jac. van Scheijcn .Tb/,. worden pogingen in het werk gestold om ook in Callantsoog jaarlijks een ouden van dagen-tocht te organisccren. Het is onge twijfeld een mooi en dankbaar werk om aan de oude menschen, die niet zoover meer hui ten hun woning cn erf komen, een „uitje" te bezorgen, een dag van opgestoord genie ten. Hiervoor is in de eerste plaats geld noodig. Daartoe heeft het comité een circu laire huis aan huis laten bezorgen, waarin om bijdrage, ieder naar zijn vermogen, wordt gevraagd, en aan de autobeziters verzocht wordt hun auto's voor deze tocht beschik baar te stellen. De bedoeling is de tocht op 22 Juni a.s. te doen plaats hebben. Het is te hopen dat allen hun medewerking zullen verleenen, en daardoor de ouden van dagen uit Callantsoog ook hun jaarlijksch „uitje" zullen krijgen, evenals dit al geruimen tijd in de naburige gemeenten de gewoonte is. Helpt het comité! GOUDEN KRUISWEDSTRIJD. Callantsoog IWatervogels 2 (2S.) Hoewel Callantsoog de strijd om het Gou den kruis langer volgehouden heeft dan we wel verwachtten, moest zij het Zondag in een door haar slecht gcspeeldrn wedstrijd tegen Watervogels 2 met 82 afleggen. Wa tervogels was overwegend sterker dan Cal lantsoog. In den regel speelt Call. haar bes te wedstrijden tegen sterkere elftallen, maar ook hier bleek dat uitzonderingen den regel bevestigen. Reeds spoedig na het begin opende W. de score met een voor den C.-keeper onhoud baar schot, 01. De Callantsoogers lieten dit niet op zich zitten en maakten daarop de gelijkmaker, 11. W- oefende nu oen sterken druk op het C.-doel en bracht den stand geleidelijk hooger in hun voordcel. Door een misverstand in de achterhoede kwam het vijfde doelpunt en ging dan de rust in met 15. Na de rust werd weer vrij goed gespeeld, doch was C. wat onfortuinlijk. Bij een red dingspoging zette de rechtshalf den bal in eigen doel. Daarna maakte dc rechtsbinnen weer een tegenpunt, 26. Nogmaals bena deelden de Callantsoogers zichzelf. De kee per was uitgeloopen cn de linksback kreeg den bal verkeerd op de schoen en trapte in eigen doel, 27. Nog eenmaal een onhoud baar schot en de stand was 28 geworden in het voordeel van Watervogels, dat na de rust gemakkelijk aan zijn puntjes kwam. Met dezen stand kwam het einde cn is Call. uitgeschakeld voor het Gouden Kruis. NIEUWE NIEDORP Zondag j.l. is tusschen de Kolfclub Over de Helft en de club van de Koog, in de kolfbaan van den heer H. Ero te Koog aan de Zaan den 2den en beslissingswedstrijd in dit seizoen gespeeld om den wissel beker. Nieuwe Niedorp heeft 1871 pnt. geslagen en de Koog 1910 pnt. De eerste wedstrijd had N. Niedorp 1919 pnt. en de Koog 173S. Totaal-uitslag N. Niedorp 3790 pnt. en de Koog 3648 pnt. Aldus een winst voor N. Niedorp van 142 pnt., waarmede N. Nie dorp voor de derde maal den wisselbeker heeft gewonnen. Door de Koog is twee maal gewonnen. Wint N. Niedorp volgend jaar weer. dan komt de beker definitief in het bezit van Over de Helft. Personeele prijzen werden behaald als volgt: Spelers van N. Niedorp. Hoogste aantal punten Gummi Jn. Goet met 138. hoogste aantal pnt. Sajet Jn. Schenk met 147. Hoogste serie P. Toepoel (sajet) met 54 pnt. Spelers van de Koog: Hoogste aantal pnt. Gummi J. Bordeman met 146, hoogste aantal pnt. Sajet H. Ero met 155. Hoogste serie J. Dil cn N. Dekker, beiden 52 pnt. De prijzen werden met een toepasselijk woord door den voorzitter van de Koog uit gereikt. LANGENDIJK NOORDSCHARWOUDE. V.V. Voorwaarts. Maandagavond werd een alg. ledenverga dering gehouden door de R.K. voetbal ver eeniging Voorwaarts, in hotel De Burg. Bij de opening dankte de voorzitter allen die hebben meegeholpen bij de aanleg van de waterleiding. In het afgeloopen seizoen is de ver. niet met de strafcommissie in aanraking geweest. De kwestie over den wedstrijd VoorwaartsWilskracht is nog hangende. Mededeeling werd nog gedaan van een oplichterstruc met raambiljetten, waaraan de vereen, gelukkig is ontkomen. Tot nieuwe consul is aangesteld de heer K. Bekker, wedstrijdsecretaris de heer J. Broers. De kascommissie rapporteerde, alles in de beste orde te hebben bevonden. Medegedeeld werd, dat de zomertraining 1 Juni a.s. zal aanvangen. Een neiuwe contributieregeling werd in gevoerd. De nieuwe regeling is dat f 0.25 per week wordt, betaald, zonder betaling voor de uitwedstrijden. Na rondvraag volgde sluiting. Begrafenisvereeniging. De begrafenisvereeniging St. Barbara hield Maandagavond de alg. jaarvergadering in Een mooie gezonde huid De huidzuiverende, huidgenezende en huid- voedende kracht van Purol, maokt de huid niet alleen mooi, gezond en fluweelzacht, maar verwildert tevens vetwormpies, pukkels en uitslag. Gebruik voor gelootsverzorging witte Purel. Deze is na inwrimng onzichtbaar op de huid en doarem pok zeer geschikt voor gebruik overdag. Doo, 30 .n 60 ct. Tub« 45 ct. Bij Apo.h, en Drogufn. hotel Dc Burg. Voorzitter de heer P. Groot. Het jaarverslag van den secretaris ver meldde, dat het aantal leden per 1 Januari 1937 764 bedroeg. Dc rekening van den penningmeester ver meldde, dat er een nadeelig saldo was van f 12.64. Het kassaldo was hierdoor vermin derd tot f 135.07.14. Op de Boerenleenbank was geplaatst f 690, terwijl npg f 250 is ge leend aan het W. Gele Kruis. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd het aftredend bestuurslid de heer J. Ooije- vaar bij acclamatie herkozen. Men besloot op voorstel van het bestuur, geen subsidie meer te geven aan het Wit Gele Kruis. Dit besluit wordt in geval van nood ingetrokken. DE HANZE Maandagavond vergaderde de afd. van De Hanze in hotel De Burg. Besproken werd het besluit van het nict-bcgunstigen van nict-Hanze-ledcn, waarover met het Hoofd bestuur zou worden gesproken. Het Hoofd bestuur was van mcening, dat geen dwang moest worden uitgeoefend. Ieder lid moet het moreel zelf aanvoelen. Kerk- en Arm bestuur cn St. Vincentiusvereeniging wer den bedankt voor hun medewerking welke heeft geleid tot een stijging van het leden tal tot 47. De heer Mol heeft een inleiding gehouden over het oprichten van een plaat selijk voorschot fonds van de Hanze, welker inrichting en werkwijze door den spreker werden uiteengezet. KOLVEN TE GROOTEBROEK Dc heer A. Haakman, eigenaar van dc kolfbaan „Het Wapen van Grootebroek" te Grootcbrock had gedurende eenigen tijd een 50-slagen kolfwedstrijd georganiseerd, welke heel goed is geslaagd. De uitslagen luidden als volgt: Eerste klasse gummi: Eerste prijs dc heer C. van Kleeff, van Sta Vast tc Grootebroek; tweede prijs dc heer G. Hop van Vriendenkring te Noord- Scbarwoudc; derde prijs de heer G. Deute- kom van Vriendenkring Noordscharwoudc; serieprijs de heer A. Houter, Aan is Winst tc Venhuizen; Tweede klasse: Eerste prijs de heer Jac. Brander, Onder ling Genoegen Hoogkarspel; tweede prijs dc heer L. Mallckote, Vriendenkring Noord- Seharwoude; derde prijs de heer W. Zwaan te Wognum; serieprijs de heer J. Takken, Sta Vast te Bovenkarspel; Derde klasse: Eerste Prijs de heer R. Houter, te Wog num; tweede prijs de heer S. Schekkerman Aan is Winst te Venhuizen; derde prijs de heer W. J. Pontfuijst, Onderling Genoegen te Hoogkarspel; serieprijs de heer S. Dek ker te Wognum. NOORDSCHARWOUDER POLDER. Vergadering van Bestuur en Ingelanden van den Noordscharwouder polder, op Dins dag 25 Mei, 's avonds S uur in hotel Con- cordia te Noordscharwoude. Voorzitter de heer J. Kaan opende de ver gadering met woorden van welkom tot de aanwezigen, waarna den secretaris gelegen heid werd gegeven, de notulen voor te lezen, welke onveranderd worden vastgesteld. Medegedeeld werd, dat geprobeerd is van het grasgewas af tc komen. Dit is echter niet gelukt. Nu heeft men zelf maar zeisen aangeschaft. Verder over den stand van de onderhandelingen met de waterstaat. Dc sluis, de woning en het gemaal staan in den weg voor het. kanaal. Het bestuur heeft een conferentie gehad met de in genieurs te Haarlem. Men is het eens ge worden over de plaats van de sluis. Deze zal 25 a 30 meter zuidelijker komen. De nieuwe brug komt in onderhoud bij de Provincie. De financieele zijde is nog niet geregeld. Men hoopt, dat dit jaar nog de spade in den grond zal worden gestoken. Verder zal de sluis dieper worden, de lengte komt van 14.55 meter op 15 meter. Bovendien komt er een vluchthaven buiten den dijk. De rekening 1936 gaf aan, dat de ontvang sten f 2096.79 waren geweest, de uitgaven f 1869.05, het voordeelig saldo was dus f 227.74. Het, aanvangssaldo was f 207.82. De heer A. Barten Pz. rapporteerde na mens de commissie tot het nazien der reke ning, dat alles in de beste orde is bevonden, waarna vaststelling en decharge volgde. De voorzitter merkte op. dat thans alle ingelanden hun verplichtingen hebben ver- SINT MAARTEN Heden herdenkt het echtpaar G. Bruin en T. Bruin—Brak den dag. waarop het voor 55 jaar in den echt werd verbonden. Beiden zijn nog kras en genieten een goe de gezondheid. Wij teekenen hierbij aan, dat de jubilarissen gedurende hun huwelijk steeds de Schager hebben gelezen. Onze hartelijke gelukwenschen en nog maar vele jaren! vuld. Alle lasten zijn betaald, ondanks de slechte tijdsomstandigheden. De voorz. sprak hiervoor eenige harte lijke woorden van dank. Tot leden der kascommissie werden ge kozen de heeren J. Lindeboom, K. Wage naar Wz. en Alb. Barten. Voorzitter sprak waardeerende woorden aan het adres van den heer J. Heeman, die wegens ziekte niet aanwezig kon zijn, hem dankende voor hetgeen hij in het belang van den polder heeft gedaan. Voorz. sprak de beste wensohen uit voor zijn herstel. Hierna werd behandeld de begrooting 1937, sluitende op een totaal bedrag van f 1659, in uitgaven cn ontvangsten f 1871.19, een voordeelig saldo van f 212.19. De lasten waren hierbij vastgesteld op f 20.per H.A. Er kan geen gulden af in verband met wat te gebeuren staat. Daar om acht liet bestuur het verstandig om niet tot -verlaging over te gaan. De ingelanden gingen met deze begroo ting en lastenheffing accoord. Het bestuur werd gemachtigd, een kas- geldlecning aan te gaan van ten hoogste f 200. De heer Barten informeerde nog naar de bel bij de sluis. De heer A. Swager vestigde nog de aan dacht op het stukje land dicht hij de ..Kas telein". dat hij beschikbaar stelde voor bergplaats van aardappelloof, struiken, enz., waarvan een dankbaar gebruik zal wor den gemaakt. Daarna sluiting. WIERINGERMFER PACHTCOMMISSIE WIERINGER- MEERPOLDER. Voorziening vacature D. de Boer Dzn. In verband met het overlijden van den heer D. de Boer Dzn. te Stompetoren werd tot lid van de pachtcommissie voor den Wieringermeerpolder benoemd, de heer P. Stapel Czn. te Hoogkarspel. Aan den heer A. Minderhoud, directeur van den Wilhelminapolder, zal worden ver zocht de plaats van den heer J. A. Hibma te Dronrijp, die om gezondheidsredenen heeft bedankt, in genoemde pachtcommissie te nemen. HOOGWOUD AARTSWOUD. De heer P. Vos, alhier is door den Bur gemeester benoemd tot lid van de Land- bouwcommissie in de vacature van wijlen den heer P. Ilartog. HARENKARSPEL DIRKSHORN De jaarlijksche vergadering van de visch- club „De Dobber" werd heden gehouden in het lokaal van den heer IJff alhier. Na opening van de niet best bezochte ver gadering, door den voorzitter, werd het jaar verslag van den secretaris gelezen en brengt hierna de Penningmeester een verslag uit van den financieelen toestand der kas en bleek dateer nog een saldo aanwezig was van f 25.73 wat gezien het niet te groote aantal leden nogal bevredigend was. Besloten werd dat de oud-leden weer op de gewone wijze lid kunnen worden en dat voorts de eerste wedstrijd vastgesteld is op 6 Juni a.s. Na nog eenige besprekingen van meer huishoudelijke aard, sluit de voorzitter met dank voor de opkomst de vergadering. HET IS TIJD VOOR DE ZUIGFLESCH! De familie de Rnijter aan den Bo- terweq te Heerhugowaard stelt er een eer in, een familie van dertien jonge konijntjes in leven te honden. Met de teerste zorgen worden de diertjes groot gebracht

Schager Courant | 1937 | | pagina 5