Zomerschweer BAL De doodende straal gevonden op Zondag 30 Mei Burgervlotbrug, p. DE NIJS. Openingsbal Fa. SCHMALZ, Schagen GROOT Aanbesteding. Amerikaansch gevechtsvliegtuig Kiezers-eothousiasme in Schagen Zomersproeten ver- Bijna 60.000 minder werkloozen Prestatie van de Glenn Martins Met deze geven wij kennis van het overlij den van ons Dochtertje, TRIJNTJE, in den leeftijd van 19 dagen. P. MOSK. A. MOSK— Muntjewerf. Oudesluis, 26 Mei 1937. Dankbetuiging Hiermede betuigen wij, mede namens wederzijdsche familie, onzen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling, bij ons huwelijk ondervonden. J. DE SMIT. A. DE SMIT—v. Weelde. Stoomweg, Anna Paulowna, Mei 1937. aan de Kolhorn. Op 36 MEI 1937: in Café „De Roode Leeuw." Entree 30 ct. Gratis één con sumptie. Prima dansmuziek. Aanvang 7 uur. Beleefd aanbevelend, C. DROOG. VOOR FANTASIE STROOHOEDEN de ideale dracht 1.60 1.85 3.25 Landhoeden 28 ets. Interlock Heeren Camisoles Interlook Heeren Culottes Tropex Ondergoed Tweka Overhemden Jongens Blousen Jongens Interlock Ondergoed Badcostumes Badjassen Nieuwe Niedorp. op Zondag 30 Mei in „De Dorstige Landman" TERDIEK. VRIJ ENTREE. Muziek Fam. KOS, Aanvang 7 uur. Beleefd aanbevelend, JO DE WEERD. Wachtend op des Leiders komste Hij komt voorloopig niet Reden om feest te vieren Doe 't dan goed, doe 't met 't radio- Ensemble Jasper en Meraike NOORD 50 SCHAOEN Te koop: 60 zak pulk beste EETAARDAPPELEN, (Noordeling) en 1 H.A. grasge was, om tc hooien. Jn. BOON, Zandvaart 137, Breezand. DEN HELDER Donderdag 3 Juni a.e.,v.m. teil uur, zal door de N.V. van Willigen in het Kegelhuis, alhier, worden aanbesteed i H.t bouw.n vin i.n wlnk.l- mag.zljn .in d. Koning- itr.it 12-14 t. D.n H.ld.r, Aanwijzing Maandag 31 Mei a.s.f v.m. 10 uur. op het terrein. Bestek met 2 tekeningen ad f s.— verkrijgbaar ten kantore van ondergetekende. 3. KRIJNEN, architect. 2 POTLAMMEREN te koop. P. VISSER Azn., Slik- kerdijk, Wieringerwaard. Gevraagd door P. v. d. WERF te Wieringerwaard prijsopgaaf van MOOI DEKRIET. Gevraagd: NET DAGMEISJE, (voor tijdelijk) bij J. C. GEER- LIGS Dz., Grasweg 4, Anna Paulowna. Gevraagd: Een tweedehandsch HANDWASCHMACH1NE. liefst met wringer. Br. onder no. 43 Bur. van dit blad. Voor direct gevraagd: Een HUISHOUDSTER, bij man alleen, m.b. leeftijd. BUIK, Oudesluis. Te koop Een kinderbox met vloertje, en hobbel. Brieven letter N, bureau v. d. blad. Iemand gevraagd die netjes kan naaien en verstellen. Brieven letter O, bur. v. d. blad. Gevraagd: een nette Baker, le helft Augustus, in klein gezin, Br. onder A, Bureau v. d. blad. Opzienbarende experimenten in Misox. Oorlog niet langer mogelijkT Reeds geruimen tijd trekken de ge heimzinnige proefnemingen van Mr Ogen in de rotsachtige streken van Misox de aandacht van Amerikaan- sclie financieele en militaire des kundigen. Deze mr. Ogen, uiterlijk een heer al wat op leeftijd, heeft aan de beroemste Europeesche hoo- gescholen natuur en scheikunde ge studeerd en zich als levensdoel ge steld een apparaat te construeeren, waarmee hij op reusachtigen af stand elk voorwerp scherp kan waarnemen en vernietigen. Fantastische geruchten dringen uit de dorpen Valdelino en Viasomo, in welker omgeving zich de geheimzinnige laboratoria van Mr. Ogen bevinden, tot de wereld door. Wat deze physo-chemicus van plan is, is weinig minder dan gruwelijk en in de ge noemde dorpen stijgt de paniekstemming dan ook met den dag. Want het is Mr. Ogen er om te doen, dat zijn experimenten voor 100% succes hebben... Nog is buiten Mr. Ogen en zijn assisten ten aan geen mensch bekend, welken vorm en omvang dit nieuwe technische wonder werk bezit. Slechts weet men, dat zes ge weldige hoogspanningsleidingen, op elk waarvan een stroom van 200.000 Volt staat, naar het laboratorium voeren, waar Mr. Ogen zijn apparaat heeft opgesteld. De lezer zal dus vanzelf de gevolgtrekking ipaken, dat het een apparaat moet zijn, waarin op geweldige schaal verbranding plaats vindt. Het geestenrijk. De proeven, die tegenwoordig eiken avond tusschen 12 en 2 uur 's morgens plaats vin den, schijnen volledig succes te hebben. Voor het uitvoeren van zijn experimenten heeft Mr. Ogen meer dan 200 vierk. km. land aangekocht. Geen mensch mag dit gebied be treden; daarvoor zorgt een leger van ge heime detectives. Dit land nu, dat de bewo ners van de streek „het geestenrijk" plegen te noemen, ziet er thans ongeveer zoo uit, als een met hommen bestookt dorp Gewel dige rotsen, die zich eens torenhoog ten hemel verhieven, liggen thans tot kleine steenhoopen verbrijzeld, over den grond ver spreid. Van oude huizen, die Mr. Ogen eveneens voor zijn proeven heeft aange kocht. is geen spoor meer te vinden. Kort om, waar zijn stralen zich een weg baan den, is thans slechts een woestijn Natuurlijk is Mr. Ogen aan de hooge- scholen van heel de wereld het gesprek van den dag. Reeds hebben Amerikaansche financiers hem fantastische aanbiedingen gedaan, als hij zijn apparaat wil verkooperj. Doch de ondernemende zakenlieden schij nen tot dusverre nog niet het minste succes tc hébben gehad. Zooali een klontje suiker in water oplost, smelt het getroffen object weg onder de vernietigende stra len. Ofschoon de meeniwgen ten aanzien van deze wonderstralen" sterk uiteenloopen, is •men het op één punt toch wel eens: zon der electriciteit kan de machine niet wer ken. Een bekend professor aan de Sorb'onne, die met Mr. Ogen in relatie staat, heeft getracht, een eenigszins luist inzicht in het vernietigingsproces van dit wonderbaarliike technische werk te geven. Hij beschrijft, dat de 6 hooespanningsleidingen met de letters A tot F worden aangeduid. Schakelt men leiding A in, dan schakelt deze met tusschcnpoozen van 2 minuten leiding B in en deze weer de volgende leiding. Zoodra alle leidingen in werking zijn gesteld, ver mengt zich met de positief electrisch gela den atomen een chemische stof waarvan de samenstelling eveneens het geheim van den genialen Mr. Ogen is en 't vernieti gingswerk kan beginnen. Het punt, waarop gericht en dat. getro.ffen is, werpt eenerzijds een beeld in het laboratorium van Ogen te rug. waar een fotografische opname ge maakt wordt. In 5 minuten is deze foto ontwikkeld, zoodat men bijna ter zelfder tijd een nauwkeurig inzicht heeft van den toestand van het getroffen punt. Anderzijds echter beginnen de stralen zonder het min ste geluid alles wat getroffen is tot stof te verpulveren, ongeveer op dezefde wijze, als een klontje suiker in water oplost De vreeselijke gevolgen, die ont staan, als menschen met deze „won derstralen" in aanraking komen, zijn nauwelijks te overzien. Een strijdvaardig leger kan binnen 10 minuten van den aardbodem wor den weggevaagd. Banen deze stra len zich een weg door zoo'n leger, dan explodeert onmiddellijk de mu nitie, die de soldaten bij zich dra gen. Bijna tegelijkertijd echter ver branden de kleeren. Het vleesch be gint zich van de beenderen los te maken en even later vervallen deze zelf tot asch. Hoe gruwelijk dit al- Fokker neemt proef met de North American NA-16. Door de N.V. Nederlandsche Vliegtuigen- fabriek (Fokker) worden, zegt het Hsbl., proeven genomen met een Amerikaansch mi litair vliegtuig, afkomstig van de North Ame rican Aviation Inc. Dit vliegtuig van het type North American NA-16, dat de registra- tieletters PH-APG draagt, is een vrijdragen- de laagdekker, geheel van metaal gebouwd en uitgerust met een Pratt Whitney Wasp motor. Bij de Amerikaansche luchtmacht is een groot aantal van deze toestellen in ge bruik, die in vijf verschillende uitvoeringen verkrijgbaar zijn; als gevechtsvliegtuig voor verschillende doeleinden, als tweepersoons jachtvliegtuig, als eenpersoon jachtvliegtuig, als bommenwerper en als lesvliegtuig voor meergeoefende vliegers. De motor is zooda nig gemonteerd, dat er slechts drie mannen veertig minuten tijd noodig hebben om den geheelen „motorneus" te demonteeren en door een anderen te vervangen. Het toestel heeft een geheel vrijdragend, niet intrek baar landingsgestel. De vleugel bestaat uit vijf deelcn, een middelstuk, twee buitenste deelen en twéé vleugeltippen; de beide bui- tendeelen kunnen onderling verwisseld wor den en de vleugeltippen zijn van zeer een voudige constructie. Dit alles natuurlijk om in geval van be schadiging zeer snelle reparatie van het toestel mogelijk te maken. De bewapening bestaat uit een of twee vaste machinegeweren en een beweegbaar machinegewaar, het laatste is' aangebracht in de achterste cockpit. De snelheid van het toestel is afhankelijk van het type motor, dat ingebouwd is, en van het doel. waarvoor het vliegtuig ge bruikt moet worden. Indien het vliegtuig als eenpersoons jager uitgerust is en voor zien van een Wasp motor, zijn de prestaties als volgt: maximum snelheid op 3350 meter hoogte 357 km ppr uur. kruissnelheid op 75 pet. van met motorvermogen en 5186 m. les moet zijn, kan leder zich in denken. In ieder geval staat vast. dat de stralen de eigenschap hebben,"door elk voorwerp, ja zelfs' door bergen en zeeën, ongebroken heen te gaan, om vervolgens het object, waarop gericht is, meedoogenloos te ver nietigen. Een symbool van den vrede? „Wat een geweldig voordeel voor de partij, die dit monstrum in zijn bezit heeft", zal men geneigd zijn te denken. Partij? Neen! Mr. Ogen zal dit apparaat nooit in vreemde handen geven. Het moet een symbool van den vrede zijn! De doodelijke stralen zullen slechts door Mr. Ogen tegen diengene wor den gericht, wiens grenzenloos' egoisme er toe overgaat, onschuldige, vredelievende menschen den dood in te jagen. Maar dan zullen deze stralen hun doel ook niet mis sen; zij zullen met doodeliike zekerheid hun taak ten uitvoer brengen. Hopen wij slechts, dat het nooit noodig zal zijn. dat de wereld zich voor dien tijd zal bezinnen. De wereld staat voor een nieuw raadsel, Wel zijn de proeven van Mr. Ogen nog niet zoover gevorderd, dat de verst verwijderde punten reeds met absolute zekerheid ge troffen kunnen worden, doch Mr. Ogen zal ongetwijfeld niet rusten, voor hij zijn le venswerk. dat hij de gehecle vredelievende menschheid ten geschenke wil geven, zal hebben voltooid. Op het gebied van moderne strijdmidde len is een nieuw apparaat op den voor grond gekomen. Millioenen menschen slaan in zenuwachtige spanning de wording van dit nieuwe wonderwerk gade. En toch be staat de grootste vraag daarin, of deze con structie de heteekenis die men haar thans toekent, zal kunnen behouden, of dat zij als zoovele andere technische wonderen slechts een interessante bladzijde in de ge schiedenis van de techniek zal vormen. Geveltoeristen melden de uit slagen. SCHAGEN, Woensdag 26 Mei. Tjonge, wat druk in de „Stille" Laan; Van vier uur af een komen en gaan. Wél was op dien tijd nog geen cijfer bekend, Want pas om 5 u. liep de kiesstrijd ten end, Doch microfoon en een blank bulletin Waren gereed voor het Groote Begin, En joegen do stemming er alvast in! Stijgende spanning dlles paraat, Om half zeven 't éérst resultaat! Kolhorn komt nr. één op het bord. Hulde voor dit stem-tel-record! Geveltoeristen, gewapend met krijt Toovcren den uitslag in minimum tijd, Boeien 't publiek met den stand van den strijd. Massa" groeit ras tot honderden aan, Licht is de avond en zwart ziet dc Laan. 'n Onweersbui dreigt uit de zwoele lucht, Doch voor 't verkiezings-gerommel zij vlucht En in de pauzes van 't stembus-proces, Klinken de klanken van vroolijke jasz, hoogte 346 km per uur, kruissnelheid op G21/?. pet. van het motorvermogen en 6700 ra. hoogte 327 km per uur, landingssnel heid 120 km per uur, diensthoogte 8660 nieter, werkingssfeer bij kruissnelheid en 62V-» pet. vermogen 1270 km. maximum slijgvermogen 42 m. per minuut, stijgtijd tot 3050 meter 7 minuten. Omtrent het doel der proeven door dc Fokkerfabrieken genomen, kunnen wij nog niets mededeelen. BALDWIN'S PLAATS IN HET NATIONALE LEVEN. Waardeerend oordeel van aarts bisschop van Canterbory. In het „Upper House" van de convocatie van Canterbury heeft de aartsbisschop van CantcVbury gisteren gewaagd van het aan staande aftreden van den premier en daar bij gezegd dat Baldwin's plaats in liet na tionale leven en de rol welke hij daarin ge speeld had, veel breeder en dieper waren dan zijn invloed als leider van een groote partij. Baldwin had getoond de woordvoerder te zijn van den nationalcn geest en hij had aan zijn landgenootcn groote idealen voor gehouden, die alle partijgrenzen overschre den. Zijn oproep tot vrede in de industrie, zijn beroep op de jeugd en op het Britsche gemeenebest zouden nooit vergeten worden. De wekelijksche kabinetszitting waar Baldwin afscheid zou nemen van zijn col lega's is eerst gistermiddag om 4 uur ge houden, daar Baldwin 's morgens de rijks conferentie moest presideeren. DE BLIKSEM IN EEN KAMP GESLAGEN. De bliksem is in een militair kamp tc Buf- falo Creck (Colorado) waarin zich een ge nieregiment gelegerd had, geslagen. Een luitenant en een soldaat zijn om het leven gekomen. Zes mannon werden ernstig ge wond. terwijl 39 soldaten met lichtere ver wondingen naar een ziekenhuis zijn ge bracht. Komt een verpletterend telex-getal. Steekt onze omroeper luide van wal! En in het schitterend schijnwerperslicht, Leest men de spanning van menig gezicht! Wie, bij die stem-race, ligt straks aan don kop? Heeft mijn partij een succes of een strop? Overluid telt men de cijfers op Soms' heersc-ht een plechtige stilte in 't rond, Maar bij lijst 15 houdt niemand zijn mond, Deint heel de menschenschaar plots als een zee Meelevend met den stand N.S.B. Mussert ging notabene in tweel Tot middernacht bleef het zwart voor ons raam, Ieder vertoefde hij cijfers en naam Doch voor de slapers in onze stad Drukten wij de rest in ons blad. Zweeg de muziek, reportace stond stop, Plakten we enk'le biljetten nog op Fluisterden hun, die 't te schielijk ging, 't Nachtelijk nieuws toe in kleinen kring. Toen trad de stilte weer in op de Laan. Wie er ook echter naar bed is gegaan, Niet de Redactie der Schagor Courant. Heden d'uitslag van 't heele landl LIE. ven zijn en vandaag om half zeven gestart, in écn ruk naar Darino, waar wij getankt hebben, en nu zijn wc wee thuis. Het is? 1.800 km. van Koepang naar hier en wij hebben, den tijd voor het tanken natuurlijk niet meegerekend, er een goede zes uur over gevlogen. Niet zoo slecht! Ik ben werkelyk meer dan tevreden over de prestatie van ue Glenn Martins. En wat bovendien een groote voldoening is, dat is dat onze radio dienst zoo goed heeft gefunctionneerd. Wij hebben op de geheele reis zonder onderbre king in verbinding gestaan met Andir, en, wat ook aardig is met elkander. Hoe de ontvangst was op Makassar en Koepang? Allerhartelijkst, vooral in Ma kasser, waar zij in geen jaren een vlieg machine hebben zien landen. Jammer, dat het mooie vliegveld daar ongebruikt ligt, een vam de beste terreinen in Indië. Heel Makasser was to hoop geloopen; alle autoriteiten natuurlijk, en groote belang stelling van de burgers en van de bevolking. En in Koepang dito! De resident, de heer Bosch en overste Vorst, de gewestelijke mi litaire commandant, waren er natuurlijk en ondanks den verren afstand 13 km van Koepang de meeste Europeanen, dio weg konden van hun werk. Daar hebben wij o.m. den ouden heer Ro sette, een van de weinige burgers, die de Militaire Willemsorde dragen, ontmoet; hij woont in Koepang als gepensionneerd amb tenaar bij de Posterijen. Wij hebben hem medegenomen op een proefvlucht en hij was enthousiast. Wij hebben vrij» goed weer gehad, alleen vandaag tusschen Soerabaja, en Cheribon zware regenbuien, maar daar moeten wij en de Glenn Martins tegen kunnen. Einde Mei vliegen de Glenn Martins naar Medan en blijven drie dagen weg. dwijneni n korten tijd geheel door Sprutol. Bij alle Drogisten. Vergelijking tusschen eind April 1936 en 1937. Het Centraal bureau voor de statistiek deelt de volgende cijfers mede betreffende het aantal geheel werkloozen, bij alle or ganen der openbare arbeidsbemiddeling als werkzoekenden ingeschreven. Gemeenten met: Aant. geheel werkl. op het einde van: daling April 1937 Mrt. 1937. 100.000 en meer inw. 142.305 153.693 11.388 50.000—100.000 inw. 41.487 48.570 4.083 20.000—50.000 inw. 44.090 50.228 6.138 minder dan 20.000 inwoners128.844 150.874 22.030 Totaal 359.726 403.365 43.639 Gemeenten met: Aant. geheel werkl. op het einde van: daling April 1936 Mrt. 1936. 100.900 en meer inw. 163.155 107.464 4.309 50.000—100.000 inw. 50.466 51.487 1.021 20.000—50.000 inw. 50.736 '52.845 2.109 minder dan 20.000 151.386 157.250 5. Totaal 415.743 429.046 13.303 Uit deze cijfers blijkt, dat ondanks dc toeneming der bevolking en het daarmede gepaard gaande nieuwe aanbod van arbeids krachten, het aantal ingeschreven geheel werkloozen eind Maart 1937 rond 25.700 en eind April 1937 zelfs 56.000 minder bedroeg dan een jaar tevoren. Terwijl het vorige jaar de vermindering van Maart op April slechts ruim 13.000 beliep, was deze in het zelfde tijdvak van dit jaar tot 43.600 toege nomen. Ook in alle gemeentegroepen was de daling dit jaar grooter dan een jaar gele den. Duidelijk afteekenend tegen de blauwe lucht en over de grillige vormen der berg toppen heen kwamen dc Glcnn-Mnrtins uit het Oosten aangevlogen. Vijf machines in V-formatic daalden pijlsnel van 2000 M. tot vlak boven het Andir-veld, waar cirkelend het voorste vliegtuig zich uit de formatie losmaakte om als eerste de landing uit te voeren, met een interval van een minuut, gevolgd door de vier anderen. Aldus het „Niéuws". Moe, maar allen voldaan over het inder daad groote succes van dezen tocht naar het Groote Oosten den langsten afstand, wel ken de Glenns tot nu toe afgelegd hebben (4500 km.) presenteerden de vliegers zich aan generaal-niajoor Berenschot, die met luitenant-kolonel Kemrnerling op het veld was om hen welkom te heeten. „U weet het verloop van onzen tocht, al dus overste Van Oven in een interview. Vier dagen geleden van Andir over Rambang naar Makassar, daar overnacht, toen naar Koepang, waar wij nog een dag extra geble WIEFINGERMEEU DE VERKIEZINGEN IN DE W.MEER. Op kalme wijze is door onze W.» Meerbevolking Woensdag gestemd. De be volkingsaanwas toekent zich echter in het stemmencijfer duidelijk af. Uitgebracht zijn pl.m. 400 stemmen meer dan bij de vorige verkiezing. Op de onderscheidene lijsten werden uitgebracht: 1. R.K. Staatspartij: M.Meer 212, W.Werf 63, totaal 275; 2. S.D.A.P.: M.Meer 227, W.Wert 91, totaal 318; 3. A.R. Partij: M.meer 279, W.werf 78, totaal 357; 4. Chr. Hist. Unie, M.meer 95, W.werf 38. totaal 133. 5. Vrijheidsbond: M.meer 26, W.werf 2, totaal 28. 6. Vrijz. Dem. Bond: M.meer 93, W. werf 56. totaal 149. 7. Comm. Partij: Mmeer 14. W.werf totaal 14. 8. Staatk. Ger. Partij: M.meer 9. W.werf 1. totaal 10. 9. R.S.A.P.: M.meer W.werf to taal 1. 13. Chr. Dem. Unie: M.meer 22, W.werf 4, totaal 26. 15. N.S.B.M.meer 14. W.werf 5. totaal 19 16. Herv. Ger. Staatspartij, M .oneer 1, W.werf totaal 1. 19. Nat. Herstel: M.meer W.werf 1', totaal 1. 20. Zwart Front: M.meer W.werf w totaal 1. Ook do pnekvrrafische studenten stem den in den W.tnccrpolder. WINKEL Binnenbrand. Woensdagmiddag ontstond in de woning van den heer Van Delft in de woningbouw vereeniging alhier een binnenbrand, welke echter spoedig gebluscht kon worden. De brand is waarschijnlijk ontstaan door het omslaan van een petroleumstel. Verzekering dekt de schade. WIERINGEN Verloren: een grijs tweed jongensjasje. Gevonden: een portemonnaie. Inl. bij den gemeentebode. SCHAGEN, 27 Mei. 29 stuks paarden f 200450, 16 gelde koeien (magere) f 120—200, 23 idem (vette) f 200 305. 13 kalfkooicn f 180280, 11 pinken f 120 145, 143 nuchtere kalveren f 612. 71 Overhouders' 20—28. 583 lammeren 7 15, bokken en geiten 112, 8 varkens, ma gere 22.16 idem vette per Kg. 4648 ct. 30 biggen f 9—15. konijnen 0.25—1.50. kippen: 0.75—1.50, haantjes 10—50 ct. AMSTERDAM. 26 Mei. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 327 vette kalveren: le kw. 50—60 ct., 2e kw. 4448 ct., 3e kw. 3442 ct., per Kg. le vend gewicht; 140 nuchtere kalveren f 6— 9.50 per stuk, 134 varkens: vleeschvarkcns, wegende van 90110 Kg. 57—58 ct., zware varkens 56—57 ct., vette varkens 55—56 ct., per Kg. slachtgewicht. Overzicht: Vette Kalveren ruimen aanvoer, handel gedrukt, prijzen lager. Nuchtere kalveren matigen aanvoer, vluggen handel, constante prijzen. Varkens korten aanvoer, handel gedrukt, dalende prijzen. ALKMAAR. 20 Mei. Aardappelen 11—14, aardbeien 15—26. an dijvie 915.50, asperges 10—26. bloemkool I 710. II 36, kropsla 0.70—4.20, komkom mers 6.50—12, prei 1.50—3.20. peterselie 2.80' postelein 0.10—0.18, peulen 26—27, rabar her 2.S04.90. raapstelen 0.70—1.30. radijs 1202.60, selderie 1.202.60, spinazie 16— 3G. snijboonen 22.—. tomaten 1518. wasch wortelen 2.505, boswortelen 7.5010.00. BROEK OP LANGKNDTJK. 27 Mei. 2350 Kg. peen f 0.50, 10800 Kg. rabarber 2.10—2.50. 1800 Kg. D. witte kool f 5. 1275 Kg. toma ten A f 31.9035.'0, B f 31.90, C f 26.10, CC f 19.20. NOORDSCHARWOUDE, 27 Mef. Aanver: 1200 Kg. uien: uien 60—90 ct„ drielingen 60 ct.. grove 60 ct. 9500 Kg. peen f 0.50, 5200 Kg. D. witte kool f 4.30—5. DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. 26 Mei 1937. Groenten en fruit: Berlijn: Holl. wortel tjes met lof 42-45 n. 100 bos; Munchen: ÏIoll. witte kool 8—8.50 p. 50 Kg.. Holl. kom kommers 3.30—5.20 p. 10 stuks. Holl. bloem kool 3.405 p. 12er, Holl. tomaten 12.50 per 12.5 Kg. Keulen: Holl. tomaten 55—60 n. >0 Kg.... Leipzig: Holl. bloemkool 5—5 "O, p. 12cr, Holl. komkommers 35—40 p. 100 st.

Schager Courant | 1937 | | pagina 6