n uiiKomst Plaatselijk Nieuws. OMGEVINGNIEUWS geen twee Brillen Kruistalraadsel Opticien Teriep ■ararat Steunvergoeding Erwten en Veldboonen. Alkmaarsche Kaasmarkt Predikbeurten LANGENDIJK OUDKARSPEL. TUINBOUWVER. „DE EENDRACHT". Vrijdagavond vergaderde de tuinbouw- vereeniging ,De Eendracht" in de zaal van den heer C. Vis, alhier. De voorzitter, de heer Jb. de Boer. opende de vergadering, waarna de notulen werden vastgesteld. N.a.v. de notulen werd geïnfor meerd, hoe het stond met de kroosbestrij- ding. Voorz. antwoordde te hebben vernomen, dat dit in orde komen zal. Medegedeeld werd dat een onderhoud heeft plaats gehad met het bestuur van de Boerenleenbank om adhaesiebetuiging aan den Minister voor hulp aan de tuinders. Ten aanzien van de lezing door ir. Mesu werd medegedeeld dat deze wel bereid was, te komen, doch liever nadat het voorstel van Ged. Staten door de Prov. Staten was aangenomen, om de zaak niet vooruit te loop en. De koolzaadregeling. Over treding streng gestraft. Ingekomen was een brief van B. en W., cïat de koolzaadregeling door het college voor een jaar is vastgesteld. De heer A. Swager riep de medewerking van de tuinders in om de struiken-opslag goed te vernietigen. Hierna werd overgegaan tot de behande ling van den beschrijvingsbrief van den Noordermarktbond. Men ging accoord met het voorstel om het onderhoud van den golfbreker in 't Waard je voor rekening van den N.M.B. te nemen. Eveneens met het voorstel tot uitbreiding van het autolaadtorrein. De vergadering ging mee met het voor stel om de rente der geldleening van de 6luis voor rekening van den N-M.B. te ne men. Ten aanzien van het „kunnen" sproeien door sommigen merkte voorz. op dat men er was om elkaar te helpen. De vereen, zal sproeilmachines• beschikbaar stellen tegen geringe vergoeding. Besloten werd. twee sproei machines aan te schaffen terwijl de huur zal worden vast gesteld op 21/?. cent per snees. Het verplicht veilen van goedgekeurde pootaardappelen werd door eenige personen besproken waarna men met 't voorstel ac coord ging. Bij het voorstel St. Maarten ten aanzien van de vroege Dccnsche witte kool en de vroege witte kool ging men accoord met het prae-advies van het Bondsbestuur. Het voorstel over het wegen lokte eenige besprekingen uit. waarbij eenige fouten werden naar voren gebracht. De heer P. Kostelijk drong er op aan dat de besluiten goed en heelcmaal worden uitgevoerd. Het voorstel van Oudkarspel om de stor ting in het minlmumprijzenfonds tijdelijk op te schorten, zal op de alg. verg. worden gehandhaafd en verdedigd. Met het prae-advies op de voorgestelde regeling voor de teelt van Zeeuwsche blau we aardappelen, kon men zich vereenigen. Het. voorstel om de andijvie vrij te laten kon de heer D. Wonder gèen juist voorstel Vinden. De heer C. Borst Pz. was het hiermee eens. De heer Kal verdijk zou het dan dienstig feohten dat op monster werd geveild. De afgevaardigden kregen vrij mandaat. Over de toelichting op het voorstel aan de Eendracht t.a.v. dc verhooging van de 12 millioen steun werd nog eenige discussie ge voerd. De heer C. Borst vond deze toelichting niet geheel in overeenstemming met het voorstel. De secr. merkte op dat zijn toelichting iets is veranderd geworden en las de oorspron kelijke tekst voor. Tot afgevaardigden werden gekozen de heeren G. Langedijk, W. Jonker, J. v. Hout, D. Wonder, P. Volkers, C. Borst Pz., L. Kalverdijk en P. Kostelijk. Plaatsverv. W. Bakker, J. Duyves, P. Langedijk, Jb. Smit. Bij de rondvraag werd geïnformeerd naai de resultaten van de koolduivenbestrijding. Geantwoord werd, dat het resultaat nog niet bevredigend is. De heer L. Kalverdijk wees er op dat vóór 1 Juni ontheffing of restitutie moet, wor den gevraagd voor de heffing op de vroege aardappelen, wanneer minder wordt ge teeld, dan is opgegeven. Dit hefeekent niet dat men z'n teelt vergunning kwijt raakt. De heer J. van Hout. bracht verslag uit van de kunstmestcommissie. Aangekocht was een hoeveelheid van plm. 7 wagons, van de Fa. Haytema te Alkmaar. Verder 675 Kg. nappoeder, geleverd door Krol en Co. te Alkmaar. Daarna sluiting. BROEK OP LANGENDIJK. A.R. Kiesvereen. Dankstond uit slag verkiezingen. Vanwege bovengenoemde verecniging werd !n verband met den uitslag der verkiezingen een dankstond gehouden in de Chr. Geref. Kerk. De eerste nieuwe aardappelen. Door den heer C. Wit werden Vrijdagmor gen de eerste nieuwe aardappelen van den kouden grond ter veiling aangevoerd, welke vanaf f 18.60f20.20 per 100 K.G. opbrach ten. Vermindering werkloosheid. Waar door de gunstige weersomstandig heden de werkzaamheden op den akker toe nemen, wordt door de betrokken tuinders reeds een druk gebruik gemaakt van het agentschap der arbeidsbemiddeling, tot het bekomen van arbeidskrachten. Behalve de categorie transport-arbeiders, zijn op een 10- tal na alle land-arbeiders weer in het vrije bedrijf geplaatst, terwijl daarnaast nog een enkele zonder beroep staat ingeschreven. ZOIDSCHA TtWOUDE De heer P. Berkhout heeft zijn benoeming als raadslid in de vacature-Groen niet aan genomen. Opvolger op de lijst is de heer D. van Kleef. LANGENDIJK Heden werden de eerste nieuwe aardappe len aan de veiling der L.G.C. aangevoerd. We vernemen, dat het Bannébestuur van Zuidscharwoude nogmaals de quaestie van de plaats van den Procfpolder aan de orde zal stellen. Het is niet onmogelijk, dat hand- teekeningen zullen worden verzameld om te gen de plaats aan de Oostzijde stelling te neuien. HEER-HU GOW AARD BOERINNEN E. A. PLATTELANDS VROUWEN Samenkomst der Boerinnen- en Platte landsvrouwen op Donderdagavond in café Rus. Na opening volgde vaststelling van de notulen der Maart-vergadering, waarbij een korte toelichting volgde van de presidente. In April i.4 het bestuur met eenige leden, ongeveer 14 in getal, naar een openbare les getogen in de Huishoudschool te Alk maar. Daaruit voortgevloeid is een aanbie ding van de directrice van genoemde school, Mej. v. d. Weide, Een bezwaar is echter, dat de lessen in Alkmaar worden gehouden, wat ook wel de reden zal zijn, dat zich zoo weinigen daar voor opgaven. Daar de heer K. Rus, door het bestuur in dertijd aangesteld als vischbezorger, eenige weken geleden reeds bedankt heeft, zal door het bestuur een anaere benoemd worden. Daarna krijgt mej. Schenk het woord, die een korte verklaring geeft van het boek waaruit zij eenige fragmenten zal voorlezen Bedoeld boek is getiteld: „Gij Vrouwen", geschreven door Helen Schmidt die in Frankrijk in verschillende beroepen is werk zaam geweest tijdens den oorlog van 1914 1918, een anti-oorlogsboek, welk tot strek king heeft propaganda te maken voor den vrede. Bij het aanhooren van zooveel ellende stijgt een gevoel van walging in ons op en kunnen wij het ons niet ontveinzen dat de bekende werken van E. M. Remarque ons in hun soberheid en nuchterheid fijner het lijden der menschheid in en na den oorlog doen aanvoelen dan deze eenigszins al te realistische beschrijving. In de pauze neemt de oud-pres. Mw. Bom- mezij, het woord, om voor te stellen of het niet wenschelijk zou zijn het jaarlijksche uitstapje te verdagen tot het 325 jarig be staan van dc Becmster in het najaar, waar ook de prov. najaarsvergadering zal worden gehouden. Na de pauze zet Mej. Schenk haar cause rie voort en daar het al laat geworden was, wordt de vergadering zonder meer gesloten Aan de spreekster, werd uit erkentelijkheid een doos bonbons overhandigd. POLITIE Verloren: Een sleutelring mot 3 sleutels. HOOGWOUD Dood aangetroffen. Vrijdagmorgen is de 61-jarige landbouwer J. Kayer, wonende aan den Boekclweg, dood gevonden in een sloot achter zijn erf, waar hij aan het rietmaaien was. Waarschijnlijk is hij door een beroerte of een hartverlam ming getroffen, waardoor hij in dc ondiepe sloot is gevallen. Biljarten. De uitslag van de Donderdagavond j.1. in café Schermer gehouden biljardwedstrijd niet Horizontaal. 1. 2e macht; 4. Idem; 7. Reeks; 10. 7-voud; 12. 2e macht; 13. 2 zelfde cijfers; 14. 7-voud; 16. 11-voud; 18. 13-voud; 20. 3-voud; 21. 50- voud; 22. 2e macht. 23. 9-voud; 24. 7-voud; 26. Reeks; 28. 13-voud; 29. 4 zelfde cijfers; 31. 7-voud; 32. 2e macht; 34. Reeks; 35. 2e macht. Verticaal, 1. 2e macht; 4. Idem; 7. Reeks; 10. 17-voud; Reeks; 5. 4-voud; 6. 3e macht; 8. 11-voud; 9. 61-voud; 11. Reeks; 13. Omgekeerde van 11; 15. Reeks; 17. Als 15; 18. Reeks; 19. 14-voud; 20. 13-voud; 23. 3e macht; 24. 23-voud; 25. 11-voud; 27. 2e macht. 29. 9-voud; 30. Reeks; 32. 7-voud; 33. 2e macht. OPLOSSING KRUISWOORDRAADSEL. Horizontaal. Verkiezing, Epileptica. Ca, Normaliter, Sa, Ur, En, Inge, Alle, Llon, Nlce, A.T.O., En, Ar. Takelloods, loods, Observatie, Rentezegel, Egel. Verticaal. Ventilator, Epos, R.I., K.L.M., Zti, Garneersel, Eau. Italië, Snit, El, Neer, En, An, Eer, Lat., Ook, C.a., El, Adie, Tor, Eet, Et, Vz., El. De prijs werd toegekend aan: S. DE VRIES, Molenstraat, Schagen. CORRESPONDENTIE. De meeste oplossers hadden voor hor. 28 gronden „Tekenloods", terwijl „Takelloods" bedoeld was. Volgens Verticaal 20 (El) kan „Tekenloods" niet goed zijn, maar waar ln de opgaaf achter Verticaal 26 stond „Als 15", maar niet „Als Verticaal 15" en voort Horizontaal 15 toeval lig „Én" was, is „Tekenloods niet als fout gerekend. Opgemerkt wordt nog dat, wanneer in kruiswoordraadsels „Marchantisme" gepleegd wordt, dit er steeds bij vermeld wordt en ten slotte dat het spraakgebruik op een scheeps timmerwerf wel een „Teekenkamer" maar geen „Teekenloods"' kent. meer noodig. Eén paar glazen voor ver zien en lezen ner naar f 4.bii Oogonderzoek gratis, te SCHAGEN. Ziekenfondsleverancier. handicap, voor de leden van de sociëteit was als volgt: Winnaarsronde: 1. de heer Mr. H. de Boer, 2. de heer O. Schermer Jr., 3. de heer K. Slagter, 4. de heer H. de Boer Sr., 5. de heer W. Vijn, 6. de heer L. M. v. d. Steenhoven en 7. de heer P. de Boer. Verliezersronde: 1. de heer R. de Boer, 2. dc heer D. Mulder, 3. de heer Jb. Schenner, 4. dc heer A. Schermer, 5. de heer J. Bos en 6. dc heer O. Schermer Sr. BERGEN BERGER SPORTVEREENIGING. Voor de tweede ronde om „Het Gouden Kruis" De b-adspiranlen spelen hun laatsten wedstrijd. Nadat eenige malen het Alkmaar-vekl werd afgekeurd en er daardoor stagnatie kwam in het programma der gouden kruis- wedstrijden, district Alkmaar, kon eindelijk Zondag j.1. dc wedstrijd tusschen Alkmaar 2 en D.T.S. 2 worden gespeeld en daar deze door Alkmaar 2 gewonnen werd, zullen de reserves der grocn-witte Alkmaarders mor gen den strijd aanbinden tegen B.S.V. 1. De wedstrijd wordt des morgens om 10 uur op het terrein van Alkmaar aan den Wes- terweg gespeeld en moet, bij een normaal verloop door de Bergcnaren, die zonder Kos ter uitkomen, gewonnen kunnen worden. Maar juist in dergelijke wedstrijden, welke volgens afvalsystccm worden gespeeld, komt men vaak voor verrassingen te slaan. Toch geloovcn wij, dat B.S.V. de volgende ronde bereiken zal, omdat zij aan een gelijk spel alreeds genoeg heeft. De b-adsp. spelen morgen hun laatsten competitiewedstrijd tegen Alkmaar b en zullen probeeren zich door een overwinning op de derde plaats te handhaven. Wij mee- nen, daf dit wel lukken zal ook. Intusschen zal er voor de jongens over dezen wedstrijd een schaduw liggen, omdat ze helaas we kunnen wel zoggen voor de eerste maal zonder hun rechtsbinnen Elly Koning moe ten uitkomen. Op geheel onverwachte wijze is Elly zijn vriendjes deze week door den dood ontvallen. Ongetwijfeld zullen de jon gens hun trouwen, bescheiden sportmakker niet spoedig vergeton. ZIJPE De vorige week is in het aantal werk- loozc arbeiders in deze gemeente, dat „in zorg" is, geen verandering gekomen. In de werkverschaffing waren geplaatst- 57 ar beiders. terwijl 55 arbeiders volgens de Rijkssteunregeling werden geholpen; totaal 112. Tot Voorzitter van de afdceling Zijpe- Callantsoog van het Witte Kruis (vacature- J. de Moor) is benoemd de heer Mr. D. Breebaart. thans vice-voorzitter, terwijl tot vice-voorzitter is benoemd de heer G. D. Rehorst te Callantsoog. ST. MAARTENSBRUG. Naar ons wordt, medegedeeld, is de lieer A. G. de Haan, alhier, benoemd tot. voorzit» ter der Oudercomniissie der O.L. school al hier. BURGERBRUG. Op de. voordracht ter benoeming van een onderwijzer aan de L.O.- en U.L.O.- school te Terhore staat op no. 2 de heer G. U. Anenia, onderwijzer te Burgcrbrug. WIERINGEN Politie. Gevonden: een helastingplaatje aan een riempje. Inl. bij den gem.-bode. HET WITTE KRUIS Het bestuur der afdeeling heeft heden ln haar vergadering tot wijkzuster benoemd rnej. Tobt uit Amsterdam. ALKMAAR Benoeming Arrondissements rechtbank. Bij K B. van 26 Mei 1937^is benoemd tot rechter-plaatsvervanger in de Arrondisse mentsrechtbank te Alkmaar: Mr. G. K. Vos, bewaarder van de hypotheken, het kadaster en de scheepsbewijzen, te Alkmaar. WINKEL Naar wij vernemen is dc zaak van de Wed. D. Slooves alhier, overgegaan in han den van den heer D. Kaaij Gzn., te Anna Paulowna. Evenals vorige jaren is het de bedoeling ook dit jaar weer met lijsten in de gemeen te te circuleeren ter verkrijging van gel den om een reisje te kunnen organlsecren voor dc Ouden van Dagen. Het ligt in de bedoeling dit reisje omstreeks half Juni a.s. te organiseeren. WIERIN OERWAARD In verband met het behalen van een eerste prijs bij het onlangs te Twisk gehouden concours zal de muziekvereeniging „Ons Ge noegen" Zondagavond na een rondgang door de Buurt dc burgerij een coimcrt in dc zaal van Schenk aanbieden. Voor bijzonderheden, zie advortentie. PUBLICATIE De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat dc steunvergoeding voor groene erwten, gedenatureerd in liet tijdvak van 24 Mei 1937 tot en met 29 Mei 1937, zal bedragen: voor kwaliteitsklasse A. f3,15 per 100 kg. voor kwaliteitsklasse B. f2.65 per 100 kg. voor kwaliteitsklasse C. f2.15 per 100 kg. Voor groene erwten van de laagste klasse en voor andere erwten, in hetzelfde tijd\ak gedenatureerd, bedraagt de steunvergoeding f 1,65 per 100 kg. De steunvergoeding voor veldboonen, wel ke blijkens de datcering van het dorsch- briefje in genoemd tijdvak zijn gedorscht, is vastgesteld op f 1.per 100 kg. Adv. HARENKARSPEL DIRKSHORN. Nieuwe zaak. Blijkens advertentie in dit nummer is onze gemeente een nieuwe zaak rijker geworden. De heer J. Nieuwenhuizcn zal Maandag a.s. een zaak openen aan den Oosterdijk in het automobiel- en motorenbedrijf en ver huur van luxe auto. Wij zijn eens een kijkje gaan nemen an het viel ons op dat dc groote koolboet ver anderd is in een ruime garage met werk plaats, voorzien van moderne gereedschap pen, o.m. een nieuw systeem cylinder-kotter en uitslijpapparaat, een complete verfspuit installatie, enz. Daar zijn werkplaats aan het vaarwater staat, is deze ook zeer ge schikt voor reparatie van bootmotoren. Daar de heer Nieuwenhuizcn bekend staat als een prima vakman met jarenlan ge ervaring, wenschen wij hem in zijn nieu we zaak alle goeds toe. Schaken. Uitslag van partijen gespeeld voor de com petitie. Wit: Zwart: Ch. BaptistP. Burger Vz P. TijsenP. Dam 10 P. HoeveW. Bakkum 01 Jb. BakkumJn. Bakkum 10 A. van DijkW. Bakkum 01 Hoe word ik snel bruin? Door AMILDA-zonnebruincrême krijgt Uw gelaat, armen en hals, direct een gezond, sportief bruine teint, die tevens volkomen beschermt tegen zonnebrand. Flacon 90 ct. Tube GO ct. Doos 50 en 25 ct. NIEUWE KRUIDENIERSWINKEL. Zooals uit een advertentie, voorkomend in dit nr. blijkt, wordt vanmiddag om 5 uur de nieuwe kruidenierszaak van den lieer Jac. Blom op den hoek Nieuwe Laagzijde Oosterstraat geopend. Deze zaak beslaat een gedeelte van het pand, waarin voorheen dc lieer Tijsma zijn handel in landbouw werktuigen dreef en wel juist het hoek-ge- deelte. Reeds gistermiddag waren we in de ge legenheid den nieuwen winkel in oogon- schouw te nemen (en trouwens de woning ook). Laten we dan direct zeggen, dat, alles er tip-top uitziet. In liet. omgebouwd ge deelte vindt men letterlijk niets meer van het oude terug. De ruime winkel met do twee royale etalages maken een bijzonder goeden indruk. Nog was alles niet voor elkaar, maar we konden aan de opstelling van de diverse ar tikelen al zien. dat hier een vakman aan het werk was. En we twijfelen er clan ook niet aan of vanmiddag is alles kant en klaar om de bezoekers te ontvangen. Een aanbeveling te meer om den heer Blom met een bezoek te vereeren is wel zijn attractie, welke hierin bestaat, dat oen ieder, die voor een bedrag van één gulden besteedt, een pak Custard cadeau krijgt! Den ondernemenden heer Blom. die een grondige vakopleiding heeft genoten, en die door een uitermate accurate bediening, en het verkoonen van uitsluitend artikelen van de beste kwaliteit, een ieders gunst hoont waardig te worden, wenschen wij goede zaken toe. ONTSLAG GEVRAAGD. Door den heer en mevr. C. D. Godefrov vader en moeder in het Ned. Herv. Wees huis alhier, is tegen L September a.s. ont slag gevraagd. In de dezer dagen gehouden vergadering van het college van regenten is besloten het verzoek in te willigen, het bestuur der Ned. Herv. Kerk moet zich t.a.v. het ver zoek nog uitspreken. ALKMAAR. 2S Mei. Kaasmarkt. Aangevoerd 48 stapels, zijn de 150.000 Kg.: Fabrickska&s kleine f 19. idem commissie f 15.50. Boerenkaas, kleine f 17.idein commissie f20.50, per 50 Kg. Ilandel goed. LEEUWARDEN, 28 Mei. Buitenl. granen: Gele laplatanvais disp. lil Iwjordvrij Leeuwarden, idem 134 boordvrij Rotterdam, Laplata eerst disp. 172 lioordvrij Leuwarden, idem 165 boordvrij Rotterdam, Noord-Am. lijnkoeken clisn. 8.75 boordvrij Leeuwarden, idem 8.15 boordvrij Rotterdam, idem merk S.K. disp. 8.30 boordvrij Rotter dam. LEEUWARDEN. 28 Mei. Veemarkt. 1057 Stieren: enterstieren f 120215. twen terstieren f 215320 p. stuk, 302 vette koeien f 135290, 518 melk- en kalfkoeien 215270. 30 pinken f 60—250. 40 vette kalveren f 10—65. 643 nuchtere kalve ren f 48. 385 vette schapen f 1G—38. 135 weideschapen f 15—18 per stuk. 1272 lam meren f 8—14. aller per stuk. 310 vette var kens f 30. nor stuk. 40—16 et. per K*r„ 35 magere varken;? f 10—40 cent per Kir.. 165 kleine Liggen f 7—-14 per stuk, 48 bokken. De hoogste markt was met f 19. een halve gulden hooger dan verle den week. Zoo was ook ongeveer de doorsneemarkt van opzetkaas, waar voor gemiddeld f 17 a f 18 werd be taald. Deze soort was vrij schaarsch vermoedelijk ten gevolge van de warmte, die een deel van de aange voerde kaas bleek niet te hebben kunnen verdragen. Voor zoover er nog scheikaas doorliep, kreeg men te doen met zeer slechte kaas, waar voor minimale prijzen, we hoorden o.a. van f 12 werden betaald. Deze betrekkelijke schaarschte was ver moedelijk de eenige oorzaak, dat er in de opzetsoorten wat stijging zat. De prijs van de consumptiekaas van goede kwaliteit was, vergele ken bij de vorige week, vrijwel on veranderd. In doorsnee werd er circa f 16 voor betaald. De vleugjes van de vorige week, die we toen vermeldden, n.1. wat ongeregelde vraag voor Spanje, waarbij zich nog voegde een verla ging van de exportheffing en die voornamelijk de Friesche markt heb ben beinvloed, schijnen daar te zijn uitgewerkt, zoodat daar de prijzen voor 40+ soorten weer flauwer zijn. Alles bijeen genomen, zijn de voor uitzichten niet rooskleurig. De op leving, waarop we wachten, wil nog steeds niet komen. en geiten. 127 paarden f S0300 per stuk. Totaal aanvoer 41S5 stuks. Overzicht: Zware stieren ruim anbocl, tragen handel, iets teruggaande prijzen. Lichte stieren tamelij- ken handel, prijzen niet hooger. Vette koei en gedrukten handel, prijzen aan het slot iets minder. Melk- cn kalfkooien met re delijk goede vraag, en tamelijk vlot met vaste prijzen. Pinken weinig aanvoer en stillen handel. Vette kalveren flauwer ge stemd. Nuchtere kalveren iets minder. Op de varkensmarkt was de handel stug met iets terugloopende prijzen. Zoowel schapen als lammeren met kalmeren handel, handel en niet geheel of met moeite prijshoudend. Heden nam de N.V.C. 93 varkens over. Zuivel. Goudakaas 2023. Edammer kaas 1446, aanvoer 3726 Kg. Mijnboter 1.37 1.30—1.23 per Kg., Commissie 73. Eierhandel. Kipeieren: aangevoerd 26.000 Kg., prijs 21/?.3V? ct. per stuk, han- delsprijs 4550 ct. per Kg. Eendcieren: aan gevoerd 450 Kg., prijs 2*42V2 ct. per stuk, hanrlclsprijs 3035 ct. por Kg. Pluimvee, 15 slachthanon 50—90 ct, per stuk. 60 slachtkippen f 0.00—1.20 per stuk, 300 piepkuikens 2040 ct. per stuk, jonge duiven 1020 ct. per stuk. Vereeniging van Zuivelmaatschappijen. Edammer kaas, 20 plus 8—8.50 40 plus 14.50 —15.50, Goudschc 20 plus 7.50—8, 40 plus 14.50—15, Broodkaas, 40 plus 14.50—15.50, Leidsche kaas 20 plus 8—8.50, per 100 Kg. Stemming kalm. ALKMAAR, 28 Mei. Aardappelen f 11, aardbeien f 15—25, an dijvie f 2.20—4.4,0 asperges f 15—38, bloem kool 1 f 9—14, II f 5—8, kropsla f 0.60—3.10, komkommers f 6—13, prei f 2—4, peterselie f 2.503.50, postelein 1020 cent; peulen f 3033, rabarber f 24.12, raapstelen f 0.40 —0.80, radijs f 1.50—3, selderie f 0.60—1.80, spinazie f 1614, snijboonen f 2228, toma ten f 14—19, uien f 4.20—5.90, wortelen f 5 —9. KAASBEURS TE ALKMAAR, 28 Mei. Aanvoer: 4832 stuks kl. Edammer 40 plus, Verkocht 1600 stuks, middenprijs per 50 Kg. f 16—16.50, hoogste prijs per 50 Kg. f 1G.5Ó. Handel matig. Aanwezig 1 fabriek. ALKMAAR, 28 Mei. Graanmarkt. Aanvoer: 15 H.L. voertarwe f 6.50, 4 II.L. gerst f 8.50-9, 41 H.L. haver f 7.258, 33 H.L. boonen, w.o. paarde f 7.25, bruine f 11—12.50, citroen f 14—25, duiven f 7.5010.50 en witte boonen f 27; 10 H.L. karwijzaad 21.1 HL spinaziezaad prijs niet genoteerd: 21 IIL erwten w.o.: kleine groene 8.2512.50, groote groene 23. grauwe 8.50—21, en vale erwten f 15. Alles per 100 Kg. Totaal aanvoer 125 H.L. Handel matig. DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Groenten en Fruit, 28 Mei. Berlijn: Dc aanvoer van groenten is rijkelijk. De handel blijft kalm. De prijzen brokkelen voor eenige producten iets af. Buitenland- sche producten noteeren: Canarische toma ten 4—6 p. kuip; Belgische bloemkool 30 P. 100 stuks: Holl. tomaten 42.50—50 nor 50 Kg.; Holl. komkommers 30—42 por 100 st.; Ital. aardappelen S.70—12 per 50 Kg.; Ital. doppers 14—17 per 50 Kg.; Ttal. boonen 16 —25 per 50 Kg. Leipzig: Holl. prod.: bloem kool 55.70 per 12er; worteltjes 5 per 15 bos tomaten 4.205 per 5 Kg.: komkommers I 2535 per 100 stuks. Breslau: Holl. pro.: ducten: bloemkool 4.20 per 12er; komkom mers 9.60 per 25er: tomaten 37.40 per 50 Kg. Hamburg: Buitenlandsehc producten: komkommers 30—45 per 100 stuks; toma ten 50—60 per 50 Kg. ZONDAG 30 MEL Ned. Herv. Gemeente. Barsingerhorn. nam. 2 uur. Ds. A^itkop. Bergen, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Kieboom. E. V. „Maranatha". Bergen (Dr. van Peltlaan 1). voorm. 10.30 uur, Ds. Waardenburg van Haarlem. Vrij Evangelische Gemeente. Alkmaar (C.eesterweg la), voorin. 10.15 uur en nam. 7 uur, Ds. Ruijs. H. Doopsbedie- ning. 12 uur Zondagsschool.

Schager Courant | 1937 | | pagina 6