Het Duitsche nichtje en de NS B. Nederland in de branding Onze vlootbeperking De voorraden der Sovjet-Unie De gevaren van den dalenden goudprijs JAARVERSLAG NEDERLANDSCHE BANK N.V. Aan het verslag van den president van de Nederlandsche Bank N.V. wordt het volgende ontleend: Het jaar 1936 zal in de geschiedenis van de economische en financieele wereldontwikkeling als een belang rijk tijdperk worden geboekstaafd. In verschillende opzichten traden wijzi gingen in of deden zich invloeden gelden, welke de richting, die de we reld in de naaste toekomst zal vol gen, scherper belichten. De beweging der conjunctuur volgt een sterk stij gende lijn. De prijzen, in het bijzon der die van grondstoffen, vertoonen sene belangrijke verhooging. De uitspraak schijnt niet overdre ven, dat in 1936 de wereld, als ge heel genomen, bevrijd is van den uiterst zwaren druk, dien de in 1929 begonnen crisis, heeft uitgeoefend. Dat hiervan ook psychologisch, door de verzwakking of opheffing van de crisismentaliteit, 'n invloed ten goe de uitgaat, is ongetwijfeld een be langrijk voordeel. Het vorenstaande mag intusschen niet uit het oog doen verliezen, dat de thans gescha pen toestand geenszins als gezond en zon der gevaren voor de toekomst kan aange merkt worden. Tegen een dergelijke opvat ting verzet zich het voortbestaan van talloo- ze kunst matige en ongezonde maatregelen, die in alle landen gedurende de crisis wer den getroffen en die voortgaan hun invloed ,te doen gevoelen. Dat daarnaast de tot het uiterste opge roerde bewapening eene voorname oorzaak ivonmt van de grootere bedrijvigheid en van 'de ingetreden prijsstijging, dient mede tot voorzichtigheid bij de beoordeeling van de toekomst te stemmen. Krachtige invloed van de stijging der goudproductie op het prijs peil verwacht. Tenslotte dient in dit verband gewezen te worden op den invloed, dien de sterk ges'e- gen goudproductie op het prijspeil zal oefe nen. Een dergelijke stijging heeft, naar de in het verleden opgedane ervaring, in het algemeen slechts geleidelijk hare uitwerking. Thans echter valt, in verband met de alge meen ingetreden depreciatie van de munt eenheden, den omvang van de toeneming en het samenvallen met de andere, hierboven aangeduide factoren, eene aanmerkelijk snellere en krachtiger werking te verwach ten. Ik kom op dit punt hieronder terug. Allos tezamen genomen kan niet ontkend worden, dat de sedert de laatste maanden in gang zijnde ont wikkeling gevaren van inflationisti- schen aard in zich sluit, welke groote waakzaamheid en tijdig ingrijpen zullen eischen, teneinde zooveel mo gelijk te voorkomen, dat de balans met al te groote kracht naar de an dere zijde overslaat Ik zie niet voorbij, dat het peil, waarop 'de wereld zich bewoog vóórdat de algemeene prisis uitbrak, nog geenszins bereikt is. De wereldhandel. Ook 'de wereldhandel blijft nog belangrijk heneden dien van 1929 en eene vermindering van de handelsbelemmeringen en van de autarkische conjunctuurontwikkeling in de .verschillende landen valt nog niet te con- stateeren. Het wil mij dan ook niet twijfelachtig voorkomen, dat op het hierbedoelde terrein in de eerste plaats het middel gelegen is om een bedenkelijke prijsbeweging tegen te gaan, althans de beperken. Wanneer de over heden, nauwkeurig de ontwikkeling van de kosten van het levensonderhoud in het oog houdende, eene stijging dier kosten bestrij den door het afschaffen of inperken van maatregelen, die de prijsbeweging in op- waartsche richting beïnvloeden, door het, ook zonder directe concessies van het buiten land, in ruimere mate toelaten van invoer- goederen en door eene matiging, voor zoover mogelijk, van de publieke lasten, die op h?t bedrijfsleven drukken, dan zal een krachtige rem op de prijsbeweging in het leven wor den geroepen. Voorts zal, hij het voortschrij den van de conjunctuur in sterk opwaart- sche richting, het inkrimpen van de publie ke uitgaven voor uitbreiding van de werkge legenheid in ernstige overweging zijn te ne men. De val van het goudblok. Op internationaal monetair terein valt als belangrijkste gebeurtenis te vermelden, de val van het zoogenaamde goudblok, dat in 1936 nog slechts bestond uit Frankrijk, Zwitserland en Nederland. De goudproductie vertoont eene bij uitstek sterke stijging en steeg van 20.722.000 „fine ounces" in 1930 tot 35.254.000 fine ounces in 1936. In zes jaren tijds steeg de jaarlijk- sche voortbrenging in hoeveelheid derhalve met 70 procent. De basis van de credietgeving Is hierdoor aanmerkelijk verbreed. Dat hieruit gevaren kunnen voortvloeien, wordt algemeen er kend. Rechtstreeksche reguleering van de goudproductie. Daarom is zeer aantrekkelijk het denk beeld om in internationaal overleg te gera ken tot een rechtstreeksche 'regulecring van de goudproductie. Zoo ergens ordening op hare plaats zou zijn dan is het op het terrein der goudproductie. Het ware niet min der in het algemeen belang dan in het eigen belang der producenten wanneer de voortbrenging van goud zou aangepast kunnen worden aan de eischen, die eene gezonde en rustige ontwikkeling van de goederenproductie en het wereld verkeer stelt. Nederlands steun. Ook Nederland kon zich in het afgeloopen jaar in belangrijke mate herstellen. Dat de gang van zaken in Nederlandsch Indië als voornaam leverancier van grondstoffen in elk geval een sterke steun voor Nederland zou geweest zijn, slaat vast. Nederland heeft zich kunnen ontworste len aan de crisismentaliteit en dat, zonder groote schokken, eene verbetering van de aansluiting aan het wereldverkeer werd ver kregen. Het moet onder deze omstandigheden als een fundamenteel voordeel worden aange merkt, dat, althans tot dusver, de ontwikke ling van de kosten van het levensonderhoud geen bedreiging vormt van hetgeen verkre gen werd. Die kosten stegen van September 1936 tot en met Maart 1937 met niet meer dan 1,7 procent. De zwakke plekken. De zwakke plekken in de Nederlandsche economie worden, naar mijne meening, ge vormd door de nog steeds groote werkloos heid en door den toestand der publieke fi nanciën. Wat het eerste punt betreft, laat het zich aanzien, dat, ondanks een te ver wachten verdere toeneming van de werkge legenheid, een belangrijk aantal werkloozcn zal overblijven. Dit aantal was op 31 Maart 1937 25.681 lager dan het overeenkomstige cijfer van het vorig jaar. Niettemin waren er op dien datum nog steeds 403.365 werk- loozen bij de arbeidsbeurzen ingeschreven. Conversies. De verruiming op de kapitaalmarkt nam in het afgeloopen jaar zoodanigen omvang aan, dat op groote schaal tot conversie kon worden overgegaan, waarbij voor overheids- leeningen het rentetype in het algemeen tot VA procent kon worden teruggebracht. De binnenlandsche conversie bereikten dit maal een bedrag van niet minder dan f444.0 millioen, terwijl het vorige boekjaar slechts een bedrag van f 59,8 millioen had op geleverd. Het gemiddelde bedrag der bankbiljetten in omloop bedroeg f775.380.458. Het gemiddelde der creditsaldi in reke ning-courant bedroeg: van het rijk f53.646.200. van anderen f120.019,047, totaal f 173.665.247. In het algemeen bewoog het tegoed van het Rijk zich in het afgeloopen boekjaar op een hoog niveau, terwijl debetstand op deze rekening niet voorkwam. Zijn laagsten stand gaf het maandgemid- delde in Juni 1936 te zien. Het beliep niet minder dan f 19.2 millioen. Daarna steeg het met geringe onderbrekingen in October en November, tot 'n hoogte van f 111.5 millioen die in Januari- 1937 werd bereikt. Het boek jaar eindigde met een gemiddeld cijfer van f68,6 millioen voor Maart 1937. De uitkomsten van het bedrijf der bank, verkregen in het boekjaar 1936-1937, zijn op gesomd in de winst- en verliesrekening. Winstsaldo, ter beschikking der algemee ne vergadering f940.165.03. Wanneer men wil vasthouden aan het gebruik om dividend in guldens per geheel aandeel af te ronden, laat het ter beschik king van de algemeene vergadering staande bedrag van f940.165,03, rekening houdende met de te betalen dividendbelasting, een uit- keering van f42.per aandeel toe. Nederland moet voorzichtig zijn. In de gisteren te Genève gehouden bijeen komst van het bureau van de ontwapenings conferentie heeft, aldus de N.R.Ct., de ver tegenwoordiger van de Nederlandsche re geering, prof. Moresco, als voorzitter van de commissie voor de zeemacht van dit bureau, de Engelsche regeering dank betuigd voor alle pogingen die zij ondernomen had om althans op het gebied der vlootbeperking iets goed te bereiken. Prof. Moresco verklaarde dat de Nederlandsche regeering deze pogin gen met sympathie volgt, doch met het oog op de groote belangen van Nederland in het Verre Oosten zich ten aanzien van de toetreding tot de overeenkomst van Londen inzake kwalitatieve vlootbeperking eenig voorbehoud in acht moeten nemen zoolang de groot mogendheden in het Verre Oosten hiertoe niet zijn toegetreden. Voor het overige vereen igde de Neder landsche regeering, evenals de andere Os- lostaten, die de vorige week hieromtrent vergaderd hadden, zich met het door West man uiteengezette standpunt omtrent verde re stappen van het bureau ten opzichte van de openbaarheid der militaire uitgaven, de reglementeering van de wapenfabricagc en wapenhandel en de te scheppen permanente commissie van toezicht. Evenals de andere sprekers in de vergadering van gisteren vond ook de Nederlandsche gedelegeerde de tegenwoordige tijdsomstandigheden onge schikt voor een hervatting van het werk der conferentie. Het tijdstip van een nieuwe bij eenkomst moest aan den Volkenbondsraad en de Volkenbondsvergadering worden over gelaten. Een medewerker van De (a.r.) Rotter dammer verneemt van bevoegde en welinge lichte zijde: „Dezer dagen wilde een familie te Utrecht een nichtje uit Duitschland eenigen tijd tot zich nemen. Zooals men allicht weet, is het voor Duitsche onderdanen vereischt daar toe een vergunning van de Duitsche regee ring te verkrijgen. De familie in Utrecht, bij wie liet nichtje zou gaan logeeren, kreeg op den verkiezingsdag een officieel formu lier van het gemeentebestuur van de woon plaats van het nichtje toegezonden, waarop verschillende gegevens moesten worden in gevuld. Een officieel document dus, waarop de Duitsche overheid al dan niet gunstig. zou beschikken op het verzoek tot verlaten van Duitschland. Dit formulier, hetwelk rechtstreeks uit Duitschland naar de te Utrecht wonende familie werd toegezonden, bestond uit twee gedeelten. Het door een perforatie gescheiden tweede ge deelte bevatte dezelfde vragen als de bovenste helft, doch moest wor den afgeteekend door deN.S.B.Ü Dus niet door het gemeentebestuur van Utrecht, noch door de Neder landsche regeering, doch door do N.S.B. De ontvanger van dit formulier, die niet het kind de dupe wilde laten worden, is met het formulier naar het hoofdkwartier van de N.S.B. getogen. Hier ontwikkelde zich het volgende gesprek tusschen een zwart- hemd en een Nederlandsch staatsburger: Hou zee! aldus het zwarte hemd. Goeden middag! Wat is er van uw verlangen? Ik heb hier een formulier, dat blijkbaar op deze plaats moet worden afgestempeld. Wat is uw politieke richting? Ik doe niet aan politiek, ik ben neutraal. Heeft u al gestemd vandaag! (het was Woensdag j.1.) Ik kom juist van het stembureau, Op wie heeft u gestemd'? Daar heeft u niets mee te maken. Het spijt mij, maar ik kan u niet helpen aan de vereischte onderteekening; gaat u maar eens zien of op de Oude Gracht de kringleider aanwezig is, misschien kan die u helpen. Of de oom van het nichtje hierheen ge gaan is weten wij niet, noch of het vereisch te stempel op het formulier geplaatst is, doch de man die tegen een zwarthemd op het hoofdkwartier heeft durven zeggen: daar heeft u niets mee te maken, zal van de Duit sche regeering wel niet gemakkelijk toestem ming krijgen zijn nichtje te ontvangen. Wij vragen ons af, of aan dergelijke me thodes van de Duitsche regeering niet paal en perk gesteld dient te worden, en of de heeren in de Maliebaan niet eens duchtig op de vingers gekeken moeten worden." Auto grijpt motorrijwiel Motorrijder gewond. Gisteravond laat is op den Zijdeweg, die de grens tusschen de gemeenten 's Graven- hage en Wassenaar vormt, de 24-jarige mo torrijder J. V. uit de Fahrenstraat aange reden door een uit Den Haag komende auto. De motorrijder is door den geneeskundi gen dienst naar het ziekenhuis aan den Zuiclwal gebracht met een onderbeenfrac tuur en eenigc gebroken vingers. Veerpont tot passagiers schip verbouwd Vroeger EnkhuizenStavoren, thans TrinldadBolivar. Naar wij vernemen is de verbouwing van een der vroegere spoorwegveerponten van den dienst EnkhuizenStavoren tot passa giers en vrachtschip voor rekening van de Compania Anonyma Venezolana de Navaga- cion te Caracas dezer dagen bij de werf Mever te Zaltbommel, gereed gekomen. H^t schip, dat herdoopt is in „Trinidad", zal na eenige proefvaarten onder Nederlandsche vlag en met een Nederlandsche bemanning, in den loop van deze week naar Venezuela vertrekken. Het vaartuig zal daar door de nieuwe eige naresse worden overgenomen. De „Trinidarl". welke ruimte biedt voor ongeveer 150 per sonen, is bestemd voor het onderhouden van den dienst tusschen Trinidad en Bolivar. Mazoeroek kan niet opstijgen Van het Noordpoolstation is bericht ont vangen, dat op 30 Mei de radioverbinding tot stand gekomen is met het vliegtuig van Mazoeroek. Hij deelde mede, dat het vlieg veld gereed is, maar dat het weder slecht is en het zicht 2 tot 4 km. bedraagt, met lage bewolking. Het is niet mogelijk op te stijgen. Professor Schmidt heeft daarop be sloten Molokof in een vliegtuig naar Mazoe roek te zenden om een deel van de ladine over te nemen. Met het oog op bet slechte weer kan Molokof echter niet vertrekken. Volgens de laatste berichten bevindt de ijs schots van Mazoeroek zich op een afstand van 48 mijl van het kamp. Droeve balans van Memorial Day 200 dooden in Amerika. Door de enorme verkeersdrukte in ver band met den gisteren in Amerika gevier- den Memorial Day, hebben zich tijdens het weekeinde ontelbare verkeersongeluk ken voorgedaan. Het aantal dooden bedroeg 's middags reeds meer dan 200. Elf doodelijke pestgevallen te Malang Wij vernemen dat alsnog zes personen, die contact hebben gehad met de lijders, die het eerst bezweken zijn, aan pest zijn over leden. Het totaal aantal dooden is thans ge stegen tot elf. Het Belgische amnestie- vraagstuk REGEERING ZAL VERTROU- WENSKWESTIE STELLEN. De Belgische Kabinetsraad heeft zich bezig gehouden met het vraag stuk der politieke amnestie en met algemeene stemmen besloten, mor gen de Amnestiewet in de Kamer in stemming te brengen, waarbij de ter dood veroordeelden zullen worden uitgesloten van het recht op de ver kiesbaarheid. De regeering zal de vertrouwenskwestie stellen. Minister Spaak heeft voorts verslag uitge bracht, over clc gebeurtenissen in Spanje, en medcdeeling gedaan van de berichten, die gistermiddag uit de verschillende Eu- ropeesche hoofdsteden zijn binnengekomen. Mussolini gelooft niet aan ontwapening Uitnoodiging aan Roosevelt on juist genoemd. Men weet. dat Mussolini onlangs in een interview, aan een Amerikaansch journa list verleend, verklaringen heeft afgelegd over het probleem van de ontwapening, aldus de N. R. Ct. De Popoio d'Italia bevat nu een hoofd artikel, waarin over het. interview van Mus sol in i wordt gehandeld. Men heeft ge sproken. aldus het. blad, over een uitnoodi ging. die Mussolini gericht heeft tot presi dent Roosevelt, om een wereldconferentie bijeen te roepen. Dit is onjuist, want een dergelijke uitnoodiging zou dwaas en be lachelijk zijn. De Amcrikaansche journa list heeft Mussolini gevraagd, welke zijn houding zou zijn. voor het geval de presi dent van de Ver. Staten zou besluiten een conferentie over de kwestie van de bewa pening bijeen te roepen. Hierop heeft Mussolini geantwoord, dat een dergelijk initiatief succes zou kunnen hebben en dat in ieder geval een zoodanige conferentie van Italië's instemming zou kunnen zijn verze kerd. Mussolini heeft toen verder uiteenge zet. dat het niet gaat om ontwapening, want die is onmogelijk, theoretisch zoowel als praetisch. Protestdemonstratie van blinden Aaneengebonden door het druk ke verkeer. Honderdzestig blinden hebben in de buurt van Sjanghai een optocht gehouden, om te protesteeren tegen hun armoedige levens omstandigheden, meldt Reuter. Bij wijze van veiligheidsmaatregel hadden zij zich aan elkaar vastgebonden, terwijl zij onder het loopen spreekkoren vormden. Niet dan na herhaalde verzoeken van den directeur der inrichting, waar zij gedurende een deel van den dag werden verpleegd en tegen wien de demonstratie in het bijzonder was gericht, zijn de blinden uiteengegaan. Duizenden toeschouwers sloegen den vreemden optocht gade, terwijl het drukkc- verkeer moest worden stopgezet. Ontvoering in Finland Poging om Russisch ex-generaal naar Rusland te brengen. Een Russisch ex-generaal, Nikolaj Jakow- lijef, is naar de Times meldt, op een boer derij in het Narwa-district, op 3 mijl af stond van de grens tusschen Estland eri Rus land, verdoofd en op een kar ontvoerd in clc richting van de grens. De generaal kon onderweg evenwel ontsnappen. De bedoeling was blijkbaar den generaal, die een lid van den staf van den contra-revolutionairen ge neraal Joedenitsj is geweest, naar Rusland te ontvoeren. Na zijn ontsnapping waar schuwde de generaal de politic, die een paar uur later op de boerderij arriveerde, maar het. nest leeg vond. In deze streek zijn al meer gevallen van ontvoering naar Rus land gemeld. Welk land heeft de grootste luchtvloot 1 Een commissie van onderzoek fe New York, onderafdeeling van de afd. Luchtver keer der Amerikaansche Handelskamer, heeft dezer dagen een interessante statistiek gepubliceerd, waarin men kan zien, hoe groot de luchtvloten zijn van de groote mo gendheden. De volgende cijfers toonen dit aan: (oorlogstoestcllen.) Engeland 4000 vliegtuigen Frankrijk 3600 vliegtuigen Rusland 3400 vliegtuigen Italië 3200 vliegtuigen Duitschland .3000 vliegtuigen Ver. Staten 2200 vliegtuigen Japan 2000 vliegtuigen Uit bovenstaand staatje blijkt, dat Sov jet-Rusland niet de machtigste in de lucht is, zooals meestal wordt beweerd, doch dat Engeland an den spits staat. Zou het even wel om particuliere vliegtuigen gaan, dan zou Sovjet-Rusland de eerste plaats inne men, want er is geen land ter wereld, waar de luchtsport zoo intens en met zooveel kos ten wordt gepropageerd als juist in den Sovjct-Russischen Staat waar het vooral de jeugd is, die zich in de vliegsport bekwaamt Vierjarenplan Duitsch- lands levensprogram Ministerpresident Göring heeft te Weimar in een rede over de groote taak, waarvoor het vierjarenplan het Duitsche volk plaatst, be toogd, dat reeds nu algemeen wordt erkend, dat dit plan niet beperkt blijft tot econo misch terein. 't Is de eerste en ©enige voor waarde waaronder Duitschland de yeiligo basis voor een vrije Duitsche economie kan bereiken, welke nog aan zijn vrijheid ont breekt. Een beslissend feit is, dat Duitsch land zich in de wereld met eigen kracht handhaaft, aldus Göring. Wij zouden ons verheugen, indien de we reld het Duitsche volk voldoende be greep. De exploitatie der Duitsche werk- en grondstoffen is een noodza kelijkheid, want wat men in eigen land bezit is in het bedrijfsleven het meest rendabel. Iedere Duitsher, aldus Göring, moet erken nen, dat het vierjarenplan geen eenzijdige daad op economisch gebied is, maar dat het Duitschland's levensprogram vormt, en be grijpen, dat snelheid en opofferingsgezind heid beslissend zijn. Controle op de Duitsche Katholieke Pers Tal van belemmeringen< Aan het jaarverslag van den priesterbond van Beieren ontleent de Msb. de navolgende bijzonderheden: In de eerste plaats wordt medegedeelr, dat de vóór-censuur op het Kerkblad die op 2 November 1935 werd ingesteld op 14 Juli 1936 werd opgeheven. Sedert 6 Februari 1937 moet het eerste exemplaar, dat in proef van de pers komt, aan de politie worden voorgelegd, zoodat een eventueele inbeslagname nog voor de verzen ding plaats heeft, zou kunnen ge schieden. Verder blijkt uit dit verslag, met welke moeilijkheden de specifiek-Katholieke be richtendienst te kampen heeft. Een voor aanstaande persoonlijkheid in Beieren had de aandacht gevestigd op het feit, dat de Katholieke geestelijkheid in Beieren zoon belangrijk aandeel heeft gehad in de be vrijding van Beieren uit den greep van het bolsjewisme in 1919. Hiervan mocht geen woord in de bladen verschijnen. De processen tegen geestelijken Uit het jaarverslag blijkt voorts, dat in het jaar 1936 in 8 bisdommen van Beieren in totaal 154 rechtszaken tegen priesters en religieusen aanhangig werden gemaakt. Daarbij zijn echter ook begrepen de ci vielrechtelijke procedures, waarin geestelij ken verwikkeld werden. In 55 gevallen had de officier van justitie rechtsingang verleend. Het betrof voorna melijk gevallen van overtreding der kansel paragraaf, het collecte-verbod, de vrijheid van drukpers, het vlagverbod enz. Het resultaat van deze processen was alsl volgt: Vrijspraak in 23 gevallen. Niet in be handeling genomen 19 gevallen. Amnestie verleend in 3 gevallen. Strafbepaling zonder gerechtelijk vonnis 1 geval. Boete (na ge rechtelijk vonnis) in 4 gevallen. Hechtenis in 4 gevallen. In geheel Beieren werd in 1936 Jn 13 ge vallen vonnis geveld tegen Katholieke geesJ telijken. Dit bcteekent op de 6000 priesters in Beieren 0.2 procent. Voor het jaar 1935 bedroeg dit percentage 0.5 (29 gevallen). Ook de 13 vonnissen van het afgeloopen iaar betreffen meestal zeer onbeduidende zaken, zooals b.v. het niet uitsteken van de vlag op de kerkelijke gebouwen ter gele genheid van staatsfeestdagen. Enorme reserves in hei uitge strekte land. Grootste petroleum- vooraad ter wereld. Dank zij de jarenlange exploraties en on derzoekingen zijn de volgende cijfers over de voorraden der sovjet-unie verkregen. Steenkool: De vastgestelde geologische steenkool voorraden stegen van 222 mii- liard ton in 1913 tot 1.240 milliard ton, dus met het vijfvoudige. Wat dep steenkoolvoor- raad betreft, staat do Sovjet-Unie op de tweede plaats ter wereld. Petroleum: De vastgestelde petroleum- voorraden bedragen meer dan 3.2 milliard ton. Volgens dit cijfer staat Sovjet-Rusland op de eerste plaats. Brandbare gassen: De voorraad hiervan bedraagt ongeveer 1.000 milliard kubieke meter, hetgeen overeenkomt met 986 millioen ton petroleum. Turf: De totale voorraad wordt op 95 mil liard ton geschat. Het Sovjet-Russische aan deel in den totalen wereldturfvoorraad be draagt 46 pet. Hout: Dc totale voorraad brandhout be draagt 20 milliard kubieke meter, tenvijl de voorraad kaphout in dc Sovjet-Unie in totaal 35 milliard kubieke meter bedraagt. Wat den omvang van de beboschtc opper vlakte, 705 millioen hectare, betreft, staat Sovjet-Rusland op de eerste plaats der we reld. Waterkracht: De waterkracht der stroo men in Sovjet-Rusland kan, volgens de ge middelde jaarlijksche productiecapaciteit op meer dan 280 millioen kilowatt worden geschat,, bij een minimumcapaciteit van meer dan 58 mililoen kilowatt. GEEN FRANSCHE OFFICIEREN IN SPANJE. Het Fransche ministerie van buitenland- sche zaken heeft medegedeeld, dat de Fran sche regecring op dc meest krachtige wijze ontkent, dat dc berichten, volgens welke Fransche officieren zouden deelnemen of hebben deelgenomen aan de operaties in Spanje, juist zijn.

Schager Courant | 1937 | | pagina 3