Raai Wambuizen S'ngezond en G CAC>w^Kflli 'n Barstende Hoofdpijn Wallek# nenenz. Taart Uw oogen tegen de felle zon nest ra- w""*" en draag een goede ZONNEBRIL. amster> juist kregen wij de nieuwste modellen iets bijzonders en toch in alle prijzen. Dl- hen die reeds een bril dragen hebben ii. de onmisbare voorhangers, welke U zoo -Uw bril "kunt klemmen. k voor een zonnebril gaat U dus naar den >eien ïuenspecialist. :nu'W. C. VAN GEELEN Gediplomeerd Opticien, Da^GEZIJDE. - SCHAGEN. dere le Woensdag in de maand spreek- do enten te Kleinesluis bij C. SLIKKER, van en g#—12 uur en te Breezand bij C. PRINS, 1—3 uur. ^^verancler „A.A.Z.Ak.", en „Ziekenzorg". ijerlat rAesB-EDENKT HET RECLASSEERINGSWERK Kien; De heer B. Span, hoofd der school te ezin'pinkel, schrijft ons het volgende: t Zijr, Nu de verkiezingen achter den rug zijn, ieni; 6 het Centraal Bureau voor den Nationa- o.1de'; en Reclassceringsdag, dat even onze aan- 'icrs'riacht komt vragen voor de jaarlijks en Zijjp steeds grooter schaal terugkcerênde ■\y Sctie voor hen, die onzen steun zoo drin- lc|P"iend behoeven. Reciasseering wil zeggen: opnieuw plaat- in de maatschappij van dicgeneii, die ïf|.. daaruit dreigen te worden vcrstootcn, of e~_ïie daaruit misschien reeds zijn weggeno- iner/nen' omf,aü ze door een of andere tegen de- jvv lze maatschappij gerichte daad daarin niet aneer konden worden gehandhaafd. A Reciasseering wil zeggen: het voorkomen llJvan het vernielen van jonge levens door p plaatsing in tuchtschool of gevangenis, of Jhet verleenen van steun aan hen, die daar- !iu'uit ontslagen, moeten trachten weer in de p e| maatschappij een plaats t.e vinden, 'a,i Reciasseering wil dus zeggen een daad ,v van liefde, bemoediging en steun voor on- ze medemenschen, voor wie het leven in een of ander opzicht een te zware verleï- 0p jum pad plaatste; steun voor den keh' zwakke, die struikelde, misschien zelfs viel era' en die nu zoo gaarne weer zou staan als e volwaardig mcnsch in de rij zijner mede- eij menschen. P- Zeker, er moet recht gesproken worden, er r'i moet orde en regel zijn, maar de rcclassee- aar ring in al haar verschillende vormen wil trachten dit recht zoo menschelijk, zoo hu- maan mogelijk te doen zijn. Leest er de in bijna alle gemeenten verspreide reclassec- ringskrant eens aandachtig op na, hoe voor- A aanstaande figuren van de meest uiteenloo- pende richtingen deze beweging prijzen en aanbevelen; luistert voor de radio op Dins dag 1 Juni om 7.15 n.m. voor de K.R.O., op I Woensdag 2 Juni om 7.35 voor de N.C.R.V., op Vrijdag 4 Juni om 8.30 n.m. voor de 'I V.P.R.O. en het zal U duidelijk worden, welk i een goed werk er wordt verricht door de r. gezamenlijke instellingen van alle gezind- i ten, die het reclasseeringswerk op hun pro- gramma i)laatsten. En bovenal geeft naar in Uw vermogen is, aan de collectanten, die U wellicht in den loop van deze week zulen bezoeken; de dank van vele moeders en kin deren zal het loon zijn voor Uw daad van naastenliefde voor hen, die zwakker waren dan 'gij. Uit onze omgeving NOORDSCHARWOUDE. Ongelukkige val. De jongeheer P. Bi. heeft Zondag op het concert van de Harmonie „Excelsior"; al hier, doordat hij kwam te vallen, een pols gebroken. De gebroken pols is door dr. Wilmink uit Zuidscharwoude gezet, WIERINGERW AARD Gisteren reeds hebben we melding ge maakt van het succes van de muziekvereen. „Ons Genoegen". Hier kan nu nog aan toe gevoegd worden, dat het corps tevens een eersten prijs heeft behaald in den marsch- wedstrijd. Dit is later bekend gemaakt. Tij dens het concert dat Zondagavond werd ge geven, heeft, burgemeester Kaan de vereen, gecomplimenteerd. Spr. wees er op dat het „Ons Genoegen" wel voor den wind gaat. In Twisk een lsten prijs, en nu in Zaandam weer een 2den prijs (waar dan nog is bij gekomen bovengemelde le prijs). Spr. felici teert directeur en leden met deze successen. Voor de burgerij ligt er in deze een mooi terrein open om tezamen de vcreeniging een vaandel aan te bieden (applaus). De voorzitter van O. G. dankte den bur gemeester voor de gesproken woorden. La ter hebben we vernomen, dat een paar jon ge dames een lijst bij de burgerij zullen aan bieden. Inlusschcn zij even gememoreerd dat O. G. de eenige vereeniging was, welke zonder vaandel aan het concours te Zaan dam heeft deelgenomen. Verdiend heeft men het zeker! ZURE Gaarne verwijzen wij naar een in dit. num mer voorkomende advertentie, waarbij ver zocht. wordt aan ingezetenen, die meubilair, kleeding of dekking, zoowel gebruikt als ongebruikt, aan Armbesturen willen af staan, dit mondeling of schriftelijk mede t.e deelen aan den Voorzitter van het Burger lijk Armbestuur, den heer G. van der Sluijs te Scha.gerbrug. of aan een der arm voogden van Burgerlijk of R.K. Armbestuur. HOOGWOUD Geslaagd. Onze plaatsgenoot J. Helder is 29 Mei ge slaagd voor het examen acte Nijverheids onderwijs le deel. WIERINGEN Verkeizing van Notabelen. Zondag 30 Mei 1937 had in de Ned. Ilcrv. Kerk na afloop van de Godsdienstoefening stemming plaats ter verkiezing van 2 nota belen. Wegens bedanken van den heer Jb. Post en benoeming van den heer II. Smit tot Kerkvoogd waren 2 vacaturen in liet col lege van notabelen ontstaan. Het aantal stemgerechtigden bedroeg 12. De uitslag was als volgt: N. Kaan 11 stem men, J. Dekker Sz. 12 stemmen en Jb. Koorn Dz. 1 stem. Derhalve werden de hccren N. Kaan en J. Dekker Sz. met meerderheid van stemmen gekozen. POLITIE. Vermist: een hecrcnrijwiel. Gevonden: een nieuwe werkschoen. Verlo ren: een rijwielplaatje in étui. Int. hij den gemeentebode. DEN OEVER. De heer W. Kaan, slager te Den Oever be haalde op den slagersvakwedstrijd te Den Haag een 3en prijs met een inzending worst. Als men weet, dat er in deze groep 200 inzendingen waren, mag dit zeker een suc ces genoemd worden. BERGEN Aanbesteding. Heden is aanbesteed het uitbreiden, ver anderen en inrichten van een perceel tot Politiebureau aan de Karei de Grootelaan, Een korte vergadering. Een fi nancieel voordeel door conver sie van diverse geldleeningen. Het werken van tuinders op eigen bedrijf. De contrAle daar op Is moeilijk. De heer De Groot heeft een goede nensl Vergadering van den Raad op Maandag 31 Mei 1937, 's middags om 6 uur. Voorzitter de heer H. Nolet, burgemeester, secretaris de heer H. G. Rijs. De Raad is voltallig. Na opening komen aan de orde de Ingekomen stukken. Ingekomen is o.m.: Een besluit van Ged. Staten, waarbij is goedgekeurd het Raadsbesluit tot verlaging van de rente der leening, oorspronkelijk groot f20.000. Tevens is goedgekeurd het Raadsbesluit tot aankoop grond van D. Zutt ter verbree ding van de Fuik. Voorts een schrijven van Ged. Staten, waarbij machtiging verleend wordt, voor het doen van uitgaven voor immunisatie tegen diphterie en roodvonk, tot een bedrag van f GO.—. Renteverlaging geldleeningen. B. en W. stellen voor de rentevoet van diverse geldleeningen, aangegaan met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten, de Levensverz. Mij. „Utrecht", de „Nutsspaar- bank" te wijzigen in 4 Door den Voorzitter worden de verschil lende lccningen opgesomd. Met één geldgever is men nog in onderhandeling: anderen wil den niet tot verlaging overgaan. Het geheel geeft een belangrijke rentebesparing voor de gemeente. Op een desbetreffende vraag antwoordt de Voorzitter, dat door de gemeente om deze verlagingen is verzocht. Conform het voorstel wordt dan besloten. De rondvraag. Warmenhulzen proefgemeente? De heer Dekker vraagt of al iets bekend is over de tewerkstelling van kleine tuin ders in eigen bedrijf. De Voorzitter antwoordt, dat verschillen de proefgemeenten zijn aangewezen. Een insider, met wien Voorzitter hier over ge sproken heeft, was niet zoo enthousiast. De zelfde werkzaamheden, welke anders in de werkverschaffing worden verricht, gebeuren hij bedoelde regeling op het eigen bedrijf. De heer Dekker zou willen trachten om Warmenhuizcn tot een proefgemeente te doen maken; spr. wijst er op, dat wc hier een goede controle hebben. De Voorzitter zegt, geen bezwaren te heb ben om het te verzoeken. De heer Mink meent, dat het baggeren er niet onder valt. schikbaar stelt, die in deslaten toestand te rug worden bezorgd. Spr. stelt voor om vaste sproeiers te laten rondgaan. Dit blijkt echter moeilijkheden met zich te brengen. Ten slotte wordt na uitgebreide discussie besloten om overeenkom stig het voorstel van den heer C. Langedijk, de door de vereeniging beschikbaar te stellen sproeiers af te geven voor 5 cents per uur. Bij gehouden onderzoek blijken 10 per sonen uit de vergadering niet bij machte te zijn zelf een machine aan te schaffen, waarvoor met 2 sproeiers kan worden vol staan. Algemeen wordt goedgevonden dat één sproeier zal worden gedeponeerd bij den heer van Eessen aan de Langereis en de andere hij den heer Jb. Klaver aan de Vecnhuizermiddelweg. De heer Kuiper vraagt of met deze ma chines ook mag worden doodgesproeid. Dit heeft, min of meer vcrwaarloozing van de machine tengevolge. Besloten wordt dan ook dat met deze machines niet mag worden doodgesproeid. Aan de orde komt het punt: Gczamelijke aankoop van pappoeder. De voorzitter zegt. dat bij gczamelijke inkoop de prijs f 16.- pcr 100 k.g. zal zijn. De secretaris merkt op dat het niet de bedoeling is om van de vereeniging een centrale aankoopveroeniging te maken. Het is echter in het, belang van de kleine tuin ders, die slechts een zeer geringe hoeveel heid noodig hebben. Besloten wordt pap- poeder beschikbaar te stellen voor 18 cent per kg.. Als laatste punt komt ter sprake het al of niet stopzetten van het minimumprijzen- fonds. Het bestuur deel mede dat eventuce- le stopzetting van dit fonds ten gevolge zal hebben egenwerking van de lioogcre in stanties. Tevens wordt gememoreerd de hou ding' van verschillende zustervereenigin- gen. Het bestuur adviseert tot instandhou ding ook al komt er een opleving. De heer de. Veer merkt op dat dit punt reeds op de vorige vergadering is besproken. Toen werd besloten tot tijdelijke stopzet ting. Spr. wcnscht nu niet van dit stand punt af te wijken. Na lange discussie wordt tenslotte besloten om de afgevaardigde v. d. X'oordcrmarkt- bond geen bindend mandaat te geven. De voorzitter deelt mede dat het bestuur voor de vereeniging een cessie hecfl getee- kend in verband met de heffing op de vroe ge aardappelen, welke naar oppervlakte is berekend. De heer Kuiper zegt, dat de vergadering veel later is begonnen, dan op de convo catie staal aangegeven. De voorzitter zegt, dat voortaan precies op tijd zal worden aangevangen. Hierna slui ting. WINKEL Overgang zaken. Naar wij vernemen is de zaak, gedreven door Mevr. Wed. D. Slooves A.Jbz. alhier onderhands verkocht aan den heer D. Kaaij te Anna Paulowna. De overgang zal plaats vinden tegen 1 Juli a.s. die U kwelt en belet te werken? Neem een "AKKERTJE" en binnen een kwartier voelt Ge de hoofdpijn wegtrekken als mist voor de zon. Heb steeds AKKER-CACHETS in huis, vannacht kunnen zij te pas komen bij Hoofdpijn, Kiespijn, Zenuwpijn, Spier pijn. Slechts 52 cent per 12 stuks. Overall De Voorzitter zegt toe, daar naar te zul len informeeren; valt het. baggeren onder ds regeling, dan is het te probeeren om War menhuizcn ook tot proefgemeente te doen worden. De lieer Roozendaal wil samenwerking zoe ken met andere gemeenten en vraagt of dit geen zaak is voor de Vereen, van 50 Westfrie- sche Gemeenten. De heer Mink wil eveneens'hct laatstge noemde lichaam voor de zaak intcresseeren. De heer Tesselaar vestigt er nog de aandacht op, hoe doordat men in werkverschaffing werkt het eigen bedrijf te lijden heeft. Algemeen voelt men de moeilijkheid van de contrölo bij het werken op eigen bedrijf. De heer Molenaar zegt, dat er aan de kwestie zeer vele kanten zijn. Het verzoek zal volgens spr. geen schijn van kans hebben. Als men In de proefgemeenten al niet verheugd ls over de resultaten, dan hebben wij, als het baggeren er niet onder valt, er in het geheel geen voordeel van. Hierna wordt van dit onderwerp afge stapt, men zal dus eens inlichtingen inwin nen. Een stinkboel. Burgerlijke stand en loop der bevolking over de maand Mei. Geboorten: Tietje, dochter van Ilansma, Albcrtus en Tjettjc Kasma; Nelly, Rosawi- na Tini, dochter van Schaap, Otto cn Bak ker Marlha Johanna; WiJhelmina, dochter van Wessels, Willem en Losscher, Hcndrika. Huwelijken: Picter Burger, oud 26 jaren en Jannetje Leen, oud 22 jaren. Wichcr Haven, oud 26 jaren en Keeltje Smak, oud 20 jaren. Overleden: Geen. Vertrokken: Rcnsje de Boer van A 61 naar Schagcn, Tolkc K20; Picter Middelkoop van D 31 naar Barsingerhorn; Jan Noorman en gezin van D 53 naar Schagen Noord 75a; Gerrit Butter en gezin, van B S5 naar Scha gen. Loet E 185: .Jannetje Leen en zoon van A 52 naar X. Nicdorp, Langereis A20; ITarm Velthuijs cn gezin van A 77 naar Meppcl, Soemhastraat 30; Anna Koomen van A 120 naar Hoogwoud, Aartswoud 1'. 40; Cornelis Dirk Appel van A 219 naar H.Hugowaard; Pieter Bakker naar N. Niedorp, Moerbeek; Adriaantje Kamp van A 142 naar Schagen; Dirk Appel van A 159 naar Opmeer, Brééd- straat. 31; Hendrik Overzet en gezin naar Barsingerhorn, Kreil 50 cn afgeschreven van D 30. Ingekomen: Pieter de Boer van Oude Nie dorp 89 naar A 82; Sijtze Bakker en echtg. van Petten naar A 120c; Maartje Jos van X'oordschanvoude naar C 24; Adriaan Dek ker van Barsingerhorn naar Groetpolder, Marie C. Bogerd van Medemblik naar C 24; X'icolaas A. Noltcn van Harenkarspel naar E 25; Cornelia van der Fluit van O. Nie dorp naar E 25; Pieter Mul en echtgenoote van Opmeer naar B 95; Gerrit Kos, en echt genoote van Callantsoog naar E 22: Pieter Molenaar cn gezin van Barsingerhorn naar D 53; Mattheus Lodder van Schagen naar de Weere; Hendrik Jonker en gezin van St. Maarten naar Groetpolder; Maartje de de Leeuw van N. Niedorp naar 120e; Klaas Blokker en gezin van Oude Niedorp naar Weere; Piet Plakman en echtgenoote van Zijpe naar B 87; Trijntje Mol van Iloogkars- pel naar A 161c; Jansjc N. Verwcij en zoon van Blaricum naar A 11. SINT PANCRAS Promotie-degradatie. Vrone, dat haar eersten wedstrijd in de promotie-degradatie competitie met. 5—2 van O.F.C. had verloren, zag met belang stelling uit, hoe het resultaat zou zijn van de match O.F.C.Z.V.V. 4. Men had aan den lijve ondervonden, dat O.F.C. geen gemakke lijkc tegenstandster was en de verwachting was dan ook, dat de Oostzaners het. zou den klaren tegen de andere promotic-candi- 'date Z.V.V. 4. En zoo is het inderdaad ge beurd: O.F.C. zegevierde met niet minder dan 7—1, zoodat deze vereeniging er wel bijzonder mooi voorstaat. Onze club is evenwel nog lang niet ver loren, maar er moet nu toch gewonnen worden, want anders begint het er duister uit te zien. CORRESPONDENTIE C. de B. te Winkel, Uw gedichtje ls zon der onderteekening met Uw volle naam niet voor opname geschikt. Daarenboven leent het onderwerp zich meer voor proza dan voor poëzie. C. v.d. B. te Alkmaar, ook wij veroordeelen. het naroepen op straat, doch achten het be ter deze zaak maar verder te laten rusten. Dit kwaad heeft zich zelf reeds gestraft. AMSTERDAM. 31 Mei. Aardappelen. (Bericht van den Mak. Jac. Knoop). Per 70 kilo: Zecuwsche bonten 22.60. idem blauwen 2—2.60, idem bonton poters 1.401.60, idem blauwen poterse 1.40 —160. Haarlemmermeer en ÏJpolder Beve lander 1.601.80, Fricsche Roodstar 2.40 260. idom Bonrcrs 1.90-2. Texelsche Rood star en Anna Paulowna Roodstar met ge breken 1.601.80. hetere kwaliteit 2.10—2.40, Verder per 100 kilo; Nieuwe Malta aardap pelen 1111.50. nieuwe Muizen of ronde 1316. drielingen en kriel 1223. ALKMAAR. 31 Mei. Aardappelen 14.10. aardbeien 10—20. an dijvie 3.504, asperges 10—26. bloemkool T 7—10.50. IT 34.50. kropsla 0.50—2.30, kom- kommers 3.50—9, prei 1 SO—3. peterselie 20 —3.20. postelein 0.10—0.24, peulen 22.—, rabarber 1.80—5.10. raapstelen 0.70—0.90. ra dijs 0.60—2.20. selderie 1.80—3.20. spinazie 16—20. snijboonen 27—28. tomaten 11—18, boswortelen 6—8.50. LANGENDIJK NOORDSCHARWOUDE. Veertiende Gezellendag. Zondag werd alhier de 14e Gezellendag gehouden. Des morgens werd een II. Mis opgedragen tot intentie der Gezellen, waar onder alle gezellen tot den H. Tafel nader den. In marschtempo ging het hierna naar de Burg waar do Gezellen met genoodigden een gemeenschappelijk ontbijt gebruikten. Hierna werd de jaarvergadering gehouden, welke werd gepresideerd door den heer Jac. Bruin. Zes leden moesten wegens het hereiken van den 25-jarigen leeftijd de vereen, ver laten. De heer II. Engeringh sprak namens deze zes een dankwoord, terwijl de heer P. Kuil boer den vice-praesus naimens de scheidenden een actetasch aanbood. De jaarvergadering werd besloten met de opvoering van e'cn klein tooneelstuk en de Kolpingsgroet. Nadat 's middags Lof werd gehouden, waaronder aanneming van nieuwe leden, werd 's avonds in De Burg een feestavond gehouden, waar o.m. als gasten tegenwoor dig waren prof. Cloophas en prof. Greiteman Prof. Gleophas heeft een rede uitgespro ken, waarin hü om. wees op het groote nut van de standsorganisaties voor de katholie ke actie. De tooneelcub S-t. Paulus voerde op het tooneelstuk „Aron Slootjes in de knel", welke vertooning een uitbundig succes werd. ZUIDSCHARWOUDE. Kolven. Heden zijn hier de tweedaagsche Kolfwed- striiden van den N.H. Kolfbond geëindigd, welke gehouden werd in de kolfbaan van den heer Rijper. Een groot aantal kolvers hebben aan dezen wedstrijd deelgenomen. Do uitslagen waren de volgende: Eere-afdeeling: 1. P. Molenaar te Zuid scharwoude 149 p.ï 2. J. Goot te Alkmaar 117 p. Eerste klasse: 1. G. ITop te Noordschar- woude, U6 p.; 2. J. J. Reine te Zuidschar woude 144 p.: 3. J. Leguit te Krommenie lil P. Tweede klasse: 1. P. de Wit te Wormer 134 p.; 2, G. van Tongeren te Krommenie 134 p.J 3. C. Berkhout te Zuidscharwoude 129 p. Eerste en tweede serioprijs: Gummi, Th. Rijper te Zuidscharwoude 100 p.; Sajet, J. De!ver te Koog a. a. Zaan 99 p. Eerste Serieprijs: Gummi. G. Deufekom te Noordscharwoude 51 p.; Sajet. J. Schenk te Barsingerhorn 46 P- Tweede Serieprijs. Gummi. J. Brander te lloogkarspc! 54 p.; Sajet. H. F.ro te Koog a. d. Zaan 57 p. «mier, Hismeue nei bouwen van een arres- tantenlokaal, bestaande uit twee cellen. Door de volgende aannemers werd inge schreven: P. R. Bijpost te Bergen voor f4515; Nic. Smit te Bergen voor f4140; A. Prins te Bergen voor f3960; Jac. Houten- bos te Bergen voor f4205: A. C. Klomp te Alkmaar voor f4400; D. Becldman te Ber gen voor f3935; P. Venveel te Bergen voor f4567 en Jan Houtenbos te Bergen voor 3722 gulden. Het werk is gegund aan den laagstcn in schrijver Jan Houtenhos voor de somma van f3722. OUDE NIEDORP NIEUW LEVEN Buitengewone vergadering van de tuin- bouwverecniging „Nieuw Leven" ten loka le van den lieer Mijts te Verlaat. Na opening door den voorzitter, den heer .1. Kostelijk worden de notulen gele zen door den heer J. Klaver, secretaris en vastgesteld. Aan de orde komt het punt, waarvoor deze vergadering in hoofdzaak is belegd nl. het verplichte sproeien van de vroege aard appelen De voorzitt, deelt mede een schrij ven te hebben ontvangen van den heer Rietsema v.d. Plantenziektkundigen dienst, waarin de afdeelingen worden aangeraden voor deze aangelegenheid een vergadering te beleggen en een demonstratie te geven Ook het Bondsbestuur geeft de leden der ver eeniging in overweging de verplichting tot sproeien op zich te nemen. Een verplichte regeling is moeilijk uit te voeren. Een verklikkersysteem, waarbij men elkander aanbrengt is niet prettig. Wat de sproeiing zelf betreft, daar ve len zelf een machine aan zullen kunnen schaffen en de vcreenigingen wellicht ook niet hiertoe bij machte zijn zal de hulp van de veilingen soms wenschelijk zijn. De Voorzitter deelt mede dat de demon straties nog niet zijn gehouden. Het punt dient cjhter toch te worden afgehandeld. Tevens deelt spr. mede een uitlating van den lieer van Peoteren v. d. Plantcnziek- tenkundigen dienst, waarin deze als zijn mecning te kennen geeft dat zelfs bij het meest intense sproeien geenszins zekerheid kan worden verkregen dat men gevrijwaard blijft van do gevreesde fiftaftora in festans. Bemoedigend is dit geenszins, doch daar we van bovenaf worden gedwongen, dienen we naar vermogen mede te werken. De lieer Stipriaan stelt voor dat evenals in Ileerhugowaard Zuid is geschied, de vereeniging de noodige machines aanschaft en deze aan de leden beschikbaar stelt. De heer Kuiper echter wijst er op dat het kan voorkomen, dat men goede sproeiers be- De heer De Groot brengt ter sprake de sloot aan de Oude Wal bij de gasfabriek (zuidkant van den weg)-. Het is daar een mooi boomrijk plekje. Op de sloot komen veel riolen uit en het is nu zoo, dat, de bag ger hoven de sloot uitkomt. Het is er een stinkboel, aldus spr. De Voorzitter merkt op, dat de sloot van het Hoogheemraadschap is; daarmede zulten we dus overleg moeten plegen. De heer De Groot deelt nog mede. dat de bewoners wel willen zorgen voor een af scheiding. Hierna volgt sluiting. Uitstel jaarlijksch onderzoek. Aan C. J. Butter. dienstplichtige der lich ting 1928 is door den Commandant van het Indechngsdistrict Haarlem vergunning ver leend om op 7 Juni a.s. aan het jaarlijksch onderzoek te Schagen deel te nemen. Politie. Gevonden: een pet en een vischnetje. In de zaal van den heer R. Laan alhier had een huishoudelijke vergadering plaats van de afd. Winkel van den Ned. Bond van Boerinnen en andere Plattelandsvrouwen. Voor aanvulling dezer vergadering had de afdccling toezegging van de fa. „Droste" om te komen met haar geluidsfilm .Al tijd Welkom". Daar de heer Veenema. welke de film zou vertoonen en toelichten, reeds aanwezig was. toon de dames kwamen, werd besloten eerst de film te laten draaien en daarna te vergaderen. Allereerst werden door den heer Veenema eenige prachtige opnamen vertoond van winterspelen in liet zoo prachtige bergland schap van Beieren. Daarna kwam de reclamefilm aan de beurt Na afloop kreeg elke bezoekster nog een alleraardigst doosje cadeau,* waarin eenige Droste artikelen verpakt waren. Na den lieer Veenema bedankt te heb ben. ging de Presidente over tot de huis houdelijke vergadering. Er werden eenige mededcelingen gedaan betreffende dc kleu terschool cn daarna was er bestuursverkie zing. Periodiek moest aftreden de Presi dente der Afd.. mevr. H. Keet.manSchoort Met hijna algemeene stemmen werd deze herkozen. Hierna was er verkiezing van Penning- mecsteresse der kleuterschool. Mevr. Span werd hiertoe gekozen en nam hare benoe ming aan. Na uitvoerige discussie werd besloten, 8 Juni a.s. een zomer-excursie te maken naar Aalsmeer om daar de bloemenveiling cn zoo mogelijk eenige kassen te bezoeken en verder door te gaan naar Hilversum, al waar „de Studio" zal worden bezocht. Met oen woord van dank aan dc dames voor luin opkomst sloot dc Presidente dc vergadering. ROTTERDAM. 31 Mei. Veemarkt. Aanvoer: totaal 1769 stuks, t.w.: 501 vette runderen, 241 vette kalve ren, 9 nuchtere kalveren, 115 schapen cn lammeren, S57 varkens, 45 zuiglammoren, 1 hok. Prijzen per Kg.: vette koeien, le kw. 75 ct.. 2e kw. 66 ct.. 3e kw. 52-—60 et.; vette ossen 726652-62 ct.. vette kalveren S0 6545-50 ct.. varkens (levend gewicht) 48 —4746 ct.. schapen 544838 ct., lamme ren 4736 ct. Prijzen per stuk: schapen f 37—30—25, lammeren f 30—25—18. zuiglam meren f 17—139. Overzicht: Vette koeien, en ossen, aanvoer iets kleiner, handel ma tig. iets lagere prijzen, prijs koe 81, os 76. Stieren, aanvoer als vorige week, handel slecht, prijzen terugloopcnd. prima kalf 90. Schapen en lammeren, aanvoer iets ruimer, handel kalm, prijzen onveranderd. Varkens, aanvoer ruim, handel stroef, prijzen iets lager. Zuiglammoron, aanvoer iets grooter, handel matig, prijzen van vorige week Dinsdag. Totale opgave over Mei: Aanvoer: 9202 runderen, 821 paarden. 3 veulens. 1770 vette kalveren, 5573 nuchtere kalveren. 1710 scha pen en lamimeren. 334 bokken. 3596 varkens, 350 graskalveren, 7S1 zuiglammeren. ROTTERDAM. 31 Mei. Vlasmarkt. Aanvoer: 3900 Kg. blauw, schoon 7080 ct.. 3000 I\g. wit Zeeuwsch 65—75 ct.. 7100 Kg. Hollandsch geel 70—S0 ct. per Kg. De stemming ter beurze was heden kalm. De kooplust vermindert en de prijzen vertoonen neiging tot eenige daling. Een gedeelte van het aangevoerde vlasi bleef onverkocht. ROTTERDAM. 31 Mei. Fijne zaden. Boekweit (buitonlandsche) Mandsjoerijschc in balen disp. 9.10. AMSTERDAM, 31 Mei. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 501 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 70—78 ct.. 2e kw. 60—68 ct.. 3c kw. 525S ct. per Kg. slachtgewicht; 90 melk en kalfkoeien f 180235 per stuk. 111 vette kalveren: 2e kw. 42—52 ct., enkele hooger, 3e kw. 3040 ct.; per Kg. levend gewicht; 129 nuchtere kalveren f 58 per stuk, 52 schapen 2S35 per stuk, 566 varkens: yleeschvarkens, wegende van 90—110 Kg. 55—56 ct., enkele hooger, zware varkens 54 55 ct., vette varkens 5-354 ct. per Kg. slachtgewicht, 15 paarden f 120—150 per st Overzicht: Runderen ruimen aanvoer, han del eerrigszin.s slepend, met iets lagere prij zen. Vette kalveren behoorlijken aanvoer, handel kalm en prijzen lager. Nuchtere kalveren matige aanvoer, handel vrij traag en lagere prijzen. Schapen weinig aanvoer, handel kalm. constante prijzen. Varkens rui men aanvoer. Handel niet willig, met dalen de prijzen.

Schager Courant | 1937 | | pagina 7