Plaatselijk Nieuws. Dames C o r s e t - specialiste Fa, G, DE WAARD KkiUMuooieUaadtU Alkmaarsche Kaasmarkt SHOWROOM H. J. VOLTEN. Een unicum in ons land. Konden wij in ons nr. van Zater dag j.1. gewag maken van de opening van een nieuwe zaak, nu is het weer de opening van de prachtige show room aan de N.-Laagzijde, van de Eerste Schager Grafsteenhouwe rij (H. J. Volten), welke onze aan dacht vraagt. Gistermiddag hebben we een bezoek aan deze nieuwe show-room gebracht en den allereersten indruk, dien men wel krijgen moet, is een zeer goede. De voorgevel van het nieuwe pand toch, biedt een fraaien aanblik. De steensoort aan deze voorgevel verwerkt is wel een zeer bijzondere, het is n.1. gele travertine natuursteen uit Tsjecho Slowakije. Het eigenaardige aan deze steen soort is, dat zij niet gaaf is, maar dat er zich gleuven in bevinden, zoodat het voor den leek is, alsof het hier een inferieure steen betfeft. Niets is evenwel minder waar, dit travertine-steen is kostbaar, maar ook yan een zeldzame schoonheid. Doet het extérieur van deze showroom het dus goed, het interieur mag er ook zijn. Er is dan ook buitengewoon veel werk van ge maakt. In de toonkamer, welke sober ch geheel in 't wit is gehouden, zijn niet minder dan 40 grootere en kleinere modellen van grafmonumenten opgesteld. Men krijgt dan ook het gevoel op een miniatuur-kerkhof te vertoeven. Een plant hier, bloemen daar, versterkt deze impressie niet weinig. Steenen van zwart Zweedsch graniet, van Carrara-marmer. van geel en grijs slan- niet, en nog vele andere vindt men er in groote verscheidenheid bijeen. Aan het plafond, de verlichting ook, Is bij zondere zorg besteed, terwijl de ronde ven sters in de zijmuur een zekere rust over het geheel leggen; de rust, welke zoo on ontbeerlijk I? in een ruimte, waarin zulke .ernstige zaken behandeld moeten worden. Achter de showroom treft men nog een ruime werkplaats aan. Nu we alles gezien "hebben, kun nen we niet anders dan den heer Volten felicitecrcn. Als men weet, wat vroeger op deze plaats stond en men ziet dan, hetgeen door het ini tiatief van den lieer Volten is tot stand gekomen, dan moet mi en toegeven, dat de metamorphose vol komen is'; we zijn weer een fraai pand rijker geworden. Jntusschen kunnen we constateeren, dat het zakenleven hier ter stede lang niet dood is, integendeel, steeds weer blijken er zakenlui te zijn, die iets nieuws durven aan te pakken. Dat de showroom van den heer Volten in ons land haar gelijke niet kent, is toch een bijzonderheid, welke niet onvermeld imag blijven! Rest ons nog te vermelden, dat zij, die aan de totstandkoming van dit perceel heb ben medegewerkt, met voldoening op hun arbeid kunnen terugzien; architect was de heer Ir. C. Keesman, Alkmaar. A.s. WOENSDAG 9 JUNI, ven half elf tot half vier, gelegenheid tot raadplegen van Eerste Klasse Alleen verkoop: Maatcorset „Kalasiris" Uitgebreide keuze CORSETTEN BUIKBANDEN, enz. Schitterende pasvorm. Leverantie Ziekenfonds A.A.Z.Ak. SCHAGEN. PU1NAUTO TE WATER, Op den Nieuwen Provincialen weg nabij Öe kruising niet de Loet, geraakte gisteren middag om pl.m. 1 uur de bekende puin- auto uit Papendreclit in de langs dezen weg loopende sloot. Deze afdwaling van liet rechte pad geschiedde doordat de auto met aanhangwagen zijn weg zocht door een grindhoop en dientengevolge slipte. De twee inzittenden kwamen met den schrik vrij, zij hadden, de een in meerdere, de ander in mindere mate een nat puk opgeloopen. De materieele schade liet zich niet ernstig hanzien. Vast In den moddert Naar wij later nog vernemen, heeft het nog heel wat voeten in aarde gehad om de ver ongelukte trailer van J. M. Dekker en Zn.'s Aannemings- en Handelsbedrijf te Papen dreclit op den weg te zetten. Met den kraanwagen 'was geen beweging Jn de kolos te krijgen. Ja zelfs een zware wcgwals kon geen resultaat bereiken. Het werd toen duidelijk, dat men de zaken an ders aan moest vatten en eerst laat in den namiddag kon de drenkeling met behulp van takels- op het droge worden gebracht. Het „bergingswerk" stond onder leiding van de fa. Kossen en Blaauboer alhier. COLLECTEOPBRENGST De collecte gehouden ten bate van de ver. tot verpleging van lijders aan vallende ziek ten „Haarlem en Heemstede" heeft opge bracht f 48.99 K De afdeel in g Schagen van de „Macht van het Kleine" zegt allen dank voor hun of- Iervaardigheid. SPARTA VETERANEN—P.W.N. In ons verslag SpartaP.W.N*. is een on juistheid geslopen. Het was niet de Jong, die door te forsch spel het P.W.N.-elftal be straft zag, maar Stam, een der backs. Horizontaal. 1. Vreemde, Europeesche taal (nieuwe spel ling); 5. Boosaardig wjjf, Furie; 10. Italiaan- sche componist (le en 2e letter verwisselen); 11. Compact, te samen; 12. Geheel de Uwe; 13. Twee zelfde klinkers; 14. Waaronder (afk.); 15. Hoeveelheid electriciteit; 16. Meis jesnaam (3 letters); 19. Dierlijke grondstof voor kleeding; 20. Riviertje in Italië, bekend uitden oorlog 1914/18; 23. Overheid. 24. Ge loofsbelijdenis; 26. Adellijk geslacht uit de middeleeuwen; 28. Verouderde Duitsche munt eenheid; 29. Vogel (4 letters); 30. In het jaar (4 letters); 33. Visch; 34. Vruchtenmoes (woord omkeeren); 35. Laatste 2 letters van verticaal 31; 36. Vrucht; 37. Onderdeelen. Verticaal. 1. Een begrip zonder begin of einde; 2. Naamlooze Vennootschap; 3. Meisjesnaam (afk.); 4. Steendrukker; 6. Deel van een ei. 7. Plechtige gelofte; 8. Muzieknoot; 9. Een vraag behandelen; 15. Kortzicht (afk.) (2 let ters); 17. Een gewezen HolL minister van Financiën; 18. Ergens gretig naar verlangen; 19. Stad in Rusland, bij gelijknamig heuvel land; 21. Bekend en geliefd vorstenhuis; 25. Opperwezen (3 letters); 27. Roofvogel; 30. Als 33 horizontaal; 31. Een (Engelsch); 32. Boom35. Als 35 horizontaal. OPLOSSING KRUISTALRADSEL. HorizontaaL 1. 1521; 4. 5184; 7. 7, 6, 5, 4, 3, 2; 10. 34; 12. 8281; 13. 99; 14. 651; 16. 88; 17. 186; 18. 637; 20. 537; 21. 750; 22. 256; 23. 387; 24. 14; 26. 7, 5, 3; 28. 39; 29. 1, 1, 1, 1; 31. 42; 32. 665856 34. 5, 4, 3, 2; 35. 9409. Verticaal. 1, 1936; 2. 27; 3. 568 4. 5, 3, 1; 5. 12; 6. 4096 8. 528; 9. 488; 11..4, 5, 6, 7, 8, 9; 13. 9, 8, 7, 6. 5, 4; 15. 1, 3, 5, 7; 17. 1, 3, 5, 7; 18. 6, 7, 8, 9; 19. 70; 20. 52; 23. 3375; 24. 115; 25. 418; 27. 3249; 29. 162; 30. 1, 5, 9; 32. 63; 33. 64. Hor. 1 kon ook zyn: 3025 en dan was Vert. 1: 3136. Ook deze oplossing was goed. De prijs werd toegekend aan: J. v. d. PRUIK, Landbotnvstraat, Schagen. Uit onze omgeving BERGEN EEN NIEUWE ATTRACTIE Naar wij vernemen zal onze gemeente aan de zomergasten binnenkort een nieuwe at tractie te bieden hebben. De V.V.V., de Ber ger winkeliersverecniging en de afdeeling van de R.K. Middenstandsvereeniging „De Hanze" hebben zich in verbinding gesteld met den uitvinder van bet Kegolino-hehcn- digheidsspel en bereikt, dat deze heeft goed gevonden, dat Bergen dit seizoen de eerste en eenige badplaats is, waar met deze spe len gewerkt mag worden. Naar verluid zal de Burgemeester op Donderdag 1 Juli a.s. des namiddags 8.30 uur deze vermakelijkheid feestelijk openen in tegenwoordigheid van de leden der bo vengenoemde organisaties. Wij achten bet zeer verheugend, dat de V.V.V. inziet, dat de zomergasten des avonds behoefte aan meer ontspanning heb ben en dat haar openluchttheater alleen niet voldoende bron voor avondvermaak van Bergen is. Haar hardnekkig verzet te gen het instellen van de kennis komt thans wel in een eigenaardig daglicht te staan. VENTVERBOD TE BERGEN AAN ZEE B. en W. hebben met ingang van heden het venten, te koop aanbieden of versprei den van voorwerpen of waren, van welken aard ook, in het belang der openbare orde en veiligheid verboden: Op het gedeelte strand van de grens der gemeente Schoorl tot 3 kilometer zuidwaarts en voorts op den Zeeweg, Elzenlaan, Julianalaan. Jarob Kal ff weg, Van der Wyckplein, Paulinestraat. Parkstraat, Boulevard, Pier Panderstraat, Pier Panderstraat Noord, Kerkstraat, Van Eedenstraat, Van Hasseltstraat, Witteweg, Patijnstraat, Rehbockstraat, VoOtolaan en Druijvesteinstraat. Het ventverbod geldt van des voormiddags negen uur tot des namiddags 10 uur. Gevonden en verloren voorivcrpen Gevonden: Twee bondon en een paard aangeloopen(l), een gewicht van 2 kg. tom- pous, lorgnet, imitatie paarlen halsketting, bruin fluweelen ceintuur, koperen potlood slijper aan ketting, blauwe alpinomuts, chauffeurspet, kam in étui, enkele huissleu tels, zilveren armband, wandelstok, con tactsleutel met nummer, bruine slipover, gummi zelfbinder, belastingplaatjes, rozen krans in étui, portemonnaies met geld. Verloren: Zwarte damesportemonnaie, zwarte vulpen, rijwielplaatjes, donkerblau we muts, paar bruine gevoerde glacé band schoenen, bruine gevlochten sportriem, pad- vindersricm, portcmonnaie met geld, gou den trouwring, zilveren rozenkrans niet opengewerkte koralen en kruis, wit boenen zakmes, zilveren broche met blauw steen tje, nikkelen armbandhorloge, bankbiljet van f 10.-, grijze wollen pakdeken, groote platte oudzilveren broche, zwarte dames- tasch met geld, zilveren armband, kluwen wit katoen, bruin lederen sigarenkoker, goudkleurige broche met gele steenen, sta tief van een fototoestel. Z1JPE Blijkens door B. en W. gedane bekend making, is door de heeren A. van Egmond en Zoon te Btirgcrbrug vergunning inge volge de Hinderwet gevraagd tot het uit breiden van hunne broodbakkerij, door bet .plaatsen van een electromotor tol het aan drijven van een oliestookinrichting. ZIJPE. Naar men ons mededeelt, !e de Keer 'A P. Borst te Oudkarspel aangesteld tot Da- gelijksch opzichter bij den bouw van den ambtswoning van den secretaris dezer ge meente. SCHAGERBRUG. Bond van Boerinnen e.a. Platte landsvrouwen. 45 Dames van de afd. Zijpe maakten 3 Juni met Habobussen een tocht naar de Gerofabriek te Zeist. De heenreis ging over Amsterdam, langs de Vecht, naar de Loos- drechtsche Plassen, waar de koffie gebruikt werd. Daarna werd de reis voortgezet naar Zeist.. Na een kleine inleiding werd een rondgang door de fabriek gemaakt, helgeon zeer interessant, was. Na afloop ontvingen alle dames oen verrassing. Hierna werd door de directie ook^iog een kopje thee aan geboden in het restaurant Soesterberg, met de bezichtiging van de luchtvaarttentoonstel ling. Op den terugweg is nog een bezoek gebracht aan Hilversum, waar langs bel Raarlhuis gereden werd. Tn de Avro-studio werd een kopje, thee gebruikt. Hierna gingen allen zeer voldaan huiswaarts. BURGERLIJKE STAND 28 Mei—3 Juni 1937. Geboren: Maria, dochter van Petrus Zut en Grietje Leijcn. Getrouwd: Hendricus Jnliannes Dekker, 26 jaar, timmermansknecht te Zijpe en Geertruida Tesselaar 2i j. te Anna Paulow- na; Bote de Graaf 23 jaar, koopman te Schagen en Richtje Kooistra, 22 jaar te Zijpe. LANGEND IJK A.N.G.O.B. De afdeeling Langendijk van den Algem. Ned. Geheelonth. Bond vergaderde ten huize van den lieer P. Paarlberg. Besloten werd deel te nemen aan de Prov. meeting en een financieele bijdrage te ver leen en. Het aftredende bestuurslid, de heer G. En gel, stelde zich niet incer beschikbaar en werd in zijn plaats de heer II. Vlug gekozen. Het afscheid van den heer Jb. tttoen Az. in de NoordermarkV hond-vergadering. In de deze week gehouden verga dering van den Noordcrmarktbond beeft, de beer .Tac. Groen Az., die zich metterwoon te Alkmaar gaat vestigen, afscheid genomen van den N'oordormarktbond. In de rondvraag deed de heer Groen de mededeeling, dat hij door zijn vertrek uit het Marklbestuur zal moeten treden. Het is nu ongeveer 20 jaar geleden, dat. hij als bestuurslid in den N.M.B. zitting nam. In die jaren is er door deze stichting veel, zeer veel gepresteerd. Spr. achtte zich ge lukkig, hieraan te hebben mogen meewerken. Het doet spr. pijnlijk aan uit het Marktbe- stuur te moeten treden, in welk bestuur hij zooveel waardeering" en ook samenwerking heeft mogen ondervinden. Er was wel menig maal verschil van inzicht, doch dit beeft niet kunnen verhinderen, dnt men waardee ring voor elkanders •nieening had. Spr. deed de toezegging, ten allen tijde de belangen van den tuinbouw te zullen verdedigen, om dat, volgens zijn mcening bet een land slechts dan goed gaat, wanneer het de tuin- en land bouw goed gaat. (Applaus.) Voorzitter de heer Ootjcrs dankte den heer Groen voor deze toezegging en voor alles wat bij in bet belang van „De Noordcr marktbond" heeft gedaan in deze twintig jaren. De beer .T. Kliffen, secretaris van den Bond voerde hierna bot woord. Hij feliciteerde den beer Groen met zijn herverkiezing tot Hd" van de Statcn-Generaal, al heeft spr. daar persoonlijk niet toe meegewerkt. Dat neemt niet weg. dnt. hij den heer Groen toch ziet als de juiste man op de iuikte plaats, vooral voor de plattelandsbevolking. Spr. hoopt en vertrouwt, dat de heer Groen nog me nigmaal zal terugdenken aan onzen Noor dcrmarktbond. Spr. is er van overtuigd dat deze ook in de. toekomst rekening z'al hon den met de adviezen, die hem van hieruit zullen bereiken. (Instemming van de ver gadering.) OUDKARSPEL. Loco-Burgemeester. De Burgemeester dezer gemeente gaat met verlof en is tot. en met 28 Juni afwezig. Als Loco-Bui'gemeester zal gedurende dien tijd fungccren Wethouder H. Bakker. NOORDSCHARWOUDE. Autotocht Ouden van Dagen. Donderdag was het den dag voor de Ouden van Dagen van Oud karspel en Noordscharwoude. De tocht gimg via Wartncnhuizen, Schoorldam langs bet. kanaal naar Alk maar. vervolgens Hciloo, Castricum, rich ting Haarlem. Bij Santpoort vervolgde zich de tocht door het prachtige Bloem en daal e. o. naar het bekende „Kopje", waar bij het paviljoen „de Uitkijk" voor de eer ste maal halt werd gehouden. Na deze verkwikking ging de tocht verder naar Vogelenzang langs den Duinkant over Noord wijk naar Den Haag. En zoo ging men naar het Vredespaleis. De bezichtiging van dit machtige cn impo sante bouwwerk heeft ongetwijfeld bij een ierier een onvergetclijken Indruk gemaakt. Voort ging bet weer onder politiogeleide verder naar Scheveningen, de mondaine badplaats mot haar mooie boulevard, het prachtige Kurhaus. enz. Het „Wiener Café" was de tweede pleisterplaats en in deze zaak werd voor allen een dineetje geser veerd. Dat klonk als een klok! En het verblijf aldaar werd nog opgeluisterd door een uitstekend orkest, waarvan de refrein zanger ter eore van bet gezelschap zong het bekende lied van Dirk Witte „Het land van Noordscharwou". Na een kort-, doch gezellig verblijf op Scheveningen, ging het fe plgn. half vijf weer richting huiswaarts. Om circa 6 uur arriveerde de lange, autocolonne op het mooie landgoed „Groenendaal" bij Heem stede. En tegen zeven uur werd gestart voor het laatste traject, waar om ongeveer half negen allen behouden in Noordscnar- wnude aankwamen. Met do harmonie „Ex celsior" voorop, ging het nu naar bet lo kaal van den heer J. de Bakker. Na een gezelsamenzijn werd hier nog het woord gevoerd door den voorzitter van het comité, den heer P. F. Slot. die allen har telijk dank bracht, terwijl namens de Ouden Eindelijk was er dan tooh werke lijk wat opleving. De hoogste markt was met f 20.50 1 2.beter dan Vrijdag JJ. en dit geelt vrijwel de stijging weer in de opzetsoorten. De prijsverhooging was daar onge veer f 1.50 f 2.Voor f 18.was bewaarkaas van goede kwaliteit nauwelijks te krijgen, de prijzen, die er voor besteed werden, waren in doorsnee f 19.h t 19.50. Voor consumptiekaas was de verbetering minder groot, de middelprijs voor goede kwaliteit was ongeveer f 16.50 h f 17.zoodat de stijging hier circa f 0.50—f 1— bedroeg. Een en ander wijst er al op, dat mede het feit, dat op het oogen- blik de echte Meikaas begint te ko men, oorzaak was van de ople ving. Ieder koopman heeft daarvan het een en ander noodig, zoodat hier de speculatie haar werk ver richtte. Daarnaast waren de laatste dagen de berichten nit Dultschland wat optimistischer, terwijl ook ge ruchten de ronde deden als zou er wat vraag uit Spanje te wach ten zijn. Alles bijeen genomen overheersch- te de opgewekte toon en de groote aanvoer was vlugger verkocht dan we dat den laatsten tijd gewend zijn geweest. van Dagen door den heer Kossen een woord van dank werd gesproken. Een woord van hulde aan de commissie is zeker op zijn plaats. HOOGWOUD BURGERLIJKE STAND Geboren: Simon, zoon van Simon de Hart en van Maartje Naastepad. Alida Cornelia dochter van Frederik Dijkstra en van An na Raa; Nicolaas Petrus, zoon van Jan Rood en van Emma Klaver; Simon, zoon van Hendrik Dam en van Trijntje Schuit. Nicolaas Petrus, zoon van Jacobus Groot on van Grietje Schipper Hendrik, zoon van Wijtze van der Zijpp cn van Trijntje de Jong. Ondertrouwd, geene. Getrouwd: Jan Bakker, oud 32 jaar, van beroep tuinman, wonende to Hoogwoud, cn Maria Dorlcijn, oud 26 jaar, van beroep huishoudster, wonende te Hensbroek. Overleden: Jacob Kayer, oud 61 jaar, echt genoot van Aaltje Wever. Ingekomen personen: Pietcr van Stipri- aan, boerenknecht, van Wicringen in Aarts woud E 37; Dirk Tool, koopman, van Span broek «aar Aartswoud G 1; Johanncs Petrus Tool, van Spanbroek, naar Aartswoud G 1, koopman; Trijntje Brander, huishoudster van Bolsward naar Kerkelaan C 17; Hille- brandus Petrus Groot, boerenknecht, van Opmeer, naar Zuideinde D 13; Jan Groen en gezin, van Abbekerk, naar Lambert- schaag L 10; Davld Franciscus Noë, hoofd onderwijzer, van Assendelft naar Aarts woud 40; Jacob Glas,, veehouder, van Opmeer naar Pade B 11; Cornelis Groot, monteur van Anna Paulowna naar Aarts woud G 25; Maria Dorleijn, echtgenoote v. Jan Bakker, van Hensbroek naar Pade B 10; Mitrie Leegwater, dienstbode, van Blok ker, naar Gouwe II 25; Anna Komen, echt genoote van D. F Noë, naar Aartswoud E 40, van Winkel; Martha Maria Groot, echt genoote van Jan Blauw, van Nieuwe Nie- dorp naar Pade B 23; Hendrik Bruinsma en gezin, boerenknecht, van Heerenvecn naar Boekeiweg I 16. Vertrokken personen: Johan Manshanden, veehouder, van Lambert schaag L 10 naar Mcdomblik; Alida de Boer, weduwe C. Manshanden van L 10 naar Medemblik; T-Iaebcltje van der Meer, weduwe F. de Haan, van Kerkelaan C 34 naar Idaardera- deel Jacob Wever slagersknecht, van Ker kelaan C 13 naar Nibbexwoud; Cornelis Jan Hartog, landbouwer, van Aartswoud F 15 naar Berkhout cn echtgenoote; Adri- ana Diveraa Groot d.1). van Zuideinde D 13 naar Egmond Binnen; Elisabeth Benit, echt genoofe van C. D. Appel, naar Heerhugo- waarri; Frans Mcyer, arbeider, van Gou we H 71, naar Twisk; Johannes Ilcndrikus Ilarbcrts en gezin, van Aartswoud G 1 naar Nieuwe Niedorp; Jacobus Dol, en gezin, van Zuideinde D 18 naar Dokkum. WJERINGERWAARD OM HET KAMPIOENSCHAP N.H.V.B. Morgen wordt in liet Wioiingerwaarder Sportpark de wedstrijd gespeeld Wicringer- waard versus Z. F. C. 4 uit Zaandam, wel ke match waarschijnlijk de beslissing zal brengen omtrent de vraag, welk elftal kam pioen zal worden van den N.H.V.B. Reeds Zondag in den uitwedstrijd in Zaan dam welke in een gelijk spel 1-1 eindigde is gebleken dat dc ploegen geheel gelijkwaar dig zijn. De halflinïc van Z.F.C. 4, welke geheel uit oud-spelers van het eerste elftal be staat, was een groote hinderpaal voor de W. voorhoede om haar productieve spel te ontwikkelen. Klopper. Rep, v. d. Tng, het zijn namen met een bekenden klank! Er is dus morgen een fraaie strijd tus- schen twee stoere elftallen te venvachten, waarin W. Waard slechts door enthousiast spel kan zegevieren. Voor verdere bijzon derheden leze men dc advertentie in dit nr. De hoor G. Bosscha, werkzaam aan de Coöp. Zuivelfabriek alhier beeft ook te" Leeuwarden diploma behaald als kaasma ker F. N. Z. terwijl de heer T. Spoelstra eveneens aan bovengenoemde zuivelfabriek werkzaam diploma heeft behaald als ma chinist F. N. Z. KOEGRAS JULIANADORP. Ned. Ver. van Huisvrouwen, Afd. Julianadorp. Donderdag j.1. hebben een aantal leden van de Ned. Ver. van Huisvrouwen, afdee ling Julianadorp, een uitstapje gemaakt per autobus naar Den Haag cn Schevenin gen. 's Morgens om ongeveer half acht uur werd de reis, begunstigd door goed weer, aanvaard. Te Santpoort werd de koffie ge bruikt en een wandeling gemaakt door hel mooie natuurbad cn den speeltuin. Om 12 uur arriveerde het gezelschap in Den Haag en werd bij „Heek" do lunch gebruikt. Op- gewekt en versterkt, begaven de deelneem sters zich naar het Vredespaleis, waar hot aanschouwen van het fraaie interieur en de kostbare geschenken der vele en verschillen de landen, een roep van bewondering ont lokte. Vandaar begaf men zich naar het museum Mesdag met zijn bezienswaardig- heden en na het Koninklijk Paleis aan het Noordeinde bezocht te hebben, welks inrich ting dc verwachtingen nog verre overtrof, vertrok het gezelschap om 5 uur naar Sche veningen. Daar werd de thee geserveerd en ving vervolgens de thuisreis via Haarlem aan. In Haarlem werd even gewinkeld en onder vroolijk jolijt kwam men te 10 uur op het dorp aan. In het bijzonder was het ge zelschap te spreken over het personeel en materieel van den heer Van Scheijen. Een goed geslaagde tocht dus. Geslaagd voor stafmuzikant. Onze plaatsgenoot de heer Ign. te Wiel, wonende aan de Doggersvaart, slaagde bij het gehouden examen voor le Bariton bij het Stafmuziekcorps van het 6e Regiment Infanterie fe Breda, Kapelmeester de lieer A. C. van Leeuwen. Den laatsten tijd was de geslaagde lid van de Harmoniekapel „Winnubst", directeur de heer H. B. Schen kels en daarvoor lid van de Harmonie „Kunstzin", directeur de heer J. van Glab- heck, te Julianadorp. Zooals ons werd me degedeeld wordt hij met ingang van Maan dag 7 Juni als zoodanig aldaar aangesteld, en wij twijfelen er geenszins aan, dat vele gclukwenschen met dit behaalde succes hem derwaarts zullen vergezellen, en hierbij gaat meteen de onze. WIERINGERMEER SLOOTDORP. Meester Hazeloop vertrekt. In verband met diens benoeming tot. hoofd der school te Anna Paulowna is aan den heer J. L. H. Hazeloop m.i.v. 1 Juli a.s. eervol ontslag verleend als onderwijzer aan de schoof te Slootdorp. Onderwijzer benoemd. Tn de vacature, ontstaan door het vertrek van den heer Hazeloop, is door het, bestuur van de Wieringermeerscholen voorzien door benoeming van den heer A. L. de Vries, on derwijzer te Houten (U.) WIERINGERWERF. Een schoolhoofd benoemd. Tot hoofd der school te Wieringerwerf is benoemd de heer R. H. van Baval, thans onderwijzer aan de Neutrale opleidings school .te Bergen op Zoom. Mutaties In het schoolbestuur. In de vacature van lid van het bestuur der Wieringermeerscholen, ontstaan door 't overlijden van den heer D. dc Boer Dzn., is voorzien door benoeming van den heer G. G. Loggers, burgemeester van Barsingerhorn. MIDDENMEER. De heer Vergouwen Jr. vast aan gesteld. De lieer W. Vergouwen, die reeds gerui- men tijd als tijdelijk onderwijzer aan do school te Middenmeor werkzaam is geweest, heeft thans een vaste aanstelling als zooda nig ontvangen. HARENKARSPEL DIRKSHORN. Oudercommissie. Onder leiding van den heer R. v. d. Laan hield de oudercommissie Donderdagavond een vergadering in de openbare school. Aanwezig waren 12 personen en het on derwijzend personeel. Dc hoofdschotel der bespreking was een schoolreisje. Besloten werd met de lagere klassen naar Alkmaar, Bergen en Schoorl te gaan, en wel op 25 Juni a.s., terwijl de hoogerc klassen op 2 Juli a.s. naar Amsterdam gaan. Om deze schoolreisjes te doen slagen, zal bij de burgerij dc volgende week een lijst worden aangeboden. Sohaken. Uitslag van partijen gespeeld voor de competitie: Wit Zwart A. van DijkP. Burger 10 P. Dam—Jb. Bakkum 0—1 P. HomanP. Hoeve 01. WINKEL Aan den heer KI. Blokker alhier is door Gedeputeerde Staten dezer Provincie onthef fing verleend van de verbodsbepaling van het Wcgenreglement Noordholland voor het maken van een dam in de bermsloot langs den Lutjewinkclerwcg. Door den Directeur-Generaal der Posterij en, Telegrafie en Telefonie is aan den heer KI. Leguit machtiging verleend voor het hebben van een radio-centrale, alsmede toe stemming tot doorgifte van buitenlandsche programma's. Evenals in enkele andere gemeenten ïn deze omgeving, laat dc werkloosheid zich hier gunstig aanzien. Heden stonden bij het orgaan der arbeidsbemiddeling 3 werkzoe kenden ingeschreven, welke zijn geplaatst bij de werkverschaffing. SINT MAARTEN BURGERLIJKE STAND Geboren: Laurentina Johanna Maria, d. van Picter Smit en Philomena C. Theunis; Johannes Petrus, zoon van Jan Bes en Anna van der Stoop; Maria Cathnrina, dochter van Karei van Geehergen cn Helena Kruijer Gehuwd: Cornelis Schenk, oud 26 jaren cn Maartje Rens, oud 23 jaren. Overleden: Elizabeth Chr. de Wit, oud 40 jaren, echtgenoote van Arie Filmer. WIERINGEN POLITIE Gevonden: een Schietlood. Verloren: een Gabardine regenjas. Inl. bij den Gem.-Bode.

Schager Courant | 1937 | | pagina 16