Zijpe en Hazepolder Een TERLEPs BRIL past II Opgaande conjunctuur in Nederland Economische beschouwing Uaet&al de prijs ook! AANPASSING IN OMGEKEER DEN ZIN. STAKINGEN EN ARBEIDS CONFLICTEN. De tijden veranderen en wij veranderen met hen. Wat vandaag als hoogste wijsheid wordt 'beschouwd, wordt morgen verworpen wat heden in ieder opzicht als onjuist wordt bestempeld, kan morgen worden ver heven tot. de waarheid bij uitnemendheid. Dat klinkt vreemd, maar wij, die zoo vlug leven, hebben gelegenheid te over gehad dit zelf te kunnen constateeren. Bin nen een bestek van ongeveer twintig jaar hebben we eerst de oorlogspsychose gekend, die vervolgens' plaats maakte voor een op recht. verlangen naar vrede. De vredesge- dachte echter is bij velen helaas reeds weer geweken voor een verlangen en een drijven naar nieuwen strijd. En om ons nu te bepalen tot. een econo misch onderwerp, nog pas enkele jaren ge- leden was het streven van menige regee ring er op gericht de goederen prijzen te stimuleeren. Tmmers, zoo redeneerde men, de heele malaise is te wijten aan het feit, dat de prijzen te zeer zijn gezakt, waardoor het evenwicht is verbroken. Dus, de prijzen moesten naar boven. Daaraan is gewerkt met man en macht, Over het algemeen met betrekkelijk weinig succes. Want, niettegenstaande alle wanhopige pogingen, die door de regecringen in het werk werden gesteld, bleven de goederen- prijzen te laag. En. zoo er al een eind kwam aan de daling, van stijging was geen spra ke. Totdat, vermoedelijk vooral door de nieuw ontstane vraag voor Ixewapening, plotseling een rijzing ontstond. Eerst in de grondstoffen voor de oorlogsfabricage, ge leidelijk werden andere industrieën er door meegenomen en thans is er in verschillende landen van werkloosheid niet of nauwelijks oneer sprake. De prijzen stijgen. Maar ook het voordeel daarvan blijkt be trekkelijk. Zoo iets spreekt vanzelf en men had dat kunnen voorspellen. Want de voor- deelen van alle dingen zijn slechts betrek kelijk. De kwestie is, dat de wereld zich in den loop der jaren aan het lage prijsniveau had aangepast. „Aanpassen" is weliswaar een woord, dat in de ooren van menigeen een onprettige klank heeft, maar bel dwaas heid de beteekenis en de noodzaak er van te willen ontkennen. Iedereen past zich doorloopend aan aan voor hem gewijzigde omstandigheden en het is weinig meer dan kortzichtigheid om te willen veronderstellen, dat dit met een volk anders zou zijn. En zoo had men zich dus aangepast aan het lage prijspeil. Menigeen waren de lage prijzen zeer wel kom. Voornamelijk voor diegenen, die zich mochten verheugen in een vast inkomen. Immers, voor hen kwam het er op neer, dat ze zioh allengs kondon verheugen in een grooteren welstand. Voor hun gulden kon den ze meer koopen. juist doordat de prij zen voortdurend daalden. Wel zagen ze af en toe tot hun leedwezen hun salaris met een bepaald aantal procenten verlaagd, de prijsdaling op zich zelf was voor hen een voordeel. Echter, de zich steeds uitbreidende werk loosheid was het levend bewijs, dat er toch iets niet in orde was. Deze vormde lang zamerhand voor ieder overheid een vraag stuk, dat massa's hoofdbreken kostte, dat iedere poging om te komen tot sluitende begrootingen bij voorbaat dreigde schip breuk te zullen doen lijden. Verbetering, dat zagen de regeerin gen heel goed in, was slechts te verwachten van prijsstijging, die de winsten der bedrijven zou doen stijgen en die daarom nieuwe werk gelegenheid met zich zou brengen. Zoo werden dus alle krachten ingespan nen om in deze richting werkzaam te zijn. Men hielp degenen, die moeite hadden zich aan den nleuw-geschapen toestand aan te passen en vcrontachtzaamde hen, die de prijsdaling met genoegdoening over zich lieten komen. De prijzen stijgen dus. In ons land is die stijging dooreen ge nomen nog vrij minimaal. Wij producecron nu eenmaal veel landbouwproducten en in de tegenwoordige autarkische wereld wil men die niet. Men heeft liever grondstoffen voor de wapcnfabricago en daarin is men in Nederland vlug uitgekeken. Toch begint het er naar uit te zien, dat ook bij ons een kentering is gekomen. Bij de hoogconjunctuur, die elders heerscht in de metaalfabriekcn, kon het niet uitblij ven of ook voor onze vaderlandschc indu strieën moesten de productieverhoudingen verbeteren. Scheepvaart, scheepsbouw, textielfabrieken kregen hun aandeel van de opleving, die zich overal door de wereld bemerkbaar maakt en zoo gaat ook bij ons de werkloosheid nu met sprongen terug. In hoeverre ook hier de andere produc ten ten slotte door de stijging der prijzen voor bepaalde artikelen zullen worden meegenomen, dienen we af te wachten. De kans daarop lijkt echter vrij groot. Intusschen gaat het aanpassen door. Dat wil zeggen, dat degenen, die zioh wel gevoelden bij de lage prij zen, omdat ze voor hun vast salaris veel konden koopen, er rekening mee dienen te houden, dat die schoone lijden voorbij zijn. Ze zullen zich het een en ander moeten ontzeggen, want de goederen worden duurder. De toestand wordt moeilijker voor hen. Degenen daarentegen, die zich voorheen nog slechts met de uiterste moeite konden handhaven, krijgen het in sommige gevallen gemakkelijker. In sommige gevallen! Want voor zoover ze gebruik maken van grond stoffen, die in prijs zijn gestegen, zonder dat ze hun eigen verkoopsprijzen nog heb ben kunnen verhoogen, wordt hun positie nog hachelijker dan ze voorheen reeds was. Hij, die zich in onze maatschappij over het algemeen mag verheugen in een vast salaris, is de werknemer, onverschillig of we daarbij denken aan ambtenaren of arbeiders. Uit den aard der zaak hebben wc hier te doen met een zeer grootc categorie der be volking en hot is geen wonder, dat deze menschen zich in de landen, waar de prijs stijging zich het meest voelbaar heeft ge maakt, beginnen te roeren. Ze kunnen dit te beter, omdat in diezelfde landen het werk loosheidscijfer langzamerhand zoodanig is gedaald, dat er geen overgroote beteekenis meer aan behoeft te worden gehecht. Een zekere beperkte werkloosheid is er bijna al tijd en zoodra ze een normaal peil niet over schrijdt, heeft ze als vraagstuk afgedaan. Zoolang de massa werkloozen op de ge meenschap bleef drukken als een blok, werkte dit uit den aard der zaak belemme rend op de lust der werknemers om tc trachten zich met behulp van harde maat regelen betere condities te verschaffen. Een streven, dat ook daarom minder noodig was, omdat door de dalende prijzen de omstan digheden toch al geregeld gunstiger werden. Nu in sommige landen echter do werk loosheid is beperkt tot een minimum, terwijl daarnaast door de gestegen prijzen het le venspeil dalende is, is er alle aanleiding voor den werknemer om tc trachten dooi de oude beproefde methode van staking zich nieuwe voordeden te verschaffen. En zoo is het dus geen wonder, dat wc allerwegen over de wereld, waar dc burger nog in het. bezit is van een zekere mate van vrijheid, arbeidsconflicten kunnen waarne men. In Engeland en de Vereenigde Staten zijn ze aan de orde van den dag, nadat men ze sedert jaren nauwelijks meer had gekend. De aanleidende oorzaak daarvan is zon der twijfel te vinden in de prijsstijging cn het merkwaardig gevolg daarvan is tevens, dat de regceringen van die rijken, die kort geleden de lof der prijsstijging in alle toon aarden bezongen, thans beginnen te roepen: genoeg, genoeg! Het liefst zouden ze er onmiddellijk een eind aan maken en de maatregelen, welke ze thans nemen gaan dan ook in die rich ting. Echter, zoomin ze enkele jaren terug veel invloed vermochten uit te oefenen op de prijsdaling, zoo vermogen ze dat thans niet op de prijsstijging. De machten, waar tegen zo strijden, zijn sterker dan zijzeivc. De prijzen blijven stijgen. De wereld moet zich aanpassen. Ze moet, daaraan is een voudig niet te ontkomen. Maar in veel ge vallen is het niet meer de werkgever, die zich daarbij mag verheugen in den steun van de overheid, doch de werknemer. Want voor hem levert het aanpassingsproces nu weer de groote moeilijkheden op. In Nederland zijn we nog niet zoover heen. Door allerlei omstandigheden uit de ople ving zich bij ons minder snel. Het werkloozcncijfer is dc vorige maand voor het eerst in belangrijke mate gedaald. Het begin is er dus. De moeilijkheden elders zullen wellicht de tendenz hebben de op- waartsche beweging hier te versnellen. Er zijn in de wereld krachten, die dc verschil len willen opheffen, die, wat men zou kun nen noemen, willen gelijkschakelen. Het zijn voorts krachten, machtiger dan een dictator. We hebben de dezer dagen afgesloten overeenkomst tusschen de zoogenaamde Os- lo-staten. Kortom, het ziet er naar uit, dat het beter zal blijven worden. Men denke echter niet, dat ons daarom louter tijden van onbekommerde weelde te wachten staan. Ook deze zullen hun zorgen met zich brengen. Het zal een periode zijn, waarin de consument zich zal moeten aan passen aan dc stijgende prijzen. En het zou al vreemd zijn, wanneer ook ons niet nieu we stakingen en arbeidsconflicten te wach ten staan. Gebeurtenissen, waarvan we lang verschoond zijn gebleven, doch die kenmer kend zijn voor een opgaande conjunctuur. Eigenlijk heeft C.S.V. dit. alles te danken aanD.T.S. 3, dat vorige week verras send goed werk deed door de Westerwegbe- woners met. een niet-verwachte en achteraf beschouwd fatale 32 nederlaag naar huis te sturen. De eindstand is hier: C.S.V. 3 1!) uit 12. Alkmaar 4 18 uit 12, Oudorp 2 1? uit 12, D.T.S. 3 15 uit 12. BERGEN. BERGER SPORTVEREENIGING. De strijd om het Gouden Kruis begint voor B.S.V. nu pas. Een moeilijke opgave in Petten. De B.S.V.'crs zijn vrij gemakkelijk door dc twee eerste rondes van het Gouden Kruis heengekomen. Immers, in beide rondes moest tegen 2e klassers worden gespeeld en het lag in de lijn der verwachtingen, dat daarvan gewonnen zou worden. Hetgeen dan ook gebeux-de! Moeilijker echter wordt de strijd a.s. Zondagmiddag tegen Petten 1. Deze eerste klasser toch, spelende in de N'ooi'dclijke afdeeling, mag er zijn en het zal een heele loer voor de Bergcnaren zijn, om de kustbewoners in eigen home te kloppen. Temeer ook, daar er giootc kans bestaat, dat Piet Bceldman, de aanvoerder van de ploeg, niet van de partij zal zijn, en het moeilijk zal wezen voor hem op de back plaats een ander te vinden. Voor dezen wedstrijd zal het parool die nen te zijn op den bal zitten en als men het leer heeft, direct weg naar een vrijstaan- den medespeler. En dan open spel spelen, waardoor Petten's achterhoede uit haar ver- band wordt gerukt. Vei-getcn mag niet wor den, dat Petten een stoere ploeg is; de spe- lei's leggen een gi'oot enthousiasme aan den dag en het ecnige afdoende w apen .daarte gen zal zijn: ,bal in bezit weg ex-mee". Rekent er op, dat Petten geen moment zi aarzelen. Aan een gelijk spel heeft B.S.V. genoej om de vierde ronde te bereiken. Indien di spelers van de belangrijkheid dezer ontmoa ting ten volle overtuigd zijn. en met he| noodige enthousiasme zijn bezield, dai moet het toch kunnen! Vooruit jongens Speel op! Een combinatie van a en b adsplrantei) speelt Zondagmorgen om half elf 'n vriend schappelijken wedstrijd tegen Alkmaar a Dat kan een aai-dig partijtje voetbal won den! De elflal-commissie stelde de navolgendj elftallen samen: Eerste elftal: J. Halff, doel; P. Beeldman en A. Urbanus,achter; J. Ludding, J. Peet oom en C. Coevert., midden; H. Plomp, Hoogvorst, C. Koster, J. Tuijn en A. v. d, Berg, voor. Adspixanten A en B combinatie: K,. Schoen, doel; A. Wolf en P. Wijers, achter; D. Zwakman, G. Kuipers en R. Maascn, midden; K. Busselmann, D. Jansen, J( Eriks, N. v. d. Berg en J. de Moor, voor. ATHLETIEK. OLYMPISCHE DAG. Behalve den voetbalwedstrijd West Euro» paCentraal Europa wordt een hockey de monstratie gegeven door het Ned. Elftal dat het Amsterd. Elftal tegenover zich zal'viiv den. Maar daarmee zijn we nog niet aan hef eind. Een select athletickprogramma zal den toeschouwers worden vertoond. En liet attractieve voor onze omgeving is wel dat Mej. Nel van Balen Blanken te Anna Pau» lowna uitgenoodigd is voor de 80 m. hor» den-loop dames. Programma voor a.s. Zondag Naar de laatste beslissingen K.N.V.B. Kampioenschap van Nederland FeyenoordBe Quick is verschoven naar 13 Juni, daar Feyenoord, versi.erkt met eenige prominente spelers als Caldenhove en Wels, een eere-wedstrijd speelt tegen de beroemde EngeLsche eerste league-club Arsenal. Dit belooft een zeer interessant treffen te worden, tusschen twee ploegen, die in hun land op één na de sterkste blek .1 te zijn. Het Stadion zal hoogst waarschijnlijk wel volloo- pen, of een deel der voetballiefhebbers moet voetbalmoe geworden zijn, hetgeen we ons in kunnen denken. Om een plaats in de eerste klasse. Nog slechts - én plaats in de eerste klasse is nog vacant en wel in afdeeling IV, het Zuiden. Nog 3 clubs zijn hiervoor candidaat, waarvan de twee voornaamste elkaar a.s. Zondag voor de tweede maal ontmoeten, n.1. M.V.V. en Willem II. We hebben in ons Maan dagoverzicht al voorspeld, dat deze wedstrijd voor de Tilburgenaren, die er momenteel het beste voorstaan, een uiterst moeilijke zal wor den. De uitslag zal bewijzen, dat het inderdaad het geval zal zijn. wy houden er ernstig reke ning mede, dat de thuisclub revanche zal weten te nemen voor de j.L Zondag geleden —4 nederlaag. Miranda heeft een goede kans om ook in tweede instantie van Middelburg te winnen. Lukt dit en verliest Willem II dan behoudt Miranda een zeer behoorlijke kans. Om een plaats in de res. tweede klasse Helder II moet winnen. Den Helder krijgt Zondag haar laatae voet balsensatie in dit seizoen: de promotiewed strijd van Helder II tegen ZI III. Zooals wy al medegedeeld hebben is Hel- der's eenige kans: winnen! Zelfs bij een gelijk spel promoveeren de Zaandammers al. Moch ten de withemden meesters van het terrein blijven, dan eindigen de 3 betrokkenen met gelijk aantal punten en zal er nog een extra halve competitie op neutraal terrein moeten volgen. De Helderschen staan dus wel voor een heel moeilijke taak, doch wij houden "xen hier het illustere voorbeeld van Texel voor oogen, die onder gelijke omstandigheden den laatsten promotiewedstrijd inging en ...grandioos slaagde! Wij hopen, dat de wit-zwarte reser ves hun besten vorm zullen weten te vinden en zich door een zege alsnog de mogelijkheid zullen scheppen om een plaats in de hoogere klasse te verwerven. K.N.V.B.-beker Op het terrein van De Spartaan wordt hedenavond gespeeld CW (1)De Spartaan (2). De winnaar komt by Eindhoven in de finale. N.H.V.B. PROVINCIAAL KAMPIOENSCHAP. Zondag reeds wordt de returnwedstryd tus schen Wierlngerwaard en ZFC 4 gespeeld. Na het gelijke spel van de roodbroeken aan den Zaan, dicht menigeen haar zeker de kans toe nu thuis in de meerderheid te blgven. We zyn benieuwd naar den uitslag. Een zege zou W. wel zeer fraai en nagenoeg onaantastbaar aan het hoofd van deze competitie plaatsen. Im mers, met ZFC 4 heeft men dan definitief afgedaan, Hollandia 3 krygt men nog thuis en OSV 4 moet men nog een bezoek brengen. OSV 4 verloor Zondag in Hoorn van Hollandia 3 met 32! De stand luidt: Wieringerwaard ZFC 4 OSV 4 Hollandia 3 0 15— 3 5 O 6—2 3 2 8—12 2 3 5—17 2 PROMOTIE—DEGRADATIE. Van het driemanschap Vrone OFC ZVV 4, dat zich onledig houdt met het uitma ken van de vraag, welke twee er volgerd jaar in I A zullen plaats nemen is OFC blijkbaar verreweg de sterkste. Klopten de Oostzaners eerst Vrone met 5z, thans lieten ze ZVV 4 er met 71 aan gelooven. De promotiecompetitie voor 1 B, waarin Oudorp kampioen 2 D) uitkomt is aangevan gen met EVC 2—Oudorp 1 3—3. De tweede klassekampioenen ontloopen elkaar dus wei nig. Zondag treedt de hekkesluiter van 1 B op. HRC. 5, Succes 2 en JVC zetten Zondagmor gen om 10 uur den strijd voort met HRC 5— JVC. Na de overwinning te Julianadorp heb ben de Racers op eigen veld ongetvvyfeld de beste kans. Wanneer HRC 5 wint. staat de beslissing van deze promotiecompetitie vast. Doordat JVC dan nl. op nul punten blyft staan en in haar resteerende wedstrijd tegen Suc ces 2 (die er nu beide al 3 hebben) voor haar onbereikbaar geworden. DE COMPETITIE. In 4 H resteert nog den wedstryd Succes 4 Petten 2 (10 uur), die de bezoekers met eenige inspanning in hun voordeel kunnen doen eindigen. GOUDEN KRUIS. In de finale van Den Helder, ontvangt Watervogels 2 Oudesluis, 2.30 uur. Zouden de reserves van de Kraaien voor een verrassing zorgen In gi'ocp 1 n district Alkmaar heeft Alkmaar 3 zifth door een 7—0 zege op Dirkshorn 1 winnaar gemaakt. Het derde elftal van de gi'oenwitten hebben nu maar af te wachten welk resultaat de match Pet ten 1Bergen 1 zal opleveren. Dc winnaar daarvan is nl. winnaar van groep 2 cn ont vangt als zoodanig Alkmaar 3. Deemster 1 heeft zich de sterkste van het distxiet Waterland getoond en ontvangt a.s. Zondag Spoi'ters 1 uit Hoorn, de ferme twee de klasser kampioen, die verschillende eer ste klassers netjes achter zich liet en win naar van Drechtcrland werd. De winnaar van Bcemster—Sporters komt in de demi finale van geheel Noord-Holland op eigen veld tegen den winnaar van Petten—Ber genAlkmaar 3. Dc andere demifinale gaat tusschen den Zaanschen winnaar cn den Helderschen winnaar (dus Watervogels 2 of Oudesluis 1). De Zaansche winnaar is nog lang niet bekend. RAUCHBEKER. Langzamerhand komt in deze serie ook zicht. Om de verdere vertegenwoordiging van de Zaanstreek spelen W.F.C. 2 en Zaan- landia 1. Wie dat wint ontvangt in de demi- finale van geheel Nrd. Holland Helder 1. In die demifinale heeft Hollandia een vrije ronde en komt meteen in de finale, die bo vendien o, gelukkige loters, die jullie Horineezcn zijn op het Hollandia-terrein wordt gespeeld. COMPETITIE. Voor a.s. Zondag wordt slechts gespeeld in afd.. O. adsp. den wedstrijd West Frisia cV.C.L. a (10.30) en voor de promotic- competitie IA Z.V.V. 4Vrone 1. Voor Vro- is er wel een lichtpuntje. O.F.C. klopte Vrone n.1. met 52, maar Z.V.V. 4 moest er met 7—1 aan gelooven. Als de mannen van Hoogland nu kunnen zorgen dat ze Z.V.V. achter zich laten, wat zich wel laat aanzien, is behoud niet onmogelijk. In 4F is Zondag de beslissing gevallen. Maar niet Alkmaar 4 is kampioen geworden doch CS.V. 3 dat Alkxn. Boys 5 met.52 klopte en daardoor juist één punt boven Alkmaar 4 eindigde. Het ontwerp-besluit tot verkoop van de dijken aan het Hoogheemraad schap. Enkele gedeelten uitgezon derd. Een transactie van I 48.000. In het hotel „Het Wapen van de Zijpe" te Schagerbrug wordt Dinsdag a.s. 8 Juni, een vergadering gehouden van Dijkgraaf, Heem raden en Hoofdingelanden van 't waterschap Zijpe cn Hazepolder, in welke bijeenkomst enkele zeer belangrijke onderwerpen aan 't oordeel van heeren Hoofdingelanden zullen worden ondenvorpen. Want behalve de voorstellen van het Dag. Bestuur tot het aangaan van: a. een geldleening van ten hoogste f 12.000.in vei'band met aankoop en x*es- tauratie van het polderhuis; b. een geldleening van ten hoogste f21.000 tot dekking van de kosten van wegverbcte- ring in 1937, prijkt op de agenda het voorstel tot verkoop van per- ccelen dijk aan het Hoogheemraad schap Noordhollands Noorderkwar- tier. Zooals bekend mag worden geacht is het Hoogheemraadschap Noordhollands Noox*- derkwartier, ingevolge zijn reglement van bestuur, verplicht tc trachten, voor zoover dit voor een behoorlijke vervuiling van zijn taak noodzakelijk is., den eigendom te ver werven van de in datzelfde reglement ge noemde zeeweringen cn binnenwaterkeerin gen. Ook na dc droogmaking van de Wie- ringermeer cn de afsluiting van de Zuider zee bleven Ged. Staten de eigendomsverwer ving van de bij het Hoogheemraadschap in beheer en onderhoud zijnde dijken nood zakelijk achten. Immers de ervaring heeft aangetoond, dat het. ter voorkoming van conflicten tusschen beheerder en eigenaar, ter bevordering van een vlotte afdoening van zaken, in het algemeen noodig is, dat eigendom, beheer cn onderhoud van de zee weringen cn binnenwaterkeeringen in één hand zijn. Reeds een groot aantal dijken zijn dan ook e,gendom van het Hoogheemraad schap overgegaan en dc onderhandelingen, uf.? J agBesluur den Zijpe en Hazepolder zijn gevoerd, hebben ertoe ge leid, dat xn de Dinsdag tc houden algemeene vergadering het ontwerp-besluit t.a.v. den verkoop der dijken aan dc orde zal worden gesteia. Overeenstemming werd bereikt op dezelf de basis als ten opzichte van de dijken van andere waterschappen, die tot nu toe aan net Hoogheemraadschap werden overgedra gen, het geval is geweest. Als grondslag voor het berekenen van dc vaP de dijken van den Zijpe en ur 18 00 hicr genomen de gemid delde opbrengst van het grasgewas van de in-?n inJïemen Pcrcec,cn over dc jaren 1929, ïyj», 1931 en nog tweemaal 1931. Nadat de verkregen gemiddelde opbrengst was verhoogd met do gemiddelde opbrengst van het jachtrecht en bet bedrag van de opbrengsten van erfpachten-recognities, vas- bestaat een BRIL, waarmee U weer prettig kunt lezen. Waarom wacht U dan nog langer, als U zoo'n bril kunt krijgen? U weet toch ook, Dagelijks kosteloos oogonderzoek. Op alle reparaties kunt U wachten. TEL. 99 HOOGZIJDE 103. SCHAGEN. Werd bijna dol van de hoofdpijn, Voelt zich nu weer jong en fit. De heer M. A. L. keerde, na eenige jaren in de tropen geweest te zijn, terug, lijdende aan vooildurende hoofdpijn en constipatie. Na het gebruik van Kruschen Salts schroef hij ons o.a. het volgende: „Ik leed voortdurend aan hoofdpijn, did mij bijna dol maakte en voelck mij ellen dig. Ik begon toen Kruschen Salts te ne» men, en" i-ecds na 10, 12 dagen hielden mijri hoofdpijnen op en voelde ik mij weer jong en fit". Hoofdpijnen ontstaan bijna altijd doordat het organisme verontreinigd is door opge» hoopte afvalstoffen. De kleine dagelijksche dosis „Kruschen Salts" zorgt er voor, dat. gij deze afvalstoffen kwijt raakt cn deze zich niet meer kunnen vormen, waardoor ge voor goed van Uw pijnen verlost zult zijn en U bovendien enei'gieker en krachtiger zult voelen. Een Kruschen kuur maakt U jaren jongei'. Kruschen Salts is uitsluitend ver krijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a f0.40, f 0.75 en fl.GO per flacon. Let op, dat op het étilcet op de flesch, zoo» wel als op de buitenverpakking dc naam Rowntree Hand. My. A dam voorkomt, te huren enz. en verminderd met de op dei perceelen rustende lasten, werd zc, ter be- iekening van de koopsom, gekapitaliseerd tegen den penning 22. De aldus berekende koopsom bedraagt f 48.009.72. Van de aan Zijpe en Hazepolder in eigen* dom toebehoorende binnenwaterkeeringen komen voor overdracht niet in aanmerking enkele groolere gcdeellen, omdat de eigen domsverwerving van die gedeelten voor de behoorlijke vervulling van de taak van het Hoogheemi'aadschap niet noodzakelijk is te achten. Immers, er bevinden zich geen we gen op. Ook enkele kleinere gedeelten zijn niet in overdracht opgenomen, omdat de plaatselijke omstandigheden het wensche- lijk maken, dat ten opzichte van die ge deelten geen verandering van eigendom zal plaats grijpen. Van 1 Januari 1938 af zouden dan de pex> ceelen cn perceelsgedcclten, die nader in het ontwerp besluit worden genoemd, door het Hoogheemi'aadschap in bezit en genot worden aanvaard. W1ERINGEN JANNES BOSKER. f Gisteren overleed in het Ziekenhuis te Den Helder de heer Jannes Bosker Sr. De heer Bosker werd geboren in 1855. Zijn ouders kwamen uit Groningen (Ter* muntezijl). Okko Bosker was met zijn bi'oe- der Hendrik betrokken bij de ontginning van de pas drooggelegde polders Waard en Gxoet en Waard Nieuwland. De laatste werd door Hendrik, die landmeter was, in kaart gebracht. De overledene maakte met zijn ouders den zwaren strijd mede, die vroeger dc ne derzettingen in dc pas drooggelegde pol ders hadden te doorstaan. In het bestuur der afdeeling van de Hoï- landsche Maatschappij van Landbouw die in 1863 door Hendrik werd opgericht, had den de Boskers tot op heden voortdurend zitting. De overledene was meer dan 40 jaren be stuurslid ervan, waarvan het grootste ge deelte secretaris. Ook in de kerkbesturen van de Neder* landsch Hervormde Gemeenten op Wierire gen had de overledene gedurende meer dart 40 jaren zitting. Eerst als administrateei'cnd diaken van de Ned. Hen'. Gemeente van Oosterland, Stroe en Den Oever, en toen hij van uit Waard Nieuwland naar Hippoly- tushoef verhuisde, als ouderling bij de Ned. Herv. Gemeente van Hippolytushoef en Wes terland. Ook maakte hij lange jaren deel uit vart het Gemeentebestuur van Wieringcn, het overgrootste gedeelte als Wethouder, en van het polderbestuur van Waard Nieuw land. ook het overgxxxotste gedeelte als Heemraad en waam. Dijkgraaf. Voorts had hij zitting in het bestuur vart bet Witte Kruis, de plaatselijke Ongevallen Commissie van de Noordhollandsche Land» bouwonderlinge, enz. Op 80-jarigen leeftijd trok hij zich uit hef officieele openbare leven terug, ofschoon hij nog altijd ambtenaar van den burgerlijken stand was. Echter zat hij nog steeds in liet kerk- en landbouwbestuur, welke lichamen altijd nog steeds zijn volle belangstelling hadden. Met hem is een man met veel ambitie voor het openbare leven en groote werk kracht heengegaan. Dat hij ruste in vredö.

Schager Courant | 1937 | | pagina 5