Langendijker Groentenveilingen Tentoonstelling en Concours-Hippique te Opmeer Witte Purol zonnebrand nare Hoofdpijn Een zomerjurk )insdag 8 Juni 1937 Tweede blad N.V. N.V, ÏAM-C ERDAM Ideale weersomstandigheden en veel belangstelling. Onder begunstiging van het prach tigste zomerweer werd gisteren te Opmeer de jaarlijksche tentoonstel ling met concours-hippique gehou den. Deze tentoonstelling kenmerkte zich door vele inzendingen en aar dig bezoek en mag dus alleszins ge slaagd genoemd worden. Nadat om 8 uur op het terrein de Jury- Commissieleden door den Voorzitter wa- in ontvangen, vond even later de opening m de tentoonstelling plaats. Burgeimees- r Stapel van Sijbckarspel, Voorzitter van organiseerende afd. van de Hollandsche lij. van Landbouw, Opmeer en Omstreken, irrichtte eveneens deze plechtigheid, waar- j hij den wensch uitte, dat men den gehee- n dag van het schitterende weer zou kun- ?n blijven genieten. Direct hierna werd een aanvang gemaakt iet de keuringen. De bekroningen. Van de gegeven bekroningen noteerden e de navolgende: Afdeeling Paarden. Rijks goedgekeurde Hengsten van 3 jaar a ouder: N. van Wieringen Anna Pau- nvna, f 10 (vergoeding). 3-jarige paarden (warmbloed): le prijs J. louter, Sijbekarspel; 2e prijs N. Appel, W.- (rieschedijk, Schagen. 2-jarige paarden (hengsten uitgesloten): 2 prijs P. D. de Graaf, Lutjewinkel; 3e rijs S. de Jong. Spanbroek Merries met Veulen: le prijs J. Houter, ijbckarspel; 3e prijs E. Schoen, Molenweg, leerhugowaard. 1-jarige Paarden (koudbloed)le prijs J. Inderdijk, Wieringermeer. Merrie met Veulen: le prijs G. Blaau- oer Jr., Winkel, Concours-Hippique: Betuigde Landbouwpaarden: le prijs Dr. K Groenhart, Dirkshorn. an Afdeeling Wolvee, Varkens en Geiten. Wolvee: 4 geregistreerde Texelsche melkschapen: e prijs Jn. Stapel Sz., Grenshoeve, Sijbe- :arspel; 2e prijs idem. 4 geregistreerde ooilammeren: 2e prijs Jn. Itapel, Grenshoeve, Sijbekarspel. 4 geregistreerde ramlammeren: le prijs n. Stapel Sz., Grenshoeve, Sijbekarspel. 4 geregistreerde lammeren (Verkoopklas- e): le prijs Jn. Stapel Sz., Grenshoeve, Sij- ■ekarspel; 2e prijs C. Schipper Az., Op- neer. Geregistreerde Texelsche ram van 1 jaar: e prijs J. Houter en J. Rooker, Sijbekar- pel; 3e prijs Jn. Stapel Sz., Grenshoeve, Sijbekarspel. ing. ver- Don- aan ing. uur aad -ing ïool ge uit- gen red. loot wa- erd len- vas eer af- het AS Varkens: Geregistreerde groot Yorksbire zeug met ninstens 6 biggen: le prijs P. Borst, Heer- lugowaard (N.); 2e prijs J. M. Klaver, ïandwerven; 3e prijs C. Wijnker, Kaag Spanbroek. Drachtige geregistreerde zeug: le prijs P. Borst. Heerhugowaard (N.)3e prijs C. Wa- ie temaker, Sijbekarspel. geregistreerde groot Yorkshire Beer: le prijs j<j H. Schipper, Opmeer; 3e prijs P. N. Laan, >k opmeer. Geregistreerde Beer, jonger dan 1 jaar: 2e prijs N. de Vries, Kaag Spanbroek; 3e prijs J. M. Klaver, Zand werven. Geiten. Beste melkgevende geit: 2e prijs S. Groot, Spanbroek. Afdeeling Pluimvee en Konijnen. Hoenders (toornen 1 haan en 4 hennen). le pr. P. Groen, Langereis; D. Hoogland, Hoogwoud; P. Groen, Langereis; P. Bleekei', Heerhugowaard; 2e pr.: H. Dam, Hoog woud en Mej. W. P. Kuiper, Spanbroek. Broed 1937: le m\: P. Groen, Langereis (2 keer); C. Bood, Hoogwoud; 2e pr.; H. Dam, Hoog woud, P. Groen, Langereis, K. Hoogland, Hoogwoud. Krielen 12: le pr.: Mej. A. BoodPijpepr, Hoogwoud; Wed. H. Hes, Spanbroek; 2e pr.: A. Bood, Hoogwoud; H. Bood, Hoogwoud. Doffer met duif: 2e prijs J. Smit, Spanbroek. Eenden: le pr.: Antoon de Beer, Spanbroek; J. Smit, Spanbroek; 2e prijs C. Borst Pz., Heerhugowaard (N.)J. Smit, Spanbroek (2 keer). Konijnen: le pr.: Gebr. Visser, Benedenweg 6, St. Pancras; Jr. Smit, Spanbroek; Mej. Aagje Hes, Spanbroek; J. Hollander, Sijbekarspel; 2e pr.: J. Hollandei", Sijbekarspel; Cor Hoep, Dijk, Winkel; J. Hollander, Sijbekarspel; Jr. Smit., Spanbroek; J. Kuiper, Laanweg E 1, Harenkarspel; Mej. Annie Hes, Span broek; G. Vriend, Zomerdijk; 3e pr.: G. Vriend, Zomerdijk; Mej. Aagje Hes, Spanbroek. E.V.: Mej. Annie Hes, Spanbroek; P. Wit, Halte Zijdewind; Cor Hoep, Dijk, Winkel; Jn. Hollander, Sijbe karspel; K. Prinsen, Spanbroek; Wat de paardenmarkt betreft, kunnen wij nog mededeelen, dat deze zich in een druk bezoek mocht veiiheugen. De aanvoer was groot; door de hooge prijzen, de handel echter trekkend. Om kwart over één ongeveer waren de laatste bekroningen, die van het concours- hippiqué, bekend. Het publiek spoedde zich dan ook tegen dien tijd huiswaarts, om nieuwe krachten op te doen voor de aan stonds te houden harddraverij waarvan men de uitslag elders in dit nr. kan lezen. Uit onze omgeving WIERINGEN AMSTERDAM—LEEUWARDEN. In vei'band met het steeds toenemende verkeer HollandFi'iesland via afsluitdijk, doet zich de behoefte aan goede aansluiten de wegen steeds sterker gevoelen. Vooral in de route Wiex-ingei-meerHooi-n— A'dam komen veel slechte gedeelte voor Bij stukjes en beetjes worden hier echter verbeterin gen aangebi-acht en in de groote vci'kcei-s- weg ingeschakeld. Op 29 Juni vindt weer een belangrijke aanbesteding plaats n.1. het aanleggen van de aardebaan van het gedeelte de Hulk Kleine Wijzend en het maken van twee bruggen en een veetunnel van gewapend beton in genoemd weggedeelte en het maken van verhai'dingen van parallelwegen en rijwielpaden met bijkomende werken in de gemeenten Avenhox-n. Bex-khout en Hooi*n. DE WERKLOOSHEID. In de afgeloopen maand is het aantal wei'kloozen met niet minder dan 130 terug- geloopen. Ruim 100 personen werden in de Wieringermeer in het landbouwbedrijf te werkgesteld. Het aantal werkloozen bedraagt thans nog 191, waarvan 133 in de werkverschaf fing in de Wiei'ingemieer zijn tewei'kge- steld. Eind Apr. was het aantal 321, eind Maart 363, eind Febr. en eind Jan. 509. KEURING DIENSTPLICHTIGEN. Van de 29 jongelieden uit deze gemeente die aan de keuring van den dienstplicht (lichting 1938) hebben deelgenomen werden er 20 geschikt verklaard voor den militai ren dienst. Het beste en zuiverste middel om en vervellen te voorkomen en te genezen. Doos 30, 60 ct. Tube 45 ct. Bij Apoth. en Drogisten. RIOLEERING BELTERLAAN. De rioleering van de Belterlaan is" na ge houden inschrijving door het Gemeentebe stuur gegund aan Joh. Pais alhier. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: D. Jongema uit Hoogkarspel; Mw. A. C. VrooneTerwoert uit Amster dam; K. en G. Dokter uit Franekeradeel: Mw. M. de Wilde uit Aalsmeer: P. Koster en gezin uit Barsïngerhorn; E. Weiland en gezin uit Anna Paulowna; Mw. G. A. Sta vast uit Anna Paulowna; F. J. Droog uit Zijpe G. Lettinga en gezin uit Achtkarspe- len; J. Punter en gezin uit Oostsfelling- werf; M. Kooistra uit Tietjerksteradeel; P. v. d. Zahg en gezin uit Grijpskerk; Mw. A. E. v. d. Fluit; C. Douma uit Nederhorst den Berg; F. Bruining uit Tietjerksteradeel J. Toren en gezin uit Vries; J. Hof uit Bo- ijl; B. Poelman uit Grootegast; P. Tijscn en gezin uit Den Helder; J. de Keijzer uit Medemblik; K. Bijlsma en gezin uit Lem- sterland; Mw. C. de WildWevers uit Ze- venbergen; Mw. G. A. NetelenbosNetelen bos; D. Bruinsma uit Franekeradeel; I\. Pol uit Texel, met gezin; Mw F. Boekholt uit Vlagtwedde; Mw. A. M. Rinia-Wiegman uit Wonsei'adeel; S. v. d. Zee en echtge- noote uit Medemblik; A. Schriemer uit Grijpskerk; M. d. Meijden uit Herwijnen; H. J. Bevelander uit Burgh; Mw. J. P. Wil- leboox-dseCoi'nelisse. Vertrokken: D. de Jager en gezin naar Amstei'dam; .T. J. B. de Leeuw en gezin naar Rotterdam; K. H. de Vries en echtgenoote naar Pui'merend; L. J. Lanen en gezin naar Rotterdam; Mw. A. Vis naar Noordschar- woude; Mw. J. J. WagemakersKooij en gezin naar Arnhem: Mw. E. Karreman naar Nieuwerkerk a. d. Yssel: C. Kossen en ge zin naar Amsterdam; J. W. Weitkamp naar Medemblik; J. en H. Hiemstra naar Barradeel; W. v. d. Ende en gezin naar Vianen; J. A. Snoijink naar Rotterdam: J. Messchendorp naar Dantumadeel; H. Bi-an der naar Voorschoten; A. Schreuder naar Den Helder: E. Visser naar Roden; J. v. Aken naar Veghel, en gezin; Mw. A. T. Baan naar Bai-singei-hom; Jac. Visser en gezin naar Sliedrecht; Wed. J. Wildenberg naar Amsterdam; Mw. J. M. ter Veer naar Doe- tinchem; A. P. T. Willems naar Medemblik; L. Wijbrandi en gezin naar Haarlem; M. Th. Wintei-bei-g naar Ede. Begint het voor Langendijk te dagen? besprekingen inzake wederzijdsch handelsverkeer tus- schen Nederland en Duitschland' er zal naar dit land meer kunnen worden uitgevoerd dat is het, waarop reeds zoo lang is gewacht nog aanvoer van stapelproducten uien, peen en bieten zeer weinig waard grootere aanvoer van nieuwe aardappels goede prij zen Zaterdag echter sterke inzinking vorig jaar de prij zen iets hooger vrij groote aanvoer van rabarber geen hooge prijzen geringe aan voer van bloemkool middel matige prijzen grootere aan voer van tomaten zeer goede prijzen hooger dan verleden jaar. Begint het voor Langendijk te dagen in het Oosten? Komt nu werkelijk de zoo lang begeerde toenadei-ing van Duitsche zijde? De Dix-ecteurGeneraal van handel en Nijverheid, Dr. Hii-schfeld, heeft belangrijke mededeelingen gedaan n.a.v. de tusschen de Nederlandsche en Duitsche Regeeringscom- missics gehouden besprekingen inzake het wederzijdsch handelsverkeer. De achterstand op de clearingx-ekening met Duitschland vermindert regelmatig, zoodat de regeering reeds in den loop van het tweede kwartaal van 1937 een bedrag beschikbaar kan stel len voor verhooging van den export naar Duitschland. Bij een onderzoek naar de clearing-positie bij den aanvang van het derde kwartaal is gebleken, dat overeen stemming is bereikt over en belangrijke vermeerdering van onzen uitvoer naar Duitschland en dat deze vermeerdering zoo wel ten goede zal komen aan den uitvoer Van Nederlandsche land- en tuinbouwpro ducten als aan industrieëele voortbrensc- len. Dit is het, waarop onze Langendijker tuinders reeds zoolang hebben gewacht. Er kan meer naar Duitschland worden uitge roerd. de zaak, waai-om alles draait, de alpha en de ommega van het bestaan van den Langendijker tuinbouw. Alle experimen ten voor een verbeterden economischen toe stand in het Geestmerambacht zouden, zeg gen de meesten, onnoodig zijn, als er maar vrijen uitvoer naar Duitschland kwam. Dit nu schijnt in een begintstadium te komen, niet in den ouden zin van 't woord, doch er zijn teekenen voor verruiming van export. Geleidelijk zal de oude toestand weer gebo ren moeten worden. Als de vrije ruilhandel een feit zal zijn geworden, verwachten we dat het ergste leed zal zijn geleden en dat de Langendijker tuindex*s weer wat x-uimer zullen kunnen ademen. Het is, of er aan de veilingen i-eeds voor teekenen te bespeuren zijn, die een kleine verbetering aankondigen. Met conclusies zij men echter vooi-zichtig. Nog altijd vond er aanvoer plaats van stapclproducten, al was het dan ook in ge ringe mate. Op den 4 en 5 Juni kwam er aan de veiling van den Noordermarktbond nog Deensche witte kool. Om aan den balk te schrijven! Op den ei-sten dag bracht ze 7 op, op den tweeden 3.30 Er kwamen ook nog uien aan de markt. De prijs was f 1.40. Wortelen, losse, kwa men er nog bijna eiken dag. Bedroevend slecht was het echter met de opbrengst. Men kon er niet meer dan 50 cent voor bedingen, een deel was zelfs onverkoopbaar. Bieten kwamen er ook nog wat. Ze brachten 20 60 cent per 100 kg. op. En hiermee zal het met den aanvoer van stapelproducten wel afgeloopen zijn. Verle den jaar was het op 26 Mei gedaan. De slechte prijzen, welke dit jaar zijn betaald, zijn ongetwijfeld ooi-zaak geweest, dat men ze wat langer dan andci's hield. Vooi-deel zal men er maar weinig mee hebben be haald. En als eindresultaat kan worden vastgesteld, dat de houders van stapelpro ducten het dit jaar weer slechter dan ooit hebben gehad. De omzet aan de Broeker veiling b.v. is in de eerste 4 maanden van 1937 aanmerkelijk lager geweest dan over hetzelfde tijdvak van 1936. Met de nieuwe producten gaat het echter behoeft Uw dag niet te vergallen. Neem een "AKKERTJE" en Ge zijl er af. Bovendien, Ge proeft niets I Prettig en makkelijk innemenI AKKER - CACHETS verdrijven spoedig Hoofdpijn, Kiespijn, Zenuwpijn, Spierpijn. Overal verkrijgbaar» 52 cent per 12 stuks. wat beter. Er werden in de afgeloopen week an de veiling van de L.G.C. al heel wat vi-oege aardappelen aangevoerd, en de ze zijn weggegaan tegen zeer redelijke prij zen. Voor groote schotsche muizen werd aanvankelijk van 11.2012.90 betaald. De volgende dagen zakte die prijs wel iets in, doch Vrijdag werd nog 9.2010.50 besteed. Zaterdag echter vond er een aan zienlijke daling plaats en lagen de prijzen tusschen 6.20 en 7.90. Dit vond ongetwij feld zijn ooi-zaak in de afkondiging van de minimumprijzen van vroege aardappelen n.1. 6, 4. en 2. resp. voor groote, drie lingen en kriel. Voor drielingen werd nog iets meer betaald dan voor de grootere. Dinsdag werd zelfs tot f 15.20 besteed en Zaterdag werd er 6.40— f9 voor betaald. Ook kriel bracht zeer goede prijzen op, de eerste dagen zelfs hoogerc dan de drielin gen. Zaterdag bleven ze beneden die der andere soi-teeringen. Vergelijkt men de nrijzen met die der eerste aanvoeren in 1936 dan is er niet zooveel verschil. De eerste dagen waren ze toen nog iets hooger. Op 29 Mei werd toen voor Schotsche muizen 15—ƒ17.90, voor drielingen f 15.70ƒ19 en v. kriel f 15.2019.60 besteed. In de tweede aanvoerweek liepen de prijzen al sterk achteruit Op 6 Juni, dat was toen de Zater dag van de tweede week werd 78.70, ƒ8.10—10 en 8,10—9.80 betaald resp. voor groote, drielingen en kriel. Dat is dus meer dan nu, terwijl de aanvoer toen 39000 kg. en nu 19700 kg. bedroeg. Rabarber kwam er elke week al heel wat. De prijzen zijn niet hoog, doch zijn wel eens lager geweest. De mooiste bracht f 2.202.90 op. De laagst bestede pi'ijs was 1.70. De aanvoer van bloemkool bleef maar klein Voor eerste soort werd van ƒ9—f10.20 beztaald tweede soort 6.407.40 en derde 4.40—5.- Er kwamen deze week heel wat tomaten. En ondanks dezen belangrijken aanvoer bleven de prijzen goed. Aanvankelijk werd voor A f 36-20 betaald, later f 32—34 B gold iets minder. De hoogste noteering was 34.80, de laagste 30.20 C hield zich hij zonder goed: ook hiervoor werd aanvanke lijk 36.20 betaald, en later tot f33.60. De prijzen van CC lagen tusschen 25.20 en f 27.10. Vergeleken met de overeenkomstige week van het vorige jaar is nu 5.—7.- per 100 kg. meer besteed BOUWVERGUNNINGEN Door hetg emeentebestuur is vergunning verleend aan den heer H. Doves, tot ver bouw en aanbouw aan zijn woning in de Nieuwstraat en aan den heer J. Klein Czn. tot den bouw van een woonhuis in de Elft. ZIJPE De inzameling met de in de trouwzaal ten raadhuize alhier geplaatste collectebus heeft in het afgeloopen jaar een bedi-ag van f 57.09 opgebracht. Naar ons wordt medegedeeld, komt bij de schapen van een der veehoudei-s in onze gemeente een vermoedelijk geval van rot- kreupel voor. SCHAGERBRUG. Schoolfeest. De commissie voor het schoolfeest, ver gaderde ter nadere bespreking der plannen. Dank zij de ruime giften er werd door de dames, die de lijsten aanboden f206.65 op gehaald kunnen de voorgenomen reizen doorgaan en wel voor de kleinen op Dinsdag 22 Juni en voor de grooten op Vrijdag 25 Juni. Een woord van hai-telijken dank aan alle geefsters en gevers is hier stellig op zijn plaats. PETTEN PETTEN I—BERGEN I 0—1. Bergen heeft het in de Gouwen Kruiswed- strijd tegen Petten in zooveri-e uitstekend getroffen, dat, waar het zelf maar één in valler had, zij een thuisclub te bekampen kreeg, waarin niet minder dan 3 spelers ontbraken, n.1. A. Eriks, P. de Waard en J. Geenscn, terwijl na de rust ook T. de Waard zich nog vervangen deed. Het eerste kwartier was B. onbetwist de meerdere en Koster had reeds vrij spoedig zijn club de leiding kunnen geven, doch zijn schot, waartoe hij na fraai solowerk in de gele genheid was, faalde volkomen. Aan de andere zijde had Kohnhorst wei nig geluk, toen zijn keihard schot, van grooten afstand gelost de bovenlat milliime- tei-de. Na dit tamelijk pittig begin zakte het spelpeil zienderoogen en werd het een tame lijk vervelende vertooning; vervelend ook door het onderling geharrewar der spe lers, dat. door 's scheidsrechtei's optreden eerder aangewakkerd dan tegengegaan werd Met blanco stand brak de rust aan. De hervatting bracht een reprise van het aan- vangsspel; een domineerend B. Na onge veer 5 min. spelen stopte Eriks en hard schot van de l.-buiten, maar de terugsprin gende bal belandde bij diens collega op de r.-vleugel, die dankbaar van de geboden kans profiteerde. Onmiddellijk hierna maakte J. Vriesman bijna gelijk. Handig passeerde hij eenige verdedigers, doch alleen voor den keeper, faalde hij. Dit is fiitelijk de eenige serieuze kans geweest, die de P. voorwaartsen zich tij dens de wedstrijd hebben weten te scheppen P's spelers waren te licht, om succes te boeken terwijl de binnenspelers te ver te ruggetrokken, het. geheel nog inachteloozer maakten. Waar ook B.. dat het zwaartepunt naar de verdediging had verplaatst, niet meer in stat was Ei'iks c.s. te verschalken, bracht het eindsignaal B, verdiend de over winning. BABSINGERHOBN Hengelsport. Zondag j.1. hield de vischclub haar eersten wedstrijd in de Bleekmeer .waaraan 62 le den deelnamen. De vangst was niet be paald best; er werden n.1. 392 baarsjes ge vangen waarvan de grootste 22.2 c.M. door H. Bergman (le prijs); 2e prijs, groot ste aantal D. Bloem (24); 3e prijs W. Bos (23); 4e prijs Jb. van der Heide (20); 5e prijs J. de Smit (16); 6c prijs J. van der Veer (15); 7e t.m. 9e prijs, ieder met 14 stuks: L. Aikema, Th. Klos, S. Bergman; 10e t.m. 21e prijs: A. Duursana, A. Aalbcrs. A Bergman, J. Duursma, F. Middelkoop, F. Blommaert, Jb. Vogelenzang, H. van der Veen, J. Dekker. W. v. Loo, P. Zwakman Az., Jb. van Sfipriaan. Voor hen, die niets gevangen hadden, waren 3 troostprijzen be schikbaar: 1. C. Marees, 2. E. Noorman, 3. .T. Bakker. Voorts 6 prijzen voor hen, die 1 baars vingen: 1 t.m. 6: N. Quax, C. Geel, K. Bakker, Joh. van Stipi'iaan, Jb. Visser. M. Middelkoop. De controleursprijzen vielen ten deel aan: 1 t.m. 5: Joh. van der Klooster, D. van Twuijver, A. Zwakman, M. Bosma, G. Kos ter. Ondanks de warmte aan den waterkant, heerschte er een opgewekte geest onder de deelnemers. WIERINGERMEER SLOOTDORP. Afloop aanbestedinq. Voor rekening van den garagehouder H. J. F.ichncr te Slootdorn, en onder architec- uur van den heer F. Klein, werd Zaterdag middag aanbesteed den bouw van een ga rage op eigen terrein. Ingekomen waren 4 inschrijvingsbiPet- tcn, t.w. Schottec W. Werf f3197. Jac. Kiug- ma, Middenmeer f 3370, A. C. van Oeveren, Middenmeer f3.336: Firma A. Kingmn. SU»ut- dorp f3295 (laagste). De gunning is in be raad gehouden. W ARMENHUIZEN WEDSTRIJD „VISCHLUST*1 Zondagmorgen hield bovengenoemde ver- eeniging haar eersten hengel wedstrijd in de Bleekmeer; de vangst was niet groot. Door 27 leden die aan de wedstrijd deelnamen konden slechts 153 baarsjes worden ver schalkt. De uitslag luidde als volgt: le W. Sevenhuijsen Wz„ grootste baars 19*4 c.m. 2e J. Zon, met 12 stuks.;3e Jh. Speets met 10 -stuks bij loting; 4e G. Nieuwland met 10 stuks bij loting 5e P. Rol met 9 stuks 6e K. Slot met 9 stuks; 7e P. Vergay met 8 stuks; J. Barsingerhoni met 8 stuks; 9e C. de Boer met 7 stuks; 10e H. Slikker met 7 stuks; 11e U. Slot met 7 stuks; 12e D. de Vries met 6 stuks; 13e J. Jongerhng met 6 stuks; 14e P. de Heer met 6 stuks; 15e r. Slagter met 6 stuks; 16e S. Mars met 5 stuks; allen bij loting. BURGERLIJKE STAND. MAAND MEI 1937. Geboren: (9 Mei 1937) Cornelia, dochter v. J. Tesselaar en M. Dekker; (10 Mei 1937) Adrianus, zoon van J. A. Ligthart en C. Dek ken; (3 Mei 1937) Alida Catharina, doch ter van A P. Pronk en C. Vlugt; (27 Mei 1937) Nicolaas, zoon van B. Barsingerhorn en T. Kroon; (28 Mei 1937) Arie Piet, zoon van J. de Waal en S. C. A. de Lange; (30 Mei 1937) Theodorus Wilhelmus, zoon van W Molenaar en T. M. Schipper. Overleden: (10 Mei 1937) Wiering, Wilhel mus Anthonius, 25 jaren, metselaar, zoon van P. Wiering en van C. Lingerak. Ondertrouwd: (4 Mei 1937) Jonker, Nico laas Anthonius, 27 jaren, groentenventer, wonende te Zuid-Scharwoude en Goudsblom Johanna, 27 jaren, zonder beroep, wonende alhier.; (13 Mei 1937) Lunter, Gerard The- odoor, 27 jaren, onderwijzer, wonende al hier en de Wit, Julia Maria Geertruida. '23 jaren, onderwijzeres, alhier; (20 Mei 193») Suiker, Leo, 24 jaren, fabi'ieksarbeider. wo nende alhier, en Rozendaal, Godeliva, 25 ja ren, zonder beroep, wonende alhier; (20 Mei 1937) Van de Kamer, Hendrik, 24 ja ren, tuinbouwer, wonende te Schoorl en Sikkink, Anna, 25 jaren, zonder beroep, wo nende alhier. Getrouwd: (5 Mei 1937) De Geus, Pieter Klaas, 22 jaren, tuinbouwer, wonende alhier en Schenk, Johanna. 17 jaren, zonder be roep, wonende te Zijpe (N.H.); (7 Mei 1937) van Oevcren, Jan Leendert Johannes, 27 jaren, ambtenaar ter secretarie, wonende te Nieuwer Amstel en Gutker, Marijtje, 27 jaren, zonder beroep, wonende alhier; (27. Mei 1937) Jonker, Nicolaas Anthonius, 27 jaren, groentenventer, wonende te Zuid- Scharwoude en Goudsblom, Johanna, 27 ja ren, zonder beroep, wonende alhier. een bleeke huiskleur, dat past niet bij elkaar. AMILDA ZONNEBRUIN doet Uw huiskleur spoedig wijken. Doos 25 en 50 ct. Tube 60 ct. Flacon 90 ct. ANNA PAULOWNA Visschen. De vereeniging „Vischlust" hield Zondag middag een onderlingen wedstrijd in de Mo lenvaart. In totaal werden gevangen 5S stuks. De heer P. Smit ving den grootsten baars en in totaal 10 stuks. Hij verwierf den eersten prijs, een hengel en als extra-prijs en plaquette. De tweede prijs, een vischtasch, was voor den heer J. Terburg, die 14 stuks ving; 3e prijs, vischnet, K. Verver 11 stuks, 4e prijs P. Winnubst 9 stuks, 5e prijs P. Borst 5 st. Over 14 dagfen houdt Vischlust een wed strijd in de Krommetocht. HARENKARSPEL DIRKSHORN. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer C. J. Peetoom, te Bergen, slaagde te Arnhem voor het examen adsp. electrotechnisch opzichter, afgenomen door het P.B.N.A. NIEUWE NIEDORP Naar wij vernemen, heeft Mej. A. v. d. Molen, amb. ter secretarie alhier ontslag aangevraagd tegen 1 Aug. a.s., wegens hu welijk. SINT MAARTEN Hengelen. Zondag hield on-ze hengelclub „In eigen kring" haar eersten seizoen wedstrijd en voor' dit doel trokken 18 leden met hengel en wormen voorm. 6 uur van het clubge bouw, de Grootsloot te St Maartensbrug te gemoet, alwaar de wedstrijd zou plaats vinden. In totaal wisten deze heeren 212 Stuks baars te bemachtigen. Prijswinnaars werden de heeren: le pr. W. Wit, grootste baars; 2e prijs K. Wit 20 st..; 3e pr. C. Blokker 19 st.; 4e pr. M. Brommer 16 st.; 5e pr. D. Brommer 16 st.; 6e pr. G. Bij post 15 st.; 7e pr. G. Keetman 13 st..; 8e pr. A. Sijbrands 13 st.; 9e pr. J. Prosper 12 st.; 10c pr. J. Bakker 10 st.; 11e pr. G. Groen veld 10 st.; 12e pr. D. Brak 10 st. Het geheel had, als altijd, een gezellig ver loop. ey2 MILLE VOOR HET RECLASSEERINGS WERK TE AMSTERDAM. De collecte op den reclasseeringsdag heeft in de hoofdstad circa 6500 gulden opge bracht. De zakjesactie is nog In vollen gang en het comité hoopt hierdoor het eindbedrag aanzienlijk te verhoogen. y-ftjywat Den Haag offerde. De opbrengsf van den te 's-Gravenhage gehouden reclasseeringsdag bedraagt f3862.81. Verleden jaar was de opbrengst f4200.—. Dit verschil is wellicht ontstaan doordat dit jaar, in tegenstelling met verleden jaar, geen toestemming is gegeven tot het houden van een collecte langs de huizen. Er waren niet minder dan 636 collectanten in actie!

Schager Courant | 1937 | | pagina 5