Zijpe en Hazepolder In TERLEP's Drogisterij Vliegtuig ramt grasmaairaachioe Woensdag 9 Juni 1937 Tweede blad Geldleen in gen. Vaststelling van de rekening 1936. De begrooting voor 1937 vastgesteld. Lastenver- hooging was onvermijdelijk- Sa- larisverhooging voor den dijkgraaf. De eigendomsoverdracht van de dijken- Een gastdag op 3 Janu ari?? Een ontoelaatbare hande ling! Vergadering van Dijkgraaf, Heemraden en Hoofdingelanden op Dinsdag 8 Juni 1937, des namiddags half 3, in „Het Wapen van de Zijpe" te Schagerbrug. Voorzitter de heer C. Tiel, dijkgraaf; se cretaris-penningmeester de heer J. J. Bleek; opzichter de heer P. Kooij. Er zijn 2 vacatures, ontstaan door het overlijden van de heeren P. de Boer en H. Over. In zijn openingswoord herdenkt de Voor zitter den overleden hoofdingeland, H. Over, Wiens nagedachtenis bij het polderbestuur steeds in cere zal worden gehouden. De notulen worden goedgekeurd. Medegedeeld wordt dat voor den vertiran- den inventaris een schadevergoeding is ont vangen van f 2037. Ged. Staten keurden o m. goed het besluit tot aankoop van het perceel van den heer J. de Moor, en het besluit tot verkoop van het polderhuis te St. Maartensbrug. Geldleeningen. Dijkgraaf en Heemraden stellen voor aan ifce gaan: lo. een geldleening van ten hoogste 12.000, in verband met den aankoop en de restauratie van het polderhuis te Scha gerbrug; 2o. een geldleening van ten hoogste 21.000, in verband met de kosten van wegverbetering in 1937. Den heer Swan valt het bedrag voor de restauratie (met inbegrip van bouw van de kluis, f 5000) zeer tegen. De Voorzitter zegt dat het dit bedrag hoogstens zal kosten, wij hopen dat het minder zal kosten. De heer Rezelman wijst op de uitgaven Voor kluisbouw en kosten aanleg centrale verwarming. De heer Bruin is er zeker van. dat als Öe heeren straks het geheel zullen zien, zij van een andere gedachte zullen zijn. De indeeling van het perceel wordt geheel anders. De heer Rademaker was het met den heer Swan eens, maar er is niets aan te doen, we zullen hopen, dat het straks zal meevallen. Het voorstel onder ten eerste genoemd wordt met algemeens stemmen aangeno men. I Wat het tweede voorstel betreft, stelt de heer Bruin voor te besluiten de geldlee ning aan te gaan met een aflossingstermijn van 12 jaar. Een aflossingstermijn van 8 jaar vindt spr. veel te zwaar voor onzen polder. Spr. wijst op den uitstekenden toe stand waarin de wegen na een zwaar ge bruik zich bevinden en de nu te teren wegen krijgen lang niet zulk zwaar ver keer te dragen. De Voorzitter zegt dat allen het met den •heer Bruin eens zullen zijn, maar de vraag is of Ged. Staten het zullen goedvinden. Maar het is te probeeren. De heer Dignum steunt het pleidooi van den heer Bruin. De heer Bakker wijst op het feit dat men langs het kanaal nu weer een ander wegdek neemt. Het schijnt dat de ondergrond van <le teerwegen te veel uitdroogt. De heer Dignum merkt op dat onze we gen een geheel andere ondergrond hebben. Besloten wordt conform het voorstel van het. Dag. Bestuur en te trachten den aflos- pingstermijn op 12 jaar te krijgen. Nog komt ter sprake het koopen van een nieuw pad naar den molen van polder Zui lder M. De Voorzitter licht dit toe en de heer "Bruin spreekt er zijn teleurstelling over uit dat de polder Zuider M. die er al zoo zwaar in zit, nu verplicht is, door een meenings- ;verschil, tot dezen stap over te gaan. Het pad is te koopen van Wed. A. Dap per en de kosten zullen bedragen f S00. Er gaan meerdere stemmen op, dat deze oplossing de beste is, en met het bestuurs voorstel gaat de vergadering dan ook ac toord. De polder Zuider M. zal voor deze pitgaaf een geldleening moeten aangaan. Rekening 1936. Volgt vaststelling van de rekening en Verantwoording over 1936. Die van het algemeen bestuur sluit met feen batig saldo van f 835.64, die van sloot- en weggelden met een nadeelig saldo van f 1736.14. De heer Van der Oord rapporteerde na mens de commissie, alles werd in orde be vonden, alleen was het jammer dat de las ten voor volgend jaar verhoogd zullen moe ien worden. De rekening wordt goedgekeurd. De Voor zitter licht toe dat in de rekening is opge nomen een bedrag van f 5000, waarop niet Was gerekend. Begrooting 1937. De begrooting voor 1937 wordt voorts be handeld. De omslag wordt bepaald op f6 (vorig jaar f5); de algemeene lasten zijn thans zoo verdeeld, dat voor elke H.A. contribua- belland tweemaal zooveel wordt betaald als voor oen H.A. cgalementsland, dus f3 tegen fl.50 (vorig jaar algemeen f2). De gebouwde eigendommen worden be last met 3 van de belastbare opbrengst, gebouwd. Het. Dag. Bestuur stelt voor, het salaris Van den dijkgraaf met f 200 te verhoogen. De heer Van der Oord gaat er volkomen mee accoord, het Dag. Bestuur kent de werk zaamheden. De heer Dignum is overtuigd, dat de func- lie den gcheelen persoon vraagt en dan Vindt spr. een jaarwedde van f1000 laag. Spr. wijst op de grootte van den polder. Het Js een opoffering voor den dijkgraaf. De heer Smit: Volkomen juist. De vergadering gaat accoord met het voorstel en de Voorzitter betuigt zijn dank voor het genomen besluit. Wat de lastenheffing betreft, merkt de heer Bruin op, dat de verhooging voor con- tribuale landen al zeer ongunstig is door bijzondere omstandigheden en wel in ver band met de overdracht der dijken, waar door de opbrengst van het grasgewas niet bekend is. De heer Komen vraagt, of het juist gezien is, dat aankoop polderhuis en restauratie polderhuis voor de helft ten laste van de afdeeling sloot- en weggelden komt. De Voorzitter meent, dat dit billijk is en de heer Rademaker merkt op, dat het toch ook niet billijk zou zijn, als het geheel ten laste van Algemeen Bestuur zou komen. Vanuit de vergadering wordt opgemerkt, dat de opbrengst van de belasting van de gebouwde eigendommen ad 3 niet veel beteekent, maar een hooger percentage is niet veroorloofd. De heeren Dignum en Bruin wijzen er op, dat het gewenscht is te trachten het percen tage verhoogd te krijgen en de heer Dig num blijft het een onhoudbare toestand vinden, dat de kosten van het onderhoud der wegen door de landeigenaren betaald moeten worden. De heer Bakker wijst er op, dat de huizen van de landeigenaren ook weer belast wor den, dan zijn we weer verder van huis. Zou de verhooging van het percentage ook niet worden tegengehouden, omdat men als pol derbestuur de niet-landeigenaren uit het be stuur wil weren? Bij de verdere bespreking oordeelt men dat de 3 als een begin moet worden be schouwd. De begrooting wordt onveranderd vastge steld. De heer Dignum wijst er nog op dat de begrooting wordt vastgesteld als er reeds 'n half jaar verstreken is. De Voorzitter erkent, dat het dit jaar wat laat is, maar de rekening wordt per 1 Maart afgesloten. De heer Smit zegt, dat het bezwaar van den heer Dignum is te ondervangen als evenals bij de gemeente, het saldo op den dienst van 2 jaar later wordt gebracht. De heer Dignum acht dezen tijd ook zeer ongeschikt om rekening en verantwoording te bestudeeren. Met den wensch van den heer Dignum zal rekening worden gehouden. Overdracht van de dijken aan het Hoogheemraadschap. Aan de orde komt het voorstel van het Dag. Bestuur tot verkoop van perceelen dijk aan het Hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier. De onderhandelingen die met het Dag. Be stuur van het Hoogheemraadschap hebben plaats gehad, hebben geleid tot de voordracht de dijken van Zijpe en Hazepolder aan het Hoogheemraadschap over te dragen, met uit zondering van die dijken waarop geen weg voorkomt en van enkele gedeelten die in ver band met plaatselijke omstandigheden over dracht niet wenschelijk maakte. De geboden koopsom bedraagt f 48.009,72. De heer Rademaker vraagt of de overdracht een voordeel voor den polder zal beteekenen. De Voorzitter: Voordeel niet, het is een soort verplichting. De heer Van der Oord: Het wordt een ver schuiving van lasten. De heer Komen informeert naar de los plaats aan den Slikkerdijk. De Voorzitter zegt, dat de polder daar een vrije losplaats zal hebben, maar de ingelan den zullen vergunning tot lossing moeten aanvragen en daar een klein bedrag voor moeten geven. Maar de medewerking van het Hoogheemraadschap zal heel goed zijn. De heer Bruin vraagt wanneer de polder de koopsom zal ontvangen. De Voorzitter antwoordt dat dit 3 Januari 1938 zal zijn. De heer Swan: Houden we dan een gast dag? Een andere stem: Dan eten we dikke pa ling. Na nog enkele opmerkingen wordt zonder hoofdelijke stemming overeenkomstig het voorstel van het Dag. Bestuur besloten. De rondvraag. Bij de rondvraag stelt de heer Bakker de vraag met welk doel het Hoogheemraad schap de dijken aankoopt; het moet toch betaald worden. De Voorzitter zegt dat het Hoogheemraad schap de dijken in beheer en onderhoud heeft en nu wordt het beter geoordeeld dat hetzelfde lichaam de dijken ook in eigendom heeft. Tegenover de kosten van aankoop zijn de baten te stellen. De heer Van der Oord ziet er niets anders in dan om het zaakje in stand te houden. De heer Bos zegt dat aan den heer Mun- tjewerf te Oudesluis een perceel in erfpacht is uitgegeven. Voor de veiligheid van het verkeer ware het echter beter dat dit erf- pachtrccht werd ingetrokken. De Voorzitter is het daar niet mee eens. Juist t.a.v. het snelverkeer is het beter dat de stal er blijft staan. De opzichter meent dat verbetering van den toestand zou ontstaan als het links- en rechtsverkeer om den stal werd ingevoerd, en de muziektent werd verplaatst. Toegezegd wordt dat een onderzoek ter plaatse zal worden ingesteld. Zonder toestemming. De heer Bruin wil in de algemeene verga dering ter sprake brengen, dat de heer Doorn Jr. er ijzeren riolen uitgooit, zonder dat daarvoor toestemming is verleend. Naar spr.'s meen ing is dat ontoelaatbaar. De Voorzitter beaamt dat geen toestem ming is verleend, maar deze zaak behoort thuis in de vergadering van het Dag. Be stuur en niet in de algemeene vergadering. Het betreft hier de handhaving van de Keur. De heer Bruin zou willen, dat er een stuk van de algemeene vergadering uitging, waarin werd te kannen gegeven, dat de ver gadering de toestemming tot het verwijde ren van de riolen niet verleent. De heer Bakker informeert, welke riolen het hier betreft. De heer Bruin licht toe, dat het hier be- trft, de groote ijzeren duikers, die onder de tram doorgingen en waar tamelijk wat water uit den Burgerhoek doorging. Doom schijnt wel de toestemming van de meerder heid van molenmeesters te hebben. De heer Bakker: En als hij er nu een sloot maakt? De lieer Bruin: Wij dachten dat de toe stand onveranderd moest blijven. Op de vraag waarom de duikers verwij derd worden, wordt geantwoord, dat het hier gaat om het oude ijzer. De Voorzitter zegt, dat het Dag. Bestuur het zal bespreken; hij sluit de vergadering. Uit onze omgeving HEER-HU GOW AARD KERMIS HEERHUGOWAARD (Zuid) Tijdens de Kermis heeft de alom bekende „Centraal Bioscoop" van Noordscharwoude standplaats ingenomen op het sportterrein. Zooals men dit van de Centraal Bioscoop gewend is, wordt een programma vertoond, dat klinkt als een klok. Om te beginnen de grootsche circusfilm „Variété", met in de hoofdrollen Hans Al- bers en Annabella. Variété, de film, waar naar de geheele wereld met spanning heeft uitgekeken, is onder de meesterlijke regie van Nicolaas Farkas een succesfilm gewor den, een film uitmuntend door schitterend spel van twee door geheel Europa vermaar de artisten: Hans Albers en Annabella. Verder de wereldberoemde zanger Benja- mino Gigli, overbekend van gramofoonplaat en radio, de lieveling der dames in een schitterende film „Ave Maria" met als tegenspeelster Kathe von Nagv. Het is een film van groote schoonheid, in welks mid delpunt staat de unieke onovertrefbare stem van den phenomenalen kunstenaar Bcnja- mino Gigli. De derde film ,,'t Was één April", 'n Hol- landschc film met een inhoud, waarom har telijk gelachen wordt. De medewerking van Johan Kaart staat hiervoor borg. Wij twijfelen er niet aan, of de Centraal Bioscoop zal met dit programma dat bo vendien is voorzien van een uitgebreid bij programma, succes hebben. Voor bijzonderheden, venvijzen wij naar de advertentie in dit nummer. BURGERLIJKE STAND. MEI 1937. Geboren: Ma Maria, dochter van J. Beers en M. Beerse; Hendrikus Johannes Maria, zoon van H. J. Greuter en P. Bouwmees ter; Trijntje, dochter van J. Evers en A. Klinkhamer; Nicolaas Wilbertus, zoon van J. v. d. Berg en M. E. Jonker; Thcodorus zoon van Jb. Tesselaar en A. v. Scha gen; Margaretha Adriana, dochter van N. J. Weel en L. Schilder; Guurtruda Catharina Maria, dochter van C. Schut en M. Wester; Engell- na Maria, dochter van Jb. Borst en J. N. Konijn; Anna Geertruida, dochter van J. van Schagen en A. G. Schuijt; Johanna Maria, dochter van J. Beers en N. C. Bruin; Johannes Nicolaas, zoon van S. Volkers en A. T. Mourits. Ondertrouwd: A. P. P. Oudhuis, 28 jaar en C. Stet, 36 jaar; N. Buter, 33 jaar en J. v. Schagen, 22 jaar; Joh. Jc. Boots, 36 jaar Spanbroek en J. Ursem, 25 jaar; Fl. Groot. 23 jaar Hoogwoud en D. Bos, 22 jaar; P. Swager. 26 jaar Noordscharwoude en T. de Boer, 21 jaar; G. C. Roosloot, 22 jaar Ber gen en A. Laan, 22 jaar. Gehuwd: G. Mul en A. H. Wester; J. A. Bakker en C. Loos; J Kooij en P. Water- Ontwikkelen en afdrukken van uw films 's Morgens gebracht, 's avonds klaar! HOOGZIJDE 103 - TEL. 99. - SCHAGEN. drinker; N. Kout en M. de Jong; A. P. P. Oudhuis en G. Stet; N. Buter en J. v. Scha gen; Fl. Groot en Div. Bos Overleden: Maartje Floris, 62 jaar echtg. van Jb. van Langen; Petrus Johannes Groen veld 3 jaar zoon van J. Groenveld en C. Does. Cornelis Korver, 68 jaar wednr. van B. Hooijboer. CALLANTSOOG SCHOOLFEEST. Maandag j.1. heeft de jeugd uit de eerste 5 klassen der O.L. School alhier het jaar- lijksche reisje naar Schoorl en Bergen ge maakt. Het was schitterend weer. Zoo mooi was het in jaren achtereen niet geweest. 's-Mor- gens half negen was het aantreden en werd de tocht in daartoe door particulieren wel willend afgestane auto's aanvaard. Gevolgd door een bus met „supporters." Bij de Hondsbossche Zeewering werd een kijkje genomen bij de overblijfselen van de „Prince George". Dan ging het verder naar Schoorl en later op den dag naar Bergen. Na een wandeling door het Ber gerbosch, waar in de schaduw werd ge rust en gespeeld, bezochten de jongens en meisjes het Hertenkamp. Het was voor de jeugd een prachtige' dag, begunstigd door zeldzaam mooi zomer weer. Zooals gewoonlijk speelde de muzickver- eeniging „Callantsoog" bij aankomst 's avonds eenige nummers in de tent. Dc schoolfcestcommissie, en zij, die hun auto's voor dit tochtje beschikbaar stei- den, kunnen op een schitterend geslaagde dag terugzien. Maandag a.s. gaan 6e en 7e klasse naar Amsterdam, waar o.a.. Schiphol en Artis bezocht zullen worden. Het is te hopen dat het weer ook dan zoo zal meewerken. STEUNREGELING Naar aanleiding van de bemoeiingen van B. en W. dezer gemeente heeft het college van den minister van sociale zaken bericht ontvangen dat deze in beginsel bereid is de; gemeente voor de toepassing van de steunregeling in de 8e klasse te plaatsen. Tot nu toe was Callantsoog in de 9e klasse gerangschikt. WERKVERSCHAFFING Met ingang van Maandag j.1. is het werk in werkverschaffing aan het graven van een vijver in het Luttiekduin tijdelijk stop gezet. POLITIE Gevonden: een rijwielbelastingmerk, InL ter secretarie. Verloren: een gele blouse. WIERINGEN Pastoorswisseling. Met ingang van 18 Juni a.s. gaat Pastoor De Wilde van hier naar Dordrecht in de parochie van den H. Antonius van Padua. Op 18 Juni a.s. is tot pastoor te Wieringen benoemd de Zeer Eerw. Heer Mudde, thans kapelaan te Leiden in de parochie van den H. Petrus. Geslaagd. Onze plaatsgenoot, de heer C. van Vrede, slaagde dezer dagen te Amsterdam voor het diploma van electrotechnisch opzichter. De kleuterschool te Den Oever geopend. Voor het bestuur van de kleuterschool al hier was het een prettig idee dat zij Maan dagavond zoo veel belangstellenden aanwe zig mocht zien bij de officiecle opening. Onder de talrijke aanwezigen merkten wij op Burgemeester en Mevrouw Kolff, wethou der Tijsen en het onderwijzend personeel der diverse scholen. Na de openingsmarsch, uitgevoerd door de mandolinevereeniging „Oost Wieringen" on der leiding van den heer Jac. Bakker, nam de voorzitter, de heer Jansen het woord en memoreerde in 't kort hoe men tot de op richting gekomen was. Hij bracht in het bijzonder dank aan mevr. de Haan-Bosker voor den steun van haar ondervonden en aan de Oeversche bevolking voor het finan- cieele gedeelte. Burgemeester Kolff hierna het woord ver krijgende, brengt dank namens het Gemeen tebestuur aan het schoolbestuur dat met Oeversch initiatief de zaak tot stand heeft weten te brengen. Hierna knipt de Burgemeester het lint door, dat toegang geeft tot het schoollokaal en verklaart hiermede de school voor ge opend. Alle belangstellenden konden thans het lokaal in oogenschouw nemen, waarvan druk gebruik gemaakt, werd. Alles ziet er keurig en wel verzorgd uit. Als onderwijzeressen zullen fungeeren Mej. Poeze en Mej. Jan sen. Een lang gekoesterde wensch is thans in vervulling gegaan. Dat de kleuterschool moge groeien en bloeien tot heil van het kind, is onze leus! ZIJPE In de afgeloopen week is het aantal werk- looze arbeiders, dat „in zorg" is, wederom belangrijk verminderd; het aantal bedroeg 64 (voorafgaande week 95), waarvan 31 inde werkverschaffing waren geplaatst en 33 ingevolge de Rijkssteunregeling werden ge holpen. B. en W. hebben aan het Bestuur der Doopsgezinde Gemeente Zuid-Zijpe ingevolge de bepalingen der Bouwverordening, ver gunning verleend tot het uitbreiden van de kosters won ing, gelegen te Burgervlot brug. Naar ons wordt medegedeeld, zijn de onlangs door den Gemeenteraad vastge stelde verordeningen op de heffing van schoolgeld voor het gewoon lager onderwijs en van opcenten op de gemeentefondsbe lasting bij Kon. Besluit goedgekeurd. Aan dc Oudercommissie der O. L. school te St. Maartensbrug is toestemming verleend tot het houden van een kleine verloting ten behoeve van het Floralia- feest, te houden in de maand September. De bedoeling is 750 loten a 10 ct. per lot uit te geven. 'T ZAND. Vergadering van de Schoolfeest- vereenlging. Algemeene Vergadering van de Vereeni- ging tot het houden van een jaarlijksch schoolfeest, aan de O. L. school te 't Zand, ge houden op Maandagavond 7 Juni bij den heer Modder. De secretaris de heer Elzer, deelt mede, dat de Voorzitter Dr. Boerma, wegens gelijk tijdig gehouden vergadering van Het Witte Kruis te Schagerbrug, niet aanwezig kon zijn, waarom hij de leiding op zich neemt. Er zijn 2 ingekomen stukken: le. van de Crisiszuivelcentrale te Alkmaar, waarin deze instelling opwekt om met. de kinderen ver schillende zuivelfabrieken te bezoeken. Voor kennisgeving aangenomen. 2e. Circulaire van dc commissie van samenwerking voor bizondere nooden in de gemeente Zijpe. Be sloten wordt om voor dit doel f2.50 beschik baar te stellen. Hierna rekening en verantwoording van den penningmeester. De boeken, nagezien door de heeren Hottentot en Overhand, wer den in de beste orde bevonden. De ontvang sten over 1936 bedroegen f 116.45, terwijl werd uitgegeven f99.24. Batig saldo aldus f 17.21. Aan het dit jaar te houden schoolfeest zul len deelnemen 47 kinderen, 4 jongedames- geleidsters, 2 geleiders (voor dit jaar weer de heeren De Best en Overhand), het onder wijzend personeel, alsmede de heeren parti culiere chauffeurs. Bereids gaven zich reeds weer een 6-tal personen op om tc willen rij den, terwijl alsnog aan een 3-tal zal worden gevraagd. De datum wordt vervolgens vast gesteld op Woensdag 7 Juli. Door een 4-tal jongedames van pl.m. 18 lentes zal in dc ko mende weken met lijsten voor inteekening worden gecirculeerd. Men hoopt begrijpelij kerwijze op de volledige financiecle mede werking. De aftredende heeren De Best en Swan worden nu bij acclamatie herbenoemd als bestuursleden. De heer Zwart brengt bij de nu volgende rondvraag de moeilijke hanteerbaarheid van de proviandkist ter sprake. De secretaris wijdt hierna, alvorens tot DEN HELDER sluiten over te gaan, eenige woorden van waardeering aan de nagedachtenis van wij len den heer H. Over, die gedurende een zeer lange reeks van jaren een trouwe medewer ker, in woord en daad, van de verecniging was. Hierna sluiting. LANGENDIJK BOERENLEENBANKEN DRINGEN BIJ DEN MINISTER OP MEER STEUN VOOR DEN TUINBOUW AAN. De Ring van Boerenleenbanken heeft aan Zijne Excellentie, den Minister van Land bouw en Visscherij een adres gericht. Hier aan ontleenen we het volgende: Op de jongstgehouden vergadering van den ring van Boerenleenbanken „Alkmaar," waarbij 18 locale Banken zijn aangesloten, werd de noodlijdende toestand, waarin de tuinders aan den Langendijk, tengevolge van de economische crisis verkeeren, als punt van bespreking aan de orde gesteld, en tevens de vraag onder de oogen gezien, of het niet mogelijk was verbetering in den toestand te brengen, mede ook om op die wijze de tuinders in de gelegenheid te stellen beter hun verplichtingen welke zij tegenover de Boerenleenbanken hebben te vervullen, te kunnen nakomen. De bevindingen van de Inspectie van de Centrale Bank te Utrecht, waarvan onze Ring een onderdeel vormt, zijn van dien aard dat zonder tegenspraak de conclusie kan worden vastgesteld, dat in de tuinbouw streken dc grootste nood hcerscht, en dat onder deze tuinbouwstreken de Langendijk en Omstreken helaas het eerst moet worden genoemd. Ter staving hiervan geeft het adres in cijfers weer den geweldigen achteruitgang van de veilingsomzetten. Dat ook de Boerenleenbanken den weer slag van een dergelijke toestand, zoo lezen wij verder ondervinden is duidelijk. Belang rijke verliezen zijn reeds door de Boeren leenbanken geleden, en nog zijn er ver schillende voorschotten lpopende waarvan de opnemer en (of) de borgen zullen moe ten worden uitgewonnen teneinde nog grooter verlies voor de Bank te voorkomen. De besturen van Boerenleenbanken staan daarbij vaak voor moeilijke problemen. Verreweg de meeste le den, voor wie het zwaard der exe cutie dreigt, behooren tot de harde werkers, die door arbeidzaamheid en noeste vlijt zich eenig onroerend bezit hadden weten te verschaffen. Zij zouden in financieel moeilijkheden komen, waaruit zij zich hooit meer zouden kunnen opwerken. Excellentie, veel moeilijkheden zouden kunnen worden opgelost, als de steun aan de Langedijker tuinders verleend, wat grootcr was. Excellentie, wij overdrijven niet als wij zeggen, dat er in vele gezinnen armoede is, Elk jaar wordt ingeteerd en de reserves raken op. Excellentie, moge ons vertrouwen In Uwe welwillendheid niet beschaamd worden. Waar een wil is, is een weg. Groote be lang staan op het spel. Helpt daai de bevolking van den Langen dijk en omstreken door een zoodanige steun te verleenen dat dc tuinders, van welker welvaart de geheele bevolking afhankelijk is, een inkomen li ebben waarvan zij op mcnschwaardige wijze kunnen bestaan. Deze streek is dan tegen algeheele onder gang beveiligd, aldus besluit het adres. NOORDSCHARWOUDE. Geslaagd. Onze plaatsgenoote, mej. N. Jong, slaagde dezer dagen voor het gehouden practijk-exa- men typiste. OUDKARSPEL. Door de warmte bevangen. In de werkverschaffing alhier geraakte Maandag de heer J. H. door de warmte be vangen en zakte in elkander. Nadat door dr. De Wit de eerste geneeskundige hulp was verleend, kon de heer H. naar zijn woning worden vervoerd. Ongeval op „De KooyPaard gesneuveld. Maandagmiddag te half drie heeft zich op liet terrein van vliegkamp „De Kooy" met een der vliegtuigen een niet ernstig ongeval voorgedaan, waarvan een paard het slachtoffer geworden is. Op genoemd tijdstip taxiede een der les- vjiegtuigen, de S. 14, waarin zich alleen een leerling-vlieger bevond, over het veld, met het plan op te stijgen. Op een gegeven oogenblik voelde de be stuurder een vrij hevigen schok, tengevolge waarvan hetv liegtuig over één kant sloeg. Het bleek, dat een zich ter plaatse be vindende giasmaaimachine van den pach ter van het terrein, den heer Van der Veer, in minder gewenschte aanraking met het. vliegtuig geweest was. Het vliegtuig werd licht beschadigd, doch erger was het ge steld met een der paarden, die zich voor de machine bevonden. Dit was ernstig ge wond aan den onderkaak, zoodat het wen schelijk was bet direct af te maken. De vliegenier zelf bekwam niet het min ste letsel. Het ongeval gebeurde in een hoek van het terrein, waarop men reeds gedurende verscheidene dagen het hooge gras aan het wegmaaien is. Vermoedelijk is de bestuur der, die eerst sedert eenige dagen „los" was even de kluts kwijt geweest. tengevolge waarvan het ongelukje geschiedde,

Schager Courant | 1937 | | pagina 5