Raad Heerhugowaard WPIGLEY Arrondissements rechtbank te Alkmaar Polder Valkkoog Donderdag 10 Juni 1937 Tweede blad MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 8 JnnL EEN MISGEWAS DAT ONUITROEIBAAR SCHIJNT. Zóó'n korte zitting der meerv. strafkamer tkan er niet zijn, of men treft ter berech ting daar aan het minderwaardig artikel verdachten, vallende onder het gelijksoorti ge artikel 247 Wetb. v. Strafrecht. Ditmaal verschenen ten dien aanzien weer een tweetal droevige figuren, momenteel van het maatschappelijk verkeer, in het huis' van bewaring, afgesloten en wel in de eerste plaats de dikke los werkman Jan K. uit Den Helder, dien de Officier een jaar achter de tralies wenschte te plakken, waarop hij werd opgevolgd door een klein kereltje uit Castricum, Johannes B. ge naamd. eveneens 'n artikel twee zeven-cn- veertiger, die werd voorgedragen voor 7 maanden celstraf. Uitspraak over 14 dagen. 'ALS EEN BOEREMEST-KRUIER TOT DANDY EN BON-VIVANT WENSCHT TE PROMOVEEREN. De pl.m. 22-Jarige boerenknecht. Arie W., geboren te Heerhugowaard, en voor hij tot pensionnaire in Hotel „de Houten Lepel" werd benoemd, te Opmeer in dienst bij den landbouwer Joh. Th. Schipper, verdiende 5 gulden per week, boven kost en inwoning, welke toelage blijkbaar niet voldoende was om aan de hoogere aspiraties die Arie koesterde, te voldoen. Hij wenschte m de wereld waar men zich vermaakt. Het Carl- ton of iets in dezen geest een rol te spelen, elegante kleederen te dragen, enfin, te leven zooals dit bij de „Bonton" gebrui kelijk is. Maar een dergelijke positie en bijpassende „aankleeding" is met twee knaakjes per week niet te bereiken en hij kwam nu op het idee zijn grove boere- arbeidersvingers te misbruiken voor dief stal. De 23-jarige schoonzuster van een vo- ögen patroon, de presentabel uitziende Em ma Schoenmaker te Hensbroek, die haar boudoir had gekozen op de eerste etage .van het landbouwershuis, scheen, zooais Arie had opgemerkt, nogal tamelijk in haar „slappe was" te zitten. In haar ka mertje bevond zich een kistje met het door Arie zoo zeer verlangde duimkruid. En nu had Arie natuurlijk ook een meer gemeene, maar minder strafbare weg kunnen kiezen, door de jongedame in zijn mooiste costu- mes het hof te maken en als Don Juan haars paarduitjes te bemachtigen, doch daar toe was Arie nog niet. geraffineerd genoeg en dus koos hij in dit geval den meer ge vaarlijken weg van diefstal en inbraak. Op 24 Maart ƒ.1. drong hij ongemerkt het hei ligdom van Emma binnen en maakte zich van een flapje van f 25 meester uit het geld kistje waar de jongedame haar schatten be waarde. Toen dit kapitaal wéldra door Arie's vingers was geglipt door het vol doen van eenige dringende schulden en de rest aan diverse pleziertjes, besloot Arie, aangemoedigd door het succes, nog eens een nieuwe slag te slaan en in den avond .Van 6 April wist hij wederom het interieur Van Emma's schatkamer te bereiken en dit maal eigende hij zich 3 bankjes van 100 gulden toe, welk bedrag hij begroef in het land van zijn boer. Om zich den toegang tot het kamertje te verschaffen, maakte hij gebruik van een houten kist om op te staan, peuterde met zijn zakmes de stopverf uit een raampje, lichtte de glasruit er uit en drong op die wijze naar binnen. Die laatste diefstal werd hem echter noodlot tig. Hij had nu de kaas' met al te groote hompen gesneden en de verdenking viel op hem, terwijl hij op zijn beurt ook- door de ben viel, de plek waar de schat was be graven, aanwees, waarop hij zelf ook werd begraven in het huis van bewaring. Dinsdag voor de meerv. strafkamer te recht staamde, toonde Arie zich zeer han delbaar, berouwvol en tot een minder avontuurlijk doch meer deugdzaam leven bereid. Van de gestolen 25 plek had hij bereids 10.10 terug betaald, zoodat de schade, die Arie beloofde ook te zullen aanzuiveren, nog f 14.90 bedroeg. Reclasseeringsambte- naar Wiggers had het geval, zooals wij van hem gewend zijn, tot in de merg uitgepeu- terd, doch achtte hier geen motief voor reclasseering aanwezig. Zijn patroon had zich bereid verklaard het met Arie, als hij den tol der gerechtigheid had betaald, nog eens te probeeren. Mr. v. d. Feen de Lïlle, onze Officier, wiens taak het is voor de veiligheid der Justitiabelen van het arrondissement te waken, toonde zich echter niet bereid, dergelpke excessen met. al te groote zoet sappigheid te behandelen. Het betrof hier een zeer ernstig vermogensdelict en de Officier achtte ©en straf van 8 maanden op zijn plaats. Verdediger, meester Van der Loos, hield daarop de gebruikelijke speech, waarin hij wees op de verwaarloosde jeugd en opvoeding van het Jonge mcnsch en be sloot _met de wenschelijkbeid alsnog een rem in den vorm eener voorw. op te leg gen straf te bezigen. Overigens kon ver dediger zich grootendeels met de argumen ten van den heer Officier veretenigen, waar op onze zoo jammerlijk gestrande platte lands-dandy naar zijm appartement in de dépendance van het Paleis van Astrae werd teruggebracht. ONTACTISCHE BENOEMING DOOR P.T.T. MISLUKTE CARRIèRE ALS POST STATION-HOUDSTER. Men ïtan als houdster van een polder- jongens-cantine onovertreffclijk. doch als stationhoudster van de posterijen (het was voorbeen brievengaarder, daarna kantoor houder, doch nu eindelijk is men bij de P. T.T. langs lijnen van geleidelijkheid geko men tot den titel van stationhouder der Posterijen) een volkomen mislukking zijn, zooals bewees de welgedane, zwartgeloktc Johanna Petronella V., echtgenoot e van den heer Laurens T., hulpbesteller te Slootdorp ir. de Wieringcrroeer, op een reuzesalaris >an f 17 per maand, waarvan hij zelf nog de kosten Aan een gammel motorwagentje moest aftellen. Zijn echtgenoote» een gebo ren Jordaanscbe, Avas gedurende het dem pingsproces houdster van een polderjon- genscantinc en Averd na beëindiging van dit reuze karwei, bij wijze van compensatie aangesteld als stationhoudster, terwijl haar echtgenoot de functie van hulpbesteller ver vulde. Mej. T.V. was een joviale gast- vromv, hartelijk, royaal, prefereerde goed eten en drinken, hielp graag anderen uit de penaire zette summa sumarum de tering niet naar de pl.m. f 465 nering, welke de gulhartige P.T.T. voor alle diensten, inclu sief het hulpbestellersbaantje toediiAvde en het resultaat Avas dat de stationhoudster haar ambtelijke kas door haar particuliere kas klutste en bij de controle, door inspec teur Lycklema, zoo nu en dan gehouden, een tekort moest dekken, die in allerijl dan het de achterdeur uitglippende dienst meisje van een goede kennis moest, leenen. Tot eindelijk deze dekkingsdienst faalde, 'n tekort van f 335 Averd geconstateerd en de juffrouw A^an haar „station" verkaste naar het huis van bewaring te Alkmaar. Uit dit onaantrekkelijk interieur werd de goede dikkerd dan Dinsdag voor den dag gehaald, om terecht te staan ter zake ver duistering van de 385 door onoordeelkundig beheer in de huishoudkas verzeild geraakte rijkspegeltjes. Zij erkende natuurlijk hot feit, want er viel ook absoluut niets te ont kennen. Het geld was assjouwijnc, zooals de Jordaner zegt, foetsie en daarmee hield alles op! Zij gaf echter een uitgebreid re laas van de oorzaken en ook geldelijke tegenspoeden, waardoor zij in den achter middag was geraakt en noemde groote las ter de insuniatie, dat hier de drank in 't spel zou zijn geweest. Zij wil het liefste in Amsterdam een betrekking als Averkster zien te vinden, dan heeft zij de kost en kan met het verdiende geld de huur betalen. Haar man is nu aangesteld te Kolhorn als hulpbesteller (weer voor f 17 per maand, of is het nu soms 20 gulden? Pourqoi pas, (zou de Franschman zeggen.) De heer Wiggers prees verdachte als een met goede karaktereigenschappen bedeelde vrouw en achte hier geen motieven A'oor reclasseering aanwezig. De Officier had in dit ge\'al zijn requisi toir niet in mineur gecomponeerd. Z.Ed. achtte een verantwoordelijke taak aan een alle opleiding missende persoonlijkheid als deze verdachte, geheel boven haar krach ten, vroeg voorts \rrijspaak voor het ambts misdrijf primair ten laste gelegd en veroor deeling ter zake verduistering in dienst betrekking tot 6 maanden gev. met aftrek van 3 maanden voorarrest. Verdediger, mr. Mulder uit Den Helder, bracht per saldo den heer Officier van Ju stitie hulde voor zijn requisitoir, laakte scherp de P.T.T. yoor haar ontactische be noeming en drong alsnog aan op een voorw. a'croordeeling, opdat verdachte eeni-- gen tijd nog hulp en steun zou ontvangen, indien zij die noodig mocht hebben, waarna, de behandeling'werd gesloten. BRAAK EN DIEFSTAL TE BERGEN. MEDEPLICHTIGE VERHINDERD TE VERSCHIJNEN: BEHANDELING UITGESTELD. Het is al weer een heel poosje geleden, dat de „tuinder" Johannes Hendrikus Tr. onze heele rechtbank op stang joeg door zijn brutale leugens en partinente ontkentenis van A'ermogensdelicten waar. het bewijs dui men dik oplag en het deed ons werkelijk genoegen om dezen ouden gabber nog eens de hand te mogen drukken, toen hij in deurwaarders- en veldAvachterskamer eens klaps Aveer voor ons opdook om aanstonds terecht te staan ter zake een hem en zijn compagnon Joop L., ook een prachtmerk, ten laste gelegde diefstal met verbreking van een glasruit te Bergen bij de familie Bogtman, waarbij een bedrag van 130 pop, benevens een zilveren boterlepeltje en een zilveren theeschepje (waarnaar Jantje Tr. reeds jaren verlangde) Averd buitgemaakt. Er bestond echter één groot bezwaar om deze affaire voort te zetten, aangezien de honorabele Jozefus Hubertus L., Jan Tr.s' mcde-a'ennoot, door de Dordtsche Rechtbank juist tot 1 jaar en 3 maanden gev.straf was veroordeeld en nu verhinderd Avas om hier op tijd present te zijn. De Officier was alsmu zoo vrij geweest, de getuigen Bogt man cum suis' af te wimpelen en verzocht dan uitstel der behandeling tot 22 Juli. Verzoek toegestaan, zitting gesloten en Jan Tr. tot nader order opgeborgen. oor Uw spijsvertering^ r. PER PAKJE 5 CT. DE VOLMAAKTE KAUWGOM f Ben vergadering, welke slechts wei nig tijd in beslag nam. De Baars wil maatregelen tegen het stroopen in de Kerksloot, maar zal ze dan zelf moeten nemen. Goede resul taten bij de rietsohonw. Gistermiddag om half drie verga derde in het café van den heer M. Kuiper te Valkkoog het Dagelijksch Bestuur van bovengenoemde» polder met Hoofdingelanden. Voorzitter de heer T. Rcns Az., secretaris de heer G. C. Sloof. 'Afwezig zijn de heeren P. Gootjes "en R. Bij post Mz., met kennisgeving van verhin dering. De Voorzitter, opent de vergadering met woorden van Avelkom, Avaarna door den secretaris de notulen worden gelezen; ze worden onder dankzegging aan den samen steller onA'eranderd goedgekeurd. Ingekomen is o.a. een schrijven van de hengelclub „De Baars" te Schagen, houden de de mededeeling, dat men het vischwater toch maar aan zich wil houden. Wel zag men de pacht gaarne verminderd en wordt aangedrongen op het uitzetten van visch door het Polderbestuur. Tevens wordt ge vraagd om controle op het stroopen, dat vooral In de Kerksloot voorkomt. De Voorzitter merkt op, dat voor dit laat ste de pachter moet zorgen. Het schrijven wordt A'oor kennisgeving aangenomen. Rietschonw. Verschillende heeren brengen rapport uit van de gehouden rietschouw; slechts enke le eigenaren behoeven te worden aange schreven, om de zaken alsnog in orde te maken. Rondvraag. De heer C. de Geus' A-estigt er de aan dacht op, dat de zitbank Aan de sluisbrug stuk is. Zal worden voorzien. Hierna sluiting. Dinsdag 8 Juni, des avonds 8 uur, kwam de Raad dezer gemeente onder voorzitter schap van Burgemeester Sutman Meijer bij een. Conversie van geldleening. Het A'oorstel van B. en W. om over te gaan tot converteering van de geldleening groot f3.000,—, aangegaan met J. W. Beers van 4% in 4 met ingang van 1 Juli 1937, Avordt door den Raad goedgekeurd. Hoofdstembureau. Opnieuw wordt het Hoofdstembureau sa mengesteld. Presentiegeld stembureanleden. B. en W. stellen voor het presentiegeld voor de leden van het hoofdstemburcau en de stembureaux te bepalen op f4.— per dag met intrekking van het raadsbesluit van 15 April 1935. Naar aanleiding hiervan zegt de heer Tromp graag te zien dat de Raad van Heer- hugoAvaard met dergelijke voorstellen niet accoord gaat. Spr. vindt dit geen bezuinigen. Ook de andere raadsleden kunnen zich hiermede niet vereenigen en wordt het voor stel van B, en verworpen» Op voorstel van B. en W. Avordt de bijdrage in het. exploitatietekort van de Woning- bouAvvereeniging over het jaar 19351936 be paald op f3958,49. Christelijke School voor Natio naal Onderwijs. Naar aanleiding van het ingevolge artikel 72 der Lager Onderwijswet 1S80 ingediend verzoek door het Bestuur van de Hulpver- eeniging voor Christelijk Nationaal Onder wijs om verstrekking van gelden A'oor een verbouAv der school, AA'ordt door B. en W. voorgesteld de gevraagde medewerking te verlcenen. Voorzitter licht toe, dat door het toenemen van het aantal leerlingen de loka len te klein gcAvordcn zijn. Nu heeft de heer D. Saai uit Alkmaar een bouwplan ont\aror- pen of licA'er gezegd 2 plannen, n.1. het vcr- grooten van de 2 lokalen plus een nieuAv lokaal, dus dan zou de school 3 lokalen heb ben, Avelkc aan de cischen voldoen en Avaar zc binnen een paar jaar ook recht op heeft en alleen het vergrooten van de 2 bestaande lokalen. De kosten van het eerste ontAverp bedraagt f17.793; van het tweede f12.929. Voorzitter zegt, dat er op het oogenblik aan een nieuw ont\aferp gewerkt wordt, dat goedkooper is, doch hierover kan spr. op het oogenblik nog niets mededeelen. Het gaat er hier nu om of de Raad in principe er A'oor is mcdeAverking te Avillen verleenen. Wat de gelden betreft, dit wordt dan door B. en W. in overleg met het schoolbestuur behandeld. Goedgekeurd. Commissie tot wering van school verzuim. Van den heer S. Steensma Is bericht inge komen, dat hij bedankt als lid van de com missie tot Avering van school \-erzuim, Avegens vertrek uit de gemeente. Voorzitter zegt den heer Steensma dank voor de door hem in deze beAvezen diensten. Vervolgens bieden B. en W. de volgende aan beveling aan: 1. R. Stouthamer, 2. C. Wage naar Cz. Na stemming Avordt de heer Stout hamer in plaats van den heer Steensma ge kozen. Vastgesteld worden de exploitatievergoe dingen voor de bijzondere scholen over 1934. De legesverordening Avordt na eenige wij- ziging opnieuAV vastgesteld. Herziening uitbreidingsplan. Daar de Middenweg door het dempen van de slooten veel breeder is geworden, zijn B. en W. geleid door een advies van de Com missie van Uitbreidingsplannen, het. eens, dat ook nu 't weglichaam van den Nieuwe Avcg moet worden verbreed, en eenige wij- zigingen in uitbreidingsplan behooren te worden aangebracht. B. en W. stellen A'oor te besluiten dat een herziening van het plan Aan uitbreiding in voorbereiding is. In dit niemve plan zou opgenomen Avorden de mogelijkheid tot het stichten van een bad- en zweminrichting, een jeugdspeel- plaats en tennisbanen enz., doch hierover, zullen later uitvoeriger medcdeelingcn wor-' den gedaan. De heer Dekkers vraagt of de bebouwings- voorschriftcn dezelfde blijven. Voorzitter zegt, dat hierin misschien een kleine Avijziging komt, doch niet van betee- kenis. De raad keurt Inmiddels de herziening van het uitbreidingsplan goed. Gemeente-eigendommen. Voorstel tot grondruil met toebetaling tus- schen de gemeente en de Maatschappij „Ons Stre\cn." B. en W. stellen voor de beide van het A'oormalige sportterrein resteerende bouwter reinen behoudens een smalle strook naast S. Franzen te ruilen tegen een ten Z.W. langs den Nieuwe weg liggende grondstrook ten behoeve van den wegverbreeding. Voorzitter licht toe dat de herziening van het uitbreidingsplan zal inhouden dc ver breeding van den Nieuweweg. Voor deze verbreeding zal moeten worden aangekocht een aan genoemden Aveg grenzende strook bouwterrein, ter breedte van 5.75 meter en ter lengte van 135 meter, zijnde 776.25 M2., welke kan Avorden aangekocht voor f 2.— per M2. of totaal f 1552.50. De Maatschappij „Ons Streven" is bereid deze strook grond te ruilen tegen een twee tal aan de gemeente toebehoorende bouw terreinen, liggende binnen het uitbreidings plan, tegen bijbetaling door Ons Streven van een bedrag van f 1515.25. De heer Tromp vindt, den prijs niet al te hoog, doch in dit geval kan spr. er zich wel mee vereenigen. De heer Poland zegt dat de gemeente het bouwterrein voor het voormalige postkan toor verkocht voor f 2000, met het verbod dat er geen huis naast mocht; spr. vindt nu 2 bouAvterreinen voor ruim f 1500 Avel wat l£iaK- x 1. Voorzitter zegt dat men de omstandighe den ook in aanmerking moet nemen, en vraagt of de raad het voorstel goedkeurt, hetgeen dan ook geschiedt Aan het einde der vergadering merkt Voorzitter nog even op, dat bij een bespre king met Ons Streven de mogelijkheid te kénnen Avas gegeven, dat het bouwterrein misschien Avel geschikt zou zijn voor een Avinkelhuis. 't Is de bedoeling dat het huis dat gebouwd zal Avorden, aan het begin van den Nieuwe Aveg in overeenstemming moet zijn althans moet harmoniecren met de ambtswoning van den Burgemeester. Een landhuis zou 't. mooiste zijn, doch hier in onze gemeente is direct niet iemand voor een landhuis en een winkel met a\'oon huis zou ook een groot geheel worden. Voorz. zegt er persoonlijk geen bezwaar tegen te hebben en het zal misschien als 't eenigszins kan ook Avel niet gebeuren, doch spr. voelde zich verplicht dit even aam den raad mede te deelen. Wethouder Krom zegt dat dit in B. en W. niet is besproken en dat hij er niet van op de hoogte is. Voorz. geeft dit toe en zegt dat dit In een latere bespreking tusschen Voorz. en Ons Streven is besproken. Weth. Krom meent er dan niet voor te kunnen zijn, daar er naar zijm meening geen Avinkels bij moeten komen. De heer Dekkers zou er dit van willen zeggen, dat hij de prijs die A-oor het bou\a- terrein wordt betaald, nogal goed \rond, doch als er nu een Avinkelhuis op mag Avorden gebouwd, de prijs dan niet te hoog is. Weth. Kooij zegt dat het er toch niet op vermooien zal als er een winkel zou komen. Voorz. is het met den heer Kooij eens', doch het moet toch een flink pand zijn. Wethouder Krom zegt dat Voorz. niet bang hoeft te zijn, dat ze daar een arbei derswoning zullen zetten. Voorz. herhaalt nog eens wat h!J al ge zegd heeft, dat je de landhuizen hier ook zoo maar niet. uit den grond stampt. Spr. zag dit ook liever. De heer Dekkers gelooft dat de raadsle den lieA-er niet hebben dat er een winkel huis komt cn als wij nu toestaan dat 't mag, dan kunnen we er niets meer aan doen. Voorz. zegt: laten avc dait er dan bij zeg gen, dat de raad er liever geen Avinkel ziet en dat „Ons StreAen" dit in 't laatste ge val zou doen. Wethouder Krom zegt de. zaak maar lie ver afgehandeld te zien en om nu te ver trouwen, dat het wel niet zal gebeuren, dat er een Avinkel komt, voelt spr. niet veel voor. 't Zijn ook speculanten, meneer de Voorz. 't zijn speculanten hoor, zegt spr. Dc heer Dekkers zegt dat de raad toch zoo kan zeggten. dat wij wel willen verkoo- pen, maar met dien verstande dat er geen winkelhuis op mag komen. Voorzitter zegt, dam zouden 'de heeren van „Ons Streven" de transactie wel eens niet door kunnen laten gaan. De heer Quant zegt 't met 'den heer Dekkers' eens te zijn, zoo verkoopen dat er geen AA-inkel mag komen. Voorz. zegt: de heeren raadsleden willen dit misschien niet om den Avinkelstand, doch dat vindt spr. niet noodig, Avant de Avinkelstand gaat er zelf ook mee door. De heer Quant zegt er persoonlijk ook geen bezwaar tegen te hebben. Voorzitter zegt: 't gaat hier om het entrée van het uitbreidingsplan. Den heer Groenland spijt 't werkelijk, dat dit er achteraan is gekomen en om dit nu in de hand te werken. Wij zijn begonnen met te zeggen, geen winkels in het uitbrei dingsplan en als er nu vlak een aan den Middenweg komt. vindt spr. niet goed. De heer Dekkers zegt: Voorz. zegt wel dat 't niet uitmaakt voor den winkelstamd, daar die er zelf ook mee doorgaat, doch die Voorz. noemde, zijn allemaal bestaande zaken cn er zou hier wel eens een winkel kunnen komen, die meteen alle anderen een nekslag gaf. Spr. zou 't zoo Avillen verkoo pen dat er geen Avinkel mag komen. Nadat hier nog even over is gepraat, wordt aldus besloten. Gemeente-eigendommen. B. en W. stellen voor aan den heer S. Franzen te verkoopen een strook grond, ge legen ten N.O. van zijn eigendom tot. een breedte van 1 M. en ter diepte van 28 M. tegen een koopprijs van f 3 per M2., zijnde dus f 84, alsmede een achter zijn perceel gelegen grondstrook ter breedte van 12,66 en ter diepte van 3 M. tegen een koopprijs van r 1.50 per M2., zijnde dus f 56.97 Voorz. licht toe dat hier een misverstand in 't spel is geweest daar de heer Fran zen meende achter zijn huis deze breedte in eigendom te hebben. Doch bij opmeting van het kadaster is komen vast te staan dat het perceel van den heer Franzen 350 M2 groot is en deze heeft 316 M2 geboekt van de gemeente als de paaltjes nu gezet Averdcn zooals nu moest houdt Franzen 1 M achter zijn huis over. De heer Dekkers vindt dit een vreemde geschiedenis en vraagt Avie of hier eigenlijk de schuld van heeft daar dit voor den heer Franzen een afvaller is. Voorz. zegt noch bij de gemeente noch bij Franzen. De lieer Krom zegt dat Dekkers 't doet voorkomen dat de heer Franzen hierover ontstemd zou zijn. Spr. zegt niet de indruk te hebben gekregen toen Franzen bij hem hieroA-er kAvam praten, 't Viel hem natuur lijk niet mee Avat te hegrijpen is. De heer Poland zegt dat Avij Franzen dan heel soepel moeten behandelen en nog soe peler dan thans 't geval is. De lieer Tromp zegt dat als je 316 M2 grond koopt je geen 350 M2. hebt en dat wordt het dan na toch, Voorz. zegt dat als wij hem die grond nu voor de halve prijs afstaan dit toch een coulante behandeling is. Weth. Kooij zegt 's morgens met Franzen te hebben gesproken en deze heeft gezegd dat hij zich hierbij neer wil leggen. Hierna wordt het voorstel aangenomen. Bij de rondvraag vraagt de heer van El- ten: le wat of de aanleiding is geweest voor de stopzetting van de steunregeling. 2e Hoeveel Averkloozen in onze gemeente zijn. 3e Waar of deze menschen heen moeten als ze geen Averk hebben. Voorz. antwoordt, dat het gemeentebestuur een schrijven heeft ontvangen van den in specteur en deze Aveer A-an den minister, dat de steunregeling zou As-orden stopgezet. De bedoeling is de Averkloozen te stimuleeren om Averk te zoeken in het vrije bedrijf. Het. aantal Averkloozen bedraagt. 25. Zij die geen werk kunnen vinden Avorden ver- Avezen naar het. Burgerlijk Armbestuur. De heer Van El ten zegt in de krant, te hebben gelezen, dat op aandringen van de arbeiders het besluit in de Beemster is in getrokken. Voorz. verneemt dit met belangstelling. Voorts vraagt de heer Van Elten of er ook een minimum loon wordt vastgesteld. De Averkgevers zouden hier misbruik van kunnen gaan maken en de menschen voor een minimum loon laten werken. De heer Quant zegt dat er bij de bonden van Averkgevers is Aastgesteld dat het mini mum loon f 2.50 per dag is en een arbeider zou zijn klacht dan bij den bond kunnen indienen. De heer Dekkers vraagt of als' er nu een werknemer is die niet voor b.v. f 10 zou willen Averken, die geen steun van B.A. krijgt. Voorz. zegt dit aan het B.A. te moeten, vragen. De heer Tromp zegt dat ze In Den Haag de opleving vooruit zijn. Want zooals we allen weten Avas de Avinter slecht. Er zijn ook een heeleboel Averkgevers die geen f 10 kunnen missen en als de menschen nu f 6 bij 't B.A. kunnen krijgen en iemand zegt dat hij bij hem kan komen voor f 10 dan is dat geen misbruik, als hij 't niet missen kan. Voorz. is het met den heer Tromp eens en zegt nog eens te zullen informeeren hoe of dat is in de Beemster en of wij de regeling nog wat kunnen opschorten. Hierna sluiting. NIEUWE NIEDORP ZANGCONCOURS Uitgaande van den N.H. Zangersbond zal alhier een concours Avorden gehouden op Zondag 13 Juni a.s. en Zondag 20 Juni d. a.v. Ter inleiding zal op Zaterdagavond 12 Juni een openluchtconcert gegeven worden door Niedorps Gemengd Koor, met mede werking van het fanfarecorps Excelsior. Een 20-tal vereenigingen zullen in de ver schillende afdeelingen in dezen wedstrijd uitkomen en ongetwijfeld het beste geven Avat ze kunnen. De Avcdstrijd Avordt gehouden in de groote Ned. Herv. Kerk waar de zang goed tot haar recht zal komen en niet op nadeelige wijze beinvloed kan worden door het weer. Niettemin hopen wij op mooi Aveer en dan zullen velen de tAvee a.s. Zondagen naar ons dorp optrekken, om daar te kunnen genieten door het aanhooren van hetgeen na weken van ijverige studie en wilskracht is A-erkre- gen. De entree is zeer laag gesteld, zoodat deze geen beletsel kan zijn om het concours te bezoeken. Na afloop der middagwedstrijden, wordt des avonds een eereconcert gegeven door die vereenigingen, Avelke een eerste prijs hebben behaald; orgelspel zal hieraan voor afgaan. Ten slotte bestaat er In beide café's volop gelegenheid tot dansen. Voor verdere bijzonderheden zie men de advertentie, A-oorkomende in dit nummer. W ARMENHUIZEN OPRICHTING AFD. E.H.B.O. Maandagavond had In de O.L School te Schoorldam een bijeenkomst plaats van cursisten, die verleden winter de cursus hebben gevolgd Eerste Hulp hij Ongelukken, onder leiding van Dr van Hesteren. Definitief is nu op dezen avond be sloten een afdeeling E.H.B.O. op te rich ten en zich aan te sluiten bij de Nederl. Ver. E.H.B.O. Het bestuur is samengesteld uit: P. Man tel, voorzitter, Mej. Overbeek, secretaresse. Mevr. Wildeboer-Koedijker, Penningmees- teresse. Door den A-oorzitter werd het reglement voorgelezen Avaarmede de leden zich kon den vereenigen. De vereen, telt 25 leden en stelt zich ten doel bij evrentueele ongelukken op deskun dige wijze de behulpzame hand te bieden. Door de leden wordt betaald f 1.20 contri butie per jaar. De A-erecniging beschikt momenteel niet OA'er middelen en daar het toch gaat in het belang van de gemeenschap en hulp te A'erleenen waar geroepen wordt, heeft men besloten om tot dit mooie doel te komen, donateurs te werven tegen een contributie van 50 cent per jaar. ZIJPE SCHAGERBRUG. De gehouden collecte op den Nationalen Reclasseeringsdag van instellingen van alle gezindten heeft alhier f 12.50 opgebracht. SINT PANCRAS RECTIFICATIE Het raadsverslag dezer gemeente In het nummer van gisteren behoeft een kleine correctie. Doordat, op de verkeerde plaats een punt is gezet, is bij de bespreking A'an de huur der woning van het Hoofd dei- School opgenomen, dat de heer Van Kam pen tegen uitstel Avas. Dat is onjuist. De laatste zin A-an het door den A-oorzitter gesprokene dient als volgt te Avorden ge lezen: Geld is er Avel voor beschikbaar, meende voorzitter mèt den heer Van Kam pen. Hierna werd de behandeling uitgesteld tot bij de begrooting 1938,

Schager Courant | 1937 | | pagina 5