IBIS SHAG Plaatselijk Nieuws. WEK DE GAL IN UW LEVER OP AKKERTJES Dobbelmann lekker ...man! Groote plannen tot strandexploitatie Weer onprettig? Predikbeurten Verstrekkende verkeerscoördinatie Boerderij door bliksem getroffen ?7a ioiouh. 'sa/wjcls /rij dag 11 Juni 1937 Tweede blad 10 OPHEFFING EN VERPLAATSING VAN lAKEN. De door Mevr. Wed. P. Stammes Dz. op e Loet gedreven zaak in dameshandwerk- rtikelen, wol, sajet enz., zal worden opge- even. In dit perceel zal worden gevestigd de aak van den heer J. G. van Barneveld en /el de afdeeling porcelein, aardewerk enz., ie thans nog aan de Nieuwe Laagzijde /ordt aangetzoffen. Het ligt in het voornemen van den heer ran Bai-neveld om de voormalige timmer werkplaats achter het woon- en winkelhuis an de Loet te bestemmen tot magazijn, ter wijl dan de winkel zal worden ingelicht tot howroom. MARKTOVERZICHT. De aanvoer van vette koeien was Donder- ag jl. zeer belangrijk. De duurste koe werd erkocht. door C. Paarlberg te Barsingerhorn oor den prijs van f310, wordt pl.m. 40 ct.; werd verkocht aan» den handelaar P. v. ,ange, Amsterdam, maar werd later weer ;ekocht door slager Geerlings te Oudesluis, welke slager wel bekend 'staat voor eerste iwaliteit te slachten. De handel in kalfkoeien was goed. De anvoer was nu juist niet groot. In gelde- ;oeien handel matig. Pinken handel goed. Nuchtere kalveren handel vlug, duur. Paarden handel goed. De handel in vette schapen was vlug. oogste noteering f34. In magere schapen 'tandel willig hoogste noteering f 28. Lammeren voor het leven handel goed; loogste noteering f 16.Lammeren voor le slacht worden nog niet verkocht. De handel in bokken en geiten goed; De liggen waren ongeveer allen verkocht dus :an men wel aannemen, dat de handel leel goed was. Vette varkens handel vlug leze wei'dcn flink verkocht; hoogste notee- ing 25 cents aardige aanvoer. De handel in kippen, konijnen en hanen link verkocht, handel vlug; Wat betreft de koopers markt naar de aanvoer en lezoek nog lang niets lecht. Dit gaat met den hooibouw nog een paar veken door. PINKEN DOOR BLIKSEM GETROFFEN. Hedenochtend ontdekte de heer D. P. Tim- ïiermam op Groot e wal, dat twee zijner pin sen door de bliksem waren getroffen. GESLAAGD. Voor het eindexamen gehouden aan 'de Kweekschool te Den Helder slaagde onze plaatsgenoot A. Pilon. SCHAGEN-NIEUWS. Programma voor Zondag a.s. Nederlaagwedstrijd: Schagen 3-Dirkshorn 1. Aanvang 11 uur. 7. Everts; P. Kistemaker, D. Leeuwenkamp; A. Willemse, S. Breebaart, T. Moransart; J. Starreveld, J. Steen. W. van Geelen, J. Broersma, L. Komen. Res.: J. Boontjes', H. Kistemaker. De training op Set terrein wordt thans goed bezocht. Deze Woensdag waren er een kleine veertig spelers. Dat gaat. den goeden kant op, jongens! Bedenkt wel, dat goede resultaten in de a.s. competitie zon der die training onmogelijk zijn. Het doet ons intusschen genoegen, dat door zoovelen de waarde van een goede zomertraining wordt ingezien. Laat het zoo blijven* Uit onze omgeving ANNA PAULOWNA EWIJCKSLUIS. Bad- en kampeergelegenheid CENTRUM VAN AMATEUR- VISSCHERIJ OP HET AMSTEL- MEER. Wij vernemen, dat nog dit jaar zal worden begonnen met de intensieve exploitatie van het bekende café-restaurant van den heer iWaiboer en vooral van de daarachter lig gende opgespoten gronden. Ten eerste zal overgegaan worden tot aan bouw van een paviljoen met daktuin, waar men, genietend van een gezellig zitje, met iraai uitzicht over het mooie Amstelmeer door middel van een kijker tevens een won dermooi beeld krijgt van de Waddeneilan den en het Noord-Hollandsche deel der Zui derzeewerken. Verder zal worden aangelegd een kampeer terrein, terwijl ook een badgelegenheid zal .tvorden gesticht. Ook zal de bootjesverhuurinrichting nog Intensiever worden geexploiteerd, zoodat verwacht mag worden, dat Ewijcksluis het centrum zal worden van de amateurvissche- jïj op het Amstelmeer. Dat een en ander met voortvarendheid Stal worden aangepakt, mag blijken uit het feit, dat onder de naam: „Hotel „Amstel meer" een exploitatie maatschappij is opge richt, met ruim voldoende kapitaal om een krachtige stoot te geven aan de ontwikke ling van Ewijcksluis als badplaats aan het Amstelmeer. 'ALKMAAR EINDEXAMEN GYMNASIUM Gisteren slaagden voor het eindexamen afd. A. o.m. E. Daalder, Bergen; W. H. D. Nolen. Bergen; J. A. M. Verdonk, Broek op Langendijk. Met 2 candidaten wordt het examen voortgezet; Afgewezen geen* 6n U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Eiken dag moet uw lever een liter gal in de In gewanden doen vloeien. Wanneer de galafscheiding onvoldoende is. wordt Uw voedsel niet verteerd, het bederft. Er vormen zich gassen in Uw lichaam. U raakt verstopt. Uw organisme wordt vergiftigd en U wordt humeurig en loom. U ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmid delen: een geforceerde stoelgang neemt de oor zaak niet weg. Maar CARTER'S LïIVERPILLETJES zullen zor gen voor de vrije toevoer van gal. waardoor U weer geheel herstelt. Een plantaardig, zacht, onover troffen middel om de gal te doen vloeien. Elschl Carter's Leverpilletjes, verkrijgbaar bij apothekers en drogisten In flacons van 0.75. LANGENDIJK ZUIDSCHARWOUDE. Autotocht Ouden van Dagen. Na een nacht van regen en on weer, een schitterende zomerdag, de 10de Juni, den dag, waarop de ouden van dagen van Zuidschaz*woude en Broek op Langendijk hun autotocht hielden. Het doel van den tocht was Schiphol, doch alvorens daarvoor enkele uren zijn tenten op te slaan, werd in Velzerbeek even opgesto ken en genoten de oude menschen reeds van de fraaie omgeving. Langs mooie wegen en door een prachtige natuur ging het toen naar Schiphol, waar door de oude menschen op de meest prettige wijze werd genoten. Het aankomen en vertrekken der vliegma chines wekte niet alleen de begrijpelijke sensatie, doch een 30-tal ging zelf even vlie gen, even boven Amsterdam. Dat werd met een hoeratje begroet, zooals te begrijpen is. Over de pont bij de Hembrug ging het langs den nieuwen weg tot Limmen, om in den Muziektuin te Alkmaar voor de derde maal nog even den inwendigen mensch te ver sterken. Langs Koedijk en den nieuwen weg door het Geestmerambacht kwam men weer aan Langendijk, waar den tochtgenoten een blijde incomste te beurt viel, zoo hartelijk, dat die geen twijfel liet aan de vreugde, die de thuisgeblevenen zelf beleefden aan den blijden dag, der ouden van dagen. In Alkmaar heeft de voorzitter, de heer J. Kramer, allen, die er aan hadden mee gewerkt, om dezen dag tot een onvergetelij- ken te maken, bedankt. De 80-jarige heer Commandeur heeft namens de oude men schen dé commissie dank gebracht* DE PROEFPOLDER AAN DE WESTZIJDE DER BANNE. We vernemen, dat hier Maandag 6en vergadering zal worden gehou den, om nogmaals de kwestie van den Proefpolder aan de Westzijde der Banne nader onder het oog te zien in verband met de behandeling van dit onderwerp door Prov. Sta ten op a.s. Dinsdag. OUDKARSPEL UITSTAPJE VROUWENCLUB Door de Ned. Herv. Vrouwenclub werd Woensdag haar jaarlijksche uitstapje ge maakt. Een bezoek werd gebracht aan de bloemenveiling te Aalsmeer, Schiphol, Amsterdam en verder nog aan de A.V.R.O.- studio te Hilversum. Het was een zeer mooie dag, NOORDSCHARWOUDE De U-L.Q.-schooI er op uit. Door de leerlingen van de U.L.O. school zal van 30 Juni tot. 3 Juli een uitstapje ge maakt worden naar het eiland Ameland, alwaar gekampeerd zal worden. SINT MAARTEN Gevonden: een zakmes; een rijwielplaatje. Inl. bij de gem. politie. Vele vrouwen zijn op gezette tijden het slachtoffer van pijnen. Denk niet, dat te gen dit lijden weinig te doen is, want de vele vrouwen die geleerd hebben "AKKERTJES" te gebruiken* weten beter. "AKKERTJES" bestrijden vrouwenpijnen en zijn een uitkomst in de donkere dagen der vrouw. In plaats van neerslachtig zult Ge U opgewekt en rustig voelen. "AKKERTJES" zijn een nieuwe zeer werk zame vinding van Apotheker Dumont. Ze hebben geen enkele nadeelige werking. De cachet-vorm is de meest ideale manier van innemen. "AKKERTJES" hebben in korten lijd bewezen een geneesmiddel bij uitnemendheid te zijn. Haal nog heden een doosje. Ook U zult tevreden zijn! Overal verkrijgbaar. Per 12 stuks 52 cent Volgens recept van Apotheker Dumont Donderdagavond had in het lokaal van den heer R. Laan alhier een vergadering plaats tusschen het Bestuur van de Afd. Winkel van den Nederlandschen Bond van Staatspensionneering met de autobezitters De Voorzitter opende de vergadering en heette alle aanwezigen welkom. Spreker deelde mede, dat het Bestuur een route had samengesteld, gaande vanaf Winkel over Langendijk naar Koedijk, waar men dacht koffie te drinken, vandaar over Alk maar, Uitgeest naar Beverwijk, waar de tweede rust gehouden zou worden, vervol gens weer terug naar Bergen en daar te eten, en daarna over Camperduin, Petten Schagen naar café de Bruijn. Enkele autobezitters zouden rechtstreeeks naar Beverwijk willen rijden en Koedijk willen uitschakelen om koffie te drinken, zulks in verband met een betere tijdsverdee- ling, waarmede de vergadering zich kon vereenigen. Een van de autobeziters stelde voor om ook nog een tweede reisplan samen te stel len om b:v: met slecht weer de route te bekorten en een film te gaan zien. De Voorzitter deelde mede, dat het Be stuur hiermede rekening zal houden. Voorts vroeg een van de aanwezigen of het aanbeveling verdiende om de gemeente eens binnen te komen vanaf het Oosteinde, door b.v. bij Lutjewinkel de Molenkade langs te gaan. Ook met dit laatste zal rekening gehou den worden. Niets meer aan de orde zijnde sloot de Voorzitter deze vergadering met dank voor de aangename bespreking en hoopte alle autobezitters Woensdag 16 Juni a.s. weer terug te zien. ZIJPE T ZAND. Paard doodgeslagen. De heer A. Bellis, Schinkeldijk, Groote Keeten deed vanochtend de treurige ont dekking, dat een zijner paarden dood was geslagen. Het dier was verzekerd. Burgerlijke Stand van 4 tjn. 10 Juni Geboren: Albert, zoon van Jacob Heneweer en Maria Zweep; Jacob. zoon van Jan Groeneweg en Jacoba Stark. Ondertrouwd: en Getrouwd: Geene. Overleden: Pieter van der Molen, 57 Jaar, echtgenoot van Maartje de Bruin. BARSINGERHORN Naar wij vernemen werd In de Woens dagavond gehouden vergadering van den Raad der gemeente Egmond aan Zee be sloten tot het aangaan eener gemeenschap pelijke regeling met den kring Barsinger- horn voor de destructie van afgekeurd vleesch. De te betalen vergoeding zal be dragen 2,6 cent per inwoner vermeerderd met 2.6 cent per H.A. per jaar, HEER-HU GOWAARD HARDDRAVERIJ. Uit een in dit nummer voorkomende ad vertentie blijkt, dat te Heerhugowaard op Kermis-Maandag een extra attractie \vordt geboden in den vorm van een harddraverij. Evenals vorig jaar wordt deze draverij ge houden op het schitterend gelegen gemeen telijk sportterrein in Heerhugowaard-Zuid. Het aantal ingeschreven paarden moet het twintigtal overtreffen, zoodat ongetwij feld een felle strijd en dus spannende ritten venvacht mogen worden. Deze tak van sport trekt den laatsten tijd een groeiende belangstelling, waarom men dan ook te Heerhugowaard een menigte belangstellen den tegen billijke prijzen op het terrein hoopt ie ontvangen. Van de deelnemende paarden noemen wij als de meest bekende: Fanfare, Wilhelm, Fatima, X-Smiling, Tamboer, Marie P. Vi- tesse S. W., Anna Bradford's Guy enz. •7J/7Z AKKER.CACHETS ZONDAG 13 JUNI. Ned. Herv. Gemeente. ScHagen, nam. 7.30 uur, Ds. Eikema. Barsingerhorn, voorm. 10 uur. Ds. Enklaar. Burgerbrug, voorm. 10.30 uur, Ds. Eikema. St. Maartensbrug, zie Burgerbrug. Oudesluis. géén dienst. Petten, geen dienst. Schagerbrug. geen dienst. Heerhugowaard, geen dienst. Warmenhuizen, voorm. 10.30 uur, Ds. v. d. Kam. Schoorl, voorm. 10.30 uur, Ds. Boeke. Groet, voorm. 9 uur, Ds. Boeke. Vroeg dienst met de jeugd. Dirks'horn, voorm. 10.30 uur, Ds. "de Leeuw. Onderwerp: Vrijheid. Nieuwe Niedorp, geen samenkomst. Winkel, geen samenkomst. Callantsoog, voorm. 10.30 uur, Ds. v. Beek. Den Oever. nam. 2 uur, Ds. Van Beek. Anna Paulowna, v.m. 10 uur, Ds. Vorstman Aartswoud, geen dienst. Huisduinen, voorm. 9.30 uur, Ds'. M. van Wichen. Julianadorp, voorm. 11 uur, Ds. M. van Wichen. Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. Oudesluis, nam, 2.30 uur, Ds. R. van 'der Veen. Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur. Ds. A. de Jong. van Broek op Langendijk. Hippolytushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. de Wilde. Geref. Kerk. Schagen. voorm. gebouw Kantongerecht) nam. 5.45 uur, Ds. S. Greving. Dank zegging H. A Kol'horn, voorm. 10 uur, "de heer D. Viscti. Nam. 3 uur, de heer D. Visch. Evangelisatie. Schagen, voorm. 10.30 uur, de heer <ie Graaf f. van Amsterdam. Breezand. voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Schagerbrug, Bijeenkomst Chr. Jongeman- nenvereen. iederen Donderdagavond om 8 uur in Evangelisatiegehouw. The Star of Hope Mission. Julianadorp. nam. 7.30 uur, de heer H. J. -Kraaks van Den Helder-, WIERINGEN Wielerclub Wier in gen. De uitslagen van de gisteravond gehou den wedstrijden op de Wieringer Wieler baan zijn als volgt: Sprint over 3 ronden: No. 1 Krcijger; Hegeman, 14 sec. le serie; No. 1 Baartman, 2. Bakker, 13,6 sec. 2e serie; No. 1 C. Wijn gaarden, 2. H. Meijer, 14.8 sec., 3e serie. Koppelachtervolging over 20 ronden. Win naar LontVerbiest in 3 min. 45 sec. 2e. Kaptein—Meijer, Het koppel Korshuize— Oostdijk werd ingehaald. Demi finale sprint: No. 1 Kreijger; 2. Baartman. No. 1 Bakker, 2.. Wijngaarden, 14 sec. 25 rondenrace, 5 klassementen. Me klassement: Baartman 4 p.; Meijer 3 p.; Wijngaarden 2 pt., Kreijger 1 pt, 2e klassement: Hegeman 4 pt.; Kreijger 3 pt.; Meijer 2 pt.Bakker 1 pt. 3e klassement: S. Lont 4 pt.; Hegeman 3 pt.; Verbiest 2 pt.; Oostdijk 1 pt. 4e klassement: Hegeman 4 pt.; Verbiest 3 pt.; Bakker 2 pt., Lont 1 pt. 5e klassement: Kreijger 4 pt.; Hegeman 3 pt., Wijngaarden 2 pt.; Baartman 1 pt. Totaal: No. 1, Hegeman, 14 pt.; 2. Kreijger 8 pt.; 3. Baartman 5 pt.; 4. Lont 5 pt. Finale sprint: No. 1 Kreijger, 14,2 sec.; 2. Bakker, 3. Wijngaarden. 150 ronden race. le klassement: Hegeman-Wijngaarden; 3 pt.; Baartman-Kreijger 2 pt,; Lont-Bakker 1 pt, 2e klassement: Hegeman-Wijngaarden 3 pt.; Baartman-Kreijger 2 pt.; Lont-Bakker 1 pt. 3e klassement: Baartman-Kreijger 3 pt., Lont-Bakker 2 pt., Hegeman-Wijngaarden 1 pt. 4e klassement: Verbiest-Oostdijk 3 pt.; He geman-Wijngaarden 2 pt., Baartman-Kreij ger 1 pt. Totale uitslag: Hegeman-Wijngaarden 9 pt.; Baartman-Kreijger 8 pt; Lont-Bakker 4 pt.; Verbiest-Oostdijk 3 pt Het is vooral Verbiest die bij het laatste klassement schitterend uitloopt Het standpunt van Minister van Lldt de Jeugde. Voor de Vereeniging tot Behartiging der Stoomvaartbelangen in Nederland heeft gis ternamiddag in hotel „Witteburg" te 's-Gra- venhage de minister van Waterstaat, Jhr. Ir* O. C. A. van Lidth de Jeude, een cau serie gehouden over de verkeersmaatregelen te land en te water* Stopzetting kanalenaanleg? Spr. herinnerde aan de ïn 1935 door Dr. Colijn als minister van Waterstaat ad inte rim in de Eerste Kamer genoemde zeven grondslagen ten aanzien van de maatregelen voor het verkeer. Het eerste van die zeven punten was, dat het verkeer als een geheel moest worden gezien. Een ander punt was de stopzetting van den aanleg van kanalen. Dit laatste intusschen moet men evenals enkele andere punten ter zake met een korreltje zout nemen! Want in aanleg zijn nog het AmsterdamRijnkanaal (f 40 mil- lioen), FrieslandGroningen (15 a 20 mill.), en de afwerking van het Twente Rijnkanaal, tenvijl pas het Julianakanaal is geopend! Spr. blijft van oordcel, dat de waterwegen ons land zeer groote voordeelen hebben ge bracht, Aan het verkeersfonds moet voorna melijk boekhoudkundige waarde worden ge hecht. Van meer belang voor de verkeerscoördi natie is de wet van 29 November 1935 waar van het reglement voor 't autovervoer van personen een uitvloeisel is. Verder wijst spr. op de wet inzake evenredige vrachtverdee- ling voor de binnenvaart. Spr. betreurt, dat 'deze nleit geheel aam de verwachtingen heeft beant woord en tevens, dat zij bii een an der departement dam dat van Wa terstaat is ondergebracht, doch hij heeft reden om aan te nemen, dat men meer algemeen heeft ingezien, dat de evenredige vracht verdeel ing in den binnenvaart bij Waterstaat thuis behoort. Voorts wordt met spoed gewerkt aan de voorbereiding van het werktijdenbesluit voor het autoverkeer. De spoorwegen. Ten opzichte van de Spoorwegen zijn even eens reeds diverse maatregelen genomen. Spr. noemt de wettelijke reorganisatie en de naastingen. De Spoorwegen hebben verder de bevoegdheid om ten aanzien van het vervoer goedkoope tarieven vast te stel len en aldus concurreerend te werken. T.a.v. een ontwerp-overeenkomst gemaakt tusschen spoor- en tram wegen, waarbij de Spoorwegen den langen afstand en de tramwegen den korten afstand zouden verkrij gen, is spr. steeds van oordeel ge weest. dat bij die regeling ook het watertransport en het vrije vracht- autobedrijf betrokken dienden te worden. Het Is' te hopen, 'dat men ïn 'dezen zan tot overeenstemming zal komen. Voor aantasting van de belangen van den con sument behoeft niet te worden gevreesd, daar toch altijd het werk vervoer en het vrije verhuurbedrijf er zijn. Aan het on- derbieden ten koste van het vervoerbedrijf dient evenwel een einde te worden ge maakt. Spr .eindigde met uiting te geven aan de hoop, dat men op deze wijze tot een regeling zal geraken, welke aan de gemeenschap tem goede zal komen- VOOR DE PIJP. De gezondste tanden, indien U poetst met wat goeds, dus met Tube 60 en 40 ct. Doos 20 ct. IVOROL DEN HELDER Kapitale boerderij tot den grond toe afgebrand aan de Doggers vaart. Bewoners door buren schuwd. gewaar- Hedennacht is door het hevig onweer de bliksem geslagen in de kapitale boerenplaats Jetty's Hoeve aan de Doggers vaart 53, be woond door de fam. A. Vervaille, bestaande uit een echtpaar met 2 kinderen. De familie was om A 4 opgestaan voor het onweer en allen hadden zich aange kleed om'op alles voorbereid te zijn. De heer V. was juist naar boven geweest om een lekkage te stoppen, toen hij beneden op de deel een geweldige slag hoorde. Het was toen ongeveer 10 voor 4. De familie schrok geweldig van den zwaren slag, maar het drong niet tot haar door dat de bliksem in eigen huis was ingeslagen. Terwijl men door een raam naar bulten, keek, zag men bij een felle bliksemstraal de werkman de Wild komen aanhollen, die op 5 minuten afstand van de boerderij woont. Deze werkman had gezien dat een felle brand in het achtergedeelte van de boerderij woedde en was zoo snel als zijn beenen hem konden dragen naar de woning van de familie V. gehold. De familie V. dacht, toen men den heer de Wild zag aan komen, dat er iets ernstigs gebeurd moest zijn. Toen de heer V. dc deur opende, kwam de rook hem reeds tegemoet. Het achtergedeelte stond reeds in lichte laaie en fel sloegen de vlammen uit de boer derij. De vlammen vonden gretig voedsel in een hoeveelheid van 30.000 K.G. hooi. Tijd om iets te redden was er niet. Het vuur greep zoo snel om zich heen en de rook was zoo verstikkend, dat men niet an ders kon doen dan op eigen lijfsbehoud be dacht te zijn. Een kistje met geldswaardige papieren kon gered worden en dat was dan ook vrij wel alles. Moeder en kinderen werden bij de buren ondergebracht, terwijl de heer V, bij het blusschingswerk bleef helpen. De motorbrandspuit uit den Helder was gearriveerd en gaf met 8 slangen water, doch er was geen redden aan en binnen het kwartier was het achtergedeelte een roo- kende puinhoop en sloegen de vlammen uit de woning. Spoedig was van de trotschë boerderij niets anders dan een puinhoop over. Boerderij en inventaris waren verzekerd. WIERINGERMEER Komt de gevreesde diarrhêc terug? Naar wij vernemen, treden bij enkele veehouders alhier, opnieuw de verschijnse len van diarrhée onder het rundvee op. Opvallend hierbij is echter, dat de aan getaste koeien dezelfde zijn, die vorig jaar ook te kampen hadden met de kwaal. De oorzaak der ziekte is nog steeds niet opgelost. De bietenvlieg speelt zijn spel. De van ouds bekende bietenvlieg, ook in 't. oude land een goede bekende, toont ook in den polder haar aanwezigheid. Bij verschil lende landbouwers heeft de eerste generatie der bietenvlieg, op sommige plaatsen bedui dend schade aangericht, zoodanig zelfs, dat de bladeren der bieten door het sterk aan vreten, totaal sterven. Een afdoende bestrijding is hiertegen he laas nog niet gevonden. Politie Middenmeet, Gevonden: Blauwe werkbroek, grijze das, een geborduurde ceintuurtje en een paar bruine kinderschoenen. Inl. pol. Kramer, Middenmeer. totuur vóór zonsopgang zijn geluidssignalen verbo den: knippert dan met de kopllchten als attentiesein! GELUI DSSIG tl AAL VERBODEN j

Schager Courant | 1937 | | pagina 5