Watercorso voor ie Koninklijke Familie Industrie is ruggegraal van Nederland Was de rijke erflater krankzinnig Zwaar verkeerstoestel landt op Ypenburg Militair vliegtuig in sloot gestort Silobrand te Rotterdam Ons beschuitje met kaas Een geologische expeditie naar Indië Landdag Bijz. Vrijw. Landstorm te Medemblik BEZOEK VAN H.M. AAN HET KOLONIAAL MUSEUM. PRINS BERNHARD BIJ DE AMSTERDAMSCHE BRAND» WEER. H. M. de Koningin reed gisterenochtend om half elf uit in een k la Daumont be spannen calèche; een detachement politie ruiters reed aan het, hoofd van den kleun? gen, uit open landauers bestaanden stoet. De rit ging naar het Koloniaal Instituut, waar de afdeeling handelsmuseum Harer Majesteits bijzondere aandacht had. Zoowel op de heen- en terugweg werd II. M. luide door de Amsterdammers toegcjubeld. Watercorso en reddingsdemonstraties. Voor de middaguren stond op het programma een autorit, met bezoek aan de Koninklijke Amsterdamsche Roei- en Zeilverecniging „De Hoop", ter bijwoning van het watercorso en reddingsdemonstraties. Tn het stralende zomerweer is de lange rijtoer door verscheidene versierde wijken van Amsterdam-Zuid, die aan het bezoek van „De Hoop" vooraf ging, tot, een zegetocht, geworden, tot oen grootschc demonstratie van aanhankelijkheid cn trouw, door jong en oud, aan het Huis van Oranje. Bij den ingang van „De Hoop" werd de Kon. familie ontvangen door de hoofdstede lijke huldigingscommissie. H. M. de Koningin droeg een mantel van gris perle en een hoed met veer in denzelf den tint. De Prinses een steenrooden man tel met een kleinen, gelijk getintcn hoed. Prins Bernhard was in marine-uniform met witte pet. De zonovergoten Amstel bood temid den van het imposante stadsbeeld een wel zeer fraaien aanblik. Aan den overkant, op den Amsteldijk, had zich een duizendkoppige menigte verzameld, ook de gepavoiseerde terrassen van de roeivereeniging „De Am- stel" waren door een dichte schare genoodig den bezet. Keurig geroeid, gleden nu weldra de eer ste ranke gieken en wherries over het mid den van den Amstel langs het, terras van „De Hoop" met zijn vorstelijk gezelschap en her haaldelijk klaterde van de oevers het ap plaus op als een bijzonder fraai versierd vaartuig als een wereldje van schoonheid en stijl voorbijvoer. Het, programma werd besloten met, inte ressante reddingdemonstratios van de Am sterdamsche Vrijwillige Brigade tot Red ding van Drenkelingen, waaraan de komi sche noot niet ontbrak. Te ruim kwart over vier verlieten Konin gin, Prinses en Prins onder luide toejuichin- De pretendenten naar de erfe nis van Oeno van Teyens grij pen er naast. De rechtbank te Leeuwarden heeft gister vonnis gewezen in de bekende erfenis-zaak Oeno van Teijens te Leeuwarden. Zooals men weet, overleed in 1866 te Beetstcrzwaag op 71-jarige» leeftijd Oeno van Teijens, een zeer rijke vrijgezel zoon van een vroegere» secretaris van opstcrland, die op lateren leeftijd gehuwd was met een vrouw, die zijn mindere was wat stand betreft, en Frouke Albers Caspers heette. Bij de opening van het testament dat ruim zeven jaar vóór het over lijden was opgemaakt, bleek dat van Teijens, behoudens een groot bedrag, waaruit de van Tcijens-fundate is gesticht, en ongeveer dertig kleinere legaten varieerende van f 1500 tot f 8000 aan familieleden aan moeders kant, al zijn bezittingen had ver maakt aan Dr. J. Lunsingh Ton- ckens, arts en burgemeester der ge meente Opsterland en diens echtge- noote. De familie van Oeno van Tcijen berustte niet in dit testament en stichtte de Oeno van Teijensvcreeniging, die bij den rechter op nietigverklaring van het testament, aan drong, op grond van het. feit, dat de erfla ter krankzinnig zou zijn geweest en tevens omdat de tot erfgenaam benoemde dokter de behandelend geneesheer van den over ledene was.. De rechtbank verklaarde de eischers niet ontvankelijk en veroordeelde hen in de kos ten van het geding, begroot op f 322.50. Auto over den kop Vijf Inzittenden gewond. Gisterochtend Is op den Rijksweg te Ede de bestuurder van e»en personen-auto. die een voor hem rijdende auto wilde passoe- ren, in botsing gekomen met een tegenlig ger, waardoor eerstgenoemd voertuig over den kop sloeg. De vijf inzittenden, allen af komstig uit. Utrecht, werden licht ge wond. Zij zijn naar het St. Elisabeth- Gasthuis te Arnhem overgebracht, waar drie hunner ter verpleging zijn opgenomen. Consumptiemelk regeerings- contract Nederlandsche zuivelccntrale, 13 Juni tot en met 19 Juni 1937 consumptiemelk regee- ringscontract, taxegedeelte 5.25 cent, even tueel verhoogd met premie of verminderd met kwaliieitsafdrachf. Ovcrmclk regeerings- mini mum prijs 4.40 cent. Afdracht bij levering in consumptie van andere dan taxcmelk 2.50 cent. gen en de klanken van het „Wilhelmus" het terrein van „De Hoop" en reden wederom on der enorme belangstelling van de bevol king, naar den Dam terug. Galamaaltijd. Des avonds had ten paleize een galamaal tijd plaats, welke ongeveer anderhalf uur in belag nam en door muziek van de Marine kapel werd opgeluisterd. Hierna heeft H. M. in de nog met kaarsen kronen verlichte Troonzaal cercle gehouden, terwijl het Prinselijk Paar zich ongedwon gen tusschen de gasten bewoog. Een mechanisch applaus. „De Prins is hier!" Z. K H. Prins Bernhard heeft gistermorgen een bezoek gebracht, aan de gebouwen van de Amsterdamsche Brandweer aan dc Nieu we Achterstraat, waar hij alle kunstwerken der techniek, waarmede dit moderne korps is geoutilleerd, voor zich heeft, laten demon- strceren. De Prins toonde zich zeer belang stellend cn heeft bij zijn afscheid den com mandant den heer C. Gordijn Jr., verzekerd, dat hij het „prachtig" had gevonden. Dc Prins liet zijn filmcamera halen en maakte verschillende opnamen tijdens een natuurlijk loozen brand en de red dingsdemonstraties. Als aardige bijzonderheid zij vermeld, dat de Prins toestemming kreeg een valsch alarm te geven. De Prins stelde veel belang in dc gevolgen, die dit alarm had op de tal- looze lampjes en brommers in de seinzaal. Een telegram van heugelijken inhoud zond commandant Gordijn, toen hij, door het om leggen van den „centralen sleutel" alle brandweer-kazernes te Amsterdam tegelij kertijd het bericht seinde: „Dc commandant aan allen: De Prins is hier". Op dit. bericht begon een twintigtal sein- sleutels tegelijk Ie antwoorden, hetgeen het komisch effect had van een mechanisch ap plaus. Vervolgens maakte dc Prins aan dc Am sterdamsche haven eenige demonstraties van de drijvende motorbrandspuit „Jason" mee. In de houding. Bij het passeeren van Hr. Ms. kruiser „Gelderland", aan het stce- nen hoofd, richtte de Prins zijn ca mera op het schip en filmde den ge- pavoiseerden oorlogsbodem, waar echter plotseling beweging aan dek kwam en officieren en matrozen aan de reeling verschenen en er dc houding aannamen. De Prins nam toen zelf ook de houding aan eri langzaam stoomde de „Jason" den kruiser voorbij. Ook voor Hr. Ms. „Tromp", waarvan de omtrekken nabij de werf van de Nederland sche Scheepsbouw Maatschappij zichtbaar waren, had de Prins bijzondere belang stelling. Tenslotte heeft Prins Bernhard de „Piet Hein" bezichtigd, welke in aanbouw is op de Amsterd. Scheepswerf G. de Vries, Lentsch. Geslaagde proeflanding van de „Papegaai." Sedert de ingebruikneming van het vlieg veld Ypenburg. toen een Fokker F 18, in den grond wegzakte, hebben geen zware vliegtuigen meer landingen gemaakt op het vliegveld onder Rijswijk. Nu het conflict tusschen de K.L.M. en de gemeente Rijswijk voorloopig is bijgelegd en de K.L.M. dc rondvluchten van Ypenburg sedert Zaterdag j.L heeft hervat met een F 7a, wilde men thans weer eens nagaan, welke belasting de bodem van het vliegveld kan verdragen, derhalve kwam gistermiddag tegen 3 uur een der zwaarste verkeersvlieg tuigen van de K.L.M. de Fokker F 22, „Pa pegaai", op Ypenburg landen. Aan boord bevonden zich twee K.L.M.-gezagvoerders, n.1. de heeren Tepas en Stork. De „Papegaai" was volgetankt en had bovendien nog een groote hoeveelheid ballast aan boord, zoodat het toestel in totaal een dood gewicht mee voerde van 3600 Kg. De heer Tepas gaf als zijn meening te kennen, dat de bodem van het vliegveld on getwijfeld een behoorlijke belasting kon ver dragen. Vooral als men van tevoren een startbaan verkende en deze goed inrolde, meende hij dat. men zeer wel met de Douglas machines van het type D.C. 2 op Ypenburg zou kunnen starten en landen. Om den wereldtitel dammen Springer verliest nogmaals van Raichenbach. In het Victoria Hotel te Amsterdam werd gisteren de negende partij gespeeld van de match SpringerRaichenbach om het we reldkampioenschap. Raichenbach speelt wit, Springer zwart. Aanvankelijk schijnt het, dat Springer door een goede tactische opstelling zal winnen, maar na dc 49sto zet loopt hij vast en Rai chenbach wint. Een groote teleurstelling voor Springer, die oogcnschijnlijk in het voordeel was ge komen, doch wiens „finishing touch" faalde op Raichenbach's phenomenaal inzicht. De tiende partij wordt heden te Leiden ge speeld. Aanvang 7 uur, in hotel „Zomerlust". Man doodgevallen Arbeidsongeval te Ter Aar. Gisterenmiddag even over drie uur is de heer J. W. Valentijn, scheepsmaker te Ter Aar, toen hij met zijn beide zoons werk zaamheden verrichtte in zijn bedrijf, „Ge- r&rdus Majella" van een hoogte van drie meter naar benoden gestort De man kreeg een sc.hedelbasisfractuur cn was vrijwel od slag dood. De heer Valentijn, die 49 jaar oud is laat zes kinderen achter. ToMttl vernield. Piloot on gedeerd. Gistermiddag is tijdens oefeningen van militaire vliegtuigen uit Soesterberg, een der toestellen in een sloot nabij het vlieg veld „Vlissingen" gestort Het vliegtuig werd geheel ver nield. terwijl stukken van de vleu gels over grooten afstand verspreid werden. De romp en ook de cock pit, waarin de sergeant van O ver- sist was gezeten, werden geheel ver nield. De bestuurder kwam er, als door een wonder, met den schrik af. Slechts een blauw oog zal hem nog eenigen tijd aan liet ongeval herinneren. Nader vernemen wij, dat het ongeluk is te wijten aan een storing van den motor. Het toestel was een oude Fokker van het type G L Een geweldige rookontwikkeling deed aan het ergste denken. Omstreeks kwart over t.ien is gisteravond brand uitgebroken in de silo van het silo- en veembedrijf „Concordia" aan de Per soonshaven te Rotterdam. Geweldige rook wolken en een intense slank deden het ergste vreezen, vooral ook, omdat de silo ligt vlak naast de gashouders van de gas fabriek „Feijenoord". Het bleek echter al heel spoedig, dat dc brand van geen be- teekenis was. Bij het schoonmaken van den droogtoren voor grondnoten, hetwelk met heete lucht geschiedt, schijnen vonken in den toren gekomen te zijn, waardoor deze in brand vloog. De toren is echter geheel omgeven door beton, zoodat voor uitbreiding niet veel gevaar bestond. Het personeel van de silo legde dadelijk twee slangen op de fa- brieksleiding uit, waarvan echter een vol doende was om het vuur te bedwingen. De brandweer, die met veel materiaal was uitgerukt behalve een aantal slan genwagens, waren ook een motorspuit cn een motorreservewagen aanwezig be hoefde geen dienst te doen. Beklemd tusschen wagen en auto Doodelijk ongeval le Almelo. Toen de chauffeur G. Ooms, uit Hengelo Woensdagavond zijn auto had geparkeerd op het terrein der jutefabrieken van de firma ter Horst cn Co. te Hengelo liep dc auto gevaar te worden geraakt door een spoorwagon waarmede men aan het ran- gecren was. O. poogde den rijdenden spoor wagon tegen te houden maar daarbij raakte hij beklemd tusschen de wagon en zijn auto. De borstkas werd hem ingedrukt. Ernstig gewond werd O. naar liet ziekenhuis te Almelo vervoerd waar hij is overleden. O. was gehuwd en vader van twee kinderen. Zwaar weer boven Friesland In den vorigen nacht is tijdens een hevig onweer de boerderij van den heer J. Mulder onder Noordwoldc, door den bliksem getrof fen en tot den grond toe afgebrand. Per soonlijke ongelukkon kwamen niet voor. doch er kon niets gered worden. De schade wordt door verzekering gedekt. Kort daarna sloeg dc bliksem op den ko renmolen van den heer Timmermans te Noordwolde. Hier werd geen brand ver oorzaakt, doch wel materieel schade aan gericht. Te Oranjewoud werd de fraaie wa termolen van den heer Hornstra door den bliksem getroffen. Deze molen brandde tot den grond toe af. Zal te Parijs geen furore maken. Bevreemdende houding t.a.v. •onze zuivel op de wereldten toonstelling. Toen bekend werd, dat er een Nederland sche inzending op de wereldtentoonstelling le Parijs zou komen cn geïnformeerd werd, of daarin ook landbouw en zuivelproduc ten een plaats zouden krijgen werd daarop aldus het officieel orgaan van den Alg. Ncd_. Zuivelbond het antwoord ontvangen, dat dit niet kon, daar het een tentoonstelling voor kunst en techniek was, waarin geen inzen dingen van levensmiddelen paste. Dc vraag werd gesteld, of b.v. de berei ding van zuivelproducten dan geen techniek is, en de opmerking werd daarbij gemaakt, dat andere landen die wel anders konden opvatten waardoor het een vreemden indruk zou maken, dat Nederland dan op dit ge bied ontbrak. Het is ons positief hekend aldus hef blad dat Frankrijk zelf met een groote zuivclinzendine aan deze tentoonstelling deel neemt, zoodat de opvatting, dat zuivel bereiding geen techniek is, blijkbaar niet van Fransche zijde gedeeld wordt. De voorstanders van een zuivelinzending op de Parijsche tentoonstelling hadden zich al bij deze afwijzing neergelegd, toen van officiëcle zijde nog wel de mogelijk heid geopperd werd. om m n dc Nederland sche kaas toch op deze tentoonstelling naar voren te brengen, n.1. in dc algemeenc in ternationale industrie-hal. Maar och arme, ook hiervoor moest men weer bij den onverbiddelijken kunst- en techniek-meneer terecht komen want zijn scepter zwaaide nu ccnmccl over alles, wat inzending op deze tentoonstelling betrof en ook hier was het resultaat: nul op het re- quest. Onder leiding van prof. dr. H.A. Brouwerhoogleeraar aan de Gem. Universiteit te Amsterdam Prof. Dr. H. A. Brouwer, hoog leeraar-directeur van het geologisch instituut der gemeentelijke universi teit van Amsterdam vertrekt naar wij vernemen dezer dagen met den conservator van het in stituut ir. F. A. H. W. de Marez Oycns, en acht studenten in de geologie per s.s. „Johan de Witt" van de S.M. Nederland naar Ne- derlandsch-Indic. Deze reis, welke op initia tief van prof. Brouwer uitgaat van dc universiteit van Amster dam heeft ten doel wctenschappelijk- geologische onderzoekingen te ver richten op eenige eilanden behoo- rende tot dc kleine Soenda eilan den beoosten Flores, met name op Alor, Wetar, Roti, en Timor. Zij behooren uit geologisch oogpunt be schouwd tot de belangwekkendste van den gehcelen Archipel. De gebergtcvormende beweging, waarin op deze eilanden duide lijk twee phasen zijn waar te nemen, staan klaarblijkelijk onder den invloed van de nabijheid van het vasteland van Australië. Vele verschijnselen wijzen er op, dat dit vasteland waarvan een gedeelte (het Sa- hoelplat) thans door een ondiepe zee wordt bedekt, nog tot in den huidigen tijd het Soendaplat (den Zuidoostelijken uitlooper van Azië) nadert. De eerste phasc dezer bewegingen uitte zich in het ontstaan van overschuivingsstructuren van tertiairen ou derdom, die overeenkomst vertoonen met dergelijke vormingen in de alpen. De tweede phase, welke tot heden voort duurt, kenmerkt zich door bewegingen, die behooren tot de snelste, welke thans op aarde plaatsvinden, zoowel horizontale als verticale. Onder meer hebben zij onstaan gegeven aan dc dubbele eilandenreeks: Alor Wetar in het Noorden en Rotti, Timor, Leti in het Zuiden, waartusschen en ter weerszij den waarvan diepe zeebekkens of troggen zijn ontslaan. Verder is het voorkomen van jonge koraalriffen op midden-Timor op hoogten tot meer dan 1200 meter boven zee gelegen een uiting dezer bewegingen. Dat de bewegingen niet uitslui tend de aardkorst eenvoudig op geplooid hebben, maar dat ook hce- le schollen over elkaar heen zijn geschoven, wordt bewezen door het feit, dat naast en op elkaar voorko men gesteenten van gelijken ouder dom, doch van sterk verschillenden - habitus, wat er op wijst, dat ze in zeer verschillende zeediepten en dus oorspronkelijk op grooten af stand van elkaar zijn gevormd. Ook komen oudere gesteenten rustend op jongere gesteenten voor. Van de eilanden Alor en Wetar is geo logisch nog maar weinig bekend, zoodat de onderzoekingen aldaar dc kennis omtrent deze eilanden zullen verrijken. Van de Zui delijke eilanden is reeds meer bekend. Het ligt thans in de bedoeling op be paalde punten, die zich daartoe in het bij zonder leencn, detailonderzoekingen te ver richten, waarbij het werk door de studen ten verricht, later eventueel in den vorm van proefschriften ter verkrijging van den doctorsgraad kunnen worden gepubliceerd. Ajax verliest van Zwitsersch elftal Vierduizend toeschouwers woonden te Amsterdam den voetbalwedstrijd bij tus schen Ajax cn dc F. C. Luzcrn, welke ont moeting niet. 51 door dc Zwitsers werd ge wonnen. Bij dc rust was de stand 3—0. Tenslotte kwam er wer van andere of ficiëcle zijde dc cenigszins verrassende mededeeling, dat men het plan had opgevat om in het Nederlandsche paviljoen den be zoekers een kopje Indische koffie aan te bie den en dat daarbij dc vraag was gerezen, of dan ook beschuit jes met Nederlandsche kaas konden worden verstrekt. Het was geenszins duidelijk, hoe koffie wel onder kunst en techniek kon vallen en kaas niet. maar enfin, maar weer geprobeerd dan dit nog voor elkaar te krijgen. Alle officiëcle suggesties ten spijt, werd echter ook dit gewezen van de hand. omdat dc propaganda-koffie-commissie van oordeel was, dat de smaak van de koffie door het nuttigen van een be schuitje met kaas zou lijden cn hier bij meende „kunst en techniek" zich te moeten neerleggen. Wel wilde men nog overleggen, of men aan den zuivel gelegenheid kon geven, een fraaie reclameplaat in of buiten het paviljoen op te hangen! Het zal den lezer niet verwonderen, dat hiervoor toen maar stichtelijk bedankt is. Maar nu kwam dezer dagen de klap op de vuurpijl in den vorm van een courantenbe richt uit Aalsmeer, waar de voorzitter van dc Centrale Aalsmcersche veiling, de heer J. C. Mensing, in een vergadering o.m. mee deelde, dat aan de Nederlandsche inzending np de Parijsche tentoonstelling een subsidie is verleend van f 15.000.uithet Landbouwcrisisfonds! Merkwaardig. wij cifecren nog steeds red. dat de Nederlandsche kaas niet in een inzending van kunst en techniek in het hedendaagschc leven past, maar Indische koffie wel en dat het product der Neder landsche hoeren op allerlei wijzen van deze tentoonstelling geweerd is, doch dat de 15.000 Nederlandsche guldens, die voor die- zélfde boeren bestemd waren, blijkbaar de kunst en techniek dezer tentoonstelling niet ontwijden. Bede van minister Gelissen té Ween en. De Nederlandsche minister van handel, dr. Gelissen, die gisteren te Weenen aan gekomen is en op het station ontvangen is door zijn Oostenrijkschen collega, prof. dr. Taucher en andere regecringspersonen, heeft van zijn aanwezigheid gebruik ge maakt voor een aantal officieele bezoeken en besprekingen. Gisterenavond heeft de Wiener Industrie- club ter eere van den minister een diner gegeven, verneemt de N.R.C. Ook de nieuwe Nederlandsche gezant, die eerst gisteren te Weenen geaccrediteerd werd kon bij deze gelegenheid voor de eerste maal aan een officieel diner verschijnen. Na den maaltijd hield minister Gelissen, die stormachtig toegejuicht werd, een rede over de Nederlandsche industrieele politiek die twee uur geduurd heeft. De minister sprak eerst over den alge- meenen oeconomischen toestand van Ne derland, vervolgens over de bijzondere structuur van dc Nederlandsche industrie en ten slotte over de regeeringsmaatregelen op oeconomisch en industrieel gebied. De minister bracht 'n groot aantal statistieken en actueele gegevens en merkte op, dat 6pe ciaal het Nederlandsche bedrijfsleven zeer gevoelig reageert op alle internationale verschijnselen, Levendigen bijval vond de uitlating van den minister, dat hij hoopte, dat de over» eenkomst van Oslo een gunstig voorleeken zou blijken voor de slooping van de interna tionale handelsbarrières. De minister maakte er op op merkzaam, dat in Nederland in de laatste jaren de oeconomische struc tuur wezenlijk veranderd is in zoo verre, dat het zwaartepunt zich steeds meer naar de industrie ver plaatst De industrie is thans de ruggegraad van het Nederlandsche oeconomische leven. Hij kondigde aan, dat Nederland In 1937 of uiterlijk 1938 met de uitgave van om- zetstatistieken zal beginnen, een initiatief dat ongetwijfeld internationale belangstel» ling moet vinden. De minister merkte schertsend op, dat be wezen was dat de Nederlanders jaarlijks 32 millioen gulden in het buitenland uitge ven, terwijl de vreemdeling in Nederland niet veel meer dan vijf millioen brengen, Hij hoopte dat van deze 32 millioen een goed stuk in Oostenrijk zou worden uit gegeven. Ook heden zal minister Gelissen nog eert aantal bezoeken afleggen en besprekingen houden. Staatsabsolutisme of GoddêlJjk Gezag? Woensdag werd te Medemblik* de landdag van den Bij zonderen Vrij willigen Landstorm verband Alkmaar gehouden. Voor dezen dag bestond een enorme be langstelling: tal van autoriteiten waren aan wezig, o.a. vice-admiraal Kruys uit Den Hel der; de commandeerende officieren van de in de haven liggende oorlogsschepen Braga en Heferich, majoor Sikker, kolonel Eggimgh, commandant van de BV.L. ma joor v. Schelven, overste Van Houten en adj. kap. Judell; de burgemeesters van Alkmaar, Bergen. Schoorl, Enkhuizen, Hoorn en Beemsler. De officieele ontvangst van de autoritei ten des morgens ten stadhuize, werd geleid door burgemeester Peters, die in een 1oe- spraak den B. v. L. een geslaagden dag toe- wenschte en o.m. opmerkte, dat de zgn. „doode" Zuiderzeestad vandaag weer eens bewijzen zal, springlevend te zijn Deze toespraak werd door den voorzitter van het verband Alkmaar, den heer Mid- delhoff,, burgemeester van Hoogkarspel, met eenige hoffelijke woorden beantwoord. Het gezelschap begaf zich hierop naar het terrein van de schietwedstrijden. Nadat men eenigen tijd de wedstrijden had gadegeslagen, vertrok men naar kasteel Radboud, alwaar de lunch genuttigd werd. Des middags had voor het Raadhuis een fleurig défilé plaats van zevenhonderd land- stormers, hetwelk de autoriteiten met zicht baar genoegen gadesloegen. Hierna kwam men aan het hoogtepunt van den dag: de toespraken van voorzifer Middelhoff, van D. baron Mackav, oud-bur gemeester van Enkhuizen en pater Ed. Pe ters O.E.S.A. Burgemeester Middelhoff legde den na druk op het feit, dat Nederland paraat moet blijven, om zich de revolutie, 't zij van links of rechts, van het lijf te houden. Spr. wekte op tot trouw aan den eens bezworen eed, die beteekent een zich stellen onder het Goddelijk gezag en een zich afwenden van het staatsabsolutisme. D. Baron van Mackav sprak' vervolgens over de taak van den B.V.L., welke niet zon der groote trouw kan worden vervuld. Pater Peters trok als derde spreker te vel de tegen het communisme en het nationaal- socialisme. Alle toespraken werden met luid applaus beantwoord. Ter afwisseling van de sprekers hadden verschillende demonstraties plaats, o.a. van volksdansen door een Gorsselsche groep o. 1. v. den heer H. J. dc Rooij en eenige staal tjes motorsportkunst door het Landstorm corps motordienst o. 1. v. kapitein C. Hane- graaff. Een nummer vendelzwaaien door de landstormers uit Huissen oogstte bijzonder veel succes. De heer Middelhoff sprak' de slotspeecli uit. De organisatoren van dezen landdag mo gen tevreden zijn.

Schager Courant | 1937 | | pagina 6