IBIS SHAG Plaatselijk Nieuws. WEK DE GAL IN UW LEVER OP GRATIS Dobbelmcmn lekker... man! "AKKERTJES' verdrijven die HOOFDPIJN. -AKKERTJES f 'z"v. Vijn. Petrus "Wilheimü" SCHAGER r^nuRANT Predikbeurten. Vrijdag 18 Juni 1937 Tweede blad VOOR DE PIJP Kees W/ Uit onze omgeving HARENKARSPEL DIRKSHORN. Inbraak bij Ds* de Leeuw CASETTE MET INTIEME STUKKEN ONTVREEMD. In den nacht van Woensdag op Donderdag is hier een brutale in braak gepleegd, waarbij weliswaar geen ernstige iinancieele schade is geleden, maar stukken zijn ont vreemd, welke voor den betrokkene toch een groote waarde vertegen woordigen. Ds. de Leeuw, die zich' gewoonlijk diep in den nacht ter ruste begeeft, was ook Woensdagnacht eerst om half twee naar bed gegaan, maar niet alvorens hij de gordijnen1 van zijn studeerkamer had ge opend, om het daglicht binnen te laten. Groot was zijn verwondering, toen hij gistermorgen bij het binnentreden van zijn werkkamer tot de ontdekking kwam, dat ide gordijnen gesloten waren. Direct vermoedde hij, dat hier onge- wcnschte bezoekers waren geweest en in derdaad het bureau was opengetrok ken, terwijl het spaarpotje van dominé's kleindochtertje, waarin zich een bedrag van pl.m.. vijf en twintig gulden had be- yonden, geledigd was. Van meer ernstigen aard was evenwel, Hat de ouderwetsche mahoniehouten schrijfcassette van den predikant door den dief (ev. dieven) was medegenomen. De dader heeft blijkbaar in de meenihg verkeerd, dat zich hierin geldswaarden bevonden. Niets ïs evenwel minder waar. Wel waren in deze cassette opge borgen verschillende intieme stuk ken o.a. Ds. de Leeuw's diploma's van de Universiteit. Men kan zich derhalve voorstellen hoe dit verlies den betrokkene aan het hart gaat. Men neemt aan, dat de indringer zich 'door het openschuiven van een raam toe gang tot het studeervertrek heeft verschaft. De gemeente-veldwachter en Majoor Ho- ïema uit Schagen stellen een uitgebreid jonderzoek in. Zeer waarschijnlijk ïs de dader goed op 'de hoogte geweest van het huiselijk doen en laten van den bestolene. Nieuw rijwiel gestolen. Naar wij nog nader vernemen werd in 'denzelfden nacht bij den heer J. K. Slot aan den Oosterdijk een nieuw rijwiel ontvreemd. Het is niet uitgesloten, dat deze diefstal ver band houdt met de inbraak bij Ds. de Leeuw. Geslaagd. De heer P. Groenhart, slaagde te Utrecht voor het doctoraal-examen in de genees kunde. WIERINGEN Wanneer Gij aan hoofdpijn lijdt, probeer dan eens een "AKKERTJE'1. In minder dan 10 minuten is Uw arm hoofd dat Ge dacht dat barsten zou. volkomen vrii en CU* kunt Het zijn vlugge afdoende pijnstillers in gevallen van Hoofdpijn, Migraine, Kies pijn, Spierpijn, Zenuwpijn, Neuralgie, Vrouwenpijn en Rheuiuatiscne pijnen. Waarom toch langer lijden dan noodig! Overal verkrijgbaar. Per 12 stuks 52 cent. Volgens recept von Apotheker Dumont akker.cachets CINEMA DE HAAN. De wereld zonder masker. Een film met den moedigen Harry Piel heeft nog nooit teleurgesteld, want deze knappe acteur en rigisseur heeft de evolu ties, welke ook niet aan de cinematografie zijn ontgaan, uitstekend verstaan. Daarvan getuigden zijn laatste producten reeds en in „De wereld zonder masker", wordt daar van een afdoende bewijs geleverd, voor- zoover dit althans nog noodig mocht zijn. De handeling doet een beroep op de fan tasie van den bioscoop-bezoeker, want een geleerde heeft, geholpen door Harry, het vraagstuk der televisie opgelost, maar het valt heelemaal niet moeilijk dit wereldje van schijn-techniek binnen te gaan. Onweerstaanbaar wordt men aangetrok ken door de experimenten van het tweetal dat zijn geconstrueerde televisie-aparaat naar een wedstrijd-tentoonstelling wil zen den, doch de grootst mogelijke tegenslagen en tegenwerking ondervindt. Daarmede is echter tevens het succes ver klaard van de film. Het is een thema, dat Harry Piel gelegenheid geeft zijn beste ta lenten ten toon spreiden. Harry Piel is zijn vijanden steeds te vlug af en wanneer het op een robbertje vech ten aankomt, is hij voor geen kleintje ver vaard. De film heeft een „happy end" zoodat de gedurende langen tijd in spanning gehouden toeschouwers bevredigd het theater verlaten Harry Piel, de hoofdfiguur in deze rol prent, heeft heel weinig moeite, onmiddel lijk de volle sympathie op te eischen, maar zijn vriend, de eigenlijke uitvinder van het apparaat, waarmede men door de muren kijkt, komt ook een groot deel toe in het succes. Kurt Vespermann geeft een uitste kende creatie van dit type, dat dikwijls den lust tot lachen opwekt. Wielerclub Wieringen. Bij de gisteravond gehouden trainingswed strijden op de wielerbaan, waren de uitsla gen als volgt: Afvalrace (met 5 looze ronden, na elke 2 ronden 1 afvaller): No. 1. Hegeman; No. 2. N, Bakker; No. 3. S. Lont, No. 4. Baartman, Sprint over 3 ronden: le serie: No. 1. Meijer, No. 2. Deykers; No. 3. Kaptein; 2e serie: No. 1. Wijngaarden; No. 2. Visser; 3e serie: No. 1. Kreijger; No. 2. Baartman No. 3. Lont; 4e serie: No. 1. Hegeman; No. 2. Smit; No. 3. Bakker. Demi-finale sprint: le Serie: 1. Meijer; 2. Wijngaarden. 2e Serie: 1. Deijkes; 2. Visser. 3e Serie: 1. Krijger, 2. Hegeman. 4e serie: 1. Smit, 2. Baartman. Achtervolging: 1. Lont; 2. Kaptein; 3. Bakker. Finale Sprint: 1. J. Kreijger, 2. Smit; 3. M. Deijkers; 4. H. Meijer. Ploeg achtervolging over 20 ronden: Win naar WijngaardenBaartman. VisserHe geman vormde het andere koppel. Visser gaf al spoedig den strijd op, maar Cor reed dapper 't einde. En lang niet slecht, Bravo, Cor!) Klassementsrace over 10 ronden met 4 klas sementen. le klassement: Kreijger, 4 pt., Meijer 3 pt., Deijkers 2 pt., Smit 1 pt. 2e klassement: Meijer 4 pt., Kreijger 3 pt., Deijkers 2 pt., Smit 1 pt. 3e klassement: Kreijger 4 pt., Smit 3 pt., Meijer 2 pt., Deijkers 1 pt. 4e klassement: Kreijger 4 pt., Meijer 3 pt., Smit 2 pt., Deijkers 1 pt. Totaal: No. 1 Kreijger 15 pt., no. 2 Meijer 12 pt„ no. 3 Smit 7 pt., no. 4 Deijkers 6 pt. Klassementsrace 150 ronden, 3 klassemen ten. le klassement: Kreijger-Hegeman 3 pt, Lont-Bakker 2 pt.. Deijkers-Baartman 1 pt. 2e klassement: Kreijger-Hegeman 3 pt., Deijkers-Baartman 2 pt., Lont-Bakker 1 pt. 3e klassement Kreijger-Hegeman 3 pt., Lont-Bakker 2 pt., Deijkers-Baartman 1 pt. Totaal: Kre;ij"ger-Baartman 9 pt., Lont-Bak ker 5 pt., Deijkers-Baartman 4 pt. CALLANTSOOG Postduif aankomen vliegen. Bij den heer P. ten Boekei Kzn., alhier, is een postduif aan komen vliegen. Het dier is gemerkt: A. no. 15363 3 '37. Politie. Verloren: een gebloemd linnen kinder jurkje, een gouden schakelkettinkje. 'ANNA PAULOWNA Loop der bevolking. Ingekomen: Mej. J. M. Edelman van Scha gen; K. Lammerts,Sanders van Oost- en W.- Souburg; Mej. J. van Bostelen van Voor schoten; Th. Lodewijk van O vereest; L. Kop pelaar van Sliedrecht; P. E. Rienstra van Den Helder; J, M. Veul-Kooijman van Cal- lantsoog. Vertrokken: Mej". W. van Oever naar Den Helder; A. G. Muntjewerf-Hellenberg naar Den Helder; C. Watertor naar Schagcn. Burgerlijke stand. Geboren: Simon Cornelis, zoon van G. W. Philipsen en J. Cornelissen: Simon, zoon van A. Dwarswaard en M. Vos; Maria Mar garetha Catharina, dochter van J. J. v. d. Berg en C. Winnubst; Gerard, z. v. A. Kra nenburg en N. Dekker. nndpH<*v.»'vJ-A ^ns en S. Schenk; P. en U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Eiken dag moet uw lever een liter gal in de In gewanden doen vloeien. Wanneer de galafscheiding onvoldoende is, wordt Uw Voedsel niet verteerd, het bederft. Er vormen zich gassen in Uw lichaam. U raakt verstopt. Uw organisme wordt vergiftigd en U wordt humeurig en loom. U ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmid delen: een geforceerde stoelgang neemt de oor zaak niet weg. Maar CARTER'S LEVERPILLETJES zullen zor gen voor de vrije toevoer van gal, waardoor U weer geheel herstelt. Een plantaardig, zacht, onover troffen middel om de gal te doen vloeien. Eischl Carter's Leverpilletjes, verkrijgbaar bij apothekers en drogisten in flacons van 0.75. zoek aan „Artis" en 't aquarium, waar vol op werd genoten van al 't nieuwe en mooie. Daarna verbleven de klassen een uurtje in de Cineac, de bioscoop van 't Handelsblad. In de middag ging het naar de speeltuin te Halfweg. Daar konden ze eens recht uit hollen en spelen. Verder werd nog ccn be zoek gebracht aan de ruine van Brcdcrode, hetwelk als steeds erg leerzaam en interes sant was. Nu werd de terugtocht aangevan gen naar Schoorl en vandaar weer naar huis. Ondanks 't minder gunstige weer was 't al met al toch nog een prachtdag. Burgerl. stand van 11 t.m. 17 Juni 1937. Geboren: Wardenaar Adrianus, z. v. Pie- ter Raven en Maartje Bruin. Henk, z. v. Meijert Pieter van der Oordt en Anna Mar- garetha Smit. Cornelis, z. v. Cornelis de Leeuw en Aafje Moleman. Ondertrouwd: Joseph Adriansu Hageman, 35 jaar, tuinder, te Castricum en Catharina Maria Baltus, 29 jr. te Zijpe. Getrouwd: Geene. Overleden: Gerrit Burger, 75 jr., echtge noot van Anna Staadegaard. WINKEL Foresters landdag. De vierde landdag der Ancient Order of Foresters zal dit jaar plaats hebben op Zon dag 20 Juni a.s. te Bergen-binncn. De deel nemers uit Nederland komen te Amsterdam op de de Ruyterkade bij elkaar. Met ccn speciale boot van de Alkmaar Packet gaan de reünisten dan naar Alkmaar en vandaar per speciale tram naar Bergen-binncn. Dc Voorzitter van de subsidiary high court Nederland-Bclgië van de Ancient Order of Foresters, dc heer M. Susan, zal op dezen landdag het woord voeren over de beteeke- nis der Forcsters-landdagen, die een onder deel zijn van de verheven doelstellingen der foresterie, n.1. verbreiding van broederschap onder de menschheid, naastenliefde te kwee ken en ware ethiek toe te passen. Zang en muziek zullen den dag opluisteren. BERGER SPORTVEREENIGING. Alleen de reserves spelen een vriendschappelijken wedstrijd. Het eerste elftal moet afwachten, hoe de uitslag zal zijn van Beemster 1 tegen Spor ters 1 (Hoorn), welke Zondag a.s. wordt ge speeld. De jongens hebben dus een vrijen Zondag en zullen een week daarop in den halven eindstrijd uitkomen tegen den win naar van bovengenoemden wedstrijd. Ze spelen dan of in de Beemster of in Hoorn. Wordt er gewonnen of gelijk gespeeld, dan zal dc finale op den eersten Zondag in Juli op het B.S.V.-terrein plaats vinden. Voor de reserves is een vriendschappelij ken wedstrijd vastgesteld tegen Oudorp 2, welke 's avonds om 7 uur gespeeld wordt. Den doel verdediger der A-adspiranten, Ka- rel Colnot heeft de Elftal-commissie in het doel gezet. Hij krijgt dus een goede oefening voor de jaarlijkschen adspirantendag te Alkmaar op den laatsten Zondag in deze maand. B.S.V. 2 ziet er Zondagavond als volgt uit: doel: K. Colnot; achter: R. Koning en C. Bakker; midden: F. Urbanus, D. de Jong en J. Otten; voor: J. Timmer, F. Flurschütz, A. ten Herkei, H. Petri en P. Franzcn. W ARMENHUIZEN Nieuwe veldwachter benoemd. Door den Commissaris der Koningin in deze provincie is bij besluit van 15 Juni 1937 tot bezoldigd veldwachter dezer ge meente benoemd de heer K. Wiersma, thans korporaal bij de le Afdeeling Politietroepen te 's-Gravenhage. De datum van ingang der benoeming is bepaald op 26 Juni a.s, OPMEER SCHOOLVERBOND. Het Schoolverbond vergaderde Woensdag avond in de O.L.S. onder leiding van den heer S. Franke. De secr.-penningm. de heer Koelemeij leest de notulen en brengt het financieel verslag uit; uit, het laatste blijkt dat de ontvangsten 124.33 en de uitgaven 117.46 hfebWBn betFra'gen, -aldus een1 saldo'Van'f 6.87 De aftredende bestuurders werden op nieuw gekozen. Schoolreisje. Na Uitvoerige besprekin gen wordt ten slotte bessloten dat de le tot en met de 4e klasse op 14 Juli te laten gaan. Vertrek 's morgens acht uur. (N.T.) De 5e, 6e en 7e klasse, gaan op 8 Juli 's morgens 7 uur (N.T.) naar Ouwerhand's Dierenpark op de Grebheberg te Rhenen. Met het oog op hooge kosten doet voor zitter een beroep op hen die het enigszins kunnen doen, naar draagkracht financieel zooveel mogelijk mede te werken. Na rondvraag volgde sluiting. OUDE NIEDORP De heer 7. Kwantes, ambtenaar ter secre tarie alhier, behaalde gisteren het diploma gemeente-administratie. LANGENDIJK Geen controleur voor de steun- verleening. Reeds lang liepen er geruchten, die er op wezen, dat de mogelijkheid niet uitgeslo ten was, dat voor de steunverleening een controleur zou worden aangesteld, die be last zou worden met de controle over de vier gemeenten. Dezer dagen heeft inder daad een conferentie plaats gehad met het doel hiertoe te komen. We vernemen ech ter, dat de bezwaren, door de betrokken gemeentebesturen naar voren gebracht, van dien aard waren, dat van het voornemen zal worden afgezien. OUDKARSPEL. Geslaagd. Onze plaatsgenoote, mej. M. G. Kroon, slaagde voor het gehouden examen stenogra fie der Vereen, v. Leeraren, ZUIDSCHARWOUDE. De rijbrug over het nieuwe ka naal. Nu de aanleg van een Proefpolder in de Banne aan dc Oostzijde ongetwijfeld wel een feit zal worden, herleeft dc hoop weer bij diegenen, die een rijbrug over het nieuwe kanaal wenschen. Uit de discussies, gehou den in de laatste vergadering van Provin ciale Staten, is wel gebleken, dat men den Polder meer naar het Noorden wil doen op schuiven, aansluitend aan het Kerkepad. De communicatie met Langendij*k zal dan ge makkelijker te verkrijgen zijn, NOORDSCHARWOUDE. BERGEN vrachtwagentje, een oude Ford. De Ford vloog tegen een boom op aan den kant van den weg en werd beschadigd. Nadat de be stuurders van den schrik bekomen waren en hun wagens aan een grondige controle, resp. reparatie onderworpen hadden, ver volgden zij hun weg. SCHAGEN NIEUWS. Programma voor Zondag a.s. Schagen I—Alk. Boys I Nederlaagwed strijd. Aanvang 2.30. D. Arnoldus. A. de Wit H. Middelbeek. 'A. Slikker S. Grootes, M. Slikker C. dc Moor. L. Schoorl, J. Peetoom, G.. Koch. D. Schoorl, Res.: J. Bremer, J. Steen. Schagen III—B. K. C. II Nederlaagwedstrijd Aanvang 1 uur. J. J. Slikker. J. Broer J. Franzen A. Willemse, J. Weeland, P. Boontjes J. Starreveld, J. Boontjes, W. van Geelen T. Moransart, J. Broersma Res. P. Slik, J. v. d. Oord Schagen AB.K.C. A Aanvang 10.30 J. Oostwouder G. Zwaan, D. Kuiper J. Slikker, G. C. Anneveldt, J. Blaauboer P. Dekker, R v. Haren, J. v. d. Ben, H. Volten, G. Terpstra Res: G. Anneveldt, J. Molenaar GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Jacob, zoon van Jacob Waag en van Wilhelmina Bouwes. POLITIE. Gevonden: een boodscihappentasch; 2 rij wielplaatjes; een paar gummi beenpijpen; 2 sleuteljes in etui. Verloren: 3 rijwielplaatjes'; een badpak met handdoek; een horloge; een ceintuur van een jurk en een zakkammetje. Gisteren slaagde voor het eindexamen aan de Rijkskweekschool voor Onderwijzers fes sen) te Haarlem, onze vroegere plaatsgenoot, de heer J. M. Slot. Opschorting benoeming directeur Gem. Gasbedrijf- Uit officieele bron vernemen wij, dat de benoeming van directeur aan het gemeente gasbedrijf nog eenigen tijd wordt opgeschort in verband met eèn door Gedeputeerde Sta ten dezer provincie in te stellen onderzoek, naar een gemeenschappelijke regeling met de gemeente Alkmaar. MARKTOVERZICHT. De aanvoer van vette koeien had grooter kunnen zijn op deze markt; er waren n.1. veel Amsterdammers aanwezig en daardoor was er veel vraag naar. De hoogste notee ring kwam op naam van den heer A. Borst te Eenigenburg, voor den prijs van f330. werd gekocht door den handelaar H. van Hoorn, Wieringerwaard. Dit beest kwam op 40 ct. De handel in kalfkoeicn was goed, hoogste noteering f270.In gcldekoeicn was dc handel kalm. Geen pinken aan gevoerd. In paarden was weinig te doen, dat wacht op Maandag a.s. Nuchtere kalveren, stug, duur. Een kalf, oud pl.m. 3 weken, bracht f 23.op. Gewone gang was fS17. Dc handel in vette schapen was stil; hoog ste notcering f34.De handel in magere schapen goed, notecring f 1824. Lammeren voor de placht worden nog niet gekocht; voor 't leven fS—14; handel goed. Vette varkens handel vlug, tot 25 ct. Mooie prijzen tegenwoordig. Biggen iets duurder, handel matig. In schrammen was niet veel te doen. Op de kippenmarkt was aardig handel, al les werd vlug verkocht. Naar bokken en geiten is aardig vraag. Over het geheel, wat de aanvoer en het bezoek betrof, was het een echte hooimarkt. AUTO-BOTSING. Gistermiddag had in de Hoep een auto-hot sing plaats, welke gelukkig zonder persoon lijke ongelukken is afgeloopen. Een perso nenauto, hestuurd door den heer Breed uit Wieringerwaard, kwam onzacht in aanra king met een door den heer Hooij bestuurd ..^xiing-BaKker, oud 27 jaar. Politie. Gevonden: Kosteloos rijwielplaatje, rijwiel- plaatje, vulpen, portemonnaie met inhoud. Verloren: belastingplaatje, zilveren arm band. t ZIJPE BURGERBRUG Ook de hoogste klassen hebben één dezer dagen hun schoolreisje gemaakt, ofschoon het weer nu juist niet uitlokte tot reizen, wat niet wegnam dat de tocht onderno men werd. Eerst naar Amsterdam, een be- o»K«.er en Catharina Kraak man. Dirk, z. v. Dirk Keppcl en Jacoba Drost. Aafje, d. v. Simon Kuiper cn Brcchtje R. Blokker. Anna Adriana, d. v. Adrianus J. Beemsterboer en Chariina H. Drager. Gehuwd: Arie Rustenburg, 26 jaren, groen- tenkoopman, te Heerhugowaard en Johanna Ootjers, 22 jaren, zonder beroep, wonende te Noordscharwoude. Gijsbertus Vijn, 23 jaren, tuinbouwer, te Medemblik, en N'eeltje Bar- ten, 21 jaren, zonder beroep, te Noordschar woude. Overleden: Cornelia Bergen, 79 jaren, wo nende te Zuidscharwoude, weduwe van Pe trus Bijwaard. Levenloos aangegeven kind van Arie Ootjers en Neeltje Kostelijk* Wie zich vanaf heden op de abonneert, ontvangt alle in de maand JUNI verschijnende nummers De meest frissche mond, indien U poetst met wat goeds, dus met Tube 60 en 40 ct. Doos 20 ct. IVO ROL ZONDAG 20 JUNL Ned. Herv. Gemeente. Schagen. voorm. 10 uur, Ds. Eikema. Barsingerhorn, geen dienst. Dirkshorn, geen samenkomst Nieuwe Niedorp, geen samenkomst. Winkel, voorm. 10.30 uur, Ds'. Boeke. Schoorl, voorm. 9 uur, Ds. Boeke. Vroeg dienst met de jeugd.. Groet, voorm. 10.30 uur, Mr. J. Visser, uit Baarn. Warmenhuizen, geen dienst Hippolytushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Beek. Oosterland, nam. 2 uur. Ds. Van Beek. - Doopsbediening. Wieringerwaard, voorm. 10.30 uur, Ds. Enklaar. Doopsbediening. Extra coll. Hoogwoud, voorm. 10.30 uur, Ds. Rijkx. Eenigenburg, voorm. 10.30 uur, Ds. M. van Wichen. Julinnadorp, nam. 8 uur, Ds. M. van Wi chten. Sint Maarten, voorm. 10.30 uur, Ds. Tinlholt. Veenhuizen, voorm. 10.30 uur, Ds. v. d. Kam. Doop. Burgerbrug, zie St. Maartensbrug. St. Maartensbrug, voorm. 10.30 uur Ds. Vorstman. Oudesluis, zie Schagerbrug. Petten, geen dienst. Schagerbrug, voorm. 10 uur. Ds. Witkop. Oude Niedorp. nam. 8 uur, Ds. Molenaar. Anna Panlowna, voorm. 10 uur, de heer C. J. Oostenrijk. Aartswoud, nam. 8 uur, Ds. Rijk*. Bergen, voorm. 10.30 uur, Ds. v. d. Kieboom Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn, voorm. 10 uur. Ds. r. van der Veen. Hippolytushoef. voorm. 10.30 uur, Ds. de Wilde. Geref, Kerk. Schagen (voormalig gebouw Kan ton ge r.) nam. 5.45 uur, de heer D. Visch. Kolhorn, voorm. 10 uur, de heer D. Visch. Nam. 3 uur Ds. S. Greving, van Dirks horn. Bediening H. Doop. Evangelisatie. Schagen. voorm. 10.30 uur, Ds. Dönssel- mann van Amsterdam. Voorb. H. A. Brcezand, voorm. 10 uur. de heer Boon. Nam. 3.30 uur. de heer Boon. Schagerbrug, Bijeenkomst Chr. Jongeman- nenvereon. iederen Donderdagavond om 8 uur in Evoneelisatiegébouw. The Star of Hope Mission. Julianadorp. geen dienst. E. V. „Maranatha". Bergen (Dr. van Peltlaanl), voorm. 10.30 u., Ds'. H. Norel, van Amsterdam. EIERVEILING SCHAGEN, 17 Juni. Aangevoerd; 60.000 kipeieren: 56—58 Kg. 2 60—2.73, 58-60 Kg. 2.65—2.85, 60—62 Kg. 2.75—2.83. 62—63 Kg. 2.95—3.20. 3000 eend- eieren 2.402.50 per 100 stuks. ITELDERSCHF, EIERVEILING, 17 Juni. Aangevoerd: 23540 kipeieren: 55—57 Ke. 2.60—2.80, 5860 Kg. 2.80—3, 61—63 Kg. 2.90 —3.30. 64—67 Kg. 3—3.40. 530 eendeieren 2-".00 per 100 stuks. HOORN. 17 Juni. 2 stapels kleine Fabriekskaas 18.12 stapels kleine Boerenkaas' 20.50, 3 stapels Boeren Comm. Kaas 25.Aanvoer 17 sta pels. wegende 7172 Kg. Handel goed. MEDEMBLIK. 16 Juni. Schotsehe muizen 3.033.30. kleine 1.60 1.80, kriel 60—70 ct. per 50 Kg. DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Groenten en Fruit. Berlijn. 17 Juni. Holl. bloemkool 2640 per 100 krop. Holl. tomaten 3040 per 50 Kg., Holl. komkom mers 1530 per 100 stuks. Hamburg: Holl. tomaten 3440 per 50 Kg., Canarische to maten 4.50—5.75 per kuip; Dresden: Holl. tomaten 30 per 50 Kg.

Schager Courant | 1937 | | pagina 5