B"ZL De Mosselvisscherij te Wieringen Hevige SNI1W0ND IN DEN VINGER BLOEDT VERSCIMIKKElliK KLOOSTERBALSEM m Ia TERLEP's Drogisterij li^tl Overtollig haar Terlep's Drogisterij Alkmaarsche Kaasmarkt Harlasova zingt RISKEERT NIETS! PROBEERT u MAAR Tegen hoofdpijn, griep, rheumotlek, tandpijn, klospljn on menstruatiepijnen Zal ook deze visscherij in de toe komst tot ondergang gedoemd zijn? In het avondblad van „De Tele graaf' van 17 Juni treffen we een ar tikel aan van den correspondent van dit blad te Ierseke, die zich ernstig beklaagt over de houding van de Visscherij-Inspcctie ten opzichte van de Zeeuwsche visschers, die liet mosselzaad in de Waddenzee gaan halen voor hun perceelen in Zee land. Nemen we dit artikel eens nauwkeurig on der de loupe, dan komen wij tot de conclu sie dat gemelde correspondent al heel slecht op de hoogte is met de toestanden van de Mosselvisscherij op de Waddenzee en inee- nen wij hiertegen ernstig stelling te moeten nemen. Ten einde goed beslagen ten ijs te komen, hadden wij een onderhoud over deze kwestie niet den heer J. Tijsen Sr., wethouder dezer gemeente, tevens voorzitter van de visschers- ivereeniging D.E.T.V. Wat is het geval? De Zeeuwen meenen, dat de Wieringer visschers bij hen worden .voorgetrokken. Voor de Zeeuwsche visschers is gedurende een bepaald tijdvak de gelegen heid opengesteld mosselzaad te gaan vis- schen in de Waddenzee op een door de Vis scherij Inspectie hiervoor aangewezen ge deelte. Op dit gedeelte is weinig zaad aanwe zig en dut nog aanwezig is, is moeilijk te vangen. Dit is niet de schuld van de Vis scherij Inspectie, doch komt door de omstan digheid, dat op de geheele Waddenzee bijna geen zaadbanken meer gevonden worden. Verder wordt in het bewuste artikel ge zegd, dat de Wieringer visschers plaatsen zijn toegewezen die lijk aan mosselzaad zijn en dat deze visschers bij lange na het zaad niet kunnen opkorren, dat voor cendcnvoer wordt verkocht. Laten we hier dadelijk aan toevoegen, dat door Wieringer visschers nog nimmer op mossolzaad is gekord voor het eendenhou- dersbedrljf, daar dit totaal ongeschikt is voor eend en voer. Hiervoor worden volwassen mosselen ge- eischt. De Wieringer visschers, die momen teel nog bezig zijn met de mosselvisscherij, kunnen met de grootste moeite 't benoodig- de kwantum vangen. Kon men vroeger prac- tisch gesproken in de Waddenzee bijna over al op mosselen visschen, thans is dit helaas niet meer het geval. Het grootst aantal mosselbanken is ver dwenen. In het diep wordt zoo goed als niets meer gevangen. Ook is de kwaliteit van de visch niet meer als voorheen. Sommigen pro- beeren het nog wel eens in de buurt van Ameland of Terschelling, doch hier zijn de resultaten evenmin gunstig. Visschers die bijvoorbeeld verleden jaar nog op mosselen korden, hebben het door hen te vangen kwantum aan collega's overgedaan, daar door de slechte bedrijfsuitkomsten het be drijf niet meer loonend is en zijn naar een andere visscherij gaan uilzien. Dat de Wieringers dus de mosselen maar voor het opkorren hebben is een grove leu gen. Ook consumptiemosselen, die in den herfst veel gevischt worden voor Engeland, zijn met een lantaarntje te zoeken. Wat de oorzaak van «leze sterke achteruitgang, van het in de toekomst geheel verdwijnen durven we nog niet te spreken, is kunnen wc als leek niet beoordeclen wel heeft dc praktijk bewezen, dat sinds de afsluiting van de Zui derzee de mosselbanken steeds minder zijn geworden. Ook heeft nadien slormachtig weer veel meej* vat op dc banken gekregen. Vorbond net KIOOSTERBALSEM geneest de weed in 24 uur .AU moeder oen een groot gezin, hed ik het ongeluk mij bij t brood snijden een flinke jeep in den wijsvinger ts geven. Het bloedde verschrthkelük. Een ten mijn kinderen bracht dadelijk den Eloosierbalsem, die in mijn huisgezin iet kinderen telkens van pas komt. Na een doekje mei dezen geneeskrach- tigen balsem op mijn oinger te hebben gedaan, hield het bloeden dadelijk op en de hevige wond was tot mijn ver bazing tn 24 uur geheel geheeld en totaal genezanB q te gr> AVKFD'C «eteiem i*»«« „Geen goud zoo goed" Onovertroffen bij brond-en «nljwonden Ook ongeëvenaard als wrljfmlddel b|J Rheumatlek, spit en pijnlijke spieren chroefdooe M et Potten. 62H ct- en f 104 Ontwikkelen en afdrukken van uw films 's Morgens gebracht, 's avonds klaar! HOOGZIJDE 103 - TEL. 99. - SCHAGEN. Verder beweert de correspondent van Ier seke dat de groote hoeveelheden mosselen die door de Wieringers niet opgcvischt wor den een prooi van de zeesterren worden. Laten we hier direct aan toevoegen dat het aantal zeesterren dat op de Waddenzee voorkomt bijzonder gering is. Als voorbeeld diene dat voorheen door diverse visschers in het voorjaar speciaal op zesterren ge vischt werd voor bemesting, doch deze tak van vischerij bestaat ok al niet meer, daar er ten een en ma le tekort van deze diertjes zijn om tot loonende resultaten te komen. Waren er maar genoeg zeesterren dan was dit een teeken dat er ook genoeg mosselen waren, daar dc mossel een zeer geliefkoosd aas voor de zeesier is. Om te schrijven dat het mooiste, schoonste mossel zaad, zeer gemakkelijk bereikbaar, dat voor de instandhouding van dc mosselcultuur zoo schitterend kon dienen, maar aan vernietiging wordt prijsgegeven, omdat men bij de Visscherij-Inspectic vasthoud aan de oude gedachte „waar Wieringers komen mogen geen Zeeuwen ko men", is dan ook een grenzelooze brutaliteit. Het ware te wenschen dat de Wieringer visschers het zaad slechts voor het vangen hadden, wellicht konden de Zeeuwen zooals vroeger, hier dun ook voor niets van mee profiteeren. Begrijpt men dan in Zeeland niet dat de Visscherij—Inspectie, zeer terecht, paal en perk "esteld heeft aan het mosselzaad vis schen om te voorkomen dat de Waddenzee straks geheel doodgevischt is. Als er straks heelemaal geen zaad meer is, waar blijven de Zeeuwen dan met hun mosselcultuur? ïnplaats van de Visscherij-inspectie in de schoenen te schuiven, dat zij de Wieringer visschers boven do Zeeuwen bevoordeelt moesten zij eerder dankbaar zijn daar getracht wordt de mosselvisscherij zooveel mogelijk in stand te houden door het zaadvisschen te beperken. De Visscherij-Inspectic heeft wel degelijk het belang van de Zeeuwen op het oog. Dat men hiervoor blind is. is o.i. onbegrij pelijk. Dc Zeeuwen schijnen niet in de ga ten te hébben dat het met de mosselen- cultuur in do Waddenzee droevig gesteld is. Dezer dagen wordt hier te Wieringen een vergadering belegd door dc visschersver- eeniging D.E.T.V. en de Motorvissdhersver eeniging, om tot oprichting te komen van een garnalendrogerij. Dit komt niet door dat de Waddenzee zoo'n rijk viachwater is, doch omdat èn de mosselvisscherij èn de haring en ansjovisvisscherij voor een groot gedeelte van de visschers niet moer loonend is door de slechte vangsten. We hopen van ganscher harte, dat straks weer vol doende mosselzaad zal vallen, doch vreezen het ergste. De Wieringer visschers. die door de afsluiting van de Zuiderzee een groot gedeelte van hun vischterrein zagen ontnomen, hebben met taaie vasthoudendheid getracht dit zoo veel mogelijk op te vangen, door hun bedrijven op een geheel andere leest te schoeien en zijn niet bij de pakken neer gaan zitten. Laten dc Zeeuwen hier een voorbeeld aan nemen. Wieringer visschers, let op Uw zaak! UehJitA, cUefUoIl<Jxxl*kj^KatU, be*JiadlgLny,hnruL. FlRMA BEEMSTERBOER DEN HELDER DE GASFABRIEK TE WARMENHUIZEN. Naar we vernemen is liet nog niet pckcr. dat de gasfabriek te Warmenhuizen zal blijven bestaan. Als gevolg van protesten, van dc zijde der gemeenten, die tot dusverre gas van Warmenhuizen betrokken en die niet Alk maar een voordceliger contract hadden kun nen afsluiten, zou het gemeentebestuur van Warmenhuizen van Provinciale Staten be richt hebben ontvangen dc maatregelen, die zouden moeten leiden tot de benoeming van een nieuwen directeur, voorloopig stop te zetten, in afwachting van definitieve voorschriften. Hoewel we dit bericht ontvingen uit o.i. volkomen betrouwbare bron, geven we het onder alle voorbehoud. op gezicht, armen en boenen verdwijnt onmiddellijk door DULMIN ONTHA- RINGSCRÊME. Volkomen onschadelijk. Prijs per tube 75 cent Hoogzijde Schagen De aanvoer was groot, maar de markt was merkbaar beter, zoodat de bodem, dia wa de vorige week trots het lustelooze meenden te ont dekken, er inderdaad geweest is. De hoogste markt was met f21.een halve gulden hooger dan Vrijdag jL de gang echter was stellig een heele gulden beter. Voor f 17.was geen kaas van goede kwaliteit to krij gen, de gang is te stellen op f 18. f19.terwijl enkele stapels daar bovennit kwamen. Zachte kaas was er weinig. Het risico bij het verwerken van veel water is op het oogenblik vrij groot en de producenten schijnen dat thans niet aan te durven. Het ge volg was, dat zeer veel kaas voor export of bewaren in aanmerking kon komen, en, wanneer het pro duct geen gebreken vertoonde, was er dooreen minstens i 18.voor te maken. De prijsverhooging spruit vermoe delijk mede voort uit deze kwaliteits verbetering, daarnaast echter heerscht een algemeen optimisme, wellicht mede als gevolg van de contingentsvergrooting voor Duitsch land. Altijd slechte spijsvertering Nu geen klachten meer. „Ik had veel last van de maag, tengevolge van slechte spijsvertering, waardoor ik altijd lusteloos en moe was. Sinds eenigen tijd gebruik ik nu geregeld de „kleine dagelijk- sclie dosis" Kruschen. Zoodra het opraakt krijg ik weer hoofdpijn en als ik het dan weer neem, is dc hoofdpijn weer weg. Voor dat ik Kruschen nam durfde ik haast niets eten, maar nou eet ik weer alles". J. N. B. te B. De zes minerale zouten in Kruschen spo ren Uw inwendige organen tot betere wer king aan, waardoor Uw voedsel snel en vol ledig wordt verteerd. Hierdoor wordt voor komen, dat voedselresten in het organisme achterblijven, welke lasten of pijnen veroor zaken. Moeheid en lusteloosheid zullen tot tiet verleden behooren. In plaats daarvan krijgt ge een gevoel van opgewektheid, le venslust en volkomen gezondheid. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten f0.40, f0.75 en f 1.60 per flacon. Let op, dat op het étiket op de flcsch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels My., A dam, voorkomt. LANGENDIJK Uitvoer van bloembollen. In do maand Mei zijn volgens de ge publiceerde cijfers van het. Centraal Bureau voor de Statistiek 124 ton bloembollen uit gevoerd ter waarde van f 98000 tegen in dezelfde maand van 193G in totaal 157 ton ter waarde van f 74000. Dit beteekent dus, dat er aanmerkelijk minder werd uitge voerd, doch meer geld werd ontvangen. Let men op de cijfers over het tijdperk Ja nuari tot en met Mei 1937, dan blijken er 3788 ton te zijn uitgevoerd ter waarde van f 2.346.000 tegen 4.271.000 KG. ter waarde van f 1.794.000 over hetzelfde tijd perk van 1936. Dc grootste uitvoer vond in de Meimaand plaats naar Groot-Brittannië, daarop volgde Frankrijk, dan Duitschland on Zweden. Van de totale uitvoer dit jaar werd 2191 ton of 58 pet. naar Groot-Brit- tannië geëxporteerd. We vernemen, dat de exploitatie van de gemeenschappelijke U.L.O.-scliool dit jaar een voordeelig saldo heeft opgeleverd. DEN HELDER OUDKARSPEL. Wanneer de Tooneelver. „Jong Leven" vergadert, worden van het verloop der be sprekingen en genomen besluiten nooit eenige publiciteit gegeven, omdat die voor het algemeen belang niet zoo zwaarwichtig zijn. Anders was het echter op de laatst gehouden bijeenkomst van deze Vereeniging gesteld, want er dreigde gevaar voor het voortbestaan van de Vereeniging en om haar in loven te houden, moesten er be langrijke Insluiten genomen worden. Het heeft er even gespannen. De vereeniging heeft een nieuwe Voorzit- tei gekozen in den heer Cor Wagenaar. Er is gereorganiseerd, de regisseur is weer bereid gevonden zijn krachten" te blijven geven. De vereeniging is dankbaar met haar aantal bewonderaars en donateurs, maar bij gehouden controle is gebleken, dat een te groot aantal donateurs zélf geen gebruik van hun kaarten maken. De goedkoopste kaarten kosten den dona teurs f 0.37V?. per persoon per uitvoering. En nu gebeurt het maar al te vaak. dat jongere huiseenooten op die kaarten de uit voeringen bezoeken of dat die kaarten aan vrienden en kennissen worden weeeege ven. wanneer de donateurs verhinderd zijn of geen lust gevoelen de uitvoeringen te be zoeken. Het is zelfs voorgekomen, dat zulke kaarten .die laten we zeggen f 0.37V? kos ten. door de donateurs voor 50 ct. verkocht worden, terwijl de entreeprijs 7T> cent is. De vereeniging moet haar inkomsten voor een niet gering deel hebben, van betalende bezoekers en wanneer de donateurs zoo on nadenkend bovengeschetste gedragingen la ten voortduren, dan is dat ook mede de oorzaak, dat de vereeniging steeds met te korten werkt. Zooals het in het afgeloopen seizoen ge gaan is, spelen wij twee avonden voor te De zware repetities en examens zijn er. Houdt nu zenuwen en geest met Mijnhardt'g Zenuwtabletten volkomen kalm en helder. Het maken der repetities wordt lichter en het slagen zekerder. Buisje 75 ct. Bij Apothekers en Drogisten. weinig publiek, waardoor de kosten zooda nig stijgen, dat wij het plan opperden, wil len wij niet voor een débacle komen te slaan, slechts één uitvoering te geven. Dit had echter ook weer zijn bezwaar, omdat dan de tegenwoordige zaal te klein zal blij ken te zijn. Er zou dan naar een grootere zaal moeten worden uitgezien en die is in Oudkarspel niet te vinden. De tooneelvereeniging, die al zoo lang in Oudkarspel gevestigd is, een steeds betere naam tracht te verwerven zou moeten verhuizen! Van verschillende zijden ontmoetten wij een zachte drang zulk een besluit niet te nemen. Wij willen dan wel blijven, maar dan moet er ook eenig vooruitzicht zijn, dat ons dc middelen om bestaan te blijven niet wor den onthouden. Er is besloten dat wij het nog eens zul len probeeren, maar daaraan is onafschei delijk verbonden de noodzakelijkheid, dat de donateur hunne volle medewerking verlee- nen. WINKEL Door 42 dames van de afd. Winkel van den Nederlandschen Bond van Boerinnen en andere Plattelandsvrouwen werd aan de jaarlij ksche zomer-excursie deelgenomen. Allereerst werd een bezoek gebracht aan Aalsmeer, waar de veiling werd bezocht. Hierna werd de reis vervolgd naar Schip hol waar veel interessants op ljichtvaartge- bied werd gehoord en gezien. Van Schiphol ging de reis over Amster dam door het Gooi naar Hilversum waar de studio van de ,iA.V.R.O." zou worden be zichtigd. Een klein incident deed zich hier voor. Door een vergissing had men n.1. geen toegangsbewijs, doch ondanks dit, was men zoo welwillend met het gezelschap rond te gaan. Algemeen was de belangstelling voor hetgeen daar was te zien. Na in het restaurant der studio nog iets gebruikt te hebben, ging men terug naar Amsterdam, waar de dames elk op hun eigen manier nog W* uur konden vertoeven. Hierna ondernam men de terugreis, en het gezelschap arriveerde te ongeveer elf uur te Winkel. ALKMAAR FOTOSTUDIO KENNEMERLAND Alkmaar heeft er op fotogebied een zaak bijgekregen, die wel iets zeer bijzonders ge noemd kan worden. Het is de fotostudio Kennemerland, gevestigd in een der heeren huizen in de Emmaslraat aldaar. Wij had den genoegen dezer dagen de nieuwe in richting te bezichtigen en met den leider, een oud-Indischman met veeljarige binncn- en buitenlandsche ervaring op het gebied van artistieke fotografie kennis te maken Door bijzondere studie kwam deze na lang durige experimenten tot een geheel nieuw verlichtingssysteem. Er gaat volgens den eigenaar geen foto de deur uit, welke niet in alle opzichten af genoemd kan worden. Het in stijl gehouden keurige interieur, de buitengewoon gezellige wachtkamer en last not least dc prettige ongedwongen ontvangst der cliëntele, maken dat, men zich bij Foto Kennemerland direct thuis voelt. Waar men er bovendien niet duurder uit is, dan bij ander goede fotografen zullen zeker velen met Foto Kennemerland en de omwenteling in de atclicrfotografic wellen kennis maken. WIERINGERMEER UITVOERING W.M.—FANFARE Onze Wicringermecrfanfare zal van avond in Hotel Smit te Middenmeer haar zome ruit voering geven. Ongetwijfeld is het de moeite waard dc muziekvereeniging welke uitstekende vorfleringen heeft ge maakt eens te gaan beluisteren. Er is bal na. Lettergreepraadels Uit onderstaande lettergrepen moeten 20 woorden gevormd worden, wier le en 4e let ters een versregel van Staring vormen, beide van boven naar onderen gelezen. a, ap, ar, as, ci, cla, co, da, de, den, don, een, gen, glos, ier, ln, ken, kla, lap. len, len, ma, mee, nee, ni, nig, o, o, op, pant, par, pel, po, qui, re, rei, ren. ren, ri, ring, sa, sai, se, si, ta, te, te the, ti, tie, tie, til, um, vat, ven, ven, vi, vre, vtj, zal, ze, zig. Omschrijving: 1. Voldaan, 2. Weergalmen, 3. Vat voor vloeibare mest, 4. Jongensnaam, 5. Opheffen, Verlegen, 7. Insmeren, 8. Opschroeven, 9. Deel van een kachel, 10 Opeischen, 11. Ge loofsgericht, 12. Woordenlijst, 13. Deelgenoot, 14. Oorlogsvloot, 15. Verbetering van den gezondheidstoestand, 16. Zuiveren, 17. Zacht, 18. Afdwaling, 19. VrueLt, 20 Vergoding. De prijs werd toegekend aan: MeJ. J. NOBEL, Oudesluis. Correspondentie J. N. te Schagen. Beide benamingen ztfn goed. Bos (uitgave 1895), geeft Ispahan, Bos en Niermeier (uitgave 1925), Isfahan, Bos (uitgave 1922), Isfahan, evenzoo André'a Handatlas, terwijl Knaur*a Weit-atlas (uitgave 1936, weer Ispahan geeft. Mevr. K. B. te A. U hebt waarschijnlijk ver trouwd op uw aardrjjkr! undig geheugen en alleen de lettergrepen gebruikt zonder een atlas te raadplegen. En daar het spreekwoord ook zóó tot zjjn recht kwam, hebt U het ma ken van die twee geographische blunders niet gesnapt. OPLOSSING AARDRIJKSKUNDIG LETTERRAADSEL. 1. W1& Diwoetok. 9. Tar Ragona. 2. Um Snau. 10. Dar Win. 3. Epi Nal. 11. lap Ahan. 4. Kim Berley. 12. Ene Chede. 5. Ark Ansaa. 13. Mul House. 6. Avi La. 14. Oea T-Sylima. 7. Tra Vemtlnde. 15. EU Ekom. 8. Sen Egal. 16. Ter Nate. „Wie kaatst, die moet d£ö b*l verwachten." WIERINGERWAARD Een op hoog peil staande kunst- avond, georganiseerd door den Ned. Bond van Boerinnen e. a. Plattelandsvrouwen, afd. Wierin- gerwaard, zaal Breed. ,,Mijn volk zingt altijd", zegt Harlasova, de Tsjechische zangeres, en haar welluiden de stem spreekt een zuiver gearticuleerd Ne- derlandsch. Geboeid kijken we naar de char mante Praagsche, die in de gekleurde klee derdracht van haar land ten tooneele is ver schenen; het fijne beweeglijke gezicht, liet mooie lachje, de snelle coquette gebaartjes; alles aan deze vrouw ademt een artistieke elasticiteit. En dan bewijst Harlasova, dat zij een dochter van dat zingende volk is, zij brengt ons het Tsjechische volkslied met gloed en ontroering tegelijk. Haar sterke gave slem begint de simpele melodieën te zingen. Met een jongensachtige bravour zingt ze, doch ook met een vrouwe lijke overgave aan liet gevoel. Haar stem is klaar, zeker en heeft toch, bij alle frissche sprankeling, iets donkers. Het is niet dien donkeren toon, waar sommige zangeressen bij hun voordracht plotseling mee voor den dag komen, zooals een tenor met zijn fal set; neon, het is iets prettigs, we zouden wil len zeggen „croquants" in het timbre. Het geluid is egaal. Harlasova zingt gemakkelijk, boeiend, ras-muzikaal en met gracieuze minne van de liefdesliedjes trof ons bijzonder dc sere nade, waarin twee gelieven elkander een goeden droom toewenschen. Harlasova zingt soms de meest melan cholische liedjes met een typische onbevan genheid, de zorgeloosheid wellicht, welke met de herinnring aan het volkszingen in haar geboorteland meekwam. Na de pauze kwam de groote verrassing: in een speciaal voor Nederland ontworpen oranje avondtoilet, zooals ze ons triomfan telijk toefluisterde, kwam de zangeres met een Ilollandsoh programma op het podium, 't Kwezeltje, 't Looze Visschertje en 't Lied der Terwe o.a. oogstien een stormachtigen bijval. Zij besloot met een hymne aan Hol land van Arnold Spoel. Mrs. Harlasova werd op ovortreffelijke wijze geaccompagneerd door mej. M. de Veer uit Schagen, die de soliste met groote soepelheid volgde. De Hollandsche mozeL VL ooisolo Het optreden van de Praagsch werd afge wisseld door een fluitconcert van mej. T. Kistemaker. Het was alsof een" merel met men- schenvernuft plotseling de partituren van Strauss en Léhar kon lezen en jubelend aansloeg. Zóó zoet, zoo welluidend klon ken o.m. de Früihlingsstimmung en 'n frag ment uit Die Lustige "Witwe van de twee resp. componisten, door de zaal. Dit fluitende meisje heeft een heel bijzon- dere gave. Ilaar zuster begeleidde haar op de piano. Mevr. Ilofstée-de Groot, violiste, speelde begeleid door haar echtgenoot, verschillen de composities, waarvan ons de voordracht uit de „Troubadour"*het beste beviel. Mevr. Hofstée musiceert met. groote toewijding en doorleeft wat zij geeft. Het zakelijk slot kwam ook aan dezen avond, die geleid werd door de voorzitster, mevr. M. VisscherBakker, officieele be dankjes' heen en weder, speciaal aan den heer Kaan, die de zangeres geïntroduceerd heeft, toespraken mevr. Bronder, Ned. Vereen, v. Huisvrouwen te Schagen uitreiking souveniers aan de medewerkenden huishoudelijke mededeelingen (de vereen.' telt reeds 105 leden), en dan is alles weer herinnering. De afd. Wieringerwaard van den Ned. Bond van Boerinnen e.a. platte landsvrouwen, mag met groote voldoening terugzien op dezen voornamen intiemen kunstavond, waarover men nog lang in de ze omgeving zal spreken., LANGENDIJK AANRIJDING Vrijdagmiddag kwamen een tweetal mo torrijders op de hoek van de Oosterstraat en de Dorpsstraat met elkaar in botsing. De heer De G. uit Heerhugowaard kwam met een flinke snelheid de Oosterstraat af rijden, en de handelaar in galanterieën D. uit Heerhugowaard wilde van de Dorps straat de Oosterstraat in rijden. Juist op de hoek botsten de beide motorrijders te gen elkaar, met gevolg, dat de rijdende bazar over de straat verspreid werd en de heer D. vrij veel schade opliep aan zijn kleeren. De schade welke niet onbelangrijk was, werd onderling geregeld. R.K. VOLKSBOND In de Donderdagavond gehouden Verga dering van de R.K. Volkshond werd be handeld een ingekomen schrijven van het Centraal Bestuur over een te houden bede vaart naar Heiloo op 8 Augustus. De deelname aan deze bedevaart werd ten zeerste aanbevolen. Aan de orde kwam voorts het royement van leden, die zijn aangesloten hij de K.D.P, in verhand met de door het R.K. Werklie denverbond genomen besluit, dat KDP-leden geen lid van de vakverceniging kunnen zijn. Over dit onderwerp werden zeer breed voerige besprekingen gevoerd, waarbij het voor en tegen van deze maatregel werd behandeld. Tenslotte sprak de voorz. de wensch uit, dat niemand zal moeten wor den afgeschreven als lid. De datum hier voor is 1 Januari a.s. De stopzetting van de steunverleening en werkverschaffing werden aan een bespre king onderworpen. Men zal zich in verinn en daarna zoo mogelijk een actie beginnen. Ook brachten eenige leden ter sprake de zeer lage loonen, welke, bij lange werktij den worden verdiend qp een fabriek té Noordscharwoude. VROUWENCLUB OOSTERSTRAAT Donderdag werd door de vrouwenclub" van de Oosterstraat het janrlijksche uitstap je gehouden. Ditmaal ging het per Touring car naar Ouwehandsdierenpark te Rhenen waar men geruimen tijd op aangename wij ze heeft doorgebracht. Terug hebben de dames nog een bezoek gebracht aan het Citybioscooptheater te Amsterdam. Het was de 10de keer dat deze club haap jaarlij ksche uitstapje gemaakt heeft.

Schager Courant | 1937 | | pagina 10