Fa Oe waakhond van Killer vergist zich AMILIE-LEVENl Economische beschouwing Groote gebeurtenissen in Europa Maar niets nieuws De electriciteits- tarieven een drukkende last voor Middenstand en Industrie? Bij Examens en Openbaar Optreden UIT HET We leven toch In een allerwonderlijkste wereld. In de economische samenleving kraakt, het weer eens aan alle kanten en toch eigenlijk is er hoegenaamd niets nieuws onder de zon. Alles wat men zich ziet voltrekken is. welbeschouwd, verbazend oudbakken en soortgelijke geschiedenissen hebben zich al vaak genoeg afgespeeld. In Berlijn daagt de Internationale Kamer van Koophandel. Men zou die kunnen be schouwen als een soort officieuze economi sche .wereldconferentie. Natuurlijk echter zijn de vergaderde hecren nog angstiger dan officieels rogeeringsvertegenwoordigers om zich te begeven op de glibborigeg paden der politiek. Ze zijn o zoo voorzichtig en neu traal, wat niet wegneemt, dat de Duitsclic regeering ten deele door de aanwezige Duit- sche afgevaardigden, het schuitje geregeld tracht te sturen in de richting, waarin zij dit. het liefste ziet, varen O zoo graag zouden de Berlijnsche hecrcn een uitspraak hebben omtrent de noodzake lijkheid van de teruggave der Duitsche ko loniën en omtrent de slechte wijze, waarop tegenwoordig de grondstoffen over de we reld zijn verdeeld. Van beide heeft Duitsch- land natuurlijk weinig of niets en iedere verandering bctcckcnt daarom voor dit land een verbetering. De buitenlanders echter wachten zich ter dege in dit valletje te loopen. En zoo mag men er inderdaad aan twijfelen of de hij- eenkomst ook maar cenig practisch resul taat zal opleveren. Bedenken we dan verder, dat conferen ties toch waarlijk niets nieuws zijn, dat de behandelde onderwerpen tot in den trcure zijn bekeken, dan blijft slechts de vaststel ling mogelijk, dat er in Berlijn weinig we reldschokkends kan gebeuren. Het eenig goede van de znnk zou kun nen zijn do omstandigheid, dat in Duitsch- land zelf nu eens stemmen worden verno men, die zich verheffen tegen autarkie en tweezijdige handelsverdragen, tegen beper kende bepalingen voor den internationalen handel in bet algemeen. Blijkens do redevoeringen, welke van Duit sche zijde daartegen werden gehouden, ver kiest men een en ander daar allerminst, in te zien. Het is dus twijfelachtig of de Duit sche bladen van een ert ander uilvoorig mel ding zullen maken en het zou kunnen zijn gelijk wel vaker gebeurt dat wij in het buitenland beter weten, wat er in Ber lijn voorvalt, dan de Duitscher zelf. Terwijl dus in Duitschland stokoude the orie voor de zooveelste maal wordt doorge nomen, speelt zich in Frankrijk een stukje praktijk af, dat in don grond genomen al even weinig interessants vertoont, wat na tuurlijk niet wegneemt, dat de toestand er critiek en sensationeel genoeg is. Het is de oude geschiedenis, die we de laatste twintig jaar tot in den treure heb ben meegemaakt in landen, die de tering niet naar de nering wisten te zetten, die maar geld hebben uitgegeven zonder reke ning te houden met de inkomsten. Die laat- sten werden zoo hoog opgevoerd, dat ze niet hooger konden. In Frankrijk werd deze toe stand nog verergerd door de omstandigheid, dat de categorie der werknemers, dat wil zeggen ver- en vcrweg de grootste van het land, in ieder opzicht werd ontzien. Die ont ving steeds meer, zonder dat daarvoor iets werd terugverlangd. Op zichzelf is een der- Vanaf morgen. gelijke handelwijze niets meer of minder dan dwaas. De heeren theoretici waren het daar over al lang eens, maar de mannen van de practijk wisten beter. Misschien ook konden ze niet anders. Het eind van zulke dingen kent ieder. De rcgcering raakt in moeilijkheden en de mo derne wijze, waarop zich zulk een staats bankroet pleegt uit te werken is door een waardevermindering van het ruilmiddel. In flatie. devaluatie, of hoe men het wil noe men. Het verschijnsel is reeds zoodanig in geburgerd, dat we er verschillende namen voor kennen. Zoodra de burgerij de bui ziet aankomen, koopt ze voor haar bankbiljetten buiten- landsch papier. De in omloop zijnde schat kistpromessen op korten termijn worden in gewisseld en het rendement wordt even eens omgezet in waarden, uitgedrukt in vreemd geld. Om deze buitenlandschc stuk ken, die moeten worden ingevoerd, te kun nen betalen, is goud noodig. Want het ri sico van de eventueele koersdaling van het geld wenscht de buitenlander evenmin te dragen. Het gele metaal begint weg te stroomen. Steekt de rcgcering van het betreffende land daar gb$n stokje voor, dan is het ge volg, dat. de centrale bank straks beschikt bver een massa bankpapier, dat geen mensch van haar wil aannemen en dat, aangezien het niets anders zijn dan schuldbekentenis sen, voor haar weinig anders is dan scheur papier. Immers, ze kan er te allen tijde zoo veel van laten drukken, als ze wil. De rijksscbatkist zit vol promessen, ook al weer schuldbekentenissen en dus, voor het rijk ook al weer scheurpapier. De moeilijkheden in Frankrijk hebben zich ditmaal extra toegespitst, doordat het. mi- nisterie-Rlum niet onmiddellijk de volmach ten ontving, noodig om den gouduitvoer stop te zetten. De. crisis zelf vergrootte, het wantrouwen en de toestand schijnt thans vrijwel cata«trophaal te zijn geworden. IIoc dit alles zal afloopcn? Vermoedelijk beter dan velen thans den ken. De bezitter van kapitaal heeft namelijk de merkwaardige eigenschap om, als het even kan, zijn geld zoo dicht, mogelijk bij huis te beleggen. Slaagt het. nieuwe kabinet er in het vertrouwen van den spaarder terug te winnen, dan worden de buitenlandschc efectcn onherroepelijk weer van de hand ge daan. zo vloeien terug naar het land van uitgifte en de goudstroom gaat in omgekeer de richting. Voor dat vertrouwen echter is noodig, dat orde op zaken wordt gesteld. De uitgaven van het rijk moeten worden verkleind, de inkomsten opgeschroefd. Of, met andere woorden: lagere looncn, hoogcrc belastingen. Juist datgene dus, waartegen Blum zich steeds met hand en tand heeft verzet en waartoe ook het tegenwoordig ministerie.dat er altijd nog een is van het Volksfront, slechts zeer noode zal overgaan. Maar het moet. Het is de ecnige redding en men zal niet anders kunnen. En dus zal het wel dezen kant heen gaan. Trouwens, de communisten hielden zich steeds off-sidc, dat kan veelzeggend zijn. Ook hier dus de oude historie. Met Heine kunnen we nog altijd zeggen: Es ist einc alte Gcschichtc, Doch blcibct sie immer ncu. Onder dit opschrift, maar zonder vraagteeken, wordt aan Langendijk een actie ingezet voor lagere ta rieven der electrieïteit, uitgaande van de middenstandsvcrccnigingcn. Een dergelijke actie kan niet an ders dan geprezen wordenEn zij, die deze actie leiden, verdienen daarvoor ongetwijfeld hulde. Als bestuurder eener vcreeniging is men verplicht, de belangen van zijn leden te behartigen. In het orgaan van de Langondijker Win keliers-, nering- en vakvereeniging is kort geleden een vrij uitvoerig artikel versche nen, waarin op verlaging van de clectrici- teitstaricven wordt angedronge, omdat de gewone lichtgrijs, voor huishoudelijk ge bruik vastgesteid, ook voor winkelzaken gold.waarvoor ze, volgens dat artikel, ten eenenmale te hoog is. Vertogen en verzoe ken in die richting gedaan, hebben tot geen enkel resultaat mogen leiden, aldus wordt verder gezegd. Ten aanzien van dit laatste zij opgemerkt, dat de commissie van Beboer voor de Ge meenschappelijke Lichtbedrijven voor Lan gendijk en St. Pancras elk Jaar bij de be handeling van de begrooting als vanzelf ook de tarieven vaststelt en dat die begroo ting dan in de 5 gemeenteraden verder de finitief wordt vastgesteld. Voor zoover we weten is bij do behandeling van die bcgrooting in de gemeenteraden, nimmer van die vertogen en verzoeken iets gebleken. En als we goed zijn ingelicht, is slechts éénmaal in de commissie van Beheer een dergelijk verzoek behandeld. Bij dat verzoek was, naar wordt meege deeld, geen gedocumeivtocrde toelichting aanwezig, zoodat het voor leden van de commissie niet gemakkelijk was met door slaande argumenten de noodzakelijkheid van inwilliging te bepleiten tegenover de gemotiveerde bedrijfspolitiok. welke van deskundige zijde werd verdedigd. Nu zal dit alles anders en beter worden! Men is nu zoo gelukkig geweestde com missie erkent in genoemd artikel zelf leek op dit gebied te zijn!), zich in verbinding te kunnen stellen met een eloctro-tecbniscb in genieur, die zich uitsluitend op hot gebied van tariveering beweegt. Een onderhoud met. dezen heeft plaats gehad en men kwam tot volkomen overeen stemming ten aanzien van de verdere uit werking van de voorstellen en plannen. Uit dit laatste mag worden afge leid, dat de inhoud van die voorstel len van zoodanige strekking zal zijn, dat de gebruikers van elcctri- citcit, licht en kracht, minder zul len moeten betalen. In do kringen van de commissie van Be- hfeer-leden is men hijzonder benieuwd naar die voorstellen, want zij willen niets liever, dan tot tariefsverlaging tc kunnen overgaan Re uilkccrinq aan de gemeen ten. Ongetwijfeld is deze reeds nu mogelijk, als men er rekening moe houdt, dat op de begrooting f 10000 als uitkooring aan de ge meenten wordt uitgetrokken. Geschiedde dit niet. dan zou over de geheele linie wel een prijsverlaging van 2 cent per kwh. kunnen worden toegepast. Met critiek op deze uitkooring van f 10000 zij men echter voorzichtig. In de eerste plaats is een uitkccring van de bedrijven aan de gemeente niet iets specifiek Langendijksch. In tal van gemeen ten geschiedt dit en nog wel tot veel groo- ter bedragen. Men neme Alkmaar maar eens als vergelijkend voorbeeld. Maar bo vendien, we leven tegenwoordig in crisis tijd en een van de gevolgen hiervan is voor de gemeenten en ook voor dc Licht bod rij ven, wier begrooting en rekening door God. Sta ten moeten worden goedgekeurd, dat men niet meer mag doen, wat men wil, vooral als noodlijdende gemeente niet. Er worden de laatste jaren eischen gesteld, welke de gemeentebesturen eenvoudig hebben goed te keuren op straffe van ingrijpen van hooger- hand. In het bedoelde artikel wordt die critiek in dezen vorm geuit: „Thans reeds '11 reeks van Jaren wordt het electriciteitsbedrijf ge bruikt als een winstobject voor de verschil lende aangesloten gemeenten, die gezamen lijk een winst van f 10000 toucheeren per jaar, hetgeen voor ieder aangesloten ge meente f 2000 bëteekent, welk bedrag in dc gemeentekas wordt gestort." Men kan twisten over de betee- nis van een woord, maar een reeks van jaren Is overdreven.. Boven dien bedenke men, dat, moet de ge meente de f 2000 missen, op andere wijze zou moeten worden getracht, dat bedrag binnen te krijgen. En wie zouden dat moeten betalen? Een andere motiveering voor verlaging der tarieven is deze, dat verschillende be drijven, aldus hot bedoelde artikel, zich hebben losgemaakt van de stroomvoorzie ning door de Lichtbedrijven en ook thans is dit weer het geval met een groot ver bruiker, waar een installatie wordt gemaakt voor eigen stroomvoorziening. Ter bevoeg- der plaatse hebben we inlichtingen gevraagd over deze mededeclingcn en naar den naam van die „verschillende" bedrijven geïnfor meerd. Men wist ze niet. Wel deelde men ons mee, dat die groote verbruiker dit toch ook wel zou gedaan hebben als de tarieven eens werden gebracht op een peil, waarbij aan wcnschcn zou zijn tegemoet ge komen, doch die in overeenstemming moes ten blijven met een gezonde bedrijfspolitiek. Lceken aan het woord. Waar de Commissie, welke deze zaak heeft aangesneden, zegt, zich leek te gevoelen op het gebied van de tariveering, lijkt het ons wel wat. gewaagd, daarop cri tiek uit te oefenen. En wat te denken als leeken zich aldus uitdrukken: „Maar één ding stond toch voor hen vast. Wanneer men voor de winkels en de industrie een afzonderlijk tarief had samengesteld, dat aanmerkelijk lager lag dan het gewone lichttarief, dan zou de mindere opbrengst daarvan zeker zijn gecompenseerd geworden door het grootere verbruik niet alleen, maar liet meerdere verbruik zou van dien aard zijn geweest, dat ook de meerdere uitgaven voor stroom inkoop door de lichtbedrijven gedekt zouden zijn geworden. Het meerdere verbruik zou ondanks alles nog een winst hebben opgeleverd voor de lichtbedrijven.-' Niet waar, wie zoo spreekt of schrijft, kan geen leek zijn, hij" is een deskundige, een insider, die kan aantoonen, wat hij zegt of schrijft. Dat zich aandienen als leek, schrij ven we dan ook op rekening van een tc gepaste bescheidenheid. Men wil nu in een vergadering van liet Bestuur, de voorstel len toelichten. Het is te hopen, dat eventueele adressering geschiedt aan de com missie van Beheer en 't ware te wcn schcn, dat de toelichting niet be perkt. moge blijven tot het Bestuur, doch dat alle 15 leden van de com missie van Beheer in de gelegenheid worden gesteld, de motiveering en de bewijzen van gegevens te verne men. Anders krijgen 10 van de 15 leden onderwijs uit de tweede hand. Het lijkt ons uitstekend, dat deze zaak aan het rollen wordt gebracht.. Do tijd van het opmaken van de bcgrootingen voor de Lichtbedrijven is niet zoo ver meer, zoodat spoedig een beslissing kan worden ver wacht. BERGEN BERGER SPORTVEREENIGING. De halve eindstrijd om het Gou den Kruis te Hoorn. B.S.V. heeft, om in de finale te komen, aan een gelijk spel genoeg. Maar laten de heeren oppassen! Zondagavond gaat het eerste elftal der Berger Sportvcreeniging de reis naar Hoorn maken om daar Sporters 1 te ontmoeten in den halven eindstrijd om 't Gouden Kruis. Dat deze, pas naar do eerste klasse N.II.V.B. gepromoveerde vcreeniging, niet voor de poes is. heeft ze bewezen door Beemster op eigen terrein met. liefst 4—1 te kloppen. B.S.V. is flus gewaarschuwd en dat lijkt ons een groot voordeel. De Rcrgenarcn hebben aan een gelijk spel genoeg om in de finale te komen. Laten dc heeren onnasscn en er direct enthousiast opzitten, anders loopen ze kans door de vurige spelers der tegenpartij te worden overspeeld: laten ze voorts toonen. dat ze do eervolle plaats waarop zij in hun afdeeling eindigden, inderdaad ook waard zijn. Maar dan dient er behoorlijk voetbal te worden gespeeld. Alleen dan kan de eind strijd worden bereikt, welke dan in Bergen zal worden gespeeld. Kom jongens, stelt ons niet te leur Spelen en winnen! De elftal commissie heeft een wijziging in de nloeg aangebracht: Cor I-I nog vorst is namelijk op dc spilplaats gezet, terwijl Jan Peetoom middenvoor speelt. Kees Koster zal nu met Henk Plomp den rechtervleugel vormen. Wij hebben af tc wachten, of deze verandering inderdaad een verbetering hetcckent. Het elftal, dat om half zes van de Rree- laan vertrekt, ziet er dus als volgt uit: Doel: J. Hal ff: achter: P. Beeldman en A. Urbanus; midden J. Ludding, C. Hoogvorst en C. C.oevert; voor: II. Plomp, C. Koster, J. Peetoom, J. Tuijn en A. v. d. Berg. HARENKARSPEL Bij do op Donderdag j.1. gehouden reke ning van het Onderlinge Paardenfonds al hier, bleek dat over het 2e kwartaal 1937 verzekerd waren 318 stuks paarden. Verloren en afgekeurd waren 4 stuks. Dc omslag over dat kwartaal werd bepaald op f 0.70 per f 100.verzekerde waarde. KOEGRAS JULIANADORP. Verloting van „Volksonderwijs". Donderdagavond had in het café „Prins Hendrik" van den heet A. Doorn de trek king plaats van de verloting, die gehouden is ten bate van „Volksonderwijs" De prijzen kunnen tot 15 Juli afgehaald worden in bo vengenoemde lokaliteit. De prijzen zijn 'ge vallen op de volgende nummer-s: 1000. 2001. 3571, 04, 3170, 2059. 313, 3811, 883, 3846, 3778, 3728. 2799. 317. 3530. 3951. 335i, 3590, 2518. 36, 890. 3810, 061, 795, 991. 3027, 079, 3303. 2529. 3599, 3169. 3640, 343, 2582, 7S5, 2581, 3188, 339, 3301, 332. blijft men kalm en helder door het gebruik van Mijnhardt's Zenuwtabletten. Glaz'en buisje 75 ct. W1ERINGEN CINEMA DE HAAN. Die ganze Welt dreht sich um Liebe. Het is een goed idee van de directie van Cinema De. Haan geweest om heden en mor gen de film: „Die ganze Welt dreht sich um Liebe" te vertoonen, want zulk een aar dige film met Martha Eggerth zien wij al tijd graag. Reeds is de faam de film voor uit gesneld en dc bladen uit de groote ste den, waar dit filmwerk reeds draaide, spre ken van een groot succes. Zoo schrijft dc I-Iaagsche Courant: Dat Martha Eggerth een veelzijdig artistc is, bewijst ook haar laatste film weer: „Die ganze Welt dreht, sich um Liebe", welke den niet ongeestigen Hollandschen titel heeft: „Zoo de ouden zongen Hoofdzaak blijft echter haar voortreffelijke zang. Zoo is ook deze nieuwe film in meer dan één opzicht geslaagd te noemen. De waardige partners van Martha Eggerth zijn Leo Slc- zak, Ida Wüst, Rolf Wanka en de geestig spelende Hans Moser. Lchar schreef bij dit vroolijk gegeven de vlotte muziek. Wie zich wil amuseeren, verzuime niet deze film te gaan zien. Ergerlijke practijken. Den laatsten tijd komt het nog al eens voor, dat bloemen welke op verschillende graven op de begraafplaats te Ilippolytus- hocf door nabestaanden worden gebracht, en later zijn weggehaald. Het is toch zeker betreurenswaardig dat er nog individuen rondlóopen, welke zich aan deze practijken schuldig maken. Eergisteren werd ook een tinnen vaas, welke er den vorigen dag was gebracht, om bloemen in te zetten, vermist. Het ware te wcnschcn dat aan dit euvel een einde werd gemaakt. Kinderzang-uitvoering. Naar we vernemen, zal Zaterdagavond a.s. 10 Juli een kinderzang-uitvoering gegeven worden door het kinderkoor van onze zang- vcrccniging: „Zang- en Vriendschap", dir. Jb. I. Hovenier. Gezien het groote succes van hot optreden van dit koortje op een vorige uitvoering, is een bezoek aan dezen avond zeer zeker wel besteed. Men schrijft uit Berlijn van Roomsch-Ka- tholieke zijde: Het laatste nummer van het „Schwarze Korps", het officieel orgaan der S.S., is niet geslaagd. De S.S. is als het ware de waak-» hond van den Führer. die zijn tanden laat zien tegen ieder, die den Führer kwaad wil doen. Het is dan ook psychologisch ver klaarbaar, dat het blad sedert Kardinaal Mundeleins rede niet veel van kardinalen en andere Katholieke geestelijken wil weten* Thans brengt het „Schwarze Korps" ech ter op de 8ste bladzijde een opstel, geheetent „Katholieke Damenmoden", waarin dc ge heele Katholieke geestelijkheid in woord en beeld wordt bespot. Deze bladzijde had des tijds de „Rote Fahne" niet ontsierd. Het lust ons niet, iets van den inhoud te ver tellen. Het „Schwarze Korps" is zeer zeker ge prikkeld. Wij geven dit zonder meer toe, Kardinaal Mundelein heeft Duitschland en zijn Führer belasterd. En dc Duitsche bis schoppen hebben er het zwijgen over toe gedaan. Toch moet het „Schwarze Korps" niet ver geten, dat er ten minste drie Duitsche bis schoppen zijn, die met het nationaal-socia» lisme en met den Führer sympathiseerden en waarschijnlijk nog sympathisccron. Tal rijke pastoors en kapelaans, vooral jongere, bestreden reeds vóór 1913 het Centrum en, schaarden zich achter Hitier. Met een dergelijk „Schwarze Korps"-nummer wordt nu alleen bereikt, dat de Roomsch-Katholicken in liet algemeen en de Boomsch Katholieke geestelijken in het bijzon der zich niet, meer thuis in de NSDAP en in het Derde Rijk gaan voelen. Dit. kan echter niet de bedoeling van het blad zijn. Duitschland heeft thans waarach tig andere dingen aan zijn hoofd. Duitsch land moet zijn vier-jaren-plan uitvoeren. Het moet meer exporteeren! Het moet een nog krachtiger bolwerk tegen het bolsjewisme worden. I-Ict moet trachten, op vreedzame wijze zijn vroegere koloniën weer terug tc krijgen. Maar voor al die dingen is de eenheid van het Duitsche volk noodig. Het nummer van 1 Juli van het „Schwarze Korps" be vordert deze%eenheid niet. De vraag, of het tactisch is, dit nummer juist tor gelegenheid van het Congres van dc Internationale Kamer van Koophandel te doen uitkomen, meerien wij, zegt onze cor respondent, overigens anderen to moeten la ten beantwoorden. ZIJPE. Geboren: Alida, d. v. Jacob Bouwne en Anna Bood. Ondertrouwd: Sijbren Kistemnker, 29 jr., metselaar, te Velsen en Aagje Rijs, 24 jr., te Zijpe. Getrouwd: Gcerie. Overleden: Alida Catharina do Wit, 5 jr., dochter van Simon Johannes de Wit en van Vronica Visser (overleden te Alkmaar). Andrics Lambcrtus Zuidsclierwoude, 61 jr., weduwnaar van Keeltje Schei merhorn. ST. MAARTEN. Geboren: Com el is Gcrardus, zoon van C. v. d. Stoop en A. Snijders. Johanna Wil- hclmina, dochter van Th. J. Tessclaar en M. Ilollenberg. Everdina Coraelia, dochter van L. Roozendaal en A. C. Praat. Cornelis Adelbertus, zoon van P. G. Blom en C, W. Gicling. Gehuwd: Willem Strooper, oud 29 jaren en Vrouwtje Gcertrmdu Kossen, oud 23 ja ren. Abraham van der Steen, oud 29 jaren en Jannetje Munter, oud 21 jaren. Pieter Hollander, oud 28 jaren en Klazina Bijpost. oud 27 jaren. Jan de Vet, oud 35 jaren en Trijntje Doorn, oud 18 jaren. Jan L. II, Ha- zeloop. oud 28 jaren en Guurtjo Blom, oud 22 jaren. Overleden: Klaas .Tongejan. oud drie en veertig jaren, echtgenoot van A. M. E. Kei zer. WINKEL. Geboren: Gcrrit zoon van Cornelis Jan Butler en Hondriha Wardenaar. Johanna Auguste, dochter van Christoph August Werner en van Heiningen, Keeltje. Gerrit, zoon van Cornelis Leijcn en Margaretha Ilagc. Adrinnntje, dochter van Jan Koster en Maria Cornolia Glerurn. Gehuwd: Ariën Volman en Sijgje Iloef- laak. Cornelis Laan cn Aaltje Kossen. Overleden: Diik Brugman, oud 75 jaren. Cornelis de Bakker, oud 53 jaren. Loop der bevolking. Vertrokken: Jacob Volman van A 47 naar Oude Niedorp. Gerrit Terpstra en gezin van C 8 naar Barsingerhorn. Johannes de Wccrd van A 159 naar Nieuwe Niedorp. Trijntje Hartog van B GO naar Heiloo; Ger- hardus Egbertus Nieuwcnhuis van A 77 naar Broek op Langendijk: Jacob Kwakkel en gezin, van D 49 naar Halsteren. Jan Kor vet- van A 89 naar Nieuwe Niedorp. Grietje Vader (Wed. W. C.laij) van A 146 naar Schagcn. Klaas Butter van A 222 naar Schagcn. Jan Snel, van B 79b naar Tïoog- karspcl, Jacobus do Ruijtcr van D 40 naar Barsingerhorn. Aaltje Kossen van B 1 naar Beemster. Ingekomen: Aldert Vcthman van Anna Paulowna naar B 19: Anfje Raven van Mc- demhlik naar A 240. Maartje Kriks van Barsingerhorn naar C 12. Grietje' Daalder, van Texel naar R 60. Herman, M. P. A. Stevens van Enschede naar A 59. Jacobns, Jozcph Schrama van Hoogwoud naar C 14. Rommcit, Bakker van Utingerudeel naar B GOa I. ZUIDSCHARWOUDE. Geboren: Bernardus, zoon van Adrianus Bruin en van Cornolia Anna Beemsterboer; Cornclia Alida, dochter van Johannes Her- manus Buter en van Martha Catharina Boerse. Ondertrouwd: Tjocrd Piersma, oud 31 jaar en Cornolia Kieft, oud 37 iaar; Jdhan Pieter Jacob Vcnnik, oud 24 jaar, cn Jo hanna Gcsina Hoorn, oud 25 jaar. Johannes Vroling, oud* 32 jaar en Jacoba Roozendaal, oud 28 -jaar; Cornelis Stoop, oud 26 jaar,wonende te Noördscharwoude cn Johanna Maria Koopman, oud 24 jaar. Getrouwd: Tjccrd Piersma, oud 31 jaar cn Cornolia Kieft,, oud 37 jaar; Johan Pie ter Jacob Vennik, oud 24 jaar en Johanna Gcsina Hoorn, oud 25 jaar. Overleden: Keeltje Dekker, echtgenoote van Arle van Borgen, oud 66 jaar; Willem Zoon, oud 10 maanden; Cornelis Johannes Ralder, echtgenoot van Keeltje Keizer, oud 56 jaar, overleden te Alkmaar. SINT PANCRAS. Geboren: Geene. Gehuwd: Willem Roos, en Antje Zeeman. Overleden: Jannetje Krapman, 94 jaar. Ingekomen personen: Jan Wit, autosloo- per, van Alkmaar naar no. 220 c.; Joha. Catha z.b., van Zuidscliarwoude naar no. 43b; Aafje Leegwater, z.b., van Haasbroek naar no. 298; Laurcntius Bood, arb., van Koedijk naar no. 43b; -Wander van der Meu- len, grondwerker, van Alkmaar naar no. 224a; Willem Groen, voddenkoopman, van Alkmaar naar no. 23S. Vertrokken personen: Keeltje Zeegers, ge- leidster, van no. 152 naar Loosduinen: Dieu- wertje Biersteker, dienst!)., van no. 119a n. Alkmaar; Willem Boos, tuinbouwer, van no. 79 naar Noordscharwoude; Jacob Tim merman. graanhandelaar, van no. 312 naar Alkmaar; Tetje Muurling, diensth., van no 195a naar Alkmaar. SCHOORL Geboren: Johanna, dochter van Johanna Blokdijk: Simon. zoon van Johannes Stam cn Grietje Roozendaal, Douwe z» van Pie ter Hendrik Kelder en Helena Goesje van Dijk, Gecrtruida Antonia, dochter van Cor- nplis Jozef Dongelmans en Geertje Vras- donk; Petrus' Pan lus, zoon van Petrus Jo hannes Bakker en Geertruida Schu. Huwelijksaangiften: .Tacobus van der Pol. 27 jaren handelaar in bouwmaterialen, wo nende te Amsterdam cn Antje Duin 24 ia- ren. zonder beroep, wonende te Schoor!: Gijs- bertus Johannes Krimp. 2<ï jaren, schilder wonende te Castricum cn Ferdinanda Ceci- lia Beercpoot, 26 jaren, zonder beroep, wo nende to SchoorI, onlangs te Hoorn. Gehuwd: Jacobus van der Pol, 27 jaren enz. en Antje Duin, 24 jaren, enz. Overleden: Gerben de Vries, oud 69 jaren, arbeider, echtgenoot van Willemke de Heij; Atffje Roos, 97 jaren, zonder beroep, wedu we van Arend Hardehol.

Schager Courant | 1937 | | pagina 6