Bokswedstrijd Farr-Louis Het woord is aan het kanon ,en deel der regeeringstaak aan den middenstand! China krijgt een modern leger Ernstig auto-ongeval in de Wieringermeer Vorstelijk huwelijk in Zweden Ministerie van Algemeene Zaken De verdeeling van Palestina Te koop: Aanbesteding aardappelen voor de Marine Oorlogszuchtige taal in Itali- aansch blad Duitschland en Italië begeeren geen Spaansch grondgebied. Rusland en Frankrijk zijn de schuldigen" Onder het opschrift „Het. Nationale Span je" publiceerde de Popoio d' Italia gisteren morgen een artikel over de pogingen om het Spaansche probleem te doen afgelijden naar de Middellandsche Zee-kwestie door het aan de kaak stellen van de z.g. Italiaan- sche en Duilsche bedreigingen van den sta tus quo in het Middellandsche Zee gebied. Het blad schrijft, dat men daarbij uitgaat van een onjuiste vooropstelling. Noch Italië, noch Duitschland be dreigen den status quo en al dus vervolgt het blad zij hebben nooit Spaansch gebied, hetzij Euro- peesch, hetzij in de koloniën, be geerd, In de briefwisseling tusschen graaf Ciano en ambassadeur Drummond heeft men dui delijk aangegeven, dat de integriteit van Spanje onder alle omstandigheden onaan getast en ongewijzigd moest blijven. Niet minder categorische verklaringen zijn gis teren door Hitier afgelegd voor wat de Duitsche politiek betreft. Het artikel zet vervolgens uiteen, dat Ita lië door de militaire integriteit van Spanje te verdedigen, Europeesche belangen verde digt en dat zijn politiek er op gericht is te beletten, dat Spanje gerussificerd wordt en laakt ten aanzien van de beweerde Itali- aansch-Duitsche bedreiging de Russische en Fransche manoeuvre, die ten doel heeft on- eenigheid te wekken in het Middellandsche Zee gebied buiten de financieele en poli tieke kwalen van het binnenland om. Het blad besluit: Geen oorlog, ook die van Spanje niet, eindigt met mondelinge of papieren offensieven, 't Woord is aan het kanon. Het is een harde werke lijkheid, maar een werkelijkheid. De „Messaggero" schrijft over de niet-in- ïnenging, dat het gevaar van een nieuwe spanning nog steeds blijft bestaan. Rusland wakkert, den brand aan met de krachten van alel agenten, die over de gcheelen we reld verspreid zijn en voorzien zijn van rijke middelen. SowjetSpanje echter weet pre cies, dat het, om zijn bestaan nog iets te [rekken, geen anderen uitweg heeft dan ge heel Europa in den brand te betrekken. Wat de bemiddelingsactie,die men in Parijsaan van Zeeland toeschrijft., be treft, moet echter opgemerkt worden, dat een compromis in de lucht zit, hetwelk in overeenstemming zou zijn met de doelein den en verwachtingen van alle betrokkenen De „Popoio di Roma" schrijft, dat de mogelijkheden van een compromisoplos sing nog te onbepaald zijn dan dat men ze reeds ernstig zou kunnen bespreken. Bij den tegenwoordige^ toestand is het beter voor zichtig en langzaam te werk te gaan bij het verspreiden van ieder bericht en zich niet te overhaasten. KRACHTIGE ORGANISATIE VER- EISCHT. 34e Congres van den Kon. Ned. Middenstandsbond te Zwolle. Gisterenochtend is te Zwolle het 34e Con gres van den Kon. Ned. Middenstandsbond aangevangen. Onder de talrijke aanwezigen beVond zich de oud-minister van financiën, mr. P. J. Oud. Mr. C. W. A. Schürmann sprak de ope ningsrede uit, waarin hij zich ten eerste af keurend uitliet over de contingenteerings- politiek en vervolgens opmerkte, dat tot be lastingverlaging diende te worden overge gaan, alsmede tot afschaffing der crisisbe- astingen. Voorts lichtte spr. de nadeelen an de verbruikscoöperatie toe. Na de openingsrede begon met met de be handeling van het prae-advies van mr. C. W. A. Schürmann, over: „De rechtsvorm van het MiddenstandsbedrijL N.V. een zeer gewenschte bedrijfs vorm. Er zijn vier rechtsvormen, aldus het prae- advies, die voor de uitoefening van het mid- denstandsbedrijf in aanmerking komen: het eigen bedrijf, de vennootschap onder firma, de commanditaire vennootschap en de naam- looze vennootschap. De schrijver behandelt dan de on derscheidene rechtsvormen afzonder lijk, waarbij hij tenslotte wijst op de weldadige gevolgen die hij van de oprichting van een N.V. verwacht, Week van veertig uren of staking Gisteravond half negen heeft, het perso neel van een groot aantal café's en restau rants te Parijs in de Avenue Champs Ely- sées deputaties gezonden naar de directies, om te verzoeken de wet op de veertigurige werkweek toe te passen. In drie zaken kon de directie niet onmid dellijk toestemming verleenen, waarop het icrsoneel zonder verwijl in staking ging. n de overige zaken is het personeel aan den arbeid gebleven. Alles is kalm verioo- pen en incidenten deden zich niet voor. n v II» >rs j kleac m veer aiscl ine komt. jen 1 De inlijving van de Tse-Tsjoean troepen. Onder voorzitterschap van den Chineeschen minister van oorlog is een militaire confe rentie gehouden over de inlijving van de Tse-Tsjoean-troepen in het geregelde leger van de centrale regeering. De minister van Oorlog wees op de nood zakelijkheid van de vermindering van het bestaande aantal Chincesche legers, welke op hot oogenblik tezamen twee millioen man tellen. De gelden, welke hierdoor vrij komen, zullen worden gebruikt voor het organiseeren van den algemeenen dienst plicht, Ilij wil China een goed uitgerust, volgens Westersch voorbeeld streng gedis ciplineerd, millioenen leger geven, dat daad werkelijk kan worden geroepen om de lands grenzen- te verdedigen. Italiaansch vliegtuig verongelukt Maandag j.I. is een bommenwerper van de Ïtaliaansche luchtmacht in het Braggiano- meer gestort. De drie inzittenden zijn om het leven gekomen. Als de vos de passie preekt Roosevelt dringt aan op bezuini ging. President Roosevelt.heeft gisteren in een persconferentie medegedeeld, dat hij alle lei ders van departementen en onafhankelijke regeeringsbureaux heeft verzocht te trachten tien procent op hun uitgaven te besparen. Ilij hoopt hierdoor de begrooting met vier honderd millioen dollar te verlichten. Bij aanrijding gedood Gisiermiddag is te Berlikum de 40-jarige chauffeur W. H. Koopman, toen hij per fiets op weg was naar de fabriek door een vrachtauto aangereden en vrijwel op slag gedood. Koopman gaf op een gegeven moment richting aan en zwenkte op datzelfde oogen blik ook af. De chauffeur van de vracht auto zag toen geen kans meer om hem te ontwijken met bovengemeld gevolg. n.1. beperking van persoonlijke aan sprakelijkheid voor de bedrijfsschul den, grootere vrijheid t.a.v. het be lastingrecht, en zelfstandigheid en continuïteit van de onderneming, die losgeraakt is van den persoon van den eigenaar. De heer Vos diende twee moties in het failisement van den kleinen yuan betref fend, welke beide moties door den h. .Schür mann werden bestreden en tenslotte ter af doening in handen van het hoofdbestuur gesteld. Des middags kwam aan de orde het prae- advies van den heer F. L. van der Leeuw, directeur van het bureau van den K.N.M.B., 1e 's Gravenhage, over „Organisatie en pu bliekrechtelijke vertegenwoordiging van het bedrijfsleven." In dit prae-advies komt de heer Van der Leeuw o.m. tot de volgen de conclusies: Organisatie van ondernemers is bij het nog steeds toenemende in grijpen van de overheid in het be drijfsleven, een onafwendbare nood zakelijkheid geworden. Deze organi satie heeft aandeel te nemen in de publiekrechtelijke vertegenwoordi ging van het bedrijfsleven. Medewerking van belanghebben den aan wetgeving en bestuur is voor een harmonische ontwikkeling van het bedrijfsleven noodzakelijk. Een krachtige centrale mid denstandsorganisatie is verêischt. Na een zeer uitgebreide gedachtenwisse- ling werd dit prae-advies door het congres aanvaard. Ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan van den K.N.M.B. hadden een. feestmaaltijd en herdenkingsbijeenkomst plaats. Vrachtauto te De Haukes rijdt naast de brug achter de sluis en stort 534 M. naar beneden. Geen persoonlijke ongevallen. In den Wieringermeerpolder, nabij de Haukes is gistermorgen om ongeveer half acht een vrachtauto van fa. Gebr. van Wie- ren's transportbedrijf te Middenmeer veron gelukt. Prins Karei en Gravin von Ro- sen in den echt verbonden. Gisterenmiddag om i2 uur is in de kerk Kvillinge in de provincie Oestergotland in Zweden het huwelijk voltrokken tusschen prins Karei en gravin Elsa von Rosen. Yoor het kasteel wapperde van hoogc vlaggestokken vroolijk de vlag. Ook de be volking uit de streek had de vlag uitgesto ken. Even over half twaalf begaf de vorstelijke bruiloftsstoet zich naar de kerk van Kvil linge, luide toegejuicht door. de langs den weg staande belangstellenden. Het interieur van .de kerk was fraai ver sierd met witte, rose en blauwe zomerbloe men. Op het altaar en in het koor stonden groote vazen met blauwe delphinium, witte margrieten en leliën, terwijl de ballustrade van het altaar versierd was met boeketten roode rozen. Toen alle gasten in de kerk aangekomen waren speelde de muziek het „Preludio So- lenne", gevolgd door psalm 593, die door het kerkkoor werd gezongen. Vervolgens zegende dr. F. Sjoeberg, dia den bruidegom nog de Eerste H. Communie uitgereikt had, de echtverbintenis in, waar na de Noorschc operazangeres, Fanny Elsta, een hymne, van Beethoven zong en het koor psalm 504 ten gehoorc bracht. Ten slotte speelde het orkest een aria uit de suite van Holber en de Simfonia Mar- cia. Na den kerkdienst werd.het jonge paar voor liet kerkgebouw langdurig en luide toe gejuicht door de saamgestroomde bevolking. Na deze hulde in ontvangst te hebben ge nomen, begaven de jonggehuwden zich weer naar kasteel Fridhem waar den genoodigden een dejeuner werd aangeboden, Daarna ver trokken prins Karei en zijn jonge vrouw voor de huwelijksreis. Afgekondigd is Staatsblad no. 140, hou dende de instelling van een Departement van Algemeen bestuur, dat den naam zal dragen van Ministerie van Algemeene Za ken. Bij K.B. van 3 Juli is met ingang van den datum van instelling van het ministerie van Algemeene Zaken benoemd tot minister van algemeene zaken, de. minister van staat, Dr. II. Co lijn minister van Buitenlandsche Za ken ad interim. Door deze maatregel wordt de minister president bevrijd van de gewone departe mentale beslommeringen en kan hij zich met onverdeelde aandacht aan zijn taak als premier wijden. Rapport der commissie in den Engelschen Kabinetsraad goed gekeurd. Kwestie naar den Volkenbond. Het rapport der koninklijke commissie inzake Palestina, dat morgen zal worden gepubliceerd, is, naar men meent te weten, Maandagavond door den kabinetsraad goed gekeurd. Tegelijk met het rapport zal een verklaring gepubliceerd worden, waarin de regeering een uiteenzetting van haar poli tiek zal geven, en mcdedeeling zal doen van haar voornemen, de aanbevelingen der commissie aan den Volkenbond voor te leggen. Te dien einde zal de mandaten- commissie einde dezer maand te Genève bijeenkomen en een rapport opstellen voor den Volkenbondsraad, die uiteindelijk over den toekomstigen status van Palestina heeft te beslissen. Pas na bestudeering van het vraagstuk door den raad zullen de onder handelingen tusschen de Arabische en Isra ëlitische delegaties kunnen beginnen, ten einde de gremzen te kunnen vaststellen van de beide onafhankelijke staten, waarvan de commissie de vorming voorstelt. In den tusschentijd zal waarschijnlijk in liet Lager huis een debat over Palestina worden ge voerd. Bepaald op 13 September a-s. te New York. Farr heeft echter al een contract met Schmeling, Naar verluidt zou de, New Yorlc- sche Athletiekbond, de leidende bond in de New-Yorksche sportwereld, als datum voor het gevecht om het we reldkampioenschap in liet zwaarge wicht tusschen den Britschen kam pioen Tommy Farr en den wereld kampioen Joe Louis, den dertienden Scpt. a.s. bepaald hebben. De ont moeting zou waarschijnlijk- in het Yankeestadion te New York worden gehouden. Nauwelijks is het gevecht om het wereld kampioenschap zwaargewicht tusschen Braddock en Joe Louis geëindigd, waarbij het langen tijd onzeker was of Braddock te gen Louis of tegen den Duitscher Max Schmeling om den wereldtitel zou vechten of een nieuw, soortgelijk geval doet zich voor. De Britsche kampioen Tommy Fan- heeft met Max Schmeling een contract voor een wedstrijd, welke te Londen zou worden gehouden, en waarbij de wereldtitel op het spel zou staan. De internationale Boxing nion en de British Boxing Board of Con- trol hebben onlangs officieel besloten, den winnaar van dit gevecht als wereldkampi oen-te erkennen. De manager van Farr en een vertegen woordiger van den manager van Louis hebben evenwel een voorloopig contract on derteekend, voor een wedstrijd om het we reldkampioenschap. tusschen Joe Louis en Tommy Farr, te houden in de Vereenigde Staten. Naar verluidt, zou Farr hiertoe besloten hebben, omdat de beurs, hem door de En- gelsche promotors voor de match tegen Schmeling aangeboden, niet groot genoeg was. In het contract met Joe Louis staat vermeld, dat Farr 20 procent van de recette krijgt plus een deel, van de opbrengst der film- en radioreportage. Critchly, de promotor van de ontmoeting Farr-Schmcling, heeft echter verklaard, dat hij van. de Amerikaansche plannen van Tommy Farr in het geheel niets weet. Hij legde grooten nadruk op het feit, dat Fan- een absoluut bindende overeenkomst heeft afgesloten voor het gevecht, dat door de Britsche bbksinstanties als ecnig gevecht om den wereldtitel is erkend. Farr heeft hem (Critchley) bovendien nog niet medegedeeld, dat hij van plan zou zijn. zich niet aan dit contract te houden. OVERSTROOMING IN KIANGSL Het Noord-Westen der provincie Kiangsi in China, is over een oppervlakte van 1.500 vierk. K.M. overstroomd. Door deze over- strooming zijn meer dan een millioen men- sclien getroffen. GEHEELE FAMILIE OMGEKOMEN. In het dorp Wolica nabij Krakau in Polen is een gehcele familie op tragische wijze om het leven gekomen. Tijdens afwezigheid van de ouders viel een vierjarig zoontje in een put en verdronk, tezamen met zijn twaalf jarig zusje, dat hem trachtte te rédden. De wanhopige ouders sloegen de hand aan zich zelf, toen zij bij hun thuiskomst hun kinde ren doodvonden. Deze foto laat duidelijk zien, welk een groote val door de vrachtauto werd gemaakt. De chauffeur Brouwer kwam met de auto uit richting Oosthoek in snelle vaart om de bocht bij de sluisbrug te Haukes. Daar raak te hij de macht over zijn stuur kwijt, zoo dat de auto juist naast de brug achter de sluis langs de steile kaaimuur ongeveer 5J/2 meter naar beneden stortte. Daar kwam hij,terecht op de in het water staande meer malen en. dwarsbalken daarvan. De auto jleef iuist "boven het'daar zeer diepe wa ter hangen. Wonderlijk genoeg kroop de chauffeur on gedeerd uit cle cabine, en >verd door den sluiswachter Bood, die op de sluis werkte, en het ongeluk zag gebeuren, in een roei boot uit zijn hachelijke positie bevrijd. Dé zwaar beschadigde auto is later op den dag geborgen. HA RENKARSPEL DIRKSHORN. Concert „Onder Ons". Maandagavond concerteerde in den tuin van den heer Th. Mff de muziekvereeni- ging „Onder Ons",, directeur de heer P. Pranger. Geopend werd anet de marsch Villeur- banne van J. M. Champel, gevolgd door Lutéce, ouverture van Andrieu. Het contact tusschen pulbliek en orkest was toen reeds volledig. Het volgende nummer: Sigurd Jorsalfar (3 deelcn) van Ed. Grieg, werd zeer goed uitgevoerd, terwijl in de Fantasie „La Reine d'un jour" van Adam de keurige overgan gen onze bewondering wekten. Na de pauze worden nog onberispelijk uitgevoerd de prachtige ouverture „Brune- haut" van Paul André, henevens een Fan tasie uit „Die Zauberflöte" van Mozart, arr. Pranger en Fragmenten uit de. Opera „Faust" van Gounod. Met Marsch Finale werd 'het fijne uitstekende concert besloten Vernielden wij nog dat het weer uitstekend meewerkte, terwijl in den tuin veel kinde ren, henevens enkele „getrouwen" aanwe zig waren en op straat zich nog vele toe hoorders ophielden. Nieuwe motorbrandspuit. Naar wij vernemen zal de nieuwe motor- brandspuit Donderdag 8 Juli a.s. in de ge meente arriveeren. Des namiddags 2 uur (z.t.) zal te Dirkshorn in de omgeving van café Pijper een demonstratie met de nieuwe spuit worden gegeven, bij welke demonstra tie zijn uilgenoodigd de leden van den ge meenteraad, de brandmeester en de omlig gende gemeentebesturen, 't Ligt ook in de bedoeling om in Waarland en Tuitjenhorn dienzelfden middag met de nieuwe motor spuit tc demonstreeren. LANGENDIJK OUDKARSPEL Het gemeenteraadslid C. Borst Pz., heeft de volgende vragen tot B. en W. van Oudkax-- spel gericht. Ie Zijn B. en W. er van op de hoogte dat de Burggracht van dien aard is, dat het kroos de doorvaart der schuiten ontzet tend bemoeilijkt en bijna onmogelijk maakt? 2e Zijn B. en W. niet van oordeel dat deze toestand tevens schadelijk is voor de gezondhejd der ingezetenen? 3e Zouden B. en W. nogmaals alle pogin gen willen aanwenden om hierin verbe tering te brengen, ook al zou het Banne bestuur niet willen mede werken? k ZUPE r~ 'f ZAND ZUIGELINGENZORG. Uitgaande van de Afd. Zij pc—Callaintsoog van het Witte Kruis, is te dezer plaatse, evenals te Schagcrbrug cn St. Maartensbrug, een kosteloos consultatiebureau voor gezon Voor de groote belangstel ling, ondervonden bij ons 40- jarig Huwelijk, zeggen wij, me de namens onze Kinderen^ hartelijk dank. A. NANNÏS. N. NANNIS—Mereboer. Oudesluis, Juli 1937. Spoorbiels Kisten - Vaten, Draad Rechtmast. - Batting hout - Platen - Mestdelen Beton Buizen - IJzeren Balken Brandkasten Palen, 5 tot 8 M. - Dekzeilen, nieuw en twee de hands. H. SCHRIKKEN Schagen. Te koop: Ken best KUIKALF, 1 maand oud, moeder 25 L„ rnelk, met 3.95 vet. P. KOK^, Westerland 76, Wieringen. Te koop, wegens vertrek: Inz. Naaimachine, Tafels, Stoe len, Kleerenkast, Divan, enz. bij GODDEFROY, Weeshui^ Schagen. NETTE HUISHOUDSTER gevraagd, P.G., bij J. BAKKER,, Jz., Sigarenzaak, Heerenbosch- straat. Gevraagd: Hall H.A. TEELTVER GUNNING te huur voor kool. A. ROTj, Wieringerwaard. Gevraagd: Een BAKKERSLEERLING. boven de 16 jaar. J. BAKKER, Broodbakker, de Waal 38, Texel. de zuigelingen ingesteld, voor bewoners van Nd.-Zijpe en Callantsoog, hetwelk staat, on der leiding van Dr. J. J. Boerma, te wiens huize eiken len en 3en Vrijdag van de mnd. zitting zal worden gehouden van 12 uur 's middags. We juichen deze belangrijke verbetering te dezer zake voor ons platteland van har te toe en hopen en verwachten dat dit in stituut naar waarde geschat zal worden, weshalve men er een dankbaar gebruik van zal maken. In het commandementsgebouw der Ko ninklijke Marine te Den Helder werd gis teren aanbesteed de levering van 158.000 kg., klei-^of geelvleezige zandaardappelen, ten behoeve der schepen en inrichtingen, der Zeemacht te Den Helder en op Texel eil ten behoeve van de Landmacht te Den Hel der, gedurende het tijdvak van en met 1 Augustus tot en met 31 October 1937. De ingekomen biljetten luidden als volgt: Kleiaard. Geelvl. zndaard. per 100 kg. F. v. d. Berg, Halfweg Gebr. v .d. Berg, Haarlem K. Stins, Anna Paulowna A. Blom, Den Helder J. v. Amersfoort P. J. Zoete, Anna Paulowna N.V. Dijt, Den Burg Texel G. van Ós, Den Helder C. van Os. Den Helder N. J. Schuit, Beverwijk B. Smouter, Rotterdam Idem op 't Veld, Anna Paulowni Joh. Strootman, Enimen P. Wieringa, Sneek per 100 kg. 2.53 f 2.47 2.57 2.56 2.80 2.80 2.85 2.85 2.97 2.87 2.97 2.97 2.83 2.83 3.08 3.04 2.89 3.00 3.10 -. 3.10 3.10 3.40 2.98 3:24 3.24 2.68 3.64 3.54 GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Neeltje Emerentia, dochter van Wit, Dirk Qomelis en van Strobbe, Orphelie Juliana; "Pieter Jan George, zoon van Wa tertor, Jan George en van Coevert, Gerritje. Ondertrouwd: Broersma, Cornelis Dirk, oud 25 jaren, landbouwer, wonende te Bar- singerhorn, en Blaauboer, Alida Klasina, oud 22 jaren, zonder beroep, wonende alhier. Getrouwd; Nuijens, Maximilianus en Deu- tekom, Alida. POLITIE. Gevonden: 1 rijwiel. Verloren: ring met steen, ceintuur, dia deem, beenpijpen. register, badgerei. £RlCHTEN|kS BROEK OP LANGENDIJK, 7 Juli. Schotsche muizen 3.504.30, schoolm. 4.10, bl eigenh. 4.70—5.30, drielingen 2—6, klei ne f 1—1.40. 1500 Kg. peen f 3.206.40, 20.000 Kg. roode kool 1 2.903.50, 30 Kg. snijboonen f 26.40, 20 stuks bloemkool f 6.10. NOORDSCHARWOUDE, 7 Juli. Schotsche muizen 3.50—4.10, grooten 280 —3.50, bl. aardappelen 4.70—5.50, drielin gen 2.20—2.80, kleine 11.30, zilvernep 820 8.50. tuinboon en 4.504.90, witte kool 5- bloem kool f 10.80. MEDEMBLIK, 5 Juli. Schotsche muizen f 1.75, voor export 1.60— 1.65, kleine 1.05—1.25, witte f 1.75, ronde 2.20—2.25, idem kleine 1.751.80, blauwe borgers 2.50—2.60, kleine 1.551.60. WOLVEILING. LONDEN, 6 Juli. (Reuter). Op de herlen gehouden wolveiling te Londen bestond 'n goede keuze, waardoor een levendigen han del ontstond. De biedprijzen waren echter naar de meening der verkoopers te laag, zoodat groote partijen moesten worden op gehouden, voornamelijk de Slipes. De binnenlandsche handel trad voorna melijk als kooper op. Vergeleken met het slot van de vorige veiling, waren Best Greasy en Scoured Me- rinos 7V?. pet. lager. De prijzen voor de an- deze soorten waren over het algemeen 5 .pet. lager.

Schager Courant | 1937 | | pagina 3