Nieuwe restitutieregeling graanvoorraden Onze nieuwe Chamberlain lokt en dreigt Duifschland wil dc niet-inmenging redden Mussolioi wenscht toenadering tot Engeland legerorganisatie Wrak van het vliegtuig van Kingsford Smith gevonden Schilders vallen van tweede verdieping SPORT S. S. S.l Predikbeurten. Uitstel van Von Neurath's be zoek aan Londen betreurd. De bewapening van Engeland en Amerika zal arbitrage stel len inplaats van geweld. Voor een vergadering van 7000 per sonen, leden der drie partijen wel ke in de nationale regeering verte genwoordigd zijn, heeft Chamber lain een redevoering uitgesproken, waarin hij o.m. sprekende over het plan tot een bezoek van Von Neu- rath zeide, dat zich ongelukkiger wijze gebeurtenissen hebben voor gedaan, die een verdaging van dit bezoek noodig hebben gemaakt. „Ik heb echter werkelijk een groot vertrouwen in persoonlijke contac- ten tusschcn invloedrijke staatslie- ,1 den en ik deel ten volle de hoop II' van Eden, dat een andere gelegen heid zich zal voorden voor bespre kingen, die van weerskanten zou- den kunnen leiden tot een beter begrip van den ander. Wat Spanje betreft zeide Chamberlain: „Wanneer wij verstandig zijn, zullen wij niet toestaan, dat onze aandacht geheel op I Spanje geconcentreerd wordt. Tot op het oogenblik, waarop wij de wonde plekken zouden kunnen nagaan en behande len, daar waar zij zich bevinden, zullen wij geen blijvende verbetering krijgen in de geir- j riteerdheid, de onstandvastigheid, waaron- i der Europa lijdt. Ik had gehoopt, dat het r voorgenomen bezoek van von Neurath aan Groot Brittanje ons de gelegenheid zou heb ben gegeven deze moeilijke problemen te on- l derzoeken in een vricndschappelijken, nut- I tigen geest. De moeilijkheden, die zijn voortgevloeid uit den burgeroorlog in Spanje zijn slechts een manifestatie van diepere oorzaken van gisting in Europa. De politiek der Britsche regeering is steeds dezelfde gebleven van het begin af, n.1. trachten te beletten, dat het i conflict zich uitbreidt tot dc rost van Euro pa. Aangezien ik niet geloof, dat wie het ook zij een Europecsche brand zou willen ontke tenen, zie ik niet in, waarom wij niet met j leen weinig vernuft en goeden wil een oplos sing zou kunnen vinden voor onze moeilijk heden, die onmiddellijk vereffend zouden J- zijn, wanneer wij tot overeenstemming zou- 'den kunnen komen over een terugtrekken der vrijwilligers en Spanje zelf zijn eigen toekomst zouden laten regelen. p| Na vervolgens zijn spijt te hebben ■uitgesproken over de noodzakelijk- x, beid van de Britsche herbewapening Y, zeide Chamberlain: Persoonlijk ben ik er van overtuigd, dat het herstel van onze gewapende macht, evenals het herstel van de gewapende macht J' van dat andere volk, aan gene zijde van den Atlantischen Oceaan, dat ,j den vrede liefheeft, de wereld te zij- ner tijd zal overtuigen van de ver- 11 standigheid eenter regeling der ge schillen door vreedzame besprekin gen in plaats van door een arbitra- van het geweld. jjj Het slot van de rede was gewijd aan pro blemen van binnenlandsche politiek, eco nomische zaken, landbouw etc. Von Neurath nog niel naar En- eKt geland. In officieele kringen te Londen verklaart 11 men, dat de berichten, volgens welke een 11 nieuwe datum zou zijn vastgesteld voor het i bezoek van Von Neurath, voorbarig zijn. I Openzetten der Fransch-Spaan- sche grens is in strijd met ware humaniteit. De Deutsche diplomatisch-politische Kor- respondenz schrijft in verband met de bij eenkomst op heden van het niet-inmen- gingscomité o.a.: de bedoelingen, die Duitsch land in zijn wcnsch den toestand ontward te zien ook thans leiden, zijn de wereld welbekend. De veronderstellingen, dat Duifschland speciale rechten in Spanje tracht te verkrijgen, ja, dat het zou strc- jven naar imperialistische bijzondere doel einden, zijn ook thans weer ten duidelijkste weerlegd, liet zal derhalve niemand meer mogelijk zijn zicli te beroepen op z.g. Duit sche machtspolitieke nevengedachten, ten einde daarmede dc zaken op een ander ter rein te kunnen schuiven. Wanneer Duitsch- land weigert in te stemmen met het opdra gen der controle ter zee alleen aan Frank rijk cn Engeland, beteekent dat geenszins dat het den wcnsch heeft dc controle ter zee te verzwakken, want die is geenszins prijsgegeven, aangezien de verplichtingen betreffende de havericontrole en het aan boordnemen van controleofficieren in ieder geval door de Duitsche cn Italiaansche sche pen nog steeds worden nagekomen. Dat dit controlesysteem zeer wel nog versterkt zou kunnen worden, wordt van Duitsche zijde in het geheel niet Dostreden. Daarentegen kan er geen twijfel" aan bestaan, dat de patrouilledienst ter zee slechts van zeer beperkte doeltreffendheid is geweest. Duitsch land is volstrekt bereid te beraadslagen over alle positieve mogelijkheden om de niet-inmenging te redden en te versterken en het is vol goeden wil. Met groote bevreemding is er echter door Duitschland nota van genomen, dat enkele belangrijke persstemmen in Frankrijk het alternatief gesteld hebben: aanvaarding van het Britseh-TTansehe voorstel of vrije hand voor (Ion verkoop van wapenen aan rood Spanje. De overweging van een soortgelijk alternatief zou, naar Duitsche opvatting, niet in overeenstemming gebracht kunnen worden met ware humaniteit. De verwachting te hoog gespannen. Rome niet Men heeft te Rome zijn verwachtingen in zake het succes van dc niet-inmengings- commissie, welke heden bijeenkomt, niet zoo meer gespannen als de laatste dagen. Om trent de houding, welke de Italiaansche af gevaardigde zal aannemen, wordt niets ge zegd. alleen geeft men te verstaan, dat deze houding zeer krachtig zal zijn. De overeenkomst, welke tot stand is ge komen tusschen Londen en Burgos inzake het pyriet uit Bilbao doet hier veronderstel len dat ecnige toenadering bestaat tusschcn de Britsche regeering en fle regeering van Franco. Dit zou evenwel de Italiaansch- Duitsche positie niet versterken. Wel ziet men een verzwakking in de samenwerking Londen en Parijs. Londen wordt geleid door zijn economische belangen. Parijs door zijn sympathie voor de regeering van Valencia. Door deze verzwakking schijnt men thans te Rome minder bereid toe te geven. Bari zal geen anti-Britsche pro paganda uitzenden. Naar aanleiding van de Britsche stappen heeft Mussolini de Engelsche regcering me degedeeld, dat alle mogelijke maatregelen zullen worden genomen om te voorkomen, dat het radiostation Bari vijandige mededce- lingen verspreidt in verband met het rap port inzake Palestina. Mussolini voegt er bij, dat de Italiaansche regeering in vriendschappelijken geest zijn wensch te kennen wil geven om verbetering te brengen in de Engelsch-Italiaansche be trekkingen. In plaats van een Lichte Brigade een Lichte Divisie, waarbij zich geen paarden meer bevinden, Al leen nog paarden bij de lichte troe pen der divisiën. Het aantal school compagnieën per regiment infante rie op zijn minst met een vermeer derd. Naar de N.R.Crt. verneemt zal de toekom stige oarlogsorgani.satie onzer lichte troe pen gaan in de richtffig van een verdere mechaniseering en motoriseering. In plaats van een Lichte Brigade zal een Lichte Di visie worden opgericht, waarbij paarden ge heel zullen ontbreken. Het gros dezer divi sie zal uit wielrijders bestaan, waarschijn lijk twee regimenten a drie bataljons met do noodige hulpwapens. Twee bataljons mo torrijders met zijspan, bewapend met zware en lichte mitrailleurs, benevens tankbuk sen zullen de zeer snelle mobiele reserve vormen. Hieraan zal waarschijnlijk een gemotoriseerde afdeeling anti-tankgeschut en een bataljon op auto's worden toege voegd. Het Korps Rijdende Artillerie wordt een geheel gemotoriseerd korps. Verder zal deel uitmaken van de Lichte Divisie een regi ment pantserwagens van drie eskadrons, terwijl mede wordt overwogen een regiment lichte vechtwagens van omstreeks 60 vecht- wagens op te richten. Aan den divisietrein zou een vliegtuiggroep worden toegevoegd. De lichte troepen der divisiegroepen zou den o.m. worden samengesteld uit drie com pagnieën wielrijders en een eskadron pant serwagens. Alleen de lichte troepen der divisiën zou den met paarden worden uitgerust en wel bij elk der 8 divisiën een bereden eskadron huzaren. Wat de toekomstige vredesorganisatie on zer infanterie aangaat, zal het aantal school compagnieën per regiment in elk geval met één worden vermeerderd. Bijbetaling bij verhooging van monopolieheffing. Naar wij vernemen, ligt het in het voor nemen, de regeling voor de restitutie op voorraden tarwe en andere granen alsmede sommige derivaten ingeval van verlaging van het monopolie-prijsverschil, te vervan gen door een nieuwe. Terwijl de bestaande regeling uitsluitend voorziet in restitutie bij verlaging der mo nopolieheffing, zal de nieuwe regeling ook voorzien in bijbetaling voor het geval het monopolieprijsverschil verhoogd wordt. Teneinde dit te bereiken, is voor de nieu we regeling de vorm gekozen van een over eenkomst, welke tusschen de Nederlandsche Akkerbouw-Ccntrale eenerzijds en de bij die centrale als georganiseerde aangeslotene an derzijds wordt aangegaan. De nieuwe regeling zal gelden voor tarwe waaronder begrepen vita-tarwe ingeval van wijziging van den prijs der vita-tarwe, rogge, mais en gerst en voor zoover het betreft tarwe en rogge mede voor bet uit die granen hier te lande bereide meel en bloem en voor dc bij die bereiding ontsta ne tarwe- en roggeafvallen. Voor de in Nederland ingevoerde tarwe bloem zal eveneens zulk een overeenkomst worden ontworpen. De nieuwe regeling zal op 9 Augustus a. s. in werking treden. Nadere bijzonderheden dezer regeling wor den per publicatie bekend gemaakt. Aan de kust van Burma. Men heeft thans eindelijk, volgens dc Tel., een spoor van den Oceaan-vlieger Kings ford Smith ontdekt, die anderhalf jaar ge leden tijdens zijn tjiuisvlucht naar Austra lië in Oost-Azië spoorloos verdween. KINGSFORD SMITH. Aan de kust van Burma heeft men name lijk het landingsgestel van het vliegtuig ge vonden.- Gebleken is, dat de Oceaanvlieger op het land terecht is gekomen. Het. lan dingsgestel was namelijk niet ingetrokken. Gistermiddag zijn in de Carpentierstraat te Den Haag bij een arbeidsongeval twee personen vrij ernstig getroffen. De Si-ja rige huisschilder A. P. K., wonende in dc Anna van Bueronstraat, bevond zich met zijn 17-jarigen assistent B. S.-, wit de Ohms straat, op een vorbindingsmuurtje, tusschen twee balcons op de tweede étage van een perceel, waarvan de jongen met een lad dertje het dak moest bereiken. K. tilde den jongeman zoodanig op, dat deze dc dak goot lijst kon grijpen. Helaas echter bleek deze lijst zoodanig vermolmd, dat zij afbrak; De jongeman kwam te vallen, evenals zijn1 patroon; die hem had willen opvangen. Beiden kwamen - in den voortuin neer. K. werd met inwendige kneuzingen en een gebroken been opgenomen, terwijl S. een wervelfractuur en een polsbreuk bekwam. De G.G.D. vervoerde hen naar het Dia- conessenliuis Bronovo, waar zij ter verple ging zijn opgenomen.. Gisteravond was hun toestand naar omstandigheden miet onbevre digend. - ZWEMMEN. Opening Winkeler Bad. Zooals men weet, hoopt men l Augustus a.s. het zwembad „Do Wirg" ta Winkel in gebruik te nemen. Men is voornemens Zaterdagmiddag de openingsplechtigheid te doen plaats vinden, terwijl de kring Noordelijk Noord-Holland van den K.N.Z.B. op Zondag 1 Augustus Kringwedstrijden zal houden. Er is een programma samengesteld^ be staande uit dc meest aantrekkelijke num mers, waarbij tevens op de sterkst moge lijke bezetting kan worden gerekend. ATHLETIEK. Districtswedstrijden. De K.N.V.U. districtswedstrijden, te Am sterdam, waarop Van Ham en Blok hopen te starten, vinden niet 11 maar 18 Juli plaats. VOETBAL. GOUDEN KRUIS. Door het gelijke spel van Sporters op eigen veld tegen Bergen (1-1) heeft de club van ten Bruggencate zich in dc finale geplaatst, welke op haar terrein zal worden gespccjd. Haar tegenstander is Z.F.C. 5, dal in de demi-finale Watervogels 2 met 51 uitscha kelde. PROMOTIECOMPETITIE. Flevo gaat Zondag haar plaats in 1 C ver dedigen. Sporters komt als eerste bij haar op bezoek. Flevo krijgt een zware dobber! De beslissing in dc promotiecompetitie voor een plaats in 1 B kan morgen vallen. Oudorp (kampioen 2D) scheen aanvankelijk een goede kans te maken maar de hekken sluiter van 1 B (W-F.C. 5) heeft later flink opgehaald. Morgen wordt de laatste wed strijd gespeeld n.1. W.F.G. 5Oudorp, Wie wint is eerste klasser. Uit onze Omgeving JULIANADORP. Uitstapje leerlingen Chr. school. Een paar dagen geleden maakten de leer lingen der Chr. school aan de Kortevliet hun jaarlijksch uitstapje. Na verzameling in de school en vergezeld van 25 volwasse nen ging men in drie autobussen van J. van Scheijen om half negen op reis. Petten, met het bekende strand achter het schip, was de eerste aanlegplaats. Vervolgens ging de tocht naar het Lunapark te Bergen. Hier werd volop genoten van alles' wat deze goed verzorgde speeltuin biedt. Brood, ranja cn koffie hielden den moed er in, waarna bet tweede gedeelte van den dag werd af gewerkt in den speeltuin „Duinvermaak". Alvorens te vertrekken, werd nog een tocht met veel plezier ondernomen naar het ..Klimduin", Op den terugweg werd bij Petten en Callantsoog ook weer gepauzeerd onder het genot dor laatste tractatie. waar na liet feestelijk gedeelte van den dag op de gebruikelijke wijze werd gesloten door het Hoofd der School. In vroolijke stem ming bereikten allen bun thuis. Een woord van dank aan allen die heb ben bijgedragen tot Jvct welslagen van het; reisje is zeker op zijn plaats. ANNA PAULOWNA Visschen. Vischlust hield een wedstrijd in den Krorn- metocht, waarbij in totaal 95 visschen ver schalkt werden. Hiervan waren 31 boven- maatsch. Den eersten prijs voor den grootsten ge vangen baars, 27V2 c.M., won P. Smit, die in het geheel 9 stuks ving; 2c prijs P. Borst 20 stuks; 3e prijs P. Winnubst 13 st.; 4e prijs (na loting) K. Verver 9 stuks; 5e prijs H. Naastepad 9 st.; 6e prijs J. Wiegman 5 st. De volgende wedstrijd, waarvan deelname voor ieder openstaat, wordt in dc kermis- week gehouden. BREEZAND. Geslaagd. Gerda Tiol, leerlinge van school II, slaagde voor het toelatingsexamen van het Gem. Lyceum ('H.B.S.A.) tc Den Helder. SCHOORL Autobotsing. Op den gevaarlijken hoek VoorwegHee- renweg geraakte een vrachtauto met. een mclkauto in botsing, waardoor de melkauto in den greppel geraakte, waardoor nogal wat melk verloren ging. Persoonlijke on gelukken hadden niet plaats. Geslaagd voor liet eindexamen der B-afd. van de R.H.B.S. te Alkmaar, Mej. W. Zuurbier. W ARMENHUIZEN Maandomzet veiling over Juni '37. Aangevoerd werd: Juni '37 Juni '36. Aardappelen 289.775 kg. 443.850 kg. Rabarber 3.900 kg. Dc omzet in Juni 1937 bedroeg I 9490.56, tegen f 13.562.30 in Juni 1936. LANGENDTJK Een regeling voor het verplichte veilen van goedgekeurde poot- aardappelen. Volgens een in een der vergaderin gen van de Prov. Commissie uit de Veilingen in Noordholland geno men besluit zullen in het vervolg de goedgekeurde pootaardappelen onder bet verplicht veilen vallen. Aangezien dit een geheel nieuw product is en het niet is zooals bij andere producten, dat direct na aan koop geleverd wordt, moesten hier voor regelingen worden getroffen. Donderdagmiddag werd in „Kinheim" te Alkmaar een vergadering gehouden, waar deze te nemen maatregelen werden besnro ken. Men besloot o.m. dat voor het veilen van de goedgekeurde pootaardappelen spe ciale veilingsdagen worden vastgesteld. De poters moeten worden geveild en men be sloot. dat degene die zich niet aan deze verplichting onderwierp zou worden beboet met. fl.— per 100 Kg. Aangezien de pootaardappelen in den reeel later worden afgeleverd, werd vastge steld, dat de koopers 20 pet. van het be drag' Waarvoor gekocht is, als waarborg opj .het betaalknntnor van de veiling storten. Een belangrijk punt was ook dc vaststel ling van minimum-ophoudprijzen. Thans zijn wel bekend gemaakt do prijzen, welke zullen worden gegarandeerd tot 31 October, doch men achtte het noodzakelijk, dat mr- nimum-onhoudpriïzen werden vastgesteld, waar beneden niet zou worden verkocht. Deze ophoudpriizen wilde men vastgesteld zien in vergelijking met de prijzen, welke elders in het land, hiiv. Friesland en Anna Paulownapoldcr worden betaald. In deze richting zal worden powerkt. BROEK OP LANGENDIJK. Geslaagd. Bij het te Amsterdam gehouden examen is.de heer J. Timmerman Cz. geslaagd voor Stenografie (systeem Grootc) met 175 letter grepen per minuut. NIEUWE NIEDORP - NIEUWE NIEDORP—MOERBEEK Na de kermis.... De kermis behoort weer tot het verleden Het was wel een bijzondere kermis an ders, van 't jaar. De zaak van den heer v. d. Molen bestond n.1. juist 12^ jaar. Vooral den eersten dag was het druk; het was me dan ook maar geen mooi weer. Op waardige wijze heeft, zich den volgenden dag de club met den heer Mienes aah het hoofd zich van haar taak gekweten. En dan dc derde dag: de feestdag. Bij het begin daarvan 's nachts om 12 uur werd de jubilaris, door cenige feestgangers in de bloemen gezet en werd bij monde van den beer H. Delver, namens de tooneelver- ceniging, baar leider en souffleur, een mooie ets den jubilaris aangeboden, 's Mid dags kreeg hij nog een mooie plant van de eigenaars vau de kramen en een bouquet van de heeren P. Boere en C. Weij. Voorts liet de band van de fam. Kos zich ook niet onbetuigd; die gaf hem een heel mooie staande leeslamp. Velen waren gekomen om dezen beuglijken dag voor v. d. Molen, op waardige wijze te vieren en zoo mochten wij getuigen zijn, van de altijd weer, gezel lige stemming, welke hier heerscht, als er wat te doen is. Na afloop van dezen dag heeft de fam. v. d. Molen zich met muzikanten, personeel en andere vrienden en bekenden terug getrokken om dit jubileum in intiemen kring te herdenken. Bij deze gelegenheid werd nog door Jo en Marijtje het jubilee- rende muziekgezelschap ook iets aangebo den, wat dankbaar werd aanvaard. Zoo is deze kermis een feest geworden, dat meenigeen nog lang zal heugen! Z1JPE Burgerl. stand van 2 tot en met 8 Juli 1937. Geboren: Adrianus Nicolaas Maria, zoon van Cornelis Ezechiël van den Berg en van Maria Adriana Hertogh; Jacobus Johannes zoon van Petrus Johannes Koortcns cn van Catharinn Cornelia Revers; Lconardus Jo hannes Albertus Maria, zoon van Cornelis Marinus Adrianus Driehuis en van Johan- na Catharina van Beusekom; Cornelis, zoon van Tennis Mooij en van Maartjc Weeland. Ondertrouwd: Egbert Stuurman, oud 26 jaren, melkrijder te Winkel, en Trijntje Landman, oud 19 jaren, alhier. Getrouwd: Joseph Adrianus Hagcman. oud 35 jaren, tuinder te Castricum en Ca tharina Maria Baltus, oud 29 jaren, alhier. Overleden: Dirk Bakker, oud 80 jaren, we duwnaar van Elisabeth Schilder, Dat is goedkoop! Koevleesch p. p. 46 ct. 2^3 p. f 1.04. Pri ma Schapenvleesch 40 en 45 ct, p. P. Aanbev., S. HOUTKOOPER. Ondcrget. bericht, dat de hengst „RIKARDO" tot nader aankondiging niet beschikbaar is, wegens ongesteldheid. G. W. WAIBOER, Anna Pau- lowna. Vanaf heden wederom ver krijgbaar: le kwaliteit SCHAPENVLEESCH. Beleefd aanbevelend, N. J. PLOEGER. SCHILDERSKNECHT gevraagd. Molcnvaart 76, Anna Paulowna. Te koop: EEN CHEVROLET 1931, 4 d., Sedan, in prima staat. 1 Chevrolet 1929, 4 d., Sedan, met wegenbelasting, elk aann. bod. A. KAPITEIN, Bur- gerbrug. Tel. 10. BOLLENPELSTERS gevraagd door J. J. JONGE- JANS, Meenveg 28, Breezand. CORRESPONDENTIE: C. B. Pzn. Wij hebben Uw schrijven naar A. doorgezonden. ZONDAG 11 JULL Ned. Herv. Gemeente. Schagen, voorm. half 10. Ds. Eikema. Mede werking van het Kerkkoor. Haringhuizen, voorm. kwart voor 11, Ds'. Eikema. Doop. Barsingerhorn, nam. 2 uur, Ds. Eikema. Veenhuizen, voorm. 10.30 uur, Ds. v. d. Kam. Onderwerp: „Een rijke en een kameel". Geref. Kerk, Schagen, voormalig gebouw Kantongerecht, nam. 5.30 u., Ds. S. Greving, v. Dirkshorn Kolhorn, voorm. 10 uur, de heer D. Visch. Nam. 3 uur, de heer D. Visch. Evangelisatie. Schagen, voorm. 10.30 uur, Ds. Ekering, van Amsterdam. Breezand, voorm. 10 uur, dc heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Schagerbrug, Chr. Jongemannenvereeniging, geen bijeenkomst wegens vacantie. The Star of Hope Mission. Julianadorp, 's av. 7.30 uur, de heer H. v. Doorn, van Alkmaar. Callantsoog, 's av. 7.30 uur, de heer G. v. Leeuwen, van Den Helder, Onderwerp; Levensvernieuwing. BROEK OP LANGENDIJK. 8 Juli. Aanvoer: 310.000 Kg. aardappelen: Schot- sche muizen 3.504.6$, eigenheimers 3.70— 4, bl. dito 4.204.40, drielingen 2.20—2.80, kleine 1.10—1.60. 2700 Kg. peen 2.90-5, 45 Kg. spercicbooncn 3232.80, 2500 Kg. rabar ber 11.80, 25000 Kg. roode kool 34.50, 750 Kg. gel ekool 5.90—6.10, 24000 Kg. tomaten: A f 21.3O-22.S0, B f 18.30, C f 19.50-21.40, CC f 14.10. BROEK OP LANGENDIJK. 9 Juli. Aanvoer: 290.000 Kg .aardappelen: Schot- sche muizen 3.504.10, bl. eigenheimers 4.10 —5.30, drielingen 2.20—2.70, kleine 1.20—1.60, 5800 Kg. peen 1—1.80, 24000 Kg. roode kool f 3.10-3.80. NOORDSCIIARWOUDE, 9 Juli. Schotsche muizen 3.504.20. grooten 3.40— 3.S0, bl. eigenheimers 3.90—4.60, drielingen '2—2.60, zilverncp 5.80—8.50, tuinboonen 4.30 —4.70. witte kooi f 4.40. DEN HELDER. 8 Juli. Eierveiling. Aangevoerd: 21165 kipeieren, 55—57 Kg. f 3.60—3.80, 58—60 Kg. f 3.70—4, 61—63 Kg. f 3.80-4.20, 64—67 Kg. f 4—4.40, 353 eend eieren f 22.40. EIERVEILING SCHAGEN, 8 Juli. Aanvoer: 550OO kipeieren 5658 Kg. f 3.55 —3.70, 58—60 Kg. f 3.55—3.70, 60—62 Kg. f 3.65-3.80, 62—65 Kg. f 3.80—4.10, 1500 eend- eieren f 2.65. WARMENHUIZEN, 8 Juli. Schotsche muizen 3.503.90, idem grove 3.503.60, id. drielingen 22.80, eigenhei mers 4.50—5. Aanvoer: 128.500 Kg. aardapp. HOORN. 8 Juli. 1 stapel kleine Fabriekskaas' f 22, 8 stapels kleine Boerenkaas f 20.50, 3 stapels Boeren Comm. Kaas f 26. totaal 12 stapels, wegen de 4599 Kg. Handel goed. DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Groenten en Fruit. Berlijn, 8 Juli. Holl. bloemkool 40—46 per 100 krop, Holl. tomaten 2836 per 50 Kg., Holl. komkom mers 1324 per 100 stuks. Holl. aardappe len 7.15—7.50 per 50 Kg. Munchen: Holl. bloemkool 4.50—4.75 per 12er; Holl. kom kommers 22—25 per 100 stuks, Holl. aard appelen 7.70—8.00 per 50 Kg. Frankfort a. M.: Iloll. bloemkool 6.25—7.00. Holl. kom kommers 15—15 per 100 stuks, Bonn: Bui ten!. producten: bloemkool 40—50 per 100 krop, komkommers 26—32 per 100 stuks, tomaten 20—40 per 50 Kg. LONDENSCHE WOLVEILING. Londen. 8 Juli (Reuter). Op de heden gehouden veiling ontmoette de goede sor teering een heteren vraag, waardoor groo- tere partijen konden worden afgedaan, voor namelijk aan den hinnenlandschen handel, tegen den vollen prijs.

Schager Courant | 1937 | | pagina 3