Uit het huis de Hooge Trap Sfraatorgel-misère Een lange agenda met veel on belangrijke punten. De be grooting 1937 is terug, maar Ge deputeerde Staten hebben zich er niet vet aan geknabbeld. Het begin van de agenda werd vlot afge handeld. De ingekomen stukken brachten geen debat, de commissie, die aanstonds de gemeente-rekening zal hebben na te zien, werd prompt benoemd en dezelfde leden, die zich verleden jaar zoo goed van deze tfiak kweten, zullen zich daarmede ook dit maal hebben te belasten. De kwestie van de benoeming van een dl recteur van de Handelsschool zou, dat was van te voren bekend, een besloten vergade ring vorderen. Correct kwam daartoe uit de Raad het verzoek en correct weid dit door den burgemeester toegestaan. Alleen zou het beter kunnen geschieden aan het eind der zitting. Een aantal punten ging bij hamerslag, waarna, naar aanleiding van een voorstel tot verkoop van een stukje grond, door den heer Grondsma werd verzocht eens cijfers te publiceeren omtrent de transacties van het Grondbedrijf. Hij meende, dat dit van be lang kan zijn om bij de burgerij een ander inzicht ten aanzien van dit bedrijf ingang te doen vinden. We begrepen niet goed of dit zal gebeu ren of niet, wel scheen het eenige moei lijkheden mee te brengen. De heer v. d. Vall maakte de zaak niet eenvoudiger door gegevens te vragen om trent het aantal winkels in onze gemeente. Hij meende, dat meer „ordening"' noodig was bij de inrichting daarvan in nieuwe wijken. „Ordening'' is een groot woord, dat dikwijls gelaten wordt uitgesproken. Zoo ook hier. B. en W. hoorden het echter niet minder gelaten aan, want na de korte me- dedeeling, dat met de verschillende opvat tingen rekening zou worden gehouden, werd overgegaan tot 't volgende agendapunt Een suppletoire begrooting 1936 gaf aan leiding tot enkele op- en aanmerkingen naar aanleiding van een post van f 600. die was bezuinigd op de aanschaffing van schoolboeken en leermiddelen. „Zuinig beheer", zei de wethouder. Maar de heeren vonden, dat deze bespa ring liever niet was gedaan. Eigenlijk wil den ze het geld nu nog wel uitgeven. Maar het gaat over 1936 en de burgemeester meende, dat de oplossing moeilijk in deze richting kon worden gezocht. Niet geheel tevreden, legde men zich bij de zaak neer. Het College had de zaken blijkbaar wel verzorgd en goed gedocumenteerd aan den Raad voorgelegd, behoudens af en toe en kele kleine opmerkingen of vragen, gaat al les er bij hamerslag door, tot dat we zijn gekomen aan punt 16. waarbij de rechts positie der kaasdragers zou worden gere geld. Het desbetreffend voorstel was er blijkbaar glad naast, want mr. de Groot snapte er zoo te zeggen, geen snars van. Hij zag de rechtspositie der kaasdragers er door benadeeld en jongleerde met. wetspara- grafen, dat het een lust was. De andere heeren echter schenen zijn argumentatie niet te kunnen volgen. Het werd steeds rumoeriger in de vergadering en het eind was, dat de heer Leesberg .als een goed confrère, de zaak onmiddellijk van den anderen kant aanpakte en betoogde, dat hij zich wel ongeveer bij het voorstel kon neerleggen. Mr. de Groot nam nog eens het woord de burgemeester liet hem begaan natuurlijk om mr. Leesberg te bestrij den. Nu was het een eigenaardige geschiede nis met de kaasdragers. Ze betaalden wel iswaar voor pensioen, maar het stond vast, dat ze nooit eenige uitbetaling zouden kunnen krilden. Dat iets dergelijks eigenlijk te dol is om los te loopen spreekt vanzelf en om de aan gelegenheid billijker te regelen, is het Col lege gekomen met dit voorstel, dat neer komt op de wensch om door te gaan, zooals tot dusverre het geval is geweest. De sluiting eener. nieuwe leening wordt uitgesteld tot na de geheime zitting, dan gaat de zaak weer hij hamerslag! De heer Govers vlecht er een dankbetui ging tusschen door namens de bewoners aan den Omval wegens de uitgebreide straat verlichting, de heer Kirkcnier krijgt zonder discussie zijn mooie nieuwe titel van „hoofd opzichter," waarna de begrooting 1937 aan de orde is. Dat wil zeggen de wijzigingen, welke daarin door Gedeputeerde Staten zijn aangebracht. Zoo heel veel sap hebben de Haarlemsche heeren niet meer uit do citroenschil weten te persen. Een druppeltje, meer niet. Erg be langrijk was dit heele punt dus niet. Toch scheen het, dat de heer v. d. Vall er een soort echte verkiezingsspeech uit sloeg, daar door he onderwerp meer waarde teken- nend. dan het toekwam. Hij stootte zich een dikke buil aan het dreigement, dat hij las in het schrijven van Gcd. Staten, die meedeelden een afwijkend advies te zullen moeten uitbrengen over de aanvragen van die gemeenten, die de afdoening vertraag den. Wanneer de heeren in Haarlem daarmee nu maar medelijden krijgen en er een om slag met azijn opleggen, dan is alles in orde. Dat een verdere verlaging der presentiegel den niet. door het College van B. en W. was aanvaard, achtte hij gelukkig. Vijf gulden per zitting is al het minste, waar men het voor doen kan. Of er bij verdere verlaging een sit—down—staking komt, vernamen wc niet. Wie weet! Tenslotte wilde hij het Sportpark meer in dienst stellen van de sport in het algemeen. De heer Vennekor viel over de f 10.000. die van „onvoorzien"' waren afgehaald en toen hij weer overeind was gekrabbeld, er gerde de heer Appel zich over het bedrag, dat op kindervoeding was bezuinigd. Over appelmoes of zelfs maar over gestoofde ap peltjes valt daarbij niet te denken en hij denkt er dus niet aan zijn naam aan deze begrooting te hechten. Over het algemeen is de critiek op de geste der regeeringscommissie niet rnalsch en we meenen, dat de heeren, die zich in Alkmaar dezen geest uitten, de zaak juist bekeken. Van werkelijk serieuze critiek door Ged. Sta ten is geen sprake. De heeren te Haarlem hebben zich uitgesloofd om iets te vinden, op een plaats waar misschien niets meer voorhanden was, waar zij in elk geval piets meer wisten aan te treffen. De heer Hoijtink volgt het voorbeeld van den heer v. d. Vall en houdt, wat de lengte daarvan betreft, een begrootingsrede in op- tima forma, die echter, qua inhoud, niet meer kon zijn dan een herhaling van dat gene, wat reeds door anderen was te berde gebracht. Daarmee zijn de mogelijkheden tot discus sie blijkbaar volkomen uitgehold en komt de wethouder aan het woord, die, waar jzijn beleid door niemand was aangetast, geen moeilijke opgave had. De eenige. die feite lijk aanleiding had zich te verdedigen, was de regeeringscommissie, die echter in Haar lem vermoedelijk rustig bezig is andere be grootingen te besnoeien en die zich van de booze woorden onzer vroede vaderen waar schijnlijk geheel niets zal aantrekken. Ja, wellicht komen die haar nooit ter oore. Wethouder Bousema wijst er op, dat er op het sportpark heusch niet alleen wordt gevoetbald. Af en toe doen zich echter be zwaren voor, die de dingen ten zeerste be moeilijken. Hij wees daarbij op de last, die ook dit jaar weer veroorzaakt is op den ad- spirantendag van den N'.H.V.B. In een overdracht van het sportpark aan .een parti.cuiere combinatie of iets van dien aard ziet hij niets. Omtrent de restauratie van de Groote Kerk, die ter sprake was gebracht, was aan den burgemeester nog niets bekend. Hij wil de aandringen op spoed. Waarom eigenlijk? De Raad wil er immcis toch niet aan. De moeilijkheden bij den adspirantendag blijken voort te spruiten uit het inzicht van den burgemeester, die zich vastklampt aan een der parelen onzer juristerij, het Zon dagswetje, dat in ons wonderlijk landje blijkbaar kan worden toegepast of verge ten bij de gratie van den burgemeester. Bij ons wordt het toegepast. Wanneer het de heeren gebruikers van het sportpark niet past, dan moeten ze maar wegblijven. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen. Met algemecne stemmen wordt be sloten de presentiegelden niet te verlagen. Wanneer er iets te verdeden valt, wil iedereen bij voorkeur de grootste portie heb ben. Dat is zoo te zeggen een normale men- schclijkc trek. En zoo is het dus geen won der, dat de verschillende schoolbesturen, die aanspraak kunnen maken op een aandeel uit liet gemeentelijk subsidie voor bijzonder voorbereidend onderwijs, aan dat subsidie lustig scheuren en trekken. Als diverse kampioenen traden in het strijdperk de hoeren de Groot, Sietsnia, Ap pel, Vcnnckcr en Hoytink. De eersten waren tegen de bijlage, de beide laatsten er voor. Mej. N'ierop kwam den doorslag geven door mede te doelen, dat de ridders van het roo- de vaandel den heer De Groot c.s. zouden volgen. Dc heer Hoytink deed nog eens ter dege zijn best, de burgemeester achtte het voor stel, zooals het daar lag, de meest juiste oplossing. Het wordt in stemming gebracht, en verworpen, zoodat dc verdeeling van het subsidie blijft, zooals die tot dusverre was. Ten aanzien van de splitsing van het gemeentelijk bureau v. sociale zaken geeft de heer v. d. Vall in overweging te trach ten door combinatie van functies een extra uitgave te vermijden. Maar het schijnt niet goed mogelijk. Waarom niet? Waarom kan altijd alles alleen maar geregeld worden, door méér geld uit te geven? Het rapport inzake de gasverwarming van het politiebureau maakt eerst recht de tongen los. Eigenlijk is alle herrie over deze kwestie een storm geweest in een glas wa ter, maar er behoort nu eenmaal ccn be hoorlijk eind aan te zijn en dat eind heb ben we dan heden meegemaakt. De heer v. d. Vall bleef liet zóó zien, dat de wet houder van bedrijven de zaak zeer slecht had aangepakt. Hij vond het noodig zich te rechtvaardigen ten aanzien van een in de A. P. verschenen artikel, waarin hij zou zijn voorgesteld als lid van de Commissie van Onderzoek. Inderdaad is juist, dat hij van deze Commissie geen deel uitmaakt en we apprccieercn deze geste van den heer v. d. Vall ten zeerste. Gelukkig ge beurt het niet vaak, dat we door raadsle den op onjuistheden worden gewezen, een bewijs, dat deze blijkbaar zeer zelden voor komen. Overigens deelde de heer v. d. Vall, in antwoord aan ons nog mede, dat hij den wethouder wel bij de begrooting onder han den zou nemen en dal hij daarom geen aan leiding had met de tuchtiging, welke hij bij die gelegenheid voor den heer Bonscma in petto had. nu reeds te beginnen. De wethouder kan zich dus prèpareeren. Zooals op een begrafenis vaak wordt ge tracht woorden van troost te vinden, zoo ook streefde men daarnaar hier ten aanzien van de gaskwestie. Maar dat was niet ge makkelijk Dc heele zaak was eigenlijk niet de moeite waard en. waar de Commissie dat vermoedelijk al heel spoedig inzag, heeft ze zichzelf een taak gekozen, welke haar nooit was opgedragen. Aldoor maar weer tewamen de raadsleden terug op dc booze behandeling van den heer Stoutjesdijk door den heer Bonscma, waarbij men voor het standpunt van den laatste blijkbaar geen inzicht wilde toonen. Mr. Leesberg hield, ter verdediging van het rapport hij was nu eenmaal voorzit ter van de Commissie een rede, die voor al uitmuntte door lengte. Het was in hoofd zaak een herhaling van den inhoud van het rapport, waarvan hij overigens zei. dat het hem niet zoo heel veel kon schelen, of het in zijn geheel werd aangenomen of niet. De heer Stoutjesdijk voerde vervolgens het woord. We spitsten onze ooren, toen hij het had over de mogelijkheid, waarop de N.S.B. hier ter stede in het bezit zou kunnen zijn gekomen van de schetsteekening, welke ook hij had. „Bij den bouw waren talrijke per sonen aanwezig geweest". Inderdaad, dat is juist. Maar toch, zwakjes. Hij hield nog een rede over kostprijzen, gaf een aanschouwe lijke demonstratie van den aanleg in het politiebureau. De wethouder noemt ter verdediging een reeks van firma's, waar soortgelijke kranen werden aangelegd. Alles was per fect in orde en hij meent, dat hij in de ge heime zitting, welke indertijd is gehouden, de Baad voldoende had ingelicht om te mo gen verwachten, dat de heeren zich met deze aangelegenheid niet verder hadden zul len bezighouden. Indien er, zooals de zaak nu ligt, straks moeilijkheden ontstaan en dit acht hij waarschijnlijk dan zal de Raad zich daarvan zelf de schuld kunneil geven. Het bedrag van 2 cent is aan geen dovemansooren gezegd. Verschillende raadsleden protestecren in den vorm van een luid gemompel. Een zwak punt voor het college is de ex ploitatieraming der thans aangebrachte ver warming. Om die te kunnen verdedigen moet ge bruik worden gcniaakt. van „potloodnoti- tics" en daarom gaat.de wethouder spoedig over op andere dingen, waar hij zich ster ker voelt, dc befaamde schetsteekening, enz., enz. Juist is echter, dat Mr. Leesberg zegt bij de replieken, nl. dat. alles vermeden had kunnen worden, indien de wethouder de brieven van den heer Stoutjesdijk liad be antwoord. Bij de stemming zal het eerst gaan over het beleid van B. en W., maar dat blijkt moeilijk, omdat de conclusicn van het rap port vrij verward zijn. Men gaat er toch maar toe over, waarbij de wethouders zich onthouden. Met 15 tegen 2 stemmen wordt het resultaat van de commissie aanvaard. Een soort motie van afkeuring is aange nomen en wc mogen ons dus afvragen, wat van deze stemming nu wel het gevolg is. Een afkeuring aan het adres van den wet houder? Misschien. Het eenige, wat echter gebeurt, is, dat de volgende punten bij hamerslag gaan en dat ten slotte de voorzitter het woord geeft aan den heer Venneker voor het houden van zijn interpellatie over de sportdemon- stratics van Tumlust op 27 Juni j.l. Zijn bezwaar gaat uit tegen de kleeding, in ver band met bet feit, dat de demonstraties plaats hadden op de openbare straat. Te oordeelen naar wat de heer Venneker zeer in het algemeen te zeggen had, moet het op dien Zondag nog al erg zijn geweest. Zoodanig, dat Alkmaar den heer v. d. Vall had doen denken aan een Sodom en Somo- Uit onze omgeving R. H. B. S. TE ALKMAAR. Geslaagd voor 't eindexamen B. A. P. van Amstel, G. J. W, van Buren Lensinck, W. F. Burlage. C. Harteveld, W. P. Ingcnegercn, J. N. Joustra, Mej. G. Lang beek, Mej. J. C. Mets, J. Noorman, L. Pec- reboom, J. Ris, R. H. Snel, J. Vos, Mej. E. Wesscls, allen te Alkmaar; J. van Hees, Mej. M. Kouwenaar, G. Zeiler, te Bergen; Mej. J. J. Hillcn, Mej. E. Riem, J. Rolff, J. C. de Waal Ie Heiloo. Mej. W. A. Zuurbier te Schoorl, A. C. Geertsema te Anna Paulowna, Mej. G. C. Kaan te Hippolvtushoef, Mej. A. Molenaar te Koedijk, Mej. A. T. Mink, A. L. Sötemann te Warmenhuizen, Mej. H. Sleenhof te Ou- dorp, P. J. Barnów Ie Asscndelft, T. A. van der Laan te Dirkshorn. Afgewezen 4. WIER1NGEN CINEMA DE HAAN. „Gebroken Bloesems Dat is de titel van de ontroerende film, die Zaterdag en Zondag in Cinema de Haan zal draaien en waarin de hoofdrollen ge speeld worden door Dolly Haas, Emlyn Wil liams en Arthur Margetson. De film verhaalt ons van een Chinees, die naar Londen komt om Boeddha's leer in West-Europa te verkondigen. Slechts ont goocheling is zijn deel. Een schepsel is cr in het heele groote Londen, dat genegenheid voor hem voelt en dat is Lucv, een arm en door haar vader mishandeld schepseltje. Als zij op een avond weer vrceselijk door den ontaarden vader, een bokser, toegeta keld is brengt Clien, de Chinees zijn kleine vriendin naar zijn woning, waar hij haar verzorgt en verpleegt. Eerst is Lucv bang voor al die vriendelijk heid, die zij zoolang ontbeerd beeft, doch weldra voelt zij zich op haar gemak. Zoo gaal er een week van ongekend geluk voor bij, waarin zij nauwelijks kan gelooven. Do avond van de boksmatch komt het Battling Burrows den vader van Lucv ter oorc. dat zijn dochter bij ccn Chinees is. Als zijn manager hem niet had weten tegen te houden, zou hij direct naar haar zijn toegegaan. Met moeite weet zijn 'manager hem te overreden eerst zijn boksmatch te beëindigen. Tn dit gevecht stelt Burrows zich voor dat zijn tegenstander dc gehate Chinees is en verslaat hem. Onmiddellijk gaat hij naar liet huis van Chcn, die Lucv even alleen gelaten heeft om wat bloemen voor haar te halen. Bij bet hooien van voetstappen kijkt Lucv glimlachend op haar lachje verstijft als zij het woedende gezicht van haar vader ziet. In zijn uitdrukking leest zij haar lot. Hij sleept haar naar huis als hij zijn zweep krijgt, sluit Lury zich in ccn kast op. Met een bijl wordt dc deur verbrijzeld en in zijn driftbui doodt de vader zijn eigen dochter. Als Clien verschijnt en het tooneel in zich opneemt, komt er op zijn anders vriendelijk Oostersch gezicht een onheilspellende trek. Hij wreekt zicb op de beestachtige vader, die niets van hun idyllische liefde begreen. Gehrokcn bloesemseen aangrijpende film. Wij kunnen een ieder aanbevelen deze te gaan zien. Spanje herdenking. Blijkens advertentie in dit blad, zal op Zondag a.s. een meeting worden gehouden op het terrein van den heer J. Bruul. Daar zal o.a. spreken de heer A. L. Constandse. welke in Mei j.l. den opstand te Barcelona medemaakte. LANGENDUK ZUIDSCHARWOUDE. In de gisteravond gehouden vergadering van de Schoolfeestcommissie werd in plaats van den heer J. Kostelijk Cz. tot bestuurslid gekozen de heer C. Schrieken. l'it de afgedragen gelden bleek, dat de na. Merkwaardig bij dat alles, was het, dat in het Nrd.-Hollandsch Dagblad eerst een enthousiast artikel was geschreven, dat echter door een vergissing scheen te zijn ingegeven. Den reine is alles rein, zei de heer v. d. Vall. En het artikel van „Eer cn Deugd", dat hij in sommige bladen had ge lezen, achtte hij in menig opzicht verder felijker, dan dc heele gymnastiek-demonstra tie. Verwonderlijk was bet daarbij, dat „Eer en Deugd", na daartoe te zijn uitgenoodigd heeft moeten bekennen, niets te kunnen aanwijzen, wat als onzedelijk zou kunnen worden beschouwd. De burgemeester zegt zulk een beroering niet te hebben verwacht, toen enkele maan den geleden werd besloten mede te werken aan de organisatie van dit sportfeest. Ook hij mist in de woorden van den heer Ven neker ieder tastbaar argument. Aanstoote- lijke dingen heeft hij zelf niet gezien, de politie vondn ergens aanleiding om in te grijpen. Sportpropaganda en vreemdelingenverkeer hebben bij het college voorgezeten, toen men zijn medewerking inriep. Hij geeft toe, dat, als regel soortgelijke uitvoeringen in het Sportpark behooren plaats te hebben, terwijl hij voorts geen bewonderaar is van officieele ontvangsten op Zondagen, die hij gaarne zooveel mogelijk wil vermijden. De onbelangrijke zaak wordt nog breed uitgemeten, de heer Venneker wordt vager en vager. Hij heeft niets bepaalds willen zeggen, maar... enfin, men kont de zins- wonding. En de interpellatie gaat ten slotte uit als een nachtkaars. Niettegenstaande het vergevorderd uur het was bij zeven stond de burgemeester er op in geheime zitting over te gaan. De heeren moesten dus hun eventueele trek naar versterkingen van meer stoffelijkcn aard nog even mat icon. Nadat de zitting weer was geopend, werd besloten tot het aangaan van een leening, terwijl als directeur van de Handelsschool werd benoemd de. heer Snijders met 11 tegen 9 stemmen. De kwestie was, dat deze heer, die als no. 1 op de voordracht stond, R.K. was. In de geheime zitting was deze benoe ming ter sprake geweest, zoodat wij ten aan zien van de motieven, waardoor de heeren zich bij de bepaling van hun stem hebben laten leiden, slechts in het duister kunnen tasten. lijsten voor inzameling van de benoodigde financiën f 151.50 hadden bedragen. I-Ict schoolfeest zal gehouden worden op 23 Juli. De oudere leerlingen zullen een uit stapje maken naar Amsterdam, Schiphol cn Artis, terwijl de jongere naar Schoorl, Bergen en Bakkum aan Zee gaan. Dc Zangverceniging Gemengd Koor be sloot lot het houden van een verloting tot stijving van dc kasmiddelen. ZIJPE Klein aantal werkloozen. In de afgeloopen week is het aantal werk- looze arbeiders, dat in „zorg"-is, vrijwel on veranderd gebleven. Het aantal bedroeg 36, waarvan 17 in de werkverschaffing waren geplaatst en 19 ingevolge de Rijkssteunrege ling werden geholpen. Het aantal werkloo zen in onze gemeente is dus betrekkelijk kicin. Geen schurft meer. Dc schapen van den veehouder J. Groot te Oudesluis, waarbij onlangs schurft werd ge constateerd, zijn ihans van deze ziekte her steld, zoodat dc bestrijdingsmaatregelen kun nen worden opgeheven. Thans komt in deze gemeente geen schurft onder de schapen meer voor. ZUID-ZIJPE. Goede resultaten. Onlangs werd door ons mededeeling ge daan van het feit, dat de in den loop van dit jaar opgerichte afdecling „Zuid-Zijpc" van het Centraal Genootschap voor Kinder- hcrstcllings- cn Vacantiekolonies haar eerste twee kinderen had uitgezonden naar ccn der koloniehuizen te Egmond aan Zee. Thans wordt ons medegedeeld, dat deze kin deren dezer dagen zijn teruggekeerd, na 5 weken verpleegd te zijn geweest. Het ver blijf aldaar heeft de kinderen goed gedaan. Bij hun terugkecren bleek, dat ze niet min der dan 7 pond waren aangekomen. HARENKARSPEL DIRKSHORN. Demonstratie nieuwe motor brandspuit. Hedenmiddag arriveerde in onze gemeen te de nieuwe motorbrandspuit. Een talrijke schare was aanwezig, w.o. B. cn W., benevens andere autoriteiten \an Harenkarspel om de demonstratie in het spuiten bij tc wonen. Al spoedig zag men welk een groote ver betering deze nieuwe brandspuit voor dc gemeente betcekcnd. Enorme watcrhoeveel- heden werden verplaatst. De bediening vond plaats onder leiding" van den ópper- brandmeester J. Wartenhorst, geassisteerd door zes spuitgasten. Dat de watercapaci teit zeer groot is, bleek wel uit het feit viat twee straal pij phouders slechts met moeite de straalpijp in bedwang konden houden. Op een drietal plaatsen in dc gemeente werd een demonstratie gegeven met steeds groote belangstelling cn groot succes. Toen men op weg was naar het Waar land werd onderweg, geheel onvoorbereid een zoogenaamd alarm geblazen, waarbij in minder dan twee minuten tijds de motor- spuit in werking werd gesteld, water ge vende met zes stralen gelijk. Dc capaciteiten zijn 3000 liter water per minuut. De pomp heeft een verwarinings- mantcl, ter voorkoming van bevriezen. Dc motor heeft zes cylinders (trilling vrij) en speciaal geconstrueerd voor het aandrijven van brandbluschpompen Dc spuit heeft rein waterkoeling. Dc pomp kan het vuilste wa ter verwerken, wat van groote beteokenis is voor deze gemeente, waar in hoofdzaak uit modder(prut)slootcn het bluschwater moet worden betrokken. Dit werd bij de ge houden demonstratie in alle opzichten be proefd. liet geheel is uitgevoerd door de firma H. T. en A. H. van Bergen te Heiligerlee. Vermelden wij nog dat de motorbrand spuit gestationeerd is bij P. de Goede, welke telefonisch Nr. 8, dag en nacht is te berei ken. De doodsche stat Naar aanleiding van de behande ling van het adres van den Amster- i damschen Orgelhuurdersbond „Ons Belang"' c.s. inzake het verbod van draai orgelmuziek voor de binnen- J stad het laatste agendapunt van de gisteren gehouden vergadering van. den gemeenteraad hebben de heeren Bcers (Comm.), Dr. de Hartogh (Neutraal) cn Gulden (S.D.- A.P.) een pleidooi gehouden voor terugkeer van het „pierement' in dit stadsgedeelte. De burgemeester, Dr. de Vlugt, handhaafde echter als hoofd der po- litie zijn bezwaar, aanvoerende dat in deze zaak geen gevoelsoverweging j gen mogen gelden cn er op wijzen de dat het hier gaat om 19 vergun- ningen. In de binnenstad voltrekt zich de cityvorming meer en meer eti meer- i malen is liet voorgekomen, dat bui- tenlandsche telefoonverbindingen moesten wachten tot het orgel weg j was. Een en ander gaf aanleiding tot onhoudbare toestanden, zoodat een toezegging om op zijn besluit te- j rug te komen, van spreker niet kan i worden verwacht. (Sch. Crt., 8 Juli).} 't Pierement Aan z'n end, Haalt geen cent Ooit meer uit de stilgeworden city. Orgelman In de ban, Huistoe kan, Met z'n handen in z'n haar... daar zit-ie Binnenstad Was je-dat, Op het pad Met het rijdend meubel en het bakkie, j Elk seizoen Ving-ie poen, Draaide koen Arm-om-arm, spijts zijn versleten pakkie. 't Was zoo schoon Lichte toon In de woon Van de mcnschen, die naar vreugde smacuM Zoo iets blij's Oude wijs Paradijs Van intiem plezier langs straat en grachte Wordt de pret Stopgezet? Zijn ze met Tramgeraas in Amsterdam tevreden? i Bittren spot Brengt 't verbod Met het lot j Van een „monument" uit het verleden! Want dat is 't Orgel wis; Heugenis Aan die mooie Amsterdamsche tijden j. Toen Jordaan Lach cn traan Vrij liet gaan Bij den deun, die 't stadshart streelde en wijddi D'orgelkast Nu tot last, In z'n bast Kreunt het zacht, omdat hij nu moet zwijgt Orgelman In de ban, Vragen kan Of hij steun in plaats van loon kan krijgen LIB De witste tanden, indien U poetst met wat goeds, dus mei Tube 60 cn 40 ct. Doos 20 rt. IVOROL PUBLICATIE. RESTITUTIEREGELING GRAAN- VOORRADEN. Het ligt in het voornemen, de regelt voor dc restitutie op voorraden tanvö andere granen, alsmede sommige deriva' ingeval van verlaging van het monopo: prijsverschil, te vervangen door ccn nieut Terwijl dc bestaande regeling uitsluit*; voorziet in restitutie bij verlaging der mot polieheffing, zal de nieuwe regeling e voorzien in bijbetaling voor hei géval monopolicprijsvcrschil verhoogd wordt. Teneinde dit te bereiken, is voor de ni; we regeling de vorm gekozen van een o« eenkomst, welke tusschen de Nederlands*! Akkerbouw-Ccntrale ccnerzijds cn de bijl centrale als georganiseerde aangeslotene! derzijds wordt aangegaan. De nieuwe regeling zal gelden voor we, waaronder begrepen Vita-tanvc ie? val van wijziging van den prijs der Vfc tarwe rogge, inais en gerst cn voor* ver het betreft tarwe cn rogge mede w het uit die granen hier te lande bere» meel cn bloem en voor de bij die bereid» ontstane tarwe- cn roggc-afvallen. Voor de in Nederland ingevoerde tan bloem zal eveneens zulk een overeenkom worden ontworpen. De nieuwe regeling zal op 9 Augufj a.s. in werking treden; voor dien dat' moeten dan ook door de georganiseerd! die een overeenkomst met dc centrale w schen af te sluiten, aanvragen daartoe- de centrale worden ingediend. De centrale kan deze overeenkom* slechts aangaan met die georganiseer*? die door den Minister van Landbouw Visscherij a.i. bij beschikking worden w gewezen. De thans bestaande resituticbeschiM gen, zullen per denzelfden datum wow ingetrokken, met uitzondering voorzoo' betreft rijst. De geoiganiseerden zijn vrij om niet te treden tot deze nieuwe regeling, met dH verstande dat voor belanghebbenden, I vóór 9 Augustus geen aanvrage tot het s- ten van een overeenkomst bij de centn= hebben ingediend, toetreding na dien dat- niet meer mogelijk zal zijn. Na opzegging der overeenkomst, door *k georganiseerde zal eveneens nieuwe t°e!r ding niet meer mogelijk zijn. 's Gravenhagp, 8 Juli 1937.

Schager Courant | 1937 | | pagina 6