Gemeenteraad Winkel De heer Korver trekt toch nog aan het kortste eind Uitspraak van Ambtenaren-Gerecht teniet gedaan Woensdag 14 Juli 1937 Tweede blad De Secretaris-kwestie van de baan Volgens den Voorzitter is de heer Korver schadeloos gesteld door de verhooging der ambtenaars- Raadsleden maken hun misnoegen kenbaar. Er komt een duiker in den Lee- kerweg. Hoe voordeelig men tegenwoordig kan leenen. De begrooting 1937 gewijzigd, maar de Raad geeft niet alles toe. De nieuwe begraafplaats. Mej. Schermer blijft onderwijzeres te LutjewinkeL Een rondvraag met een verrassende mededee- ling. Vergadering van den Raad óp Dinsdag 13 Juli 1937, 's middags om 2 uur. Voorzitter de heer J. H. Zwart, burgemees ter, tevens secretaris. De Raad is voltallig. Na opening volgt vaststelling van de no tulen. Mededeeling en, ingekomen stuk ken en verslagen. Hiervan vermelden we: Door den Commissaris der Koningin is met ingang van 26 Juni 1937 tot gemeenteveld wachter benoemd de heer K. Wiersma. Al vorens in dienst te treden is hij door den Burgemeester beëedigd. Ingekomen is proces-verbaal van kasveri- ficatie; Ged. Staten berichtten voorts de goedkeuring van diverse raadsbesluiten: de rekening over 1935 werd door hen vastge steld. Nog waren ingekomen diverse verslagen, ö.a. dat van de vergadering van 12 Mei j.1. van den Vleesöhkeurings'dienst, kring Bar- smgerhorm. Heffing van schoolgeld. Door Ged. Staten ls de in de vorige ver gadering vastgestelde verordening op de heffing van schoolgeld teruggezonden met het verzoek eenige wijziging aan te bren gen. Verzocht wordt het 'tarief der (heffing met eenige klassen uit te breiden en wel, omdat de kosten per leerling en per jaar voor het Lo. f S2.08 bedragen en de gemeente een extranbijdrage uit het Werkloos- heidssubsidiefonds ontvangt. In de verordening op de invordering moet Voorts uitkomen in welke gevallen geheele öf gedeeltelijke ontheffing wordt verleend en dat ontheffing volgens art. 8 der Hef- 'fings ver ordening ambtshalve moet geschie den. B. en W. stellen voor aan het verzoek Van Ged. Staten te voldoen. Aldus wordt besloten. De radio-distributie. De Directeur der P.T.T. zond een afschrift ,van de Ministerieele beschikking, waarbij 'de aan J. Blom verleende machtiging voor radio-distributie wordt gesteld ten name van K. Leguit. Verzocht wordt een afschrift te zenden van het, besluit, waarbij de aan J. Blom verleende vergunning tot het kruisen van openbare wegen enz. met radio distributie- geleidingen wordt gesteld op naam van K. (Leguit. B. en W. stellen voor de aan Blom ver leende vergunning te stellen -op naam van K. Leguit. Goedgevonden. Gebruik van desfructor. B. en W. stellen voor de bekende ge meenschappelijke regeling inzake het ge bruik van de destructor met den Kring Alkmaar aan te gaan. En ook met, den Kring Oudkarspel. De heer Dekker vraagt nog een inlichting welke door den heer Van Zoonen wordt ver strekt. Schoolgeldreclames. Door Mevr. de Wed. A. Rooker te Hoog woud wordt ontheffing gevraagd van haar aanslag schoolgeld, dienst 1936-'37, omdat haar dochter de U.L.O.-school half Juli heeft verlaten. B. en W. stejlen voor 9 maanden onthef fing te verleetfen. Aldus wordt besloten. Door den heer J. Doorn te Oude Niedorp ïs een gelijk verzoek gedaan. B. en W. stel len voor hem 9 maanden ontheffing te ver- leenen. Als voren. Door den heer J. Kossen te Winkel '(Strook) is eveneens' ontheffing gevraagd, omdat zijn dochter sedert 1 Mei 1936 de school niet bezocht. B. en W. stellen voor hem geheele ontheffing te verleenen. Als voren. Eerste begrootingswijziging 1937. Deze is van Ged. Staten terug ontvangen met verzoek nog middelen tot dekking op te nemen voor de geraamde kapitaalsuitga ve onder No. 255a. Nadeelig slot overge bracht van Hoofdstuk I. B. en W. stellen voor dekking te vinden door een nieuwe post te ramen. Bijdrage van Hoofdstuk VIT nar. 2 dienstjaar '36 van het vermoedelijk voordeelige saldo f 302.12. Geen bezwaar. Kohier bondenbelasting. Vastgesteld wordt een kohier hondenbe lasting 1937 met een getal honden van 121 en tot een bedrag van f 363. De heer Van Zoonen: Staan alle hondjes er nu op? De Voorzitter: Voor zoover we weten.... De heer Brugman: Het bedrag wordt wel al hooger! De Voorzitter wil geen namen noemen, als hij iemand dank brengt, die heeft ge zorgd, dat er een paar hondjes zijn bijgeko men. Benoeming hooisteker. Ter voorziening in de vacature-Velthuijs is door B. en W. de volgende voordracht opgemaakt: 1. KI. Wiersma, Winkel en 2. P. Honingh, Winkel. Benoemd wordt de heer KI. Wiersma. De overdracht van de Leekerbrug. Ingekomen is een schrijven van het ge meentebestuur van Barsingerhorn, waarin werd medegedeeld, dat de Leekerbrug in een slechte onderhoudstoestand verkeerde. Voorgesteld werd voor gezamenlijke reke ning een nieuwe brug te leggen. B. en W. hebben zich toen in verbinding gesteld met het Hoogheemraadschap, om te onderzoeken op welke voorwaarden over dracht aan dat lichaam mogelijk was. Het Hoogheemraadschap wilde de brug over nemen en er een nieuwe betonbrug maken, wanneer beide gemeenten ieder per jaar f 35.aan het Hoogheemraadschap wilden betalen. Bij schrijven van 24 Mei 1937 stelt de ingenieur van Noordhollands Noorderkwartier voor, die brug te doen vervangen door een duiker ter wijdte van 2 meter. De weg met bermen kan dan in volle breedte daarover worden gevoerd. De jaarlijksche bijdrage van onze gemeente bedraagt dan f20. B. en W. stellen voor te besluiten tot overdracht dier brug aan het Hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier en de brug te doen vervangen door een duiker op ge noemde voorwaarde. De heer Dekker herinnert zich nog het schrijven, waarin den raadsleden werd ge vraagd, of zij in principe mede konden gaan met het voorstel de brug over te dragen. Spr. kon toen nog geen antwoord geven en wil dat nu motiveeren. Het ver schil kwam spr. vreemd voor en bovendien vond hij de bijdrage hoog. Vroeger hadden we vier bruggen en spr. kon in verband daarmede niet, aannemen, dat de kosten f 70 per jaar zouden bedragen. Met de bijdrage van f20.kan spr. accoord gaan. De heer Kamp zegt, dat men door aan leg van een duiker het vaarwater gaat af sluiten en spr. vraagt of dat niet van be lang is? De heer Engel deelt dit bezwaar. Op het oogenblik is er geen behoefte aan vaarwa ter, maar hoe is het niet geweest? We sluiten de menschen er achter af. Spr. weet niet of dit zoomaar gaat. Spr. vraagt hoe hoog de duiker wordt? De Voorzitter weet dit niet precies. De heer Engel vraagt, of er geen andere oplossing is te vinden, waarbij de door- vaarthoogte even groot blijft. Door den Voorzitter wordt de geschiede nis nog eens gereleveerd, waarna de Raad zonder verdere discussie met het voorstel van B. en W. accoord gaat. Verzocht om voordeeliger te leenen I Door Ged. Staten wordt gevraagd, po gingen te doen, goedkooper kasgeld te zoe ken. B. en W. hebben nu een aanbieding van een kasgeldleening, groot f 15.000, voor den tijd van 3 maanden, tegen een rente van 1 pet. en provisie van *4 pet. Wanneer besloten wordt, tot het aangaan van deze leening, kan het bedrag, dat mo menteel wordt, geleend van de Boerenleen bank a 4 pet niet, met, dit bedrag ver minderd en wordt liet. totaal bedrag van de rente van het kasgeld niet onbelangrijk lager. Kan deze leening over 3 maanden weder worden verlengd, dan wordt alweer op deze post bezuinigd en mocht dit ver lengen niet. mogelijk zijn, dan kunnen we deze kasgeldleening aflossen met geld van de loopende rekening overeenkomst met de Boerenleenbank. B. en W. stellen voor te besluiten tot het sluiten van deze kasgeldleening. Conform wordt besloten. De begrooting 1937 retour. Niet voldaan aan alle verlan gens. Van Ged. Staten is terug ontvangen de gemeentebegrooting 1937 met de nota van opmerkingen. B. en W. stellen voor aan de opmerkingen te voldoen, met uitzondering van den post voor de Rijksveldwacht en voor de wijk verpleging. Zij stellen voor den post voor de Bijksveldwacht een bedrag van f 25 te ramen, bedoeld als gratificatie voor den Brigadier J. van Ens voor het werk. dat hij heeft verricht voor de gemeente tijdens de weken, dat hier geen gemeenteveldwachter was en op den post voor de wijkverple ging het geraamde bedrag "te hand haven, omdat wanneer die post meer wordt verlaagd, dit niet. an ders kan dan door het salaris te verlagen en B. en W. oordeelen, dat dit een willekeurige verlaging is. De heer Kamp gaat geheel met B. en W. accoord; de verlaging is volkomen willekeu rig en spr. begrijpt niet, dat men er steeds weer op terug komt. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten, nadat nog de eventueele samenvoeging met N. Niedorp ter sprake is gebracht. Benoeming onderwijzeres te Lutje winkeL Ter voorziening in de vacature door het bedanken van Mej. A. Koomen, leggen B. en W. de volgende voordracht voor: 1 Mej. J. Du Burek, Zuidscharwoude, 2 Mej. M. J. Schermer, Sohoorl 3 Mej. A. v. d. Tooren, Alkmaar, (deze voordracht is op gemaakt in alphabetische volgorde). De Raad gaat in comité; na heropening wordt benoemd Mej. M. J. Schermer met op 1 na algemeene stemmen; op Mej. Du Burck wordt 1 stem uitgebracht. Aan B. en W, wordt machtiging verleend voor het doen van af- en overschrijvingen op de begrooting 1936. Begrootingswijziging 1937. In verband met de afsluiting van den dienst 1936 moeten nog enjcele posten sup pletoir worden geraamd, weshalve B. en W. voorstellen de vereischte wijzigingen aan te brengen. Aankoop grond begraafplaats. Voor de ophooging voor de aan te leggen nieuwe begraafplaats is grond noodig, pl.m. 2500 M3. B. en W. kunnen grond koopen, dat in de nabijheid ligt, o.a. van het Hoogheem raadschap voor 20 cent de M3. B. en W. stellen voor hen te machtigen tot aankoop van den noodigen grond over te gaan en de hiervoor noodige uitgaaf, groot f 500.te dekken door het aangaan van een geldleening voor hetzelfde bedrag en zij stellen voor de leening aan te gaan met een particulier tegen een rente van 4 pt., af te lossen in tien jaren. De heer Dekker informeert, of er een be drag is geraamd voor het vervoer. De Voorzitter antwoordt ontkennend, dit is begrepen onder de werkverschaffingsloo- ncn. De "heer Engel vraagt hoe er gemeten is: in vervoermiddelen of in profiel? De Voorzitter: Dat moeten de vakmen- schen maar uitmaken! De heer Engel wijst erop, dat dit wel de gelijk verschil maakt. Spr. vraagt voorts of het. werkplan al in.kannen en kruiken is. De Voorzitter: Ja, als de werkverschaf fing weer begint, behoeft nergens' op te worden gewacht. Overeenkomstig de voorstellen van B. en W. wordt dan besloten. De rondvraag. De heer Dekker 'dringt aan op het herstel len van een looppost in den Weerepolder. De Voorzitter zal direct maatregelen tref fen. De heer Raven informeert of de werk zaamheden aan de bad- en zweminrichting in werkverschaffing worden uitgevoerd? De Voorzitter antwoordt, dat het hier een Centraal Werkverschaffingsobject be treft, alleen het timmerwerk wordt gedeel telijk als particulier werk verricht. EEN BELANGRIJKE MEDEDEELING. IN HOOGSTE INSTANTIE DE HEER KORVER IN HET ONGELIJK GESTELD. De heer Brugman zegt een mede- deeling te willen doen, welke be trekking heeft op de veelbesproken secretaris-kwestie. Deze zaak loopt al zoo lang, maar ls nn ten einde gebracht. De Raad van Beroep te Utrecht heeft de uitspraak van het Ambtenaren Gerecht te Amsterdam, waarbij de heer Korver in het gelijk werd gesteld, teniet gedaan. Hier mede is deze zaak officieel van de baan. Spr. meent goed te doen den leden van den Raad, die steeds met zooveel belangstelling deze zaak heb ben gevolgd, deze mededeeling te verstrekken. De heer Engel: Wanneer is dit bekend geworden? De heer Van Zoonen, tot den heer Brug man: Lees de motieven maar voor. De heer Brugman voldoet hieraan, waarnit dan blijkt, dat niet is ko men vast te staan, dat over alle li nies wel bezuinigd zou worden, wan- neer Korver secretaris was geble ven, dat het standpunt van de Re geering dus juist is en derhalve het raadsbesluit in strijd met het alge meen belang. De vernietiging van het raadsbesluit is dus juist geweest; de zaak is afgedaan. Al wordt spr. echter 100 jaar, bij zal toch volhouden, dat het onjuist is gebeurd. De heer Dekker dankt den heer Brugman voor deze teleurstellende mededeeling; bei den wethouders betuigt spreker zijn dank voor de voortreffelijke wijze, waarop zij zich van hun taak hebben gekweten. Ook spr. staat op het standpunt, dat deze uitspraak een onrechtvaardige is. De heer Van Zoonen meent te we ten, en met vrij groote zekerheid, dat de minister in zijn bezwaar schrift tot uiting heeft laten komen, dat de heer Korver door de verhoo ging van het ambtenaarssalaris van f 1100 op f 1500, reeds voldoende is beloond. Mocht de zaak in ongunsti- gen zin beslist worden, dan waren er termen aanwezig op deze verhoo ging terug te komen. Door de ver hooging van het salaris was Kor ver voldoende schadeloos gesleld- De heer Dekker: Dus we moesten aan het kortste eind trekken! De heer Engel vindt het een vreemde ge schiedenis. De heer Van Zoonen stemt hiermede in. Ondoorgrondelijke wegen. De heer Engel spreekt van ondoorgron delijke wegen: spr. weet niet beter of ieder raadsbesluit moet worden goedgekeurd. Het besluit inzake deze secretaris-benoeming was nog niet goedgekeurd, hoe kan nu iemand schadeloos worden gesteld voor iets, wat hij nog niet geworden is? Wij behoe ven ons niet meer te schamen, wanneer we iets niet weten. Want de hecrcn weten het evenmin. Het eene scheidsgerecht zegt het zóó, het andere zóówe weten nog niets! De heer Brugman: Het heeft mij in hooge mate gefrappeerd, dat in 't bezwaarschrift de salarisverhooging in het geding is gebracht. Spr. heeft wel geleerd, dat onze rechtspraak niet in alle opzichten in orde is. De Voorzitter: Heeft nog iemand wat te zeggen? De heer Brugman: Ik zeg niets meer! Hierna sluiting. HEER-HU GOW AARD NOORDEINDE HOUDT ALLEEN SCHOOLFEEST Maandagavond vergaderde de vereen»- ging tot bevordering van getrouw school bezoek in het lokaal van den heer Rus. De vergadering werd geleid door den heer A. Kooi, daar de voorzitter, de heer Th. van der Meer als zoodanig had bedankt. De heer Kooi herdacht in enkele korte woorden wat de afgetreden voorzitter voor de vereeniging had gedaan. Door den waarnemend voorzitter werd medegedeeld, dat men in het Noordeindc besloten had alleen schoolfeest te houden. Spr. betreur de het zeer, dat men daar had be- besloten om niet meer samen te werken. Door den heer I-Iartog werd dit beaamd. Spr. wees er op, dat de voorstanders van het openbaar on derwijs vooral iri dezen tijd een een heid moesten vórmen. Spr. vond het dan ook heel treurig, dat men niet eens op dit gebied tot samen werking kon komen. De heer Kooi kwam met het plan dit jaar met de kinderen naar Velserend te gaan. Dit plan vond direct instemming. Daar er op Velserend een natuurbad is zou het in dien men hierheen ging niet noodig zijn nog met de kinderen naar zee te gaan, iets dat voor de leiders altijd heel veel verant woordelijkheid meebrengt. Mevr. PorteWit kwam met het voorstel om dan. ook even naar IJmuiden te gaan. Vooral de grooterPh zouden dit naar haar meening zeer interressant vinden. Ook hier mede kon de vergadering accoord gaan. Besloten werd het feest op Woensdag 21 Juli te doen plaats vinden. Op de heenreis zal dan zoo als gewoonlijk een bezoek ge bracht worden aan de hertenkamp in Alk maar, terwijl de terugreis over Bergen zal gaan. Ongeveer 60 kinderen zullen aan het feest deelnemen, zoodat men 2 autobussen noodig zal hebben. Dc penningmeester deelde mede, dat er in 1936 een batig saldo overschoot van f 69.76 en dat de lijsten vermoedelijk ruim f 100.- zullen opbrengen. Mede door het feit, dat er dit jaar op de lijsten iets meer is geteekend dan vorige jaren staat dc ver eeniging er financieel wat beter voor. Men moet er echier rekening mee houden, dat volgend jaar voor dc grooteren weer de reis naar Amsterdam op het programma staat zoodat dan wel weer meer geld noo dig zal zijn. Hierna ging men over tot het benoemen van een voorzitter. Gekozen werd de heer J. Stekelbos, die zijn benoeming aanvaard de. Vervolgens werden de boeken en beschei den van den penningmeester onderzocht, die in goede orde werden bevonden, zoodat hem décharge over het door hem gevoerde beheer werd verleend. Bij de rondvraag kwam de heer Vermeu len met het voorstel om den Eere-Voorzitter den heer P. Wonder Sr. uit te noodigen met het schoolfeest mee te gaan. Dit voorstel vond van alle kanten instemming zoodat aldus werd besloten. Hierna sluiting. ZTJPE De werkloosheid. In de afgeloopen week is de werkloosheid weer eenigszins toegenomen. In totaal waren 44 werklooze arbeiders in „zorg" (vooraf gaande week 36), waarvan 13 in de werk verschaffing waren geplaatst en 31 volgens de Rijkssteunregeling werden geholpen. Rotkreupel. Naar ons wordt medegedeeld, is onder de schapen van den veehouder J. Hoogland te Burgerbrug rotkreupel geconstateerd. 'T ZAND. Vrijstelling herhalingsoefeningen. Naar wij vernemen heeft de Minister van Defensie aan den dienstplichtige P. A. J. Dekker, alhier, vrijstelling verleend van de herhalingsoefeningen, waarvoor hij dit jaar zou moeten opkomen. BURGERBRUG. De voordracht, voor de benoeming van een onderwijzeres aan de O. L. School alhier, luidt als volgt: 1. Mej. K. P. Klimp te Texel. 2. Mej. J. M. C. Boekhoff, Burgerbrug. 3. Mej. E. Plooij te Amsterdam. 4. Mej. C. G. ter Burg te Schoorldam. EïsG DEN HELDER W1ERINGERMEER Toezegging van tweede millioen K.G. stroo voor het Verkoop bureau. Naar wij vernemen heeft het Strooverkoop- bureau, reeds den eersten dag, nadat de heer Woldering, die zich voorloopig met de propa ganda heeft belast, aan het werk is geweest, toezegging voor het tweede millioen K.G. stroo gekregen. De animo voor deze zaak blijkt dus wel te bestaan! Wij verheugen ons hierin ten zeerste en hopen, dat alle landbouwers in ons Noorder kwartier zich aansluiten, opdat een sterke val van den prijs in Noord-Holland kan worden voorkomen. MIDDENMEER. Verkeersweg MiddenmeerLambertschaag afgesloten. De A.N.W.B. meldt, dat tengevolge van daaraan te verrichten werkzaamheden vaji 15' tot 22 Juli de weg Middenmeer—Lam bertschaag voor alle verkeer is afgesloten. HOOGWOUD VOORDRACHT SAMENGESTELD. Ter voorziening in de vacature van on derwijzeres aan de L.O. School te Hoogwoud is door B. en W. in overleg met den Inspec teur voor het L. O. in de Inspectie Den Helder de volgende alfabetische voordracht opgemaakt: 1 Mej. A. Bolding, te Heiloo, 2 Mej. N. Boonstra, te Wormerveer, 3 Mej. G. v. d. Water te Hoorn. OPGEDRAGEN. Het schilderwerk van de L'. O. School met onderwijzerswoning te Aartswoud is door B. en W. opgedragen aan A. Jonker en S. P. Met te Aartswoud. KERMIS IN DE WEERE ACHTER DEN RUG De kei-mis in de Weere onder deze ge meente is weer achter den rug en heeft zooals gewoonlijk een rustig verloop gehad. Het bezoek was niet slecht te noemen, wat voor een groot gedeelte wel te danken was aan de uitstekende balmuziek, die de heer W. de Lange voor deze gelegenheid geen- gageerd had. Ook de kramen hadden niet over belangstelling te klagen. Al met al gelooven wij dat de Weere op een geslaagde kermis kan terugzien. NIEUWE BRANDKRANEN. Ter betere voorziening van het brandge vaar zullen in deze gemeente twee brand- kranen worden bijgeplaatst. Een op het kruispunt GouweKromme WuiverBraak- weg en een in de Weere. Een uitbreiding, die met het oog op brandgevaar door hooi- broei, zeker op prijs zal worden gesteld. KEUREN VAN HUURAUTO'S Het keuren van huurauto's in deze ge meente ingevolge de nieuwe wet op het autovervoer is voor den tijd van een jaar opgedragen aan het Ingenieurs- en Exper tise Bureau Scheurholts—Tichelaar te Am sterdam. WINKEL Maandagavond vergaderde de afdeeling Winkel van Volksonderwijs ten huize van den heer Laan. Nadat de aanwezigen door den voorzitter den heer Van Leersum, welkom zijn ge- heeten, worden de notulen onder dankzeg ging goedgekeurd. Ingekomen is een dankbetuiging van den heer L. Schaafstra, voor de hulp en finan- cieele steun, bij 't ongeval van zijn zoontje tijdens het vorige schoolreisje. Naar aanleiding van de verslagen der schoolspaarbanken van Winkel en Lutje winkel, gaan er stemmen op om de bedra gen, in overleg met spaarders over te bren gen op de Nutsspaarbank. Daar dit punt niet op de agenda staat, wordt het aange houden tot de volgende vergadering. Alge meen voelt men veel voor de spaarbusjes. Uit bet verslag van den penningmeester blijkt dat er nog f 135.52 in kas is'. Nadat het verslag van den secretaris goed gekeurd is, geeft de heer Bart als afge vaardigde der laatste alg. vergadering van Volksonderwijs, te Rotterdam gehouden, hiervan een uitvoerige uiteenzetting. Aan de afd. Gorssel van Volksonderwijs zal f 0.50 worden afgedragen voor de toe gezonden brochures, waarin het financieel beleid van het hoofdbestuur van Volks onderwijs wordt becritiseerd. Bespreking schoolreisjes. Naar aanlei ding van het financieel verslag van den penningmeester ziet het bestuur zich ge dwongen om ook dit jaar de burgerij lijs ten aan te bieden. Tndien de uitkomsten der lijsten gunstig zijn, dan zullen de reis jes en het plaatselijk feest geen verande ring ondergaan. Het bestuur hoopt dan ook, dat iedereen die hiertoe in staat is', iets zal bijdragen, om de feestdagen voor de school feugd mogelijk te maken. De data zijn 29 en 30 Juli. Daar de rondvraag niets oplevert, sluit de voorzitter onder dank de vergadering. Geslaagd. Aan de U.L.O.-school alhier slaagden voor het Mulo-diploma: Griet Melchior en Alex Vogelenzang te Winkel, Nel Stammes en Nico Pater te N. Niedorp; Trien Bart te Opmeer. LANGENDIJK NOORDSCHARWOUDE. Schoolfeest bijzondere school. Door de leerlingen van de school met den Bijbel werd Dinsdag in een paar bussen van de fa. wed. Spaans een schoolreisje ge maakt naar Schoorl, Bergen en Castricum aan Zee. Hoewel het weer zich eerst eenigs zins ongunstig liet aanzien, knapte het la ter gelukkig weer op, zoodat een en ander wel geslaagd is. 's Avonds arriveerden allen weer behou den thuis, opgewacht door ouders en be- kendenj

Schager Courant | 1937 | | pagina 5