Kantongerecht Schagen's jeugd zwemt ie Alkmaar. Uit Bergen Maandag 19 Juli 1937 Tweede blad Zitting van Vrijdag 16 Juli. 'S t. Maarten. SLACHTEN ZONDER VERGUNNING. De slager Piet K. te St Maarten, had op 'de veemarkt een wrak minderjarig koetje gekocht, het gammele beestje een paar da gen op stal gezet, om eens aan te zien, wat het worden zou. Maar het werd niets en dan ook heelemaal niets en dus maakte Piet op de gebruikelijke wijze een afdoend einde aan dit mislukte koeienleven. Aan den manufacturier Piet D. gaf hij in ruil voor een pakje sigaartjes een afgekeurde melkbus vol met vleesch, ten dienste van hondenvoer en wat hij met de rest deed, behoort nog steeds tot de geheimen, doch wat niet tot de geheimen bleef- behooren, was de omstandigheid, dat Piet verzuimd had voor die slachting vergunning te vra gen en door den rijksveldwachter het ka daver van het slachtoffer in casu de kop en het afgeschraapte ge ramt e in de slacht plaats van Piet werd aangetroffen. Natuur lijk was Piet nu „de sigaar" en compareer de hij voor den kantonrechter, alwaar hij, behalve eenige zedepreelcen en vaderlijke vermaningen, dergelijke snoodheid niet meer te probeeren, werd veroordeeld tot f 15 boete of 15 dagen.* De ambtenaar, met zijn bekende royaliteit, had al klaar gestaan met een eisch tot 30 piek of 20 dagen, doch zóó'n stuk wilde de kantonrechter den sla ger, die geen justitieel verleden had, nog niet uit het lijf snijden. Evenwel werd hem op het hart gedrukt, dat hij uit zijn lijf moest laten, om nog eens een dusdanige misstap te begaan, want dan zou de boete duchtig worden verhoogd. Bergen. WEINIG GEWAARDEERDE BE' ANG- STELLING. Eenige opgeschoten jongens uit Egmond- Binnen, Lau B., C. B., Jan D., Piet Sch. en Dirk O. waren op S Juli zoo brutaal ge weest, zich zonder vergunning op het voet balveld van de club Merdos te Bergen te begeven. Aangezien nu deze voetbalver- eeniging veel overlast heeft van dergelijke vrijpostige snuiters, die zich zelfs niet ontzien, zich met motoren op dit. particu liere terrein te wagen, werden deze snaken geverbaliseerd en synoniem heden veroor deeld tot 3 gulden boete subs. 3 dagen hechtenis of 1 week tuchtschool, terwijl één slungel van anderhalve meter zonder straf aan de treurende ouders werd terug gegeven. W armenhuizen. DE PROV. WATERLEIDING MAATSCHAP PIJ SCHIJNT JURIDISCHE BUITEN HAAR BOEKJE TE GAAN. De bejaarde huisjesmelker Jan V. te Warmenhuizen, bezit aldaar een huur- stulp, die binnen de 40 meter van de as van den hoofdweg was opgetrokken en dus viel in de termen voor aansluiting aan de waterleiding. Deze woning nu, had een jaar leeggcstaan en de Maatschappij had nu de leiding afgesloten, doch deze aansluiting was niet hersteld, toen de woning weer be zet was met een anderen huurder. Nu werd echter de eigenaar aangesproken voor dit verzuim en stond terecht. De ambtenaar was echter niet bijzonder content over do handelwijze van het Provinciaal bedrijf, waardoor het niet mogelijk zou worden om een dergelijlcen overtreder veroordeeld te krijgen en vroeg den inmiddels in functie getreden waarnemend kantonrechter, mr, Judell uit Bergen, aanhouding van de zaak tot nader onderzoek, wat door mr. Judell werd toegestaan. Directeur Schuurman zal dan óók wel voor het voetlicht worden gerequireerd. Uit onze omgeving V.V.V. OPENLUCHT-THEATER Midzomernachtdroom van Wil- liarn Shakespeare door het Zaansche V.V.V. Openlucht theatergezelschap. Ofschoon Shakespeare's Midzomernacht,c droom in de bewerking van wijlen dr. Wil lem Rooyaards niet direct nieuw is doet het stuk het niettemin altijd nog goed, al is de taal dan ook wat ietwat gezwollen en de handeling een weinig ongerijmd. Gemak kelijk is het zeker niet te spelen en het deed daarom zoo prettig aan, dat de leden van het Zaansche V.V.V. Openluchttheater gezelschap ons daarvan zoo'n uitnemende vertolking hebben gegeven. Nu werkte al les geweldig mee. In de eerste plaats de prachtige avond na een heeten dag; voorts het mooie theater, de schitterende belich ting en de zeer groote opkomst van het publiek. Allemaal factoren, om de speel sters en spelers ertoe aan te zetten hun beste kunnen te geven. Het orkest, onder leiding van z'n be kwamen dirigent Emile Muns opende met Mendolsohn's concert, outverture. Het viel dadelijk op, hoe goed gedisciplineerd dit symphonieorkest was al klonk de muziek dan ook ietwat te ijl en wisten vooral de fluiten niet altijd een juisten toon te .Vinden. Na deze ouverture nam het spel een aan vang en zooals we reeds zeiden, het werd een voor diletanten buitengewoon mooie en Vlotte opvoering. Mevrouw Jacqueline Rovaards-Sandberg had als rogiseuse haar stempel gedrukt op het geheel en er iets zeer artistieks van ge maakt, waartoe ook de costuums niet weinig het hunne bijdroegen. Vooral de elfendan- sen deden het wondeimooi in deze sprook jesachtige omgeving. Jammer, dat men het koor te ver weg had opgesteld, waardoor het veel te zwak klonk en de soli van de dames Bregta de Vries-Stolp, Pit Koog aan de Zaan en Gré Avis uit Wormerveer niet tot haar recht kwamen. De vier eerste bedrijven werden achter elkander afgewerkt en o.i. vergde dat in derdaad wel veel van het publiek, dat van kwart vóór negenen tot bij elven ingespan nen moest kijken en luisteren. Het vijfde bedrijf was ongetwijfeld wel het meest dankbare. Er is hartelijk gelachen om de primitieve tooneeluitvoering van de handwerklieden uit Athene, ter gelegenheid van het huwelijk van Theseus, den hertog van Athene met Hippolyto, de Koningin der Amazonen. Ben Groeneveld was in deze scène wel de meest op den voorgrond tre dende. Hoe kon het anders; hij als eenige beroepsacteur tusschen dilettanten. De heer Klomp heeft aan het slot namens de VV.V. hartelijk dank gebracht aan de leden der Zaansche Zustervereeniging voor het gebod ene en ook het orkest in de hulde laten deelen. De dames kregen bloemen en een enthousiast publiek heet speelsters en spelers welverdiend een wanne ovatie ge bracht. Welverdiend, want het was een in alle opzichten prachtige avond. M.U.L.O.-Diploma. Voor het M.U.L.O.-examen, diploma A slaagden: E. Kuin, J. Marijn en A. Urbanus, allen leerlingen van de gemeentelijke U.L.O. school alhier. Uitvoer bloembollen. Over de maand Juni werden uitgevoerd 60 ton bloembollen ter waarde van f43000 tegen 32 ton ter waarde van f 18000 over de zelfde maand van 1936. De uitvoer over het eerste halfjaar 1937 is daarmee gestegen tot 3848 ton, ter waarde van f 23S9000 tegen 4303 ton ter waarde van f1812000 in hetzelfde tijd vak van 1936. Het grootste deel ging naar Groot-Brittannië n.1. 2199 ton ter waarde van f 1.329.000. Daarop volgde Frankrijk met 443 ton, ter waarde van f27S000, dan Duitsch- land met 264 ton ter waarde van f 177000.—. Naar België en Luxemburg werden 173 ton ter waarde van f94000 uitgevoerd en naar Zweden 148 ton ter waarde van f105.000. Italië betrok 127 ton ter waarde van f85000 en Zwitserland 103 ton ter waarde van f 69000. Het eerste halfjaar van 1937 was alzoo niet ongunstig. Het exportbedrag was f577000 meer dan over hetzelfde tijdvak van 1936, en er is 455000 KG. minder uitgevoerd. Het tweede halfjaar is echter voor de bloem bollen-export het belangrijkst. Met spanning wordt afgewacht, of het aan de verwachtin gen zal voldoen, welke er aan gesteld wor den. Gerust is men in vakkringen nog niet. Amerika heeft belangrijk meer gekocht dan vorig jaar, Duitschland zal meer afnemen, terwijl de uitvoer naar de Scandinavische landen vrijwel stabiel zal blijven. Voor En geland zijn de verwachtingen niet hoog ge spannen. Verwacht wordt, dat dit land wel 30 pet. minder zal afnemen dan in 1936. 30 pet. voor verplicht ingeleverde Hyacinthen. De geruchten, als zou voor de verplicht ingeleverde Hyacinthenbollen een percentage kunnen worden uitbetaald, zijn bewaar heid. Thans is komen vast te staan, dat 30 pet. van de minimumprijzen zal worden uit betaald. Naar lagere electriciteitstarieven? Dinsdag 27 Juli a.s. zal een vergadering worden gehouden, waar zal worden bespro ken het rapport van den electrotcchnisclien ingenieur-adviseur van den Kon. Ned. Mid denstandsbond over de electriciteitstarieven. Dit rapport zal aan alle ondertcekcnaren van de lijsten en aan de leden der midden- stands- en vakorganisaties worden rondge zonden. Al deze betrokkenen zullen worden uitgenoodigd op deze vergadering aanwezig te zijn, terwijl ook de gemeentebesturen zijn uitgenoodigd. Uitvoer van groenten. De uitvoer van groenten heeft in de vorige maand 36 895.000 Kg. bedragen ter waarde van f 5.232.000 tegen in dezelfde maand van 1936 slechts 35.164.000 Kg. ter waarde van f 3.824.000. Alzoo beteekent dit een stij ging van 5 pet. naar het gewicht en van niet minder dan 37 pet. naar de waarde. In deze cijfers zijn de aardappels niet op genomen. Dit gunstige resultaat is vooral hieraan te danken, dat dit jaar voor het tweede kwartaal cenigszins meer geld ter beschikking was voor export naar Duitsch land en er bij wijze van Vorgriff een be langrijk bedrag van de 3e kwart aalscon tingenten reeds in Juni is gebruikt kun- ien worden. Daardoor heeft Duitschland 'n beteren prijs voor de tuinbouwproducten betaald, doch ook Engeland en het binnen land moesten daardoor onze producten duurder betalen dan de laatste jaren. Duitschland aan de markten de toe stand voor den tuinbouw wordt beter. De expo'-t van tomaten naar Duitschland beliep 4.089.000 Kg. ter waarde van f 1.212.000 tegen 4.566.000 Kg. en f 874.000 't vorige jaar in Juni. Een daling van 10 pet. naar het gewicht en een stijging van 38 pet. naar de waarde! Engeland betrok 3.705.000 Kg. ter waarde van f 1.065.000. Witte kool werd tot een gewicht van 675.000 Kg. en f 47000 uitgevoerd (v. j. 429.000 Kg. en f 47000). Het meeste ging naar Duitschland, n.1. 336.000 Kg.; daarna volgde Noorwegen met 328.000 Kg. Uien werden tot een hoeveelheid van 53000 Kg. ter waarde van f 5000 geëxpor teerd tegen 37000 Kg. en f 4000 vorig jaar. Zuurkool ging nog voor 26000 Kg. over de grens, tegen 5000 Kg. in Juni 1936. Aan bloemkool werd 3.736.000 Kg. ter waarde van f 354.000 uitgevoerd tegen 3.410.000 voor f289000 in dezelfde maand van 19:16. Naar Duitschland ging 2.250.000 Kg. en naar En geland 1.217.000 Kg. In totaal werden 8.609.000 Kg. tomaten uitgevoerd voor f 2.534.000 tegen 9.1S4.000 Kg. en f 1.744.000 in Juni 1936. Al was het uitvoergewicht dus iets minder, de waarde steeg met 48 pet.! Naar Engeland zijn ïn totaal 5 millioen Kg. aardappels uitgevoerd, waarvan 900.000 Kg. vroege. Zwitserland nam niet veel af. België niets. Naar Duitschland werd 18 mil lioen Kg. ter waarde van f 2.395.000 geëxpor teerd tegen 20.500.000 Kg. en f 1.787.000 in de zelfde maand van 1936. Een prachtige voor uitgang alzoo! De totaal-uitvoer naar Enge land beliep 13.700.000 Kg. ter waarde van f 2.284.000 tegen 11.100.000 Kg. en f 1.550.000 in 1936. Dit beteekent een stijging van 23 pet. naar het gewicht en 47 pet naar de waarde. Tuinbouw legt het lootje. In verband met de nieuwe handelsover eenkomst tusschen Nederland en Denemar ken, volgens welke de Nederl. uitvoer naar Denemarken en de Deensche uitvoer naar ons land elk voor een waarde van ongeveer 2 millioen gulden vergroot zullen worden, voor welk bedrag de Deensche regeering betalingsvergunningen zal afgeven voor bloembollen, levende planten, superfosfaat en eenige andere industriëele producten, al zoo niet voor groenten, heeft het Centraal Bureau der Tuinbouwveilingen zich tot den Minister van Economische Zaken gewend, met het verzoek te willen bevorderen, dat alsnog door de Deensche regeering ook voor onze tuinbouwproducten, in het bijzonder voor onze druiven en tomaten een betalings contingent wordt vastgesteld. Het lijkt wel, of onze tuinbouw nu toch altijd het lootje moet leggen. Maximum-factuuirprijzen. De volgende maximum factuurprijzen ten aanzien van naar Duitschland te exporlee- ren producten met recht van betaling over de clearing zijn vastgesteld: roode kool f 7, gele f 7, witte f 3.50, tomaten f 15, tuinboo- nen f 10, uien f 12. NOORDSCHARWOUDE. Geslaagd voor coupeuse en costumière, op geleid door Zusters van het Allerheiligst Hart van Jezus te Noordscharwoude, voor diploma B, de dames: T.Zijp ld., A. Zijp Dd., I. Vader Jd., allen wonende te Noordschar woude, T. Kramer Jd., Zuidscharwoude, M. Zutt Jd., T. Bos Td., Waarland en Gre Lan- gendijk, J. van Langen te Heerhugowaard; voor diploma A: J. de Lange Dd., J. Schuyt Jd., B. Ooyevaar te Noordscharwoude, B. Kamp Pd., N. Zijp te Oudkarspel, D. Groot te Waarddijk. Afgewezen 2 candidaten. Schaken. Wit: Zwart: 16 g!" Zwier—H. Hart 0—1 K. Bierman—N. Kaan 10 3e klasse. J. YffC. Witsmeer 1—6 J. Klinkert speelde simultaan aan 5 bor den. Hij verloor van M. Kuilman en won van D. Koorn, W. Kaan, J. Bouwens en J. Kamper in den tijd van 45 minuten. Bij het te Amsterdam gehouden examen in machineschrijven (Groote) is ojm. ge slaagd onze plaatsgenoot de heer Jac. de Laat met 162 lettergrepen in dé minuut. Hij werd opgeleid door het Instituut Bür- dorf te Alkmaar. Adspirantenuitstapje. Zondag werd het jaarlijksche uitstapje ge houden van de gymnastiekvereeniging „Her cules en Hygiea". In een vijftal bussen van de H.A.B.O. werd om ruim half negen afge reden van het clublokaal. Schoorl was de eerste pleisterplaats waar naar hartelust ge noten werd in den speeltuin, de duinen, enz. Van hier ging het naar Camperduin, waar aan het strand zeer veel genoten werd. Het was dan ook prachtig weer. Opgewacht door ouders en bekenden ar riveerde men 's avonds ongeveer zeven uur weer thuis. ZUIDSCHARWOUDE. De jongejuffrouw M. Schene werd bevor derd van de tweede naar de derde klasse van het Gymnasium te Alkmaar. BROEK OP LANGENDIJK. Van de tweede naar de derde klasse van het Marmellius gymnasium te Alkmaar is o.m. bevorderd A. Bonnet alhier. KOEDIJK. Schoolfeest. Donderdag en Vrijdag werd door de ver- eeniging het Schoolverbond het jaarlijksche schoolfeest gehouden. Begunstigd door prachtig zomerweer gingen Donderdag de twee laagste klassen naar Bergen, waar 'n bezoek gebracht werd aan de ronde kom en aan den speeltuin van den heer Bruin, na dat men zich daar vermaakt had, ging het per tram naar Bergen aan Zee, waar met de warmte genoten werd van zon en zee. Opgewekt werd de terugtocht aanvaard, maar het plotseling opgekomen noodweer was oorzaak, dat men de tram niet kon verlaten en een gratis retour naar Alk maar moest medemaken. Terug kwam men in opgewekte stemming aan de halte Koe dijk en ging men in optocht huiswaarts. Des Vrijdags gingen de hoogste klassen per boot. onder de tonen van de opgewekte muziek van de Harmonievereeniging Auro ra naar IJmuiden. De vaart ging langs de Zaanstreek; in IJmuiden werd een bezoek gebracht aan de Vischafslag en aan de groote sluizen. De jongens van de hoogste klasse brachten nog ccn bezoek aan een ijsfabriek, Inplaats van aan het strand werd een bezoek gebracht aan de Bioscoop. De terugtocht verliep vlot. De heer Sietsma die als onderwijzer zijn laatste reis mede- maakte, had nog een kleine hulde in ont vangst te nemen; er werd nog langs de gemeente gevaren, waar de burgerij een groote belangstelling toonde. Zaterdagmorgen kwamen de kinderen weer op school, maar dit was een buitengewone dag, daar de heer Siet.sma als onderwijzer onze school gaat verlaten, wegens zijn be noeming als onderwijzer te Beverwijk. Het lokaal van den heer Sietsma was ver sierd, ook zijn stoel een tafel. Te 11 uur kwa men onderwijzend personeel en de kinde ren in het lokaal van den heer Sietsma bijeen, het hoofd der school, de heer Stof fers, sprak een waardeerend woord ten af scheid. van een diensttijd van bijna 8 iaren en de kinderen zongen een toenasselijk af scheidslied. Namens de onderwijzers en de kinderen, werd den heer Sietsma een ge- klokje om op de. schooltafel te zetten, zoo- schenk aangeboden, bestaande uit een dat dit een daeeliiksch aandenken is. De heer Sietsma dankte voor de gebrachte hulde; de heer Stoffers wenschte hem ge luk met het geschenk en een mooie va- eantie, waarna de kinderen met een hand druk afscheid van (meester namen. PUBLICATIE. PRIJZEN VARKENS BESTEMD VOOR BACONBEREIDING. De Nederlandsche Veehouderijcentrale maakt bekend, dat de prijzen voor de met ingang van Maandag 19 Juli 1937 aan haar te leveren varkens, bestemd voor baconbe- reiding verhoogd worden met 2 cent per kg. geslacht gewicht. Tot deze verhooging is besloten, teneinde den prijs der baconvarkens aan te passen bij de gewijzigde marktverhoudingen. De prijzen zullen dus tot wederopzegging zijn als volgt: Prijs per kg. geslacht gewicht in centen. Kwaliteit beneden Van Van Van Van Van 50 kg. 50 54 58 67 76 tot tot tot tot tot 53 57 66 75 85 kg kg kg kg kg IA naar 67 70 72 70 68 IB IIA kwali- 65 68 70 68 66 IC IIB UIA teit 63 66 68 66 64 IIC IIIB max. 61 64 66 64 62 IIIC 54 59 62 64 62 60 CC cent 57 60 62 60 58 Onder geslacht gewicht wordt verstaan het koude gewicht na slachting (d.i. het warme gewicht verminderd met 2 De voorwaarden, waaronder de varkens geleverd moeten worden, zooals zij het laatst zijn vermeld, in de publicatie d.d. 24 April jl., zijn ongewijzigd gebleven. Voorts is dc Nederlandsche Veehouderij centrale voornemens uit haar voorraad be vroren varkens te leveren aan de vleesch- warenbedrijven. Deze varkens werden des tijds, toen een overschot aan varkens be stond, door de Centrale uit de markt geno men ter ondersteuning van de varkensprij- zen. Nu echter het aanbod van baconvar kens is verminderd kan de levering aan de belangrijkste afnemers van varkens in het bacongewicht zonder bezwaar geschieden. 's Gravenhage, 17 Juli 1937. (Adv.) HOOGWOUD Schoolreisje. De leerlingen van de vier hoogste klassen van de lagere scholen te Hoogwoud en Aartswoud hebben hun traditioneel school reisje weer gemaakt. Des morgens om on geveer half negen werd de tocht met een drietal H.A.B.Ö.-bussen aangevangen. Vol goeden moed ondanks den motregen ging het toen naar Amsterdam, waar een be zoek aan Artis werd gebracht. Alles werd terdege bezichtigd en vooral de nieuwe aan winsten mochten zich in een druk bezoek verhuegen. Na Artis was Schiphol aan de beurt en het waren vooral de jongens, die hier in hun element waren en ten volle genoten van het opstijgen der vliegtuigen. Maar aan alles komt een eind en tenslotte werd de terugreis weer aanvaard. Veilig en wel bereikten de bussen om ongeveer negen uur weer de plaats van vertrek, Een woord van dank aan degenen die aan het welslagen van dit reisje hebben medegewerkt is hier zeker wel op zijn plaats. Voor de lichting 1938 voor den dienst plicht in deze gemeente zijn als gewoon dienstplichtige ingeschreven: Klaas Bak ker, Ate Baron, Jacob de Beurs, Meijert Groot.es, Cornelis Koopman, Hendrik We ver, terwijl als buitengewoon dienstplichtige zijn ingeschreven: Cornelis Benit, Joannes Deken, Simon Dekker, Nicolaas Klaver, Roe lof Pieter Nieuweboer en Reindert de Wit. WINKEL Onze plaatsgenoot, H. Dijkstra, slaagde voor het gehouden toelatings-examen aan het Murmellius Gymnasium te Alkmaar. HEERHUGOWAARD Meisje verdronken. Zaterdagmiddag, ongeveer half vier, ge raakte in een onbewaakt oogenblik een an- derhalf-jarig meisje van de familie Kooij aan den Hasselaarsweg te Heerhugowaard, spelenderwijs te water en werd bewusteloos opgehaald. Hoewel geneeskundige hulp zeer spoedig aanwezig was en men langer dan een half uur trachtte de levensgeesten op te wekken, was dit tevergeefs. SINT PAN CR AS In de vergadering van de afd. van den A.N.G.O.B. werden tot afgevaardigden naai de Alg. Verg. gekozen de heeren P. de Vries en C. de Jong Cz. Besloten werd op 25 Juli een tocht te maken naar Camperduin. Ver der werden de voorstellen en andere agen da-punten voor de alg. verg. behandeld, wat zooveel stof tot bespreken opleverde, dat bijna de geheele avond daardoor was ge vuld. CORRESPONDENTIE. J. B. te Anna Paulowna. Uw gedicht kwam in ons bezit. Wij hebben echter bezwaar tegen het plaatsen van ingezonden stukken in dichtvorm, doch zullen, indien U den inhoud in proza weergeeft, zulks gaarne opnemen. RED. SCHAGEN Uitstekend geslaagde schooliued- strijden in de Wiel. Begunstigd door goed zomerweer werden Zaterdagmiddag de schóól- zwemwedstrijden gehouden, geor ganiseerd door de sportcluib „De Wiel". Aan deze wedstrijden, waar voor aardige belangstelling bestond werd deelgenomen door leerlingen van de U.L.O. school, de Huishoud school de O.L. school de R.K. school en de Chr. School. Om ongeveer drie uur startte de heer S. Koning de eerste serie en waren de wedstrij den, welke een vlot verloop hebben gehad, begonnen. De uitslagen waren: 25 M. schoolslag voor meisjes van 10 t, m. 12 jaar: H. Lefévre 32; A, Pronk 32.1; A. Eikcma 35.8. 24 M. schoolslag voor jongens van 10 t. m, 12 jaar: K. Rijswijk 24.6; C. Wardenaar 25.4; K. Tuinman 28.8; K. Tolle 32.4; Finale: K. Rijswijk 25; C. Wardenaar 28. 50 M. schoolslag voor meisjes van 13 tot 16 jaar: G. Wardenaar 50; M. Kouseband 50.1; T. Rezelman 55.4; W. de Leeuw 10.6; H. Koordes 1,9,6; G. Bel 1.18; G. Anneveldt I.20; A. Snaas 1.43.6 Finale M. Kouseband 52.2; G. Wardenaar 53.6; T. Rezelman 53.8 25 M. vrije slag voor jongens van 10 t. m. 12 jaar: W. Bel 26; H. Koster 27,8; J. Stikkelman 34; G. Heemskerk 35.2; P. Zee man 35.4; D. Baars 51 Finale: W. Bel 25; H. Koster 30 50 M. vrije slag voor meisjes van 13 tot 16 jaar: G. Wardenaar 47,8; J. Vermeulen 54.6; M. Kouseband 57; M. v. Rijswijk 58.2; T. Middelbeek 1.0.8; Keesman 1.10.8; R. de Geus 1.15; Finale G. Wardenaar 49.4; J. Vermeulen 52. 50 M. schoolslag voor jongens van 13 tot 16 jaar: K. Raven 47.2; J. de Raat 48; J. Hoogvorst 51.8; M. de Boer 58; H. J. Vollen 1.14.4 Finale: J. dc Raat 46. 8; K. Raven 47.2. 50 M. vrije slag v. jongens van 13-16 jaar: K. Raven 46.2, M. de Boer 48.2 K. Blokker 53. J. de Raat 55, M. Joling 1.3. Finale: M. de Boer 47. K. Raven 48. Hinderniswedstrijd:. Meisjes no. 1: Tr. Middelbeek. Jongens no. 1: J. Hoogvorst. Tot slot werd een estafette (4 x 25 M.) verzwommen tusschen ploegen van de U.L. O.-school, O.L.-school en R.K. school. Hier van was de uitslag: U.L.O.-school 1.31.2; O. L. school 1.32; R.K, school 2.46. Een goede prestatie dus van de openbare lagere school om zoo kont achter de U.L.O., welke over oudere krachten kan beschik ken, te eindigen! Direct na afloop van de wedstrijden wer den de prijzen, welke bestonden uit me dailles en speldjes, terwijl voor de estafet te een wisselbeker is beschikbaar gesteld, uitgereikt. Aan een goed geslaagden school-zwem- dag was een einde gekomen! MULO DIPLOMA. J. C. Kweldam, leerling van de ULO-sehool alhier, behaalde Zaterdag ƒ.1. bij het daar toe gehouden examen het MULO-diploma B. J. K. Boontjes t Op de Algemeene Begraafplaats alhier werd Zaterdagmiddag ter aarde besteld het stoffelijk overschot van wijlen den heer J. K. Boontjes. Behalve vele vrienden en kennissen wa ren op den doodenakker aanwezig bestuurs leden van de Begrafenisvereeniging „Scha- gen", van „Algemeen Belang", van de Wo ningbouw vereeniging „Schagen", van de Vereeniging tot het houden van Jaarlijk sche Paaschtentoonstellingen, enz., verschei dene veehandelaren, enz. Toen de kist in de groeve was neergela ten, trad allereerst de oudste schoonzoon van den overledene, de heer Van Wijk, naar voren, om, mede namens de overige familie leden een hartelijk woord van afscheid en droefheid te spreken, terwijl hij tevens den aanwezigen dank bracht voor de laatste eer die zij door hun aanwezigheid aan den overledene bewezen. Ds. van der Veen van Barsingerhom wees er op, dat de liefhebbende echtgenoot, de beste vader, het goede familielid, de ge- eerde en hooggewaardeerde burger, ja ons aller vriend, thans was overgegaan in han den van Hem wiens wegen hooger zijn dan onze wegen, wiens gedachten hooger zijn dan onze gedachten. Amen. De heer J. Schoorl Pz., voorzitter van de begrafenisvereeniging „Schagen", gewaagde van dc diepe ontroering, die ons gewerd bij het vernemen van het bericht van het plot seling verscheiden van den heer Boontjes. Spr. bracht in herinnering hoe de overlede ne, een der oprichters van de vereeniging zijnde, jaren lang als bestuurslid had me- degeholpen de vereeniging groot en sterk te maken; hoe de mede-bestuursleden den overledene tientallen malen bewonderd, ja bemind hadden, om de prettige wijze waar op hij de zaken besprak. Immers Boontjes wist bij de besprekingen altijd de juiste toon te treffen. Daarvoor zijn wij U dank baar, wij zullen U ten zeerste missen. Rust in vrede, beste vriend! De heer R .Brugman, voorzitter van de Woningbouwvereeniging „Schagen", sprak over het vele dat de overledene voor zijn medcmcnschen, voor vele vereenigingen had gedaan. Hij maakte ook vele jaren deel uit van het Bestuur van de Woningbouw vereeniging „Schagen", en maakte daar op eenvoudige wijze zijn meening kenbaar, waarna het Bestuur dikwijls gebruik maak te van de goede, nuttige wenken die de overledene gaf. Wij zijn U veel dank ver schuldigd, geachte heer Boontjes, voor alles wat gij voor de woningbouwvereeniging hebt gedaan. Rust in vrede! Hiermede was de plechtigheid geëindigd. Een groot aantal bloemstukken dekte de baar. NAAR ANTWERPEN. Onze plaatsgenoot, Klaas Rempt, is aange wezen in een Nederlandsch elftal van den Arbeiderssportbond uit te komen tijdens de Arbeidereolympiade, welke de laatste vijf da gen van Juli in Antwerpen gehouden wordt. Aan deze Olympiade wort door athleten uit. de geheele wereld deelgenomen. Er zal gevoetbald moeten worden tegen diverse Èu- ropeesche en andere clubs. MOTORONGEVAL. Zaterdagavond, ongeveer zeven uur, Is onze plaatsgenoot, de heer W. Plukker, met zijn motor op den rijksweg langs het Kanaal, aangereden door een auto. De botsing was van dien aard, dat de heer P. zijn been brak en overbrenging naar het St. Elisabeths- ziekenhuis te Alkmaar noodzakelijk werd ge acht.

Schager Courant | 1937 | | pagina 5