Ned. motorrijders winnen Zilveren Vaas Ons waterpolo-team stelt teleur Vxtei&al H.R.C. slaat K.F.C, met 6-3 Een geslaagde propaganda-wed- str\jd in Oud-Karspel. Gisteravond werd te Oud-Karspel een propaganda-wedstx-yd gespeeld waarin HRC en de bekende Koogsche le klasser Kr o een party voetbal demonstreeruen, die geneel aan de gestelde eischen vol- Het talrijk opgekomen publiek lxecft ander- fcau uur ïcutg noiuieu gcu.uten vaa een ituren vtcusuyd, cue voor een xiieuu»y game op n^og pen siuiid. ueen der beme ptoegen heeit hei. eaueau gegeven, vol emnousmome weid ge- Sueuen, uuwyi de tecnmsune staaltjes voct- bantunst legio waren, ai zagen wy „siecnts" p.oeieu tanen aan het werk. ue weusuyu werd ni cie aiieroeste versianunouamg gespeeld en was vry van eiKe ruwneid, zoouai net geueei een prettigen inuruk maait te. De kracnt van het Koogsche elftal zit in de hechte achterhoede, in liet prachtig ver dedigend spel van den spil Huizmga, ene den gcneeien wedstryd als uerde back lungeerde en in het frisscne en verrassende spel van middenvoor De Boei-. Siaagt een tegenpartij er echter in De Boer onscnadelyk te maken, dan is de geheele Koogsche aanval vleugel lam geslagen. Bij HRC was de aanval weer het sterkste deel van de ploeg, hoewel zy het ditmaal zeer lastig had. Vooral de buitenspelvai speelde de forwards dikwijls parten. Het spel van De Jong was ontegenzeggelijk weer het beste van dit quintet, Van Pelt, de rechtsbinnen, kon ons echter minder bekoren. In de verdediging moet in de allereerste plaats het schitterende keepwerk van Dijkshoorn genoemd worden, minstens drie of vier zeker schijnende doel punten wist hij na de rust of wonderbaarlijke wijze te voorkomen, terwijl Stolk en Siersma een goede party speelden. 1IRC was door het niet meespelen van Sel- derbeck en Zuidema eenigszins gehandicapt, waardoor Striet nu op de linksbackplaats speelde en Buitenhuis en Post resp. links- en x-eehtshalf. Dat Striet geen achterspeler is bieek in dezen wedstrijd voldoende, Hij ope- reei-de voortdurend in het middenveld en liet den Koogschen rechtsbuiten steeds vrij spel. Dit leek reeds in den beginne fataal te worden voor HRC, want reeds na een kwartier spelen had KFC een 2—0 voorsprong, door P. de Boer, den geraffineerden Koogschen midden voor, die Stolk. zijn bewaker, voor menige lastige situatie stelde. Het Koogsche team speelde in deze periode zoo overtuigend ster ker dan HRC. dat wij reeds voor een Hel- dersche débacle vreesden. Stuk voor stuk waren de KFC-ers iets sneller dan de roodjakken, terwijl de Koogsche verdedigers de Heldersche voorhoede op een dusdanige wijze bewaakten, dat zij er byna niet aan te pas kwamen. Langzamerhand wist HRC zich beter aan te passen en kon nog voor de rust de achter stand omgezet worden in een 32 voorsprong door een tweetal goals van Roomeyer en een kenrigen konbal van Sanders. Onmiddellijk na de hervatting wist de KFC- ref^sbinnen met een fraai diagonaal schot de p?-».-,pn weer on jrelüken voet te brengen. Maar nu wrrnt HRC haar befaamde enthou- in drn striid en dit gaf den doorslag. Cebeel in bet nauw p-edreven schoot een KFC- h°ek na 15 min. sollen den hal in ei^n do°l On rc'rol'naM",e wïize we**d de score door De Jonrr on 5_a gebracht. KFC kwam nu weer en v~o-al de wtervlmro-e De Boer lo«-te. keer on kcor vliedende schoten on het TTBO 'Wi. dat echter on fenom-ma'e wHv* door T"»Hkji>ippfn verd^di^d werd. In de potsU min»"'* w'"t DioRol een voo^ot «ni-pt-ippejijk te benutten, zoodat HRC met 63 won. Een zonderlinge geschiedenis ZFC wilde niet 's avonds spelen om het Gouden Kruis! Zooals we in ons blad van Zaterdag meld den. zou het le elftal van BSC om 7 u. n.m. de finale voor het Gouden Kruis spelen tegen ZFC 5. hetgeen tenminste officieel was aan gekondigd. Vi-ijdagavond echter, toen reeds alles voor dezèn wedstrijd in gereedheid was, ki-eeg het BSV-bestuur bericht, dat de finale niet zou doorgaan en opnieuw was vastge steld op Zondag 25 Juli a.s., des middags om 2 uur. Wat was het geval? Ofschoon een elk het zou toejuichen, indien hij in deze moordende hitte 's middags niet behoefde tc spelen, voor al geen wedstryd waar het om gaat, verkoos ZFC niet 's avonds te spelen, er zich op be roepende. dat bondswedstrijden, volgens Re- gement. om twee uur moeten aanvangen. De competitieleider wees erop, dat alleen op een ander uur gespeeld kon worden, als beide partijen daarmede accoord gingen. Het doet wel zéér wonderlijk aan, dat eerst een wed strijd op een ander uur wordt vastgesteld en dat daarna een der partijen gaat protcsteeren. Du3 die party was niet van te voren ge vraagd. Nu make men ons niet wys, dat de Zaan- sche spelers een uitzondering maken en liever op het heetst van den dag voetballen. Neen... hier schuilt een addertje onder het gras. Kun nen de Zaandammers misschien 's avonds een niet zoo versterkt elftal op de been brengen, nis ze wel wcnschen? Een tweede motief was. dat als de jongens den geheelen dag waren uitgeweest naar strand of stad, zij 's avonds te moe waren om te voetballen. Stakkerds! Maar geldt ook hetzelfde niet voor de Berge- naren Als de heeren gesteld zijn op het Gou den Kruis, wel dan sparen ze zich dien lut- tclcn Zondag maar eens. Men kan ons niet wijs maken, dat een club met zooveel mate Internationale motorwedstryden in Wales. T\jdcns de groote zesdaagsche motorwedstrijden in Engelandhadden de rijders weder met groote terreinmoeilijkheden te kampen. Door de vele regens van de laatste dagen waren de wegen veelal in een slechten toestand en werd aan rijders en machines hooge eischen gestéld. Men ziet op bovenstaande afbeelding een motor met zijspan door het water rijden. riaal 's avonds geen vijfde elftal naar Bergen kan afvaardigen. Onbegrijpelijk is hier het standpunt van den Bond, dat kalmweg de belangen van B.S.V. negeert. Immers: de Bergenaren kunnen des middags niet met hun aanvoerder en eminen- ten achterspeler Piet Beeldman uitkomen! Als ZFC zoo weinig wil medewerken, dan lijkt het ons 't beste, dat B.S.V. den Zaandammers het Gouden Kruis maar cadeau geeft. Dan hebben ze het tenminste! Kermisvoetbal te Oudesluis De wedstryden, die D.O.S K.O. ter gelegen heid van de Oudesluizer kermis heeft georga niseerd. mogen, ondanks het voor voetbal on geschikte weer, uitstekend geslaagd heeten. In beide wedstrijden immers had men tegenstan ders tegenover elkaar staan by wie de eerzucht zich niet liet bedwelmen door de warmte. DoskoPetten. D.O.S.K.O. en Petten traden beide met inval lers aan. De thuisclub had de spilplaats van C. Stammes aan A. Muntjewerf toevertrouwd teneinde deze daar voor de a.s. competitie te laten wennen. Petten miste A. Eriks en een tweetal half- spelers. D.O.S.K.O. en Petten hebben een aai'digen stryd te zien gegeven, waarby de thuisclub de overwinning heeft behaald. De strijd ging ge- lyk op en de aanvallen verschilden niet zooveel van elkaar, maar D.O.S.K.O. wist tweemaal doel te treffen en Petten eenmaal. Niet lang na den aanvang maakte H. de Graaf het eerste doelpunt en kort voor tijd drong S. Slikker op de v/ijze, zooals hy dat in de vorige competitie ook nogal eens deed, door de P.-verdediging heen om een mooie pass van links op te van gen en na een korte dribbel onhoudbaar in te zetten. BKCWatervogels. B.K.C. en Watervogels, hoewel met resp. 4 en 2 invallers in het krijt verschijnend, hebben de bezoekers tot het einde toe geboeid door vlot en aantrekkelijk spel. Beide clubs, die elkaar in de afgeloopen competitie het vuur al zoo na aan de schenen legden, hebben ook thans een spelbeeld ge demonstreerd, waarbij ternauwernood een ster kere en een zwakkere te onderkennen waren. B.K.C. heeft weer en vooral betere kansen ge had maar èn de geringe schotvaardigheid èn de sublieme wijze waarop Hollander het W.- doel verdedigde, hebben een al te uitgespx'oken uitdrukking daarvan verhinderd. Deze match kreeg zijn beslissing pas in de laatste minuut van de noodzakelijk geworden verlenging. Want nadat linksbuiten S. Hoogvorst zyn club vlak voor rust met een keurig laag schot de leiding had gegeven, maakte Jan de Schipper vlak na de hervatting gelijk en geen van bei den slaagde er daarna in de leiding te nemen. Het merkwaardige was. dat W. in het kwar tier verlenging vciTeweg 'L beste van het spel had, doch dat het juist B.K.C. was, dat scoorde en daardoor de zege behaalde. In de laatste minuut toch bracht de B.K.C.- linkervleugel den bal met kort samenspel voor het vijandelijke doelgebied, waar De Schipper den bal overnam en met een ferm schot scoorde (21). De wedstryden werden resp. door de heeren Anneveld en Mol geleid, die zich goed van hun taak hebben gekweten. WxuvielisfLoAt Jamboree-wandeltocht Op Zaterdag 7 en Zondag 8 Augustus a.s. zal over een afstand van 30 km een z.g. Jam boree-wandeltocht, waaxwan het parcours zal leiden langs de Wereld-Jeugdstad te Bloe- mendaalVogelenzang, gehouden worden. De deelneming staat open voor alle per sonen. die den leeftijd van 14 jaar hebben bereikt. Nadere inlichtingen zyn te verkrijgen aan het secretariaat Palestrinastraat 15 Ho, Amsterdam Z. ÏHoloJUpoJit Nederland wint de zilveren vaas Prachtige prestatie van Moejes, Bakker Schut en Van Hamersveld. In een emotioneele race, waarin Neder land, dank zy het betere rijden, van het begin af de leiding heeft geliad, heeft ons land voor de tweede maal in zijn motor- liistorie de Zilveren Vaas gewonnen. Moejes, Bakker Schut en Van Hamersveld op drie speciale B.M.W/s hebben het kleinood op onvergelijkelijke wijze voor Nederland heroverd. De tegenstanders, Duitschland en Engeland, kregen geen voet aan den grond. Nog spannender dan de race om de Vaas was de snelheidsproef voor de Trophy, die door Engeland op besliste wijze op Duitsch land werd gewonnen. Het was haast onge looflijk, maar de 350 cc. A.J.S. en Norton van de Engelschen reden in het begin harder, na derhand, toen de zege safe was, nog even hard als de 500 cc. B.M.W. van de Duitschers. De overwinning in de Zilveren Vaas betee- kent tevens drie gouden medailles voor ons A.-team. Van de andere Hollanders behaalden Roest op een Rudge, Van der Voort op Ariel, Berg op een Puph, Ravenhall op een Levis en Byllaard op D.K.W. eveneens een medaille. De beide Eysinkrijders Verkerke en Fyma op Ariel en G. Timmer behaalden een bronzen medaille. („Tel."). UUe£>unnm N ederlandsche amateurs winnen te Bremen Smits, Kropman en Van Breda in vorm. Gisteren is voor een groot aantal toeschou wers te Bremen en officieuze landenwedstryd gehouden voor amateurs tusschen Duitschland en Nedei-land, welke in een kleine, maar ver diende 2423 overwinning voor onze land- genooten eindigde. De Nederlandsche verte genwoordiging bestond uit de renners Smits, Kropman en Van Breda. De Duitsche uit Cronjaeger, Giebken en Mertens. Vooral Smits onderscheidde zich. Niet alleen, dat hij den rit tegen het horloge over 400 meter met een tijd van 31.2 won, ook in de sprint over 1200 me ter bezette hy de eerste plaats voor Cronjae ger. Verder wonnen Smits en Kropman den koppelwedstryd over 150 ronden met 28 ptn. voor het Bremer koppel Cronjaeger en Gayk. Ook in de ploegachtervolging over 10 ronden toonden onze landgenooten hun meerderheid door belangrijk op de Duitschers in te loopen. De Nederlandsche ploeg had 5 min. 53 sec. noodig voor de ló ronden, de Duitsche 6 min. 20.2 sec. Roes en Zwartepoorte in Krefeld Voor ruim 2000 toeschouwers zijn te Kre feld wielerwedstrijden voor amateurs gehou den, waaraan ook de Amsterdamsche xen- ners Zwartepoorte en Roes deelnamen. Zwar tepoorte kwam eerst uit in een sprintwed- stryd, welken hy na fraai rjjden won voor de Duitschers Aymans, Postler en Mertens. In den kopperwedstryd, het hoofdno. van 't pro gramma, speelden Roes en Zwartepoorte een groote rol. Zy lagen gex-uimen tijd met een ronde voorsprong aan den kop, maar door een valpartij i-aakten zy dezen vooxsprong kwijt en kwamen zelfs twee ronden achter. Het publiek was het hiermede niet eens, protes teerde, maar veranderd werd er niets. Het Nederlandsche koppel had niet veel tijd meer om den achterstand in te halen, het reed echter zoo goed, dat het de meeste klasse menten won en daardoor de meeste punten veroverde. Na den wedstrijd kregen onze landgenoo ten onmiddellijk een aanbieding om in Stutt- gart te komen ryden. %Luemrrvui Nederland-Duitschland 1-5 Teleurstellend resultaat der onzen. De gisteren te Haarlem gespeelde water- polowedstrijd HollandDuitschland heeft een teleurstellenden uitslag voor het Nederlandsche polo opgeleverd. Ten aanschouwe van ca. 2000 toeschouwers hebben de gasten hun techni sche meerderheid getoond en met niet minder dan 51 gewonnen. Nadat de beide Volkslie deren waren gespeeld, werd een aanvang ge maakt met den wedstryd. Aanvankelijk was er niet veelv erschil tusschen de ploegen, doch daarna kwam Duitschland los. Na ruim 5 min. spelen namen de gasten door een fraai schot van Schultze de leiding. Even later moest een Duitsche speler het veld verlaten wegens te vroeg opzwemmen. Van de numerieke minder heid der tegenstanders wisten onze polo-ex-s niet te profiteeren. Integendeel, de Duitschers gooi den er nog een extx-a schepje by op en wisten door middel van Strauss een tweede doelpunt te scoren. Onze landgenooten kwamen nu in den aanval, maar door zenuwachtigheid gingen vele kansen verloren. Rust kwam met 02. In de tweede helft werd wederom een Duit- scher van het water gestuurd. Thans wist de Ned. ploeg daar beter van te profiteeren. Na mooi opzwemmen wist Van Aelst met een han dig schot een tegenpunt te scoren (12). Langzamerhand ging nu Duitschland zijn technische superioriteit bewijzen. Steeds trok de ploeg ten aanval en ofschoon onze verdedi ging uitstekend werk deed, kon zij niet verhin deren, dat Kinzier, Strauss en Schneider ieder, een doelpunt aan de score toevoegden. De stand kwam alzoo op 15, waarmede het einde kwam. Het dient gezegd, dat de Duitschers verdiend gewonnen hebben en dat de Neder landsche polo-spelers nog wat van hen heb ben kunnen leeren. Nationale zwemwedstrijden van „De Waterratten" Ter gelegenheid van den waterpolowedstryd NederlandDuitschland organiseerde de H.Z. en P.C. de Waterratten in de gemeentelijke zweminxichting aan de Kleverlaan te Haar lem nationale zwemwedstrijden. Daar de beste krachten hadden ingeschre ven, waren de verwachtingen bijzonder hoog gespannen. Een teleux-stelling was, dat Rie Mastenbroek wegens een voetblessure verstek moest laten gaan. De belangstelling was zeer groot;. t r. In het nummer 100 m. borst-crawl dames ging de strijd in hoofdzaak tusschen R. van Veen en A. Stijl. Lang bleef laatstgenoemde bij, maar op de laatste 25 meter toonde Rietje van Veen haar meerderheid. De 200 m. borst-crawl heeren bracht vinni- gen stiïjd tusschen Scheffer en Van der Kuil. Op de laatste 5 in. werd de strijd beslist in het voordeel van Van der Kuil. De 200 m. schoolslag dames ging in hoofd zaak tusschen de zwemsters Waalberg en Stroomberg. Na de eerste 100 m. liep mej. Waalberg uit en wist onbedreigd te winnen. De 200 m. schoolslag heex-en bracht den Ncderlandschen x-ecox-dhouder H. Smithuijsen aan den start. Direct nam hij een voorsprong, waarby verder vinnige strijd geleverd werd om de tweede en derde plaats. Op de 100 meter rugslag dames maakte voox-al mej. Kint (Rotterdam) het de wereld recordhoudster mej. Senff (A.D.Z.) uiterst lastig. De strijd bleef spannend tot het einde toe. De 100 m. rugslag heeren bracht een ver- ressing, doordat hier de Nederlandsche record houder J. C. Scheffer door zyn clubgenoot Van Svhouwen verslag werd. De Tour de France De langste étappe. Meulenberg wint. De langste étappe van de Tour de France, van Perp.gnan naar Luckon (geheel door de Pyreneeën en 325 km lang!), is gewonnen door den Belg Meulenbex-g. Vlak achter hem kwam de hoofdgroep van 30 renners, waar onder ook onze landgenoot Toon van Schen- del. Het algemeen klassement heeft geen ver andering ondex-gaan. Sylvèn Maes leidt, tweede is Lapébie op 2 minuten, 18 seconden. Gisteren was het rustdag. AthleiLeM Nieuw wereldrecord op de 800 meter Woodruff in actie. Tijdens athletiekwedstryden gehouden te Dallas in Texas is de befaamde Amerikaan- sche athleet Woodruff er in geslaagd de 800 meter binnen wereldrecordtijd te loopen. Hij had voor den afstand slechts 1 min. 47.8 sec. noodig, hetgeen een schier ongelooflijke pres tatie is. Districtswedstrijden K.N.A.U. Blok en Van Ham's prestaties. Wel niet gelauwerd, maar toch door goede lessen gesterkt, zijn de twee plattelandsche athleten Blok .DOKEV, Anna Paulowna) en Van Ham (Olympia, Wieringerwaard) uit Amsterdam teruggekeerd. Blok werd op verspringen vierde met 6.— meter. De winnaar sprong 6.67 m. Op de 100 m wist Blok in zijn serie de vierde plaats te bemachtigen achter Boersma, Houtman en Schaap. Van Ham liep een uitstekende 1500 m en werd daar zesde. Hoewel zijn tijd niet werd opgenomen, mag men die aan de hand van de nos. 1, 2 en 3 op ongeveer 4 min. 25 sec. stel len. wat een vooruitgang in vergelijking met Bloemendaal bcteekent. De A.A.A.-kampioen- schappen Geringe successen van landgenooten. Zaterdag werden in het stadion van de White City de A.A.A.-kampioenschappen voortgezet en beëindigd. Wat de Nederlandsche deelnemers betreft* kunnen wy tevreden zyn. Van Beveren en Brasser waren beiden finalisten, de eerste op de 220 yards, de tweede op de 120 yards hooge horden. In de 220 yards final was het zestal buiten gewoon sterk, met behalve den houder Swee- ney en Rangely, die Van Beveren in de halve beslissing reeds hadden verslagen, ook Holmes en de Hongaar Gyenes. Naar verwachting werd Sweeney eerste in 21.9. Holmes werd tweede met een halve yard verschil en de Hongaar derde met 1 yard achter Holmes. Van Beveren en Richard- son eindigden er vlak achtef en Rangely was laatste. De final werd gewonnen door Finley, die ontzettend snel startte en dadelijk twee yards voor was op alle anderen, in den schitteren den tijd van 14.5 sec., waarmede hij zijn eigen Engelsen record met 1/10 sec. sloeg. Thornton werd tweede met twee yards verschil en Brasser derde voor den Joegoslaaf Ivanovic en de Engelschen Cornis en Gebriels. Een uit stekende prestatie van onzen landgenoot. iP.cPiafcett De Vierkamp in Duitschland Beide partyen afgebroken. Gisteren is te Bad Nauheim de vier kamp met dubbele ronden aangevangen tusschen Dr. Euwe, Dr. Aljechin, Bogol- jubow en Saemisch. Aljechin speelde tegen Bogoljubow, Saemisch tegen Euwe. Na 43 zetten werd de partij Aljechin Bogoljubow afgebroken, waarbij Aljechin positioneel iets beter staat. Ook Sae mischEuwe werd afgebroken, na 33 zetten. Beide partijen zullen Dinsdag wor den voortgezet. Fine kiest een Hollandsche pai lij Naar wij vernemen heeft de 23-jarige Ame- rikaansche grootmeester Rueben Fine zich verloofd met Mej. Emmy Keesing te Amster dam, dochter van den heer J. Kee-sing Jr.. uit gever van de bekende Archiefsystemen. DE TOUR DE FRANCE. In gemakkelijk tempo boemelen de rjjders langs de Middelandsche Zee-kust bij Nice.

Schager Courant | 1937 | | pagina 6