Maandagsche Wen en gewondenbalans te Schagen Huldiging Jan Moejes Seizoen-Opruiming Schaqer Roosjes Donderdag 22 Juli a.s. Het verkeer eischt Ernstig motorfietsongeluk. Een doode, een ernstig gewonde. Gistermiddag omstreeks drie uur, is op den hoek van de Brink en de Hooglandsin gel te Enschede, een motorfiets in volle vaart, tegen een auto gebotst. De bestuurder van het motorrijwiel, de 26-jarige Rokker uit Enschede, werd ernstig gewond, evenals zijn broer, die op de duo zat. Beiden zijn naar het ziekenhuis vervoerd, waar eerstgenoemde eenige uren na het ongeluk is overleden. Uit het politie-onderzoek is gebleken, dat de auto den voorrang moest hebben gehad. De wagen is slechts licht beschadigd. Motorrijder onder tram. Doo- delijk ongeval te Amsterdam. Op den Amstel, hoek Halvemaansteeg te Amsterdam, heeft gistermiddag een ongeluk met doodelijken afloop plaats gehad. Een 55-jarige motorrijder, die, uit deze steeg ko mende, de Kloveniersburgwal wilde oprij den, trachtte nog voor een van rechts nade rende tramwagen van lijn 14 langs te gaan. De manoeuvre mislukte, met het noodlottig gevolg, dat de man werd gegrepen en onder de tram terecht kwam. Ten einde hem te kunnen bevrijden, moest j de wagen worden opgevijzeld. Nadat dit ge beurd was, is het slachtoffer, dat zeer zware verwondingen had opgeloopen, naar het binnengasthuis vervoerd. Bij aankomst al daar bleek hij reeds te zijn overleden. Jongen doodgereden. Zaterdagavond is op den di-ukken Rijks straatweg Bodegraven, de 9-jarige zoon van den arbeider V. tegen een vrachtauto uit IJmuiden geloopcn, toen hij bij het spelen den weg overstak. De knaap was op slag dood. Den autobestuui'der treft geen schuld. Hevige botsing. Autobestuur ster verleende geen voorrang. Twee dames en een kind ern stig gewond. Op den weg naar Schiphol is Zatei'dag- morgexr te Amsterdam, bij het viaduct, te ongeveer kwart voor elf, een hevige botsing geschied tusschen een kleine pci'sonen- Uit onze omgeving WA RM EN HUIZEN ATHLETIEK-WEDSTRIJDEN op het V.I.O.S.-terrein. Onder zeer gunstige weersgesteldheid heeft de Sportverecniging V.I.O.S. gisteren haar Athletiek-dag gehouden. De uitslag van de vei-schillendc wedstrij den is alsvolgt: Kogelstootcn Junioren: 1 G. Tesselaar (Vios) 9,02 M.; 2. P. Nannes (Vios) 8.62 M. Kogclstooten Heeren: 1. K. Pronk (Vios) 9.37 M.; 2. M. Hoebe (IISV) 8,92 M. Hoogspringen Adsp. Vios (kleinste) 1. Jac. Koot 1.05 M,; 2 Jn. Pronk 0.90 M.; 3 G. Mosch 0.90 M. Hoogspringen Adsp. Vios (grootste) 1. W. Ligthart 1.15 M.; 2. A. Overpelt 1.10 M.; 3 Jn. Kraakman 1.10 M. Polstokhoogspringen Heeren: 1 A. Broer- sen (Geel Zwart); 2 P. Vader (Geel Zwart) De eerste en tweede prijswinnaars zijn aangewezen bij loting. Toen er nog vijf athleten aan den strijd deel namen, brak jammergenoeg de polsstok, en aangezien er geen reserve aanwezig was, .moest onver wachts deze wedstrijd beëindigd worden. 400 M. hardloopen Heeren: 1 A. Groot (Vios) 59.2 sec.: 2 W. Ellis (Bei-dos) 59,3 3 G. Molenaar (Vios) 60,3 Hoogspringen heeren: 1. Pekelharing (A. F. C.) 1.62 M,; 2 P. Vader (Geel Zwart) 1.62 M. 3 P. Alkemade (Zap) 1.52 M. Hoogspringen Junioren: 1 G. Groot (Vios) 1.37 M.; 2 T. Pater (IISV) 1.37 M.; 3. Jn. Groot (Vios) 1.37 M. Verspringen I-Ieeren: 1 C. Smit (Vios) 5,63 M; P. v. Alkemade (Zap) 5.50 M.; 3 K. Pronk (Vios) 5.50 M. Verspringen Junioren: 1 G. Groot (Vios) 4.94 M.; 2 T. Pater (HSV) 4.88 M.; 3 J. v. d. Berg (HSV) 4.80 M. 1500 M. hardloopen Heeren: 1 C. Bakker (HSV) 4.42 min.; 2 P. Koeman (HSV) 4.46 min.; 3 A. Bakker (Geel Zwart) 4.48 min. 100 M. hardloopen Heeren: 1 A. Groot (Vios 11.9 sec.; 2 A. Tuin (AFC) 12.2 sec.; 3 C. Smit (Vios) 12.9 sec. 100 M. hardloopen Junioren: 1 G. Groot (Vios) 13.2 sec.; 2 Jac. de Nijs (Vios) 13.6 sec.; 3 J. Pater (HSV) 14.1 sec.; Verspringen Adsp. Vios (kleinste); 1 Jac. Koot 3.26 M.; 2 Jn. Pronk 2.80 M.; 3 G. Mosch 2.75 M. Verspringen Adsp. Vios (Groote): 1 W. Ligthart 2.59 M,; 2 A. Overpelt 3.45 M.; 3 Jn. Kraakman 3.31 M.; Discuswerpen Heeren: 1. A. Keet (Hoorn) 24.83 M.: 2. A. Groot (Vios) 24.40 M.; Estafette heeren 4 maal 100 M.: 1 VIOS 50.3; 2 AFC 50.3; 3 Hoorn 52.4 Estafette Junioren 4 maal 100 M.: 1 VIOS 55.4; 2 I-ISV 55.9; Voor de vcreenigingen die het. hoogst aan tal punten verkreeg werd bovendien nog een mooie vereenigingsprijs beschikbaar ge steld. VIOS verkreeg 41 punten; HSV 15; Geel Zwart 8; AFC 5; Berdos 4; Hoorn 4; ZAP 3 Deze prijs kwam dus toe aan VIOS. Na afloop van deze wedstrijden kwam men in het Patronaatsgehouw bijeen, alwaar de prijzen uitgereikt, werden. Ten slotte is na afloop de trekking gehou den van de loterij ten bate van VIOS Bij na alle 600 loten waren verkocht. De hoofd prijs een Heerenfiets viel op Lot nr. 353. Het bestuur van VIOS met. zijn gymnas- tiekleider de heer C. Pronk kunnen terug- Zien op een welgeslaagden sportdag. auto, waarin twee dames en vier kinderen waren gezeten, en een autobus uit Heem stede, waarin zich, behalve de chauffeur, slechts één passagier bevond. De kleine auto kwam uit een zij weg, en had de autobus voorrang moeten geven. De bestuurster ver zuimde dit echter, met het gevolg, dat beide wagens met een hevigen klap tegen elkander botsten. Zóó hevig was de botsing, dat de bus omkantelde en op haar zijde kwam te liggen, mt de kap in de richting van het viaduct. De chauffeur en passagier bicken niet gewond te zijn, doch erger waren er de inzittenden van den kleinen auto aan toe, uit welker wrakstukken, nadat spoedig hulp ter plaatse was, de twee dames en een kind, allen vrij ernstig ge wond, bevrijd werden. De andere drie kinderen waren met den schrik vrijgekomen. De drie gewonden zijn naar een der hoofdstedelijke ziekenhuizen vervoerd. Een der gewonde dames is mevrouw C. M. Linthorst uit Gooi-, wier vier kinderen zooals gemeld mede in de auto zaten. De andere dame was een familielid. Motorrijder door auto geschept. Zaterdagavond is op den Rijksstraatweg van Ermelo naar Harderwijk onder TonseJ een motorongeval geschied. Een motorrrijdcr, die een tweetal wielrijders wilde voorbijrij den, werd ingehaald door een zespersoons- auto. Doordat de motorrrijder, de 50-jarige P. uit Ermelo even slingerde, werd hij door den passcerenden wagen geschept cn eenige meters verder tegen den grond gesmakt. Hij brak een arm liep kneuzingen en schaaf wonden op. In het ziekenhuis „Salern" te Er/nclo, waarheen hij werd vervoerd, is P. opgeno men. Bejaard man slachtoffer. Op den weg Nijmegen—®)en Bosch is Za- terdagmiddag onder Nijmegen de 66-jarige landbouwer K. D., die bij de Denncstraat den Gi-aefschen weg kwam oprijden, door een auto uit Den Bosch, bestuurd door J. M., gegrepen. De man sloeg tegen den weg en bleef met een schedclbasisfractuur en een hersen schudding liggen. Het slachtoffer werd ter plaatse door dr. van den Brekcl de eerste hulp verleend, waarna hij naar het St. Ca- nisius-ziekenhuis werd vci-voerd. Zijn toe stand is niet zonder levensgevaar. WARMENHUIZEN Bevorderd. Naai- men ons mededeelt, zijn de jonge- hecrcn Piet en Dik Sevenhuijscn Gz. bevor derd van de le naar de 2c klas II.B.S. te Alkmaar. ANNA PAULüWNA Sch ooi-zwemwedstrijden. Woensdagmiddag worden in het Witte Kruis-zwembad de jaarlijksclxe wedstrijden gehouden tusschen de scholen van deze ge meente. School II van Brcezand, thans de houdster van den wisselbeker, zal die dan hebben te verdedigen en wc kunnen er op rekenen, dat onze jonge zwemmers cn zwem stertjes weer vinnigen strijd zullen leveren voor de eer van hun school of voor een persoonlijken prijs. Op de H. Handelsschool te Den Helder werden bevorderd: naar de 2e klasse G. C. van Balen Blanken en J. Drijfhout; naar de 3e klasse: S. S. Sinke. Op dc Bijz. Neutr. Kweekschool voor on derwijzers werd C. M. J. Sinke verhoogd naar de 2e klasse. BREEZAND. Bewaarschool-jubileum. „Voor de Bewaarschool" dichtte de heer Swarts, hij zong het Zaterdagavond in de overvolle zaal van den heer Jb. Borst, waar het tienjarig bestaan van de kleuterschool werd herdacht en alle aanwezigen zongen het dapper mee. De heer Van Dijk kon als voorz. van het comité, dat zich had gevormd om dc vie ring voor te bereiden, de muziekvereeni- ging Concordia, de zangvereeniging „Vriendschap", de club „Tnternie" en de gymnastiekvereniging „D.O.K.E.V." welkom heeten. die allen belangeloos medewerking verleenden. Maar ook alle andere aanwezi gen brachten hun offers. Hun toegangsbe wijs was immers het gekochte lot van de verloting waarvan de baten ook bestemd zijn voor het genoemde doel en de collecte onder hen bij de prestaties van het orkest van „Blauwe Jan" bracht nog eens f 13.24 in 't laatje, enz. Ook vóór dezen avond was het „voor de bewaarschool" al in praktijk gebracht. Vele middenstanders en particulieren hadden voor de verloting een 130-tal voorwerpen geschonken en ook dat bewijs van mede leven werd door den voorz. in z'n openings speech met dankbaarheid gememoreerd, evenals de belangstelling van de oud-pen- ningimeesteresse, mw, Klerk, die voor deze gelegenheid uit Utrecht overkwam, en van den heer De Vries, die door omstandigheden niet aanwezig kon zijn en het tot z'n spijt bij een schriftelijken gelukwensch uit Hei- loo moest laten. Behalve de heer Van Dijk, die in z'n feestrede o.a. in 't kort de geschiedenis van de tienjarige bewaarschool naging, was het vooral de heer Van der Kruk, die zich veel moeite had getroost en zich inspande om den avond aan z'n doel te doen beantwoorden. Er heerschte den gcheelcn avond een prettige stemming, waartoe genoemde vcr eenigingen het hunne bijdroegen. Dc, verlo ting, die uiteraard veel tijd in beslag nam. werd in gedeelten tusschen dc andere pro grammanummers door gehouden en bleef tot het eind toe belangstelling trekken, om dat Fortuna soms op allergrappigste wijze de prijzen een bestemming gaf en de hoofd prijs tot het laatst in de bus bleef. De heer J. v. d. Plaat te Koegras was ten slotte de, gelukkige winnaar van de fiets, maar toen was het al zoo laat geworden, dat een tweede optreden van de verschil lende vcreenigingen moest vervallen. Het was ecu gezellige avond, die zeker aan z'n doel beantwoord heeft. Een vacantle aan zee? Dan Purol meenemen! Dit geneest zonnebrand en voorkomt vervellen. Doos 30 ct. KOEGRAS JULIANADORP. Een practische les over „Konin ginneteelt". Zaterdagmiddag hield de Afdeeling Den Helder van de Verecniging tot Bevordering der Bijenteelt in Nederland een practische les, op de stand van den heer P. de Beurs aan de Doggersvaart, niet. als leider de lieer R. ter Brugge van Hciloo. Toen om ongeveer 2.15 uur de voorzitter de heer T. Speur, de aanwezigen en in het bijzonder den heer ter Brugge welkom heet te, waren een 20-tal personen aanwezig. Het te behandelen onderwerp was de „Konin ginneteelt". De kast welke werd openge maakt om bij het gespi'okene als demon stratie te dienen, bleek al dadelijk in een zoodanigen toestand te verkeeren, dat noch dc leider, noch één der aanwezigen met ze kerheid wist te vertellen, wat hier bezig was zich te voltrekken. Alweer een bewijs, dat ondanks alle theo rie cn alle practijk er in het bijen-leven nog maar steeds weer raadselen voorkomen. Voor allen was dit echter zeer interessant.. De verhandeling over dc Koninginneteelt werd door den heer ter Brugge op dc hem eigen rustige wijze, zoo helder cn bevatte lijk mogelijk uitgelegd. Toch zal het voor velen dezen middag zware kost zijn geweest,, misschien wel te zware. We willen hier echter één ding nog eens weergeven, en wanneer dit wordt onthou den cn toegepast, is er al veel bereikt cn geleerd. Verwijder zes dagen na het moer loos worden of maken van een volk, alle gesloten moerdoppen (Koninginnecellen). De onoplettendheid gestraft. In het dit voorjaar gemaakte rijwielpad langs den Rijksweg is op den spoorweg overgang aan dc halte Koegras, nog een onderbreking. Eenige weken terug is door het plaatsen van goed zichtbare borden, den wielrijders verzocht daar af te stappen. Hieraan werd zeker door 75 der wielrij ders geen gevolg gegeven. En nu Zaterdag middag is hier door de politic toezicht op uitgeoefend, met het gevolg dat Zeker een honderd pci'soncn hun vrije Zaterdagmid dag zagen vergald door het bekende „bon netje", hetwelk zij in ruil voor hun onoplet tendheid of nonchalance, van de dienaren dear wet in ontvangst hadden te nemen. WIERIN GEN Geslaagd. Tc Den Helder slaagden voor het over gangsexamen der M.U.L.O. school onze plaatsgenooten: K. Tak es Tz. (v. de 2e naar de 3e klasse), M. Snooij Wd. en' Gr. Gecrt- scma (van de le naar de 2e klasse). Voor diploma A inej. H. R. Verfaille tc Vatrop. Esperanto. Mej. Bets Visser C'l,behaalde te Amster dam het diploma B vooi' oridórwijzcrds ih Esperanto. Straatprediking. Zaterdagavond j.1. had op het kerkplein al hier straatprediking plaats met medewer king van een muziekverceniging uit de Wic- ringe rinser. ZIJPE PETTEN. Onderwijs. Dc leerlingen der U.I.O.-school te Alk maar, Tr. Geensen en C. Hossen, werden bevorderd naar de examenklasse, terwijl I. Jansma slaagde voor het U.L.O.-diploma A. 'T ZAND. Ongeval. Vorige week kwam liet 10-jarig zoontje van den hoer v. d. Linden op de speelplaats van de R.K. school, tijdens het spelen met andere jongens zoo ongelukkig te vallen, dat zijn arm zwaar werd gekneusd en Dr. Boer- ma moest ingrijpen. We vernamen dat. dit reeds de 4e keer is dat het ventje denzelf den arm heeft gekneusd en zelfs gebroken Esperanto-nieuws. Vrijdagavond sprak voor de Esperantoclub alhier dc hoer Tiberio Fcngö uit Hongarije over zijn door Duitschland, Denemarken, Zweden en Noorwegen gemaakte reizen. De heer F. deed zicli hierbij kennen als een aan genaam causeur die het Esperanto vloeiend spreekt. Zijn reisverhaal werd onder groote stilte door de aanwezigen, van welken er zelfs van Oudesluis, St. Maartensbrug enz. waren gekomen, aangehoord. Het was dan ook zeker namens allen dat aan liet einde van den avond de heer Blokland spreker niet alleen dankte voor zijn hetoog, maar tevens de hoop uitsprak, dat hij niet voor de laat ste maal hier voor dc club zal hebben ge sproken. BURGERBRUG. Openstelling laad- en service station. Zaterdagmiddag omstreeks 2 uur had de officicclc opening plaats van liet nieuwe laad- en servicestation „de Nijs". Dit flinke en frissche gebouw laat zich keurig aanzien. Het is een volledig laadstation met olec- trische pomp, I u ch tcom pressor, schijnwer pers en schitterende verlichting. De heer Koorn uit Den Helder vertegen woordigde dc Koninklijke Shell en gaf zijn genoegen te kennen dat dit het lste station in de Zijpe en in 't Noorderkwartier was; dc tot standkoming is te danken aan 't inzicht en de voortvarendheid van den heer de Nijs. Een man, die met zijn tijd meegaat, al dus spr. Ook richtte spr. een woord van hulde aan de heeren D. Eriks, aannemer, Jn. Renooij, schilder, en J. Ploeger, metse laar, allen te Burgerbrug; cn K. Zwart, clec- trisch installateur te 't Zand.. Burgermeester B ree baart kreeg hierna liet woord. Spr. zcidc zeer gevleid te zijn, dit eerste pompstation in zijn gemeente offici eel te mogen openen. Spr. achtte 't voor dc Nijs zoowel als voor zijn gemeente een groot voorrecht op een dergelijke inrichting te kunnen bogen. Hij noemde 't een schitte rende verbetering en dienstig voor 't groote en moderne verkeer, temeer waar 't alhier een voorrangsweg betreft. Na deze woorden werd Burg. Brccbaart door den heer Koorn, dc sleutel overhan digd, en werd het kantoor geopend. We konden ons niet voorstellen dat dit gedeelte vroeger een stuk van de garage was geweest, cn thans in zoo'n keurig en gezellig interieur was omgetooverd. Vanuit dit kantoor begaven we ons naar de opslag plaats van oliën, banden etc., waarna we door een deur in verbinding kwamen met de garage. Hier waren we getuige van een schitterend spuitenrek niet een kerncollec tie spuiten, alle handvetspujten, w.o. met druk van 900 atmosfeer. Na alles bezichtigd te hebben begaven we ons in 't naastgelegen café van den heer de Nijs, waar t gcheele gezelschap op thee met koek getracteerd werd. Oud-burgemeester Exiks van Petten nam deze gelegenheid even waar zijn buitenge wone ingenomenheid te kennen te geven met de prachtige aanwinst,. De heer Koorn sprak nog een dankwoord uit voor dc belangstelling cn hoopte op veel begunstiging, voor de Nijs, waar het tenslot te toch van moet komen. ALKMAAR BRAND IN DE OVERDEKTE Zaterdagavond ongeveer half elf werd de politie alhier gealarmeerd. Er was brand uitgebroken in de overdekte-zweminrichting De brand bleek niet ernstig en beperkte zich tot oen paar gesprongen ruiten in de zwem zaal. De oorzaak moet, worden gezocht, in het vlamvatten van de houten bescherming om den uitlaat der motoren. HEER-HU GOW AARD Hoe door onze landgenooten Bak ker Schut, Hacmersveld cn Moejes de zcsdaagschc in Engeland gereden werd, hebben we allen in de dag bladen kunnen lezen. Het laatste nieuws hebben we Zondagavond door de radio gehoord. Terwijl daar langs de Engelschc wegen dc motoren raasden, lags langs de zonbe schenen Middenweg „De Swan" rustig als altijd, met, de helroodc geraniums in een lange rij op de stecnen balustrade, die de veranda van het op rij plein afsluit. Het oprij plein van de Swan is tevens op rij van dc vlak zich er naast bevindende zaak v. Moejes. welke zoo langzamerhand n vermaardheid gaat krijgen, ver buiten de grenzen van bekendheid van ieder andere dergelijke dorpszaak. En terwijl dc zon rustig schijnt, zit in die veranda dc naaste familie van Moejes ook schijnbaar rustig. Een rust, die zich echter oplost in zichtbare spanning, zoodra post of radio nieuws kunnen brengen van daar, waar eigenlijk een spel met den dood ge speeld wordt. Allen, die Moejes kennen, weten dat hij een betrouwbaar rijder is, die zich niet laat verlokken tot gewaag de avonturen; naast een volkomen meesterschap over zijn motor paart zich bij hem een volkomen meester schap over zichzelf, een rustig be- heerscht kunnen, zonder een ge waagd alles op alles zetten. En omdat Moejes Heei'hugowaardcnaar is, zijn wij daar trotsch op, al laten we dat. nu niet zoo dadelijk maar aan iedereen blij ken. Het comité van huldiging werd dan ook toen eenmaal bet eerste woord daarover gesproken was," als het ware vanzelf uit den grond gestampt. Daar nog niet bekend is, wanneer dc thuiskomst plaats vindt, werd de huldi ging op Dinderdagavond gesteld. Dan zal de E.A. Heer Sutman Meijer om acht uur als eerste der sprekers namens de burgerij on zen plaatsgenoot welkom heeten. Door ver schillende vereenigingen werd directe me dewerking toegezegd. Il.U.G.O. cn „Hou en Trou", „Onder Ons" en de Zangvereeniging „Ons Genoegenzullen de bijeenkomst in de zaal van den heer Rus, luister bijzetten, terwijl het voorstel van den heer Spierings, om den heer Moejes een blijvend gedenk- teeken te overhandigen, zoodanigen bijval vond, dat reeds voor het begin van uitvoe ring er was, het succes kon worden vast gesteld. Naar men ons nog mededeelde, zal ook de motoi'club „Enkhuizen" present zijn. En Moejes, de stille, kalme Noordhollan- dcr, een natuur, die liet zonder huldiging het liefst zou stellen, zal moeten gedoogen, dat hij dien avond „gehuldigd" wordt. SCHOORL Voor de microfoon Gistermorgen te ol.rn. 10 uur startten 3 autocars met het Scnoorlsche gemengd koor, dat onder leiding van den directeur, den lieer Corn. Jonker voor de Avxo-microfoon zou concerteeren. Schoorl a—Hem a, 6—1 Schoorl comb.Hem I 00 Schoorl veter.Hem vet 52 Schoorl had Zondag bezoek van de voct- halvcrceniging uit llem. De eerste wedstrijd die werd gespeeld was die der adspirantcn. Al spoedig bleek, dat dc jongens uit Schoorl sterker waren. De uitslag 6—1 is dan ook niet geflatteerd te noemen. Hierna volg! een combinatie van S. I en S. II tegen hei lc elftal van Hem. De strijd gaat, vrijwel gelijk op. S. is wel iets meer in den aan val, doch voor doel gekomen, is zij nogal eens de kluts kwijt. Ook de H. voorhoede ziet geen kans tot scoren, daar in laatste instantie de S. kee per Oud steeds weer als reddende engel te voorschijn treedt. Een paar doelpunten aan beide kanten had dezen wedstrijd wel aan trekkelijker gemaakt. Tenslotte verschijnen nog dc veteranen der heide vcreenigingen in het veld. Hier blijkt het S. elftal overwe gend sterker, al moet gezegd worden dat het met een paar goede krachten was versterkt. LANGENU1JK ZUID SC HA R WOU DE Mej. M. Kliffen Cd. slaagde aan het. Mn- zick-Lyceum te Amsterdam voor afdeeling B II, rang. SCHAGEN DUIVENSPORT. De postduivenvereniging „Het Oude Slot" hield gisteren een vlucht, van Oudenbosch. De eerste duif werd geconstateerd om 10 uur 30 min. De uitslag was: H. Stenk 1, 2, 7, 8. 15; P. G. dc Beer 3, 11; H. Domper 4, 10, 12; M. de Boer 5, 13; Gebr. Faber 6; Bankert 9, 14; C. de Jong 16, jaap de vries en wijntje frielink trouwen 30 juli 1937. toek. adres: winkelerweg, nieu we niedorp. noord-scharwoude, 16 juli 1937. Zwarte en blauwe Heerenpantalons Kamgaren. Fancy en Visch- graat, ook voor corpulente tiguren, 20% korting Alle soorten gestreepte en fantasie Pantalons, ook voor de allerzwaarste figuren 15-25% kor. ting. Denogovergebleven Zomer- en Flanelpantalons ook voor corpulente figuren, worden tegen half geld opgeruimd. OTTO VAN OS Laat, Alkmaar, Laat Voor direct gevraagdeen gevorderd Smidsleerling, tijdelijk, bij J. BAKKER, Smede rij, Wieringerwaard. Te koop: een beste vijf-jarige Merrie, bouwpaard, bij |b. KROON, Oostwoud. Te koop: 20 snees best te veld staande Haver. Te bevragen bij I. BARTEN, Leierdijk 108, Oude Niedorp. ALKMAAR. 17 Juli. Op de lieden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 1 nuchter kalf (slacht) f 14 en 3 bokken en geiten f 3—12. ALKMAAR, 17 Juli. Op de lieden gehouden botermarkt waren de prijzen voor: groothandel T2Vz~5 cent en kleinhandel 72V2— V-2 cent. Handel matig. Kipeieren (groothandel) f 3.70—3.95 en eendciereii f 2.80. Handel matig. ALKMAAR. 17 Juli. N.V. Eierveiting voor Hollands Noorder kwartier. Aanvoer: 165.000 kipeieren: 56—58 Kg. 3.50—3.60. 58—60 Kg. 3.60—3.70, 6062 Kg. 3.60—3.80, 62—64 Kg. 3.70-3.90, 6466 Kg. 3.754.15 per 100 stuks, en WARMENHUIZEN. 17 Juli. Schotsche muizen 3.10—4.30, id. grove 3.20 —4, id. drielingen 2.403, eigenheimers 2.70 —3.60. Tuinboonen f 4.-40. Aanvoer: 93400 Kg. aardanneiên, 35 Kg. tuinboonen. MEDEMBLIK. 17 Juli. Schotsche muizen 1.601.05, kleine muizen 1—1.05; Schotsche grove 1.952.05, borgers f 1.70 per 50 Kg. BROEK OP LAN'GENDIJK, 19 Juli. Aanvoer: 80.000 Kg. aardapelen: Schot sche muizen f 3.504.40, grooten 3.804.10, R. duken 2.70, eigenheimers 3.704. hl. dito 3.603.90, drielingen 2.202.60. kleine 1.20- 1.60, 1200 Kg. zilvcruizon, drielingen f 5.10, zilvernep 8.40. 200 Kg. peen f 2.80, 160 Kg. snerciehoonen 13.60—15.40. 50 Kg. snijhoo- nen f 16.30, 200 st. sla 1.20—1.30, 22.000 Kg. ronde kool 1.62. 250 Kg. tuinboonen 4.50, 5000 Kg. gele. kool 2.80—3.70, 3500 stuks bloemkool 6.311.30. 2e soort 46. NOORDSCHARWOUDE. 19 Juli. Aanvoer: 120400 Kg. aardapelen: Schot sche muizen 3—4.20, grooten 3.60—1. bl. ei genheimers 3.203.60, drielingen 2.60—2.90, 6900 Kg. zilvcruion 110, drielingen 4.80 5.40, zilvernep 7.709.10. 30 Kg. spercieboonen f 13, 200 Kg. tuinboo nen f 4.60. 3300 Kg. witte kool f 1.10—2.50, 205 stuks bloemkool f 9.30. ALKMAAR. 19 Juli. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 98 vette koeien f 180275. graskalveren 26 —40, 10 vette kalveren f 35—70. per Kg. 60 85 ct., 67 nuchtere kalveren f 618. 5 vette schapen f 22—23.50. 176 vette varkens 5356 ct. per Kg. Handel goed. DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Nog geen verandering te bespeuren Tenge volge van het hccte weer was de vraag naar vcrfrisschende groenten goed Ook fruit werd vlot verhandeld. Genoteerd wordt Holl. bloemkool 42.50—43 per 100 stuks, Holl. to maten 15-23.50 per 50 Kg., Ital. dito 11.50 17 per 50 Kg., Bulgaarschc tomaten 1013.80 per 50 Kg., Hongaarsche tomaten 12.5016 per 50 Kg., Holl. komkommers 13—16.50 p. 100 stuks Holl. aardappelen 7.157.50 per 50 Kg., Holl. meloenen 7.157.50 per 50 Kg. Bonn: BuitcnI. prod.: bloemkool 40—55 per 100 stuks, komkommers 15—25 p. 100 stuks tomaten 1735 per 50 Kg., abrikozen 30 35 per 50 Kg., perziken 25 p. 50 Kg. eieren- pruimen 33—40 per 50 Kg., Munchen: Holl. bloemkool 4.50—5.50 per 12er; Holl. kom kommers 15—20 per 100 stuks Holl. aard appelen 8 per 50 Kg., Holl. tomaten 2—2.50 per 5 Kg. netto. Hamburg: Buifenl. prod.: komkommers 15—17 per 100 stuks Holl. tomaten 22—26 per 50 Kg. HEFFING OP BOTER. 's-Gravenhage, 17 Juli De heffing op boter is voor de week van 18 tot en met 24 Juli, behoudens tusschenfijdsche wijzi ging, wederom vastgesteld op 70 ct. p. Kg.

Schager Courant | 1937 | | pagina 7