„Vriend uit Canada" door de Rechtbank ontvangen Vier gewonden bij auto-ongeluk Royaliteiten van een koe Enorme brand te Werkendam Felle brand te Almelo Nieuw succes van Piet van Kempen Pijnenburg slaat Huys Wat de zuivelarbeider in Noord-Holland verdient Zal Lapébie starten Euwe wint van Saemisch Vier woningen en twee werk plaatsen prooi der vlammen. V*ttr was niet te stuiten. Niet minder dan vier woningen en twee werkplaatsen zijn gisteren- ochlend te Werkendam nagenoeg tot den grond toe afgebrand. Het vuur ontstond omstreeks elf uur in de wagenmakerij van den heer Kal- lenwaard aan den Werkendamschen- dijk. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat ook de in de nabijheid ge legen smederij van den heer van der Schuyt werd aangetast terwijl de brand verder oversloeg naar de aan de overzijde van de weg gelegen boerderijen van de landbouwers Ip- pel en Bakker. Spoedig na het uitbreken van den brand waren de motorspuiten van de gemeenten Werkendam en de Werken-en Sleeuwijk ter plaatse anwezig. Onder leiding van den bur gemeester van deze beide gemeenten, den heer W. Beukenkamp, werd het blusschings- werk met kracht aangevat. Door de lang durige droogte vond het vuur in de groo- tendeels van hout opgetrokken wagenma kerij zoo goed voedsel, dat het niet te stui ten was. De brand breidde zich uit naar dc woning van den heer Kallewaard, naast de wagenmakerij gelegen, sloeg daarna over naar de smederij van den heer van der Schuyt, terwijl ook de woning van laatst genoemde werd aangetast. Na korten tijd kwam men plotseling tot de ontdekking dat door het overwaaien van vonken brand was ontstaan in de aan de andere zij van den weg gelegen boerderijen van de. landbouwers Ipnel en Bakker. De brandweer kon, hoewel zij over twee motorspuiten beschikte, weinig tegen het vuur uitrichten. Dc smederij en de wagen makerij brandden geheel af. Dc woning van den heer Kallewaard werd eveneens een prooi der vlammen. De woning van den heer van der Schuyt is blijven staan, doch is inwendig totaal uitgebrand. Ook de beide boerderijen met bijbehooren- de schuren werden geheel een prooi der vlammen. De zeer aanzienlijke schade, wordt groo- tendeels door verzekering gedekt. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor. Vier opslagplaatsen in de asch gelegd. In de oude binnenstad van Almelo heeft gisterenmorgen in de vroegte een felle brand gewoed, waardoor vier opslagplaatsen in de asch zijn gelegd, terwijl aan twee woonhui zen schade werd aangericht. Twee paarden zijn in de vlammen omge komen. De brand is vermoedelijk ontstaan in de loods van den groentenhandelaar Kist. In deze loods, waarin een paard gestald stond, waren verschillende goederen opgeslagen. Van hieruit heeft het vur^r zich medegc deeld aan de opslagplaatsen van den heer Arends. eveneens groentenhandelaar. van dc firma Hagedoom, die do loods als opslag plaats voor tabak gebruikte en aan dc loods in gebruik bij den orgeldraaier Bruggc- man, die er een paard en een orgel had on dergebracht. Ook de zolderverdieping van het huis, be woond door den heer Veneman, raakte in brand. Hier ging een partijtje graan verlo ren. De brand kon evenwel spoedig wor den beperkt. De woning van Bruggeman kreeg eveneens lichte brandschade. De groentenhandelaar Arends en de heer Bruggeman zijn niet tegen brand verzekerd. Voor de brandweer, die met veel materi- Amsterdamsch echtpaar voor f 450.- opgelicht „Onkel* voerde met zijn ka meraden een schoone klucht op. Partij bont, bleek pure fantasie. Een merkwaardige oplichtingszaak is gisteren uiteengerafeld voor de Va- cantiekamer der Amsterdamsche Rechtbank. De daarbij betrokkenen waren een echtpaar uit de Volke- rakstraat. als' slachtoffers, en als daders een 63-jarige brandstoffen- handelaar, te Antwerpen woonach tig en twee Amsterdamsche koop lieden. resp. 36 en 43 jaar oud, welk drietal gedetineerd is in het huis van bewaring. Gezellige Oudejaarsavond. Op Oudejaarsavond van het vorig jaar had de brandstoffpnhandelaar zich aan de woning in de Volkerakstraat vervoegd, waar de heer des huizes hem opendeed en, no een kort gesprek, in den bezoeker een oude kennis van vroeger jaren herkende, wiens echtgennnte met de zijne in de meis jesjaren vriendin was geweest en die hij zoo'n beetje uit het oog verloren-had, mede. aal den brand bestreed, was het vrijwel on mogelijk iets van beteekenis uit te richten, daar de houten loodsen als fakkels brand den. Een schaftlokaal van een aangren zende confectiefabriek kreeg waterschade, doordat, tengevolge van de hooge tempera tuur, de automatische bluschinstallatie 'in werking trad. Een paard van den heer Veneman, dat in een reeds in brand geraakt schuurtje stond, kon nog naar buiten worden gebracht Haagsche notaris gevonnist Een jaar en drie maanden. Wegens verduistering van een aanzien lijk bedrag aan geld en geldswaardige pa pieren, tot een totaal bedrag van circa f 55.000, gepleegd als notaris en als bewind voerder, stond de vorige week voor dc Haagsche rechtbank terecht de 57-jarige notaris H. M. J. J., te 's-Gravenhage, thans gedetineerd. De officier eischte een gevange nisstraf van VA jaar. De rechtbank wees gisteren vonnis. Zij veroordeelde den verdachte ter zake van verduistering, meermalen gepleegd en we gens verduistering als bewindvoerder over goederen welke hij onder zich had, tot een gevangenisstraf van 1 jaar en 3 maanden. Bliksem sloeg raak Landbouwer in zijn keuken ge dood. Gisterenavond om zeven uur is tijdens on weer te Ruurlo de vijftigjarige landbouwer te Veldhuis, die in de keukeen van zijn boer derij zat, door den bliksem getroffen en ge dood. Er ontstond geen brand. Alleen het ge deelte van een muur, waarlangs de Iicht- leiding loopt, is licht beschadigd. De blik sem sloeg eveneens in een tegenover de boerderij gelegen huis, waar een groot gat in de binnenmuur geslagen werd, doch verder ontstonden er geen ongelukken. Boerderij afgebrand. Tijdens noodweer tc Borculo, sloeg de blik sem in de boerderij van den landbouwer J. T. Geerlings, gelegen in den z.g. Dijkhock. Het pand is geheel uitgebrand. De brand weer was spoedig ter plaatse, maar kon door gebrek aan water weinig uitrichten. Toen men eenmaal eenige beekjes in dc buurt ge vonden had, bleek de brandslang te kort tc zijn, zoodat. van blussching in bet geheel niets komen kon. Looierij getroffen. Te Dongen is tijdens een kort, maar he vig onweer «Ie bliksem geslagen in de vier verdiepingen hooge looierij van dc erven Van Loon. Het gebouw, dat uit bout is opgetrok ken en midden in het dorp staat, stond in een oogwenk in vollen vlam. Slechts een per sonenauto kon men redden. Het gebouw met inventaris brandde geheel uit. Dc brandweer stond voor een hopelooze taak en moest zich beperken tot het nathouden van de aangrenzende gebouwen. Nieuwe voorzitter van den Radioraad Prof. Gerbrandy benoemd. Bij Kon. Besluit van 10 Juli 1937 is voor het tijdvak van 19 Juli 1937 tot en met 31 December 1937 Benoemd tot voorzitter van den Radioraad en tot lid tevens voorzitter van de Radio-omroep-controlc-commissie. prof. mr. P. S. Gerbrandy, lid van den Ra dioraad. Prof. Gerbrandy neemt hiermee de. plaats in van den legen woord i een minister van Binnenlandsche Zaken, Ir. H. van Boeijen. PLAATS IN DUITSCHLAND VOOR NEDERLANDSCHE MELKKNECHTEN. Vanwege den rijksdienst der Werkloos heidsverzekering cn Arbeidsbemiddeling is te Groningen een bespreking gehouden met de vertegenwoordigers van een groot aantal gemeentebesturen en agenten der arbeids bemiddeling uit de provincie Groningen in zake werkgelegenheid voor Ncdcrlandsche landarbeiders, in het bijzonder melkknech ten in Duitschland. Er bestaat, aldus dc N.R.Crt., werkgele genheid zoowel voor gezinnen maar dan op bedrijven waar werk is voor meer dan één arbeidskracht, zoodat de vrouw kan meehelpen in het bedrijf als voor onge huwde, knechten. Wat de gezinnen betreft raadde spreker aan, dat de man eerst eens poolshoogte zou gaan nemen voordat men tot gezinsver- plaatsing zou overgaan. omdat de Antwerpenaar eeruimen tijd in Canada had vertoefd. Dc ontvangst was er des te hartelijker om; de bezoeker bleek een gezellig causeur tc zijn. En passant zcide hij. dat hij naar Am sterdam was gekomen om op een schin een partij bont in ontvangst te nemen. Inmiddels was ook mevrouw thuisgeko men en zoo luidde bet echtpaar onder een glaasje met den bezoeker het nieuwe jaar in. De heeren koopvaardij-officiercm Een paar dagen later keerde dc mm uit Antwerpen terne. ditmaal in gezelschap van twee heeren. Beiden in de uniform van koopvaardij-offieicr. met welken staat zij alleen het pakje gemeen hadden! De bran.1 stoffenhandelaar stelde hen resp. voor als ..marconist de Graaf" en „tweede stuur man Hamson" van het schip, dat de partij bont aan boord bad. Dc kapitein, wilde liet eoed alleen tegen betaling van f 450.— afgeven. De brand- stoffenhandelaar had hot «cld niet en nu wilde zijn oude vriend hem dat geld mis schien wel leenen. Om de bètróuvvl aarhè! J van een en ander te carnndpercn. gingen ..marconist" cn „stuurman" den „kapitein" Scheves halen, die het bont-vprhanl beves tigde. De man uit de Volkerakstraat kwam toen over de brug en gaf rijn „vriend" hef gevraagde geld, waarvan hij nooit meer een cent heeft teruggezien. De „vriend uit Canada" en ziin beide trawanten, die resp. de rol van mareonist en kapitein hadden vertolkt, stonden nu gisteren in Amsterdam terecht. Hij leek zou betrouwbaar Bij het verhoor van den bedrogen bewo ner der Volkerakstraat, die mededeelde, dat hij zoowel als zijn vrouw dc zaak volkomen Engelsche belangstelling voor ons reddingswezen Britsch inspecteur komt de nieu we methoden aan onze kust be zichtigen. Tusschen de Nederlandsche en Engelsche reddingmaatschappijen bestaat een nauw contact. Dezer dagen heeft de inspecteur van het Engelsche Reddingswezen (Royal National Lose Boat lnstitution). P. E. Vaux, een 4- daagsch bezoek aan de Noord- en Zuid- llollandsche Reddingsmaatschappij ge bracht. Hij heeft verschillende stations der red dingmaatschappij bezocht ten einde zich op ae hoogte te stellen van de nieuwe motor- strandreddingbootcn en de wijze, waarop deze worden vervoerd en in de branding ge lanceerd. Te IJmuiden en te Hollum op Ameland maakte de heer Vaux eenige oefe ningen mede en met de motorreddingbooten „Insulindc", „Brandaris" en „Dorus Rij kers" voer hij de zee op. Oefening te Petten. Met ruw weer werd een zeer geslaagde oefening met de reddingvlet te Petten ge houden, Dit type vaartuig is hij de Engcl- schen niet in gebruik en dc lieer Vaux toonde er grootc belangstelling voor. Het was voor hem ook zeer interessant te zien op welke goede wijze de radiocommunica tie op de Nederlandsche reddingbooten is geregeld. De motorstrandreddingbootcn maakten op hem een zeer goeden indruk. Vrachtauto te Voorthuizen week plotseling uit. Op den Rijksstraatweg nabij Voorthuizen is gistermiddag een ernstig auto-ongeluk gebeurd. Een vrachtauto, welke plotseling links uitweek werd daar geramd door een achterop komende personenauto, bestuurd door een met verlof te Breda verblijf hou dende ambtenaar uit Paramaribo. In den wagen waren gezeten zijn vrouw, zoon en dochter en voorts twee kennissen. Door de botsing werd de wagen tegen een boom geslingerd en dien tengevolge werd de cchtgenootc van den bestuurder en haar zoon cn dochter zoomede een van de ken nissen zoo ernstig gewond, dat zij met drie ijlings ontboden zieken auto's naar het St. Elisabethzicken- huis te Amersfoort moesten worden vervoerd. Twe 'van hen liepen een hersenschudding en beenbreuken op, de twee anderen zijn ernstig inwen dig gekneusd. Twee doktoren uit Voorthuizen cn een iuist passeerendc dokter uit Groningen ver leenden de eerste hulp. ONZE OOST. WEER RAMPOKLEIDER GEARRES TEERD. De politie tc Batavia arresteerde den ram pokleider Nakoe. uit Bekasi, die ver dacht wordt van eenige gevallen van dood slag. twee ramnok-nartijen en drie gevallen van afpersing in de omstreken van Tam- bocn en Bekasi. NIEUWE ZWEMRECORDS VAN PIET STAM. Uit Batavia wordt gemeld, dal de zwem mer Piet Stam het mn*--« 1~00 meter hnrsterawl on 20 min. 27.1 see. gebracht heeft. Maandagavond maakte !iii weder oen verbetering van ziin eigen Xederiandsch re cord voor 800 meter borst crawl en bracht dit van 10 min. 49.6 sec. op 10 min. 32.3 sec. vertrouwd hadden, vroeg dc president: „Maar hoe kwam u er eigenlijk toe om iemand, die u in geen zestien jaar gezien had, zoo maar f 450— te leenen? Getuige: „Ja, edelachtbare, ziin vrouw en de mijne waren vroeger schoolvriendinnen cn bovendien had ik gehoord dat hij keur meester was cn ook zoo iets als lid van den gemeenteraad, dus de elite... President: „Ja, als ie die ook niet meer kunt vertrouwen, wat blijft er dan over" (hilariteit) Getuige: „En ik heb het geld niet zoo mnar afgegeven" Président: „Inderdaad, u is zeer voorzich tig geweest!" Dc hrandstoffenhandelaar verklaarde, dat hij aanvankelijk volkomen te goeder trouw was geweest omdat hij wist, dat de oudste koopman, die hij al jaren kende en die hem „Onkel" noemde, in bont handelde, zoodat hïi een zaakie hoopte te kunnen be ginnen. Over de ensccneering, welke ge diend had om het geld los te krijgen, had hij nu veel spijt Kenden hun eigen namen niet. Ook de beide kooplieden, ofschoon schuld erkennende doordat zij zich een valsche rol hadden laten aanleunen, trachtten hun aan deel in het gebeurde in een zoo gunstig mo gelijk daglicht te plaatsen. „Ik wist niet eens", aldus de „marconist" dat ik als de Graaf voorgesteld zou worden cn die ander als „Hamson". President „Ja, zoo'n Zweedsch klinkende naam doet het wel in dc scheepvaart." De officier, mr. van Dulleman, die, de sa menwerking der verd. in deze affaire wet tig en overtuigend bewezen achtte en van meening was, dat het drietal dezelfde straf toekwam, eischte. tegen elk der verdachten: een jaar gevangenisstraf. Uitspraak 26 Juli. Een unioum in ©en stal te St.- Maartensbrug. De melk heeft een vetgehalte van bijna 12 pet.! Gisteren werden wij opgebeld door den directeur van de Zuivelfabriek te St. Maar tensbrug, den heer Jongejans, die ons eenige mededeelingen deed over de wonder lijke mclkopbrcngst van een der koeien van den veehouder Teun Kooij te St. Maar tensbrug. Het dier zou tweemaal zooveel (melk ge ven als een normale koe en bovendien was de melk van een bijzonder hoog vetgehalte. Wij hadden van een en ander reeds ge hoord, doch dachten, dat deze historie uit het land der fabelen kwam. Thans werd ons de bijzondere royaliteit van Teun Kooij's koe van officieele zijde bevestigd. Er blijkt, hier werkelijk sprake te zijn van een abnormale melkproductiviteit. In April, toen de eerste symptomen der groote vrijgevigheid van het dier zich voor deden. bedroog het vetgehalte der melk o cn dit is in den loop der maande« aanhoudend gestegen. Aan het einde van de maand Juni heeft #de zuivelfabriek daar ter plaatse een dagelijksche controle toegepast. Het volgende statistiekje werd ons verstrekt: 23 Juni vetproccnt 7.85; 24 Juni 6.65, 25 Juni 7.85, 26 Juni 7.80, 27 Juni 7.30, 28 Juni 7.40, 29 Juni 9.20. De laatste meting geeft een vet- prooent van 11.60 aan, hetgeen ver bazingwekkend hoog is. De hoeveelheid melk per dag gaat soms de 30 kilogrammen te bo ven! Dit is, volgons den heer Jongejans, een unicum in ons land. Nog vernemen wij, dat de koe van Kooij tweemaal zooveel voeder tot zich neemt als een normale koe; dat is begrijpelijk. Generaal Snijders en „Nationaal Herstel" Reden van zijn aftreden als eere-voorzitter. Wordt de par tij niet gereorganiseerd, dan blijft de generaal ook geen lid. In verband met het aftreden van generaal Snijders als eerevoorzitter van het „Verbond voor. Nationaal Herstel", hebben wij ons tot den generaal gewend met het verzoek, de roden van zijn bedanken mede te deelen. Generaal Snijders wenschte zich echter over dc aanleiding tot dit bedanken niet uit. te laten. Wel legde hij er den nadruk op, dat hij niet uit 'net verbond is getreden. Of hij hiertoe nog zal overgaan, zal generaal Snij ders laten afbangen van een reorganisatie van „Nationaal Herstel" cn dc wijze, waar op die eventueel haar beslag zal krijgen. Wielrennen Goed stayerswerk te Utrecht. Gisteravond zijn voor ongeveer 10.000 toe schouwers op de Uhechtsche Stadionbaan internationale wedstrijden verreden, waar van een wedstrijd achter groote motoren over 3 x 30 K..M. het hoofdnummer vormde. Wederom bleek de „jongste" aanwinst in dc staycrswcreld. Piet van Kempen, een van de sterkste renners van het veld. Hij cn dc Duitscher Krewer en de Belg Seynacvc wa ren de besten en dc voornaamste strijd werd dan ook onder hen uitgemaakt. In alle drie manches werd Piet v. Kempen tweede, zoodat ook in het totaal klassement deze plaats voor hem gereserveerd bleef. Seynaeve, Manera, Blanc Garin, namen met 'n hekenden klank in de staycrij moes ten in hem hun meerdere erkennen. ue uitslag van het totaaiklassement was: 1. Krewer 5 pnt., 2. Piet van Kempen H p„ :i. Sevnaevc 7 p„ 4 Blanc. Garin 13 p., 5 Ma nera 14 p., 6. Van der Stel 18 pt. Een koppehvedstrjjd over. 16 kilometer voor amateurs en onafhankelijke!! werd ge wonnen door Roes—Zwartepoote 20 min. 59.4 sec.: 2. Aholcvcn—Schicveen; 3. Pistori- usDc lleus; 4. Dorkscn-Pronk (Alkmaar). Van Egmond verliest van Kaers. Gisteravond zijn voor een vrij talrijk pu bliek od de Vekabaan te. Duivendrecht in tc-rnafionale wielerwedstrijden gehouden. Het meest belangrijke nummer was de achtervolging over 5 K.M. tusschen den Belgischen nchtervoleingsspecialist Con stant Huys en onzen landgenoot Jan Pij nenburg .eveneens geen onbekende op dif nummer. Pijnenburg toonde zich onbetwist de meerdere door 40 meter op den Belg in tp loopen. Van Egmond verloor zijn omnium tegen Karei Kaers. Wel won onze landgenoot de achtervolging, maar de wedstrijd achter le vende gangmaking was een buit voor den Belg. De voornaamste uitslagen luiden: Omnium van Egmond—Kaers: Achtervolging over 5 K.M.: Van Egmond Waaraan het dier zijn enorme productivi teit te danken heeft? Hieromtrent tast men vooralsnog in het duister. De moeilijkheid bij het onderzoek hiernaar is, dat men over geen enkele aanwijzing beschikt aangaande de afkomst van het. dier. I-let is n.1. geen stamboekkoe. Het beest werd door den te- genwoordigen zeer gelukkigen bezitter gekocht van een mclkslijter te St. Maar ten, die van de afkomst niets schijnt af te weten. Het is o.i. echter zaak. dat er meer klaarheid in dit melkprobloem kome. Ligt hier ook geen taak voor de fokvereenigin- gen? De zoo juist verschenen 6e aflevering van het maandschrift van het Centraal Bureau voor de Statistiek te 's Gravenhage bevat o.m. een statistiek van de loonen, verdiend door arbeiders in zuivelfabrieken in de ver schillende provincies over het tweede half jaar 1936. De gegevens hebben betrekking op 3.460 meerderjarige mannen hij de eigenlijke fa bricage werkzaam in totaal 271 fabrieken. Gemiddeld verdienden zij 41 cent per uur, f 19.98 por week cn f 502.— over het geheel© halfjaar. Hierbij zij opgemerkt dat het mee- rendeel der zuivelfabrieken in kleinere plaatsen gevestigd is. Ruim 75 pet. der arbei ders werd dan ook aangetroffen in gemeen ten met minder dan 20.000 inwoners. In de provincie Noordholland verdiende de geschoolde arbeiders in het 2e halfjaar 1936 gemiddeld f 27.27 per week; de geoefen de f 24.27 per week; de ongeschoolde f 22.52 per week. Het gemiddelde van alle arbeiders tezamen bedroeg in genoemd tijdvak f 23.37 In' 1920 bedroeg het weck inkom en van den zuivelarbeider in Noordholland gemiddeld f 29.10. Het weekloon in Z.- en N.-Holland is ge middeld niet onaanzienlijk hooger dan het landsgemiddclde. Vergeleken met 1920 waren de gemiddel de weekverdiensten in het tweede halfjaar 1936 26 pet., en de verdiensten over het ge- heele tweede halfjaar plm. 32 pet. lager. Ook de kosten van levensonderhoud zijn echter sinds 1920 belangrijk verminderd (Ie Amsterdam voor arbeidersgezinnen onge*- veer 40 pet.) baalt Kaers na 4 K.M. in in den tijd van 5 min. 241/5 sec. Wedstrijd over 20 K.M. met levende gang making: 1. Kaers, 23 min. 38 2/5 sec.; 2. Van Egmond op 400 M. Totaal-klassement; 1. Kaers 5 pnt.; 2. Van Egmond 4 pnt. Omnium PijnenburgHuvs: Achtervolging over 5 K.M.: Pijnenburg loopt 40 M. op Huys in, in den tijd van 6 min. 341/5 sec. Wedstrijd over 20 K.M. met levende gang making: 1 Pijnenburg 23 min. 2/5 sec.; 2. Huvs op 40 M. Totaal-klassement: 1. Pijnenburg, 5 pnt.? 2. Huys 2 pnt. DE TOUR DE FRANCE, Incidenten te Bordeaux verwacht Gisteren werd er niet gereden in de Tour de France. Tn het stadje Pau genoten de renners een welverdiende rust na de zware inspanningen der laatste dagen. In allo opzichten heerscht er even wel geen rust; bet geval Lapébie is het gesprek van den dag en heftig wordt hierover gediscussieerd. Zoo als men weet, heeft Lapébie bij de be klimming van een berg, den steun genoten van eenige toeschouwers, die door het duwen van den Fransch man gevraagd of ongevraagd hem al een zeer slechten dienst hebben bewezen. Lapébie werd betrapt door den Belgischen cn Italiaansclien commisaris en te Pau werd hij gestraft met een tijd van 1A mi nuut. De Fransche coureur is zeer boos over deze straf en hij heeft, zelfs gedreigd van daag niet aan de start te verschijnen. En of dat nog niet genoeg was, verklaarden de andere vijf renners van de Fransche équipe zich solidair mot hem. Tc Bordeaux, waar do étappe van van daag haar eindpunt heeft, worden zeker niet ten onrechte incidenten verwacht. Niet ton onrechte, omdat Bordeaux juist de gehorte- en woonplaats is van Lapébie 011 men zich dus wel kan voorstellen, hoe de stemming daar is. Laten wij in tusschen hopen, dat de Franschen ook hcd<#i van de partij zullen zijn. Wanneer zij den strijd mochten staken, zou dat voor de Tour de France, welke lot nog toe zoo interessant verloopeu is, zeer te betreuren zijn. En speelt remise met Bogoljn- bov. De intern, schaakvier kamp te Bad Nauheim. De afgebroken partijen uit de eerste dub bele ronde van den intern, schaakvierkamp Euwe Aljcchin Bogoljubov Saemisch zijn gisteren te Bad Nauheim afgespeeld. Onze landgenoot, Dr. Euwe wist zijn partij tegen Saemisch, welke bij den 33sten zet was afgebroken, na 47 zetten te winnen, ter wijl de wereldkampioen togen Bogoljubov remise speelde. Dr. Aljechin besliste zijn partij tegen Saemisch nae on paard te heb ben geofferd in den 43sten zet te zijnen gunste, ook zijn partij tegen Bogoljubov wist Dr. Aljechin te winnen, zoodat dc stand thans is: 1. Dr. Aljechin 2 p.. 2. Dr. Euwe U/2 p.j 3. Bogoljubov i/2 Pd 3. Saeinisch Op,"

Schager Courant | 1937 | | pagina 6