Seizoen- Opruiming fa. Schmalz Plaatselijk Nieuws. Coloradokever land? in ons De Winkelweekfeesten Geen beperking van onze eierinvoer in Engeland VOOR SPORTBEKERS VAN GEELEN's Medaille-magazijn HUISJE Gedurende onze Kleeding naar maat 10 procent korting Schagen Arrondissements rechtbank te Alkmaar Takken, Kransen, Medailles, Krui zen, Plaquetten, Insignes, enz. enz. is en blijft LAGEZIJDE - TELEF. 26. - in SCHAGEN. 8 Uw aangewezen adres. Altijd iets nieuws vindt U daar, terwijl de prijzen beneden el ke concurrentie zijn. Iieeft U onze RECLA ME SERIE BEKERS al gezien? En onze SPORTFIGUREN op marmer voetstuk? Hoo vindt U het Voetbaldoel met bal erin? En onze speciale ZWEMFIGUREN en PLA QUETTEN? Komt eens even naar onze speciale étalage kijken, waar wij dit alles in étaleeren of vraagt een keuze-zending of prijscourant aan en overtuigt U dan eens van de fraaie afwerking en bijzonder la gen prijs. Eigen moderne gravcerinrichting, zoodat U alleen bij ons op graveeren kunt wachten. Gevraagd: Een bekwame BEURTSCHIPPERSKNECHT, (ongehuwd). Bekend met de vaart van Schagen naar Rot terdam, anders onnoodig zich aan te melden. Vervoegen Za terdagavond. - JAC. HOOG- SCHAGEN, Loet E 160, Scha ften. Te koop: en 3 ZOMERHUISJES, met fruittuin, waar jaarl. 4 a 500 gld. van gehaald wordt. Br. onder no. 49 Bur. van dit blad. Groote sorteering der nieuwste stoffen Comb. Bervoets R.K. LYCEUM TE ALKMAAR. Aan het R.K. Lyceum te Alkmaar werden bevorderd van de le naar de 2e klas: Wil lem Kopman en Corry de Grauw te Bergen; Luyckx te de Rijp, Jan Boeke en Jan Oud te Heerlmgowaard, Lona Koot. te Warmcnhui- zen; Flip Pinxtcr te Schoorldam. Bevorderd van de 2e naar de 3c klas: Jan Settels Ie Schagen; Cor Schouten te Bergen; Tine Koot te Warmenhuizen; Jan. Kuilboer te Iieerhugowaard. Bevorderd van de 3e naar de 4c klas TI. B. S.: Bas Damen le Hoerhugowaard, Wij nand Kraakman te Bergen; Inngard Suren te Bergen. Bevorderd van de 3e naar de 4e klas Gym nasium: Annie de Grauw en Annemarie Ro- senmöller te Bergen, Cor Kuilboer te Oud- karspel; Erry Pinxtcr te Schoorldam. Bevorderd van de 4e naar de 5e klas Gym nasium: Wim Schotten te Bergen. Bevorderd van de 5e naar de 6e klas Gym nasium: Dick Sinnige te Schagen; Simon Kruijcr te Zuidscharwoudc, beiden met lof. HUISHOUD- EN INDUSTRIESCHOOL TE ALKMAAR. Voor opleiding in de huishouding werd het diploma o.m. behaald door N. Zeiler te Ber gen aan Zee; G. Kal verdijk te Warmenhui zen; C. Mij Is en M. Koinen te Nieuwe Nie- dorp; T. Kamp te Hoogwoud; E. Jurgens te Schoorl. Voor opleiding tot cosluumnaaien door .T. Wiedcnhoff tc Bergen en voor opleiding tot dienstbode door N. Koedijk cn W. Timmer man te Broek op Langendijk; C. Oukes te Bergen. Te koop gevraagd: TRACTOR met Dorschpoelie. M. W. JIM- MINK, Koegras, bij de Kooi. 7 BESTE BIGGEN tc koop. M. WONDER, Prov. weg, Winkel. PLANNEN VOOR SCHITTE RENDE FEESTEN. Gelijk bekend, wordt de Winkelweek hier ter plaatse van 18 tot 21 September ge houden. Het comité heeft een reeks van schitterende feestelijkheden op het pro gramma staan, w.o. kinderfeesten en fak keloptochten. Acrobaten zullen optreden op het plateau bij de kerk. Ook is een plan gemaakt voor een groot West-Friesch feest met ringsteken in boe- rensjeezen. Eerstdaags zal met de gebruikelijke lijsten voor het geven van bijdragen bij de inwo ners worden rondgegaan. Men teekene mild. Het geldt hier een doel, waarvoor geen opoffering te groot mag zijn. AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN. Onder begunstiging van het prachtigste weer, dat men zich maar kan denken, heb ben onze oudjes gisteren hun jaarlijksch uit stapje gemaakt. Om ongeveer half negen vertrok de uit 24 luxe wagens en één TI.A.B.O.-bus bestaande stoet in de richting van Barsingerhorn; de tocht was aangevangen. Over Winkel, Nieu we Niedorp, Verlaat en door de Heerhugo- waard ging het naar Alkmaar, waar rust werd genomen in het bekende restaurant van den heer Van Doorn aan den Ken nemer- straatweg. Van langen duur was deze pauze evenwel niet, al gauw werd ingestapt en daar ging 't weer. Achtereenvolgens werden het Slot Assumburg en Uitgeest gepasseerd, cn toen de overtocht met het Velser pöht ach ter den mg was, werd Haarlem spoedig be reikt. In TIolcl Brinkman op de Groote Markt werd hier gedineerd en het behoeft wel geen betoog, dat men zich het eten goed liet sma ken. De/ volgende plaats waar werd gepau zeerd, was Zandvoort, hier werd „opgesto ken" in het Groot Badhotel, waarna de te rugreis werd aanvaard. Via Kraantje Lek, Vclserpont, Castricum, 't Woud en de Eg- monden reed men naar Bergen. Dit was een prachtige rit. Tiet stralende zomerweer deed de schoonheid van deze route, welke toch al zoo bijzonder is, nog beter tot haar recht komen. De Rustende Jager te Bergen was de laat ste pleislerplaats; na hier ecnigen tijd te hebben gepauzeerd, zette de karavaan zich weer in beweging om het laalste deel van de tocht tc volbrengen. Over Schoorl, Schoorldam en langs het Noordhollandsch Kanaal werd naar Schagen gereden, waar men om circa 9 uur arriveerde, opgewacht door een enthousiaste menigte en verwel komd met de vroolijke muziek van Schagen't Harmoniekapel. Wanneer het groote gezelschap, immers 72 Ouden van Dagen hadden aan den tocht, deelgenomen, in hotel 't Centrum van den heer Roobol had plaats genomen en al len voorzien waren van een verfrisschendcn dronk, nam de Voorzitter van de afdeeling Schagen van den Bond voor Staatspension- neering, de heer H. Woudenberg, het woord, om in de eerste plaats zijn vreugde uit te spreken over aller behouden thuiskomst. Spr. wees er op dat deze autotocht voor ou den van dagen weer volkomen aan het ge stelde doel had beantwoord, het doel om den ouden van dagen een zonnigen, prettigen dag tc bezorgen. Daarvoor dankte spr. in de eerste plaats de automobielbezitters, die we derom zoo spontaan aan den oproep hadden gevolg gegeven. Het was niet door gebrek aan belangstelling, doch door bijzondere om standigheden dat ditmaal niet genoeg auto's beschikbaar gesteld konden worden en de or- ganiseerende vereeniging zich tot de ITABO moest wenden om een bus. En ziet het was juist met deze bus dat er pech ontstond, de bus te Zandvoort moest worden achtergelaten en alle oudjes in de auto's geplaatst moesten worden. In de tweede plaats dankt. spr. de burgerij voor de milde gaven, waardoor deze. dag wederom financieel verzorgd kon worden. zooals we dat gaarne wenschen, de dames voor de inzameling dier gelden, verder dankt spr. dan Schagen's Harmoniekapel voor de feestelijke ontvangst, de politic voor goede zorgen bij de aankomst, kortom spr. dankt allen die zoo bereidwillig hun mede werking verleenden. Gaarne hoopt spr. dat allen volgend jaar weer even sportaan hun hulp zullen willen verleenen en hij ver wacht dat dan ook de Ouden van Dagen allen present zullen zijn. Een hartelijk hiep, hiep, hoera, weerklonk na deze woorden. Nadat nog was medegedeeld dat de oud jes door de autobezitters naar hun woning zouden worden gebracht ging men dankbaar gestemd huis toe. En het behoeft zeker wel niet tc worden vermeld, dat dit geschiedde onder beste stemming en zeer, zeer voldaan over den welgeslaagden dag! M.U.L.O.-DIPLOMA. Tc Alkmaar slaagden voor het. M.U.L.O.- diploma Annie Klerk te Schagen. Ali Kuiper te Dirkslvoin, B. Keuris te St. Maar tensbrug, allen leerlingen der U.L.O. school te Schagen. LEDENVERGADERING R.V.S. In de gisteravond gehouden ledenverga dering van de RVS. is de auteur der revues de heer Jan Buisman gehuldigd, ter gele genheid van zijn a.s. huwelijk en werd hem en zijn a.s. echtgenoote namens de vereeni ging een fraaie huiskamertafel aangeboden. Medegedeeld werd, dat het bestuur den heer en mevr. Groot (Jasper cn Meraike) bereid had gevonden belangeloos de regie op zich te nemen van de nieuwe revue „Hoe bestaat het,'. Onder deze vakkundige leiding hoopt de vereeniging de uitvoeringen op nog beter peil te brengen. Uitvoerige be sprekingen volgden omtrent de te houden donateurs-actie. Deze zal in den loop der volgende week op buitengewoon origineele wijze plaats vinden. Na sluiting van het officiccle gedeelte, volgde een gezellig samenzijn. Uit onze omgeving Z1JPE In de afgeloopcn week is de werkloosheid wederom iets toegenomen. In totaal waren 48 werkloozen in „zorg" (voorafgaande week 44), waarvan 15 in da werkverschaffing wa ren geplaatst cn 33 ingevolge de Rijkssteun regeling werden geholpen. SCHAGERBRUG. Men deelt ons mede, dat de aannemer van den houw van de ambtswoning van den gemeentesecretaris den aanleg van de elec- trische lichtinstallatie enz.' heeft opgedragen aan den installateur N. Stet te Zuidschar- woude. Naar wij vernemen hebben Ged. Staten in verband met de in 1937 te houden ker mis en paardenmarkt te Schagerbrug, ont heffing verleend van de betrekkelijke ver bodsbepaling van het wegenreglement Noord holland, waardoor het weer mogelijk is, evenals vorige jaren, die kermis en paar denmarkt op den Schagcnvcg te houden. NIEUWE NIEDORP Kermis Dirkshorn 25-26-27 Juli Gedurende de gcheelc ker mis le klas dansmuziek.van The Jolly Band. Vrij enti'ée. Zondagmiddag 3 uur N.T.: Voetbalwedstrijd D.F.C. I—ALKM. BOYS 3. Maandagmiddag 3 uur N.T.: Volksspelen Maandagavond optreden van Prof. Johnny Frans Humoristische Goochelaar. Enlrée 50 ct., Gehuwden 80 ct. Aanvang 9 uur N.T. Plaatsbespr, a. d. zaal a 10 ct. Aanbevelend, D. SWAGER. heiligdom verdedigd, de onmogelijkste ko gels wist hij te verwerken Bij Terdick moest het wel in hoofdzaak komen van het keu rige spel van Piet Ruig en Lont; hun klec- ding had tot voordeel dal zij vrij waren van becncn wasschcn! Door deze uit het vuur gesleepte over winning kwamen de Niedorpers in het voorloopig bezit van de: door de Heinekeus Brouwerij beschikbaar eestelrie wissclbe- ker. Moge nog menig spannend partijtje volgen! Dinsdag slaagde onze plaatsgenootc, mej. Tine Prins voor eindexamen Mulo. WARMENHUIZEN Geslaagd. Onze plaatsgenoot, de heer Abr. Delver, leerling aan de Kweekschool voor de Zee vaart te Amsterdam, is geslaagd voor leer ling stuurman hij de koopvaardij. SCHOORL MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 20 Juli. Helder. DERGELIJKE GEÏMPORTEERDE STEUN PILAREN IN DE HUISHOUDING KUNNEN WE MISSEN ALS KIESPIJN. De 29-jarige Duitsche dienstbode, Fraulein Betty Scli., 'n klein dik gedrochtje, allesbe halve door uiterlijke schoonheid uitmun tend, was 'n jaar of 7 geleden over onze grens getrokken en in betrekking gekomen hij 'n bejaard gepensioneerd heer te Utrecht Zij scheen hijzonder in den smaak te vallen van dezen ouden veteraan, doch kreeg helaas kennis aan een marinier met een goed hart cn deze adorateur ten genoe- ge, had zij een betrekking gezocht te Helder bij de familie Crone-Tromp. Weldra bleek den familie, dat Bctty in lange vingervlugheid niet onbedreven was cn ook een aantal jonge dames, die in hel beroemde kcgelhuis de dancing bezochten, kregen een staaltje van Betty's handigheid te genieten. Sommigen misten hun hoedje, anderen hun portemonnaie, in één woord, 't was een oplucldingUoen' ile. JUpjne Betty op een gegeven "oogenblik werd ingerekend en onschadelijk gemaakt in een Rijksboudoir, waar niets te dansen of tc hoeden gappen valt en geen mariniers, die hun uitverko rene niet gestolen opschik lieten paradce- rcn. liet was dan heden de. dag der verdruk king, dat Betty door een cavalier, die niet de mariniers- doch de rijksveldwachters- uniform droeg, naar de oncomfortabele di van der verdachten werd vervoerd cn on der tranen met tuiten cn jammerlijk nood geschrei, aanhoorde, dat de Officier 6 maan den gevangenisstraf tegen haar requireer- de met de aandikkende mededeeling, dat zi| na liet einde van haar straftijd onmiddel lijk over de grens zou worden getranspor teerd. Mr. Thomas vond dit requisitoir voor Bet ty wel wat al te bar, vooral omdat de Ütrcchtschc gepensioneerde oude philan- troop schriftelijk de wensch te kennen gaf, het meisje terug te erlangen cn bereid te zijn, bij eventucelc voorw. vcroordeeling op haar doen en laten toezicht tc willen uit oefenen. Gister werd geconstateerd, dat een aard appelveld van J. B. Ellenbroek, op den Bur gerenk te Epe, in zeer sterke mate was aan getast door kevers, vermoedelijk door den zoo zeer gevreesde» colorado-kever. Eenige der kevers zijn, door tusschenkomst van den burgemeester van Epe, naar de Plantenziek- tenkundigen dienst te Wageningen ter on derzoek, opgezonden.'1 In het Lagerhuis te Londen werd gister middag de vraag gesteld of de regeering, ten aanzien van de vermeerdering van de invoer van eieren uit. Nederland in het af geloopcn half jaar in vergelijking met de vorige jaren, het niet noodig oordeelde de regeering van Nederland mede te deelen, dat de invoer van eieren krachtig moet worden beperkt. De minister van handel, Oliver Stanley, antwoordde: „Ik zou er op willen wijz.m, dat de totale invoer van eieren gedurende het eerste half jaar minder is dan de over eenkomende periode van het vorig jaar én dat de prijzen der eieren aanzienlijk hoo- ger zijn dan verleden jaar, zoodat ik geen aanleiding vind over te gaan tot de 'voor gestelde stappen. TERDIEK. Veteranenwedstrijd TerdiekN. Niedorp, 23. Tn een buitengewoon amusante ontmoeting hebben ter gelegenheid van de kermis al hier de z.g.n. veteranon-elftallen van Ter diek cn N. Niedorp hun eerste wedstrijd gestreden. Het tot voetbaltcrrcin gepromoveerde, rij kelijk van flinke greppels voorziene land van Bobeldijk had talrijke toeschouwers tot zich weten te trekken Zoowel Terdiek alsN. Niedorp hebben zich van begin tot het einde met enthousiasme in den strijd ge- worpen. Talrijke emotievolle momenten wa ren hiervan het gevolg. Willem Wondt, ver tolkte een prachtig partijtje op de linkshalf- plaats, trouwens' Jn. Kater was ook heel gevaarlijk. F.en versterking bleek na de rust liet meespelen van Jn. Edel, dat was werkelijk fijn spel. Grt. van der Oord de monstreerde hoe men vlug en afdoende een tegenstander moest uitschakelen. De. slan ke, aalvlugge doelverdediger van N. Nie dorp heeft op wonderbaarlijke wijze zijn Uitvoering door „Ons Genoegen". De dilettantenclub „Ons Genoegen", gaf op kennis-Maandag een uitvoering in de zaal van den heer P. Mantel. Opgevoerd werd: „Een zeer wild huwelijk". Een dolle klucht in 3 bedrijven, naar liet Duitsch.van Max Reiman cn Otto Schwartz. Voor een volle zaal werd gespeeld. I-Ieel goed spel leverden de hoofdpersonen Dr. TIans TIanncman en Emiel Bruchner (J. de Leeuw cn C. Terburg). Ook de rol van tante Jutta uit Cnleutta fmej. T. Sevenhuisen), werd uitstekend vertolkt De spitsboef Dic- derich Vollekop (W. Térburg) was ook prachtig in zijn rol. De overige tooneelisten mochten er ook wezen. Tragische en komi sche momenten wisselden elkaar af. Jo dc Leeuw sprak nog een hartig woord je over de malaise in den tooncelpot en dat dit. de reden was waarom ze een oud ton- neelstuk opvoerden. Hij vertelde o.a. dat de tooncelclub over een paar jaar haar 25-jarig jubileum zou vieren en het jammer zou zijn als de club vóór den tijd zou moeten be zwijken vanwege tekort aan geld. Hij deed een beroep op het publiek om de verloting van dezen avond zooveel mogelijk te steu nen. Tevens werd het oud-lid, den heer Lauerman voor zijn medewerking aan dezen avond dank gebracht cn een doosje sigaren overhandigd. Een gezellig hal besloot rlcn ge- noegelijken avond. HOOGWOUD De heer A. Renit is geslaagd voor het examen in de Handelswetenschappen, afge nomen te Alkmaar door de Ver. van Leeraren. Mej. B. Blankman is geslaagd voor het Mulo-diploma A. BERGEN Tot hulpprediker alhier is benoemd Df J. J. Berends, emer, predikant van Veencn- daal, wonende te Amersfoort. JS^MARKfBERICHTEN^S ROTTERDAM, 20 Juli. Veemarkt. Totaal-aanvoer 2758 stuks, t. w.: 181 paarden, 50 veulens, 557 magere runderen, 708 vette runderen, 136 vette kal veren, 134 graskalvercn, 662 nuchtere kal veren. 240 schapen en lammeren, 2 var kens, 88 hokken en geiten. Prijzen per Kg.: Vette koeien, lc kw. 77 ct., 2c kw. G9 ct., 3e kw. 54—64 ct., vette ossen 736951-04 ct.. stieren 71—06—61 ct., vette kalveren 13090 -70-75 ct., schapen 5115—35 ct., lamme ren 605550 ct., graskalvercn 62—52 ct., nuchtere kalveren 5652—17 ct., slachtpaar- den 58—53—45 ct. Prijzen per stuk: schapen f 28—23—18, lammeren f 17—14—10, nuch tere slachtkalveren f 15.50—12.50—p, nuch tere fokkalveren f 20—18—16, slachtpaarden f 280150—135, werkpaarden f 365315200, hitten f 200—170—130. veulens f 150—120—80. stieren f 350290190, kalfkoeien f 2S5245 —175, melkkoeien f 290250185, vare koeien f 200180—170, vaarzen f 190145— 110. pinken f 155125100, graskalvercn f 6545—20, hokken en geiten f 1395. Omschrijving: Vette koeien en ossen, aan voer iets groot er" handel kalm, prijzen iets stijver, pr. koe 84, pi', os 79. Slieren, aan voer flink, handel matig, ruim prijshoudend Volte kalveren, aanvoer ie's ruimer, handel tamelijk, prijzen vast, pr kalf 1.10. Schapen en lammeren, aanvoer als vorige week, han del flauw, prijzen als gisteren. Nuchtere, slacht- en fokkalveren, aanvoer kleiner, han del vlot, prijzen hoogor. Paarden, aanvoer tamelijk, handel matig, prijzen vorige week goed te handhaven. Kalf- en melkkoeien, aanvoer korter, handel stil. priizen stabiel. Varekoeien, aanvoer matig, handel slce- pend, prijzen onveranderd. Vaarzen en pin ken, aanvoer gewoon, handel redelijk, goed prijshoudend. Graskalveren, aanvoer als vo rige week, handel redelijk, prijzen iets hooger, Bokken en geiten, aanvoer onver anderd, handel vlug, prijzen hoogor. Veu lens, aanvoer iets ruimer, handel willig, prijzen iets honger. PURMF.REND. 20 Juli. Gemeentel. Kaasheurs'. Verhandeld 18 partijen, wegende 62.000 Kg., handel goed, Hij ontmoette overal die twee procent! De autoriteiten in Berlijn en München zijn zeer ontstemd over de grappen die de bekende Münchcnaar, de cabaret-artist Fritz Weiss, geregeld ten beste geeft,. In het. cabaret op den Platzl te München aldus de Msb.» waar hij als humoristisch conferencier de voornaamste plaats inneemt vermaakte hij zijn talrijk gehoor in de laat ste dagen met de volgende anccdote: „Van de burgerij staat 98 procent achter onze regeering. Dat heeft, de laatste verkie zing van den rijksdag klaar en duidelijk be wezen. Natuurlijk mag niemand daaraan twijfelen! Maar geachte dames en heeren, ik moet wel 'een eehle pechvogel zijn. Ver beeldt u, dat ik altijd en overal slechts met de overige twee procent der burgerij in aanraking kom." Bij de Bcrlijnsche gestapo maakt het thans een punt van ernstige overweging uit om tegenover Fritz Weiss zeer strenge maatregelen te treffen en hem het verdpr optreden voor altijd tc verbieden. Reeds eerder werd hem tijdelijk het optreden we gens een dergelijk politiek delict verboden. hoogste prijs f 22.13 stapels kleine Boerenkaas f 19.50. 2 stapels Goudsche kaas f 23, 1 stapel volvette f 23. 1344 Kg. boter f 1.39-1.48, weibotcr f 1.25 —1.35 per kilo. Runderen, totaal 500 stuks: 12-5 vette koeien 62—78 ct. per kilo, stug; 140 gelde- koeicn f 160190 per stuk, motie", 89 melk koeien f 1502S0 per stuk, matig; 46 stieren 52—62 ct. per kilo, matig; 15 paarden f 90 170 por stuk, stug; 74 vette kalveren 3060 ct. per kilo. matig; 431 nuchtere kalveren: voor de slacht f 514, voor de fok f 10 16 per stuk, matig; 179 vette varkens voor de slacht. 50—56 ct. por kilo, vlug; 93 ma gere varkens f 1835 per stuk, matig; 389 biggen f 1320 per stuk, matig; 413 schapen f 1529 per stuk, matig; 45 bok ken f 3—13 per stuk, matig; 561 lammeren f 11—16 per stuk, matig; kipeieren f 3.50 3.90, eendeieron f 2.60 per 100 stuks, pion- kuikens f 0.550.65, bij uitzondering f 0.70 por kilo: oude kippon en hanen 0.35—0.45 n. kilo. konijnen 0.30-M.40 per stuk, eenden 0.20 0.65 per stuk duiven 40 ct. per paar, jonge hanen 35421/?. ct. per kilo. Coop. Centrale Eierveiling Purmerend. Aanvoer: 65.000 cendeieren f 1.502.85, 75.000 kipeieren: 65r-66 Kg. 3.00—1.10, 63— 64 Kg. 3.70—3.80, 60—62 Kg. 3.55—3.75. 58— 59 Kg. .3.50—3,60. 56—57 Kg. .3.45—3.55, 53—55 Kg. 3.30-3.40. 50—52 Kg. 3.10—3.25. MEDEMBLIK, 19 Juli. Schotsche muizen 1.451.55. kleine ifiui- zen 1.051.10, grove aardappelen 1.751.95, horgers 1.601.70, kleine 1.051.10, blauwe borgers 1.451.75 per 50 Kg. WARMENHUIZEN. 20 Juni. Aanvoer: 84100 Kg. aardappelen: Sclmt- sehe muizen 3.904.60. id. grove 3.504.20, id. drielingen 2.203.10. eigenheimers 3.30 tot f 4.—. NOORDSCIIARWOUDE, 21 Juli. Schotsche muizen 2.703.90, groofon 3.60 3.00, eigenheimers 3.103.60, bl. dito 2.70 3.30, drielingen 1.S02.60, gele nep 5.80, zilveruien 3.50. drielingen 4.605. Spcrciobooncn f 6.307.40, tuinhoonen f 2.10—3.20, kroten f 4.10, witte kool f 1.10 1.40, bloemkool f 4.60. BROEK OP LANGENDIJK. 21 Juli. Schotsche muizen 2.604, grooten 3.904.30, eigenheimers 3.10, bl. dito 2.40—3, cres 2.20, drielingen 2.303.80, gele nep 7.zilver- drielingen 55.50, zilvcrnep 6.907.70, peen 6.90, bospeen 2.504.60, spercieboonen 5.50 —7. snijboonen 5.50—6. tuinhoonen f 3.20—3.50, kroten f 5.10, ron de kool f 1—1.30, witte kool f 11.10. gele kool f 2—2.30, komkommers f 1.602.70, bloemkool f 5.90—6.70. 2e s. f 1.70—2.60. DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Groenten en Fruit. Berlijn, 20 Juli. Geen verandering. Ten gevolge van het warme weer is de handel levendig. Veel materiaal ondervindt helaas nadeelen van de hitte en er is vee] uitval. Genoteerd wordt: Holl. bloemkool 45.50—47 per 100 st., Ilol 1. tomaten 12—29 per 50 Kg., Holl. kom kommers 13—17 per 100 stuks. Holl. aard appelen 7.15—7.50 per 50*1 Kg., Holl. druiven 61.5068.50 per 50 Kg., Holl. meloenen 30 p. 50 Kg Hamburg: Buitenl. prod.: Ali^ante 59—75 nor 50 Kc.. komkommers 1517 per 100 stuks, Holl. tomaten 16—20 per 50 Kg.

Schager Courant | 1937 | | pagina 7