RAAD SCHAGEN 'n Uitkomst voor U ijk Nieuws. Fa. G.dc Waard Studieboeken Opticien Teriep geen twee Brillen Overtollig haar Terlep's Drogisterij 10 °|0 korting Boekhandel Trapman Hamerstukken. Geen verhoogde subsidie voor het R.K, voorbereidend onder- W*- Het tekort op de gemeentereke ning 1936 en de donkere wolken t.a.v. de woningbouwcomplexen. Burgemeester Cornelissen ergert zich aan den iluistertoon van wethouder Buiskool, want hij, de burgemeester, weet het zelf ook wel. De heer Klaver benoemd tot tij- delijken wethouder, vier blanco stemmers. De mogelijkheden van onze ha ven zijn een invloedrijk persoon onder 't oog gebracht. De winkelweekcommissie ziet haar verzoek toegestaan. Vergadering van den Raad op Vrijdag 23 Juli 1937, des namiddags kwart over 7 uur. Voorzitter de heer J. Cornelissen, burge meester; waarn. secretaris de heer Holtrop. Afwezig is de heer Bakker. Na opening volgt vaststelling der notulen. Mededeelingen. Door den Voorzitter wordt medegedeeld: 1. Op de Nieuwe Laagzijde is een hord geplaatst, aanwijzende, dat dicht daarbij een school is. 2. B. en W. maken er opmerkzaam op, dat bij het perceel, waarin de „Tijdgeest" geves tigd is, wel een smal tegeltrottoir ligt. Dit kan niet verbreed worden met 't oog op het autoverkeer. 3. Op de Loet zijn aan elk der uiteinden borden geplaatst met pijlen, waardoor het eenrichtingsverkeer aldaar bevorderd wordt. Ingekomen stukken en adressen. Ingekomen zijn de volgende stukken: Proces-verbaal opname boeken en kas van de gemeente-ontvanger; goedkeuring van Ged. Staten van besluit verkoop bouwterrein aan den heer H. Dekker; idem besluit erken ning verjaring grond; idem supplctoire be grootingen dienst 1936-'37; idem verdaging besluit verkoop grond aan wed. K. Borst; id. wijziging beffing schoolgelden; id. wijziging heffing begrafenisrechten; De jaarwedden der wethouders. Bericht van Ged. Staten dat hun College, na vergelijking met de wedden van wethou ders in soortgelijke gemeenten en gelet op den finantieelen toestand van de gemeente Schagen van oordeel is. dat in deze gemeente een jaarwedde van f 300.— voor elk der wet houders geenszins als te laag is te beschou wen. Ged. Staten besloten dan ook de jaar- wedde van elk der wethouders van f 400.— op f300.te bepalen: van 1 Januari 1937 af. In verband met enkele opmerkingen van Ged. Staten wordt een suppletoire begroo ting dienst 1936 opnieuw vastgesteld. Voorts kwamen in: notulen van de verga dering van 12 Mei 1.1. der Commissie van Uivoering van den Vleeschkeuringsdienst, zoomede het jaarverslag over 1936 van den zelfden dienst. Het accountantskantoor J. J. de Vries zond de rapporten in over de controle der bedrij ven. Al deze stukken worden voor kenninsge- ving aangenomen. De onderhandelingen, gevoerd met het ge meentebestuur van Alkmaar, optredende na mens de gemeenten, welke den Vleeschkcu- ringskring Alkmaar vormen, om te geraken tot een overeenkomst inzake de destructie van het afgekeurde materiaal in den destruc tor te Schagen, hebben tot overeenstemming geleid. In verband daarmede wordt voorgesteld een nieuwe gemeenschappelijke regeling vast te stellen. Door den heer De Vries worden een paar inlichtingen gevraagd, die door de hccren De Veer en Mr. Dr. Buiskool worden ver strekt. Den heer Van Erp heeft, het bevreemd dat er geen cijfers worden verstrekt, wat de door de eemeenten te verstekken bijdragen be treft en men dus niet kan zien hoe de bij dragen van de nieuwe gemeenten zullen ver houden tot die van de reeds aangesloten ge meenten. Door den heer De Veer wordt medegedeeld dat. de lijst van bijdragen overgelegd kan worden. Het was niet gemakkelijk om een dusdanige regeling te treffen, dat de groote gemeenten niet te veel betaalden tegenover de kleine gemeenten. Alle gemeenten beta len nu 2.6 cent per ingezetene en 2,6 cent per H.A. De heer Van Erp merkt op, dat voorheen nooit per H.A. is betaald. De heer Mr. Dr. Buiskool deelt mee hoe groote gemeenten als Alkmaar en Den Hel der bezwaar maakten tegen het vorlecnen van een bijdrage per ingezetene on toen nis compromis de regeling per H.A. er bij is ge nomen. De heer Van Erp zeet zich niet tegen het voorstel te zullen verzetten, maar spr. had toch graag een lijst van bijdragen overge legd willen zien. Overeenkomstig het voorstel van B. en w. wordt besloten. Subsidie voor het R.K. Voorbe reidend Onderwijs. Van het R K. Schoolbestuur is een ver zoek ingekomen om verhooging der subsi die voor het R.K voorbereidend onderwijs. Adressant doet in zijn verzoek mededeeling van een bouwplan ten behoeve van bet voor bereidend onderwijs: een plan. dat met den gemeenfe-architert werd besproken en waar van de kosten geraamd worden op onge veer f9000.—Adressant wijst er op dat de tekorten der exploitatie steeds door het Kerkbestuur worden gedragen, doch dat dit deze verhomvineskosten niet kan dragen. Het verzoek is dan ook om den kapitaal- dienst van die bouwsom te bestrijden uit de verlaagde subsidie d*r gemeente en daar toe de gomeentesubsidie gedurende de eer ste 18 jaren te verhoogen tot f 860.— per jaar, met een iaarlijksche vermindering van f20. B. en \V. deelen den Raad mede. dat de financiën der gemeente niet toelaten, meer subsidie toe te staan, clan Het pas Het vorig jaar verdubbelde bedrag en zij stellen daarom voor op het verzoek afwijzend te beschikken. De heer Klaver wijst nog eens op de om standigheden waardoor dit verzoek tot de ge meente wordt gericht; hij wijst op het feit dat gedurende 50 jaren het onderwijs zonder gemeentesubsidie werd gegeven, slechts 7 jaar subsidie is verleend. Spr. heeft zich ver baasd over het prae-advies van B. en W. Gaat men de kosten per leerling voor de gemeente na, dan blijkt, dat het voorberei dend onderwijs aan de O.L.S. de gemeente kost f 40.per leerling; het voorbereidend onderwijs aan de R.K. school f 2.25 per leerling. Spr. hoopt dat aan die onbillijk heid een einde zal worden gemaakt. Dc heer Van Erp wijst er op dat de sub sidie vorig jaar is verdubbeld, maar dat te begrijpen was dat die subsidie onvoldoende was. Spr. onderschrijft de motieven door den heer Klaver genoemd en zal voor het verzoek van het R.K. schoolbestuur stem men. De heer De Vries merkt op. dat niet al leen het, voorbereidend onderwijs aan de R. K. school is besproken, dooh ook het open baar voorbereidend onderwijs en gewezen is op dc moeilijke omstandigheden van laatst genoemd onderwijs'. Spr. oordeelt dan ook, dat. het moment waarop dit verzoek is ge daan. al zeer ongelukkig is gekozen. Spr. zal dan ook geen vrijheid kunnen vinden om zijn stem aan het verzoek te geven. Bovendien zou spr. zich nooit voor een tijdvak van 18 jaar willen binden en spr. gelooft ook niet dat een dergelijk besluit zou worden goedgekeurd. Dc heer De Veer is 't met de redeneering van den heer De Vries eens en meent dat de becijfering van den heer Klaver niet geheel juist is'. De Voorzitter kan hegrijpen, dat het prae- advies van B. en W. een teleurstelling is voor het katholieke gedeelte van den raad. maar verwondert er zioh over, dat de heer Van Erp, hoewel hij weet hoe de finan- cieele toestand der gemeente is. wel een meerdere uitgaaf van f 660 wil doen. Spr. wijst op het eindcijfer van de rekening 1936, waardoor de gemeente van hooger- hand tot allerlei dingen wordt geprest. Men mag misschien de consequentie van dc gelijkstelling van het openbaar en bijzon der onderwijs ook willen -uitstrekken tot 't voorbereidend onderwijs, de verplichting daartoe is er nog niet. Spr. is het eens met de opmerking van den heer De Vries dat het niet op gaat zich voor een aantal ja ren te binden, dat is onwettig. De heer Klaver ontkent dat zijn bereke ning niet juist is; spr. weet dat de finan- tieclc toestand der gemeente moeilijk is, maar kan nu voor het voorbereidend on derwijs aan de R.K. school, naar evenredig heid niet iets worden gedaan. Wij zijn de gemeente nooit lastig gevallen, maar er moet nu wat gebeuren. De noodzakelijk heid voor voorbereidend onderwijs is er en spr. verzoekt B. en W. te willen, nagaan of er een oplossing te vinden is. De heer Schoorl zegt. dat het voor een groot deel aan een toevalligheid moet wor den toegeschreven, dat het openbaar voor bereidend onderwijs f 40 per kind kost, n.1. doordat het onderwijs in een paar niet in gebruik zijnde lokalen der O.L.S. wordt gegeven en daarvoor ruim f 2000 op het be trokken hoofdstuk der begrooting moet worden geplaatst. Bovendien moet men 2 dingen niet vergeten, het tekort va.n de gemeenterekening en de dreigende tekor ten van de Woninghouwcomplexen. tekorten die zeker wel tot 3 mille zullen oploopen. Daarom behoort er wel moed toe om voor een reeks van jaren een dergelijke verhoog de subsidie te voteeren. Het is inderdaad niet denkbeeldig dat het openhaar voorbe reidend onderwijs in gevaar zal komen, als de lokalen voor het openbaar of voor bet U. L. onderwijs noodig mochten zijn. Niet zonder reden is besloten tot aanstel ling van een tijdelijk hoofd van de school voor voorbereidend onderwijs. Ook om die reden ontraadt spr. zich voor 18 iaren te hinden, wat trouwens ook wel niet goedge keurd zou worden. De heer Mr. Dr. Buiskool doet uitkomen, dat -men het verleenen van subsidie moet beschouwen in het raam van de hegrootine en arht. het gevaarliik om een dergeliike hooge subsidie voor 18 iaar toe te staan, vooral voor iets waarhij de raad geen en kele zeggingschap beeft. Als men aan een dergelijk verzoek zijn stem gaf. zou men blijk eeven, weinig inzicht te hebben in den finartieelcn toestand der gemeente. Als het R.K. schoolbestuur meent een verhooede subsidie te moeten vragen, dan moet een der<rPijjk verzoek bii de becroo- ting behandeld worden. Spr. wijst er op dat het verschil blijft, dat het openbaar voorbereidend onderwijs e^n gemeentezaak K het R.K. onderwijs' echter een particu liere zaak. Wat gevraagd wordt is trou wens geen subsidie, maar een hijdrace in de stichtingskosten van een schoolgebouw en spr. gelooft pief dat hpt mogeb'k zal ziin voor een dergeh'ik particulier gebouw <yon h'bi va "f te verleenen. De heer Klaver zegt dat dan bij dc be- Tioot ing een verzoek tot den raad zal wor den gericht. CTiiimiiiraiiiiCTaii»Jiiiiim]iM' meer noodiff. Eén paar glazen voor ver zien en lezen ner Daar f 4.bi' Oogonderzoek gratis. te SCHAGEN. Ziekenfondsleverancier. IN ELK GEZIN EEN DOOSJE WITTE KRUIS POEDERS EN U HEET DE APOTHEEK IN HUIS I Verkrijgbaar ook In eaehefr- tabletvori* s /0-.I Tegen hoofdpijn, grieft n rt „11iIi.i.m. ,*i ..L «jnapjjn, mtumooM Veot OMa «f apetmwi mi drbflmm. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen; tegen stemden de heeren Van Erp, Klaver, Dekker en Stam. Het weren van vischwagens op Zon- en christelijke feestdagen. Door den heer P. Bontes, caféhouder, is tot den Raad het verzoek gericht om maatrege len te nemen tegen het verkoopen van visch op Zon- en Christelijke feestdagen door mid del van vischwagens. Zoodanige verkoop wordt echter door art. S, 2e lid, van de Win kelsluitingswet gesanctionneerd. Met verwij zing naar genoemd artikel stellen B. en W. voor, adressant te berichten, dat het verzoek niet voor inwilliging vatbaar is. Aldus wordt besloten. Benoeming tijdelijken wethouder. In verband met de omstandigheid, dat de Burgemeester en de Wethouder de heer Schoorl, gedurende het tijdvak 14 tot en met 28 Augustus a.s. buiten de gemeente zullen verblijven, stellen B. en W. voor, voor ge noemd tijdvak een tijdelijken Wethouder te benoemen. De uitslag der stemming is Klaver 4, de Vries 1, de Veer 1 en 4 blanco stemmen. Gekozen is dus de heer Klaver, die de be noeming aanneemt. Conversie geldleeningen. B. en W. stellen den Raad voor opnieuw over te gaan tot conversie van 5 geldlee ningen, gesloten met de N.V. Maatschappij voor Gemeentecrediet. Voor 4 leeningen zal de rente resp. van 4*4, 4*4, 4y2 en 4 3/8 pet. teruggebracht worden tot 3.7/8 pet. met pet. boete voor vervroegde aflossing en voor één leening wordt de rente van 4.5 pet. te ruggebracht tot 3Vf. pet., met 1 pet. boete voor vervroegde aflossing. Allen voor. Vakonderrlcht voor veldwachters. Naar aanleiding van den rondzendbrief van de Commissie van Toezicht op liet vak- onderricht aan het gemeentelijk politieperso neel in Noordholland, stellen B. en W. voor, een der beide gemeenteveldwachters thans wederom te doen deelnemen aan den cur sus 1937—1938 voor vakonderricht. De geraamde kosten bedragen f 45. De heer De Vries herinnert aan de onge wone gang van zaken, wat dit vakonderricht betreft, eerst namen beide veldwachters er aan deel, daarna één veldwachter, en latei- is de post afgevoerd geworden. Nu wordt midden in het begrootingsjaar, dit voorstel gedaan. Spr. heeft daar bezwaar tegen. De Voorzitter wijst op het nut van dit vakonderricht en oordeelt dat het niet juist zou zijn dat, Schagen als centrumgemeente er niet aan zou deelnemen. De cursus be gint September en daarom wordt nu het voorstel gedaan. De heer De Vries is niet tegen dc deelna me, maar is er tegen dat deze post plotse ling op dc begrooting wordt, geplaatst. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen met 9 tegen 1 stem, die van den heer de Vries. De rekeningen over 1936. Aangeboden worden de gemeenterekening en de bedrijfsrekeningen over het jaar 1936. De gemcenterekening sluit, wat den gewo nen dienst betreft, met een nadeelig saldo van f6738.29. De rekening van het. clectricitcïtsbedrijf gaf een batig saldo aan van f2871.54, terwijl de retributie aan de gemeente bedroeg f15000. Het gasbedrijf sloot met een batig saldo van f 722.53: dc cicrvciling met een nadeelig saldo van f 183.77. Tot leden van dc commissie belast met 't nazien der rekeningen worden gekozen dc heeren Bijlsma, De Veer en Stam. Het kohier van dc hondenbelasting, dienst 1937, wordt vastgesteld tot een bedrag van f831:dat van het. schoolgeld voor den cursus voor de Fransche taal op f 162.55. Verhooging van liggeld en verla ging van kadegeld. B. en W. bieden den raad opnieuw ter vast stelling aan de verordening op de heffing van Lig- on Kadegeld. Aangezien in dc praktijk gebleken is, dat de heffing van het liggeld aan den lagen kant is. stellen B. en W. voor, dit met V'» pet. per ton te verhoogen met vaststelling van een minimum van f 0.25 en het abon nement te brengen van f 12.50 op f 15 per 50 ton laadvermogen. Ten aanzien van hot kadegeld wordt voorgesteld dit met V-z cent per M2. te verlagen, aangezien een heffing van 2V-? ct. per M2. te hoog moet worden geacht Dc lieer De Vries vindt het voor onze jonge haven gevaarlijk om het liggeld te verhoogen en vraagt, op welke gronden men concludeert dat het liggeld te laag is. De Voorzitter zegt dat de opmerkingen van de schippers tegen den havenmeester aangeven dat het liggeld hier laag is en uit de vergelijking met andere gemeenten blijkt het ook. Met een liggeld van 2 cent kunnen we de concurrentie best weerstaan. De heer De Vries wil de touwtjes niet te strak aanhalen en noemt als voorbeeld het strooverkoopbureau. Als hier wat van komt, zullen er groote hoeveelheden verlaad wor den. De Voorzitter deelt mede, dat. wat die stroobeurs betreft, de heer Schoorl en spr. zich gewend hebben lot een invloedrijk per soon en hebben gewezen op dc mogelijkhe den van onze haven. Spr. oordeelt dal een t/2 cent verhooging geen rol zal spelen. "De heer Stam wijst erop dat de schippers een moeilijken tijd meemaken, zij zullen de verhooging niet kunnen verhalen en spr. is dan ook tegen het voorstel van B. en W. De heer Schoorl meent dat men zich niet ongerust behoeft te maken, het liggeld zal ook na de voorgestelde verhooging niets te hoog zijn. De heeren Stam en De Vries blijven ver hooging ontraden. Het voorstel van B. en W. het liggeld te verhoogen, wordt met 6 tegen 4 stemmen, verworpen, het liggeld blijft lVa cent, mini mum f 0.25 en abonnement f 12.50. Het, kadegeld wordt conform het voorstel van B. en W. vastgesteld. Wijziging verordening op de hef fing van straatbelasting. In art. 1 van de bestaande heffingsveror dening is bepaald dat de straatbelasting, verschuldigd is wegens gebouwde eigen dommen gelegen binnen de kom der ge meente, die zelve of wier aanhoorigheden aan de openbare straten of wegen in de gemeente belenden. In verband met de vaststelling van de kom der gemeente door Gedeputeerde Sta ten ingevolge de Wegenwet, zouden ver schillende perceelcn buiten aanslag in de belasting vallen, die in verband met den aard der heffing voor aanslag in aanmer king komen. Op grond hiervan achten B. en W. het gewenscht art. 1 der Verordening te wijzi gen. Aldus wordt besloten. Vastgesteld wordt een suppletoire begroo ting dienstjaar 1937. Subsidie voor de Winkelweek. De winkelweekcommissie verzofht om subsidie van f 300.- en het vrij gebruik van electrischen stroom voor de in September 1937 te houden winkelweek. In verband met den financieelen toe stand der gemeente stellen B. en W. voor een subsidie van f 200 te verleenen, bene vens vrij gebruik van electrischen stroom. De heer De Vries verheugt zich over het inkomen van dit verzoek, want een winkel week zal de gemeente meer baten dan scha den. Spr. vraagt daarom naar den finan tieelen opzet, opdat hij kan beoordeelen of het wel gewenscht is op f 100 te beknibbelen. De heer Mr. Dr. Buiskool deelt mede dat hij niets weet van den financieelen opzet, hij is drie weken afwezig geweest, (de voor zitter sprak over een verbeteringsgesticht te Hoenderlo). Wel is spr. ook voor het ver leenen van een subsidie van f 300. Spr. wijst op de te houden tentoonstelling waarvan de gemeente in den vorm van beiastingba- tcn voordeel zal hebben. De heer Van Erp breekt ook een lans van het verleenen van f 300 subsidie. Spr zou zelfs wel f 500 hebben willen toestaan. De voorzitter erkent dat Schagen een win kelweek noodig heeft, maar ontraadt toch het geven van een subsidie van f 300 Er is ook extra politie toezicht noodig, ontvangst op het raadhuis enz. Maar het belang is zeer groot en daarom zou spr. het niet on aangenaam vinden als de raad f 300 toe stond. De heer Mr. Dr. Buiskool wil in comité een mededeeling doen, een mededeeling die hem in vertrouwen is meegedeeld. Als dc raad hiervan op de hoogte is zal hij geen bezwaar tegen inwilligen van het verzoek hebben. De raad gaat in comité. Na heropening stellen B. en W. voor een subsidie van f 300 te verleenen, niet gebruik van vrij electrischen stroom. Zonder hoofdelijke stemming wordt aldus besloten. Bij de rondvraag verlangt niemand het woord, zoodat sluiting volgt IN ELKE KAMER, IN IEDER HU IS HOORT VAN ON5 lfctN PASSEND UO*V*m 1 T-HUIS Horloaeue Suisse Koningstraat NIEUWE ZAAK IN AARDEWERK, POR SELEIN EN KRISTAL AAN DE LOET. Heden opening. De Loet is een winkclétalage rijker ge worden. Het is de van kristal en fijn por selein blinkende uitstalkast van het „Schaper Importhuis", dat lieden in het perceel, waarin voorheen de Wed. Stam mes gevestigd was, geopend wordt. De ondernemer, de heer J. G. van Barne- vold. vond tijdens de laatste drukke uren vóór den openingsdag, nog een ooeenblikie tijd ons het intérieur van zijn nieuwe zaak te laten zien. Nu. dit intérieur i? de moeite waard; het toont ons een frissche variatie op de tradifionecle kopjes en scho telt jesplanken, welke men in de meeste galanteriewinkels nlecgt aan te treffen. Op artistieke wijze is het aantrekkelijke materiaal modern aardewerk en schitte rend kristal van nuttige gebruiksvoor werpen tot sierlijke luxe artikelen toe, op glasplaten langs de wanden geëtaleerd. De huisvrouw, die de inventaris van haar keukenkast of dressoir eens vernieuwen wil. vindt bij de firma v. Bnrneveld een rijke keus. En zij die een artistiek ge schenk willen koopen, kunnen hun hart op gezicht, armen en bcenen verdwijnt onmiddellijk door DULMIN ONTHA- RINGSCRÊME. Volkomen onschadelijk. Prijs per tube 75 cent, Hoogzijde Schagen ophalen aan een mooie verzameling, o.a. handgeschilderd aardewerk en zeer veel stijlvolle modellen in glas en kristal. i-Iet komt ons voor, dat onze plaats aan een dergelijke zaak wel behoefte had. Gaarne wenschen wij de firma v. Barne- vcld succes toe. BIJNA ALLE STANDS DER ALMIHA REEDS VERHUURD. Het door ons uitgesproken vermoeden, dat dc ALMIHA, dc groote middenstandsten toon" stelling, welke van 15 tot en met 21 Sep tember hier wordt gehouden een volledig succes kan worden blijkt werkelijkheid te zijn. Tot op heden werden imimers van de 40 geprojecteerde stands reeds 34 verhuurd. Over de resteerende zijn nog onderhande lingen gaande, zoodat het niet, lang zal duren, of men zal het bordje „uitverkocht" of liever „uitverhuurd" aan de deur moeten hangen. Moge de belangstelling van het publiek net zoo groot zijn als die der standhouders; daar is alle reden voor, want deze zullen natuurlijk hun beste beentje voorzetten en al het mogelijke doen om liet publiek wer kelijk iets bijzonders te bieden. Het bestuur rekent op een groote toeloop. U kunt ook nu nog profiteeren van de groote kortingen op de SEIZOENGOEDEREN. Op alle andere artikelen IJMUIDEN SCHAGEN. LANDBOUWHUISHOUDONDERWIJS Bevorderd van de 1ste naar de 2de klasse I. Tump, M. Jansen, Schagen; B. Brak, M. Marees, B. Vries Schagcrbrug; C. Blok ker Keinsmerbrug; A. Baken, A. Tijscn An na Paulownapolder; G. Baken, M. Bellis Callantsoog; G. de Graaf, G. Ratsen Kol- horn; A. Geuzcbroek, C. Hoogland Burger- brug; B. Keesman, T. Zeeman St. Maartens brug; R. Koning St. Maarten; T. Kat, .T. Kuiper Nieuwe Niedorp; A. Nagelhout Moerbeek-Nieuwe Niedorp; A. Kaan Waard- polder; N. Pijper Dirkshorn; N. Rezclman, G. Woestenburg Wieringcrwaard; L. Tijsnie Slootdorp. Bevorderd van de 2de naar de 3de klasse: M. Burger, N. Rogggeveen, D. Schone, J. Vermeulen, N. Fellinga, A. Rentenaar Scha- ge T. Bos, A. Boontjes K. Schaap Burger- brug; A. Bijpost, J. Louw St. Maarten; .T. Boerhaven Middenmeer; B. Bakker Lutje- winkel; R. de Geus St. Maartensbrug; M. Kaan Waardpolder; A. Kooi Harenkarspel; T. Kuiper, G. Zijp Nieuwe Niedorp; J. Ooms Keinsmerbrug, B. Stammes Wieringer- waard; N. Voorthuizen Barsingerhorn. Bevorderd van de 3de naar dc 4de klasse: T. Bakker, A. Kuiper Schagen; M. Bruin Tolke; N. Duin, J. Slrijbis Ilarenkarspel; C. Bijpost Valkoog; M. Delver, M. Kooyman, A. Wardenaar Haringhuizen; A. Faber, G. Hilverda, T. v. d. Meer Lutjewinkel; T. de Groot Anna Paulowna; J. v. Ham Wierin- gerwaard; G. Jonkind, M. Poppen Wieringen G. Kistcmaker Kolhorn; R. Kingma Sloot- dorp; N. Kistcmaker Groetpolder; A. Vries Groote Keeten; A. Rezelman Nieuwe Nie dorp. Mej. L. de Jong volgt echter het 4de leer jaar niet, zoodat zij nu in 't, bezit, is geko men van het diploma dx*ie-jarige Landbouw- huishoudcursus. Bevorderd van de 4de naar de 5de klasse: G. Boontjes, P. Delver, A. Slachter Bur- gerbrug; L. Bakker De Kreil; R. Brommer Dirkshorn; M. Breebaart,, A. Vetman, N. Wilken Groetpolder; A. Brouwer Winkel; D. Blom Haringhuizen; N. Kistemaker Kol horn; A. Kuiper, J. Visser Nieuwe Niedorp; T. Lindenbcrgh, M. Vader Anna Paulowna N. Schagen, G. Veerman, J. Koorn Aarts woud; R. van Ilonschooten Callantsoog. De belangstelling voor de nieuwe cursus die in September a.s. begint is zóó groot, dat helaas niet alle leerlingen, die zich hiervoor opgayen geplaatst kunnen worden. Indien er zich nog ccnige leerlingen aanmelden zou echter een parellelklasse gevormd kun nen worden. UITSTAPJE. Woensdag heeft de Vrijz.-Herv. Meisjes club „Jong is ons harte", een heerlijk dagje gehad. Onder leiding van Ds. en Mevrouw Kikema, vertrok de club om half acht per fiets naar Den Helder, waar de boot naar Texel genomen werd. Van Oudeschild fietste het vroolijkc troepje over Den Burg en De Waal, naar het. nieuwe vliegveld, bekeek de Fokker, die dagelijks over Schagen vliegt, reed toen verder naar Dc Koog, waar de club natuurlijk in een roeibootje even de zee op moest. Tegen vier uur volgde dc terug tocht, zoodat bet gezelschap nog juist, voor den regen op de boot was. Van Den Helder ging het nu per trein naar huis. Al met al een mooie (iag! Bestelt s.v.p. vroegtijdig, dat voorkomt te leurstelling. LAAN. SCHAGEN.

Schager Courant | 1937 | | pagina 6